Lomme Driessens speelde het spelletje slim Geen plaats voor 'vrijbuiters' in Tij dperk-Merckx Italo Zilioli: meesterknecht Tour in cijfers Evert Mur gaat weg NEDERLANDSE COUREURS LOEREN TEUERCEEFS OF KANSEN EN KUSSEN OVERWINNING CEES PRIEM MAANDAG JUNI 1970 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD I c (Tan onze speciale verslag gever, Fred Racké» ANGERS (GPD) In het eerste Tour-weekeinde regeerde Lomme Driessens, de sluwe vos uit Vilvoorde, die zich nu al twee Jaren uiterste moeite getroost in het spoor van Eddy Merckx de kruimels van de populariteit op te vegen. Drieseens, in 't re gister van Brussels voorstad ge noteerd als Guillaume, van beroep „sportdirecteur" en zich nu al vele seizoenen lang met veel claxongeschetter door de Europese wielerkaravanen bewe gend, schoof tussen startplaats Limoges en Angers gedurende twee étappes de stukken rond „koning Merckx" dermate listig, dat hij de voorlopige remise stellingen in deze Tour met een gerust hart kon laten ana lyseren: nog geen „mat" voorde tegenstanders, maar onverdeeld gunstige uitgangsposities voor de eigen troepen, belangrijk fi nancieel gewin en de uiterlijke kentekenen van dat alles rond de schouders van Italo Zilioli, de enige Italiaan in de groep rond de nu zeer vriendelijk glimlachende Merckx. De vraag of Eddy Merckx zijn gele trui van begin tot eind in deze Tour zou willen verdedigen. beantwoordde Driessens zater dag en zondag met een stukje vielerpraktijk Hij, de altoos voorzichtige, had na de proloog in Limoges, toen het „Wonder van Woluwe" zijn iets meer dan zeven kilo wegende rijwiel naai de eerste winst had geduwd, de armen theatraal ten hemel ge heven: „Maar m'n beste. De trui nu al verdedigen? Na zo"n zwa re ronde van Italië? Het zou Ed dy en de ploeg al vóór de Al pen slopen. Nee. ieder ander die wil, mag haar voorlopig heo- ben". Maar zoiets moet in de wieler sport altijd even anders worden uitgelegd. Zoals in dit geval: de heerszuchtige naturen van Merckx en zijn ploegleider wil len dan wel graag, dan die „an dere" als dat even kan 'n ploeg genoot is, dat diens winst met minimale inspanningen gepaard gaat. En dat tegelijk de kassa blijft rinkelen. En dus hielden Merckx en zijn maats in de za terdag-rit de rijen gesloten om in een ordeloze massasprint de prysrijders hun gang te laten gaan de trui van de meester zou er niet door in gevaar ko men. En vervolgens becijferde Driessen op de zondagmorgen, dat zo er aangevallen zou worden dan altijd één van de best geplaatste Faema's diende te volgen, opdat het „goud van de Tour" ook naar het Hotel van Angers kon .worden gebracht. Het Plan-Driessens trad in werking toen de Tour '70 zich zodanig rond het middaguur. 45 kilometer van La Rochelle ver wijderd, eerst goed op gang trok. üit het peloton flitsten eer- beluste strtekrijders als Roland Berland (BIC) en Regis De- leppine (Frimatic) weg. Cou reurs. die men in vroeger dagen zo gaarne ais ^regionalen" liet deelnemen, en die activiteiten aan de dag legden waarin Rolf Wolfshohl. Walter Godefroot en de Italiaan Iotti naar he dendaagse maatstaven wel vat meer zagen dan alleen een uit val om vrouw en kinderen te omhelzen. Die medewerking gaf de ont snapping meteen de allure, die nodig is om Merckx en Dries sens tot actie te manen: Zilioli en Georges VandenBerghe wer den meegezonden om eens te kijken wat dat allemaal zou wor den. En dat was redelijk veel, want zelfs de remmende acti viteiten van de Merckx-volge- lingen konden niet verhinderen dat Godefroot, Wolfshohl. Iotti, Berland en de wat