Verrassende explosie van Anke Rijnders Hassink verrassend snel bij amateur-achtervolging Titelstrijd wielrennen op de baan in hal Koerstips Stilte voor de storm in Leeuwarden Vermoeid Ut Arad is nu met vakantie KNWU wijst profs en amateurs aan voor Leicester Estafetterecord voor zwemteam van Australië Rusland wint atletiekduel Verzoek Zwitserse Bond Baankampioenschappen verregend ;ATERDAG 25 JULI 1970 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEEUWARDEN (GPD) De vraag was slechts met hoe- IM veel tienden van een seconde gaat het AZP-sterretje Anke Rijnders haar eigen nationale record senioren en aspiran ten op de 200 meter verbeteren. Dat zij onder haar beste tijd tot dan toe (2.16,4) zou blijven, stond in feite al vast. Weliswaar finishte ze 's morgens in de serie in 2.18,9, maar lij had de explosie voor de eindsstrijd bij de meisjes onder reertien jaar bewaard. Die explosie was verrassend groot. De •erste honderd meter ging bijzonder snel in 1.04.5 (in de serie 06,3) en ook voor de tweede honderd meter had zij minder iodig dan in de ochtenduren. Met 2.15,2 kraakte zij haar record net 1,2 seconde. Of ze vandaag in de all-in-finale nog sneller ral gaan? „Ach, dat wachten we maar af. Het belangrijkste s dat ik vannacht lekker slaap". Het Is de Amersfoortse zwemster isteren dan eindelijk gelukt Llnda e Boer voor te blijven. De Hilver- umse MAVO-leerlinge greep bij de aeisjes onder zestien Jaar ook de ti- >1, maar deed er toch 2Vi seconde inger over: 2.17,7. Dat mocht de reugde in het Naarden-kamp niet [rukken. Enkele minuten later zorg- e Ton van Klooster er zelfs voor dat ie vergroot werd. Hy bleek met .09,2 de snelste jongen onder zestien aar op de 200 meter vrije slag Uitgezonderd de recordrace van Inke Rijnders waren er gisteren geen prestaties op hoog niveau te registre ren. Het kan gezien worden als de itilte voor de storm, die vandaag en morgen in de all-in-finales, met als hoogtepunt de rechtstreekse ontmoe ting tussen Anke Rijnders en Linda de Boer op de 400 meter, ongetwij feld zal losbarsten. en Finales: 200 meter schoolslag, meisjes onder 14 jaar: 12 Astrid Al- Uitslag' AMSTERDAM (ANP) De sportcommissie van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie heeft voor het wereldkampioen schap op de weg voor profs, dat op 16 augustus in het Mallory- park bij Leicester wordt gehou den, twaalf renners geselecteerd. Aan de hand van keuringen zullen volgende week de tien de finitieve renners worden aange wezen. De twaalf zijn: Peter Kissner (Stekende), Jan Jans sen (Putte), Joop Zoetemelk (Rijpwetering), Gerard Vianen (Kockengen). Evert Dolman (Elsloo), Rini Wagtmans (St.- Willebrord), Jan Krekels (Born) Rene Pijnen (Woensdrecht), Harry Steevens (Elsloo), Harm Ottenbros Hoogerhei deJan van Katwijk (Oploo) en Eddy Beugels (Sittard). In overleg met coach Midde- link zijn reeds negen amateurs definitief aangewezen. In de individuele wegwedstrijd op 15 augustus zullen uitkomen: Feder den Hertog (Ermelo), Kees Koeken (Achtmaal), Mat- thijs de Koning (Scherpenzeel). Popke Oosterhof (Eelde) en Cees Priem (Goes). Voor de zesde plaats zal eind volgende week aan de hand van ondermeer de resultaten in de Ronde van Schotland en wed strijden in Duitsland een keuze worden gemaakt uit Wim Bra- venboer (Rotterdam), Hennie Kuyper Denekamp)Henk Nieuwkamp (Borne) en Ben Janbroers (Amsterdam). Voor de ploegentijdrit over 100 km op 13 augustus zijn aan gewezen Adrie Duyker (Bever wijk), Fedor den Hertog (Erme lo), Popke Oosterhof (Eelde) en Tino Tabak (Egmond aan Zee). berts (DZ PC) 2.56.9; 12 Petra But VZC) 2.56.9; 3 Ineke Koopman (Zian) 2.57.8. In de beslissingskamp eindigde Pe tra But als eerste vóór Astrid Al berts, zodat Petra zich kampioene mag noemen. 