DE BEGRAFENIS VAN HENRIETTE CRAETS Geldboete voor leden van S.J. Q@|l VERVELEND STUK EROTIEK Slide Hampton naar jazzfeest Roermond Jongen overleefde val van 25 meter I LIKDOORNS! vandaag Eén van de laatste opnamen voor 'De Klop op de deur9 Vernielingen op C' 70 Hulde voor Hans v. Dam INTERVIEW SAL TAS en cjióteren Vietcong-terreur tegen verkiezing Nancy Kwan getrouwd iVeëosstri. Gurtons Apocalyptic Needle": h DINSDAG 30 TONI 1870 LTTITüCB TUCSt.AD PAGINA 5 NAARDEN (GPD) Cameraman At Braamhorst ligt lang uit in het stof op de grond, de toegangshekken van de begraaf plaats worden langzaam geopend, en de stoet met vooraan de in zwart met gouden ornamenten gestoken doodgravers, ge volgd door een lange rij eveneens in het zwart geklede heren, schrijdt statig voorwaarts over hem heen. Het is zondag op de begraafplaats van Naarden, waar het chaotisch aandoet, waar zerken overhellen en waar bloemen verwelken in de drukkende hitte. „Hier rust in vre de" en „God nam tot zich" op verweerd leigrijs en aangetast wit. Dan een wat verloren staande nieu we grafzerk met in helder zwart ..Henriëtte Graets, onze innig geloef de dochter". Jetje Craets: Jonge dochter van Annetje en Frederik Craets. de hoofdpersonen uit het boek van Ina Boudier-Bakker „De klop op de deur", dat verfilmd wordt tot een vyftien afleveringen durende tv-se- rie, waarmee de KRO in de eerste week van november begint. Henriëtte Craets die na een hart stochtelijke romance met vioolleraar dr. Kraus aan een te grote dosis me dicijnen gestorven is, kan in deze dertiende aflevering niet meteen ten grave worden gedragen. Twee lieve oude mensjes, zich van geen kwaad bewust, schuifelen zachtjes 't kerk hof op en bekijken met grote aan dacht de zerken om zich heen. Tot iemand hen maant een zijlaantje in te slaan. De stoet met de broers Phi lip, Pieter en Frits Craets kan af scheid nemen van Henriëtte en trekt aan haar graf voorbij. Al van september 1969 af zijn re gisseur Peter Holland, cameraman At Braamhorst, produktieleider Frans üdink, bijgestaan door een staf van medewerkers en de tiental len acteurs en actrices met de op namen bezig. In april '69 werd met de eerste verkenningen van het zo'n 800 pagina's tellende boek van Ina Boudier-Bakker begonnen. Nu, eind juni, zijn de opnamen bijna vol tooid en wacht een maand van mon tage, vóór deze monsterproduktie (kosten: een half miljoen) van de KRO op het scherm te zien zal zijn. In de tussenliggende maanden is er met bewonderenswaardige preci sie gewerkt. Het boek wordt tot in de kleinste details gevolgd. Daarvoor was medewerking nodig van vele au toriteiten, instituten en ook van de bevolking. At Braamhorst: „Je zou het een film kunnen noemen, die met hulp van het Nederlandse volk tot stand is gekomen". Want aan het eind van de negentiende eeuw reden er nog geen Volkswagens en Fiatjes, waren er nog geen lichtmasten en parkeermeters. In 1970 daarentegen is 't 'moeilijk bloemenstalletjes te be machtigen uit het jaar 1898 en film beelden van de Duits-Franse oorlog van 1870. Geen woord, het bloemenstalletje kwam er. Op adviezen van de groot vader van een marktkoopman werd het stalletje door de decorafdeling van de NOS natuurgetrouw nage bootst. Voor de filmbeelden reisde Frank Udink naar Parijs, waar hü de directeur van een filmmuseum omver praatte en vanwaar hij met de beelden uit 1870 naar Nederland terugkeerde. Buitenopnamen Hoewel de buitenopnamen slechts één uur van de totale vijftien uit maken, namen zij verreweg de mees te tijd in beslag. At Braamhorst: „Dat lag vooral aan het feit, dat we in Nederland weinig