angstige De- leppine zodanig arbeidden dat de voorsprong, ondanks tegen aanvallen uit het peloton lang zaam bleef stijgen. En toen zij rond de minuut schommelde greep Driessens definitief in. Hij stuurde zijn ploegleiderswa gen langs het peloton, wisselde een paar woorden met Merckx en stoof naar het kopgroepje om daar Zilioli en VandenBerghe toestemming te verlenen aan de ontsnapping te gaan meehelpen. De bedoeling was duidelijk: mocht de vlucht slagen dan zou Zilioli de trui voor het grijpen hebben, omdat hy in het klas sement de best geplaatste van het gezelschap was. En zou het peloton zodanig tegenstrib belen, dat de zeven tenslotte toch nog zouden worden inge rekend. dan kon Merckx bijna freewheelend de leiderstrui blijven behouden. Om het lesje in wielertactiek even af te maken: in het pelo ton zou natuurlijk tegenactie te verwachten zyn van de ploe gen. die niet in de kopgroep waren vertegenwoordigd. Dat peloton zou dus niet gaan „wan delen" en ook dat was in het voordeel van de Merckx-ploeg, hoe tegenstrijdig dat ook mag klinken. Want verdedigend rij den is veel gemakkelijker als het in straf tempo gebeurt, dan wanneer het moet geschieden in een lummelend peloton waaruit steeds weer andere proberen weg te springen. Op die manier kon den de Faamino's de zaken in het peloton dan ook uitste kend regelen, terwijl vooraan vooral Zilioli en zijn landgenoot Iotti de kopgroep naar topsnel heid opjoegen. Tot aan ruim vijf minuten voorsprong zelfs, voordat de angst definitief de meute begon te regeren. Maar toen waren er nog maar zeventig kilometer te rijden on een ieder die toen nog uit de „tang" van de Driessens- for natie wenste te raken moest er hard. erg hard voor werken En vandaar dat het peloton er de oorzaak van was. dat het étappe-gemiddelde in Angers tenslotte op maar liefst 43 kilo meter per uur werd begroot ruim vijf kilometer sneller dan de vorige dag. Eén van de organisatoren van de tegenaanvallen, die de grote groep in de straten van Angers tenslotte op de hielen van de verbrokkelde vluchtgroep bracht, was Jan Janssen: „Ik had het spel van Driessens door En op dat moment kon het me niet meer schelen, dat Berland van ons in de kopgroep werkte om voor eigen publiek iets te probe ren. Het had voor mij geen en kele zin om op Merckx te blij ven letten, voor Berland mee te rennen en aan de ande re kant Zilioli de trui te laten pakken met drie of vier minuten voorsprong. Ik moet mee voorin blijven, op een goeie plek in het klassement staan en ook de groene trui in de gaten hou den. Daarom zfjn ook wij gaan jagen". Wat iets te laat gebeurde, hoe wel Janssen zyn activiteiten toch met het groen bekroonde. Al raasde het peloton met soms beangstigende snelheid op de vluchters af. het plan van Dries sens slaagde toch. Beter zelfs dan was verwacht- want toen Berland twee kilome ter voor de aankomstlyn onder uit ging en Godefroot nog niet de klassesprinter van wel eer. maar ditmaal toch op de étappezege uit over hem heen smakte, toén kon Italo Zi lioli de verovering van de gele trui zelfs nog met een étappe overwinning vieren. Uit de wanhopig voortijlende kopgroep hadden Wolfshohl, Iotti en De- leppine moeten lossen, om diep weggedoken in een verbrokkeld peloton te constateren, dat zij zich willoos voor het karretje van de Merckx-groep hadden laten spannen. Zij waren de enigen niet, die dat in Angers moesten betreu ren. Want Lomme Driessens had het spel slim gespeeldof Merckx in de trui houden, of het tricot aan Zilioli schenken, dat was het enige dat het pelo ton kón doen. Men