PSY: MEER ..VOLTAGE V oetbalkof f iedik 'Hebben we verloren blijf dan liever uit mijn buurt want dai ben ik een etters the "he LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD EINDHOVEN PSV brandt, nog voor het seizoen in het stopcontact is gestoken, al heel wat feller dan in voorgaande jaren. Daarvoor perste de NV Philips dan ook heel wat meer watt in zijn voetbalelftal, wat een lieve duit ko6tte. Contan ten, die het reuzeconcern eer der maar karig uittelde uit vrees voor een anti-pathie tegen het produkt. Want. zo rede neerde men rond de directieta fel. de Telstar-supporter koopt mooi geen Philips-transistor meer als zijn ploeg door een met zijn centen gespekt PSV wordt ingemaakt. Maar nu schreef de lampen moloch dan toch maar onbe kommerd de ene cheque na de andere uit ten gunste van zijn public relations op het voetbal veld. „Misschien," peinst PSV- trainer Kurt Linder, „zijn die bazen nu wat verder gaan den ken. Dat moet haast wel. Het topvoetbal verplaatst zich steeds meer naar het interna tionale vlak. Met al die Europa cup», met een in tertoto-compe titie, gaat het publiek steeds meer op internationale succes sen af PSV trekt naar het bul- tenland. waardoor de markt voor Philips automatisch wordt verlegd. En wat wij internatio naal goed doen zou best eens op kunnen wegen tegen wat wij in eigen land eventueel kwaad doen." Vandaar, dat het voltage bü PSV hoog werd opg evoerd zonder overigens het risico van doorbranden Kurt Linder. con tractueel nog één jaar a an PSV verbonden: „Let wel. al les is zeer doelbewust gegaan. We wilden de contractgroep uitbreiden en verbinden met kwaliteit We hebben gezocht naar spelers, die nog jong zijn, die karakter hebben en die in mijn concept passen We heb ben niet zomaar een serie ster ren gekocht. Dan zou het pu bliek terecht kritiek mogen hebben. Maar dit is het duide lijk opbouwen van je elftal met sp>elers als Mulders. Hiddink en Jensen, die nog niet meteen klaar zijn voor het voetbal, dat ik me voorstel." Maar nationaal doelman Jan van Beveren is wel volledig ge prepareerd en hij mag toch ze- Jan van Beveren geld waard? ker als een vedette worden be stempeld. Kurt Linder: „Goed. noem hem een ster. Maar een doelman is dat snel, omdat hij opvalt door een uitzonderings positie. Hij is de enige, die de bal met de hand mag spelen. En als je dan nog de uitzonder lijke kwaliteiten bezit, zoals Jan van Beveren die heeft, dan ben je snel een hele grote En dan mag je ook best wat meer verdienen dan een ander." Maar reikt Van Beveren dan zoveel hoger dan Pim Does burg, dat er een dergelijk im- posant bedrag voor moest wor den uitgetrokken? Zei Ernst Happel niet eens, dat Jan van Beveren inderdaad van wereldklasse was, maar dat een iets mindere en toch nog altijd zeer goede doelman zoveel minder kostte, dat hij van de uitgespaarde tonnen dan maar liever nog één of twee andere kwaliteitsspelers kocht? Linder: „Dat is zijn opvatting. Maar als ik bijvoor beeld een bepaalde keeper en een bepaalde middenveldspeler wil hebben, maar ik heb er het geld niet voor. dan koop ik al leen die keeper En dan ga ik zeker niet maar een wat min dere doelman aantrekken, op dat ik dan ook die middenvel der nog kan kopen." En zo verhuisde Jan van Be veren naar PSV. Waar de at leet zich in een paradus waant Van Beveren ..Het is werke lijk grandioos hier. Geloof me. ik heb hier gevonden wat ik dacht alleen in het buitenland te kunnen vinden. Het voetbal is nu een volwaardig beroep voor mij en daar heb ik altiid van gedroomd. In die lijn wordt hier