Ik wil van m'n talent fijn leven ER MOET EVENWICHT ZIJN TUSSEN MUZIEK EN TEKST Spaanse ploeg no. 1 in Knokke DESIREE Salena Jones vanavond in superfinale Mary Porcelijn !n Begrip Boekje Uitdaging Belangstelling voor film en toneel daalt in Amsterdam Imago VERLOVINGSRINGEN POP IN HET VONDELPARK BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN „Houfwerf-Leiden" - N.V. Persprijs voor Mary Porcelijn en cfióteren M programma f VRIJDAG 17 JULI 1670 LETDSOH DAGBLAD PAGINA 5 >§0( mfr kit KNOKKE (GPD) Nu Knokke dan een super-finale heeft tussen de hoogstgewaardeerde Europese artiesten en een „Amerikaanse" ploeg lijkt de meeste aandacht daar naar toe te trekken. Artiesten als Rosetta Hightower, Delsey McKay, Jonathan Swift, Salena Jones en Mark Murphy dragen bergen kwaliteit naar Belgisch doffe parel aan de nu roerige Noordzee. EID De Engelsman David Wynn Mor gan, een zeer goede vriend van Jeacques Nellens en bezitter van een public-relationsbureau, stelde de ploeg samen. Hij" was trouwens ook de man. die het overleden songfestival van Scheveningen „Singing Europe" voor Nellens verkende en achteraf vaststelde, dat Knokke's concurren tiepositie (toen nog van kracht) het meest gebaat zou zijn met een super finale. „Ik moest de mensen van de platenmaatschappijen in Amerika overtuigen van het belang van Knok ke. Ik ben nu twaalf jaar ploeglei der voor de Britse ploeg en weet dat Knokke een tijd nodig heeft gehad om naar internationale bekendheid door te stoten. Er was eigenlijk maar één platenmaatschappij, die direct en enthousiast reageerde. Daarna heb ik geïnventariseerd welke Ameri kaanse topartiesten in Europa wo nen of op dit moment werken. Daar bij stootte ik op de namen van Ro setta, Mark, Selena en Delsey. De laatste zangeres is met een Euro pese tournee bezig. Deze kwaliteit zullen wij nooit meer kunnen bijeen brengen als wij ons tot Europese Amerikanen moeten blijven beperken. Alle Amerikaanse muziekbladen heb ben echter dit jaar mensen naar Knokke gestuurd en na het succes, dat er zeker zou komen, ben ik ervan overtuigd, dat volgend jaar iedereen inspringt". Morgan (en ook Nellens) gelooft niet dat de Europese finale minder belangrijk zal worden. Er blijft het competitie-element op Europees ni veau. Bovendien is de kans tegen over het topje van de Amerikaanse zangwereld te komen staan inspire rend. „In Engeland is Knokke lang zamerhand een begrip geworden. Volgend jaar komt de televisie. Daar ben ik van overtuigd. Men heeft na melijk gemerkt, dat er een belang rijke markt op het vasteland is voor de Engelse platenmaatschappijen. Humperdinck en Matt Monroe heb ben hun wereldwijde erkenning aan Knokke te danken. Matt was bus chauffeur toen hij hier begon. Maar mensen als Berry en Whitaker heb ben vooral op het vasteland een grote carrière opgebouwd. In Engeland zelf zijn ze nooit zo bekend geworden. Maar de Europese markt is belangrijk genoeg om ook met die gevallen ern stig rekening te houden." Wanneer men een topper wil aan duiden in de „Amerikaanse" ploeg, dan moet men de namen van Mark Murphy en Salena Jones noemen. Mark werd twee jaar geleden door Melody Maker (zeer bekend Brits muziekmagazine) aangemerkt als de op één na beste zanger van Amerika. Voor hem kwam natuurlijk Frank Si natra. Salena Jones heeft men onlangs nog kunnen zien in „Zomaar een zomeravond". De Avro heeft boven dien enkele