ervaring heb ben met dit soort grote produkties, daardoor zeer veel a l'improviste moeten doen en een bedrag als een half miljoen eigenlijk niet toereikend is. Ondanks een dergelijke voorbe reiding moesten we vaak bij men sen aanbellen om te vragen of we een stopcontactje mochten gebruiken, omdat niet op die hoeveelheid extra licht gerekend was. Of we moesten de politie te hulp roepen om auto's te laten verwijderen (omdat de be stuurders het parkeerverbod hadden genegeerd) die de opnamen belem merden. In Haarlem, waar de meeste bui tenopnamen werden gefilmd omdat er nog veel straatjes met klinkers zijn te vinden (dit in tegenstelling zijn te vinden (dit in tegenstelling tot Amsterdam, waar het boek ei genlijk speelt) hadden we erg veel medewerking van de politie. Ze lie ten zandbakken voor ons weghalen, zetten straten af en hielden de mensen op afstand. Toen in Haar lem de spectaculaire Amsterdamse schouwburgbrand werd gefilmd, wa ren de mannen van Hermandad opnieuw in de weer. Transpireren Annetje en Frederik Craets ontmoeten op het kerkhof de vioolleraar dr. Kraus. Nog een mooie anecdote. Volgens het boek moet Frederik Craets «gespeeld door Ton Kuyl) een wandeling ma kend tijdens zeer warm weer. Ton wandelde wel, maar de inspanning straalde niet van hem af. hij wilde I maar niet transpireren. Iemand is I toen met een spot op zijn hoofd voor Ton gaan lopen, zijn gezicht be schijnend met die sport. Toen wilde 1 de vereiste transpiratie wel komen. Van al deze technische moeilijk- j heden en wonderlijke voorvallen zal I de kijker niets merken als de serie i straks de lucht ingaat. Dank zij Hans van Dam. de ac tieve directeur van de Leidse Schouwburg, heb ik donderdagavond JJ. een onvergetelijke avond mogen meemaken met de musical „Stomp". Wat nog nooit in de Leidse thea terwereld door iemand gepresteerd is. laat staan voorgekomen, is dan toch waargemaakt. Honderden zijn met mij een avond lang gelukkig geweest, door één man. die de moed had, deze jonge groep mensen, gedreven door hun overtuigingskracht en eerlijk heid. naar Leiden te halen. Hiervoor heb ik niets anders dan lof! Het was op cultureel gebied een enorme stap in de „moeilijke" goede richting. Ik hoop dat de laag stof. waarmee deze stad nog bedekt is, wordt weggebla zen. door dit soort evenementen meer en meer te laten plaatsvinden. Marjolein Briër, directrice, Leidse Balletschool. Met verbazing en ergernis heb ik het commentaar van Nico Scheep maker gelezen in het Leidsch Dag blad op het interview met Sal Tas. Uw recensent noemt hem dom en een leugenaar. Waarom? Omdat de heer Tas misschien niet Arisch is. Er zijn bepaalde landen waar de Joodse minderheid aan vervolging en discriminatie bloot staat. Zijn er in Nederland misschien ook weer par tijtjes die daar aan gaan meedoen, op gezag van over de grens? Scheep maker had de heer Tas liever voor de TV gezet tegenover de heer Koos Postema Pier Tania en Herman Wigbold, want dan zouden zij hem het praten wel hebben belet. Het was een fijn en interessant programma, gelukkig dat de Tros dit uitzond en de heer Landré de heer Tas niet in de rede viel, zoals wij dit op de Nederlandse TV gewend zijn Als Scheepmaker het er daar niet i mee eens is. kan hij beter geen com- j mentaar meer geven in het Leidsch j Dagblad maar voor „De Waarheid" j gaan tikken. D. Dirkse. Du Rieustraat 11. Leiden. NEDERLAND I 6.45 Samenvatting Tour de France (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Bruintje Beer. tekenfilm (KRO) 7.08 Daktari. tv-film (KRO) 800 Journaal (NOS) 8.20 Brandpunt: actualiteitenrubriek (KRO) 