Leidse studenten konden premier niet meer redden Auto schuift voor trein over spoorbaan KKW richt zich tot het gemeentebestuur Dokter P. Verniet ter aarde besteld Korte-baandraverijen 27 juli in Voorschoten Weekprogramma V. V. V. Katwijk Va ka ii tieprogra mma Leiderdorpse jeugd Na botsing; Openluchtbal trok 600 deelnemers In II assenaar BEJAARDE HERD ONWEL NAAMGEVING ALPHEN-ZUID Spoorbomen dicht KATH. VAKANTIEBEZIGHEDEN IN LEIDEN: programma 13 t/m 17 jul PAGINA 2 LEIDSCB DAGBLAD ALPHEN AAN DEN RIJN Door een gelukkige samenloor van om standigheden zijn gistermiddag twee personen aan een ernstig ongeval, waarbij een trein van Leiden— Utrecht een gevaarlijke rol had kun- nen spelen, ontkomen. Een 25-Jarige automobilist uit Waddinxveen stopte op de Boskoop- seweg voor een naderende trein. De I slagbomen werden al neergela ten. Korte tijd nadat hy was gestopt, naderde hem van achter een auto die door een inwoonster van Amster dam werd bestuurd. Deze dame merkte de voor haar j stoppende wagen niet, of te laat, op SASSENHEIM Het begin van de activiteiten 1970 van de Stichting Jeugdrecreatle Sassenheim is gister avond zeer voorspoedig geweest. Het openluchtbal in de Ruïne van Teylin- gen trok niet minder dan 600 i beta lende) bezoekers, waardoor de finan ciële basis van de Stichting voor de komende weken aanzienlijk is verbe terd. De openluchtbals voor de oudere jeugd (er wordt aan het einde van deze maand nog zo'n beatfeest geor- LEIDEN Een stukje van de groene long, die het stadsdeel Zuidwest heeft gekregen met het park langs de Voorschoterweg. De fotograaf maakte het plaatje van het prille park vanaf een nieuwe flat aan de Apollolaan. Foto LD Holvast. ganiseerd) vormen een van de weini ge peilers waarop de Stichting finan cieel draait. Daarom was het goede weer ook zo'n noodzaak om tot een behoorlijk resultaat te komen Ter vergelijking: ook vorig jaar toen de Stichting Jeugdrecreatie voor de eer ste maal een eenmalige toestemming kreeg om in de Ruine een openlucht bal te organiseren, werd er met even eens rond 600 aanwezigen van een record-toeloop gesproken De Machine, de voortzetting van de Swinging Soul Machine, verzorgde de harde beatklanken. Het podium was dit jaar iets uitgebreid en voldeed (evenals de Machine» goed. VOORSCHOTEN In de her vormde Dorpskerk werd gistermiddag de rouwdienst gehouden voor de deze week op 66-jarige leeftyd overleden arts Pieter Vermet. Aan de rouwdienst ging vooraf de gelegenheid tot het houden van toe spraken. Namens de gemeente Voor schoten voerde wethouder W. J. Ier stra het woord, die zelf doordrongen was van de belangrijke plaats die dokter Vermet steeds by jong en oud heeft ingenomen. Korte tijd na de oorlog was dokter Vermet raadslid in de zgn. noodgemeenteraad. Dokter Vermet was een rustig mens, die in zyn liefde en zorg voor de kinderen steeds bereid was voor elk kind een vogeltje te tekenen na ieder consult. Ook de overige sprekers schetsten dokter Vermet als een edel en wijs man met een groot begrip voor zyn medemens en een oneindig geduld. Namens de Stichting Gezondheids zorg sprak mevrouw Heerma van Voss-Loeb. Zij noemde de overleden arts, de dokter, die door alle kinderen als de lieve dokter werd aangeduid De rouwdienst werd geleid door ds. E. Saraber, die ook de preek hield