radio-opnamen van haar gemaakt, die later zullen worden uit gezonden. „Ik heb werk in overvloed", zegt de in Virginia geboren negerzangeres. „Als ik alleen al kijk wat ik voor de komende maanden in mijn boekje heb staan. Een optreden van twee weken in Manchester en Middlesbo- rough met de big band van Maynard Ferguson, een tournee door Duitsland langs de Amerikaanse luchtmacht bases. deelneming aan Expo '70, het jaarlijkse jazzfestival van Londen, een serie optredens in de club van Ronnie Scott, tusendoor televisiewerk in Engeland en mogelijk nog in Frankrijk. Het is genoeg". .Het interesseert me niet of ik playback zing of live, of ik met een big band werk of met een combo, of ik in een nachtclub sta of voor een grote zaal, of ik jazz zing of pop. Het moet goed zijn en veel geld op leveren. Ik wil fijn leven van mijn talent". Salena Jones, ook in het verleden diverse keren te gast in onze radio- en televisie-studio's heeft een lange rij platen op haar naam staan, waar van „Everybody's talking about Sale na Jones" de nieuwste is. ,,Ik luister naar alle liedjes. Ik heb de hele dag mijn radio aanstaan. Vind ik het mooi dan koop ik de mu ziek en breng het op de Bühne. Be kende liedjes zingen is een uitdaging, omdat het publiek al aan een bepaal de uitvoering is gewend. Om het dan ook goed of beter te doen, is alleen maar heerlijk. Het voordeel is dat de mensen niet meer vertrouwd hoeven te worden gemaakt met de melodie. Soms wordt er speciaal voor mij een song geschreven, maar dat vind ik i niet zo belangrijk. Ik wil zingen, alles wat kwaliteit heeft. Voor andere za ken, zoals politiek, ben ik niet thuis". SALENA JONES veel geld AMSTERDAM (ANP) De be langstelling voor toneeluitvoeringen, filmvoorstellingen en revues in Am sterdam is het afgelopen jaar sterk teruggelopen. Wei-den in 1967 nog 569.599 toegangsbewijzen voor een toneelvoorstelling verkocht, in 1969 waren dit er nóg maar 356.117. Het bioscoopbezoek liep in deze periode terug van 6.069 083 tot 4.921.061. De revues, die drie Jaar geleden nog ruim 134.000 mensen trokken, telden vorig jaar niet meer dan 56.727 be zoekers. De publieke belangstelling voor ballet, concerten, variété en ca baret is stijgende. Kermissen doen 't blijkens de cijfers in het zojuist ver schenen statistisch jaarboek van de gemeente Amsterdam ook niet zo goed meer. De musea in de hoofdstad blijven wel in trek. Vooral het Rijksmuseum geniet grote belangstelling. Het aan tal bezoekers steeg hier van 775.635 in 1967 tot 1.402.563 vorig jaar. KNOKKE (GPD) Mary Por. celijn is extra aandacht waard, omdat ze aandacht trekt. Nadat de Belgische ploeg zaterdagavond j.l. had gewonnen van Frankrijk vroegen juryleden onmiddellijk om de l-p Mary Porcelijn zingt Boris Pasternak" De meeste heren van het Knok- ke-gericht vullen de betere posi. ties bij de televisie in hun land en het is dus niet zo moeilijk te raden, dat voor de Belgische zan geres de reële kansen op inter, nationale televisie-arbeid komen bloot te liggen. De genoemde l-p, waarvoor de televisiecriticus Nico Scheepma. ker de gedichten van Pasternak vertaalde, is een succes in België en Nederland. „Ik heb lang gezocht naar goed materiaal voor deze plaat. Achter een Dokter Zjivago stonden een 20-tal gedichten. Daaruit heb ik er met pro ducer Al van Dam na twee maan den zoeken vijf gebruikt. Mijn stem in dit soort nummers is