Rob Boogert: maar niet vrij van discussie en kritiek 'Environment' onderwerp Geslaagd aan analisteninstituut Promoties Examens PBNA Dr. ir. I an Es verlaat Roto Leidenaar schrijft exclusief voor LD uit Spanje Acad. examens ATTENTIE IN DIENST IN PIETERSKERK EN OP BIJEENKOMST VAN REÜNISTEN De oudste reünist, wir. Fabius uit Oegstgeest, die in 1899 zijn studie aan de Leidse universiteit begon. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Groningen I. P. C. van 't Hof te Zutphen. Bedankt voor Sit- tard (toezegging) G. Versehragen te 's Gravenzande (buitengewone werk- gemeente in wording). GEREF. KERKEN Beroepen te Wormerveer M. A. Noorloos te Aardenburg die dit be roep heeft aangenomen.; te Zwolle J. H. Kappers te Velp; te Kootwijk (predikant tijdelijke dienst) A. de Korte, emeritus predikant en thans werkzaam als geestelijk verzorger bejaardencentrum Ten Anker te Hengelo die dit beroep heeft aange nomen. Aangenomen naar Warfum B. Boelens te Landsmeer; de benoe ming tot geestelijk verzorger St. Franciscushof te Raalte (voor de protestantse patiënten) J. van der Meulen, voorheen te South Gipps- land; naar Scharnehoutum mej. E. E. Ebling, kandidate te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Goudswaard G. J. van den Noort te Capelle aan den IJssel; te Kortgene W Hage te Krabbedyke; te Artesia (Calaifornië) M. Heerschap te St. Catherinus (Ontario) voorheen te Wageningen en Borssele. Officiële publikatie GEMEENTE LEIDEN. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Leiden brengen ter algemene kennis, dat zij voornemens zijn aan W Zirkzee. Van 't Hoffstraat 7. alhier, met toepassing van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet bouwvergunning te verlenen voor een showroom voor woninginrichting met twee kantoorverdiepingen op een ter rein aan de noordzijde van de Zee manlaan, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie M. nr. 5426. zulks met afwijking van het bestemmingsplan ..Leiden 1933". in welk plan het on derhavige terrein is bestemd voor de bouw van een openbaar of bijzonder gebouw. De bouw- en situatietekeningen lig gen met Ingang van 30 Juni 1970 ge durende Wen dagen ten Stadhuize (ka mer 111) ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen genoemde termijn schriftelijk bij hun College eventuele bezwaren indienen. Leiden, 29 Juni 1970. LEIDEN Per 1 september as. heeft dr. ir. J. P. van Es zijn ont slag aangeboden als adjunct-di recteur van de Nederlandse Rotogra vure Maatschappij. Met ingang van die datum is hy benoemd tot direc teur van ERDO NV en ERO STAAL NV in Schiedam In een stencil dat kerkgangers werd uitgereikt formuleerde de lustrum commissie het als volgt: „In een kerk waar men, gelovige of atheïst, anders een sfeer van rust voelt en in zekere zin boven zich uitgetild wordt, vindt plotseling een hardhandige confron tatie plaats en is men teruggeworpen op zichzelf. Geloof in een God kan de mens wel helpen, maar hij moet zelfs zijn problemen de baas worden: dit is door de Vrfje Akademie fijn aangevoeld en grof vertolkt". Ook in een door prof. H. Berkhof geleide oecumenische lustrum dienst in de Pieterskerk stond het „environ ment" centraal. Prof. Berkhof preek te naar aanleiding van Marcus 8, vers 5, „Ieder die zijn leven wil be houden, zal het verliezen; maar ieder die zijn leven verliest terwille van mij en het evangelie, die zal het be houden". Prof. Berkhof wees erop dat niet de secularisatie van ed kerk, waar al jaren zoveel over te doen is, drastisch is voorgesteld. In de Pie terskerk wórdt voor ogen gesteld de weg die ten dode kan leiden. Ander zijds zag prof. Berkhof ook hoop uit gebeeld in dit „environment", hoop voor het welzijn van de mens. een