200 meter schoolslag jongens, onder 14 jaar: 1. Victor Nihot (Vitesse) 2.52.5; 2. Jelle de Vries (DZ PC) 2.53.-; 3 Robin Wintering (Zee macht) 2.55.3. 200 meter schoolslag meisjes, onder 16 jaar: 1. Tineke Hofland 'Zian) 2.57.1; 2. Durkje Spoor (De Kikken 2.57.7; 3. Ina Vording (De Kikker) 3.02.9. 200 meter schoolslag, jongens, on der 16 jaar: 1. Hans Elzerman (Zian) 2.40.2; 2. Ronald Hond (Dolfijn) 2.43.4; 3. Peter Spijk (HZ en PC) 2.44.1. 200 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1. Anke Rijnders <AZPC> 2.15.2 Nederlands record; 2. Hansje Bunschoten (Naarden) 2.19.5; 3. As trid Verver <PSV) 2.21.6. 200 meter vrije slag jongens onder 14 jaar: 1 René v. d Kuil (SZC) 2.15.4; 2. Frits-Jan Edelijn (VZC) 2.15.4; 3. Siegfried de Vries (De Rob ben) 2.18.9. 200 meter vrije slag, meisjes, onder 16 jaar: 1. Linda de Boer iNaarden) 2.17.7; 2. Lenie de Jong (VZC) 2.18-; 3. Frasquita Smits 'Zwemlust) 2.19.5. 200 meter vrije slag, jongens, onder 16 jaar: 1. Ton van Klooster (Naar den) 2.09.2; 2. Gyse Stroboer (De Robben) 2.11.4; 3. Karei Eggen (De Kikker) 2.11.6 4 x 100 meter wisselslag estafette meisjes onder 16 jaar: 1. VZC 4.48,3 (nieuw Nederlands senioren- en as pirantenrecord, oud sentorenrecord 4 49,4 van Zwemlust). Marjan Ver- maat maakte als startzwemster op de 100 meter rugslag een tijd van 1.10.2. Dit is een nieuw aspirantenrecord. 2. Zian 4.52,8; 3. AZPC 5.09.0. 4 x 100 meter wisselslag jongens onder 16 jaar: 1. Zian 4.42.0; 2. PSV 4.44.6; 3. De Kikker 4 47.8. BOEKAREST 'AP) Na woensdag de Roemeense voetbalcompe titie te hebben afgesloten met een nederlaag tegen Jassy Politechnica zijn de spelers van landskampioen Ut Arad, tegenstander van Feijen- oord in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tot 4 augustus met vakantie gegaan, aldus meldt het persbureau Agerpress. Sommige spelers, met name Petescu, Domlde, Axente en Lereter, zouden zeer vermoeid zijn van het wedstrijdtempo van de laatste weken, waarin twee wedstrijden per week werden gespeeld. Onder medische begeleiding hopen zij zich in een badplaats te herstellen Op 4 augustus wordt de training hervat onder leiding van de coaches Nicolae Dumitrescu en Ion Reinhardt. Voordat de nieuwe competitie op 30 augustus begint, zal Ut Arad in België twee vriend schappelijke wedstrijden spelen. Vermoedelijk zal de Roemeense kampioen op 15 augustus in Amsterdam tegen landskampioen Ajax uitkomen. Anke Rijnders rechtswon de finale 200 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar in een nieuwe Nederlandse recordtijd. Links Hansje Bunschoten, die tweede werd. LENINGRAD (ANP) Voor de tweede maal in de geschiedenis van het landenduel RuslandVerenigde Staten hebben de Russische atleten gisteravond in Leningrad gewonnen. Het verschil was dit keer acht pun ten (122—114). Vijf jaar geleden wonnen de Russen in Kiev met 118 112. De Amerikaanse dames slaagden er gisteren in iets van hun achter stand weg te werken maar het ver schil bleef toch aanmerkelijk 78—59. Ook gisteren bleven topprestaties achterwege. Wie waren er enkele verrassingen. Zo bracht Olympische kampioen Janis Loesis het op het speerwerpen niet verder dan de der de plaats (79,59). Het nummer werd gewonnen door Bill Skinner met 83,12 meter. Igor ter Ovanesian, de Europese recordhouder verspringen, moest zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Moore. Het verschil be droeg slechts vier centimeter: 7,96 tegen 7,92 meter. Bij de dames boekten de Verenigde ►(Staten gisteren op vijf van de zes nummers winst. Alleen het