BUSRAMP IN SPANJE a Transavia zorgt voor gestrande toeristen Zeven Nederlanders verdronken bij Sevilla ZUIDMOLUKSE NOODREGERING TEGEN BEZOEK VAN SOEHARTO vandaag 1 Auto reed op I kinderen in a Minder boeren in Zuid-Holland Succes voor Ellen Wills TSJECHEN NO. 1 IN KERKRADE MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 LETOSCH DAGBLAD PAGINA 5 Vervolg van pagina 1 (Van onze speciale verslaggever) UTRERA (SEVILLA) „Toen het me gelukt was uit de autobus te kruipen, ben ik onmiddellijk weer in het water gesprongen om twee metgezellen eruit te halen, die anders zeker waren verdronken". Een van de jongste reizigers van de verongelukte autobus, zelf ernstig gewond, bleef steeds deze zin herhalen. Het was het enige dat hij zich van het ongeluk herinnerde. Hij wist zelfs zijn naam niet meer. In een ziekenhuis in Sevilla, waar de meeste gewonden veertien in totaal zijn opgenomen, kon men gisteravond verzekeren dat zij bui ten levensgevaar zijn. Na de behan deling die zü moesten ondergaan, aldus de leiding van dit ziekenhuis, is snel verbetering in hun toestand opgetreden. Het drama had zich enkele uren eerder voltrokken. In de vroege uren van deze broeihete zondag, veronge lukte een Spaanse autobus met drie en twintig Nederlandse toeristen die op weg waren van het vliegveld van Sevilla naar het strand van Rota, dicht by Cadiz. „Ik merkte" aldus de chauf feur van de autobus, die zelf licht gewond werd „dat de bus begon te slingeren van links naar rechts Daarna voltrok zich de tragiek. Eni ge beambten van de Spaanse spoor wegen die zich op het ogenblik van het ongeluk er slechts enkele tien tallen meters vandaan waren kon den door de duisternis niet precies zien wat er gebeurde. Wel hoorden zij het hulpgeroep van de gewonden. Enkele inzittenden van de bus kon- len zichzelf redden, anderen konden door de spoorwegmannen worden gered, de meesten zwaar gewond. Op de plek van het onheil werden ij vijf doden geborgen. Twee zwaar ge- wonden werden in allerijl naar een kliniek in het nabijgelegen dorp Los Palacios gebracht. Zij stierven tij dens het transport. De doden wer den opgebaard in een inderhaast in gerichte rouwkamer in het dorp Ut- rera. Op de eenvoudige houten kis ten, hun namen en de nummers van aun paspoorten. Vijf gewonden VINKEVEEN (ANP) Vijf kin deren, in leeftijd variërend van vijf tot zeventien Jaar, zijn zaterdag op Be hoofdweg in Vinkeveen gewond geraakt, toen een personenauto, faarvan de bestuurder, de 28- |arige J. F. K. uit Vinkeveen. de placht over het stuur had verloren, Inreed op een groep van ongeveer pertig personen. Deze praatten wat na over een botsing tussen twee bromfietsen, baarbij een persoon werd gewond. Klle gewonden, onder wie één, die brnstig letsel had gekregen, werden paar een ziekenhuis gebracht. K. was met zijn personenauto, )eeds met een snelheid van naar hatting tachtig kilometer per uur list de bebouwde kom van Vinke nen binnengereden. Naar hij ver klaarde, was hij geschrokken van pen groentewagen, die van links de hoofdweg opreed. K. remde, verloor Be macht over het stuur, raakte een pottoirband. reed door enkele heg- etjes heen en op een groep mensen I Een lichtmast voorkwam, dat de *agen zich in de grote groep boorde, 'ijf kinderen, van 5, 7, 8, 12 en 17 ir waren toen al geraakt. De poli die nog ter plaatse was. moest om mders, onder wie ouders van ge- kinderen, tot bedaren bren- en de bestuurder van de auto in :herming nemen. In het dorp Utrera spreekt men vol bewondering over het personeel van de