Majorettes marcheren in Vereldmuziekstad' Dik cultureel pakket van K&O LEKKER BROOD DIJSSELBLOEM Kirchroa alaaf! SterkeiJ orgelspel door Wim v. d. Panne vandaag POPFEEST EINDIGT IN CHAOS Diefstal van schilderijen en gióteren Voor het komende winterseizoen: programma WOENSDAG 29 JULI 1970 LEIDS€H DAGBLAD PAGINA 5 KERKRADE <GPD) Het zesde vierjaarlijkse wereldmu ziekconcours (WMC) In Kerkra- de, vrijdag 17 juli als muzikaal onweer losgebarsten (je kon het bijna in Keulen horen donderen), duurt tot 9 augustus. Dat bete kent: Tweehonderd korpsen uit 20 landen. Mars-, show- en con certwedstrijden, een dirigen tenconcours, gala-concerten. •k Vijfduizend muzikanten, "be roeps en amateurs, uit alle delen van de wereld en naar verwachting in totaal een kwart miljoen supporters en onpartijdige liefhebbers. Een meer dan steekhoudend excuus om net te doen of het carnaval is. Tachtigduizend glazen bier per café. Kirchroa alaaf! Sleutelhangers, bierglazen, poppetjes, ansichtkaarten, lu ciferdoosjes en vlaggetjes met „Kerkrade Muziekstad" er op. Watjes in de oren. Dat alles onder een motto waar mee Kerkrade van oudsher weinig of geen moeite heeft: „Alle Men- schen werden Brüder". Er bestaat trouwens nog zoiets als het „Wonder van Kerkrade", voor het eerst vertoond in 1951, by het allereerste WMC en sindsdien om de vier jaren met imponerend gemak geprolongeerd. Het mirakel van de huizen die hun deuren openzetten, van de gastvrije bevolking van deze oudste mijngemeente van Europa. Want al mag dan het by de grens geplaatste yzerplastiek, waarmee de Amerikaans-Japanse kunstenaar Ta- jiri het motto van het WMC sym boliseerde, aan duidelykheid te wen sen overlaten, muziek en vriend schap gaan in Limbgurg en met na me in Kerkrade al sinds mensenheu genis hand in hand. Een loze kreet? Zeg dat niet hardop tydens het WMC, zoals het evenmin is aan te raden te twyfelen aan de culturele waarde van dit fes tival. De serieuze manier waarop in de in 1966 in gebruik genomen, aan 3000 personen plaatsbiedende Roda- hal wordt gestreden om de interna tionale onderscheidingen in de sec ties harmonie, fanfare, brass band, symfonie, accordeon en mandoline, de ernstige wyze waarop nog eens 100 verenigingen, drumbands, tam boer- en trompetterkorpsen elke za terdag- en zondagmorgen van tien tot een uur in het gemeentelyk sportpark om de hoogste eer stryden, leert dat hier muziek met een grote M wordt gemaakt. Om over het dirigentenconcours (een nieuw aspect in het WMC waarby 12 dirigenten van harmonie- en fanfare-orkesten uit Nederland tot 35 jaar om het bezit van de gou den dirigeerstok kampen) en de feestelyke galaconcerten nog maar te zwygen. Carabinieri Het openingsconcert met de Mis- sa Solemnis van Beethoven was slechts de ouverture van een serie topevenementen in de klassieke sector, waarin de concerten van de Budapester Philharmonie, het Royal Philharmonie Orchestra uit Londen, de Bamberger Sympho- niker en de Carabinieri di Roma, het wereldvermaarde blaasorkest, dat on langs nog op de Expo in Japan heeft gespeeld, andere hoogtepunten zyn. Dan zyn er nog kamerconcerten met o.m. het Orchestre de Chambre Jean Francois Paillard uit Parys. Nu al kyken ze in Kerkrade met name uit naar de komst van de Ro meinse carabinieri, die twee galacon certen komen verzorgen, op woens dag 5 en donderdag 6 augustus as. Hun optreden belooft zeer spectacu lair te worden. Al in de eerste WMC-week viel zeer veel te genieten. De fascineren de show die de Ben Davis High- school Band uit Indianapolis weggaf by voorbeeld, op de eerste