"HET LOOPT MIS MET ONZE WONINGBOUW" Uw Leidsch Dagblad Snelle groei van de economie 2 3 Indiase gezins planning mee op vakantie Export naar Duitsland steeg met 41 TEKENING ZATERDAG ST JOTTI ÏMD ttTTOACH DAGBLAD PAGINA T Er begint al enige tekening te ko men in de verkiezingsstrijd, dié de komende winter om de zetels van de Tweede Kamer gevoerd gaat worden De meeste partüen hebben htm pro gramma voor de volgende regerings periode al gepubltoeerd en de kandi daatstelling is in volle gang. In het komende najaar zullen de programma's, voorzover ze niet reeds zUn goedgekeurd, nog op onderde len kunnen worden geamendeerd, maar by de meeste partyen is de po litieke lijn toch al wel zichtbaar. Als straks de politici van hun (aJ dan niet voor extra kamerzittingen onderbroken, vakantie op het Bin nenhof zijn teruggekeerd, kan de ver kiezingsstrijd ontbranden, vooral nu de verkiezingen enkele weken ver vroegd zullen worden gehouden. De campagnes krijgen de inzet van een aantak interessante nieuwe figuren. Vast staat wel zo ongeveer dat Udink de CHU gaat, aanvoeren, Geertsema de WD en Biesheuvel de ARP. Wie de kleuren van de KVP gaat verdedigen, ls nog niet geheel duide lijk. Velen houden het op Veringa, maar het kan ook een viermanschap worden met. De Jong. Nelissen en Lardinois erbij. De aanwijzing van Veringa hangt nog mede af van de wijze waarop hij zijn bestuurshervormingen bij het we tenschappelijk anderwijs aanvaard zal weten te krijgen. Het is nog de vraag of de minister er zonder kleerscheu ren afkomt. Het parlement zal het hem niet zo moeilijk maken, maar de studenten kunnen zijn Image nog schade toebrengen als de KVP De Jone mee In het veld stuurt, ls het duidelijk dat de huidige premier straks moeilijk als kabinetsformateur kan worden gepasseerd. Biesheuvel zal een viermanschap bij de KVP dan ook wel niet zo leuk vin den. De Jong ligt echter blijkens een deze week door Elseviers Weblad ge publiceerde NIPO-enquéte een stuk hoger in de markt dan Veringa. De premier beschikt in ieder geval over bijna 60 procent van de KVP-aan- hang en daar zal men bij de kandi daatstelling stellig rekening mee hou den. Ook bij de PvdA is de zaak nog niet geheel duidelijk. Er is nogal wat oppositie tegen de aanwijzing van Den Uyl als lijstaanvoerder. Nieuw Links wil ook Vondeling in het veld sturen- Kloos, die zich blijkens de El- sevier-emquete evenals Biesheuvel nog steeds in de gunst van veel kiezers mag vermeien (beiden halen 37 procent) beschikt in de PvdA over een veel grotere aanhang dan beide genoemde politici <64 tegen 47 pro cent), maar hij heeft laten weten geen lijsttrekker te willen zijn. Wel mag verwacht worden dat van Mierlo opnieuw D'66 gaat aanvoeren. Dat in de komende verkiezings strijd het defensiebeleid een voor naam geschilpunt wordt, staat nu al vast. De VVD. ARP en CHU willen meer geld uittrekken om de verde diging op peil te houden. De KVP aarzelt nog en zoekt 't In verbetering van de kwaliteit. Maar deze kleine rimpel In de confessionele samenwer king zal nog wel worden gladgestre ken voordat de drie christelijke par tijen met hun gemeenschappelijk ur gentieprogramma voor de dag ko men. Met wie dat beleid moet worden verwezenlijkt, zullen de confessionele partijen waarschijnlijk voor de ver kiezingen niet aangeven, alle eerdere beloften over duidelijkheid op dit punt ten spijt. De antirevolutionai ren voelen er op dit moment althans bijzonder weinig voor zich vroegtijdig bloot te geven, vooral nu er door de ruzie tussen KVP èn PvdA in feite niet veel meer valt te maken. Of het zou tussen VVD en D'66 moeten zijn, maar de democraten blijken toch niet zo aan te slaan dat zij een werkelijk alternatief vormen. Hen zal hooguit worden aangeboden de coalitie te komen versterken en daarbij zullen zij vooral op staatsrech telijk gebied niet teveel noten op hun zang mogen hebben. Want