i Adviesraad voor de binnenstad Uw Leidsch Dagblad an Aken (PvdA) stelt ragen over I. Milikan REGELING WERKENDE VROUW ONGUNSTIGER -Niet bedoeld als geen tegenspeler /oor de gemeente Voor het doorgeven van ideeen naar de gemeente mee op vakantie GESLAAGD ZOEKT U EEN GOEDE BESTELWAGEN? Bussen rijden om bij bloemencorso 970 TERDAG 25 JULI 1970 UEÏDSOH DAGBLAD PAGINA 3 ADVERTENTIE LEIDEN Na alle reacties te hebben bestudeerd die zijn i evolgd op het verzoek van de heer Van Aken (gemeente- iadslid voor de PvdA) om een adviesraad voor de binnen- ad in het leven te roepen, zijn B. en W. van Leiden nu derdaad met een dergelijk voorstel aan de gemeenteraad jar voren gekomen. Het plan tot instelling van een dergelijke "ötad komt maandag 3 augustus aan de orde, als de Leidse Da| jmeenteraad voor het laatst in het stadhuis bijeenkomt in aar oude samenstelling. bei ors: Uw Leldscb Dagblad wl] gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door 9 gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantleformuller, dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons ln te zenden, t ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wi] niet aannemen. Als brief verzenden frankeren met 25 ct. Ons HUISADRES ls: Naam: Straat: no. Woonplaats: Kwartaal Wij hebben een Maand Postabonnement doorhalen wat niet van toepassing la. tstoB. en W. schrijven in een toelich- ig bij hun voorstel, dat zij inder al welwillend stonden tegenover idjk verlangen van de heer Van Aken. leen vonden zij, dat afgewacht [Rijest worden hoe de Leidse burgerij over de gevraagde adviesraad idi lindsdienzyner reacties gekomen i de zijde van Leefbaar Leiden en werkgroep Binnenstad die al- i met een eigen nota kwamen wijl er op het stadhuis ook brie- over dit onderwerp werden ont- van de vereniging Oud Lei- q, het Leids City Centrum en van Leidse architectenbond. Uitgangspunten uu Rekening houden met alle wensen in deze nota's en brieven zijn ge- hebben B. en W. een adviesraad papier gezet, waarbij is uitgegaan n de volgende overwegingen pl Ten aanzien van de TAAK van adviesraad vinden B. en W., dat orgaan de bevoegdheid moet kry- ag n om zich bezig te houden met al- aangelegenheden die van belang 1 voor de ontwikkeling van bin- nstad. Eventueel kan de adviesraad Ic met initiatief-voorstellen komen. De omschrijving van de taak mdt verder in, dat de adviesraad ilefndacht moet schenken aan de idee- over de binnenstad die binnen de 29 idse burgerij leven, waardoor tege- hetertijd de betrokkenheid van de iregerij bij het wel en wee van de menstad wordt vergroot. Dit laat- rvg' i wordt tevens gestimuleerd door vergaderingen van de adviesraad, openbaar zullen zijn. Wat betreft de samenstel- j van de adviesraad denken B. W. aan vier gemeenteraadsleden, vo ee leden uit het college van B. en en zestien tot twintig burgers. B. en W. vinden niet, dat de ad- ^esraad het karakter moet krijgen rii n een orgaan dat tegenspel moet 5. ïeren aan de gemeentelijke over- Zy menen dat inspraak van de >tI irgerij het best tot z'n recht komt, nli 5 ook de bestuursorganen die uit- jl aclelijk bij beleidszaken de knoop n' or moeten hakken, in de advies- ut ad zijn vertegenwoordigd, uu B. en W. vrezen, dat zonder deze breng de adviesraad een instelling jrdt, die slechts oppervlakkig over 1 nnenstadszaken zal kunnen praten. 