kogelsto ten ging naar de Russinnen. Wereld recordhoudster Nadesja Tsjisjova ze gevierde met de beste seizoenpresta tie van 19,17 meter. Top tien EDINBURGH (ANP Tijdens de ïwem wedstrijden van de Spelen van het Britse Gemenebest, die in Edin burgh worden gehouden, heeft de Australische herenploeg het wereld record op de 4 x 200 meter vrije slag Terbeterd en gebracht op 7 minuten «n 50.7 seconden. Het oude record «bond met 7 minuten en 52.1 secon den op naam van twee Amerikaanse ploegen die deze prestaties leverden op reep. 18 oktober 1964 (Tokio) en 12 augustus 1967 (Chicago). De Australische ploeg bestond uit: Greg Rogers, Bill Devonish, Graham White en Michael Wenden. Voor Wenden betekende het de vierde louden medaille bij de zwemwedstrij den. De dingen zijn vaak anders dan Je denkt althans anders dan ik denk. Ik heb bijvoorbeled altijd gedacht, dat honkbal (baseball) dè Ameri kaanse Sport bij uitstek is (en dat is nog steeds waar, dacht ik) en dat dus de honkballers de meeste poen vangen voor hun activiteiten. Maar dat laatste is niet zo. Ik maak dat op uit een artikel in j „Ebony", waarin de tien best betaal- j de Amerikaanse honkbalsterren wor- j den beschreven, die in ieder1 geval één ding gemeen hebben: dat zij minstens 100.000 dollar per Jaar verdienen, dus laten we zeggen een dikke 350.000 gulden per Jaar. Geen .kattedrek, zal Johan Cruyff wel denken. Nochtans staat er, als een voor Amerikanen vanzelf sprekende zaak bij, dat deze meest verdienende topsterren natuurlijk niet zoveel geld vangen als de „top money men", de supergeldverslinders van het professionele basketball en het professionele Amerikaanse foot ball, ondanks het feit dat vorig Jaar een 27 miljoen honkbalfans meer dan honderd miljoen dollar uitgaven aan plaatskaarten, tot dogs (hete hond jes), bier en popcorn (gepofte mais). De baseballcluihs schijnen te wor stelen met hoge onkosten, veroor zaakt door de salarissen (sommige clubs hebben meer dan 300 spelers op hun betaallijst staan), de verre rei zen. en alle andere uitgaven die aan zo'n menagerie vast zitten. Een sei zoen bestaat uit 8 maanden (dat valt nogal mee), maar ook uit 62 wed strijden, dat is 20 wedstrijden per maand, oftewel twee wedstrijden in drie dagen, ik dacht dat u wat zei. Dertigers Er zijn verschillende redenen waar om een vergelijking tussen hun honkbal en ons voetbal (om maar te zwijgen van ons honkbal) niet op gaat. De salarissen, dat is één. Het aantal wedstrijden, dat is twee. De omvang van de clubs, dat is drie Tenslotte: de aard van het spel, dat is vier. Het ligt voor de hand dat een club die in 8 maanden 162 wedstrij den moet spelen niet kan volstaat met één pitcher (of, zoals ABC bij ons in de hoofdklasse, met nul pit cher). Aan de andere kant mag J< aannemen dat baseball als sport minder slopend is dan voetbal en ik geloof dat dit niet alleen bewezer wordt door de competitie-inde ling, maar ook door de leefty dei- van die tien meest verdienend, supersterren. Ze zijn de dertig bijn: allemaal gepasseerd. De financieel gewichtigste, Carl Yastrzemski (140.000 dollar) is 30 Jaar en speelt al 11 Jaar in de ma jor league (de eredivisie). Willy May.' (130.000 dollar) is 39 Jaar en speell 19 Jaar in te major league. Hank Aaron (125.000 dollar) is 36 jaar. speelt 16 jaar in het topbaiseball. Bob Gibson (125.000 dollar) is 34 Jaar en zit 13 jaar in de major league. Juan Marichal (125.000) is 31 jaar Jaar, 9 Jaar in de hoogste klasse. Frank Robinson (125.000 dollar) is 34 Jaar, speelt al 15 Jaar mee. Frank Ho ward (125.000 dollar), 12 Jaar professional, is 33 Jaar oud. Roberto Clemente (110.000 dollar), leef tijd