ook gewerkt. De hele en tourage is professioneel. Ik kan me nu ook m eer o p h et voet bal concentreren. Niet. dat ik dat bij Sparta niet kon. maar daar was het toch meer zo van wat trainen en 's zondags een partijtje." Terwijl Jan van Beveren de zaken juist serieuzer aan wil pakken. „Hier is het voetbal al les. Dat merk je aan de kleinste dingen. Als je hier de kleedka mer binnen stapt voor een training, dan hangt alles, shirt, broekje, kousen, schoon aan een klerenhanger. De volgende dag is het automatisch voor je gewassen. Bij Sparta kon je na een wedstrijd met moeite een kop soep en een uitsmijter krij gen. Niet dat dat allemaal nou zo erg was. maar PSV blijkt in vergelijking dan toch een club. die een profvoetballer naar waarde behandelt. PSV zorgt, dat je Je beroep in al zijn ga- cetten uit kunt oefenen, maar het verwacht dan ook terecht topprestaties van je." In de indrukwekkend lange ketting van aankopen is ook Guus Hiddink. het met veel moeite van De Graafschap los geweekte talent, een zware schakel. Al was het maar. om dat Hiddink als een tweede Van Hanegem wordt betiteld. Linder: „Dat is zwaar overdre ven. Van Hanegem is een Van Hanegem. Hiddink wil het wor den. Vergeet niet, dat er tussen de eerste en de eredivisie nog altijd een klasse- en een tempo verschil ligt. Bij De Graaf schap was Hiddink de spelma- maar zien te worden." Moet Hiddink in de veeleisen de spelopvatting van Kurt Lin der nog worden gekneed, de vorm van de van Anderlecht overgewipte Johan Devrindt is al uitgegotende „killer," de beheerste afmaker naast Willy v. d. Kuylen Kurt Linder over de bonkige linker sp s. opvallend produktief in de aan loop naar de competitie: „PSV speelt in 80 procent van zijn wedstrijden offensief Op dat moment heb ik een ander type speler nodig dan Peter Ressel, die in de contra-attaque het meest tot zijn recht kwam Lijkt Johan Devrindt zijn plaats wel te hebben gevonden met Mulders als „nieuwe lichting" in de achtervolging de lange Deen Henning Munk Jensen (secretaris Ben van Gelder: ..Hij moest een bed van 2 10 meter hebben"» botert nog niet helemaal in de achterste lijn. Zo zou hij zich in het cen trum nogal eens laten verras sen door een dieptepass, al wil Kurt Linder daar niet van ho ren. „In Denemarken was hij de uitblinker. Hu is groot, sterk, snel en hard. Ik kan me voorstellen, dat hij een belang rijke, positieve figuur in de achterhoede wordt. Maar hü zal zich zeker nog verder moe ten ontwikkelen." Wat al in een van de eerste oefenwedstrijden bleek. Harry Vos: „Hij doet nog wat raar Hij kwam hier zo van ik maak het wel even. In de eerste de beste partij liep hij maar te dol len met die bal. Mijnheer Lin der werd toen geweldig boos en toen was het wel afgelopen." Jan van Beveren maakt zich dan ook geen zorgen over de achterhoede van PSV „.We ex perimenteren nog veel. maar kwalitatief lijkt hij me heel sterk Met Vos en Van den Kart Linder „markt verlegd" Dungen als oprukkende backs en Strik. Radovic en die Jensen in het centrum, sta je pr toch niet slecht voor." Jan van Beveren putte dat vertrouwen uit de oefenwed strijd tegen RBC „Goed. een tweede divisieclub. maar ter wijl die jongens echt wel wil den. kregen ze toch niet één reële scoringskans. Dat zegt mij toch wel wat. Eén gevaar is er wel: PSV is een aanval lende ploeg. Dat doet het niet met vijf of zes man, maar met tien. Daardoor kunnen de te genstoten gevaarlijk zijn. Het zou daarom kunnen gebeuren, dat we misschien iets meer doelpunten tegen krijgen dan wel nodig is." 