wedstryd- dag. Met honderd in oogverblindend rood met wit gestoken meisjes die plotseling uit het gelid waaierend, de Amerikaanse vlag visaliseerden. Ovationeel applaus ook voor de hart- veroverende show die het chr. show korps „Gorkum" diezelfde dag ten beste gaf. Het was niet toevallig dat het zesde WMC met Beethoven opende. Een gelukkig samentreffen van het WMC in dit jaar met de herdenking dat Ludwig von Beethoven tweehon derd jaar geleden werd geboren, dwong het stichtingsbestuur „dit ge nie en weldoener van de mensheid" een passend eerbetoon te brengen. Met de Missa Solemnis nog wel liefst. Witte nonnen Minder mynen, meer muziek. Was het toevallig dat afgelopen week een moegemarcheerde majorette haar kolbak op het stenen hoofd plantte van ,,der Joep", het aan de mynwer- kers opgedragen gedenkteken op de markt? Een vraag waarover ze in Kerk rade niet wakker liggen. Zeker niet de „witte nonnen" die het veel te druk hebben met het verkopen van bierglazen met WMC-opschrift. De opbrengst gaat, als we het goed ont houden hebben, naar de missie. Zeker niet Frans Dohmen, voor zitter van het stichtingsbestuur, die nauweiyks gelegenheid heeft om zich af te vragen waar die ontbrekende 40.000 gulden op de WMC-begroting vandaan moet komen. Het WMC kost een slordige cent: 320 duizend gulden. De gemeente Kerkrade en de provincie Limburg subsidieëren samen tot een bedrag van 144.000 gulden. Het ministerie van CRM had het ontbrekende be drag toegezegd, maar is met slechts f 125.000 over de Moerdykbrug ge komen. Erg zit Frans Dohmen daar over niet in, ook al zit het hem niet lekker. In en om de Roda-hal valt, tussen twee optredens in, te beluisteren dat het werkelyke tekort aanzienlyk groter zal zyn. Wel 160.000 gulden. Alleen de Carabinieri vroegen al 40 mille om even naar Kerkrade te ko men. Dat loopt op. In Kerkrade hopen ze nu maar dat het enthousiasme dat Prins Claus tydens zyn WMC-bezoek aan de dag legde hy bleef langer dan verwacht zal overslaan op Marga Klompé, opdat dan wellicht de sub- sidieknip ietwat wijder zal opengaan. Maar nogmaals, erg zwaar tilt Kerkrade niet aan dat begrotingste kort, althans niet op dit moment. Tydens het WMC worden financiële perikelen weggewuifd met hetzelfde gemak waarmee tandeloze bejaarden een Limburgse vlaai naar binnen laten glyden. Wie weet valt het bezoekersaan tal straks wel mee. De toegangspry- zen, zes gulden voor een dagje Roda-hal. mogen er zyn. Het kan ook goedkoper, met een passe-par- toutkaart: 60 tot 120 gulden voor de Roda-hal, 15 (niet-overdekte staan plaats) tot 35 gulden (overdekte zit- tribune) voor het sportpark. Daar voor ben je dan ook wel drie weken onderdak. De ware liefhebber is duurder uit. Hy zal, nog voor hy een noot mu ziek heeft geproefd, al zyn „gesneu veld" op de festivalmarkt die de handel in de Roda-hal heeft mogen inrichten. Voordelige albums mars muziek, miniatuur-directies, muziek- bybels als „A condictionary of 10.000 themes" en de bierglazen van eer dergenoemde religieuzen. Mini- meisjes De bezoeker zal bezwyken. Is het niet voor klaroengeschal of tromge roffel, dan toch in ieder geval voor de charmes van de honderden, be vallige geüniformeerde majorettes, die Kerkrades hart in deze drie we ken aanmerkelyk sneller doen klop pen. Af en toe zelfs doen overslaan. Mini-meisjes in goudgeel, vermil- joenrood of gifgroen die overdag, in verplichte nummers, stram marche ren en in keuzenummers zeer eigen- wys, maar choreografisch verant woord, letterlyk uit de band sprin gen. 