met als tekst Romeinen 8 32: Hoe zal Hij die zelfs z«n eigen Zoon niet gespaard heeft maar voor ons allen gegeven heeft ons met Hem ook niet alle dingen schenken?" De predikant noemde de schoolarts een kameraad voor jong en oud, die een beschou wende aard had. maar geen besluite loosheid kende. Zijn glimlach was be kend. Hij was een beste kerel, want mildheid en bescheidenheid zijn deugden. Onder de aanwezigen in de kerk bevonden zich doktoren van de Zuid- Hollandse Kring, van de Kring Kat wijk van de Schoolartsendienst en de artsen uit Voorschoten. Ook waren aanwezig leden van de Stichting Ge zondheidszorg Voorschoten, beheer ders van de Gezondheidscentra, wijk en kraamverpleegsters en zeer vele vrienden. Dokter Vermet werd te rus te gelegd op de begraafplaats „Rosen- burgh". KATWIJK AAN ZEE De V V V Katwfjk heeft voor de komende week het volgende programma samenge steld Maandag: Een bonte avond op het Andreasplein met medewerking van „De Hooivlegels", 20.00-22.00 uur, met een non-stop programma. Dinsdag: Orgelconcert te verzorgen door Jean Langlais (organist St. Chlothilde, in Parijs) in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Aanvang 20.00 uur. Entree 2.50. Woensdag: 20.0022.00 uur caril lonconcert door Marie Blom, beiaar dierster in Gouda, Kamer ik en IJs- selstein. Oude of St. Andreaskerk. Avondwandeltocht georganiseerd door Lyons International. Start tus sen 18.00 en 19.00 uur bij het Strand paviljoen „Fock de Best" t.o. Hotel Noordzee. Iedere woensdagavond 20.30 uur zomeravond-samenzang in de Oude Kerk, Boulevard. Donderdag: Lampionoptocht met medewerking van diverse muziek korpsen. Opstelling 20.30 uur, Ko ninginneweg. Route: Koninginneweg. Vuurbaak plein, Boulevard, E. A. Borgerstraat, Burgersdijkstraat. Sluisweg, Bad- 6traat, Voorstraat. Roest van Lim burgstraat, Varkevisserstraat, Ko ninginneweg, waar de stoet ontbon den wordt. Vrijdag: Badgasten bridgedrive, georganiseerd door de Katwijkse Bridgeclub „De Brug" in de Sporthal „Cleyn Duin". Inschrijven by siga renmagazijn Diek Parlevliet. Zuid- straat 38. tel. 12594. Aanvang 20.00 uur. Volleybalwedstrijd 19.00 urn- Sporthal „Cleyn Duin", Stadhouders- dreef. ZaterdagDuin wa nd el toch t door het gebied van de waterleiding, ge organiseerd door Lyons Internatio- WASSENAAR Do onlangs tot stand gekomen kulturele Kern Was senaar heeft in een brief aan het college van burgemeester en wethou ders en aan de leden van de gemeenteraad de doelstellingen mee gedeeld. die tijdens de algemene ver gadering zijn vastgesteld. De kern stelt zich ten doel het bun delen van culurele activiteiten en het stimuleren van het bewust be leven van deze tijd, waardoor het mogelijk moet zijn de cultuur en. de kunst binnen het dagelijks le ven terug te brengen en hierin te laten functioneren Om dit te bereiken wordt het crea tief bezig zijn van een ieder van groot belang geacht. Stimulan sen hiertoe kunnen zijn: ruime in formatie aan iedereen, tentoonstel lingen. lezingen concerten, totaal gebeuren en mogelijkheden om crea tief bezig te zijn. al dan niet met begeleiding. Al deze activiteiten ver- langen een aangepaste accommoda tie. De Kulturele Kern spreekt zich uit voor het opstellen van een cul tureel beleidsplan door de burgerlij ke overheid in overleg met de Kul turele Kern. Dit