koos voor het laatste en beperkte de schade. Zo leek het, voor wie de uitslag beziet. Maar er liggen slechts luttele seconden tussen de eers te en de tweede mogelijkheid en over die seconden heeft het pe loton zich in die wilde Jacht op de gladde wegen onmogelijk kunnen bekommeren. Vandaar dat Eddy Merckx breeduit glim lachte bij het afstaan van een gele trui, die hem binnenkort toch wel weer zal worden aan gereikt. Want wie zich vandaag ook extreem had ingespannen Eddy Merckx niet (Van onze speciale verslaggever, Ger Bestenbreurtje) ANGERS (GPD) De begin-ètappes in de 57ste Tour de France hebben dus niet het ▼uurwerk gebracht, dat men van de kleinere ploegen had verwacht. De driftige demar rages, die de aanloop op ,,het vlakke vaak kenmerken en doorgaans uit de benen der kansloze coureurs komen, bleven achterwege of beperkten zich tot een voorzichtige poging. En daarom haalden de Nederlanders van Willem II/Gazelle en Cabellero, die men nog immer als „vrijbuiters", als vinnige strijders wil zien, het ereschavot niet. Zowel in La Rochelle als in Angers reden zij naar de voorste rijen. Maar de kus van de lieftallige miss moesten zij missen. Wèl mikte Caballero zaterdag met succes op de vetste premie van het dag-ploegen- klassement met Leo Duyndam. Cees Zoontjes en Gerard Vianen. Italo Zilioli gele trui. hijst" zich in d-e Maar gisteren raakte het sigaret tenmerk aJ zyn eerste lid kwyt: Lim burgse Hyub Harings, die best uit de voeten kan in criteriums, maar in ©en lastige rittenkoers als de Tour, tot de zwakst renners moest wor den gerekend. By iedere tempover- hoping zakte hy als eerste uit het langgerekte lint. In de vlucht naar Angers werd hy wéér uit de wielen gereden en daarom stapte hy in de bezemwagen, waar hy door maag stoornissen geplaagde Ward Seis, de Belgische Willem.Il-er gezelschap hield. Toch is er nog geen reden tot pes simisme, al moest Leo Duyndam, zondagmorgen nakaartend, wel een teleurstelling verwerken. In het mid deleeuwse La Rochelle mompelde de Westlander: „Ik spurtte gisteren niet goed. Toen we voor de tweede keer begonnen, zette ik te vroeg aan. Honderd meter voor de streep lag ik nog op kop. maar ik kwam als zes de binnen. Er zat méér in. Hoewel het niet eens zo slecht is, want ik heb onderweg ook heel wat werk ver zet in enkele ontsnappingen. Eindsprint Die eindsprint zaterdagmiddag. Een onbegrypelyke spurt. Op het parcours van aankomst moest de fi- nishiyn twee keer worden ge passeerd. Maar er ontstond al direct, by binnenkomst, zo'n gedrang, dat niet alleen Harry Steevens tegen de grond werd gesmeten, maar ervaren prysryders als Leman, van Ry- ckeghem en Peelman om de over winning reden. Leman stak beide ar men zelfs al omhoog. Maar hy moest nog een ronde rUdn. En dat was be kend. De meeste renners had den echter niet, aan het ontbyt, zo als het hoort, in het route-schema, gekeken en ze waren er ook niet door hun ploegleiders op gewezen. Wat op z'n zachtst gezegd een grove na latigheid is. Zoals ook he(t gevaar van valpar- tyen door iedereen werd onderkend. Luister naar Tilburgse Cees Zoon- tjens: In het laatste stuk naar Angers reden ze als gekken wel zes tig kilometer in het uur. Dan heb je niet alleen geen schyn van kans met een demarrage, maar je leven is ook nog in gevaar. Ze vielen toch by bosjes. De fietsen stapelden zich gewoon op. Niettemin kwam Zoontjens, in die razende finale, als veertien de aan. Omdat hij geen gevaar wilde zien. Evenmin trouwens als de inmiddels ontwaakte wereldkampioen Harm Ottenbros. die met resp .een vyfde