niet meer dan het middel om de teksten hoor baar te maken. Het is een soort pas sief engagement. Je hoeft in deze ge dichten geen emoties in te zingen. Alle gevoelens zitten in de tekst". Vorig jaar zou Mary Porcelijn voor België in Knokke zingen, maar om dat zij toen nog de Nederlandse na tionaliteit bezat, werd ze uitgeslo ten. Ze werd namelijk 24 jaar gele den in Amsterdam geboren. Enkele weken geleden werden de papieren overgeschreven en was de laatste barrière opgeruimd. Mary vindt Knokke belangrijk, om dat het iemand de kans geeft op te vallen. Zij houdt er belangrijke con tacten aan over. „Ik ben me ervan bewust, dat ik een genre bedrijf, dat bepaald niet het meest gangbare is hier in het Casino. Althans nog niet. Een woord dat dit genre omschrijft is er eigen lijk niet in het Nederlands. Het af schuwelijke woord luisterliedje be staat, maar chanson is altijd nog de beste aanduiding." Is ze zich ervan bewust dat dit genre veelal beelden oproept van kaasetende fijnproevers bij kaars licht? „Jazeker. Ik heb me zelf in het begin schuldig gemaakt aan een ima go, dat daar in past. Nu niet meer. Het merkwaardige is, dat ik nooit een „voorgeschiedenis" heb gehad. Van beroep ben ik kinderpedagoge. Op een bepaald moment moest ik kiezen voor dat beroep of een artis tieke carrière. Ik ben zangeres ge worden. Beroeps, zonder amateur verleden".' Mary Porcelijn maakt zelf muziek en gebruikt veel teksten van Mary Boduin. „Het bezwaar, dat ik heb tegen veel Belgische liedjes, is de verwaar lozing van de muziek. De mensen die iets goeds wülen brengen leggen al hun krachten en persoonlijkheid in de tekst, maar vergeten de mu ziek. Muziek en tekst moeten in evenwicht zijn". In de stijl van Joan Baez heeft de Belgische zangeres nu een eigen imago opgebouwd, dat ze zorgvuldig koestert. Maandagavond zong zij on der meer Valse Brilliante van het Poolse koppel Konieczy en Tuwin. Het lied, dat past bij haar Paster- nakvertolkingen en Marat Sade, de liedbewerking van de inhoud, die Peter Weiss zijn gigantische toneel stuk meegaf. „Ik hoorde de Valse Brülante zin gen door de Poolse zangeres Eva Da- marcyck. Het gaat over de vrijheids legende van Polen. Mary Boduin heeft er een vrije tekst op gemaakt". De Belgische, die een reële indruk maakte tussen de vele kleurloze ar tiesten in Knokke, kan zich nauwe lijks verenigen met de tweede plaats van de Britse ploeg. Hatuurlijk komen zij met voor treffelijk stemmenmateriaal. zij heb ben er genoeg van. Maar ik vind dat de meeste Engelse artiesten weinig of niets in hun voordracht leggen. Ze doen stemoefeningen en nauwelijks meer. Langzamerhand merk je, dat de jury meer belangstelling en waar dering krijgt voor liedjes met een balans tussen tekst en muziek? Toen zü anderhalf jaar geleden haar carrière begon was dat voorna melijk op aandrang van Anton Pe trus <de Belgische captain in Knok ke) en actrice Lise de Weerdt. „Artiest zijn betekent heen en weer geslingerd te worden tussen verdriet en blijdschap. Nu kan ik lachen want ik heb veel kranten gelezen, waarin mijn aandeel wordt geprezen. Mis schien betekent het wat voor de toe komst". Vastgelegd voor die toekomst van Mary Porcelijn zijn in elk geval een groot aantal engagementen in België en Nederland. En va nde gezongen Pasternak-gedichten zal de BRT een gefilmd programma brengen. ADVERTENTIE klassieke en moderne modellen, wij hebben reeds ringen vanaf f 49,75 p. p. Op het graveren kunt U wachten en zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie. F. W. FLESSEN BEVBIJDINGSPLEIN 11 LEIDEN Z.