ecreatiecentrum Noordwijkerhouitzonderingen bij huursubsidie Bedankt meneer Aribo Juul Bruessing wint ronde Nieuw-Vennep annen voor kinderboerderij, sprookjestuin, speeltuin Schut wil geen entest Veilig teer in Lisse maanden ir diefstal Z Sft ^ademische s-exaniens s r' SOEKARNO HAD RUSTIGE NACHT Iedereen wordt in het Duits aangesproken liengelcoinpetitie Merentoclit met werries van Die Leythe Interfacultair overlegorgaan van medische faculteiten St. Agnes krijgt creatieve kelder Twee aanrijdingen door dronkenschap (jHJDAG 19 JTTNT 1970 BïTDPCH DAGBLAD PAGINA 9 jRDWIJK Aan de Lageweg, tussen Noordwijk en out, wordt gewerkt aan plannen, die in de nabije toe voor de recreatie in de badplaatsen en omgeving veel in. Men kan deze plannen bekijken op een grote maquette Jcassencomplex van de heer P. J. Caspers en zijn zoons, de brug aan de Noordwijkerhoek. Het model is gemaakt geestelijke vader van de plannen, de heer Kiers, een iet nationale faam als ontwerper-arrangeur. Hij arran- o.m. de tentoonstelling West-Friesland en vroeger het rgse bloemencorso. begin van het recreatie-centrum is er al. In een onge- ,00 m2 groot kassencomplex met een vochtige warme, ie temperatuur, groeien en bloeien de exotische anthu- de bungalow van de fa- upers is men begonnen met van een show-tuin. waar- ïrpervijver en een kom voor planten. De tuin, doorkruist delpaden. zal mogelijkheden voor de aanleg van rots- orders, preken, en heester- igroepen. Daarbii wordt spe- daclit besteed aan alles wat stgebied gedijt. jrjaar is het kassencomplex veer 1100 m2 uitgebreid. De jvan is ingericht tot ver- Alles is ingericht op ping en het zelf opmaken inbakken en bloemstukken, inkt er aan om in de ko ntermaanden in deze ideale waar het materiaal voor m staat, bloemschikcursus- in organiseren, n de maquette van de heer üjkt. zal er nog heel wat ïbeuren. De ontwerper ziet umplex mogelijkheden voor ltuin. een kinderboerderij, num, een speelweide, een uin, een kunstexpositie en ,Hollands Glorie", waar- nolen domineert. Dit is nu dat Noordwijk als badplaats pit voor kille stranddagen. nder dat gemeentebestuur- aklieden veel belangselling roject tonen. informeren naar de reali- udt de heer Caspers. een om de arm. Hij is geen holt. maar leidt. „Stuk voor het er misschien wel komen. moet exploitabel zijn" de heer Caspers tot de toch teelt van anthuriums - De afd. Lisse van het róor Veilig Verkeer heeft in lts een gratis ogentest ge- Door niet minder dan 83 werd van een testweek ge naakt van de gelegenheid, iet volgende resultaat ople- pct. werd geheel goed be- ïoorts was 37 pet. twijfel onvoldoende. waarvan 10 onvoldoende was en dus ir bleek te zyn voor het ptezien bleek 35 pet. on- te zijn en het kleurenzien 3 pet. twijfelachtig. Inte- nog te vermelden, dat de elnemer 81 jaar was, die men goede ogen had! De ide 8 jaren. \G SASSENHEIM Een tearbeider uit Sassenheim voor de Haagse rechtbank rden omdat hy zich schul- emaakt aan enkele inbra- iefstallen. In een bedrijf tylingerlaan had hy onder itenspelers, scheer appa- festolen. hy nog eens teruggegaan radiotoestel weg te nemen. veroordeelde hem tot elf gevangenisstraf, waarvan uien voorwaardelijk en af- de tijd in voorarrest door- ADVERTENTIE UNIEK AANBOD 10OP AANGEBODEN TRANSIT 1968 TYPE 1300. «stel. Verkeert in uitmun- 10181 r LU Te bevragen by AM 'ONDELLAAN 45 TEL. 01710-44545 lnd' '-Aan de Leidse universi- «laagd: Franse taal en letterkun- L. M. Klaassen—Hillen, «1. ex. wijsbegeerte mej. 