A. Huesmann-Beemster Automobile '70' Hoppe en Du Prie geven Kraan zege niet cadeau ENERGIEKE MEDEWERKER Nederland-Hamstead eindigt in een draw jehandicapten in ayon Alphen/Rijn rijgen zwemles (utosportweek Noordwijk besloten met het Concours d'Originalité Koudekerk verslaat Lugdunum met 2-1 Revanche van Leo Proost Regenboog van Bouw van ff ijk lek Caféportier in Amsterdam neergeschoten Jan Meyer naar DUS Damesturnploeg leed tamelijk forse nederlaag Piet v. d. Kruijs wint kersenronde Roodenburg-jeugd naar „regionale" P. Bakker N.V. DIRECTIE-SECRETARESSE P. Bakker N.V. Spoed AUTORIJSCHOOL j 4NDAG 29 JUNI 1970 LEIDSCB DAGBLAD PAOINA 1» tussen voor- en achterwiel Na de slagzinnen volgden de deelneemsters aan de wedstrijd ,.En toch ryden vrouwen beter". Sommige dames hadden er echt iets van gemaakt. Wij zagen een auto „gehuld" in een grote tekening waarop een man met kinderwagen klem zat tussen twee auto's met het opschrift: „De man heeft zijn parkeerproblemen, laat de vrouw het overnemen". Een bord met de letters DWS. wekte de verwach ting dat daar wel vrouwelijke voet ballers uit zouden rollen. Maar nee. het betekende gewoon Dames Wegen Service". De leukste vondst was ..Granny" in een licht blauwe MG met als opschrift: „Het is niet alleen de man die temmen kan". Mevrouw Reyrwart-Van Uden. die op dit grappige idee was gekomen werd door de Jury beloond met een eerste prijs. (Door Henriette v. d. Hoeven) NOORDWIJK Met een feestelijk gebaar overhan- le Noordwijks eerste burger, mr. J. M. Bonnike, de iteltjes van Lady Car 1 970, de Fiat 850, aan Lady Auto- oile 1970, mevrouw A. Huesmann-Beemster uit >rn. Mevrouw Huesmann was als winnares van de wed- jd ,,En toch rijden vrouwen beter die in het kader de Autosportweek was georganiseerd, uit de bus ge nen. Daarvoor moest zij het in theorie en praktijk twee en opnemen tegen ongeveer 1 50 andere autorijdende les. Mevrouw Reyrwart-Van Uden uit Heilo kwam als beste uit de bus met het opschrift ,,'t Is niet alléén de man die temmen kan". (Foto LD/Holvast) Lady Car '70 hadden gekozen. Een van deze zinnen luidde: ,De vrouw beheerst met hart en ziel de auto Voor de heren was er deze laatste dag van deze autosportweek ook 'n evenement Op het Wantveld orga niseerde de RAC-West Den Haag de ..Grote Prijs Autoslalom Neder land". Aan dit „mannenevenement" mochten ook vrouwen deelnemen en er waren er heel wat moedigen die zich op het parcours waagden. Ze bleven in tijd natuurlijk wel bij de geroutineerde heren achter Deze re- I den er flink op los. vooral toen het parcours er door de regen een uit daging by had gekregen KOUDEKERK AAN DEN RIJN Tegen eerste klasser Lugdunum be gon Koudekerk de laatste neder- laagwedstryd met een verdedigende taktiek. Hierdoor konden de groen- j witten een veldoverwicht opbouwen, maar het Leidse aanvalquintet kreeg toch niet de gelegenheid de score te openen. Vooral doelman Ver- gunst toonde zich van zijn beste zij de en slaagde er in op fraaie wijze enkele zeker schijnende treffers te keren. In de 15de minuut was Jan Snaterse de Lugdunum-verdediging, te snel af (10». Nu pakte de gas ten de zaken wat energieker aan en na tien minuten bracht de gevaar lijke Van der Starp de teams weer naast elkaar <11). Nog voor rust, wilde Lugdunum de overwinning ze ker stellen. Met kunst en vliegwerk moest de Koudekerkse verdediging, het gebied schoonhouden