's Avonds biyken ze, in het Hubertushuis (Oberbayern) en in soortgelyke etablissementen ook ge wóón te kunnen dansen. Een hele geruststelling! LONDEN (AP) Cynthia Lennon, de vroegere vrouw van Beatle John Lennon, is van plan om te trouwen met Roberto Bassanini, de zoon van een Italiaanse hoteleigenaar zo hebben de kranten vandaag in Lon den bekend gemaakt. Het huweiyk zal waarschynlyk vrydag plaatsvinden. De 29-jarige Cynthia sloot kort na haar schei ding van de Beatle in 1968 vriend schap met de 28-jarige Bassanini. O Na tien jaar stopt Joop Koopman het lezen van de gesproken portret ten die de VARA radio iedere woensdagmiddag uitzendt. Sinds en kele maanden is Joop Koopman chef van de afdeling gevarieerd pro gramma's van de VARA televisie en hy wil zich geheel concentreren op zyn nieuwe taak. Ruim vyfhonderd keer heeft Jan Koopman, al- tyd "live", de tekst van gesproken portretten gelezen (behalve in va- kantietyd) De muzikanten komen voor- bij. CHICAGO (AP) Een door de ge meente Chicago georganiseerd en de jeugd aangeboden popfeest is geheel uit de hand gelopen en geëindigd in een woest gevecht tussen de feest gangers en de politie. Op een gegeven ogenblik vond de overheid, dat het muziekfestyn zoda nig verliep dat enige correctie aan de orde was en toen brak de herrie grootscheeps los. Een groep van ongeveer 2.000 jon ge mensen trok op de politie los met stenen, flessen en knuppels gewapend Drie muziekliefhebbers kregen ko- gelwonden, in totaal werden 66 per sonen gewond, van wie 24 politie mannen. Buiten het stadion, waar het con cert werd gehouden, werden auto's omvergeduwd en in brand gestoken. Een aantal jongens trok de straat op om ruiten te gaan verbryzelen en winkels leeg te roven. Het aantal arrestaties bedroeg 148. MUNCHEN/ PARIJS (DPA. AP) Uit de villa van een kunsthisto ricus in München-Swabing zyn het afgelopen weekeinde tien schilderyen van Nederlandse meesters voor een totale waarde van 360.000 mark gesto len. Het zyn werken van Salomon van Ruysdael, David Teniers en Isaak van Ostade die, volgens de po litie, door eerste klas vaklieden uit hun ïysten werden gesneden. Uit de woning van Leon Hanokas, directeur van een Paryse onderne ming, zyn tydens diens vakantie een schildery en een lithografie van Chagall en een beeld van Gromaire gestolen. De gestolen kunstwerken zy naar schatting gezamenlyk twee mil joen frank (1,3 miljoen gld.) waard. Uit de Santa Maria del Popolokerk op het Piazza del Popoio in het cen trum van Rome is een onschatbaar dertiende eeuws schildery van een madonna met kind gestolen. Het schildery, dat door een ano nieme kunstenaar werd gemaakt, heeft eeuwen lang boven het hoofd altaar van de kerk gehangen. KATWIJK Het orgelspel van Wim van der Panne, aan de beurt in Kativijks Nieuiue Kerkserie, is de laatste jaren aanzienlijk sterker geworden. Daaraan zal het besluit niet vreemd zijn, zich o.m. onder de correctieve leiding te stellen van de grote Parijze- naar Jean Langlais, die zelf veer tien dagen geleden in Katwijk te horen is geioeest. Buxtehute's Toccata et Fuga in F bleken wat dat betreft veelzeggend. Sweelinck en Anthoni van Noordt, die volgden, verdragen elkaar na tuurlyk opperbest. Voorspel Ps. 22 van de laatste is een juweeltje van bouw en contrapuntiek en wint het van Sweelinck's Fantasie op de ma nier van een Echo. Echo's waren des- tyds zowel in de koor als in de or- gelpraktyk geliefd, maar willen ze goed boeien, dan moet het spelletje kort van duur zyn. Het was gisteren 28 juli en dat was in 1750 Bach's sterfdag. Het kan toe val geweest zyn, maar indien niet, dan was