'burger. Leiden en de heer Leiden. kandidaatsexamen in de wetenschappen slaag- k Ned. Economische Ho- Rotterdam ip. Leiden; W. H. v. d. F. H. J. Drummen, E. C. Heijna, Benthui- M. Hogenboom. Lisse; luis, Sassenheim; J. L. WarmondT. Stolk, J. C. Toet. Wassenaar; Alphen aan den Ryn; J. Voorschoten; H. van fM laar nder ini I Te ■lei® 6.9 gekomen9 ..Ik had ze gezien op een tentoonstelling en ik dacht, dat ga ik ook proberen. De kwekerij heb ik mijzelf aangeleerd. De kwaliteit van het door my gekweekte produkt was van dien aard, dat ik steeds meer particuliere klanten kreeg en zodoen de kwam ik ook in contact met de heer Kiers. Deze bracht mij op het idee een zelfbedieningscentrum op te richten. Ik zie hier iets in. speciaal ook voor mijn zoons. Er is voldoende parkeergelegenheid. Na een paar we ken te hebben gedraaid, meen ik te mogen zeggen, dat het pubhek de weg naar de „Noordwijkerhoek" heeft gevonden". iei-1 khoten. Klacht van Noordwijkse gasten: NOORDWIJK Hoezeer Noord wijk verinternationaliseert. blijkt uit merkwaardige klachten, die bij de WV zyn binnengekomen Medewer kers in hotels, pensions en res taurants blijken het normaal te vin den om iedere gast in de Duitse taal aan te spreken. Nederlandse be zoekers en gasten in Noordwijk heb ben zich hieraan geërgerd. De VVV acht deze klachten terecht. Noord-s &eneraal Moertopo, wijk ligt nog steeds in Nederland en de Noordwijkers zijn Nederlanders en het is dan ook vanzelfsprekend, dat zij eerst hun moedertaal gebruiken Daarom adviseert de WV bezoe kers en gasten eerst in de eigen taal aan te spreken en, waar nodig, daarna over te gaan in de vreemde taal. Maquette van het recreatie centrum aan de Noordwijkerhoek. I (Foto LD/Holvast i 01311(1 111 LtldSe LEIDEN De Leidse hengelcom- petitie hield haar eerste senewed- stryden in de Ringvaart bij Schiphol. De stand is nu 1. DVS I 8 punten 98 stuks. 2. Z West I 8—74. 3. Sp - vi!enden I 8—72, 4. DVS II 6—39. 5 HSV I 5—42. 6. HSV II 4—47. 7. Hen gelsport 441. 8. Ru is voorn 4—37. 9. TT DVV 4—35. 10. S en G 4—27 11 ter je *un. H« heeft ook weer voed- daalberg 3-38. 12. Sp vnenden II tot fflch eenomen. Dit heeft zljnj2_52. 13, De Brasem 2—38 14 Z- eerste vrouw, Fatmawati vanoch- West II 2-19 .15. De Leede'0-22 ih.Tf7 het»ïd0" Persoonlijke standen: 1, I. Schou- nesisohe blad .Indonesia Haya heeft ten 23 stuks. 2. W. v. Loon 21 stuk.- Foekarnos vierde vrouw, de Japanse 3. I. v Loon jr 21 stuks 4 H v' Ratna San Dewi. in Panjs verklaard. Loon 20 stuks. 5, W Moenen 20 st' dat zij haar dre jarig dochtertje Ka DJAKARTA i Reu ter) Oud- presiaent Soekarno heeft een rus tige nacht gehad en schynt iets be- LEIDEN De Leidse roeivereni ging Die Leythe organiseert zondag haar traditionele Merentocht voor werries, over een afstand van 35 ki lometer docr het plassengebied ten noorden van Leiden. Deze tocht is In de eerste plaats bedoeld voor gasten van andere roeiverenigingen. Werries zyn houten boten (tegen- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) Minister Schut (Volkshuisvesting» voelt er niets voor om by de vaststelling van het inkomen om in aanmerking te komen voor een individuele huursub sidie een extra-aftrekregeling te ma ken voor het inkomen van de wer kende gehuwde vrouw. Dit deelde de bewindsman gisteren in de Tweede Kamer mee tijdens een interpellatie van