111 ivendien, zo voeren zy aan, wordt et de vertegenwoordiging van twee ien uit het college van B. en W. de jang van de adviesraad tot het ge mtelyk apparaat vergemakkehjkt. Om diezelfde reden vinden B. en dat het ook aanbeveling verdient in aantal ambtenaren de gelegen- eid te geven met een adviserende ;m aan de beraadslagingen van de iviesraad deel te nemen. JWy hebben nog even overwogen, zo hryven B. en W. aan de gemeente- el, of het niet beter zou zyn om de vier gemeenteraadsleden en de twee leden uit het ooilege van B. en W. alleen een adviserende stem te geven in de adviesraad. Dit om con flictsituaties te vermyden. By nader inzien vinden B. en W. dit niet nodig, omdat bedoelde leden zich altyd van stemmen kunnen onthouden, ter- wyl bovendien hun standpunt toch al gauw zou blyken. Wil de met de advisesraad beoogde inspraak realiteit worden, dan zal de Leidse burgerij zo breed mogelyk in deze raad moeten zyn vertegenwoor digd. B. en W. menen dat in de raad in elk geval de stem door moet klin ken van: bewoners van de binnenstad en zy die betrokken zyn by de ontwik keling van de binnenstad. Eén van de twee leden die deze groep repre senteren, moet iemand van boven de zestig jaar zyn, gezien het grote aan tal bejaarden in de binnenstad. groeperingen van geïnteresseer den in belangryke aspecten van de binnenstad. Dit lid zal waarschyn- lyk wel een jongere zyn. de vakbeweging, vertegenwoordigers van een aantal maatschappelyke werkterrei nen, waarvan de gekozen huisarts wordt gezien als vertegenwoordiger van vrije beroepen. deskundige op vakgebieden die by het binnenstadsbeleid van belang zyn. Deze deskundigen komen nu eens niet uit de ambtelyke kring, een kunstenaar, die niet alleen zyn persooniyice kyk kan geven op het stadsschoon, maar door contac ten met andere kunstenaars deze groep kan vertegenwoordigen. In feite wordt de adviesraad sa mengesteld uit: 2 bewoners van de binnenstad, 1 geïnteresseerde in het behoud van 't monumentale karakter van de binnenstad, 1 geïnteresseerde in de leefbaarheid van de binnen stad, 1 vertegenwoordiger van de win keliers en de dienstverlenende bedrij ven, 1 vertegenwoordiger van de in dustrie en het ambacht, 1 vertegen woordiger van de vakbeweging, 1 ver tegenwoordiger van de universitai re gemeenschap. 1 huisarts, 1 verte genwoordiger uit het maatschappe- ïyk werk met sociale kennis, 1 ver tegenwoordiger van de kling van het jongerenwerk, 1 socioloog of socio- graaf, 1 stedebouwkundige, 1 archi tect, 1 verkeersdeskundige, 1 beeldend kunstenaar en daarnaast dus twee leden uit het college van B. en W. en vier leden van de gemeenteraad. Wat de zittingsperioden van de ad viesraad-leden betreft, stellen B. en W. voor, om de leden uit de burgery voor de eerste maal te benoemen tot 1 januari '75, en vervolgens voor een periode van telkens vier jaar. De openbaarheid van de vergade ringen die de adviesraad houdt, ach ten B. en W. verantwoord, omdat de zaken die de adviesraad te behande len krygt over het algemeen eerst al ter sprake zullen komen in één of meer van de commissies die de ad viesraad kan vormen en waarvan de vergaderingen niet openbaar zyn. In deze „vertrouwelyke sfeer" kunnen de argumenten over en weer tot hun recht komen, aldus B. en W. Niet ingenomen Overigens is de commissie voor de openbare werken en de verkeers- commissie niet zo ingenomen met de gedachtengang van B. en W. over de adviescommissie. Zy vinden de adviescommissie by zonder zwaar van opzet en zyn bang, dat er taak- uithollingen ontstaan en dat verant- woordelykheden niet goed meer vast liggen. LEIDEN Geslaagd voor de akte Engels MO-A de dames: M. A. van den Berge, Leiden; A. G. Landheer. Oegstgeest; A. J. Slegtenhorst, Lei derdorp en de heren: P. H. F. van den Bosch, Alphen aan den Ryn; J. R. Broekhuizen, Lisse en C. C. L. van der Zyden, Katwyk. Voor het examen ter verkry ging van de akte Boekhouden MO (2e graads bevoegdheid) slaagde de heer J. M. Vorst te Leiden. Geslaagd voor de akte Tekenen-B: W. Hoogstadt, Wassenaar en A. Nies- sen, Leiden. LEIDEN Naar aanleiding van -♦centeiyke publicaties in het Leidsch igblad over de exploitant van de tadsgehoorzaal de heer I. Milikan, elt de heer M. van Aken (PvdA) et college van B. en W. een dertien- il vragen. In zyn brief aan het col- ge schrijft de heer Van Aken: De heer Milikan heeft een rel ver- 1 makt over het gebruik van een kt