Spaanse spoorwegen, dat het vertrek van hun trein afgelastte om hulp aan de Nederlandse toeristen te bieden. In het donker van de vroe ge ochtend sprongen zij in het ka naal, ofschoon zij niet konden zwem men. Twee van hen kropen in een duiker, waar twee Nederlandse vrou wen de verdrinkingsdood nabij wa ren. In het bevloeiingkanaa 1waar in de autobus is gestort, stond op dat ogenblik een zeer sterke stroom. De fregatten Van Speijk en Van Galen zijn zaterdag na een vlagvertoonreis van zes en een halve maand in Den Helder teruggekeerd. Op de foto wach ten de familieleden in de stro mende regen op het ogenblik dat zij de mannen van de marine kunnen verwelkomen. SCHIPHOL (ANP) Voor een in Gerona gestrande groep van 93 Ne derlandse vakantiegangers heeft Transavia Holland tijdens het week einde uitkomst gebracht. De in de steek gelaten toeristen werden in de nacht van zaterdag op zondag op gehaald door een Caravelle van deze maatschappij, die daartoe een extra vlucht naar Spanje maakte en de i heenreis zonder passagiers aflegde. Twee weken geleden was deze groep, waarvoor touroperator G. G. Gelslng van World Air Ité te Eind hoven de verantwoordelijkheid had, per Air Spain naar Gerona gevlo- DEN HAAG <ANP> In vijfjaar tijd (1963-1968) verminderde in Zuid-Holland het aantal akkerbou wers en veehouders, dat een agrarisc bedrijf als hoofdberoep exploiteerde, met 4,3 procent. Door beroepsbeëin diging en overlijden bleek in die tijd 17,9 procent van het aantal landbou wers te zijn verdwenen. Dit blijkt uit het onderzoek, dat het Landbouweconomisch Instituut (LEI) instelde. In de weidegebieden waren relatief meer boeren van beroep veranderd dan in de akkerbouwgebieden «res pectievelijk 4,7 en 3,6 pet), in de ak kerbouwgebieden kwamen daarente gen meer bedrijfsbeëindigingen voor (19.8 tegen 16,9 pet.). Naar schatting zijn er '63-'69 on geveer 500 landbouwers van beroep veranderd. De meesten van hen ver lieten de landbouw. Ongeveer een vijfde slaagde er in om na beroeps verandering zelfstandig te blijven. Bijna de helft van de voormalige landbouwers kwam als werknemer buiten de landbouw erecht. Nog geen tien procent ging naar de fa briek. gen. Maar tussen Gelsing en Air Spain boterde het al weken ang niet meer. Begin juli, dus nu 5 we ken geleden, liet deze Spaanse maat schappij onverwacht verstek gaan. Toen wist de Eindhovense reisor ganisator ook al Trans-A via in te schakelen om zijn klanten zij het met ernstige vertraging naar Spanje te brengen en de daar op te rugkeer wachtende groep op te ha len. Ditmaal echter is de geboekte va kantiereis voor 45 rezigers, die vrij dag van Schiphol naar Barcelona zouden vertrekken, op het laatste ogenblik geannuleerd. Volgens inge wijden op Schiphol is dat groten- Songfestival in Split Schiphol «ANP» Van de drie Nederlandse artiesten, die in de af gelopen week in het Joegoslavische Split hebben deelgenomen aan het Jaarlijkse internationale songfesti val. zijn er twee in de prijzen ge vallen. Het 23-jarige Arnhemse zan geresje Ellen Wills won de eerste prijs <500 dollar) in de Jeugdafde ling ,,A star is be born" met een gloednieuwe compositie van de Duit se musicus Jimmy Einmal, getiteld ,Er is geen waarde'. Haar Arnhem se stadgenoot D.C. Lewis wist in de grote internationale afdeling voor het verplichte Joegoslavische lied, dat hy met een Engelse tekst zong. de derde prijs in de macht te sle pen. Gisteren keerden zij per vlieg tuig uit Zagreb terug naar Schiphol, samen met Lennie Kuhr. die voor een Duitse