'Van- I dat ik „Blij klap m heb die gegeven VREDESTEIN RAGEN VER iE ZUL IN LEIDEN CURSUS PROCESTECHNIEK B. D. Arentshorst (56) plotseling overleden 11 V Erachter blijven of inhalen... Verfijnde zang van het Audubon-koor I Bouwvakkers aan de slagschooldeuren weer open .1 :rj. Ij! ATTENTIE Kwart eeuw brugwachter In Hooglandse Kerk Viswedstrijd Voor Haagse politierechter GEEN MANIER VAN GEDRAGEN Tweede plaats in Loosdrecht voor Leids jazztrio Uw macht over het stuur MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 LEIDSCR DAGBLAD PAGINA 3 :DEN Ja 't zit er weer op. de meesten is het vandaag werken geblazen De vakan- liek is voorbij. Vanmorgen de wekker weer af. De klok is .er een belangrijk ding gewor- m i. lis je zelf het potlood hebt gesle- -jnn' voel je mee met de bouwvakkers al die anderen, die het gereed - ïap voor hun werk weer ter hand ma «sten nemen. De fotograaf ge- tb tikte zijn gereedschap om te laten dat ook in Leiden de straatma- weer aan de slag zijn gegaan, )e meeste scholen hebben ook de n iren geopend. Ook de jeugd moest ïmorgen aan de slag. Gisteren zijn tassen ingepakt, de rapporten ge- t end en de planten opgezocht, die weken tot moeders collectie heb- i gehoord. De fotograaf maakte 'n itje, dat een beeld geefd van het ige schoolleven van vandaag. (Foto's LD/Holvast) 'EN Het raadslid Verboom heeft vragen aan het col van burgemeester en wethou- gesteld over het zwembad „De naar aanleiding van een be- in het Leidsch Dagblad van istus betreffende een handteke- inactie tot behoud van deze richting. Verwijzend naar het jrverslag van de Sportstichting ien schrijft hij,Er zijn stemmen voor opheffing van dit bad plei- omdat de exploitatiekosten ge- het geringe bezoek niet verant- i'ke^rd worden geacht. Een commissie fft opdracht gekregen hierover het college van burgemeester en houders te rapporteren. De plan voor de bouw van een nieuw mbad maakten geen vorderingen". ïienBe heer Verboom vraagt: eest ibui i 1294" eidslis er al een rapport van de com missie van onderzoek? ^Waarom maakten de planen voor nieuwbouw van de zweminrichting iize n vorderingen? Bent u met my van mening, dat cl zweminrichting JDe Zijl" een be- 50— grijke sociale functie heeft en Km behouden dient te blijven? bo ADVERTENTIE u' Parkeergelegenheid heeft U bij voor de deur. Of op een minuut afstand v. d. Werf- straat. Oude Rijn, Kaasmarkt. 14-15 Twee minuten Hooigr. (Ir. 15-1IDriessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze van zoveel voor zoveel" maar het iehele jaar „voor zoveel". En 'toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk- 15 artikelen, brillant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN De heer C. Turk. brug wachter 1ste klas op de Rijnzicht- brug. gedenkt het feit, dat hy 25 jaar in dienst is van de gemeentelijke markt- en havendienst in Leiden. Donderdag is er van 4 tot 6 uur re ceptie te zijnen huize in de Lopsen- straat 16. LEIDEN De Leidse postdui- ma zaterdagavond drastisch bekortte venvereniging De Blauwkras hield vond zijn oorzaak in de wel zeer mi- een wedvlucht vanaf Pont St. Ma- I nieme opkomst van het publiek, xence. Aankomst eerste duif 16.11 Debet aan dat laatste was de ge- uur. De uitslag luidt: 1-2-6. A. Hou- ringe publiciteit die aan het optre- weling, 3. P. Sloos, 4-9 W. Gijsman, den was gewijd. Jammer, want het 5-8-10 W. Siera. 