-W. TEE- 2667» MARY PORCELIJN AMSTERDAM (GPD) Paradiso organiseert de komende weken samen met de VPRO en Bovema gratis toe gankelijke openlucht popconcerten in het Amsterdamse Vondelpark. Het eerste ooncert wordt as. zaterdag aoor Michael Chapman and the band gegeven. Tot eind augustus zijn er op de woensdag- en zaterdagavon den van 7 tot 9 uur optredens. Woensdag treedt de Hollandse pop groep „Brainbox" op en volgende week zaterdag de Amerikaans-Engel se formatie „The World Band". De musici spelen in de muziektent die midden tn een vijver in het Vondel park staat. Als het regent worden de optredens afgelast. De VPRO maakt van sommige concerten opna men voor uitzending in het vrijdagse „totaal" programma. Paradiso organiseert de concerten in navolging van de free-concerts" in het Londense Hyde Park en de vorig jaar zomer in het Utrechtse stadspark georganiseerde popconcer ten. (ADVERTENTIE) Showroom: Nieuwe Rijn 87, telefoon 34544 (4 lijnen) KNOKKE (GPD) Wéér Spanje! Al leek het punten to. taal van 345, dat de Engelsen konden bijeen zingen hoog ge noeg om het Spaanse vijftal op afstand te houden, het pakte an der* uit in de finale. Maar liefst 361 punten graaiden de Span. jaarden uit de Europa-beker en daarmee konden ze de bokaal evenals vorig jaar, voor de reis naar hun land inpakken. Het werd eigenlijk al duidelijk, toen de waarderingen voor de twee zwakste ploegleden op het elektro nisch scorebord verschenen. Dyango bijvoorbeeld, de zanger met de ge ringste inhoud op deze finale-avond, kreunde 57 punten bij elkaar en bleef zo nog boven Tony Christie Tony fungeerde twee avonden als sluitstuk van het Britse team en maakte bepaald meer indruk dan Dyango. Ook Jaime Morey kon te vreden weglopen. Zijn 60 punten sta ken vreemd af tegen de 59 van Bob by Hanna. Voeg daarbij dat de Spanjaarden In de ploegwaardering maar twee punten minder kregen dan de Engel sen, en het zal duidelijk zijn dat Engeland op de doornen werd ge drukt door de jury. De race tussen de .kanonnen' van beide équipes kon niet spannend zijn. In de twee voorrondes was al duidelijk geworden, dat zdj elkaar nauwelijks in kracht ontliepen. Spaanse Dova en Samamtha Jones waren werkelijk een verademing op alt grijze zangfeest. Zij pakten vol doende talent uit om het festival ma de Belgische feut* Jnterassaat w maken. Samamtha, 's morgens door de internationale pers op gelijke hoogte gebracht met Belgische Mary Porcelijn in een stemming voor de persprijs (Mary won volgens het re glement, omdat zij in de zwakste ploeg zat) haalde in de finale twee punten meer naar zich toe dan Dova (76 tegen 74). Julio Iglesias drong zich daar nog tussen met 75, een totaal dat hem ondanks alle kwaliteiten en eerdere bevestigingen daarvan, toch wel in blije verbazing zal hebben gebracht. Andee Silver kwam tot 68 en zo werd bewezen, dat zij allemaal, de twee Engelse en de twee Spaanse ploegleden, vanavond terecht tegen over de Amerikanen kamen te staan. De jury heeft dus weer verbazing gezaaid door de beker naar Spanje te schuiven, al was de verontwaar diging minder fel dan vorig jaar. Rob Touber, de Nederlandse ploeg leider, sprak nog van een grof schandaal, maar velen uitten zich in