in alle openheid. De doelstellingen van de KKW wor- den onderschreven door de Stichting Muziekcentrum Wassenaar, het znagkoor Wassenaar Vocaliter. Cantate Domino, vereniging voor Huismuziek. de muziekvereniging DVS. de plaatselijke toneelgroepen, de Stichting Wassenaars LB-federa- tie, De Historische Vereniging „Oud Wassenaer", de Wassenaarse Oran jevereniging en voorts door beel- dende kunstenaars en docenten, mu- 1 sici en muziekdocenten, schrijvers en neerlandici, architecten en Poppen theater Ronzebons. ALPHEN AAN DEN RIJN —Een 83-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn. werd gistermorgen in de Pieter Doelmanstraat onwel en viel op straat neer. In afwachting van de komst van de gealarmeerde ambulancewagen en medische hulp. diende de EHBO- dienst van de politie zuurstof toe. De man knapte iets op. maar korte tijd daarna viel hij weer in zijn bewuste loze toestand terug Inmiddels was dokter Cornet ter plaatse, die de toestand van de be jaarde dermate kritiek vond. dat hij I het niet raadzaam vond. nog langer 1 op de ambulance-auto te wachten. Op advies van de arts werd de Alphe- naar met de dienstauto bij ongeluk ken van de politie overgebracht naar het ziekenhuis „Rijnoord" Onderwijl werd hem opnieuw zuurstof toege diend en paste de assistent arts van j dokter Cornet, die met de politie-auto meereed hartmassage toe. en botste met flinke kracht op de achterkant. Als gevolg van de schok, schoot de laatste auto nog net onder de dalende slagboom door. De kracht van de botsing was (gelukkig) zo hevig, dat de Waddinxvener nog net voldoende over de spoorbaan schoot om niet door de aanstormende trein te worden gegrepen. Op het kantje af miste de trein ook de auto van de Amsterdamse me vrouw Haar wagen schoot na de bot sing toch nog zover door, dat die on der de spoorboom nog een eind door gleed Tengevolge van de botsing met haar voorganger liep de Amsterdam se wonderwel slechts enkele verwon dingen aan haar rechtervoet op. Bei de auto's werden zeer zwaar bescha digd en moesten worden weggesleept. ALPHEN AAN DEN RIJN Na realisering van de plannen voor Rid- derveld, zal de gemeente Alphen aan den Rijn verdere uitbreiding zoeken in een wijk ten zuiden van de spoor lijn Alphen aan den Rijn Leiden Om te vermijden, dat te zijner tijd reeds een naam is ingeburgerd, die bij gereedkomen van de wijk weer veranderd moet worden, wil het gemeentebestuur aan dit gebied nu al een naam geven. Teneinde ook de inwoner zelf te laten meedenken zijn alle suggesties voor deze naam wel kom. Mensen, die voorstellen willen doen, kunnen die vóór 20 Juli inzen den aan burgemeester en wethouders, In de gemeenteraadsvergadering, van 27 augustus wordt dan defini tief over een naam beslist Aan het inzenden van namen is deze keer géén prijsvraag verbonden. LEIDERDORP De Stichting Jeugdwerk Leiderdorp heeft voor de jeugd diverse vakantiebezigheden georganiseerd. Maandag per bus naar Duinrell in Wassenaar. Ver trek 9 uur: dinsdag 's morgens film voorstelling in de „Drie Eendjes" in Zoeterwoude. Vertrek om 9 uur. des middags vanaf 14 uur met krijt j nal. De route voert door een der mooiste duingebieden en langs duin- j meertjes. Start tussen 14.00 en 15.00 uur vanaf Strandpaviljoen Fock de Best. t.o. j Hotel Noordzee. Elke deelnemer, die de tocht volbrengt, ontvangt een fraaie herinneringsmedaille. 