9.00 Andy WUliamsshow (KRO) 9.15 Wü. Heren van Zichem, tv-feuilleton van de Vlaamse televisie (KROl 10.35 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 7.09 Frans Udink: „Het boek schrijft in een bepaalde passage voor, dat een van de vrouwelijke hoofdpersonen een rit te paard moet maken, waar bij zij schrijlings op het dier zit. Wij maakten de opnamen in de Holland se manege in Amsterdam. waar slechts één paard was, dat gewend was aan de amazone-zit. We hebben dat paard ver van te voren gehuurd, om er zeker van te zijn, dat op de dag van de opname dier en berijd ster met elkaar overweg konden". Pipo de Clown (NOS) Journaal (NOS) Den Haag Vandaag (NOS) Holland Festival 1970: voorbeschouwing en ach tergrondinformatie (NOS) 7.30 Wat nu. Mr Deeds? tv-serie (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Peyton Place, tv-feuilleton (AVRO) 'AIO De Opstanding (2) filmfeuilleton (AVRO) 10.00 Avro's Televizier-Magazine (AVRO) 10.50 Journaal (NOS) ROTTERDAM (ANP) Acht leden van de Socialistische Jeugd hebben gisteren voor de politie rechter in Rotterdam terechtge staan wegens het op 25 april aan richten van vernielingen in het administratief centrum van de manifestatie C '70 aan het Kruis plein. Politierechter mr. J. C. Panthaleon. baron Van Eek, ver oordeelde elk van hen tot een boete van honderd gulden sub sidiair tien dagen cel. Drie ver dachten. die niet waren versche nen op de zitting, werden bij ver stek tot een zelfde straf veroor- deeld. Acht van de elf jongelui hadden zich toegang tot het gebouwtje ver schaft door een ruit van een deur stuk te slaan. Een van hen, een free lance-medewerker van de VARA, bel de vanuit het paviljoentje deze om roep op om gegevens te verschaffen voor het programma „Dit is het be gin". Volgens een tijdens het vooronder zoek afgelegde verklaring van deze jongeman, was dit tevoren met mede werkers van de VARA afgesproken. De jongelui wilden, zo verklaarden zy op de zitting, met de bezetting van het paviljoen protesteren tegen het besteden van de 30 miljoen gulden, die de manifestatie zou hebben ge kost. „De gemeente ziet kennelijk al leen de belangen van het bedrijfs leven en het bedrijfsleven ziet alleen haar eigen belangen". De jongelui zeiden niet de bedoeling te hebben gehad met hun daad de feestelijk heden te verstoren. De officier van Justitie, mr. S. J. van der Hoeven zei in zijn requisitoir dat het ieders goed recht is kritiek te hebben op zaken waar men het niet mee eens is. „Er is echter voor duizenden gulden schade aangericht, die zoals ze zelf hebben gezegd beter gebruikt kunnen worden", aldus de officier. Hij vond niet belangrijk wie wat had gedaan. „Het is een collec tieve actie geweest, waarvoor ieder- eens moet staan", zo zei hü. Ook Cleo Laine van de partij SAIGON (AP) Zondag zün in Zuid-Vietnam provinciale verkiezin gen gehouden: in 44 provincies en in acht onafhankelijke steden, waar onder Saigon en Da Nang. Uit het hele land kwamen meldingen bin nen van terroristische acties der Vietcong, en het aantal doden als gevolg hiervan bedraagt ten minste 22 en dat der gewonden zeker 81. Er is melding gedaan van ten minste 30 aanvallen en beschietingen. In som mige streken waarschuwde de Viet cong de burgerü openlük niet te gaan stemmen. MAASTRICHT (GPD) De 15-jarige Willy van Golde uit Maastricht heeft gistermiddag een val van 25 meter over leefd. Hü brak weliswaar een been. een arm en een schouder en liep een zware hersenschud ding op, maar kan toch zün avontuur in het ziekenhuis van Tongeren navertellen. Met enkele leeftüdgenoten was hü gistermiddag op avon