op dit terrein is de VVD niet tot enige wer kelijke vernieuwing bereid. Geschilpunt in de komende ver kiezingsstrijd en zeker ook by de daarop volgende kabinetsformatie zal stellig ook de zedeiykheidswetge- ving zyn. De VVD die in de positie verkeert eisen te stellen, zal op dit punt zeker het een en ander willen realiseren. Maar volledige maat schappelijke erkenning van de homo filie, en de vergaande herziening van het echtscheidingsrecht die de libe ralen voorstaan, zyn voor de christe- lyke partyen niet aanvaardbaar. Wat dat betreft zouden de liberalen beter met de socialisten in zee kun nen gaan, maar hun verschillende opvattingen op sociaal-economisch terrein verhinderen dat. Voor de socialisten biedt de komen de verkiezingsstryd niet veel perspec tief. De verkiezingen voor de staten en gemeenteraden hebben wel aange toond dat het kiezerskorps maar weinig beweging laat zien. De PvdA zal met sterke troeven op tafel moeten komen, wil zy de kie zer tot een ommezwaai bewegen. Zelf bedrijfssluitingen en arbeidsonzeker- heid biyken de socialisten niet in de kaart te spelen. Den Uyl mag zich in de kamer nog zo bekwaam weren, zyn oppositie slaat niet aan. De gunst van de kiezer gaat kennelyk meer uit naar kabouters in de meest uitge breide zin van het woord. De komen de verkiezingsstryd zal dan ook wel weer een aardige politieke warwinkel opleveren, waarmee niemand goed uit de voeten kan. HAARLEM (GPD) Het dreigt radicaal fout te lo pen met de woningbouw in Nederland. Uit het nieuwste cijfermateriaal valt af te lezen dat de achterstand op het jaarlijkse streefgetal van 125.000 huizen steeds groter wordt. De minister en ook het Centraal Planbureau heb ben daarvoor een complex van oorzaken opgesomd, die in het verleden herhaaldelijk zijn aangevochten. Er zijn te weinig bouwvakkers, aldus de minister, en uit de statis tische overzichten lezen wij af dat de produktiviteit af neemt. Het gaat waarlijk niet om die oorzaken alleen. Uit andere bronnen, van de zyde van de gemeenten, de corporaties en de bouwers zelf, worden daar nog en kele vertragende factoren aan toege voegd. De stijgende rentekosten, wyzigende marktomstandigheden, schaarste aan bouwgrond en het on voldoende beschikbaar komen van bouwrppe terreinen beïnvloeden de ongunstige produktiecijfers evenzeer. De Nationale Woningraad, die in Nederland ongeveer 20 procent van het huidige bestand beheert en 750 bouwverenigingen overkoepelt, heeft daar als negatief effect nog aan toe- gevoeed de bureaucratie. In een re solutie van de gezamenlyke leden, Inmiddels ter kennis gebracht van minister Schut, spreekt de Woning raad ernstige verontrusting uit over de gegroeide achterstand en noemt zy die „betuttelende" bureaucratie 'n 6ta«natie-oorzaak waaraan de be windsman zo snel mogeiyk iets zou moeten doen. Woningraad Wat dat dan zou moeten zyn, heeft de jongste ministeriële brief aan de Tweede Kamer, waarin de noodzaak van een nieuw schema voor de wo ningverdeling, toegespitst op de be hoefte in de regio's en gebaseerd op een gericht marktonderzoek, wordt benadrukt. Vooral in de premiebouw eigen wo ningen hopen de aanvragen zich op. Vaak gaat er meer dan anderhalf jaar over heen voordat die aanvra gen zyn goedgekeurd. Dat geldt ook voor de keuzewoningprojecten. Het raadgevend bureau Twynstra heeft becyferd dat er op de bouwkosten 20 tot 30 procent zou kunnen wor den bespaard, als gemeente, provin cie en het rijk de drie instanties die verschillende criteria hanteren bü de tydrovende goedkeuringsprocedure, hun beleid meer zouden coördineren. De administratieve doublures in de overlappende gebieden, die op deze afzonderlyke goedkeuringsniveaus plegen voor te komen, moeten wor den voorkomen, vindt de Nationale Woningraad. Het is voorgekomen dat een ge- meenteiyk plan maandenlang stag- de woningraad niet concreet aan- neerde en dat de provincie