en een zevende plaats op een prach tig weekend kan terugzien. „Ja" lachte olyke Harm, „Het gaat weer goed. Ik geloof, dat de vorm er is. Ik ben zowel zaterdag als vandaag, niet uit de voorste waaier wegge weest. En ik durf mee te sprinten". Hetgeen in Angers enigszins in nadeel was van zyn ploeggenoot en debutant Jan van Katwijk. De Bra bantse Willem Il-er „Ik zal aan het wiel van Basso. Maar ineens kwam Harm langs en duwde ons min of meer de bocht uit. Dat was wel jam mer. maar gelukkig kwam Ottenbros by de eersten. Het was dus in het belang van de ploeg". Maar Merckx legt de koers lam en ontneemt het inititatief aan alle an dere renners, uitgezonderd zyn ploeg genoten". Zodat er in de wielrennery steeds meer genoegen wordt genomen met een eenmaal bereikte positie. Als een vijfde plaats haalbaar is, zal dat de coureur zelden werken voor een be tere stelling. Dat vooral kenmerkt, het „tydperk-Merckx". Wat byvoor- beeld Arie den Hartog beaamt: „Ik voel, dat ik beter rijd dan vorig Jaar. Maar ik zal niet aanvallen, alleen Jan van Katwyk werd toch nog vyftiende, één plaats voor Rini Wagtmans, die echter niet tevreden was. De Willebrorder: „Ik heb mee- I i tt t maar proberen goed in het klasse- gereden, maar meer oolc niet. Het en ging vandaag helemaal niet goed tQch ^ioa tegen de groep Wagtmans bedoelde: „Ik kon niet at- Merckx' taqueren. ik was biy dat ik het tem- merkte de opmerkelyk frisse coureur, uit Rypwetetering op. po kon volgen". Gisteren ging het Een plezierig optimisme kon men óók constateren by een geheel her stelde René Pynen: „Ik moet al leen nog een beetje meer macht krij gen. Op het laatst van de koers merk ik, dat ik nog iets te kort kom, maar ik voel ook dat het snel zal ver beteren. Ik heb in ieder geval de mo raal om hoog te eindigen". Hoger, volgens Ton Vissers, dan Rini Wagtmans. De ploegleider van Willem II Gazelle: „Ik heb steeds ge loofd en gezegd ook, dat Rini mijn beste man zal worden. Maar ik ver wacht nu, dat Pynen hem voorby evenwel niet gaat' raakt steeds meer over_ paar w«u met Dm H.rtog. Hg Ked tui«f van z«n "Iasse en weihebl*n Maar, zoals gezegd, aanvallen was by een rlt-gemiddelde van meer dan 43 kilometer per uur een onmogelijk heid. De Nederlanders hebben het dan ook niet geprobeerd. „Trouwens" zei Jan van Katwijk. ,.wc moeten het lNederlanderS van Vissers voorlopig kalmaandoen. omdat de Tour nog lang is". Waarop Eef Dolman: „Het heeft ook geen, zin om te demarreren, want de Fae ma's laten Je nooit gaan. Ze vliegen zelfs achter de kleinste coureurs aan. Want zy willen de gele trui niet ver liezen. Dat kost de ploegmakkers van Merckx immers geld. En als het toch gevaariyk dreigt te worden, dan gaat Eddy zelf in de slag. Dat was in de tyd van Anquetil anders. Toen kon Je nog eens wegspringen en Je wist bovendien, dat hij «elf nooit ging. Terug bo naar d« Nederlanders. Naar Caballero leider Gerard Pe ter», die gekomen is om dag-succes sen te boeken en ztfn coureurs dus tot daden moet aansporen „Het is echter onmogelijk om aan te val len. Zaterdag zyn onze jongens wel enkele malen by 'n ontsnapping ge weest, maar t»U ao'n krankzin nig hoog tempo en met zoveel ren ner* Wyf Je niet weg", concludeerde Peten. Wat een algehele klacht wm. naai neus uiri Kansloos in de f'naI* en omdat ploegleider Peters zich ophield bij Benjamins, die juist een wiel had afgestaan aan ook door pech getroffen Steevens, moest Den Hartog lang waehten. „Ik had echter toch niet meegespurt wist Arie, „want ik ben niet zo roe keloos meer". De routinier weet im mers welke