In de 35ste minuut kreeg Lugdu num een strafschop te nemen omdat Van der Starp te hard was aange vallen. Hij belastte zich zelf met deze elfmeter-schop, maar doelman Vergunst keerde het uitge kiende schot Na de hervatting werd de druk van Lugdunum steeds stevi ger. maar de Lugdunum-aanvallers. verknoeide enkele mooie kansen bo vendien begon men de verdedigende taak te verwaarlozen. Dit kwam hen Slalom te duur te staan want een goede solo I van C. Deemoed, afgewerkt door Snaterse. bracht Koudekerk op 21. Mede door dit resultaat kwam Jodan Boys in het bezit van de eerste prijs. ROTTERDAM ANPi De twee daagse crlcketwedstrijd tussen het Nederlandse elftal en de Engelse Hampstead cc. dit weekeinde op het terrein van VOC in Rotterdam ge speeld. is geëindigd in een draw. In de eerste innings scoorde Nederland 221 voor 3 Hampstead kwam tot 219 voor 8 De twee Nederlandse innings leverde 173 runs op voor het verlies van acht wickets. Om tot winst te komen moesten de Engelsen in 105 minuten 176 runs scoren. Het zag er naar uit dat zij tot dat totaal in Voetbal De 26-jarige voetballer Piet Vrauwdeunt. die vorig Jaar voor Feijenoord uitkwam, is voor twee jaar gecontracteerd door de Amsterdamse eredivisievereniging DWS. Vrauw deunt is een vcorhoedespeler en ver ving bij Feijenoord soms linksbuiten Moulijn. aditiegetrouw vormde het nd Gala de iAutomobile, het stuk van de Autosportweek, wan men dit jaar het eerste -urn vierde. Tijdens dit stijl- feest kreeg de Haagse Hank de bij het Concours d'Ele- te veroverde Autosportnymph. winnares van het Concours ginalité, mevrouw Reyrwart- Uden uit Heilo, mocht een doen uit de Flash-collectie, tijdens deze autoweek-voor rouw enkele malen was ge- od. een voor veel vrouwen pret- maar inspannende week kon- Jze zaterdagavond in Huis ter fijn relaxen, luisteren naar tine Bijl en tot in de ochtend- een dansje maken op de tonen tiet trio Kalman Szirmai. Voor echte lustrumverrassing zorg de Haarlemse bloemenmeisjes e Boerenkapel in Noordwijkse srdracht. die dit auto-feest een iaal tintje gaven. gen regen viel met bakken uit de ïl toen om drie uur zaterdag- ag op de Koningin Wilhelmina- svard het Concours d'Orginalité it beginnen. Een eenzaam eend- ipgesierd met een fel roze strik, al wat terrein' verkennen dat de jury. waarin o.a. de dwijkse hoofdinspecteur Basten ig had, naar de strandhuisjes gesneld om de parade aan zich Men voorbij trekken. De moed de organisatrice, Patricia Moo- i\, voor deze gelegenheid gekleed Kners lang. die alleen beschermd een grote zwarte parapluie de leemsters aankondigde, werd na Re: een kwartiertje beloond met een klein zonnetje, dat ook de toeschou wers naar de boulevard lokte. Autovrouw-hart Dit Concours d'Orginalité stond naast de vrouw en de auto ook een beetje in het teken van het hart, In de parade werden door zeever kenners spandoeken meegedragen met de leukste slagzinnen, die-op deze drie onderwerpen betrekking hadden. Deze slagzinnen waren ge maakt door de dames die ook de AMSTERDAM <ANP> De 28- Jarige portier Polman van een café in de Van Woustraat in Amster dam is in de nacht van zaterdag op zondag, toen hij een bezoeker niet wilde toelaten, door deze met een pistool in zijn onderlichaam gescho ten. De man moest in een ziekenhuis worden geopereerd, waarna het le vensgevaar was geweken.Het op straat gevonden pistool was van de 33-jarige