aanmer- gegeven. Wel denkt zy in de iyn van kingen maakte op de punten en de Woningbouiu in het slop. komma's in de aanvraag brief en het verzoek om vergunning uitsluitend daarom retourneerde. Ook -doen zich gevallen voor waarin de bouwer de eerste paal voor een project slaat en maandenlang moet wachten op ge legenheid voor de tweede, omdat de gemeenteiyke afdeling van openbare werken niet ..by" is met de bouwrijpe grond. Al die vertragingen kunnen rem mend werken op de interesse van de bouwers. Bovendien verhogen zy de prijs van een huis, waarop het rijk minder premie geeft, naarmate die prys hoger wordt. Met name in het westen van het land leidt dit tot te leurstellingen voor de kopers, zy ver keren in omstandigheden waarop zy geen enkele invloed kunnen uitoefe nen. zy werken nu eenmaal In het westen, zyn daardoor vaak genood zaakt een in vergelyking met andere landsdelen duurder huis te kopen en worden dan nog gestraft met een la gere premie. Iedereen die met het bouwen in de praktyk te maken heeft, is van mening dat de rykssub- sidies, meer dan thans het geval is, tussentyds moeten worden aangepast om het bouwen van premiewoningen interessant te houden, nu zich op het departement de aanvragen hebben opgestapeld. Onrechtvaardig Er bestaat een stelsel van gemeen- teklassificiatie, louter bestemd voor "t toekennen van premies. Maar zolang Amstelveen en Geldrop in dezelfde klas zyn ingedeeld, blyft de onrecht- i vaardigheid van het aanzieniyke premieVerschil bestaan, omdat in Amstelveen niet meer beneden de 60 j mille kan worden gebouwd en in Geldrop nog panden te koop zyn be neden de 40 mille, om maar eens een voorbeeld te noemen. Het wordt steeds duidelyker dat wat nu nagelaten wordt, in versterk te mate zal drukken op de komende Jaren. Daarom is het zaak nu alles te doen wat mogelyk is om het bouw programma op te schroeven. On danks het feit. dat we zitten met wettelyke procedures, zou de belang stelling van de bouwers ongetwyfeld toenemen, wanneer zy precies wisten waar zy op wat langere termyn aan toe zouden zyn. Als er een financieringswaarborg op langere termyn is en de daarop af gestemde doelstellingen zyn duideiyk omlynd, dan kunnen de bouwonder nemers daarmee rekening houden by hun investeringsvoorzieningen en personeelsbeleid. Nu zy in een lucht ledig moeten werken, is er welhaast per definitie een verlies aan produk- tie. Aannemersvoorzitter P. K. van Eyke- lenburg heeft kortgeleden gezegd dat de Nederlandse bouwers op dit mo ment in staat zyn de woningbouw op te voeren tot 135.000 huizen. Laten we daar dan zo spoedig mogelyk mee be ginnen. Om de financiering te waar borgen moet daarby in eerste in stantie worden gedacht aan woning wetwoningen. Op zo'n programma kan de minis ter tenminste rechtstreeks invloed uitoefenen. Het misverstand, dat pro duktiviteit direct te maken zou heb ben met de zweetdruppels die de bouwvakker aan het eind van de werkdag op zyn rug heeft staan, moet nu eindelyk maar eens uit de wereld. Produktiviteit heeft in de eer ste plaats te maken met arbeidsbe sparende bouwmethoden. Daar kan pas geld in worden gestoken als planning op langere termyn moge lyk ls. Die noodzakelyke continuïteit is 't best gediend met de woningwetbouw. I die uit de algemene middelen kan I worden gefinancierd. Het is voor heel woningzoekend Ne derland te hopen dat de regering die middelen beschikbaar zal stellen. Dat wordt dan een politieke keus uit de suggesties die het Centraal Planbu reau voor het opvoeren van het bouwprogramma heeft gedaan. Die keus zal onvermydelyk beteke nen dat er in andere sectoren zal worden bezuinigd. Dat moet dan maar, want als er iets de hoogste prioriteit in het land moet hebben dan is het de bouw. Iedere vergroting van de achterstand kan betekenen dat zich straks schoksgewyze ontwikkelingen voor doen met prysverhogende conse quenties. En