tuur op een steile mergelrug langs het Albertkanaal tussen Kanne en Vroenhoven even over de Belgische grens bü Maastricht. Tüdens het spel gis termiddag tegen half vüf is Wil ly in een van de luchtkokers ge vallen van de champignonkwe- kerüen die onder in de mergel rug zün gevestigd. Deze luchtkokers hebben een natuurlüke oorsprong en zün vaak nagenoeg onzichtbaar. Willy bevond zich op een van de hoogste punten en maakte zo doende de diepst mogelüke val, circa 25 meter De snelheid van zün val werd echter geremd door de vele krommingen in de koker. Daaraan dankt hü het dat hü het er levend heeft afgebracht. Onmiddellük na het ongeval sloegen zün vrienden op Ne derlands gebied alarm De red dingsdienst in Tongeren zocht op door welke koker de knaap was gevallen. Een brandweerman uit Tongeren liet zich aan een touw in de koker afzakken en vond de jongen, die luid lag te ker men. Hü werd per ambulance naar het ziekenhuis van Tonge ren overgebracht Een geluk bü een ongeluk was dat de jongen niet in een nabügelegen koker met draaien de propeller is gevallen. Ook niet in een ander gat, waarin enkele meters hoog water stond ROERMOND (GPD) Slide Hampton en zün Classical Jazz En semble zullen van de partij zün op het vüfde Hammerveld Jazz-festival dat 8 en 9 augustus in Roermond wordt gehouden. Het Slide Hampton Classical Jazz Ensemble is niet de enige troef van wereldformaat van het Hammerveld Jazzfestival. Een akkoord over een optreden in Roermond is ook bereikt met de jazz-zangeres Cleo Laine, die begeleid zal worden door de Big Band van Johnny Dankworth. Voorts zün zanger Pete Grimston, het kwar tet Robert Jeanne uit Luik, het Franse trio Leo Flechet, het kwar tet Rein de Graaf en de Storyville Jazzband uit Eindhoven voor het Hammerveld Festival gecontracteerd. De NOS stuurt evenals vorig jaar een complete reportagetrein naar Roermond om het hele jazzfestival integraal op te nemen. Op dinsdag 11 augustus worden daarvan 50 mi nuten Hammerveld Jazz (door de KRO via Nederland 2) in kleur uit gezonden. Op 8 mei 1956. nu al weer veer tien jaar geleden, begon met de première van „omzien in wrok" van John Osborne het nieuwe. Engelse toneel van de „angry young men", van wie Osborne de „most angry" was. Osborne was toen 26 jaar. had een paar jaar ervaring als acteur in de provincie, speelde ook wel eens kleine rolletjes in Londen, maar volgens zün eigen zeggen had hü zichzelf nooit serieus geno men als acteur, en er was nie mand die dat wel deed. Die laatste toevoeging is van John Russell Taylor, aan wie ik dit ontleen. Het duurde veertien Jaar, waarin Osborne zich als een belangrük toneelschrijver ont wikkelde. alvorens w(j in Ne derland hem ook eens als ac teur bezig konden zien. Giste ren speelde hü in het tv-spel 'De Parachute" van David Mer cer (van wie we al een aantal tv-spelen te zien hebben gekre gen, hü leverde ook het scenario van de succesvolle film Morgan) de hoofdrol Werner, een Duitse parachutist van zeer goede fa milie. die overbelast door een gecompliceerd verleden een mis lukte sprong maakt bü het uit proberen van een nieuwe para chute. Osborne speelde die rol uitstekend, en bewees daarmee dat hü net als zün collega Harold Pinter, die we ook wel eens als acteur op het scherm hebben gezien, donders goed weet wat hü doet als hü toneel schrijft. Het tv-spel van Mercer was zo'n beetje van alles tegelük. Boeiend, zeer zeker, maar ook een beetje verwarrend, een tik je bizar, nogal onoverzichtelük met zün flash-backs, en in een bepaald opzicht zelfs schizofreen Dat laatste dan in zoverre, dat we een rüke, invloedrijke