platenmaatschappij zin gend ditmaal buiten de prijzen viel. deels, zo niet geheel, te wijten aan het falen van directeur Gelsing van World Air Ité. Hij zelf verklaarde vrijdag Jl.: „Mijn contract met Air Spain is vandaag verlopen. Mijn laatste groep bouwvakkers is van middag «vrijdagmiddag) per Air Spain öp Schiphol teruggekomen. Ik had gehoopt, dat ik met dit toe stel toch nog de nieuwe 45 toeristen mee zou kunnen sturen, maar Air Spain heeft dit geweigerd. De machi ne is leeg teruggevlogen naar Spanje. Volgens de Spaanse wetgeving mo gen Nederlandse bezoekers alleen met chartertoestellen naar Spanje komen als ze met dezelfde maatschappij la ter worden teruggegracht en aange zien ons contract is beëindigd, zou den ze over 14 dagen niet met Air Spain kunnen terugkeren. Ik heb er nu voor gezorgd, dat deze 45 reizi gers zondagavond per Trans avia naar Barcelona gaan". Dat laatste bleek echter niet te kloppen. Gelsing heeft mij vrijdag wel be naderd". aldus directeur John Bock van Transavia. maar hij heeft me nog steeds de charterprijs niet be taald van de vlucht, waarmee ik hem op 4 Juli uit de braad geholpen. Hij had me daarvoor een cheque gege ven, maar toen de boekhouding deze na de gebruikelijke tijd aan de bank doorstuurde, was Gelsing's sal do ontoereikend geworden. Ik heb hem dus gezegd, dat ik zijn groep van 45 man alleen zou vervoeren als) hij dit contant betaalde, tezamen met zijn oude schuld. Daartoe was hij echter niet in staat". Kerkrade ANP» De wisselprys, beschikbaar gesteld door Koningin Juliana, en bestemd voor het korps dat bij de concert wedstrijden van het Wereldmuziekconcours in Kerk rade het hoogste aantal punten wist te behalen, is gisteravond uit gereikt aan het blAasorkest. Amati uit de Hsjechische plaats Kraslice. Zaterdagavond bliezen zij in een vrijwel uitverkochte Rodahal 350 1/2 punten bij elkaar. Daarmee versloe gen zij de National band of New Zealand met ruim 5 punten. De fa voriete Limburgse korpsen uit Echt. Thorn en Eijsden, die zondagavond aan bod kwamen, vormde voor de Tsjechen geen bedreiging, ook het als favoriet getipte muziekkorps uit het Spaanse stadje Liria kon het niet bolwerken tegen deze Tsjechen. Wel een bedreiging vormde zater dagavond de Koninklijke harmonie Oefening en Uitspanning" uit Beek en Donk Dit Branbantse korps, dat ruim 1000 supporters mee naar Kerkrade had genomen, behaalde in de afdeling harmonie 346 1/2 pun ten. waarmee zij tevens de titel ver overden bU de sectie harmonie na tionaal. UTRECHT <GPD> De vorig jaar in Nederland ontstane noodre- gering van de republiek der Zuid- Molukken is tegen het staatsbezoek van de Indonesische president Soe- harto begin september aan Neder land. De noodregering zegt geen be hoefte aan een gesprek met de pre sident te hebben, omdat zij geen vertrouwen in hem heeft. Ook met de Nederlandse regering zal tijdens Soeharto's bezoek geen contact worden gezocht door de mi nisters van het noodkabinet. omdat zfj stuk voor stuk menen dat er van die zijde geen steun is te verwach ten voor de zaak waarvoor de bui tenlandse Zuidmolukkers strijden: vrijheid voor hun volk. Dit bleek zaterdag op de bijeen komst die de noodregering onder voorzitterschap van „minister van Binnenlandse Zaken" D. Leiwaka- bessy uit Krimpen aan de IJssel had belegd in Utrecht. Hij meende dat Nederland te zeer gebonden is aan Indonesië om mét de protesterende Zuidmolukkers bij de Indonesische regering vrijheid voor hun volk te bepleiten. Ongeveer tegelijkertijd verklaar de staatssecretaris