dan zyn we verder van huis dan we nu al dreigen te raken. ADVERTENTIE Uw Leidsch Dagblad tfil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van net nieronder afgedrukte vakantieformulier. dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wy niet aannemen Als brief verzenden frankeren met 25 ct. Ons HUISADRES ls: m Naam: Straat: no. Woonplaats: Kwartaal Wy hebben een Maand doorhalen wat niet van toepassing ls. Post» bonnement Ons VAKANTIE-ADRES ls: m straat plaatsnaam: provincie S.v.p. In blokletters. (By tydelyke Inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet Invullen, maar wel datum le en laatste dag van inhouding). OPZENDEN/INHOUDEN: doorhalen wat niet verlangd wordt. le dag laatste dag Duidelyke opdrachten voorkomen teleurstelling. Kosten van opzenaing/inhouding Voor Nederland. België en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost Kosten f 0,60 per dag. Voor tydeiyk ln te houden kranten wordt by restitutie van het te veel hetaalde abonnementsgeld f 0.50 ln mindering gebracht voor administratie kosten Verzoeke tevens om een vlotte terugbetaling te bevorderen uw gironummer ln het vakje rechts onder punt 3 te vermelden. (GPD) —De Nederlandse econo mie groeit sneller dan een paar maanden geleden werd voorzien. Al thans, dit is de conclusie van het Centraal Planbureau, dat dezer da gen enige aanvullende gegevens be kendmaakte op het in april gepubli ceerde centraal economische plan 1970. Bruto nationaal produkt, indus triële produktie, investeringen, par ticuliere consumptie, export en im port stygen alle sneller dan de ra mingen in februari. Opvallend zyn daarby de ontwik keling van de Nederlandse Export, die circa 13,5 procent hoger is dan het vorig jaar en de styging van de import, die met 9 procent omhoog ging. De ramingen gingen aanvan- kelyk niet verder dan 11 resp. 7,5 procent. Mede hierdoor was het mogelyk, dat voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog de handelsbalans met de bondsrepubliek in evenwicht kwam by een sterk gestegen omzet. De Nederlandse uitvoer naar de Bondsrepubliek steeg met 41 procent, ofwel tweemaal het stygingspercen- tage van de totale Nederlandse ex port. De Duitse invoer naar Neder land nam eveneens, maar lang niet zo sterk toe. Deze styging wyst op het bestaan van een krachtige consumptieve vraag by onze oosterburen. Voor een deel is die het gevolg van een over verhitting van de Duitse economie De Bundesbank heeft onlangs by de Duitse regering aangedrongen op fis cale maatregelen om deze overver hitting tegen te gaan. Maar het bedryfsleven voelt hier echter weinig voor, omdat volgens zeggen vele bedrijven al bezig zyn de investeringsplannen te herzien, waardoor de fiscale maatregelen overbodig zouden worden. Loonontwikkeling Nu kunnen deze wyzigingen van de investeringsplannen alleen het verwachte effect hebben als zy een beperking betekenen. Maar 't is na- tuuriyk de vraag, of dat inderdaad het geval zal zyn. Investeringen han gen meestal nauw samen met de loon ontwikkeling Een styging van (de loonkosten vormt een prikkel om de investeringen te verhogen. Wat dat betreft is de huidige situatie weinig hoopvol. De Bundesbank verwacht dat ik 1970 in Duitsland de pryssty- gingen zullen voortduren, voorlopig is de raming daarby 6 a 7 procent. Soortgeiyke geluiden zyn ook in Nederland te horen. Het Centraal Planbureau heeft meegedeeld, dat de lonen hier te lande in 1970 waar- schynlyk een styging zullen onder gaan van 9 procent. Deze zal slechts gedeeltelyk worden ingehaald door een toeneming van de arbeidspro- duktiviteit die op 5 procent wordt geraamd. Dit betekent dat dit Jaar de pryzen gemiddeld met ongeveer 4 procent omhoog zullen gaan. Het ziet er voorlopig dus niet naar uit, dat er binnenkort van stabiliteit aan het pryzenfront sprake zal zyn. wy biyven worstelen met een ver der schrydende inflatie, met