het kamerlid PPR. CPN en D'66 steunden de mo- tie-Nypels. In een andere motie, van de heer Vellenga <pvdA). werd gevraagd de huursubsidieregeling niet alleen te la ten gelden voor huurders van wo ningwetwoningen en premiewonin- gen van na 1960. maar uit te brei den tot alle dure huurwoningen Een beperking van deze subsidiere geling tot woningen, die na 1960 met steun van de staat zyn gebouwd, noemde de heer Vellenga .ongewenst Nypels (D'66), die hierover een motie e»* onbillijk' Ook deze motie kon had ingediend. ..Deze huursubsidie- i niet de goedkeuring van de heer woord ig waarin regeling, die op 1 juli moet ingaan, werkt onbedoeld belemmerend voor de gehuwde vrouw om te gaan werken", zo meende de heer Nypels. I Volgens hem zal dat vooral het ge- 1 val zijn bij de laagste inkomensgroep, die vaak juist het inkomen van de vrouw node kan missen. De voorgestelde aftrekregeling bij de huursubsidie loopt parallel aan die bij de inkomstenbelasting, wat minis ter Schut dan ook zou willen hand haven. ..Ik zie geen aanleiding om dat by de woningbouw te gaan ver anderen". zo zei hij. Drs. Nypels daarentegen betoogde, dat al meermalen ln de Kamer was aangedrongen op een betere fiscale positie voor de werkende gehuwde vrouw. „Ik zou mij dan ook verl Schut wegdragen, met hetzelfde ge volg de meerderheid van de Kamer wees de motie af. LEIDEN Overleg tussen verte- jt._ genwoordigers van de medische fa- ook wel van kunststof), zen als de Kamer akkoord kan gaan I culteiten van de Gemeente Universi- rt ni, In A mrlnnHnm rln Ifriio TTJ'Or reika. naar Djakarta wil brengen zodat zij haar vader kan zien voor dat deze overlijdt. Volgens de Indonesische pers zou brigade-generaal Ali Moertopo, spe ciale assistent van president Soe- harto voor politieke zaken, hebben verklaard, dat de regering er geen beswaren tegen heeft dat de vier de echtgenote met haar dochtertje naar Djakarta komt. Als de artsen liet nodig oordelen, dat Soekarno senkelder van de school voor een behandeling naar het bui tenland gaat. dan zal de regering dit verzoek in overweging nemen, al- één of twee roeiers en een stuur man plaats kunnen nemen. Vaak kan er ook nog een passagier mee. zodat er regelmatig van taak kan worden gewisseld. Dit toerroeien is minder spectacu lair dan het wedstrijdroeien, maar het is een onderdeel van de roei- sport die steeds meer populariteit LEIDEN Morgen organiseert de 8&at genieten afhankelijk van het type met deze regeling", zo zei hy. Hy stelde voor een maximum van bij voorbeeld 5000 gulden van het inko men van de vrouw buiten beschou wing te laten. Met cijfers toonde teit ln Amsterdam, de Vrije Univer siteit in Amsterdam, de rijksuniversi teiten in Groningen, Leiden en Utrecht, de Katholieke Universiteit in Nymegen en de Medische Facul teit in Rotterdam heeft geleid tot de scholengemeenschap St de Eymerspoelstraat fair. Deze miniatuur kermis zal op gebouwd worden in de nieuwe fiet Agnes aan een fancy- ADVERTENTIE Wy ontvingen uit Deventer de nieuwe collectie EXCLUSIEVE TAPIJTSOORTEN in vrywel iedere breedte verkrijgbaar geheel nieuwe structuur van zuiver scheerwol O Beoordeel thuis de kleur en vraag vryblyvend een begroting. BULTHUIS exclusieve Interieurs Botermarkt 23 Showroom Nieuwe Rijn 25 Europese meubelshow Rhijngeesterstraatw-eg 56 Oegstgeest Tv-kijken Uit de gevangenis in de Mexicaanse stad Tixtla zijn 23 gevangenen ontsnapt terwijl de be