7. H. Sladek. I was een van de beste Amerikaanse LEIDEN Dat het Audubon High i School Concert Choir zijn program- LEIDEN Op woensdag 19 augus- Door de onbekendheid met de tus begint aan de lagere technische nieuwe mogelijkheid, die dit beroep school Haagweg 4 voor het eerst een biedt, is de aanmelding van leerlin- part-time cursus procestechniek. De i gen voor de opleidingen in het land opleiding duurt twee jaar en wordt niet gunstig te noemen. Mede hier- gedurende het schoolseizoen overdag J door is de Commissie er nog niet in op woensdagen gegeven. geslaagd een volledige dagcursus De bedoeling van de vorig jaar in- voor elkaar te krijgen, gestelde Commissie voor de proces techniek voor Leiden en omgeving is op zo kort mogelijke termijn te komen tot volledige dagopleidingen I op lager, middelbaar en hoger tech nisch i niveau. Procestechniek om vat bediening en behandeling van koren, die tot nu toe in Leiden zijn geweest. Begonnen werd met O Sa crum Convivium van de 16de eeuwse nieuwlichter Marenzio, die duidelijk onder invloed staat van Palestrina, maar hier en daar reeds op Monte verdi vooruitloopt. Bij dit werk bleek al dat het koor op een niveau staat waar menig Nederlands amateurkoor jaloers op mag zijn. Er was geen sprake van verschuiving van toon soort, alle samenklanken klonken zuiver en aan frasering en tekstex pressie was ook het nodige gedaan. De directie van Richard M. Smith was duidelijk en toch subtiel; de kwantitatieve beperking van het pro gramma was zeker geen kwalitatieve Na het bekende Adoramus Te van Mozart kwam een ragfijne Cruclfixus secundus van Lotti. een wat behou dende operacomponist uit Bachs tijd. Palestrina's Sicut Servus besloot het religieuze gedeelte. Davids Lamenta tions van Billings, Like as the Cul ver van Halsey Stevens en een He breeuws volksliedje vormden de af sluiting van het te korte optreden van het Audubon Choir, dat naar Richard Schmith me vertelde een succesvolle tournee door West- eo Oost-Europa achter de rug had. R. G. HARMS. LEIDEN De visvereniging DGB Om toch in de bestaande behoefte te voorzien heeft de Commissie in overleg met het bestuur van de Am bachtschool Haagweg de part-time cursus opgezet. Deze staat open voor machines en installaties, die bepaal- j iedereen, ongeacht zyn leeftyd, die I de technische processen uitvoeren. ai of niet in het bezit is van een een volstrekt nieuw beroep dus waar- lts-diploma. Ook in leeftyd gevor- hield een wedstryd in Oudwetering- voor de vraag naar geschoold per- derden die voor deze een-dag-per- j dorp. De vangst was goed. Er werd soneel voortdurend zal toenemen. week-cursus belangstelling hebben, voor een totaal gewicht aan 60 pond Uit een door haar ingestelde en- kunnen zich dus aanmelden. Dit ge- en 350 gram gevangen. De uitslag is: quete weet de Commissie dat in de- beurt dan by de directeur van de 1. J. Kriek jr. 4530 gram tG.V), 2. ze mgeving al twintig opgeleide school, Haagweg 4 te Leiden «TEL. P H. Stouten 4020 gram. 3. J. Min- procestechnici per jaar kunnen wor- 01710-24931). Verder kan men by de ke sr. 3695, 4. B Harteveld 3400, 5. den geplaatst. Momenteel is de be- (afdeling Onderwys van de Gemeen- W V Eigen 3255 iGB.i, 6. J. Minke hoefte veel groter, uiteraard omdat tesecretarie in het Stadhuis over de 2950, 7. W. Minke 2380, 8. J. Kriek er nog geen scholing in dit specifie- cursus alle gewenste informatie kry- 2200, 9. A. Minke 1290, 10. G. Plug ke gebied bestond. I gen. 11210. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Amsterdam (toezegging)L. de Ru, predikant voor buitengewone werkzaamheden (Zonnegloren) te Soest. Bedankt voor Koudum J. L. Ravesloot te Veen: voor de benoeming tot gast docent aan de universiteit van Kan sas City: R. Hensen te Groningen. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Minnertsga: kandidaat K. Eykelenboom te Rot terdam, die bedankte voor Gende- ren. Met grote verbazing heb ik het .Lezers schrijven" gelezen van vrij dag van 4 Katwykse huismoeders met kinderen, die een merentocht maakten met de redery „Avifauna". Ook ik was aan boord met 2 gas ten en had het ongeluk in de directe nabyheid van de Katwykse huismoe ders te zitten. Voor dat wy vertrokken, was het Katwykse gezelschap al op z'n zachtst gezegd vervelend. Weldra waren wy de eerste brug gepasseerd en brak het gelal los. Zy waren in hun uitlatingen en beledigingen grof ordinair. Dit speelde zich af op het bovendek. Vele passagiers waren op de Kaag reeds verhuisd naar het be- nedendek om de mooie tocht niet door de („dames") te laten vergal len. Wy gaven onze plaatsen aan het raam niet graag prys, temeer daar het benedendeks vol was. De kapitein heeft vriendelyk, doch dringend aan de Katwykse huismoe ders verzocht zich fatsoenlyk te ge dragen, opdat zy de passagiers niet zouden hinderen. Nadat hieraan geen gehoor werd gegeven en de beman ning en passagiers, onder wie ikzelf, werden beledigd en uitgejouwd heeft de kapitein meegedeeld, dat wanneer de („dames") zich niet fatsoenlyker zouden gedragen, zy in Oude Wete ring van boord zouden worden ge zet. Deze mededeling werd door de medepassagiers met groot applaus beloond. Hiervan zyn zy even ge schrokken, doch hoe meer de thuis haven in zicht was, hoe onfatsoenly- ker het weer werd. Intussen waren in de stuurhut van de kapitein di verse passagiers zich wezen beklagen (ook ik) over de wijze waarop de „dames" zich gedroegen. Aanleggen was toen niet meer mogelyk. De ka pitein en de bemanning hebben aan het einde van de rondvaart zeer te recht hun misnoegen kenbaar ge maakt aan de 4 Katwykse huismoe- LEIDEN/NOORDWIJK In de leeftijd van 56 jaar is za terdag plotseling overleden de heer B. D. Arentshorst, onder-1 te geven zich in het verkeer stortte voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. DEN HAAG LEIDEN „Nou, eigenlyk ben ik nog bly dat ik hem die k'ap heb gegeven, want voor het zelfde geld had hy dood onder myn wagen kunnen liggen", aldus de me dedeling van een 44-jarige lasser uit Leiden. Zo gezien, zat het dus met de klap niet zo kwaad, zy het dan ook, dat hy er zich toch voor te verant woorden had. Want klappen uitdelen in het verkeer komt niet te pas. „Dan zijn we straks nergens meer in het verkeer", constateerde de officier van Justitie by de Haagse politierechter Er was een bromfietser, die behoor de tot de veien die zonder enig teken De heer Arentshorst, die in zyn woonplaats Noordwyk aan Zee een zeer bekende en vooraanstaande fi guur was. was sinds 1959 lid van de K. van K„ in welk lichaam hy zit ting had voor de Ned. Bond van Bloembollenhandelaren. De functie van ondervoorzitter bekleedde hy se dert 1966. Naast de vele activiteiten in de bloembollenwereld de heer Arents horst was directeur van de N.V. Bulbhorst in Sassenheim be kleedde hy vele functies in het ker- keiyke en maatsohappeiyke leven van Noordwyk. Zo was hy oa. vele jaren lid van de Commissie van Be heer der Geref. Kerk, ouderling van deze kerk, penningsmeester van de Prot. Chr. Ver. voor onderwys aan slechthorende en spraakgebrekkige kinderen in Leiden en bestuurslid van de afdeling Noordwyk van het Groene Kruis. Voorts hield hy zich vele jaren actief bezig in de Evene mentencommissie van deze Noordzee badplaats en in de commissie, die zorgde voor de geestelyke verzorging van de patiënten van Sole Mio. Het plotselinge overly den van de heer Arentshorst heeft in de kring van die hem kenden grote verslagen heid teweeg gebracht. Woensdagmiddag om twee uur wordt in de Geref. Kerk van Noord wyk aan Zee een rouwdienst gehou den, waarna de teraardebestelling van het stoffehjk overschot zal plaatsvinden. Dat had aldus verdachte het betrokken slachtoffer ook gedaan. Daardoor moest hy sterk remmen en manoeuvreren om de bromfietser nier omver te ryden. „Toen