gevaren dreigen als de meute op volle snelheid en langs gril lige lijnen naar de finish raast. nu trouwens een soigneur, José Vi- dal .die hem iedere dag vertelt, dat hy een groot coureur kan worden". En dat geloof, dat vertrouwen in eigen capaciteiten, heeft de nog al gemakzuchtige Brabander altyd ontbroken De eindsprint van de eerste I over de eindstreep gedrukt vóór étappe: Cyrille Gluimard (mid- Jan Janssen (links) en Eddy den) heeft zijn wiel als eerste Merckx (rechts). ANGERS GPD» Italo Zilioli. de winnaar van gisteren en de nieu we drager van de gele trui. is geen vreemde in de wielerwereld. De byna 29-jarige, in Turijn woonachtige Italiaan, koerst al sinds 1962 bij de professionals en fietste in die acht seizoenen een acceptabele erelyst by elkaar. Om maar iets te noemen: tot drie keer achter elkaar (in 1964. '65 en '66) eindigde hy als tweede in de Giro. resp. achter Anquetil, Ador- ni en Motta. In 1969 finishte hy als derde en in de laatste ronde van Italië haalde hy als vyfde de eindstreep, met één rit-overwin- ning. Italo Zilioli won eerder dit seizoen de Catalaan© Week. Hij staat be- Act weste, 29JUNI 3eeh1iO»s.~VT- Wijs Hooggewaardeerde Joop Zoetemelk is in zyn nog korte carrière als be roepsrenner ook al zo wys geworden, dat hy zich niet tussen de met doodsverachting sprintende col lega's beweegt. „Maar lk biyf wel at tent, ik voel me sterk en zal me goed weren als hel zwaarder wordt", UTRECHT (ANP) Evert Mur, de trainer van Elinkwijk, die onder voorbehoud het trainerschap van de nieuw te vormen FC Utrecht had aanvaard, zal deze functie niet krijgen. Tijdens een zaterdag gehouden bijeenkomst met de gespreks- commissie van de drie Utrechtse verenigingen, DOS, Elinkwijk en Velox. stelde Mur plotseling geheel nieuwe eisen aan rijn toekom stige werkgevers. Aanvankelijk had Mur rich akkoord verklaard met eenzelfde contract ala waarvoor hü het afgelopen teiaoen bij Elink wijk werkte. kend als een sterk solist, die er niet tegen opziet honderd of meer kilometers eenzaam op kop te rij den. Ziliolo is in de Ronde van Frankryk de enige Italiaan in de Faema-ploeg: omdat Eddy Merckx juist hém niet kan missen in het zware ronde-werk. De Belg hecht zo aan de lange Ita liaan, dat hy de kamer met hem deelt. Wat betekent, dat Merckx gisteravond toch constant naar de begeerde gele trui heeft kun nen kyken. Eerste étappe Uitslag: 1. Guimard 'Fra. Caput» de 224.5 km in 5.50,24; i bonificatie 5.50,04»: 2. Janssen Ned.-De Muer) z.t., (fonificatie 5.50,14; 3. Merckx (Bel. - Driessens) z.t., (bonificatie 5.50,19); 4. Van Ryckeghem (Bel.- Cools) z.t.; 5. Ottenbros (Ned.-Vis- sers) z.t.; 6. Duyndam (Ned.-Peters) z.t.; 7. Cees Zoontjes (Ned.-Peters) z.t.; 8. Van Vlierberghe (Ned.-Mar- tini) z.t.; 9. Vianen (Ned.-Peters) z.t.; 10. Peelman (Bel.-Caput) z.t. De klasseringen van de Nederlanders in de eerste etappe zyn verder: 26. Zoe temelk (Schotte) z.t.; 30. Van Kat wyk (Vissers) z.t.; 58. Dolman (Vis sers) z.t.; 78. Schepers (Peters) z.t.; 85. Rentmeester (Peters) z.t.; 89. Den Hartog (Peters) z.t.; 90. Pynen (Vis sers) z.t.; 108 Beugels (Schotte) z.t.; 118 Benjamins (Peters) z.t.; 121. Ha rings (Peters) z.t.; 127. Wouters (Pe ters) z.t.; 132. Van der Vleuten (Vis sers) z.t.; 138 Hoogerheide (Vissers) z.t.; 139 Steevens (Peters) 5.51,14. PloegenkfoMemente Peters MALMÖ De Nederlandse wielrenner Cees Priem is zondag in Malmö als eerdste geëindigd in een vierdaagse wegwedstrijd in Zuid- Zweden. Fedor den Hertog eindigde als derde. (Duyndam, Zoontjes, Vianen) 17 uur 31 min. 12 sec., 22 plaatsen. 