centraal thama ook van dit lustrum. Na de dienst bekeken honderden kerkgangers de gewraakte objecten en leuzen. De geanimeerde discussie, bekwaam geleid door studentenpredi kant dominee Eekhof, leverde weinig nieuwe gezichtspunten op. Kritiek op het environment was za terdag ook geleverd door reünisten van het Leids Studenten Corps. In tegenstelling tot vorige gelegenheden waren er slechts enkele honderden naar hun oude studiestad gekomen. Hun intocht was bovendien danig „verwaterd" door dat juist zaterdag middag een forse regenbui de zomers gekleedde reünie-gangers teisterde. In de Pieterskerk luisterde men naar 'n rede van jhr. mr. C. J. A. Ranitz. reu- nisten-praeses en voormalig burge meester van Utrecht. Hij toonde be grip voor tal van nieuwe stromingen in het maatschappelijk en universi tair leven, maar waarschuwde voor een te dictatoriaal optreden van link se minderheden. Hierin voerde de student G. J Boe- les. voorzitter van de lustrumcom missie van het Leidse corps, het woord. Beleefd maakte hy duidelyk dat het by de maatschappij-kritische studenten beslist niet ging om een kleine extreme minderheid, maar dat juist het merendeel vond dat men slechts op buitenparlementaire wyze de aandacht kon vestigen op proble- men, die om een oplossing vragen. Waren vele reünisten al ontstemd door het. als puriel betitelde „envi ronment" en door de woorden van de heer Boel es, bij honderden stroom den zfj vervolgens de kerk uit. toen prof. Van Arkel een inleiding hield I over het vandaag begonnen lustrum congres. Velen waren teleurgesteld over de ontwijding van de kerk en I over het gemis aan decorum. Zo merkte burgemeester Drijber van Zwolle, een bekend oud-Leide- naar op. dat hij het betreurde dat de j rector-mangificus niet in rok was. Maar op de verschillende studen tensociëteiten was het leed gauw ver geten. Met name op Minerva vierde ouderwetse jolijt hoogtij. Velen ble ven er in geanimeerde gesprekken bijeen tot in de vroege uren van de zondag. Prof. Berkhof links op de kansel tijdens de dienst in de Pieterskerk temidden van touwen en spandoeken van het environment. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is de heer H. W. Knijff, gebo ren te Enschede en thans wonende te Spykenisse, cum laude gepromo veerd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Geest en gestalte; O. Noordmans' bijbeluitleg ging in hermeneutisch verband". Promotor was prof. dr. H. Berkhof. Voorts is de heer J. den Boeft. gebo ren te Rotterdam en wonende te Lei den. gepromoveerd tot doctor in de De reünisten-intocht was een wat „verwaterde zaak". (Foto's LD/Holvast). LEIDEN Aan het Leids oplei dingsinstituut voor analisten zijn ge slaagd Middelbaar Beroeps Onderwys, kli nisch -chemisohe richting: W. van Bemmel, Boskoop; C. Bruynis, Bo degraven; E. Conyn, Noordwijker- hout; Y. Franken, Leiden; T. Ger ritsen. Voorschoten; I. Graper, Bent huizen; M. Krijgsman, Katwijk aan Zee; J. Langeveld, Oegstgeest; W. Mulder. Ter Aar; H. Overgaag, Voor burg; J. Reints. Leiden; H. Reine- veld. Leiderdorp; J. Schoevaars, 's-Gravenhage; R. Snijders, Leiden; E. Videier, letteren op een proefschrift getiteld i star' Valkenburg; Oegstgeest. Aantal herexamens: 4, „Calcidius on fate; his doctrine and sources". Promotor was prof. dr. J. H. Waszink. De heer W. J. Amstel te Voorschoten, chef de clinique van de afdeling interne geneeskunde van het Leids Academisch Ziekenhuis, pro moveerde tot doctor in de geneeskun de op een proefschrift getiteld „Cal cium en botstofwisseling tijdens nier functie-vervangende behandeling". Promotor was prof. dr J. de Graeff. Voor het onderzoek werd subsidie ver leend door het Hippocrates Stu diefonds. Aantal afgewezen: 