'at ook niet nodig is. althans volgens Kurt Linder. is de ver wondering over de terugkeer van Gerrit van Tilburg, die na uitstapjes" naar GVA-V en Go Ahead inmiddels wat vergrijsd weer bi] PSV neerstreek. Lin der: „Van Tilburg, is gewoon een hele goeie voetballer, wat nog helemaal niet meteen hoeft in te houden, dat hij dan ook maar in het eerste speelt. Ik ga uit van een selectiegroep. waar ik. afhankelijk van de verschil lende wedstrijden, uit kan put ten. Daarnaast heeft Van Til burg het moeilijk. Hij heeft in ploegen gesDeeld die het tempo a'tüd d-ukten Nu komt hij in een ploeg, waar een hoog tem po juist de basis is. Dat ver eist aanpassing, dat is zwaar en dat heeft niets met leeftijd te maken." Kurt Linder wil zijn spelers niet passeren als het gaat om hun ideeën over de door hem gedicteerde trainingsvor- men en spelmethoden. Linder: „Ik heb graag, dat een speler initiatief toont, meedenkt. Als een speler inspraak wil, best. maar dat brengt ook voor die speler verantwoording mee. Tot nu toe werd. als het slecht ging. altijd alleen de trainer door de club ontslagen. Als nu niet meer alleen de trainer, maar ook die één of twee spe lers. die mede verantwoordelijk waren voor de gevolgde tak- tiek, de laan uit worden ge stuurd. dan is die inspraa1- pas werkelijk doorgevoerd." Tijdens het trainingskamp in Bergeük is er dan ook heel wat ".pdiscussleerd over het nieuwe PSV. Kurt Linder: „De broe iing is, dat Brabant een chib heeft, waarvan het weet, dat het goed voetbal speelt i i i goede outillage, waarvan het bovendien weet, dat het een sympathieke ploeg is. PSV is bezig zijn publiek op te v i Het heeft de evolutie van PSV met zijn stadion, met zijn ploeg, met zijn prestaties mee kun*" maken. Het zal een slechte prestatie van PSV ook beter kunnen verwerken, omdat het weet. dat wij nog steeds bou wende zijn Ik geloof, dat de Brabander dat ook begint te be grijpen. Het aantal vaste sei zoenkaarthouders is met 50 pro cent gestegen." Ook Jan van Beveren heeft zijn uitleg voor die opzienbaren de toeloop. „Het publiek vo»it. dat PSV hogerop wil. dat het daar ook alles voor over heeft. De mensen voelen, dat PSV ook internationaal mee wil gaan tellen. Ze zijn daar in Eindhoven en omstreken nog niet zo mee verwend, dus dat maakt het allemaal aantrekke lijker Ook in het voetbal voor ons Feijenoord en Ajax hebben alles al meegemaakt. Voor hen is welk internationaal gebeuren ook gesneden koek. Daar moet de spanning zo langzamerhand zijn weggevallen. Wij moeten en willen alles nog echt gaan beleven Dat is een voordeel." Gretiger dan welke vereni ging cok duikt PSV een nieuw seizoen in. Waarin het. na zijn begerige greep op de transfer markt. een stand heeft op te houden Kurt Linder: „Dat is een belasting, maar zo hebben wil het nu eenmaal gewild. Wij kijken niet naar Ajax of Feije- nooi-d. Dat doen al veel te veel clubs. Wij hebben ons eigen doel: de afstand tussen Feije noord Ajax en PSV. vorig jaar nog altijd 14 punten, kleiner te maken. Ik heb er vertrouwen in dat het lukt De prestaties op de trainingen en in de oefen wedstrijden zijn goed. Neem Bergeijk, 200. Ja, Bergeijk. kunst, maar tegen een slechte ploeg kan je ook slecht spelen. Mijn spelers hebben bewezen, dat ze goed kunnen voetballen. En dat heb je toch nodig om een goeie ploeg te verslaan. Daarom zijn we ook helemaal niet bang Of eigenlijk toch voor één ding. Die dingen, die buiten het voet bal gebeuren, een blessure, een ruzietje, een foutieve scheids rechterlijke beslissing en pang. Je staat twee punten achter Dat is onze enige vrees. Laten