20.00 uur: carillonconcert door de heer J. van Alphen. beiaardier In Culem- borg en Tiel. Oude of St. Andreas kerk. Boulevard. Jubileum wedstrijd ..Quick Boys" „A.D.O., t.g.v. het 50-jarig bestaan van de Katwijkse voetbalvereniging. Voor de wedstrijd en tijdens de rust zal een muzikale show worden aan geboden door D.V.S. REYKJAVIK LEIDEN Vijf Ne- oerlandse studenten, onder wie mej R. Metaner uit Warmond en J. E. Mackenzie uit Leiden, zijn gisteren in Reykjavik door de politie ver hoord in verband met de brand, waarin de IJslandse premier Bjarni Benediktsson. zijn eohtgenote en kleinzoon zijn omgekomen. De stu denten kampeerden bij het rege- ringsverblijf in Tingvellir en zij wa ren de eersten die de brand hadden bemerkt en te hulp waren gekomen Eén van de studenten vertelde: „Toen wij bij het brandende zomer huis aankwamen meenden we dat het onze plicht was bij het Velhalla- hotel hulp te ontbieden. Wij wisten niet dat er iemand in het zomerhuis was. Wij zouden graag de mensen erin geholpen hebben, maar het was een hel van vlammen en er bestond geen kans iets te doen. Een van de meisjes probeerde het venster met haar handen in te slaan, maar het glas was zo heet, dat zij haar han den verbrandde". Op de foto: Vier van de vijf Ne derlandse studenten, die nog hulp trachtten te bieden aan de IJslandse premier. v.l.n.r. N. G. Dutilh (Am sterdam), R. Meissmer (Warmond). J. E. Mackenzie (Leiden) en M. Du tilh (Amterdam) op het politiebu reau van Reykjavik voor het afleg gen van de getuigenverklaringen kleurtekeningen maken op de speel plaatsen van de Julianaschool. Donderdag voor de kinderen, die het afgelopen schooljaar de le, 2e of 3e klas hebben bezocht, is er in de „Drie Eendjes" in Zoeterwoude des morgens een poppenkastvoorstelling. Samenkomen om 9 uur. De overige kinderen worden ook om dezelfde tijd verwacht en voor hen is er een speurtocht door Leiderdorp, 's Mid dags gaan allen per bus naar een va riété-middag in de Stadsgehoorzaal I in Leiden. Vertrek 13.30 uur. Vrij dag per bus naar madurodam in Den Haag. Vertrek om 9 uur. Na bezichtiging wordt een bezoek aan 't landgoed „De Pan van Persijn" in Katwijk gebracht. Maandag 27 Juli per bus naar de duinen in Noordwykerhout Ver- trek om 9 uur. Dinsdag 28 Juli per bus naar Avifauna in Alphen aan den Rijn. Vertrek om 9 uur. Don derdag 30 Juli een sport- en speldag. 's Morgens om 9 u. verzamelen. Tus- j sen de middag wordt thuis gegeten. 's Middags om 14 uur weer verza- melen. Vrijdag 31 Juli om 9 uur wor- I den alle kinderen verkleed ver- wacht, 's Morgens is er dan een z.g stuif in. Tussen de middag wordt thuis gegeten en om 2 uur weer ver- I zamelen voor een optocht, met mu ziek voorop door Leiderdorp, van samenkomst steeds de speel- I Voor alle activiteiten is het punt i plaats van de Kon. Julianaschool aan heeft het bestuur uitwijkprogram- hoopt slecht weer optreden, dan de Kom van Aaiweg. Mocht onver ma's voorhanden. Het adres voor I aanmelding is: Heemraadlaan 50 tel. 30893. Het Witte Huls Oegstgeest Schi» l sociëteit Palamedes. 