toieentelyk zalencomplex, die hij ineiyk niet betreurt. Aangezien iP 't de pers bovendien is gebleken, dat heer Milikan zyn uitlatingen eijpenlyk terugneemt en derhalve n- .oet worden verondersteld, dat hy M In opvattingen handhaaft, heeft de *D "$r Milikan een situatie geschapen, Ie opheldering behoeft, weshalve ik veroorloof u enkele vragen te tellen, Als gevolg van de hierboven be- oelde krantenpubliciteit is ons ge leken, dat er nog andere personen 1 instanties zyn, die öf gegriefd zyn op zyn minst een onbehagen ebben over andere ervaringen in de tadsgehoorzaal. Het is mede met het op de omstandigheid, dat de heer •ilikan behalve in de Stadsgehoor- tol ook de buffetten in de Groen- oordhal exploiteert en soms een houding suggereert van alleenheer - schappy over de twee grootste zaal- accommodaties in Leiden, dat ik er een tweede serie vragen aan toevoeg, opdat ik my een beeld kan vormen van de feiteiyke situatie. I. Wat hebben B. en W. ondernomen tegen de heer I. Milikan, die zich bejegeningen van discriminerende aard heeft veroorloofd jegens Suri naamse ryksgenoten? Hebben B. en W. de beweringen en uitlatingen van de heer Milikan aan een onderzoek onderworpen? Zyn B. en W. bereid de heer Mili kan thans mede te delen, dat hij zich voor de rest van de thans van kracht zynde contract-periode heeft te ont houden van enig persoonlyk oordeel over huurders en kandidaat-huurders van de Stadsgehoorzaal. II. Sedert wanneer is de exploitatie van de Stadsgehoorzaal opgedragen c.q. toevertrouwd aan de heer I. Mili kan? Tot wanneer is die machtiging verleend? Wanneer loopt het huidige con tract voor de buffetten-exploitatie in de Stadsgehoorzaal af? Is de bestaande „Huurovereen komst Stadsgehoorzaal Leiden" be kend aan B. en W. Wie voert de dagelykse supervisie over de Stadsgehoorzaal? Wordt by het aangaan van een hum-overeenkomst aan de huurder automatisch een exemplaar van de huur tarieven en -voorwaarden ver strekt? Kan door de exploitant van deze tarieven worden afgeweken? Zo ja, met welke marges en onder welke voorwaarden? Welke tarieven gelden er voor to neel, uitbouw, suppoosten, vleugel/ piano, politievergunning en plaats bespreking? Wie bepaalt de bedragen voor uit bouw van het toneel, toneelbenodigd heden en requisieten? Welke bedra gen zyn daar doorgaans mee ge moeid? Wordt op de exploitatie van de Stadsgehoorzaal controle uitgeoefend door de Gemeenteiyke Accountants dienst? Bestaat er een instructie voor de exploitant? M. van Aken. Ons VAKANTIE-ADRES is: p.a. straat no. plaatsnaam: provincie S.v.p. ln blokletters. (By tydeiyke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet invullen, maar wel datum le en laatste dag van Inhouding). OPZENDEN/INHOUDEN: doorhalen wat niet verlangd wordt. le dag laatste dag Duidelyke opdrachten voorkomen teleurstelling. Kosten van opzending/Inhouding. Voor Nederland. Ueigie en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost Kosten f0,60 per dag. Voor tydeiyk in te nouden kranten wordt by restitutie van het te veel betaalde abonnementsgeld 1 0,50 ln mindering gebracht voor administratie kosten Door het instellen van een adviesraad voor de binnenstad hopen B. en W. de Leidse burger meer te betrekken bij het wel en wee van de binnenstad. Maandag over een week komt (onder meer) dit onderwerp aan de orde in de gemeenteraadsvergadering. Verzoeke tevens om een vlotte terugbetaling te bevorderen uw gironummer ln het vakje rechts onder punt 3 te vermelden. Bettencourt over China André Bettencourt, de Franse minister voor Industriële ontwikkeling heeft gisteren gezegd, dat zyn rondreis, door China hem had overtuigd, dat de Chinese „culturele revolutie" ach ter de rug is en „dat het Chineese volk weer aan het werk is". Betten court is donderdag teruggekeerd van een bezoek van twee weken tydens hetwelk hy werd ontvangen door voorzitter Mao Tse