mildere termen. ,H«t Is niet zo'n ramp als de vo rige keer, maar toch heeft de jury weer blijk gegeven van onkunde", aldus Wynn Morgan, die in zijn twaalf jaren als ploegleider verras singen genoeg heeft gekend. De Spaanse ploegleidster Sola: .Dat hadden we niet gedacht. De Engelsen kennen maar één zwakke plek, wij misschien meer". In Knokke zullen de rimpels snel wegtrekkenDramaatjes in deze kleine badplaats leven niet langer dan een paar dagen. Om nog eens met mr. Morgan te spreken: „De draakje wano ka eik geval arafcie". NEDERLAND I 6.25 Tour de France: samenvatting van de 21e étappe (NOS) 6.45 Pipo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Een klaarlichte dagdroom, kindermusical, In kleur (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Dit is Tom Jones, muzikale show, in kleur (AVRO) 9.10 AVRO's Sportpanorama, in kleur (AVRO) 9.45 Voor de Vuist weg (AVRO) 10.50 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 Pipo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Vrü-Uit: programma over het wel en wee van de recreatie, in kleur (NOS) 7.30 De Debbie Reynolds Show, in kleur (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Politie New York: Wie is hij?, tv-film, in kleur (KRO) 8.45 Graaf Carl Gustav von Rosen, filmportret van een vechtende pacifist, in kleur (KRO) 9.30 Songfestival 1970: sper-finale: EuropaUSA In Knokke iKRO) 11.00 Journaal (NOS) 11.05 Uittocht: samenvatting van de direkte reportage over de verkeersinformatie, in kleur (NOS) Niet minder dan vier van de vijf uitverkoren leden van het Europese team dat vanavond in Knokke tegen een Amerikaans team aantreedt, zagen we gis teren in de finale aan het werk. Twee van Engeland, Samantha Jones (die ik erg goed vond» en Andee Silver (die me minder im poneerde) en twee van Spanje: Dova (die minstens zo goed was als Samantha, beiden kregen van de jury dan ook het hoogste puntenaantal, 76) en Julio Ig lesias, die voor een oud-voetbal ler dan wat week mag zingen, maar dat wel goed doet. De uitslag na afloop was een verrassing, ondanks het feit dat de cijfers van de Jury iedere keer na het optreden van elke deelnemer geprojecteerd wer den. Dit gebeurde echter zeer kort, om de „suspense" erin te houden (zoals dat in het Vlaams heet, u weet hoe die jongens strijden voor taalzuiverheid), en inderdaad leefde ik na afloop in de veronderstelling dat de En gelsen alles bij elkaar net iets meer punten verzameld hadden dan de Spanjaarden. Die indruk werd waarschijn lijk nog versterkt door het feit dat de Jury aan Engeland negen maal een 4 uitdeelde voor de ploeg als geheel (5 was het hoogste cijfers), en aan Spanje zeven maal een 4 en twemaal een 3. Die aanvankelijke indruk dat Engeland hogere cijfers had gekregen, wil overigens niet zeg gen dat ook ik de indruk had dat Engeland beter had gezongen. Samantha kon worden wegge streept tegen Dova, Andee Sil ver was toch iets minder dan Iglesias, en de „middenstanders" van de Spaanse ploeg waren toch net iets minder middel matig dan de Engelse midden standers, van wie ik de eerste. Tony Christie de beste vond. Uiteindelijk bleken de Span jaarden (zoals de laatste tijd ge bruikelijk vergezeld van een luidruchtige claque) 361 punten te hebben behaald tegen de En gelsen 345, dus het was niet eens zo'n benauwde overwinning. Met deze inale revancheerde Knokke zich voor een goed deel voor de