H.T.. De eveneens aange houden 22-jarige losarbeider M.H. heeft bekend te hebben geschoten. Of dit opzettelijk, wan wel per on geluk is geschied was zondagavond nog niet bekend. H.T., die door de portier de toegang was geweigerd, was met twee vrienden teruggekomen om verhaal te halen. PHEN AAN DEN RIJN De resultaten, die de heer J. P meeker, zwemmeester in Al- aan den Rijn, heeft bereikt met in het openluchtzwembad ,JDe i" gegeven zwemonderricht. aan melijk en geestelijk gehandi- heeft ertoe geleid dat deze elijke hulpverlening in de toe- wordt uitgebreid tot het gehele i waarin het Ziekenfonds Al en omstreken zijn belangenbe- ?ing vindt. i aantal personen heeft zich ligd tot een comité, dat zich telt deze kant van de zorg voor olksgezondheid. met de nodige lisatorische werkzaamheden te deren. comité bestaat uit dr. G. A. de Prins Hendrikstraat 59; F. v. erg. Stationsstraat 49; J. P. Kal- ker. chef-badmeester en de he- f. Sprey en A. P. Stuivenberg. li de zijde van het bestuur van overdekte zwembad (met in- tiebad». heeft het inmiddels de Sging verkregen gedurende vijf per week een half uur gebruik ie overdekte te maken. „De Dil- wordt. naar verwachting in de Ie helft van september voor ge- opengesteld. zijn reeds opgaven voor deelne ming aan dit zwemonderricht ont vangen voor ongeveer 40 geestelijk, zowel als lichamelijk gehandicapten. Het comité heeft medewerking ge vraagd aan alle in het rayon van ge noemd ziekenfonds werkzame artsen. Het rayon strekt zich uit over het gebied dat wordt aangegeven: Lei- muiden tot Benthuizen en van Lei derdorp tot Nieuwerbrug. Het is de heer Kaltenecker in de praktijk gebleken, dat de zwemin- structies voor lichamelijk gehandi capten niet onderbroken mogen wor den. Daarom zal van nu af in streekverband de nodige medische begeleiding worden nagestreefd, een vervoersmogelijkheid worden be tracht en ter assistentie van de heer Kaltenecker de nodige instructeurs worden aangetrokken. Een ideale oplossing is een speci aal revalidatiebad: dit vooral met het oog op de wenselijkheid dat de temperatuur van het badwater con stant is. Zowel aanmeldingen voor zwemles sen aan gehandicapten, als reacties op de hier geschetste plannen, kan men richten tot het Ziekenfonds Al phen en omstreken, Raadhuisstraat 102 «tel. 01720/5541), waar de zaken van het Comité Zwemmen Gehan dicapten door de heer A. P. Stuiven berg worden gecoördineerd. Braassemermeer. Ook de krachtver houding in de Randmeerklasse zijn znch aan het wijzigen. Was het voor heen de ongekroonde koning Henk de Ruyter. die alle hoofdprijzen ver zamelde omdat de rest van het veld- er niet aan te pas kwam. nu heeft Jongsma zich losgemaakt uit de meu te. In de derde race zag Jongsma een lange training van zijn equipe beloond met een fraaie over winning op de Ruyter. Daar Jongs ma in de tweede race de boot miste, doordat hy koers zette naar de ver keerde baan en ver achterop raakte, is er met 2-5-1 helaas nu geen be dreiging meer voor De Ruyter (2- 1-1). Onder de rook van Aalsmeer op de Westeinderplas kwam door voortref felijk zeilen van Ed Hoppe in de Val kenklasse ook een verschuiving van de machtspositie tot stand. Bart Kraan kwam slechts één maal tot winst. Daarna noteerde Kraan 6-5. Zijn positie voor de hoofdprijs is nog niet hopeloos, daar Hoppe za terdag de stryd moest staken. Tot de hoofdprijskandidaten behoort ook