het zeer zinnig om van hem het koraal voorspel Erbarm' dich mein uit te voeren, samen met dat specimen van zyn allerminst gefigu reerde koralen: Herr Christ, der einig Gottes Sohn. Erbarm Dich liep vry snel, we horen dat meest in een tergend trage gang. dit is veel beter zo. die ostinate bas wordt anders zo stoterig. Hierna werd het programma Frans, waartoe we (mentaal) „Tema con variazioni per la notte di nata le" van Marius Monnikendam ook maar rekenen. Kerstnachtstemmen zweven hoog en moeten elementair en naïef zijn. Een ver en onder lig gende verschuivende bas geeft een eigenaardig gevoel van ruimtelyk- heid, een element dat aan veel he dendaags Frans werk inherent is. Overigens verandert Monnikendam het wel eens en hy maakt het wel aardser ook. Het zit allemaal nogal origineel in elkaar. Monnikendam's „Tema" stond in tussen Franck's Fantaisie in A (die niet het niveau van zyn wondere la tere orgelwerk haalt) en Hodie me- cum (Heden zult gy met my in het paradys zyn) uit de Kruiswoorden van Tournemère. die veertig jaar lang de orgelbank van Franck bezet heeft en ook diens leerling was. Tournemère wendde zich af van de symfonische richting in de orgelmu ziek, een voorbeeld ervan is de door v. d. Panne gespeelde Toccata van Gigout. De titel van een van zyn hoofdwerken, "L' Orgue mystique", geeft zyn instellingen aan: bepalend is de liturgie, inspirerend het Grego riaans. Dit voelden we zo echt: dit Hodie kan geen concertnummer zyn, het moet de stoffering van de katho lieke kerk om zioh hebben. Het is on gemeen hoogstaande muziek met een echt oorspronkelyke behandeling van de stof. Hoogstaand: het woord kan ook dienen voor v. d. Panne's speel- wyze, die alleen in Franck en merk waardigerwijze in verstilde fragmen ten even een minder vaste hand had getoond. KEES VERHOEF. NEDERLAND I 5.00 Voor de kinderen (KRO) 6.45 Pipo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Puffenstuf, tv-serie voor de Jeugd, in kleur (KRO) 7.30 Kenmerk: de wekelykse informatierubriek over kerk en samenleving (CVK/IKOR/RKK) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Uitzending Stichting Socutera (NOS) 8.25 Rose Marie, speelfilm (NOS) 10.15 Studio Sport (NOS) 11.00 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 Pipo de Clown (NOS) Journaal (NOS) De Amerikaanse Bison, aflevering uit de serie Survival, in kleur (KRO) 7.30 De Debbie Reynolds-show, in kleur (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 The George Mitchell Singers in Volendam, film- reportage, in kleur (KRO) 8.50 Engeland: Oud en jong: impressie van Engelse schoolkinderen en van bejaarden tydens een uit stapje naar Brighton (KRO) 9.30 Alleen voor leden, tv-serie, in kleur (NOS) 10.20 Journaal (NOS) (Van onze kunstredactie) LEIDEN De Leidse Volksuni versiteit heeft een fraai uitge voerde brochure uitgegeven, waarin een globaal overzicht wordt gegeven van alle K&O- activiteiten in het komende win terseizoen. Activiteiten die zich weer zullen bewegen op theater- gebied (toneel, cabaret, concert) en in de sfeer van de zelfwerk zaamheid. Dank zy een nauwe samenwer king met de Leidse Schouwburg, die in velerlei opzicht een nieuw ge zicht heeft gekregen (daarover meer in de krant van zaterdag as.), kan K. en O. haar vele duizenden inschryvers, zowel de individuele als de collectieve, een nog ryker geschakeerd programma bieden dan vroeger. De couponboekjes byvoor- beeld, die naast de abonnementen zullen worden uitgegeven, bieden de keus uit minstens vyfenzestig schouwburgvoorstellingen. Zo komen er achtentwintig