loonei sen van de vakverenigingen, met on evenwichtigheden in ons loon- en prijzenstelsel en ook misschien met bedry f ssluitingen. Buurlanden In dergelyke omstandigheden is het goed zich af te vragen: hoe staan onze buurlanden ervoor? Gaat dc inflatie daar nog sneller dan by ons en biyven wy relatief in het voor deel, of gaat ons land in zyn con currentiekracht duidelijk tekort schieten. Een moeilykheid is. dat de juiste verhoudingen hierby niet dui- delyk aan het daglicht komen, omdat afspraken die versluieren. Zoals ge meld handhaven de Westerse landen het stelsel van vaste wisselkoer sen. Deze zyn min of meer afgestemd op de waarde van een sleutelvaluta. Hiervoor wordt gebruikt de Ameri kaanse dollar. Alles zou misschien goed marcheren als die sleutelvaJuta voldoende sta biel zou zyn. Maar dat biykt aller minst het geval. Te oordelen naar de grote betalingsbalanstekorten zou de Amerikaainse dollar al geruime tyd geleden moeten zyn aangepast, d.w.z. de goudprijs van de dollar had moe ten worden verhoogd. By de huidi ge Internationale verhoudinge biykt dit echter geen haalbare kaart Het gevolg is dat er nu periodiek een golf van valuta-onrust over de wereld gaat. De centrale banken moeten dan alle zeilen by zetten om vraag en aanbod te reguleren en om door middel van steun aan de zwak ste partners het bestaande stelsel ln stand te houden. BIyken desondanks correcties on vermydelyk. dan volgt een devalua tie van de zwakste valuta. Er biykt echter ook een andere oplossing mo gelyk. Nameiyk niet over te gaan tot devaluatie van de zwakste valuta maar tot revaluaties, opwaardering van de relatief sterke valuta wat ln wezen op hetzelfde neerkomt. In we zen. doch niet in de praktyk. By een verwachte devaluatie loopt men nameiyk altyd het risico dat men geld verliest. Nameiyk dat geldvorderingen met een bepaald percentage worden ver- daarentegen op rozen. Het verlies ls laagd. By een revaluatie zit men daarentegen op rozen. Het verlies ls dan beperkt maar de kans op koers winst ls zeer reëel, vandaar dat re- valutageruchten meestal grote ka pitaalbewegingen ontketenen. Ieder een wil dan graag saldi aanhouden in de valuta waarvan verwacht wordt dat deze wordt opgewaar deerd. In Europa komen op het ogenblik maar wenig valuta hiervoor ln aan merking. Kanshebbers zyn in feite alleen de Duitse mark en de Neder landse gulden. Zolang de huidige ont wikkeling voortduurt, d.w.z. dat de Europese landen te kampen hebben met sneller inflatie dan in de Bonds republiek en Nederland, zal dan on getwyfeld de neiging ontstaan om saldi ln Duitse marken of ln guldens aan te houden, of schulden in deze valuta zo snel mogelyk te betalen Zichtbaar wordt deze ontwikkeling op de betalingsbalans, en wel in de vorm van kapitaalimport Het be hoeft dan ook niemand te verwon deren Indien onder dergelyke om standigheden de betalingsbalans een overschot laat zien. Zoals het geval was in het eerste kwartaal van dit Jaar. Op den duur zullen deze ka pitaalbewegingen in Europa groten deels kunnen worden geneutrali seerd, zodra ct sprake zal zyn van een Europese Monetaire Unie waar- by een centrale rekeneenheid wordt gehanteerd. Een dergeiyk plan. opgesteld door prof. R. Barre ls thans in studie. Doch het zal ook volgens prof. Bar re nog wel tot eind 1978 duren al- varens een plan als door hem ls op gesteld ln praktyk zou kunnen wor den gebracht. Voorlopig moeten wy ons dus nog maar behelpen met het lapmiddel van de de- en revaluatie en de consequenties die daar aan verbonden *yn voor lief nemen. dr. Chandrasekhar (GPD) Dr. Chandrasekhar, India's minis ter van gezinsplanning verstrekt cy- fers: „Wy hebben tot nu toe zeven miljoen mannen gesteriliseerd. Twee tot drie miljoen mannen gebruiken het condoom. By 3.5 miljoen vrou wen ls een spiraaltje geplaatst. Vijf tigduizend Indiase vroouwen slikken de pil". Hoopvolle