niet vermeld, speelt al 15 sei zoenen mee, dus hij moet dik in de dertig zijn. Willie McCovey (105.000 dollar) is 33 Jaar, speelt al 11 Jaar in de major league. Pete Rose ten slotte (100.000 dollar) is de Jongste, 29 Jaar, en dit Jaar voor het eerst toegetreden tot de 100.000 dollar ver dieners. Vergelijk nu hun leeftijden met die van de meest verdienende Neder landse voetballers (Van Beveren, Cruyff, Moulijn. Van Hanegem, Is- ral, Keizer. Vasovic, Kindvall, Schmidt Hansen, ik do* maar even VOETBAL De Rotterdamse eredivisieclub Sparta heeft vrijdag avond in Winschoten met 140 ge wonnen van de tweedeklasser WW. De doelpunten kwamen op naam van Koudijzer (6), Kiynjan (5), De Quant Venneker en Visser. In Heer had MVV heel wat meer moeite met de plaatselijke eerste klasser. De Maastrichtenaren wonnen met 10, dankzij een doelpunt van Mraz in de 70ste minuut. PAARDESPORT Op het Jaar lijkse internationale concours hippi- que „Jumping Amsterdam", dat voor de dertiende maal wordt gehouden, zal de vermaarde Spaanse Rijschool uit Wenen optreden. Jumping Am- sterdam duurt dit jaar vier in plaats van drie dagen. Het concours wordt gehouden op 29. 30 en 31 oktober en 1 november. 4 TENNIS Tom Okker kon j vrijdag zijn partij voor de halve fina- les heren enkelspel van het inter nationale tennistoernooi om de kam- j pioenschappen van de Midlands, dat in Leicester wordt gehouden, tegen de Zuidafrikaan Cliff Drysdale niet tot een eind brengen. Bij dp sland 63, 12 voor de Haarlemmer was de regen spelbreker. ZURICH (ANP) De Zwitserse Wielerbond, die in 1971 de wereld kampioenschappen organiseert, heeft de internationale wielerfederatie (UCI) toestemming gevraagd de baankampioenschappen op de over dekte baan van het Hallenstadion in Zürich te mogen houden. De Zwitserse bond zal voor het toernooi om de wereldtitels geen ge bruik kunnen maken van de baan in het Oerlikonstadion, de enige die aan de internationale voorschriften vol doet. De toestand van de baan is wel iswaar uitstekend, maar de accom modatie van het stadion zal moeten worden verbeterd. Voor die verbete ringen is een bedrag van een kleine 200.000 gulden nodig en de gemeente Zürich heeft geweigerd die beschik- I baar te stellen omdat het stadion, wegens uitbreidingsplannen in de i toekomst, moet verdwijnen. De Zwitserse Wielerbond zal. in dien de UCI met het voorstel ak koord gaat. de baankampioenschap- i pen in begin oktober houden en niet I in september zoals aanvankelijk was voorzien. Zouden de voorstellen wor- j den afgewezen dan wil de Zwitserse Bond de kampioenschappen op zijn j kosten in het buitenland organiseren. 1 De wedstrijden op de weg zullen, zo als het plan was, van 2 tot 5 sep- j tember op een parkoers bij Zürich worden gehouden. AMSTERDAM (ANP) Bij de Nederlandse baankampioen schappen zijn nog geen kampioenen bekend geworden omdat het avondprogramma verregende. Maandagavond wordt nu gestreden om de titels sprint-amateurs en stayers-amateurs en rijden de profachtervolgers de halve finales. Volgende week vrijdag wordt dan het restant van de kampioenschappen af gewerkt. De grote verrassing bij de ama teur achtervolgers die vrydagoch- j tend in het Olympisch Stadion het programma openden, was het uitste kende rijden van de negentienjarige Arie Hassink uit Neede. Nadat deze jonge wegrenner zich in de kwalifi- catieritten met een tijd van 5 minu ten 6,9 seconden als tweede achter Klaas Balk '5.05,4) had geplaatst, werd hij in de kwart-finai s. in 5.05.0' de Amsterdammer Gerrie Kneteman uit het toernooi. Fedor den Hertog die in de kwalificaties teleurstelde met 5.11.0 maakte in de kwartfina les tegen Jan van