2-5.30 uur nan Breestraat 19 Sociëteit Twent» 8.30—11 uur nm. ZONDAG Breestraat 19 Sociëteit Twenti 3.30-11 uur nam. Zijlsingel 2 Evangellecentrum, evang J. v. d. Meer. 10 uur voor® Oude Rijn 3 Pinkstergemeente. J. Eikerbout, 3 uur nam. Rijnl. lyceum Oegstgeest Gem n corspr. Christendom, spr. evang. N, d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chi tus van de heiligen der laatste dag 11.30 uur voorm. Rest. Bijhorst. Wassenaar: Drirt dienst. 10.30 uur voorm. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Junglebook", a.l. dag 2: 7 en 9.15. Zondag 2 en 4 uur Vr za. 11.30 u. nachtvoorstelling met in de nacht". 18 jr. LIDO: „De prijs voor de macht' Jr. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zont ook 4.25. LI NOR: „Bloed van de vampier". Jr. dag 7 en 9.15. „Een stad op st ten", a.l. dag 2.30. Zondag ook 4 REX: „Le grand restaurant", a.l. en 9.15. „Onkruidzaaiers in Pab 'j tlesland". dag. 2.30. Zondag ook 4, L Vrij en za. 11.30 u. nachtvoorsteUl met ..Andrea, vrouw zonder scha» I te". 18 Jr. STL'MO: „Kuifje en de zonnet® pel", al. dag. 2 30. 7 en 9.15 Zoni f ook 4.45. TRIANON: „John and Mary", 18 dag. 2.30, 7 en 9.15. Zondag 2.15 en 4 TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseuir van Natuurlijke 1 rle. Raamsteeg 2: „150 jaar museu Ma t/m zat. van 10-16 uur. zond uur nam. (t.e.m. 13 augustus). De Lakenhal Dag 10-4 uur soi 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden (E penburg 33) Werkd. 10 uur voorm uur nam. Zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenfcuo (Steenetraat 1) dae 10-5 uur. Zon 1-5 uur nam Oa86'70 oase-samenleving In Afrika, tot 12 oktober Ned. Legermuseum Geopend mu dag tot en met vrijdag 9 uur voor 5 uur nam zond- en feestdagen 1- Rijksmuseum voor de geschledi der natuurwetenschappen Dag 10-4 zon 1-4 uur Heempark: Oegstgeesterweg (Klüi polder) Flora van eigen bodem 4 van 8 uur voorm. 5 uur nam. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 4 11): Grafiek dl. za 1-6 uur nam. a fee-clun anno 1866 ma- za 10 voorm 11 uur nam Molenmuseum De Valk tot half tember. dinsdag tot en met zatert 10-5 uur zondag 1-5 uur na Hortus Botanicus tot 30 sept. du lljks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 6 u opzondag van 10 tot 4 uur Lakenhal Pllgrlmfathers herd» kingsjaar 1970 (t.e.m. 4 oktober). Hortus Botanicus (Rapenburg Schrootplastleken, geopen op werto gen van 9-6 uur. op zondagen van uur (tpt 12 Juli). Galerie Van der Vlist: Wandkled van Mathilde van Wijk. gouaches plastieken van Han Faken, collr van Batavus, gouaches van Mach Hooyen en schilderijen van Amp Si dinsdag tot en met zaterdag van uur (Tot 1 september). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN' Geopend voor spoedeisende gevalk Zuider Apotheek, Lammenscham 7. tel. 23553. en de Oegstgeestse A| theek. Wilhelminapark 8. Oegstge» tel. 53274. De zaterdag-, eondag-, avond nachtdienst van apotheek R. Breest'Smallenburg te Leldrdorp wc: waargenomen door de Zuider Apothe De zaterdagdlenst na 13 uur, de O dagdienst na 22 uur en de nachtdlfl van Apotheek Voorschoten wol waargenomen door de Zuider Apoth» LEIDEN Doordat kinderen op een knopje in een openstaand kastje I hadden gedrukt, bleven gisteravond I de spoorbomen van de overweg He renstraat van kwart over zes tot vijf over half acht gesloten. Een monteur bracht de zaak in orde. De politie leidde het verkeer om. Tot zaterdagmorgen 10 uur raadp! ge men de eigen hulsarts. Daarnat zondagnacht 24 uur uitsluitend T» spoedgevallen dokterstelef. 