cyfers die illustre ren dat de stryd van deze minister tegen de bevolkingsexplosie in dat land succes heeft. Maar het ls voorlopig een schyn- succes door het andere cyfer: elke anderhalve seconde wordt er in In dia een kind geboren. Het gesprek met minister Candrasekhar gis termiddag in het Nederlands Oon- gebouw duurde vyftien minuten. In dat kwartier baarden zeshonderd Indische vrouwen een kind. India's gezinsminister Sripati Chan drasekhar ls expert ln geboortepen ning. Daarom woont hy 'n paar dagen het Wereldvoedselcongres by. Als hoogleraar heeft hy in meer daD tachtig landen colleges gegeven Van zyn hand verschenen tal van boeken en publikaties over bevolkingsvraag stukken. Hy was docent aan verschil lende Amerikaanse universiteiten, kreeg eredoctoraten in India. Hon-' garye en de V.S. Waar haalt hy zyn optimisme van daan dat geboortebeperking op gro te schaal succes zal krygen? Chandrasekhar„Het is een onder deel aan het worden van de culture le en morele opvattingen van de we- reldbevoking. Lang hadden alleen de ryke volken kennis van geboorten - beperking. Maar nu bereikt het ook de arme volken. En die hebben het juist het hardst nodig. Steeds meer regeringen van arme landen zorgen dat die kennis beschikbaar komt voor hun mensen" Hoe lang zal het nog duren voor dat de wereldbevolking een stabiele groei gaat vertonen? Dr. Chandrasekhar: „Dat is erg moeiiyk te voorspellen. We groeien maar door. Aan het eind van déze eeuw zal de wereldbevolking waar- schynlyk verdubbeld zyn Maar ver beterde economische omstandigheden, hogere levensstandaarden en de aan dacht van regeringen voor beperking van de bevolkingsexplosie zal naar lk hoop in verschillende delen van de wereld tot enige stabilisatie leiden". Doen we te sentimenteel over dit soort problemen? Minister Chandrasekhar: „Het is volkomen onmogelijk om hierover sentimenteel te doen. Het gaat om de emancipatie van de vrouw. Zy wil gelykstelling. zy wil zelf beslui ten of ze trouwt, met wie en hoeveel kinderen." India heeft 550 min. inwoners en groeide vorig Jaar met een „Holland" dertien miljoen mensen erbij. Toch kan dit aantal de Indiase minister niet ontmoedigen. Hy zegt: „We eb ben in verschillende lagen van de bevolking onderzoekingen gedaan. Daaruit is gebleken dat ruim 70 pet. van de getrouwde mannen en vrou wen by ons voor gezinsbeperking zyn Dat betekent niet dat ze het altya in de praktyk brengen. Maar net be tekent wel dat deze mensen met goede voorlichting gewonnen kunnen worden voor praktische toepassing". Over sterilisatie zegt Chandrasek har: „De behandeling is kosteloos. De regering geeft een geldelyke be loning. In Nederlands geld omgere kend ongeveer f. 150. Sommige par ticuliere ondernemingen geven ca deau's: transistorradio's. by voorbeeld of een aantal dagen verlof". „We grypen alles aan om geboor tebeperking te propageren. Alle zie kenhuizen, lezingen, de bioscoop, ra dio en televisie. Kortom: alles. In dia is een open samenleving En on ze mensen zyn erg openhartig over sex. Vooral na de hongerramp in 1967 is het gebruik van voorbehoed middelen enorm gestegen. Nu is er geen honger meer in India". Verzet uw godsdienst zich met? Chandrasekhar: „Het geloof van de Hindoes keert zich niet tegen ge zinsplanning ziet het als een maat regel van gezondheidszorg. Wordt geboortenbeperking met ge zien als „iets van het Westen"? „Nee, wetenschap is universeel en staat ten dienste van alle mensen. Een voorbehoedmiddel is niet Brits of Hollands". Zal er een tyd komen dat geboor tenbeperking moet worden afgedwon gen? Minister Chandrasekhar zegt dat het zover nooit zal mogen tcomen. „Het moet een prlvé-beslissing biyven Op vrijwillige basis. Door opvoeding en voorlichting. „Goede voeding" is ztyn overtuiging, ,,is op de lange duur het beste gezinsbeperkende middel".

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 7