Lissum - de beste tijd van de eerste dag: 5.04.9. Frans van de Ruit '5.06,2) en Klaas Balk (5.13.1) reden zidh eveneens bij de laatste vier. ALKMAAR, 26 JULI - 1.30 UUR Verdiprys: Igmar Buitenzorg, Harro Bond, Igrady D - Berliozprys: Jacob R. Joke Dartel, Junibes B - Strauss- prys: Heidepark, Hanita v. Nathan. Flits - Chopinprijs: Hadewych, Gra- nit Hollandia. Hanny, Hamran - Brahmsprijs, 1ste afd.: Flying lady. j Fillette Six, Extase, Dumas Z - Stra- I winskyprys: Erica., Christiaan de wet. E Hadie, Dominica - Mozartprijs: j Fire Bird W, Eliza Harvester D, Fie- 1 vo Amerendain, Flevo - Brahmsprijs, 2de afd.: Fabiola Norton. Eros Hol landia, Ever Queen, Binkv - Havdn- prijs: Hansi Buitenzorg, Hoot Song. Eddy Signal, Frieda Zélé W - Bizet- prijs: Iwan Iwanowitch, Ixion Mars. prijs: Iwan Iwanowitch, Ixion Mars. j Ixkit. Sprint Zoals verwacht mocht worden be reikten oud-kampioen Jan Jansen en het Brabantse talent Peter van Doorn, bij de sprint de eindstrijd. Daarmee had de ervaren spurter Jansen minder moeite dan zijn tan dempartner. Jansen schakelde ach tereenvolgens de kleine Karei van Nimwegen en de Amsterdammer Ger rie Fens uit. terwijl hij in de halve eindstrijd de 19-jarige Rotterdammer Rini Langkruis kansloos liet. Van Doorn had het wat moeilijker in de halve finales tegen de getructe Rotterdammer Wim Koopman. De Brabander, die in de rijstebrijberg van series geen tegenstander van enige betekenis had ontmoet, was overigens keurig Ingeseind. In de eerste rit maakte hij er een sprint van 700 meter van en daarvan was Koopman tien minuten later bij de tweede ontmoeting nog zo buiten adem dat hij zich al overgaf toen Van Doorn bij het ingaan van de laatste ronde opnieuw aanzette. Voor het kampioenschap achter volging professionals waren slechts elf inschrijvingen. Sterke achtervol gers als Rini Wagtmans en René Pijnen ontbraken. De bete tijd in de kwalificatieritten werd gemaakt door Piet Hoekstra, vorig jaar kampioen bij de amateurs, In zijn rit tegen Leo Duyndam. die sleohts anderhalve se conde op hem achter bleef, 6 minu ten 30.0 seconden tegen 6.21,5. De beste acht uit de kwalificatie- ritten zijn: Piet Hoekstra 6.20,0, Leo Duyndam 6.21,5, Harrie Jansen 6.32,3 Leen Poortvliet 6.32,4. Henk Benja mins 6.38.4, Gerard Vianen 6.39, 2. Peter Heynig 6.42,8, Daan Holst 6.44,5. een schatting uit de losse hand), dan merkt u wel dat de gemiddelde leef tijd bij onze voetballers beduidend, lager ligt. Boulijn. 33 jaar, en Va sovic, 30 Jaar, zijn de oudsten van dit stelletje. Het zijn heus niet allemaal rechts- velders, die op hun lauweren kun nen uitrusten. Het zijn vrijwel alle maal slaglieden van betekenis, Bob Gibson, Juan Marichal zijn daaren boven werpers, het meest slopende baantje in de honkbalsport. Overi gens spelen de pitchers niet meer dan zo'n 30 wedstrijden per Jaar. Ma richal bijvoorbeeld, speelt al negen Jaar mee, en heeft in die negen Jaar 279 wedstrijden geworpen, waarvan, hij er 191 won en 88 verloor, een re cordgemiddelde van 685. Bob Gibson wierp in 13 Jaar 277 keer, met een gemiddelde van 603 en dat betekent, dat hij per seizoen gemiddeld 21 keer wierp. Uit het feit dat hij in vier van de laatste vijf seizoenen 20 ot meer wedstrij den won als pitcher, blijkt overigens dat hij de laatste tijd vaker wordt ingezet. Maar vaker dan eens per week werpt een Amerikaanse pitcher niet, evenmin trouwens als een Ne derlandse werper. De Nederlandse clubs spelen mo menteel 28 wedstrijden per seizoen, (in Italië is dat aantal omhoogge- braoht tot 40!) Normaal gespro ken werpt de Nederlandse pitcher niet meer dan 14 keer, de helft van het aantal dat zijn Amerikaanse