generaal-majoor Alamsjah 8aid in Djakarta dat het bezoek van president Soeharto van Indonesië aan Nederland en We6t- Duitsland zal doorgaan ondanks de onrust die in Indonesië groeit over de ..corruptie-kwestie." Alamsjah verklaarde tegenover verslaggevers: .De president zal zijn plannen op weg naar de confe rentie van niet-gebonden landen in Loesaka Europa te bezoeken niet wijzigen." Twaalf jonge mensen zijn zater dagmiddag in Rotterdam aangehou den wegens belediging van een be vriend staatshoofd, president Soe harto van Indonesië. Zij colporteer den met de .Rode Tribune" op de Kruiskade en de Lijnbaan in het centrum van de stad. Op de voorpagina vermeldde dit blad „Soeharto. moordenaar op staatsiebezoek." De arrestanten, negen Jongens en drie meisjes in de leeftijd van 17 tot 22 Jaar, zijn aangesloten bij een marxistisch-leninistisschve organisa tie. die de Rode Tribune uitgeeft. Zij zijn na enkele uren vrij gela ten. De politie maakte proces-ver baal op. In een huis in de Jan Por- cellistraat in Rotterdam heeft de Rotterdamse politie enige honderden exemplaren van de Rode Tribune tegen afgifte van ontvangstbewijzen in beslag genomen. NEDERLAND I 6.45 6.55 7.04 8.00 8.20 9.20 10.35 10.40 NEDERLAND II Pipe de Clown (NOS) Journaal (NOS) Coronation Street, tv-feuilleton (VARA) Journaal (NOS) Met de muziek mee. een afwisselend programma met veel muziek (VARA) Contramoord, tv-spel (VARA) Journaal (NOS) Wereldkamp. wielrennen in Leicester (NOS) 6.45 6.55 7.04 7.30 7.36 8.00 8.20 8.45 10.10 10.35 10.45 Pipo de Clown (NOS) Journaal (NOS) De 21ste Eeuw: Angst als therapie, documentaire, in kleur (NOS) Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal (NCRV) De wetten van de wildernis: serie over het die renleven in de wildernis van Centraal-Afrika, in kleur (NCRV) Journaal (NOS) Transworld Top Team: quiz tussen Engelse en Nederlandse middelbare scholieren (NCRV) Yonitsj, gefilmd tv-spel naar Tsjechow (NCRV) Barenboim over Beethoven: klassieke pianomuziek met toelichting, in kleur (NCRV) Een hemel op aarde: Beroemde Duitse kerken: De O.L. Vrouwenkerk van Trier, in kleur (NCRV) Journaal (NOS) U zult zich misschien afge vraagd hebben hoe Studio Sport gisteren reportages kon uitzen den van enkele voetbalwedstrij den. ondanks het geschil met de KNVB. De reden is simpel: het contract met de KNVB loopt tot de 16de van deze maand, dus het kon nog even en volgende week kan het ook nog even en dan is het gedaan met de koop man. Tenzijtenzij gebeurt wat u en ik denken, namelijk dat er nog bijtijds een ruik baar compromis wordt gevon den. Overigens verbaasde het me wel. dat we niets te zien kregen van de overwinning die Feüenoord via strafschoppen op Bavern München behaalde, ter wijl de Duitse televisie een mi nuut of twintig van die wed strijd uitzond. Ik weet wel dat roeien en wielrennen ook tot de sporten worden gerekend, maar het moet natuurlijk niet ten koste gaan van een kijksport bU uit stek als voetbal. Bovendien: zo lang het kan zou ik maar zo veel mogelijk voetbal vertonen, als ik de NOS was Zaterdag presenteerde Simon van Collem zijn Avroskoop. met interviewtjes en oude fragmen ten die bewezen dat er veel werk aan was besteed. Bij het zien van een fragment uit „De beste Jaren van ons leven," één van die eerste na-oorlogse films die voor een bepaalde generatie tot het onuitroeibare Jeugdsenti ment behoren, vroeg ik me op eens af waarom we in feite zo weinig films terugzien uit die tijd? „De zevende sluier," „Les enfants du paradis," „Blue