AALSMEER/OUDE WETERING (GPD) Ook een Regen boog kan last hebben van het warme weer. Bouw van Wijk kon zaterdag tijdens de openingsrace niet aan de start ver schijnen. omdat zijn schip door de droogte zo lek was als een rieten mandje. Ook zondag spoot het water nog lustig naar binnen, toen het schip op een oor lag. Van Wijks positie voor de hoofdprijs is hierdoor in gevaar gekomen. Jan van Staveren, die het roer van Jantje van Ley den steeds beter hanteert, heeft in middels 1-2-2 genoteerd. Van Wijk kan hier slechts 3-1 en Jan Metselaar 2-1-5 tegenover stellen Alleen als Van Staveren nog een steek laat vallen, heeft de Wou- brugse botenbouwer Van Wijk een kans om zijn achterstand in te lo pen. Het waren overigens moeilijke omstandigheden, waaronder in het weekeinde gezeild moest worden. Za terdag trok er plotseling een mini- waterhausse over het water, die veel schade aanrichtte en* hierna was het bladstil. Zondag dreigden buien zich los te laten over de plassen, maar brachten gelukkig alleen maar meer windvlagen, die zodoende enige vaart gaven aan het programma, waarvoor 500 zeilers inschreven. Verheugend is het dat G. Biesot het syndicaatschip „Caatje van Warmond" eindelijk onder moeilijke weersomstandighe den in de voorste gelederen stuurde. Biesot scoorde 3-10-3. Van Wijk zeil de vooral in de derde race bijzonder sterk. Enkele honderden meters voor het veld schoof de „Rakker" triom fantelijk over de eindstreep. Van Wijk heeft dus wel weer vaart in zyn schip. Voor het volgende weekeinde belooft het een harde strijd te wor den. Minder moeite zou de bebaarde Hagenaar Hans van der Kooy in de j 16 m2-klasse hebben om zyn eeuwi ge rivaal Henk Koenst van het lijf te houden. Koenst deed alleen in de derde race een goede zet door krui sende het meer op te gaan. om daar na onbedreigd te winnen. De overige races vielen met duidelijke overwin ningen in handen van Van der Kooy Een derde sterke man. die ook con stant zeilt, is er helaas in dit veld j van 27 boten niet. Leven In de Clipperklasse is einaelyk meer leven geblazen door Buddy Huibregt se Hulbregtse en zyn trapezeman be horen tot de lichtgewicht categorie, j hetgeen hen bij lich weer een voor- sprong geeft op crack Steven de Jong, die meer bij de zwaardere jon? gens thuishoort. De Jong kon Hui- brechtse dan ook tweemaal niet te pakken nemen. Zaterdag ging zelfs Janson De Jong voorby en eindigde als tweede achter Huibregtse, die ook de tweede race won. Halverwege de derde race, met meer wind, rondde De Jong in het vuur van het ge- j vecht een verkeerde boei. Ook zyn 1 twee achtervolgers Huibregtse en Janson. die de grote meester De Jong blindelings volgden, namen het ver keerde merkteken. De Jong won wel. maar een protest maakte Broertjes die eerst vierde was tot win naar. Is er volgende weekeinde wind, dan blyft De Jong fovoriet voor een tweede hoofdprijs de eerste in de voorjaarswedstnjden op het de Lcidenaar Du Prie. die 5-3-2 ver zamelde. Uitslagen c De voornaamste resultaten waren. BRAASSEM: Regenboog. 1. Van Staveren <1- 2-2); Bouw van Wyk <niet gestart- 3-1). Schakel: 1. v d Krogt (3-1-9);i 2. Tijssen 1-10-3i Randmeer: 1. De Ruyter (1-1-2); j 2. Jongsma (2-5-1). 