Duitse familie kregen voorgeschoteld, die voor 90 procent in het En gels getoonzet was. Ik bedoel niet dat al die Duitsers door En gelse acteurs gespeeld werden, dat is 6611 kwestie van even 'wennen en je aanpassen, maar ,net frustrerende was, dat al die Duitsers (op de butler na, nota benej zich helemaal als Engel sen gedroegen, uitdrukten, dach ten, reageerden. Tenminste, ik weet niet beter of het getoonde gedragspatroon was Engels, en niet Duits. Dat gaf iets schizo freens aan het spel, dat dit helemaal niet van node had, want vader en zoon en moeder hadden geestelijk al problemen genoeg. Ik bedoel maar: een recht-toe-recht-aan stuk over parachutisten en hun simpele probelmatiek die beheerst wordt door de vraag of de paraschuut de eerstvolgende keer weer zo zal opengaan als alle voorgaande keren, was dit stuk allesbehalve. Maar dat maakte het juist weer anders dan anders, anders bijvoorbeeld dan „Met speciale opdracht" dat ik niet gezien heb maar dat ongetwüfeld een door zichtig plot, had met mensen die reageerden zoals we dat in televisieseries gewend zün: lo gisch. zonder veel problemen en vooral overzichtelük. Geheel verschillend dus van de gecom pliceerde manier waarop de mensen werkelijk reageren De NCRV zond verder een opsomming uit van de succes volste artiesten in ..Rodeo", en ik moet helaas zeggen dat dat me bar tegenviel. Het peil van de beginnelingen bü ..Drieluik" was zaterdagavond hoger, en alleen Ineke van den Meyden- berg. Dick Ridder en Maikel leken met de ..drieluikenaren" te kunnen wedijveren. „Hier en nu" had tevoren aandacht besteed aan de huis- vestingsmoeilükheden van Su- rinamers, van wie er naar schat ting 12.000 in Amsterdam wo nen (voor zover je van wonen kan spreken), en 20.000 tot 30.000 in geheel Nederland. De gevallen waarmee we geconfron teerd werden waren inderdaad bü de wilde beesten af, Je vraagt je dan wel af, wat al die do- zünen officiële en onofficiële instanties en verenigingen ei- genlük uitspoken. Wordt het langzamerhand niet rijd. dat we bü onszelf te rade gaan en ons afvragen hoe het mogelük is dat mensen op een zo mensonwaar dige wijze moeten wonen, terwül büvoorbeeld de bijkantoren van de bankgebouwen overal als pad destoelen uit de grond schieten. Die moeten er ook zün, natuur- lü'k. Maar is het tekort aan bankgebouwen in verhouding eigenlük wel even groot, als het tekort aan woningen? NICO SCHEEPMAKER. ADVERTENTIE CARSON CITY. NEVADA (AP) De Hongkongse actrice Nancy Kwan, die is opgetreden in de films „The world of Suzie Wong" en „Flower I drum song", is getrouwd met de 26- I jarige Amerikaan David Giler. Twee jaar geleden was de actrice 1 gescheiden van de Australische ho telmagnaat Peter Pock. Nancy zou oorspronkelük in Ame rika haar debuut maken in .Suzie Wong" op Broadway, maar de rol werd gegeven aan een andere Azia tische actrice. France Nuyen, en toen kwam zü in Hollywood terecht. De vredesrechter die Nancy in de echt verbond gaf als haar leefrijd 26 jaar op. Een nader onderzoek wees uit, dat zü vüf jaar had ge-1 smokkeld, en 31 jaar oud is. p of eelt? voor slechts f2.85 f p^^^topen2ï)nderplin! -■a AMSTERDAM (GPD) Tom O'Horgan is indertijd met veel lawaai door de Holland-Festival directie aangekondigd als het grote genie van „La Mamg" dat de moederschoot ontgroeid wel even zou laten zien wat New Yorks avantgarde-theater bete kent. Nu is zijn New Troupe" in derdaad gekomen met Gurton's Apocalyptic Needleeen spek takel dat in wezen niets meer is dan een met songs, rituelen en belichtingstrucs opgepepte kluchts uit de vroeg-middeleeuws Engelse