2. Caput (Guimard, Peelman, Wolfshohl (z.t.), 38 plaatsen. 3. Driessens (Merckx, Huysmans, Zilioli (z.t.), 47 plaatsen. 4 5. Stabinski (Guyot, Hoban, Abra- hamian) 17.31,12 <50 plaatsen». Cools (v. Ryckeghem, v. Springel, v. Nes- te); 6. Vissers (Ottenbros, Wagtmans, van Katwyk» z.t. 51 plaatsen. Tweede étappe Uitslag: 1. Zilioli (It., Driessens) 4.41.19 (met bonificatie 4.40.59); 2. V. d. Berghe (Bel.-Driessens) 4.41,20 (met bon. 4.41,10); 3. Godefroot (Bel. Pezzi) 4.41.21 (met bon. 4.41.16): 4. Berland (Fr.. Muer) 4.41,35; 5. Eric de Vlaeminck «Belg., Schotte) 4.41,43; 6. Roger de Vlaeminck (Belg., Schot te); 7. Ottenbros (Ned., Vissers»; 8. Van Ryckegem (Belg., Cools); 9. Ser- penti (Ned., Vissers); 10. Nassen (Belg., Schotte) allen 4.41,43. Klas sering van de overige Nederlanders: 12 Dolman (Vissers); 13. Janssen (De Muer»; 14. Zoontjes (Peters); 15. Van Katwijk (Vissers); 16. Wagtmans (Vissers) allen in 4.41,43; 32. Rent meester (Peters) 4.41,54; 35. Zoete melk (Schotte» 4.41,56; 71. Beugels Schotte84. Duyndam (Peters); 87. Vianen (Peters»; 89. Bynen (Vissers»; 97. Schepers (Peters); 105. Van der Vleuten (Vissers» allen in 4.41,56; 133. Steevens (Peters) 4.43,04; 134. Den Hartog (Peters) z.t,: 136. Wouters (Peters) z.t.; 141. Benjamins (Peters) 4.43,33; 143. Van Hoogerheide (Vis sers) z.t. Algemeen klassement: 1. Zilioli (It., Driessens) 10.41,55; 2. Merckx (Belg., Driessens) op 4 sec.; 3. Janssen (Ned., De Muer» op 7 sec.; 4. Grosskost (Fr., De Muer» op 13 sec.; 5. Mogens Fre.v (Den., Gribaldy) op 23 sec.; 6. Van den Berghe (Belg., Driessens) op 26 sec.; 7. Van Springel (Belg., Cools) op 31 sec.; 8. Guimard (Fr., Caput) op 32 sec.; 9. Roger de Vlaeminck (Belg., Schotte) op 35 sec.; 10. Ocana (Sp., de Muer) op 37 sec. Plaatsing overige Nederlanders: 18. Wagtmans (Vissers) en Berland (Fr., De Muer) beiden op 48 sec.; 20. Schutz (Lux., Albini), Aimar (Fr., Stabllnsky», Agostinho (Port., de Gribaldy), Eric de Vlaeminck (Belg., Schotte), Van der Vleuten (Vissers» en Paoloini (It., Giganti) allen op 49 sec., 26. Duyn dam (Ned., Peters) op 51 sec., 47. Vianen (Peters) op 59 sec,; 52. Sche pers (Peters) op 1.01; 55. Beugels (Schotte) op 1.03; 58. Pynen (Vissers) en Zoon tjens (Ned., Peters) op 1,05; 69. Dol man (Vissers) op 1,08; 89. Van Kat wyk (Vissers) op 1,18; 93. Ottenbros (Vissers) op 1,22; 108. Rentmeester (Peters) op 1,35; 117. Serpent! (Vis sers) op 1,49; 124. Den Hartog (Pe ters) op 2,15; 135. Steevens (Peters) op 2,49; 136. Wouters (Peters) en Benjamins (Ned., Peters) beiden op 2,56; 140. Van Hoogerheide (Vissers) op 3,16. Ploegenklasscment: 1. Driessens (Ziliolo, Van den Berghe en Merckx» 14.04.22 2. Muer 14.05.01; 3. Schotte 14.05,09, 21 plaatsen; 4. Vissers (Ot tenbros, Serpenti, Dolman) zelfde tyd, 28 plaatsen; 11. Peters (Zoon tjes, Rentmeester, Duyndam) 14.05.33- Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 32.06.31; 2. Driessens 32.06.32; 3. De Gribaldy 32.07.30; 4. Schotte 32.07.34; 5. Cools 32.07.44: 6. Vissers 32.07.51; 10. ex aequo: Gi ganti en Peters 32.08.11. Puntenklassement: 1. Janssen (Ned.) 33 pnt; 2. Guimard (Fra.» en Zilioli (Ita.) 30 pnt; 4. Merckx (Bel.) 27 p.; 5. Van den Berghe (Bel.) 23 p.; 6. Van Ryckeghem (Bel.) 22 p.; 7. Ottenbros (Ned.) 21 p. 8. Godefroot (Bel.) 17 p.; 9. De Vlaeminck (Ro ger» Bel15 p.; 10. Berland (Fra.) 14 punten. Bergklassement1. Ghiselli <Fr.» 6 pnt; 2. Jotti (It.) 5 pnt; 3. Guimard (Fr.), Van den Berghe (Belg.), en Wolfshohl (W.-Dld) allen 3 pnt.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 8