16 m2: 1. v. d. Kooy (1-1-2); 2. Koenst <2-3-1). Vrijheid: 1. Bol (1-1-1); 2. Kok (3-4-3). Pampus: 1. Van Vliet (1-3-2); 2 La Bouchere (5-2-3). WESTEINDER: Valken: 1. B. Kraan (1-6-5); 2. Du Prie <5-3-2). Flying Dutchman 1. Ten Herkei <1-3-1); 2. J. Verhagen (3-1-3). Finnjollen: 1. Boom (1-1-1); 2. Wildery (6-2-3). Stern: 1. Rous (1-3-2); 2. Molenaar (opgegeven-1-1). Solo: 1. P. Kraan <3-1-1); 2. Cos- ter (1-2-2). Flying Junior; 1. Heineke <2-1-1); 2. Zuidema opgegeven-6-2) Door een stroom van protesten konden de klassementen by de OK- jollen en de Vauriënklasse niet op gemaakt worden. UTRECHT ANP Leo Proost heeft zondag in Utrecht revanche genomen voor de tydens de grote prys van Amsterdam geleden neder laag Hy won de stayerwedstryd voor Piet de Wit met 40 meter De eerste machine werd gewonnen door we reldkampioen Jaap Oudkerk. die voor de eerste maal na zyn val en kele maanden geleden in Hilversum, weer aan de start verscheen en een uitstekende indruk naliet. Hy had de pech dat hy in de twede manche kansloos werd toen de motor van zyn gangmaker Bertus de Graaf ku ren begon te vertonen, waardoor Oudkerk op de zesde plaats eindigde. Bij de sprinters kon de Italiaan Damiano zyn huzarenstukje van donderdagavond in Amsterdam niet herhalen. Hy moest nu genoe gen nemen met een vierde plaats. De sprintersprys ging nu naar de Belg Robert van Lancker. die in de finale de Italiaan Santé Gaiardoni met een banddikte versloeg. Lyn Loe- vesyn werd derde. Uitslag stayers: 1 Leo Proost Hel». 2. Op 40 meter Piet de Wit <Ned> 3. op 155 meter Piet v d. Lans <Ned>, 6 Jaap Oud kerk iNed;. VOORHOUT De Amsterdamse eredivisieclub DWS heeft dit week einde Jan Meyer uit Voorhout ge contracteerd. De 22-jarige Voorhou- ter zal voorlopig een seizoen voor de Amsterdamse Stadionclub spelen. G CONSTANZA 'ANP» De Neder landse damesgymnastiekploeg heeft in Constanza een ruime nederlaag geleden tegen Roemenië. De Roe meense dames, die na de eerste dag. waarop de verplichte oefeningen wer den verwerkt reeds een voorsprong hadden genomen, vergrootten deze op de tweede dag en wonnen met 369.60 tegen 358.85 punten. In het persoonlyke klassement won ook een Roemeense. Rodica Apa- teanoe. met 74.15 punten. Ook de tweede, derde en vierde plaats waren voor een Roemeense. Ans van Ger- wen. die na de eerste dag reeds een vyfde po6itie had ingenomen, kon deze behouden met 73.25 punten. Co- ra Stins deelde dezesde plaats met de Roemeense Elena Toercoe met ie der 72 punten staat zouden zyn Een voortreffelyke ingooi van de HBS-er Rob Derogee velde echter openingsbatman Alwyn waarna het tempo van scoren aan- merkeUJk zakte. Verder dan 144 rune voor zeven wickets kwamen de gas ten niet. Gedetailleerde uitslag eerste in nings: Batting Nederland: 221 voor 3: Rikse 86 n.o., Floholl 10. Zweerts 16, Bakker 57, Schoonheim 33 n.o. Bowling Hampstead: Black 3 55. Batting Hampstead: Alwyn 86, Met calfe 26. Black 12, Beek 21, Morgan 22. Norris 22 n.o. Bowling Nederland: Cornells 4'50. Burki 2/53, Vriens 1/54. Kramer 1/ 19. Tweede innings: Batting Neder land: 173 voor 8: Floholl 42. Zweerte 19. Bakker 35. Schoonheim 10. Kra mer 25 n.o., Vriens 12. Burki 17. Bowling Hampstead: Black 2 54, Brodie 1/40, Henderson 4/58. Bat ting Hampstead: 144 voor 7. Good- follow 14. Munro 14. Beek 42. Black 24 Morgan 16, Metcalfe 21. Bowling Nederland: Cornelis 1/33. Rikse 1/32. Burki 2/18, Vriens 2/42 Ajax De Ajax-speler M Fontein heeft op een geweldige manier laten zien waartoe hy in staat ls. Hy maakte 73 runs. waarvan 9x4 en 1x6. Ajax, eerste