wakers naar de voetbalwedstrijden op de televisie zaten te kijken. De vluohtelingen hebben de hulp gehad van een cipier, die de deur voor ze opende en zelf ook de benen nam Enige vluohtelingen zaten wegens moord vast Het doel ervan is zoveel mogelyk geld by een te krygen voor de crea tieve kelder die. onder de pas aan gebouwde lokalen zal komen. De ze kelder dient er voor de leerlingen creatief bezig te houden, die met de pas ingevoerde mammoetwet veel uren vry zullen hebben tussen de les sen door. Dit „creatief bezighouden" is vooral de laatste tyd in betekenis toegenomen. Daar de regering geen geld beschikbaar stelt voor zulk soort zaken, is de school genoodzaakt de kelder zelf te bekosten. En daarom dus de fancy-fair, die de gehele mid dag geopend is. hy aan. dat het belastingvoordeel dat oprichting van een interfacultair gegeven wordt bij een inkomen van j overlegorgaan met betrekking tot het ae echtgenote temet kan worden post-academiaal onderwijs op het ter- gedaan door een kleine subsidie te ejn van medische wetenschappen, geven bij een te hoge huur. In orgaan zyn per faculteit twee Namens de KVP. ARP en WD leden en twee plaatsvervangende le- verklaarde het cbristelijk-historische den benoemd De motivering voor kamerlid Scholten. dat deze redene- de oprichting van het overlegorgaan ring niet opgaat. Volgens hem moe- v.as dat het post-academiaal onder ten gezinnen, die economisch in ge- wys een steeds belangrijker plaats in hike omstandigheden verkeren, ge- onze samenleving gaat innemen en 1 lijk worden behandeld. ..De heer Ny- samenwerking vereist is tussen de pels wil in feite een extra-toelage faculteiten om de constant voortgaan De tocht die Die Leythe zondag houdt, voert door Leiden naar Lei derdorp. vandaar via Hoogmade naar de Brasemermeer. Hier wordt gepauzeerd in het watersportcen trum van Ar ie den Boom. De terug reis loopt via de Kagerplassen en Warmond naar Leiden. Die Leythe heeft onlangs haar geven aan gezinnen, waar de vrouw vloot met vier boten uitgebreideen werkt". gladde wedstryd-vier en drie polyes- De meerderheid van de Kamer sloot ter skifs. Zaterdagavond worden de zich aan by het standpunt van mi- nieuwe aanwinsten gedoopt. nister Schut, alleen de PvdA, PSP. BOSKOOP Zyn club had gewon nen bedryfsvoetbal-toernooi) en op deze overwinning besloot een suppor ter uit Alphen aan de Rijn wat te drinken Het was evenwel fout om met ..één glaasje op" een auto te be sturen want. rydend over de Zijde ramde hy een geparkeerde bestel auto en beschadigde deze flink. De supporter kwam pas na enkele hon derden meters tot stilstand, nadat omstanders hem opmerkzaam had den gemaakt op de aanrijding. De Boskoopse politie heeft het rybewys van de supporter ingenomen. In de nacht van zondag 14 op maan dag 15 juni kwam een personenauto uit Zoetermeer met ee niet meer ge heel nuchtere bestuurder uit de rich ting Alphen. Bij het nemen van de S-bocht provinciale weg nabij de Biezen verkoos de bestuurder het ligger te ontwyken, ging hij scherp naar rechts en botste toen tegen een lichtmast. Zyn auto. een Renault, werd totaal vernield. De Boskoopse politie nam het rijbewijs van de be stuurder in. ADVERTENTIE GEMEENTE LEIDEN Burgemeester en Wethouders van de gemeente Leiden brengen ter alge mene kennis, dat zij voornemens zyn bouwvergunning te verlenen voor twee onderling verbonden bijkantoren op het Bevrijdingsplein. t.w. één