keuken. Een apocalypti sche naald in een vervelende hooiberg. De meerderheid van het Holland- Festivalpubliek dat gisteravond in de Amsterdamse Stadsschouwburg zat toe te küken, heeft niet zoveel van de bedoelingen begrepen, aangenomen dat er zoiets als een „diepere laag" aanwezig was. Tom O'Horgans thea ter-happening bestaat ruw gezegd uit een collage van twee oude Engelse stukken: het christelük ritueel, The Apocalips, en de klucht „Gammer Gurton's NeedieDat geheel wordt gepresenteerd in boertig oud-Engels, waarbü billen, borsten en geslachts delen de handvaten voor de geestig heid vormen. En als er dan een tüd- Je gerold en gedold Is op de planken wüzigt zich de belichting in dreigend rood en blauw en verschünt op de achtergrond een fraai uitgedost „ri tueel" waarin engelen (duivels?) en de Franse Christus Latüns uitbraken en met vleugels klapperen, terwül het menselük naakt nadrukkelük wordt gebruikt als bezweringsmateriaal. Vraag niet wat de bedoeling van Tom O'Horgan is geweest. Zün show is een eindeloze herhaling van anale en coïtale erotiek, grove grappen, vechtpartüen en muzikale intermez zo's. In het begin lükt Gurtons .Apo calyptic Needle" tenonder te gaan in de monumentale opzet van de schouwburg. De spelers dollen wat door het publiek om een jolige stem ming te maken. Maar al spoedig ver zamelen ze zich op het podium om van daaruit de grollen meer gerichter de zaal in te slingeren. Wat het spel betreft, „The New Troupe" heeft voldoende talent. Fy siek wordt er heel wat klaargemaakt op het toneel. Acteurs en actrices rollen, springen en gooien als vol leerde acrobaten en zetten met veel gemak allerlei kluchttiteltjes neer. Hun inzet is bewonderenswaardig en hetzelfde kan je zeggen van sommige songs. De training, die de meesten van ons bü „La Mama" Ellen Ste wart gehad hebben, werpt wat dat betreft wel zün vruchten af. Gurton's „Apocalyptic Needle" faalt dan ook in bewerking en regie. „Een complete eigentüdse transfor matie" durft het Holland-Festival programma deze twee uur durende verveling te noemen. Die transfor matie zal wel juist zün verminking is misschien een beter woord maar met eigentüds heeft het niets te ma ken. Als aan het slot van de avond de naald eindelük gevonden is in het door vele kussen bedekte achterwerk van één van de hoofdrolspelers kun Je alleen nog maar verzuchten: moest dat nu helemaal van over de oceaan naar Amsterdam worden gehaald? Het stuk Is op 2 juli nog te zien in de Rotterdamse Schouwburg. REG TEN ZIJTHOFF. VOOR DINSDAG 30 JUNI Hilversum I 402 m. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 i Stereo Dansork. The Skymasters met i zangsol. 18.55 Paris vous parle 19.00 j Jazz Spectrum Louis Amrstrong 70 Jr V. 19.30 Nws. 19^5 Vanavond 22 40 Nws. 22.38 Med. 22 40 Radiojourn. Nos 22.55 Zin Tuig nr. 20 Klankbeeld 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II 298 m- 18.30 Nws. 18.41 Act, 19.00 Nabeech. Ronde van Frankrijk 19.05 stereo El- f;en fabrikaat lichte muz. 19.45 Wie Is n godsnaam Jezus Christus lez. 20.00 Mixtuur mod. en klas. muz. opn. 21.15 In de autobus hoorspel 22.05 ste reo Klas. gram muz. 22.25 Overweging 22.30 Nws 22 40 Parlementsoverz. 22.50 De zingende kerk muz. lez. 23 05 Stereo Jazz ln Den Bosch 23.30 Lichte gram. muz. stereo 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 1 JULI Hilversum I 402 m. VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgvmn. 7.20 Soc strtJdl. 7.23 Stereo Lichte gr. muz. 7.33-7.38 Vau de voorpagina VRP 7.54 Deze dag VARA 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.22 Stereo Lichte gram. muz. 8.35 8.40 Van alle markten thuis, praatje voor de hulsvr. 