voorafgaande uitzendin gen. want er werd, alles bij el kaar. heel behoorlijk gezongen. al sprong het lied „Marat Sade" dat persprijswinnares Mary Porcelijn na afloop zong, duide lijk tussen de gewoonteliedjes van de anderen uit. De regie was helaas saai, volg de steeds hetzelfde patroon, en recors bleken ook 'n zwak punt, waardoor Knokke als televisieuit .zending bepaald geen trouvaille was. Wat dat betreft stak het laatste Eurovisie-songfestival er ver boven uit. De directe Jure ring (ook al werden de cijfers dan weer snel weggemof- eld), werkte daarentegen bevre digend, dus als Knokke volgend Jaar de zaken anders gaat aan pakken (meer landen, kleinere ploegen), dan lijkt het voor de Belgische televisie ook zaak de uitzendingen wat beter, smaak voller en fantasierijker te ver zorgen. De Tros had intussen een .„makie" aan Knokke, want het hoefde zelf nu alleen maar „De dief van Washington" in te zetten, en Sandor Vidak (de pia nist van Boedapest) Op de an dere zender trof „Piknik" het weer niet met 't weer. Het werd een winderige uitzending, met de gebruikelijke muziek, de gebrui kelijke Betty Boop en Indianen- filmjes en de gebruikelijke ge sprekjes. Betty Boop moet on verbiddelijk blijven, maar „The Idians are coming" beginnen wat mij betreft een beetje verve lend te worden. Slecht gemaakte en slecht bedoelde filmpjes zijn een tijdje wel amusant, en cu rieus, maar op den duur zijn goed gemaakte en goed bedoelde filmpjes misschien wel zo amu sant, en zeker zo curieus. Mijn bezwaar tegen deze wild-west- filmpjes loopt niet parallel met dat van die geïnterviewde me vrouw die lid is van een vereni ging die zich interesseert voor de Zuidamerikaanse Indianen en die de filmpjes discriminerend vindt (dat zijn ze en daarom zijn ze zo curieus), maar ik vind i ze langzamerhand net zo saai als die zgn. olijke goochelaar die gisteren optrad. Want ik ben weer lid van een vereniging die zich keert tegen alles wat saai en vervelend is. Dus leve Betty Boop, een hoeraatje voor „Pik nik", en weg met Tim McCoy! NICO SCHEEPMAKER Hilversum I 402 m. VPRO 18.00 Nws. Tussen 19.00-19.30 Nabeechouw. Tour de France 19.30 Nws. VARA 21.00 Openlngsconc. In tern. Orgelconc. Haarlem opn. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Act. 22.55 Stereo Serenade in blue Ucht gevar. pl. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Stereo Koorzang 18-30 Nw6 18.41 Hier en Nu act. met verslag IBM schaaktoernooi in Amsterdam. 19.00 Wereldpanorama 19.10 Veel ge vraagde muz. gr. 19.40 Wijd als de we reld wekelijkse Intern, oriëntatie in kerk zend. en oecumene 19.50 Stereo The sound of musical muslcalfragm. 21.10 Stereo Metropole ork. met zang sol. met als Intermezzo licht lnstrum. kwintet gr. TROS 22.00 Aktua radlo- magaz. met report, komm. en muz. 22.30 Nws. 22.40 De Beyaerd Hier ca- baretprogr. 23.10 Apollo XXI ruimte vaart myysterle. 23.30 Stereo Midnight Special licht muz.progr. 23.55-24.00 Nws. y ZATERDAG 18 JULI Hilversum I 402 m. VARA: 7.00 Nws. 711 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strljdl. 7.23 Weekeind: Jeugd progr. VPRO: 7.54 Deze dag VARA 8.00 Nw6. 8.11 Van de voorpag. 8.15 Ste reo: Z.O. 135: gev. prog. (9.35-9.40 Waterst). 10.30 Stero: Pro. Ork. met solist: amusementsmuz. 11.00 Nws. 11.03 Goede wijn behoeft geen krans: nieuwe opnamen van Jazz- en amuse mentsmuz. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Met naald en slinger: oude gramm.pl. 12.05 Bakboord ls links en stuurboord is rechts: verslag van een 30-merentocht ln Friesland (herh. v. 16 Juli Jl.) 12.30 Tussen start en fi nish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varla. 13.13 Act. 13.23 Dit ls het begin Jongerenprogram ma. 14.35 Radio Magazine. NOS: 15.00 Beethoven -200 (opn.). 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan. pop. progr. over electro nic».. VARA: 16.15 Nederlanders ma ken muziek: een fanfare-orkest (opn.) 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 Stereo Feest der herkenning: verz.progr.: se- mi-klase. muz. gr). 17.55 Mededelin gen. Hilversum II, 298 m NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het. eerste ge hoor: klass. muz. (gr) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 732-7.50 Hier en Nu: (act.) 8.00 Nws. 8.11 Te Deum lauda- mus: gew. muz. (gr)). 8.30 Nws. 8.32 Tourlngclub :Inf. en tips voor vakan tie. 8.4* Stereo: Lichte gram.muz. 8.5B I Stereo: Prom. ork. met zangsollst. 9.35 'Gymnastiek voor de hulsvr. 9 45 Ste- no: Grand Gala du Dlsque Closslque: een keuze uit de platen van de afge lopen tien Jaar. 11.00 Nws. 11.03 Visie, lezing. (II). 11.15 Stereo: Nationaal Jeugdcorps van de Ned. Fed. van Chr. Muz.bonden (opn.). 11.55 Med. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubr. over mis sie en zend. 12.10 Uit balans: ultz. ln samenwerking met het NK.O V. 12.14 Marktber. 12.16 Overheidsvoorl.: Exportlvltelten- nws. wenken en ad- vlezen op exportgeb 12 26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12 41 Act. 12.50 Bultl. kommentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: verz.pl.progr. voor de mil. KRO: 14.00 Stereo: P.M.: een veekblad met veel plaatjes (16.00 16.02 Nws.) NOS: 16.30 Inzet: een pro gramma over amateuristische muz.be oefening. 17.00 HIROHIRO-Maga- zlne. 17.15 HIRO: Gasten van d weeek. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegenplus: lich te gramm.muz. Hilversum III. 240 m. KRO: 9.00 Nws. 9.02 DJinn: gev. pro gramma (10.00 en 11.00 Nws). NOS: i2.00 Nws. 12.03 Gevolmachtigd: een konlnk te rijk voor de door u ge vraagde plaat. 13.00 Nws. 13.03 Raalo Tour de France: Popmuz. en rep. Tour de Prance. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws.) NCRV: 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte platen. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederlandl NOS: 16.00 (K) Nws. NCRV: 16.02 Abbott and Costello, TV-fllm. 16.26 (K Schoonmoeders!. TV-serie. 16.50-1730 Voor de kinderen. NOS: 18.25 Tour de France: samenvatting van de 22ste etappe. 18.45 Pipo de Clown. NOS: 18.55 (K) Journaal NCRV: 19.04 van Bontekoe, vervolg- (K) Eddv Ready Go: licht gev. muz.progr. NOS: 20.00 (K) Journ. NCRV: 20.20 (K) Lang leve de operette: fragmenten uit een aan tal bekende operettes. 21.10 (K) De re gels van het spel (The Name of the Game), TV-serle (produktle van Uni versal International). 22.15 Hier en Nu: act.rubr. 22.40 Evangelie. NOS: 22.45-22.50 (K) Journaal. Nederland II NOS: 18 45 Pipo de Clown. NOS: 18.55 (K) Journ. E.O.: 19.04 (K) De Uitweg, TV-fllm 19 32 Nader bekeken. 19 43 Koorzang. NOS: 20.00 (K) Journ. VA RA: 20.20 (K) Zomaar een zomer avond: gev. progr. 21.45 (K) Mannlx- Prlvé detective. TV-fllm. NOS: 2236- 22.40 <K) Journaal.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5