toneelvoorstellingen van de grote gezelschappen (Neder landse Comedie, Haagse Comedie, Nieuw Rotterdams Toneel, Theater, Centrum, Globe) en acht vrye to- neelprodukties (om. Dimitrl Fren- kel Franks „In de holte van je arm" met Ton van Duinhoven, Ina van Faassen, Guus Hormus en Bep MARCEL MARCEAU Dekker en Leonard Gershes „Vlin ders zyn vry" met Andrea Dom burg, Trudy Laby en Lex van Del den Verder staan er negentien ca baretvoorstellingen op het K en O- programma, die zullen worden ver zorgd door Wim Sonneveld, Her man van Veen, Paul van Vliet en Rients Gratama. K. en O.-inschry- vers kunnen straks ook kyken naar Marcel Marceau (26 oktober), het Tsjechisch danstheater „Broln" (26 januari) en het Zwarte Theater uit Praag (19 april). Het K. en O.-pak- ket bevat voorts vroiyke evenemen ten als „De kleine parade" (musi cal). „In einer kleinen Konditorei" (operette) en Snip en Snap souve nirs (revue). Overigens zyn alle voorstellingen in de schouwburg openbaar. Wie K en O-inschry ver is krygt echter korting op de „nor male" toegangspryzen. Voor de muziekliefhebbers komen er in de Stadsgehoorzaal zes concer ten in de meesterserie (resp. op 22 oktober. 13 november, 17 december, 21 januari, 18 februari en 1 april) en drie promenadeconcerten (resp. op 25 september, 21 december en 12 maart,. De concerten worden gege ven door het Residentie Orkest, het Rotterdams Phllharmonisoh Orkest, het Nederlands Kamerorkest en het Antwerps Philharmonisch Orkest. In de meesterserie treden solistisch op: Daniël Wayenberg, Ingrid Hab- ler, Geza Anda (piano), Szymon Goldberg. Ayla Erduran (viool) en Narciso Yepes (guitaar). De (gratis toegankeiyke) orgelconcerten in de Stadsgehoorzaal, die eens in de veertien dagen in de lunchpauze worden gegeven, zullen voorlopig doorgaan. Ook de serie .Moderne Muziek" in de Lakenhal zal worden voortgezet. De Leidse Volksuniversi teit zal voorts haar Filmclub 16 con tinueren en er zullen daarnaast kin dervoorstellingen worden gegeven in de kapel van het eigen K, en O.-ge- bouw aan de Oude Vest. Cursussen Wat de lezingen en cursussen van de Leidse Volksuniversiteit betreft, er zal om. aandacht worden ge schonken aan de „Rebellie als con- tinuverschynsel" (waarby met Ka bouters en Dolle Mina's kan worden gediscussieerd) en aan de „Confron tatie van ouderen met de sexuele re volutie" (waarby een sexuoloog van zyn praktykervaringen zal verha len). Er staat ook een cursus over internationale samenwerking op sta pel met medewerking van het Leids Vredescontact. De talencursussen van K. en O. biyven gehandhaafd evenals de cursussen ter bevorde ring van creativiteit en zelfwerk zaamheid. Op de (lange) ïyst van mogeiykheden staat om. een (ge mengde) cursus yoga vermeld. Nieuw is de creatieve workshop voor beginners. Tenslotte nog dit: in verband met de invoering van het Culturele Jeugdpaspoort door de ge meente zullen er door K en O geen jeugdabonnementen meer worden uitgegeven. Die Japanse serie plaatst ons voor een probleem. Wy televi- siekykers zyn gewend party te kiezen, voor de ene persoon of de andere, de ene party of de andere, en omdat we goed zyn opgevoed kiezen we altyd de par ty of de andere, en omdat we goed zyn opgevoed kiezen we al tyd de party van Ironside, Rod en Mannix. Maar wat staat ons bij „Naakt door de hel", te doen? Moeten we de kant van de Japanners kiezen, om wille van Kaji, want dat moet zelfs in de ogen van Wim Kan toch wel een geschikte snuiter zyn, of moeten we tegen de Ja panners zyn? Dat is ook niet verstandig natuurlyk, want het. is en biyft een