1. Middelbaar Beroeps Onderwijs, analytisch chemische richting: R. Fauck. De Zilk; J. de Jong, Katwijk aan Zee; B. van der Kley, Wasse naar; W. Klinkenberg, Katwijk aan Zee; A. Kouwenhoven, Wassenaar; C. Lie Kin Fong, 's-Gravenhage; K Ravensbergen, Katwijk aan Zee; K van der Steen, Leiden. Aantal herexamens: 1. Aantal afgewezen: geen. Hoger Beroeps Onderwys A, ana- lytisch-chemische richting: T. van Beyeren Bergen en Henegouwen, Lei den: J. van der Eist. Bennebroek; T. Giel, Leiden; T. van der Horst, Haarlem: S. Oostrom. Boskoop; A. van Spronssen. Wassenaar; T. Stra- ver. Boskoop; C. Tempelman, Noord- wijk; G. van Albada, Leiden; R. Bok horst. Nieuw Vennep; J. van Dyk. Voorhout; R. van Elk, Alphen a d Rijn; J. van Ginhoven, Koudekerk a d Rijn; L. Holsteyn, Sassenheim; D. Honders, Leiderdorp; I. Kaiser, LeidschendamA. Kulk. Katwijk aan Zee: H. van der Meulen. Koudekerk a d Rijn; A. Boekee, Sassenheim; K. den Elzen, Noordwykerhout; J. Mül- ler, Bodegraven ,<met lof); M. Noort, Oegstgeest; G. Overvliet, Sassen heim; J. van der Ploeg. Noord wijk (met lof); J. Vermeer, Lisse; T. Ver- vark. Leiden; M. van Vliet, Reeu- wijk; M. van Wijk, Pynacker. Aantal herexamens: 16. Aantal afgewezen: 4. Hoger Beroepsonderwijs A, kli- nisch-chemische richting: H. Brü- heim, Leiden; J. Effting-Bruysten, 's-Gravenhage; R. Noort, Katwijk a LEIDEN/TORREMOLINOS Leidenaar Rob Boo gert (22), die in Spanje na vijf maanden voorarrest op verdenking van smokkelen van verdovende middelen is vrijgelaten, schrijft exclusief voor het Leidsch Dag blad uit Torremolinos (gefotografeerd op zijn motor): Vrij, maar niet vrij. Mijn paspoort wordt ingehouden. Ik ben vrij van het ten laste gelegde, maar moet nog wel naar een andere rechtzaak van het tribunaal dei- contrabande. De kans is groot, dat ik daar een boete krijg, omdat ik aan het stuur van de wagen zat, die verdovende middelen Spanje in bracht. Die boete zal 800.000 peseta's of f. 40.000,- bedragen, welk bedrag nooit betaald zal kunnen worden. Zelfs als het geld er zou zijn, zou ik het uit principe nooit willen betalen. De zaak heeft me al 5]/2maand van mijn vrijheid gekost. Mijn vader heeft veel geld uitgegeven om mij te helpen en nu dit nog. Dat nooit! Ik hoop dat de Nederlandse consul in Cadiz een oplos sing kan vinden. Hij heeft zich tot nu toe werkelijk voor mij ingespannen, maar zijn handen zijn ook gebonden. Ik begrijp niet goed hoe ze mij nog vast kunnen en durven houden. Ik heb een officieel document van dè rechtbank gehad, dat zwart op wit zegt, dat ik helemaal onschuldig ben en buiten mijn weten in deze zaak ver zeild ben geraakt. Zee; A. Ransijn, Oegstgeest; E. v. d. Voort. Leiden. Aantal herexamens: 2. Aantal afgewezen: 1. Hoger Beroepsonderwijs A, histo ry topathologische richting: T. Derks, Beuningen; F. Emor, Leiden; B. da Gra^a, Utrecht; M. de Grauw, Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens* doctoraal geschiedenis de heer C. C Berg Leiden kandidaat geschiede nis mej. N. M. v. d. Loon (Cam bridge» en de heren B. M. C. Fran sen Rotterdam t P. D. M. La tour (Voorburg); doctoraal archeologie de heer J. P. A. v. d. Vin cJ. (Den Haag»; doctoraal Engelse taal- en let terkunde mej. P. C. Feith (Vorden) en de heren J. N. Westerhoven «Sas senheim) P. P. van Tilburg (Tilburg) T. Y. TJia c.l. «Amsterdam); kan didaats Engelse taal- en letterkunde de heer K. J. N. Bakkes (Alphen aan de Rijn); kandidaats kunstgeschiede nis mej. E C. Thomassen (Voor burg); doctoraal Franse taal- en let terkunde de dames H. Z. Goslings- Nieuwboerte (Zevenaar); J. j. van Bodegraven (Rotterdam) E. G. Bak ker «Voorburg) W. C. C. Voute-Drost «Leiden); kandidaats Westerse socio logie E. J. van Drunen (Den