col lega verwerkt. HU verdient dan ook minder dan de Amerikaanse wer per, hoewel die daardoor Juist weer minder armen tot zUn beschikking heeft Babe Ruth 19 jaar mee in de topklasse en deed er ongeveer 11 jaar over om de 100.000 dollar te bereiken. Als hU >en slagman is. is zyn slaggemiddel de tenministe 300 en hij heeft ieder aar een gemiddelde van ongeveer 30 lome runs geslagen en 95 runs in geslagen. Als hU werper is. heeft hU tegen jaar lang met een gemiddelde an ongeveer 650 gewonnen en van de aatste vUf seizoenen er vier met ïinstens 20 gewonnen wedstrijden, (gesloten. Wie op al die cyfers kan bogen, ordient niet minder dan 100.000 dol- ar. Frank Robinson, die 125.000 dol- ar verdient, bUna een half miljoen ter jaar, merkt overigens op dat neer dan de helft ervan verdwijnt ïaar die belastingen en te loor gaat ioor de inflatie. Als Johan dus ooit naar het buitenland wil, kan hy be ter niet gaan honkballen in de Sta tes 'weet u overigens, dat hu ook daar waarschyniyk een hele grote geworden zou zyn? Toen Martin Bre mer als honbalcoach van Ajax eens tegen een van de voetbalbe stuursleden opmerkte dat hy nu toch wel een by zonder talentvol cat- chertje in de gelederen had, die la ter een hele grote zou worden voor honkbal-Ajax. zei die voetballei der: „Vergeet het maar rustig" „Waarom?" vroeg Bremer verbaasd „Omdat hy een hele grote wordt als voetballer" was het antwoord Frank Robinson houdt staan de. dat het topsalaris by baseball nog altyd de 80 000 dollar is die Babe Ruth voor de oorlog verdiende, omdat Ruth er minder belasting van betaalde en de dollar In zUn tyd meer waard was. „Ebony" heeft ook even uitge rekend hoe de gemiddelde 100.000 dol lar-ster er uit ziet. Hy is 1.83 meter lang. waagt 90 kilogram, loopt U tot Een ding over die gemiddelde top- tienbaaeballer heb ik nog niet ge meld. „Ebony" doet dat trouwens ook niet, maar ie bygaande foto's Fedor den Hertog beste tijd van de dag zyn welsprekend genoeg en boven dien: het zal wel niet toevallig zyri dat de tien juist in „Ebony" staan, het geïllustreerde negermaand blad in de Verenigde Staten. Zeven van de tien zUn negers. Vyf van hen zyn Amerikanen van afkomst, Ma richal komt uit de Dominicaanse re publiek, Clemente van Puerto Rica. Geen wonder dat baseball zo weinig opgang maakt in Zuid Afrika Ernst Happel heeft gezegd dat hy graag nog een rechtsbuiten had aan getrokken. om Henk Wery wat con currentie te bezorgen. Ik zelf heb vorige week over Roger Magnusson geschreven, die te boek staat als één van Europa's beste rechtsbuiten, en die te duur was voor het rUke FeUenoord. Ik ging daarby uit van de 600.000 gulden die hy Olym- I pique Marseille gekost schynt te hebben, waarby lk aannam dat Mag- j nusson zelf ook nog. bovenop dat be- drag aan Juventus, een „eigen geld- je" verlangd had. Inmiddels heb ik wat bedragen ho ren fluisteren en ik neem aan dat die niet ver bezUden de waarheid zyn. Juventus zou aan Feyenoord, 900.000 gulden hebben gevraagd, aan een ryke club kun je meer vra gen dan aan een arme Franse Magnussons („eigen geldje" zou daarenboven netto 500.000 gul den hebben bedragen, voor een con tract van twee Jaar. Per maand zou hy verder een salaris van 4.500 gul den willen hebben, plus natuurlyk de nodige premies. Alles by el kaar zou Magnusson Feyenoord op ongeveer anderhalf miljoen zyn ge komen. Zo willen de geruchten. Wat haalt die Jongen zich in zyn hoofd, vraag Je Je dan af. Je moet de dingen ook weei niet overdry n, I een extra stimulans voor Henk Wery is aardig, maar het moet wei binnen I de perken van de realiteit Wyvea.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11