Japanse serie, en hoe verrassend het ook mag zijn dat hun mishandelingen van de Chinese krygsgevangenen en hun dodentransporten rond uit getoond worden, op den duur zullen de goede Japanners toch wel met de eer gaan stryken en dan zitten wy met onze an ti-Japanse gevoelens met lege handen voor het scherm. Een moeilyk probleem, waar ik nog niet uit ben. Gelukkig kan ik melden dat door wat uitlooppogingen by de KRO de Japanse serie precies op het moment begon dat de Zweedse serie eindigde. We mochten dus weer niet klagen. Biykbaar was 'Brandpunt' wat uitgelopen. Eerst werd hierin 't minimum-loon behandeld. Een Haags gezin vertelde hoe het nauweiyks menswaardig rond kon komen van een loon dat nog iets boven dat minimum loon lag. „Brandpunt" rekende ons voor, dat een gezin zonder kinderen minimaal 144 gulden nodig heeft, een gezin met twee kinderen minimaal 211 gulden. Het nieuwe minimumloon be tekent, dat zulke gezinnen in werkeiykheid 129 en 154 gulden schoon ontvangen. Een ver schil dus van 15 en 57 gulden per week, wat bepaald meer is dan het verschil van 3 gulden, dat 't minimum-loon nu hoger is geworden. Later zei minister Roolvink by „Televizier", dat. Nederland veruit de beste minimumloonwet ter wereld heeft. Rest natuurlyk de vraag of Nederland ook het beste minimum-loon ter wereld heeft In „Brandpunt" verder een ontmoedigende reportage over druggebruik in Amerika (er zyn in een jaar tyd 224 tieners over leden, men schat dat 25.000 tot 30.000 tieners tussen 13 en 19 jaar heroïne spuiten, we kregen een druggebruiker te zien van 12 jaaren een gesprek met een Engelsman met nieraan doening, die daardoor voor een Pakistani wordt aangezien en nergens een baan kan krygen. Brandpunt" bracht ook nog even Scheel in Moskou ter spra ke. maar repte niet over het feit dat AVRO collega Van Minnen, als enige van de 88 niet Russi sche journalisten geen visum had gekregen. Sytze van der Zee van het Algemeen Handelsblad nam nu de honneurs voor Tele vizier waar. Een beetje triest- stemmend was de Televizierre- portage over de Lou secte. die nog reilt en zeilt met een kleine zeventig leden, die in een com mune leven. Mien zei, dat Lou niet gestorven was, maar was vermoord door de duivel, net als Jezus. Over het samenleven als man en vrouw, waar in de com mune geen prys op wordt ge steld zei Mien dat zy weliswaar twee kinderen van Lou had, maar deze gebeurtenis, verzeker de zy met klem, had plaatsge grepen voor diens opstanding. Dat neem ik ogenblikkeiyk aan. Het was 'n curieuze deportage, door Jaap van Meekren heel fatsoeniyk gemaakt. Tenslotte kwam mr. Berkhouwer van de WD nog even verhaal halen op het antwoord van minister Luns. die onlangs zeer tegensprekende berichten daarover op zyn vragen geantwoord had, dat voor zover hem bekend de toe stand in Blaf ra niet alarmerend was, of woorden van geiy- ke strekking. Ministers, denk ik weieens, zouden wat vaker naar tv moeten kyken VOOR WOENSDAG 29 JULI Hilversum I 402 m. VARA 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Stereo Klink Klaar zonder nonsens 19.30 Nws. 19.35 Bultenl. weekoverzicht 19.45 Stereo Melodieën Expres licht muz. progr. 20.10 Stereo Tango Rum ba ork. met zangsol. 20.40 Stereo Lich te gram. muz. 21.00 Stereo Promenade ork. en zangsol. 21.35 Nou, en satirisch Srogr. 22.00 Lit. herinneringen 22.30 'ws. 22.38 Med. 22.43 Act. 22.55 Stereo Instr. en zangsol. opn. mod. muz. 23.20 Radio Jazz Magaz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Strictly Country Style country en west. rubr. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu act. progr. onderbroken voor het IBM schaaktoernooi ln Am sterdam NOS 19.00 Stereo Lichte ork. muz. gr. 19.10 Jongerenkontaktweek Noord Zuid discussie 19.35 Geen on derdaan maar burger ultz. over de staat kundige vorm. van de Nederlander. 19.50 Progr. voor blinden en slecht zienden 20.00 Stereo Om roe pork, groot omroepmannenkoor en sol. mod. en klas. muz. 21.45 Musonette lichte muz. en chansons 22.15 Stereo Lichte gram. muz. 22.30 Nws. 22.38 Cosa NÖStra ook uw zaak 23.55-24.00 Nws. VOOR DONDERDAG 30 JULI Hilversum I 402 m. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 Stereo Lichte gram. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. 8.20 Stereo klas. kamermuz. gr. 9.35 Waterst. 9.40 Waar zyn onze kind. gebleven progr, rondom Jongeren en hun vakantie 10. voor de kleuters 10.10 Arbeldsvlt. gr. 11.00-11.02 Nws. 11.30 Rondom 12 pro- fram. voor de vrouw 11.55 Beursberlch, 2.30 Sportrevue 13.00 Nws. 13.11 Ra dlojourn. 13.30 Stereo t muzikanten uur 1. Stereo Strijktrio opn. klas. muz. 11 Mono Gitaarrecital klas. muz. III Stereo Vlooi en plano mod. muziek IV gedeeltelijk stereo Amerikaanse stu dentenkoren 14.30 t Is historisch prog over geschiedenis 15.00 Voor de zieken ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Lelden 16.00 Nws. 16.03 Land er Muzen kunst kroniek 17.00 Sans Rancune pl. progr. 17.30 „O" een rondje radio. 17.55, Med. Hilversum II 298 m. KRO 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo Badlnerle klas. muz gr. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overweging 1.00 Nws. 8.11 Voor de Jeugd 8.30 Nws. 8.32 Tourlngclub vakantletlps en Inf.. 8.45 Voor de hulsvr. 9.00 Gymn. voor de vrouw NOS 10.00 Wat heeft dat kind pedagog. lez. 10.20 Stereo Muz. uit de Barok opn. 11.00 Nws. KRO 11.03 Voor de zieken 11.55 Med. NCRV 12.00 Los- Vast gevar. progr. 12.26 Med. t.b.v, land en tulnb. 12.30 nws. 12.41 Act. 12.50 Mlddagpauzedlenst 13.10 Los- Vast vervolg 14.00 Stereo The Klllma Hawallans Show 14.30 Stereo Folklo re en avantgarde mod. kamermuziek opn 15.00 Middagd. NOS 15.30 Sklva- toon Inform, over nwe langspeelschy- ven 16.00-16.03 Nws. 16.15 Meer over minder Inform over mensen en din gen die minder op de voorgTond tre den NCRV 17.45 Stereo Lichte gram. muz. Hilversum ITI 240 m. NCRV 9.00 Nws. 9.02 Terug van weg geweest muz. van toen voor luisteraars van nu 9.30 Zzzoef lichte lnstrum. muz 10.00 Nws. 10.03 Muz. by de koffie 11.00 Nws. NOS 12.00 Nws. 12.03 Popslick, KRO 13.00 Nws. 13.03 Waarom niet? licht pl. progr. 14.00 Nws. 14.03 Holster Pop en countrvmuz. 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr pop magaz. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Draaljljofdraallk. ver zoekpl. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. VRPO 15.30-10.30 gedeelteiyk ln kl. vakantleprogr. NOS 18.46 Pipo de Clown NOS 18.65 Journ. VPRO 19.04- 22.30 VPRO Piknlk Live report. die het midden houdt tussen een Engelse country fair een klein popfestival en een piknlk. NOS 20.00 Journ. NOS 22.30 22.35 Journ. Nederland II. NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. NOS 19.Ö4 Van gewest tot ge west 19.49 Tips van het Nationaal Bu reau voor Toerisme NOS 20.00 Journ. TROS 20.20 Voyage to the bottom of the sea tv film 21.10 Jazz Zie. een boe ket uit eigen tuin hedendaagse Jazz. 2145 Docum. over de Kermis. 22.10 Egon Malescu en zyn Zigeunerorkest. Hum. Verb. 22.30 Halt of Ik struikel film report, oer 22.50-22.56 Journ. oer een gedetineerde NOS

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5