we daar in vredesnaam voor be spaard blijven". Het is te hopen in het belang van een interessante competitie. En wie wil die niet. DEVENTER GPD» „Heb ik gewonnen, dan mag je zon dagsavonds altijd bij me ko men. Pils en sigaar staan voor je klaar. Heb ik verloren, blijf dan liever uit de buurt, want dan ben ik een etter". Barry Hughes (32). Go Aheads nieuwe en Haarlems voormalige trai- net-coach, draagt het hart op de tong. Dat weet hij en pro beert het daarom ook niet te ca moufleren. Zijn uitspraken zijn kernachtig, zonder enige franje, soms wat minder elegant. Pro zaïsche volzinnen zijn hem vol komen vreemd, omdat hü daar voor de Nederlandse taal nog onvoldoende beheerst. Hü gaat wel recht op zijn doel af. zonder omwegen. Zo hebben ze hem in Haarlem leren kennen, als een eerlüke vent. Zo zullen ze hem, de koele Brit. ook in Deventer moeten leren accepteren en waarderen. „Want", stelt hü op besliste toon. „De spielers zullen zich moeten aanpassen aan mü en niet andersom. Ik kan moeilijk een andere Barry Hughes wor den. Blükt nr. verloop van tüd dat ze geen respect voor mü willen opbrengen, dan kunnen ze barsten. Gaan ze maar op de transferlüst. Ik wil alles voor ze doen. ovenal voor mün jongens in de bres springen, maar daar- moet wel iets tegenover staan. Daarom eis ik van iedereen honderd procent inzet. Ongeacht wie het is. Voor mü bestaan ze niet. jongens als Hoekema. Van der Ley of Geels. Het zün voor mü zonder uitzondering Go Ahead-spelers, die hetzelfde, drieledige doel najagen: A. geld verdienen, B. Go Ahead op een hoger plan brengen en C. het publiek aantrekkelük voetbal bieden. Nochtans beseft de vaak wat impulsief reagerende Barry Hughes al te goed. dat hem in Deventer moeilüke maanden wachten. Maanden, waarin hij gelaten moet afwachten of het inderdaad zal klikken tussen de ze Engelsman en de oosterling, die van nature nogal terughou dend is. In zün dagelükse auto rit van woonplaats Heemstede naar Deventer spoken de vra- gen hem door het hoofd: zullen mijn ideeën, die natuurlük af wijken van die van mün voor ganger, goed ontvangen wor den? Hoeveel tüd zal de over schakeling FadhroncHughes vergen? Misschien drie maan den. maar het kan net zo goed een jaar duren. Zal het publiek voldoende geduld kunnen op brengen als het de eerste we ken niet helemaal naar wens verloopt? Allemaal vragen, die voor Bar ry Hughes om een antwoord ADVERTENTIE DEN HAAG iGPD» Als we willen nagaan hoe het voetbal er over (pak weg» vijftig jaar uit zal zien, kan het nuttig zijn te kijken hoe het voetbal er vijftig jaar geleden uitzag. Was er verschil tussen toen en nu, dan is het niet on waarschijnlijk dat er ook verschil zal zijn tussen nu en het voetbal anno 2020. Daarbij moet meteen wel aangetekend worden, dat veranderingen groter plegen te zijn in de begintijd, dan in latere jaren, als het te bestuderen verschijnsel zich zelf geconsolideerd heeft. Neem bijvoorbeeld de auto. Het verschil tussen het eerste en tiende merk, zal beduidend groter zijn geweest dan het verschil tussen het duizendste en duizendtiende merk. Ik wijs daar maar even op, omdat ik, terug lezend in het boektje „Voetbal-sport, over haar voor- en nadelen, eenige harer strijdvragen en haar rationeele beoefening" door Jac. Samson, tweede druk, uitgegeven in 1922, toch wel de in druk had dat voetbal vijftig jaar geleden nog zoiets nieuws en onbekends was, dat je het ver schil tussen toen en nu niet nog eens mag ver wachten over 50 jaar. Indrukwekkend zijn bijvoorbeeld de voordelen die men toen nog aan het voetbal