voor de Stichting Leidse Spaarbank en één voor de Amsterdam-Rotterdam Bank n.v., zulks met afwijking van het geldende bestemmingsplan „Lei- den-zuidwest, herziening 1959". De bouw- en situatietekeningen lig gen met ingang van 22 juni 1970 ge durende tien dagen ten Stadhuize i kamer 111) ter inzage. Belangheb benden kunnen binnen genoemde ter mijn schriftelijk by hun College even tuele bezwaren Indienen. Ledden, 19 juni 1970. NIEUW-VENNEP Juul Brues sing uit Bovenkerk heeft gisteravond de wielerronde van Nieuw-Vennep, 't eerste evenement van de jaar lijkse oranjefeesten georganiseerd door de oranjevereniging „Beatrix" op z'n naam gebracht. Drie ronden voor het einde ondernam hy een ge slaagde solovlucht en ging met rui me voorsprong als eerste door de fi nish aan de Schoolstraat. Daarvoor had Bruessing zich ook al heel actief getoond in deze vijfen twintig kilometer lange koers, die door de organiserende vereniging „De Bataaf" werd verreden als clubont moeting met De Kampioen en Bol lenstreek. Reeds in de eerste ronden nam hy samen met de Badhoeve dorper Ton Zuiker en de nieuweling Theo Smit uit Halfweg een flinke voorsprong. die langzamerhand groeide tot een halve minuut. Zuiker kon het tempo uiteindelijk niet bij houden en zette uitgeput de fiets aan de kant. Maar Bruessing en Smit gin gen door, met enkele renners die reeds een ronde achterstand hadden, aan hun wiel. Theo Smit werd „op één been" winnaar by de nieuwelin gen. De amateurs gingen door en zagen kans. vooral door fel jachtwerk van Fred Zomer. Guus Zantingh en Ted Blom, koploper Bruessing achttien ronden voor het einde te achterha len. Het hele rennersveld, dat toen overigens al behoorlijk was uitge dund. zat op dat moment weer bij elkaar Met nog tien ronden voor de wielen demarreerden Fred Zomer en Piet Neeskens en de rappe Bruessing zat er weer bij. Deze drie vluchters wisten een flin ke voorsprong op te bouwen Toen de vele toeschouwers al aan een span nende eindsprint dachten, deed Bruessing opnieuw een greep naar de macht. Doordat de andere ren ners elkaar in de gaten hielden, kon de Bovenkerker ongehinderd naar 'n fraaie overwinning rijden. De ronde voor dorpelingen, waarvoor de bekende atlete Ilja Keizer het Oud muziekinstrument Russi sche oudheidkundigen hebben in Irak een lemen fluit opgegraven, waarvan vermoed wordt dat het het oudste muziekinstrument ter werela is, zo blijkt uit persberichten uit Bagdad. Vermoed wordt, dat het in strument 7500 jaar oud i& startschot loste, werd gewonnen door de 15-jarige Jan Zoetemelk uit Rijp- wetering. De tweede plaats was voor Cor Blom uit De Kaag. Omdat deze beide renners echter niet uit Nieuw - Vennep afkomstig waren, besloten de organisatoren de wisselbeker toe te kennen aan nummer drie. de Venne- per Jan van Diemen. De uitslagen van deze ronde van Nieuw-Vennep: Amateurs (55 km): 1. Juul Bruessing bovenkerk. 2 Ted Blom Haarlem. 3. Rink Cornelisse Amsterdam. Guus Zantingh Ry- senhout, 5. Leo de Jong Haarlem. Nieuwelingen (35 km) 1. Theo Smit. Halfweg. 2. Frans v. d. Berg Haar lem. 3. Co Hoogedoorn, Zwanenburg Dorpelingen <8.5 km): 1. Jan van Diemen. 2. G. v. d. Laan. 3 H. Splin ter. 4. A. de Groot. 