9.06 uit eigen huls opn. 9 35-8 40 Van alle markten thuis praat- Je voor de hulsvr. 9 06 Dit eigen huls opn. 9.35 Waterst. 9.40 Stereo Lichte Voor de vrouw 12.00 Stereo Hallo vol luk licht muz. amuse, progr. 12.54 Vr. het platteland 13 00 Nws. 13.11 Act. i 13.25 Stereo Klas. kamermuz. gr. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo. Promenade ork. met zangsol operette- conc. 1450 Stereo Nederl. Blazersens. klas. muz. 15.15 In de Toonzaal mod. muz. voor en door de Jeugd 16.00 Nws. 16.03 Stereo Nederl. Chansons met or begeleiding 16.20 Luik Muz. stad muz. lez. 16 47 Stereo Klas. en mod klas. muz. opn. 17.65 Med. Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7 16 stereo Op het eerste gehoor klas. gram. muz. 7.25 Hóren en zien 7.30 Nws. 7.32-7.40 Hier en Nu act. 8 00 Nws. TROS 8.11 Luister uit én thuis verzoekpl. progr. 8 30-8.32 Nws. 9.00-9.10 Gymn. voor de hulsvrouw, 9.30 Voor de kleuters 9.46 Stereo Ra dio Kamerork. klas. en seml klas. muz. 10.15 Voor de vrouw 11.00 Nws. 11.03 Aktua radio magaz. met nws., nieuwtjes report, komm. en veel muz. 11.55 Med. KRO 12.00 Stereo van 12 tot twee gevar. progr. 12.22 W(j van het land 12.26 Med. t.b.v. land en tuin bouw 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Zonder drempelvrees gesprekken met kind. NCRV 14.10 ste reo mod. muz. gr. 15.00 In 't zilver een progr. voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.03 Voor de Jeugd 17.00 Stereo Twlen Popradio voor t(w) le ners 17.50 Overheldsvoorl. Mens en Sa menleving een ultz. van het Ministerie van CRM. Hilversum III 240 m. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing. zing. zing. lichte vok. muz. 10 00 Nws. 10.0" Mengelmuze nwe langspeelpl. met kri tisch comm. E.O. 11.00 Nws. 11.02 Gos pel.' Boksen De Spanjaard José Le- gra heeft in Madrid de Europese titel boksen in het vedergewicht veroverd door een overwinning op de Italiaan Tommaso Galli. Legra, zegevierde op punten. De Spanjaard Mlghuel Velaz quez verdedigde zün Europese titel in het lichtgewicht, eveneens in Ma drid. met succes tegen de Italiaanse uitdager Carmelo Ooscia, C06cia staakte na 11 ronden. pelsound muz. progr. speciaal voor 'onge mensen AVRO 12.00 Nws. 12.03 iet 'm op vrolijk pl progr. van Roel Balten NOS 13.00 Nws. 13.03 Radio Tour de France Pop muz. ln 4 etappes af gewis, met dlrekte report van het Franse fletefeest 14.00 15.00 en 16.00 Nws. AVRO 17.00 Nws. 17.02 Radio journ. 17.05 Licht Pl. progr. 18.00 Einde TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. KRO 17 00 Voor de kind. 17.27-18 00 Op Roakeldals report van het vijfde Intern, folkloristische festival ln Warf- fum Gron. NOS 18.25 Samenvat. Tour de France 18.45 Pipo de Clown NOR 18 55 Journ. NOS 19.04 Den Haag Van daag 19.09 Puffenstuf tv-serie voor de Jeugd IKOR 19.30 Kenmerk de weke- Ulkse Inform rubr, over kerk en sa menleving NOS 20.00 Journ. 20.20 Dlt« Sticht. Soc. 20.25 Tarzan en de Ama zone speelfilm Rijkskeuring 14 Jaar 21.40 Studio Sport met o.a. tennis hal ve finales dames enkele te Wimbledon 22.05 Holl. Festival 1970 Stomp, een popmuz. 22.40-22.45 Journ. Nederland II. NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. KRO 19.04 Land boven de wol ken aflevering van de Engelse na- tuurfllmserle Survival 19 30 De Debbie Reynolds show NOS 20.00 Journ. KRO 20.20 Land van belofte docum. film. 21.15 De Vrlenschapsclub Along cAme a spider eerste aflevering van de Ame rikaanse fllmserie The Oudslder NOS 22.06-22.10 Journ.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5