toeschreef. Als een van de voornaamste voordelen beschouw de Samson het „licht- en luchtbad dat voetbal zijn beoefenaars aanbiedt en dat voornamelijk tot zijn recht komt door de gelijktijdig plaats hebbende spierbeweging en de daarmee gepaard gaande verhoogde bloedcirculatie. Evenals een waterbad een reiniging is voor het uitwendige, is een frisch spel in de openlucht een reinigingsbad voor het inwendige lichaam. De longen worden door en door van frissche lucht voorzien en zoo gereinigd". Ik sla „het snelle en diepe ademen" maar even over, evenals het feit dat het lichaam gehard wordt. Daarna schrijft Samson, anno 1922: „Het ze nuwstelsel wordt in de hoogste mate gunstig be ïnvloed door het voetbalspel. De zenuwen, die als het ware de verbinding tusschen lichaam en geest vormen, worden in hun functies geoefend en gesterkt, waardoor een gelukkig gevoel van kracht en kunnen ons doorstroomt. Ook de her sens worden door het spel aan het werk gezet en dit is het vooral wat het spel zoo gewild maakt. Daarbij komt nog dat meest geheel andere hersenfuncties dan die op school gebruikt worden, in werking worden gezet, zoodat «Ut hersenwerk in plaats van meerdere inspan ning. ontspanning is, en ons een schrede nader brengt tot de, voor ons geheele wezen, zoo be langrijke harmonische ontwikkeling, die in den grond der zaak de voorwaarde vormt voor het verkrijgen of behouden van een kernachtige ge zondheid". U merkt wel, hoe „nieuw" men in die dagen nog tegenover de voetbalsport stond: al die din gen zijn misschien, of zelfs hoogstwaarschijnlijk, niet onjuist, maar het feit dat ze als argumenten gehanteerd moesten worden om tegenstanders te overtuigen, bewijst dat voetbal bij wijze van spreken nog niet bestond. Dat blijkt trouwens nog sterker uit de nadelen, die Samson opsomt en af en toe weerlegt. Zo was er in die jaren een publicist B. ten Have, veel sneller doormaken. De eerste tekenen aan de wand hebben we bij de wereldkampioenschappen van 1966 en 1970 gezien. Wie dacht in 1966 dat Noord-Korea, dat Australië de weg naar Londen versperd had, ook maar iets zou klaarmaken bij de eindronde? Noord-Korea bereidde zich echter degelijk voor, in 1963 werd de competitie domweg stopgezet (schrijft Hans Molenaar in zijn wereld kampioenschap-boek», de clubs werden „ontbla derd" van hun beste spelers, die werden met zijn allen opgeroepen in militaire dienst en naar een trainingskamp gestuurd. Straffe discipline, onder andere het verbod te trouwen, drie jaar lang! Noord-Korea, met zijn acht miljoen inwoners, heeft 250.000 geregistreerde voetballers en 6500 clubs. In de hoodstad Piengyang staat een sta- die in alle ernst schreef: „De gezonden, de moe digen de levenslustigen, de spierkrachtige jon gens vervallen het gemakkelijkst in overdrijving en gevaarlijk spel. Zij hebben het voetbalspel, uit een hygiënisch oogpunt beschouwd, ook het minst nodig. Op grond daarvan is. wanneer ik deze gevallen waarnam, aan zulke leerlingen, deze sport door mij beslist ontraden". Dergelijke wereldvreemde opvattingen over de voetbalsport (ontraden aan de gezonden en le venslustigen, omdat zij het niet nodig hebben en gauw in overdrijving vervallen!, zullen de voet balsport nergens meer kunnen belemmeren, ook niet in die onderontwikkelde voetballanden, waar het voetbal nog in soortgelijke kinder schoenen staat als toen in Nederland in 1922. Daarvoor wéét men tegenwoordig te veel. De ontwikkeling van het voetbal zal daarom in die landen veel sneller gaan dan in Europa, waar voetbal van niets tot iets werd. WO (en dat zijn zowel de Nederlanders, als de Engelsen, de Duit sers. de Russen, de Brazilianen, de Spanjaarden en de Luxemburgers) hebben er vijftig jaar over gedaan, voordat het voetbal uitgroeide tot de professioneel beoefende sport zoals we die in bo vengenoemde landen kennen. De Afrikanen, de Aziaten, en in mindere mate de Noord-Amerikanen, zullen die ontwikkeling dion met 70.000 plaatsen, er zijn nog diverse an dere stadions met 10.000 tot 30.000 plaatsen. Wat betekent dat? Dat betekent, da Noord-Korea in 1966 meer geregistreerde voetballers had dan Ita lië (205.430) in 1970! De eerste wedstrijd tegen de Russen werd met 3—0 verloren. De tweede wedstrijd tegen Chili werd met 1—1 gelijk gespeeld! De derde wed strijd tegen Italië werd met 10 gewonnen!! Daarmee bereikten de Noord-Koreanen de kwart finale, ten koste van Italië en Chili. Toen kwam die beroemde Eusebio-wedstrljd tegen Portugal, in een mum van tijd stonden de Noord-Kore anen met 30 voor. maar Eusebio scoorde vier goals op rij, en tenslotte werd het 53. Ook in Mexico speelde een outsider mee, uit een werelddeel waar „nog niet gevoetbald werd", zoals wij gemakshalve meenden. U herinnert zich de uitslagen nog wel. MarokkoWest-Duitsland 12 (rust 10». PeruMarokko 30 (rust 00». Bulgarije Marokko 11 (rust 1—0) Toch nog al tijd een gelijkspel tegen Bulgarije en tot aan de rust bevredigende resultaten tegen West-Duits land en Peru. Wat dat betekent? Dat betekent dat vooral Afrika, maar ook Azië zich in de toekomst op gelijke voet met Europa en Zuid-Amerika zullen kunnen meten. De grootste verandering die het toekomstige voetbal zal ondergaan, zal daarom niet de spelopvatting zijn, maar de spreiding over de hele wereld, en naast de „voetbalhoofdsteden" Londen en Rio de Janeiro, zullen ook Afrika en Azië soortgelijke „voetbalhoofdsteden" opleveren. Charles Buchan, de Engelse ir. Van Emmenes, voorzag dit trouwens al vóór de w.k. in Engeland in 1966, toen hij Noord-Korea nog niet in actie had gezien (Buchan stierf voortijdig). Hij vond het moeilijker iets over de toekomst te zeggen van het voetbal in Australië, Canada, Nieuw-Zee- land. Zuid-Afrika en de Verenigde Staten, al sloot hij voor de Verenigde Staten de mogelijk heid niet uit, dat de negers daar voor voetbal elftallen zullen zorgen die even sterk zijn als het Braziliaanse voetbal van vandaag. Hij voorzag ook. dat bij de opkomst van de Afrikaanse lan den, het patroon van het internationale voetbal zou veranderen. Hij wijdt daar verder niet over uit, maar ik denk dat hij de interlandwedstrijden bedoelde (een NigeriaNederland ontmoeting even normaal als een OostenrijkNederland ont moeting). Hoe lang zal het duren, voordat de Europacup verruimd wordt tot de Eurafrikacup? Het is heel goed voorstelbaar, dat enkele Afrikaanse topclubs eerst onderling tegen elkaar spelen, tot dat er twee overblijven, die dan gaan meeroule- ren met de zes resterende Europese clubs, zodat we vier kwartfinales krijgen met twee Afrikaanse clubs, al naar gelang van de resultaten (komen ze tenslotte tegen elkaar in de finale, of worden ze meteen weggeveegd met 71?) kan dan beke ken worden, of een grotere evenwichtigheid tus sen de Afrikaanse en Europese clubs nodig is, bij i deze Eurafrikabeker-ocmpetitie. Dat kan binnen tien jaar al het geval zijn! i Verandert er dan in de toekomst nog iets aan het spel zelf, zult u willen weten? Het wordt al- lemaal natuurlijk nog wat professioneler, nog wat verfijnder, maar essentiële wijzigingen voor zie ik niet. Wel is het waarschijnlijk, dat het ac- j