5. G Kroon. Met stijgende verontwaardiging las ik gisteravond in het L D. de recen sie van de „Hohe Messe". De heer Harms, een voor mij onbekende naam in uw krant, meent een uit voering van het Toonkunstkoor. waar maanden hard aan gewerkt is. op een koude en zakelijke toon te moe ten kraken. Laat ik voorop stellen dat ik geen koorlid ben. noch dona teur en ik tutoyeer de dirigent niet. Ik ben zomaar een toevallige toe hoorder met diep respect voor een grote groep amateurs, die het elke week weer opbrengen hard te stu deren op een zeer boeiend stuk kerk muziek. Is de heer Harms op de hoogte van de moeilijkheid een koor samen te stellen9 Beseft hij wel hoe afbrekend hy werkt met deze recen sies? Waarom niet een klein compli mentje 'zeker voor het prachtige Dona Nobis Pacem en waarom een dirigent kraken die in het verleden blyk heeft gegeven een koor te in spireren tot grote prestaties? Kom meneer Harms, wat is de be doeling van een kritiek? Waar blyft de mildheid, die een recensent siert, waar de opbouwende kritiek? U moet wel zeer deskundig zyn. een groot aantal jaren ervaring be zitten. om .grote onzekerheid" bij solisten van naam te moeten consta teren. En wat die kerkruimte betreft, de ontwikkelingen op medisch gebied in dit onderwijs te kunnen verwerken. Tot nog toe hebben de activiteiten van de faculteiten, die zich bezighou den met het organiseren van nascho lingscursussen voor praktiserende artsen en voor hen die werkzaam zyn op het terrein van medisch bio logisch onderzoek, voornamelijk een I lokaal karakter gedragen. Door de oprichting van het interfacultair overlegorgaan beoogt men thans te komen tot het bundelen en stimule ren van deze activiteiten op lande- ff I lyk niveau. Dit betekent dat het XQrVÖ <5c/trt/U(2ft noodzakelyk zal zijn over te gaan tot het oprichten van plaatselyke na scholingscommissies per faculteit, zo- j als dat reeds het geval is in Leiden, i waar de Boerhaave-Commissie voor i voortgezet onderwijs sinds vele jaren I nascholingscursussen organiseert. Het interfacultair overlegorgaan heeft voor 1970 een dagelijks bestuur aangewezen, dat bestaat uit verte genwoordigers van de Leidse medi sche faculteit te weten: prof. dr. J. Dankmeyer (Voorzitter), prof. dr. H. J. P. M. Dijkhuis (Secretaris) en dr. H. C. Hemker (lid) Het voorlopig secretariaat is ge vestigd in het Academisch Ziekenhuis in Leiden Bach heeft zijn werk niet geschreven voor de Stadsgehoorzaal noch het i concertgebouw. Dit werk hoort in 'n kerk thuis en nergens anders (De Mis werd gecomponeerd voor de R. j K. hofkerk van Dresden). Meneer Harms, staat u mij toe dat ik u een raad geef Wanneer u werkelijk des kundig ben. en dat wil ik niet in twij fel trekken, gebruikt u die deskun digheid dan om grote groepen men sen te steunen in hun muziekbeleving met opbouwende kritiek en raadge- gevingen. Kraak niet alleen maar Intussen meneer Aribo. solisten, or kest en koor. heel veel dank voor een verrukkelyke avond, een dank die, dacht ik. onderstreept werd door een spontaan applaus, dat op klonk by het aanbieden van bloemen aan de solisten bij de consistorieka mer. Dat we nog vaak de „Hohe Messe" in het Holland Festival mo gen beluisteren zal de wens zyn van velen. A. A. Labordus Juffermansstraat 44, OEGSTGEEST Deze twee stemmig geklede he ren zijn Bob de Lange en Ton Lensink. Zij beelden resp. Beer man en Laarmans uit. figuren uit Elsschots „Lijmen". De Avro-tv werkt op het ogenblik aan een serie van vijf afleveringen naar de romans Lijmenen ,Het Been die in het komende winterseizoen worden uitgezonden.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9