skies," „Crossfire." „Odd man out," ..Gentleman's agree ment." ..The secret life of Wal ter MittyBoomerang" en, uit 1948. bijvoorbeeld ..Johnny Belinda." die Jane Wyman als het doofstomme meisje de Os car opleverde. Vergis ik me. of krijgen we inderdaad uit die periode ver houdingsgewijs minder films te zien dan uit de vooroorlogse pe riode. en uit de periode daarna, vanaf 1955? Zaterdag konden we kijken naar een bewerking voor televisie van „Johnny Belinda" met Mia Farrow in de hoofdrol, die haar na haar ervaringen in Peyton Place weinig moeite meer moet hebben gekost. Waarschijnlijk zou ik de oor spronkelijke film uit 1948 nu een draak hebben gevonden, maar toen kon hij me in ieder geval meer boeien dan nu. Zondag heb ik weer met de meeste interesse naar „Civilisa tie" gekeken. De grote, onder grondse kracht van deze serie is natuurlijk, dat je het idee krijgt dat er iedere week, toe vallig op zondag, een handvol genieën wordt ontdekt. DeZe week doken Erasmus, Holbein, Luther, de Montaigne en Shake speare uit het niets op, zodat we handenwrijvend van een „goede week" mochten spre ken. Frappant was de uitmun tende picturale begeleiding die Erasmus en Luther kregen. Erasmus was bevriend met Hol bein, die hem vele malen por tretteerde, en Luther was be vriend met Cranach, die het zelfde deed. Shakespeare had een wat minder gelukkige hand in de keus van zijn vrienden, want er bestaat maar één por tret van hem, een gravure van ene Martin Droeshout, die vijf tien Jaar was, toen Shakespeare stierf, dus vermoedelijk portret teerde ook Droeshout hem niet eens uit de eerste hand. Sir Kenneth besteedde veel aan dacht aan onze landgenoot Erasmus. die hij „de eerste Joürnalist" noemde, en één van de eersten die gebruik maakte van de boekdrukkunst om zijn geschriften te verspreiden. Hij vermeldde ook dat Erasmus zijn befaamde „Lof der zot heid" in zes dagen bij Thomas Moore schreef, wat best moge lijk is, want hij droeg het aan Moore op en schrijft in zijn in leiding dat hij, op reis van Ita lië naar Engeland, op de ge dachte kwam een lofrede af te steken op de dwaasheid, „daar ik het schrijven nu eenmaal niet laten kan en de paardenrug ten enenmale ongeschikt is om een ernstige verhandeling te ontwerpen." Waarschijnlijk be dacht hij zijn hele boek op de paardenrug, en schreef hij het op toen hij eenmaal bij Moore gearriveerd was, al tekent hij die inleiding met „ergens op het land. 9 Juni." NICO SCHEEPMAKER VOOR MAANDAG 10 AUGU8UTU8 Hilversum I 402 m RVU 19.35 Tussen Wet en Wad: Een cultuurgeschled. van de Groning se Joden tot 19.40 Spreker dr. J. Meijer NOS 20.05 Wereldkamploensch. Wielrennen te Leicester 20.15 Komt u maar lichte muz. en discussie over act. zaken met telefonische reacties van luisteraars 21.00-21.10 W. K. Wielren nen te Leicester 22.05-22 10 W. K. wiel rennen te Leicester Bond zonder naam 22.20 Op de 65 plus tour, lez. NOS 22.30 Nws. 22.40 Med. KRO 22.43 Radio- Journ. NOS 22.56 Stereo Metro's Conc. Music door Metropole Ork. 23.25 Ra- dlorama een boek als wasmiddel klank beeld 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m NCRV 18.00 Stereo Meisjeskoor en licht lnstrum. sextet amusem muziek 18.19 Stereo Lichte gram. muz. 18.30 Nws. 18.41 Act. E.O. 19.00 Wit hebben een woord voor de wereld veelgevraag de geestelijke muz. 19.20 Reformatie en reveil 19.3o Muz. Intermezzo 19.45 een progr. over 26 Jaar muz. theater en muz. theater ln en rond de Bodensee 22.00 Stereo Licht ork. en zangsolls- ten 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 Llterama radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel 22.55 Ste reo Mod. ork. muz. gr. 23.25 Tussen, concertzaal en music hall lichte en ernstige muz. in Frankrijk tussen de twee wereldoorlogen 23.55-24 00 Nws VOOR DINSDAG II AUGUSTUS Htlversum I 402 m. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Stereo Lichte gram. muz. 8 00 Nws 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo Lichte gr muz. 8.30-8.33 De Groenteman 8.50 Morgenwijd. NOS 9.00 Uitgebreide re port. of herhaling NOS progr. 9.35, waterst. 9.40 Muz. uit de middel eeuwen en Renaissance 10.00 AVRO: Voor de kleuters 10.10 Arbeldsvlt. gr. 11.00-11.02 Nws. 11.30 Rondom 12 pro gram. voor de vrouw 11.55 Beursber. Overheldsvoorl. 12.30 Nu Sparen?: vr. gesprek van Claude Bellonl met Jan Jager van het Ministerie van Soc. Za ken en Volksgezondh. AVRO 12.40 top pers van toen gr. 13.00 Nws. 13.11 Ra diojourn. NOS 13.30 Spiegel van Bel gië muz. en nws. van onze zuiderbu ren 14.00 Promenade Matinee Omroep ork. Bayerlscher Rundfunk met sol. opn. AVRO 15.10 Intern. Muz. spiegel intern. Jeugd muz. festival Purmera- de 1970 16.00 Nws. 16.03 Kwlspel quiz 16.10 8tereo Mimosa progr van. kia*. en mod. mini muz. 16.36 muzi kaal gesprek 17.13 Klas. ork. muz. gr. 17.30 Trefpunt, discussie rubr. voor aot. zaken 17.55 Med. Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo Op het eerste gehoor klas. muz. 7.25 Horen en zien 7.30 Nws. 7.32-7.50 Act 8.00 Nws. 8.11 Te Deura Laudamus klas. gew. muz. 8.30 Nws.: 832 Tourlngclub vakantietlps en In form. 8.45 Stereo Klas. ork. muz. gr. 9.00 Gymn. voor de hulsvr 9.10 Stereo Lichte gram. muz. 9 35 Stereo Muz. voor blaasork. gr. 10 00 Het blijvende Israël bijbelse verkenning 10.15 klass. dultee operafragmenten 11.00 Nws. 11.03 Stereo Viool en plano gr. seml klas. muz. 11.26 Voor de zieken 11.55 Med. KRO 12.00 Stereo Van twaalf tot twee gevar. progr. 12.22 wy van het land progT. voor de landbouwers 12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00-13.05 Raden maar. 14.00 Stereo Muslëstalicht muz. pro gram. opn. 14.30 Pizzicato muz. mid dag magaz. 16.00-16.02 Nws. 17.00 Over heldsvoorl. De Methodlstenkerk op de Bovenwindse Eilanden spreker Freek van Wel 17.10 Voor de kinderen 17.15 Hal Jeugdprogr. Om 17.45-18 55 We reldkampioenschap wielrennen te Lei cester. Hilversum UI 240. VARA 9.00 Nws. 9.02 Plaatjee voor de pep 10.00-10.02 Nws 1100 Nws. 11 03 Een opvallend vrolijke gevar visite: licht Dl. progr 12.00 Nws. 13 00 Nws., 13.03 Ekspres licht pl. progr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show 15 00 Nws 15.03 Drie-draal 16.00 Nws. 1603-1800 Mix 120 Mnl. njp en groen op alle toeren 17.000-17.02 Nws TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. VARA 15.30-16.35 Vakantleproeram.. NOS 18.45 Plpo de Clown NOS 18.55 Journ. AVRO 19.04 Vaders tegen wil en dank Family Affair tv serie 19.30 Wat nu mr. Deeds mr. Deeds goes to town tv serie NOS 20.00 Journ. AVRO 20.20 Peyton Place tv feuilleton 21.06 De Familie Markure 11 uit Wadkoplng, The Markurells of Wadkoplng. tv- feuilleton (4). 22.00 AVRO's Televlzler magaz. NOS 22.50 Journ. 22.55-23.45 nen te Leioester. Nederland II. NOS 18.45 Plpo de Clown NOS 18.55 Journ NOS 19.04 Kunstrubr. KRO: 19.30 Muz. ln vrhe tyd Het Middelburg se Kamerkoor NOS 20 00 Journ KRO 20.20 Brandpunt 21.00 Hammerveld K. Jazzfestival te Roermond 21.50 Naakt door de hel Japanse tv feuilleton 4. NOS 22.65-2300 Journ.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5