maakte ik me zó kwaad, dat ik stopte en tegen die man een op- merki i. ifteakte". De reactie van de bromfietser hield beslist geen wens tot lang leven voor verdachte in. „Toen schoot myn hand uit", ver volgde de lasser de informatie. De officier had daar wel begrip voor, doch het gaat nu eenmaal niet om zelf in het verkeer te gaan rech- teren. Daarom eiste hy f 100 boete en voorwaardeiyk twee weken gevan genisstraf met proeftyd van drie jaar. Het vonnis werd f 50 boete plus de voorwaardelyke gevangenisstraf. Winkelen Een 21-;arige reisleidster uit Lei den was erg geschrokken, toen zy by het achteruit ryden op de Varken- maikt met haar auto tegen een ge parkeerde auto botste. De eer ste schrikreacties waren gunstig, ze ging meteeen op weg naar een poli tiebureau om het gebeurde te mel den. Maar eenmaal by het bureau, zonk haar de moed in de schoenen en ging met de vriendin eerst nog wat vmkejen. Toen ze by de auto terug kwam, zat er het verzoek van de politie zich te komen melden. En zo was het dan allemaal gebeurd, vertelde ze aan de Haagse politierech ter. „Er zyn meer situaties waarbij vrouwen in paniek raken", stelde de officier vast maar dat kan kwade ge volgen hebben. Hier werd de els f 60 boete voor de aanrijding, f 100 boete voor het door- ryden plus voorwaardeiyk intrekken van het rybewys gedurende 4 maan den. „Dat is een hoop geld", constateer de verdachte. En dat bleef het, want het vonnis werd conform de eis. „We waren allemaal ons hoofd kwyt", zo luidde de informatie van een 22-jarige chauffeur uit Wasse naar cn een 21-jarige militair uti Leiden, die zich hadden te verant woorden, omdat zy in Wassenaar in een gebouw aan de Langstraat vyf- tien flessen drank, zoals sherry, portwyn en nog zo een en ander had den gestolen. „Ze hadden niet eens de kelder op slot gedaan, daar konden we zo maar binne:. lopen", aldus verdachten. „Maar jullie waren toch niet in het gebouw uitgenodigd", aldus de repliek van de rechter. „Laten we er maar eens een duur avondje van maken", stelde de offi cier van justitie voor en hy eiste te gen ieder van de verdachten f 150 boete. „Dat is nogal veel", protesteerde de chauffeur. „Wanneer u het geld te veel vind, kan ik er wel gevangenisstraf van maken", gaf de rechter de keus. Neen ,dan maar liever de boeten, zeiden verdachten de die bleven con form de eis. ADVERTENTIE LEIDEN Het Leidse jazztrio van Kees Nix heeft gisteren in jacht haven Van Dyk de tweede plaats be haald op het jaariykse jazz-concours van Loosdrecht. Het Leidse drietal bracht een stuk muziek dat ver trouwd in de oren klonk. Het was melodieus en zat degelijk in elkaar: een tweede plaats zeker waard. Een eerste plaats zat er voor Kees Nix niet in. Die was weggelegd voor de groep Some People uit Enschede, een stel vakmensen met gevoel voor hun instrument en inzicht in de artistieke mogeiykheden van de swingende jazz-muziek. Overigens is organisator Max van Praag van plan om het concours van Loosdrecht op geheel andere leest te schoeien. Waarschijniyk in de vorm van een festival, dat een week gaat duren. ders op een m.i. zeer correcte manier. Hierby dan ook alle lof voor de kapitein en personeel van de redery „Avifauna" in Leiden. Hoogachtend, mevrouw La Lou, Rijn en Schiekade, Leiden. leder moment staat U voor beslissingen. U moet er dan zeker van zijn dat U de bewegingen van Uw auto volkomen beheerst Verantwoord autorijden, inhalen, accelereren, bochten nemen, remmen is alleen mogelijk met goede banden. Vredestein banden - tubeless, nylon, radiaal - bezitten de kwaliteit en de eigenschappen om de capaciteiten van U en Uw auto ten voile tot hun recht te doen komen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3