Haag) P. van Putten (Zoetermeer)W. R. A. Duurkoop «Rijswijk) L. W. We- verling (Den Haag) mej. J. M. N. A. Verhallen «Leiden»; kandidaats god geleerdheid de heren B. W. de Wit (Voorburg) R. H. M. de Jonge (Lei den), D. Sybrandy (Den Haagt, G. Th. van Es c.l. «Den Haag); doc toraal Westerse sociologie mej. W. S. van Hoeve «Anna Jacoba-Polder» de heren N. J. Dersjant (Leiden) P. C v. d Kroef «Wassenaar) G. Jahn «Leiden); P L. Stroink (Oud-Beyer- land); kandidaats Franse taal- en letterkunde mej. N. E. Koop (Lel den) en mej. I. Ritter (Leiden). LEIDEN Aan het koninklijk I technicum PBNA in Arnhem ziln geslaagd: adspirant bouwkundig te kenaar: J. Gunther Leiden, weg- bouwkundige: H. M. Smit Benthui zen, landmeetkundige A Leyder Lei den. hoger radiotechnicus deel I.: F .J Kranenburg Leiderdorp, hoger ra diotechnicus P. J. F v. d. Pol. Oegst geest, J. F N. Roo6jen Oegstgeest hoger elektronlcus meet -en regel techniek deel I O. Tlssing Leiden, hoger elektronlcus meet- en regel techniek W. Schotel Leiderdorp, kan didaat technisch chemious J. den Hollander Leiderdorp. Amsterdam; J. la Nooy, Lelden; H. Timmermans, Wassenaar; F. Bou- wens, Heerlen; E. v. d. Vaart, Breda. Aantal herexamens: geen. Aantal afgewezen: geen. Hoger Beroepsonderwijs A, micro biologische richting: I. Abbing, Voorburg; A. Baarspul-Jacob. Delft; T. Doeswijk, Nieuw-Vennep; R. v. d. Gaag, 's-Gravenhage; N. Hoge wo ning, Zoeterwoude; W. Plokker, Noordwijk aan Zee. Aantal herexamens: twee. Aantal afgewezen: geen. Scheikundig laboratoriumassistent: C. Erkelens. Leiden; W. Jesse. Al phen a/d Rijn; F. Jonkers. Oegst geest; I. Körmeling, Voorburg. T. Loosbroek. Burgerveen: D. de Waele- van Rooyen. Leiderdorp; P. Winge- laar, AarlanderveenB. van Woesik, 's-Gravenhage; H. van Hooidonk, Leiden. Aantal herexamens: geen. Aantal afgewezen: geen. Biochemisch laboratoriumassistent: B. Baars, Zoeterwoude; R. Buys, Leiden; T. v. d. Voort-Duindam, Oegstgeest; H. Geertzen, Leiden; J. Groene, Leiden; J. Hoeksema, Voor schoten (met lof); B. de Jonge, •s-Gravenhage; T. de Jonge-Bijl, 's-Gravenhage; J. Kuiper, Leiden; I. Lemmers, Voorhout; N. Logman, Rijswijk; A. de Mol, Katwijk aan Zee; A. Mulder, Delft; A. v. d. Plas, Katwijk aan Zee; W. v. d. Plas, Katwijk a/d Rijn; O. Roseleur, Ha- zerswoude; H. Schreuder, Delft (met lof); M. van Steenbergen, Leider dorp; J. Talens, Leiden; M. v. d. Valk, Kwintsheul; E. Verbeek, Oegst geest; A. v. d. Zon, Oegstgeest. Aantal herexamens: 2. Aantal afgewezen: geen: ADVERTENTIE Parkeergelegenheid heeft U by jus voor de deur. Of op een mi nuut aistand v. d. Werl6traat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee mlnuteD Hoolgr. (Ir. Drlea se nstraat)Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie „altyd voor deliger' geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor soveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes. verzilverde geschenk artikelen. brlllant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwellei - Hor loge r v. <L WATER Haarlemmerstraat 181 (Van één onzer redacteuren) LEIDEN Een uitvoerige discussie heeft gisteren in de Pieterskerk plaats gevonden naar aanleiding van het „envi ronment", dat dient als achtergrond voor het Lustrumcongres Wetenschap en Welzijn. De verontrusten van de Hervormde Gemeente legden nog eens de nadruk op de door hen gevoelde stijlloosheid en ontwijding van de kerk. Vertegenwoordigers van de universitaire lustrumcommissie beriepen er zich op dat het „environment" geen kunst was, maar een directe re actie op problemen die in onze wereld overheersen, variërend van verdraagzaamheid tot leven en dood. MAANDAG 29 JUNI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3