cent verlegd zal worden naar het artistieke voet bal, mede onder invloed van de Afrikanen en ook de Aziaten, die het geen van beide van kracht voetbal moeten hebben, maar van techniek en technische snufjes. Het Engelse powervoetbal zal ieder jaar meer worden afgekalfd (dat begon al in Mexico), ten bate van het Braziliaansige voetbal, dat niet al leen aan Zuidamerikaanse negers is voorbehou den. maar in zeker opzicht ook door de West duitsers gespeeld wordt. En Nederland? Nederland voelt zich opperbest in deze ontwikkeling en wordt bij de wereldkampioenschappen 1974 vierde op? |E irryl ide f- Df BARRY HUGHES schreeuwen, maar waarop voorlopig nog schouderophaj moet reageren Zün belangd ste taak voor de komra maandeneen goeie sfeer U I ken en de spelers leren prq sioneel te denken en te voeti len. „Dat zün we aan het] bliek verplicht. Zonder schouwers kun je nu eend geen betaald voetbal spe^" Daarvoor wil hü eerlijk en] hard werken. In goed ove met zün spelers, „want ik] geen dictator of een kapij met wie niet te praten valt. rjB zullen ze in mün richting ijl ten denken, want daarvoor II ik tenslotte de verantwoorde! T man". Een streven naar de top' de voetbal vakman Barry ghes een vanzelfsprekende „Iemand, die zegt, ik mik oj middenmoot, zit altüd f Maar dat is een lafaard. V lukt zoiets, dan zegt zelfde bestuur „Hü heeft gezegd". Maar wat het beslfe denkt en doet interesseert K niet. Manager Brands is de gjj ge met wie ik te maken heb|f die denkt er net zo over al|*- Hü is het ook geweest, die^ Ahead van de ondergang 1) gered. Maar nogmaals, ik p er niet over me te verschu I achter de middenmoot. Metlre; ondergeschikte rol zal ik nii vreden zijn. Je voetbalt te: te om te winnen. En wai dan niet van clubs als Feijenoord, PSV of FC Twi Zijn dat soms goden? Wai moet ik dan in angst li Voetbal is tenslotte voor 60 cent een kwestie van ta« voor 30 procent geluk, dai bedoel ik geen blessures en de resterende 10 procent de I van onze lieve Heer daarboj Is Barry Hughes, die zid eens de beste trainer van B pa noemde, dan toch een gj spreker? „Misschien heb ito grote bek, praat ik te veel, #w als jü iemand kunt vindenL^ zegt: hü liegt, dan stop ik middellük. In Haarlem hclnfc altijd gezegd: we hoeven Lm bang te zün voor clubs als en Feüenoord. Nou, ik hetr® 5 /ijk gekregen. We hebben ren. dat wel, maar de waarop was toch ronduit mielig". Dan grüpt hü. een reflexbeweging, de lijsl contract-spelers, waarop men van Schneider, Van Zi en Van Tilburg ontbrekei laat deze lüst vervolgens dj vue passeren. „Enkele ma: geleden heb ik Brands een| langlüstje gepresenteerd, daarop de namen van die Iers, die ik graag zou con| teren. Aan mijn wensen is tisch geheel voldaan. Het trek van Schneider, Van en De Goede is voldoend! compenseerd. Tevreden natuurlük nooit, maar geen geld is voor topspelei Cruijff of Charlton moet J( langer zeuren." Over Go Aheads aanwl zegt hü: „Dick Beek is v( de gevaarlükste spits in land, Ruud Geels, altüd g( lük, is bü Feüenoord hi ondergewaardeerd. Boveni type speler, die ik altüd al in m'n ploeg wilde Lambert Verdonk is één weinige specifieke linksl in Nederland, Henk Ki behoort tot de meest talei Nederlandse verdedigers di Geestman is een middenvelder, zowel aam als verdedigend een sterl soonlükheid". En over de se doelman Colin Withers: vent. die 250 wedstrijden' gespeeld voor Aston Villa, wel een keeper met capai zün". Barry Hughes „Ik ben SlkAf* dit vak. Als ik de kleedk KU ruik, ben ik tevreden". Uil ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 18