Toeng en een rondreis door de Chinese provincies heeft gemaakt. Op 14 juli verscheen in de lande- lyke en plaatselyke dagbladen een bericht onder de kop: „Gunstiger re geling werkende vrouwen". In dit ar tikel werd een nieuwe en gunstiger fiscale regeling aangekondigd voor de werkende gehuwde vrouw. Het nieuwe minimumbedrag voor aftrek werd gebracht op f 1000 (was f 550) en het nieuwe maximumbe- AD VERTEN ITE KOMT U DAN EENS KIJKEN naar onderstaande wagens: MERCEDES-BENZ, type L 406 DG, 29, gesloten met zydeur, bouwjaar 1967, geschikt voor BE rybewys. MERCEDES-BENZ, type L 406 DG 35, gesloten met zy deur; de verlengde uitvoering, bouwjaar 1968. MERCEDES-BENZ, type L 319, gesloten met schuifdeuren benzinemotor, bouwjaar 1965. OPEL BLITZ, 6 cilinder, geheel opgebouwd door wagen maker, t.b.v. meubelvervoer, bouwjaar 1965. FORD TRANSIT, gesloten bestel, type 1300, dubbellucht, montage. Zeer mooi, bouwjaar '68-'69. N.B. U bent voor ons de MERCEDES-BENZ cliënt van morgen, daarom koopt u by ons ook een gebruikte wagen zonder zorgen. drag op f 4.000 (was f 2220). Verder werd het aftrekpercentage gebracht op 20. Juist in dit percentage ver- schynt nu het aspect van totaal on juiste voorlichting. Of dit al of niet opzetteiyk is gebeurd wil ik hier in het midden laten. Immers het oude aftrekpercentage was 331/3. Zoals by gaand kort overzicht aantoont is de nieuwe regeling voor de werkende vrouwen met een belastbaar inko men tussen de f 3.000 en f 11.110 per jaar aanmerkeiyk ongunstiger, in tegenstelling met de door het mi nisterie aan de pers verstrekte ge gevens. Gevoegiyk kan worden aangeno men, dat het merendeel der vrouwen ln bovengenoemde inkomensgroep valt. Ik moet my derhalve afvragen waarom door het ministerie niet aan de pers is meegedeeld dat er plan nen bestaan om de aftrekregeling voor de werkende gehuwde vrouw ongunstiger te maken, uitgezonderd voor de hogere inkomensgroepen. Mocht het ministerie toegeven en De noodbrug voor voetgan gers bij de oude tol in Warmond is gereed gekomen. De kinderen kunnen nu heel wat veiliger het zwembad Poelmeer bereiken en daarvoor hebben veel ouders op de bres gestaan. (Foto LD/Holvast) óchrijuen mp-z/...* j myns inziens kan dat niet anders dat de nieuwe regeling over het al gemeen ongunstiger is, dan vraag ik my af hoe deze handelwyze past in het kader van het thans bestaande streven meer gehuwde vrouwen aan het arbeidsproces te doen deelnemen en dit deelnemen in fiscaal opzicht minder onaantrekkehjk te maken. Inkomen oude nieuwe regeling regeling 500 500 500 1000 550 1000 2000 666 1000 3000 1000 1000 4000 1333 1000 5000 1666 1000 6000 2000 1200 7000 2220 1400 8000 2220 1600 9000 2220 1800 10.000 2220 2000 11.000 2220 2200 12.000 2220 2400 R. MOLENAAR, Hartmanstraat 25, Leiden. LEIDEN/RIJNSBURG In ver band met t bloemencorso van Ryns- burg, waarvan de route vrijwel ge heel voert over de trajecten die de bussen rijden in Leiden en omgeving, zullen bepaalde NZH-bussen volgen de week zaterdag voor kortere of lan gere tyd niet ryden. Via omleidings routes zal in elk geval de busverbin ding met het station blijven gehand haafd. De busdiensten die vervallen zyn: 12.45-15 uur Molentuinweg - Ryns- burg - Rynzichtviaduct en de Heren weg - Rynsburg - Rynzichtviaduct; 14-15.30 uur Rynzichtviaduct - Sta tionsplein; 14.15-16 uur Station - Breestraat Marktenroute - Kore vaars traat en Station - Noordeinde j 14.15-15.30 uur Station - Houtkwar tier; 14.15- 15.45 uur Station - Lange Mare; 16.45-17.45 uur Noordeinde; 17.15-18 uur Levendaal; 17.15-18.15 uur Zyisingel - Kooilaan; 17.45-18.45 uur Willem de Zwygerlaan - Boer- haavelaan; 18.15-19 uur Warmonder- weg; 18.30-19.15 uur Lange Voort - Dorpsstraat en van 19-19.45 uur Brouwerstraat - Sandtlaan. Alle ge noemde trajecten zyn uiteraard vice versa bedoeld.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3