battend, begon rustig, maar al snel vielen drie wickets <26 voor 3). Daarna begonnen M. Fontein (73) en D Elderlng <12» de score op te vyzelen. Het werd voor Ajax echter geen hoge score (129 all out). By Rood en Wit in domineerde E. Lee ft ink 8-44. De Rood en Wit batsmen zagen echter niet al te veel van de Ajax-aanval waarvan R. Veldhuizen (7-19 in 17 overs) kwan titatief beter was dan J. A. de Jongh (3-28 in 17 overs». De Jongh nam 3 vangen op zyn rekening op eerste slips, op het bowlen van R Veld huizen. De Rood en Wit batsman zag men regelmatig gaan en komen en na de thee was het voor Rood en Wit snel bekeken: 52 all out. Een snelle stump van F. Olthuis maakte een einde aan de wedstryd. Tennis Arminia Bielefeld heeft zich door een overwinning van 2-0 op Tennis Borussia Berlyn. behaald in Berlyn. verzekerd van een plaats in de Westduitse Bundesliga. De an dere promoverende club is Kic kers Offenbach. MIERLO (ANP) De Helmond- se wielrenner Plet van der Kruys heeft zaterdag de Kersenronde van Mierlo 182 km) gewonnen. Hy ver sloeg elf renners in de sprint en fi nishte in de tyd van 4 uur 28 min. 30 sec. Tweede werd Bakker uit Zaan dam en derde Jaques Beursens (Hae- len), beiden in dezelfde tyd als de winnaar. Een half uur voor de start gebeur de er een vry ernstig ongeluk ln Mierlo. De wielrenner Wim Lubbers uit Purmerend werd aangereden door een personenauto en hep zodanige verwondingen op dat hy naar een ziekenhuis in Helmond moest worden vervoerd. Hier constateerde men een breuk aan het linkerbeen en een kwetsuur aan een halswervel. LEIDEN Het junioren A-I team van Rood en burg zal komend seizoen toch in de regionale afdeling mogen spelen. Zoals bekend eindigden de jonge blauwzwarten in de promotie- competitie op de derde plaats, ach ter HOV en Westlandia, die beide recht op promotie konden doen gel den. De ploeg van HOV heeft zich nu echter teruggetrokken, vermoede lijk omdat vele jeugdspelers weldra naar de senioren zuilen overgaan en het basisteam niet sterk genoeg is om de zware regionale competitie met enig succes te doorstaan. Roodenburg krijgt aldus de kans de opengevallen plaats in te nemen vraagt voor spoedige indiensttreding een voor deze functie denken wij aan een dame die van plan ia ons veel werk uit handen te nemen. Wij verwachten van haar o.a. dat zij een opleiding op middelbaar niveau heeft, accuraat en snel kan werken, goed kan organise ren. WIJ BIEDEN haar afwisselend en verantwoordelijk werk, goede beloning en sociale voorzieningen, opname in het pensioenfonds. U gelieve zich In verbinding te stellen met de directie van Beeklaan 18 - De Zilk - Hillegom - Telefoon 025207341. Ter overname aangeboden i.vm. ziekte. Brieven onder nummer 44085 bureau van dit blad. Voor ons bedryfskantoor in de omgeving van Leiden vragen wy een Ons bedrijf beweegt zich op het terrein ven watersporttoeriame, verkoop van boten, buiten boordmotoren en scheepsaccessoiree, verhuur van boten en ligplaatsen voor Jachten en repa raties. Gedacht wordt aan iemand die belangstelling heeft voor het verrichten ven alle op een klein kantoor voorkomende werkzaamheden, aoels verkoop, licht administratief werk, onder houden van contacten met afnemers ed. Indien u ven mening bent dat dit de bean is die u soekt. echryft u ons dan spoedig onder nummer 44094 bureau van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 15