22222. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN. Academisch Ziekenhui*: Ma» dag en woensdag tot en met dag 19 00- 19 45 uur dinsdag 18 V 14.00 uur. zaterdag 15.00-16.00 c Zondag, alg. chrl6t en nationale fe* dagen 14.30-16.00 uur VrouwenklU Maandag t e.n vrijdag 19.0019 46 zaterdag 15 30-16.30 uur zondag Christ en nationale feestdagen lbl 17 00 uu Klnderkllnlek MaanC t.e.m vrijdag 18.16-19.00 dinsdag 13< 14.00 uur zaterdag 16.00-16.00 u k dag alg chrls eD national feestdu 14.30-16.00 uur Diaconessen!)uia uae le kl. 11- 13 16 14 N 19-20 uur 2* kl en 3e 13 15 14 en 19-20 uur klnderafdei: 13 15 14 en 18.30-19.16 uur 18.45-19.30 uur kraamaf define 16-16 18.46-19.30 uur 411 Dag 18.80-14.30 vJ vendien op dinsdag vrlldag en mW dae van 18-19 uur Ende ees rusdag en vrijdag 14.30 'e zondags 11-12 en 14-16 UUJ Jelgersmakliniek Maandag M vrlldag 16 45-17 45 uur Zaterdag I* uur zondag 11-12 eD 13-15 uur VOORSCHOTEN —In de histo rische Voorstraat in het hart van Voorschoten zal burgemeester L. de Kool op dinsdag 28 juli om half tien een houten kruis aan een van de lindebomen slaan, ten teken dat de enige z.g. Kruismarkt van ons land (daterend uit het jaar 1284) is ge opend. (In vroeger tyden werden begin en eind van de markt gemar keerd door een kruis. Rakkers, die de beest uithingen konden door schout en schepenen niet gegrepen worden, zolang ze zich tussen de kruisen be vonden). Gingen ze vroeg of laat naar huis dan werden ze in het (nog im mer aanwezige) schandblok gestopt. Eerder op de ochtend echter is de aanvoer al begonnen van honderden paarden en pony's. De Voorschoten- se paardenmarkt is nameiyk uitge groeid tot een van de levendigste en belangrukste van ons land. Het al oude koekslaan is weer in ere her steld en na succesvol „handjeklap" verdwijnen de handelaren naar het „Wapen van Voorschoten" om al daar het kind aan te geven een wat eufemistische uitdrukking van het nuttigen van een brandewyntje met suiker. Voorafgaand aan de befaam de paardenmarkt op maandag 27 juli om twee uur in de van Beetho ven laan vinden korte-baanwed- stryden plaats (totallsator is aan wezig). Herensingel St. Petrus en Lodewijk Maandag 13 Juli 9 uur Alexanderstraat naar Noordwijkerhout I uur St -Petruskerk naar Noordwykerhout 9 uur Potgieterlaan naar Noordwykerhout 9 uur Churchllllaan naar Noordwijkerhout 9 uur Roinanuszaal naar Noordwykerhout Dinsdag 14 Juli 9 uur Alexanderstraat naar Llnnaeuahof 9 uur St Petruskerk naar Llnnaeuahof 9 uur Potgieterlaan naar Llnnaeuahof 9 uur Churchllllaan naar Llnnaeuahof 9 uur Romanuazaal naar Llnnaeuahof Woensdag 15 Juli 9 uur Alexanderstraat naar Meyendel 9 uur St. Petruskerk naar Meyendel 9 uur Potgieterlaan naar Meyendel 9 uur Churchllllaan naar Meyendel 9 uur Romanuazaal naar Meyendel Donderdag 16 Juli 9.15 uur Alexanderstraat Film 9.15 uur St. Petruskerk Film 9.15 uur Potgieterlaan Film "vFy 9 uur Churchllllaan Film "Vry 9.15 uur Romanuszaal Film Vry Vrijdag 17 juli 9 uur Alexanderstraat naar Avifauna 9 uur St. Petruskerk naar Avifauna 9 uur Potgieterlaan naar Avifauna uur Churchllllaan naar Avifauna 9 uur Romanuszaal naar Avifauna Mat uitiondarlng van OONDERDAQ galdt voor ALLE DAGEN: BROOD EN DRINK

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2