Croon op mijn werk: de hal taat er en veemarkt bleef Waarom komt die mevrouw op bezoek? geslaagd? D P^Q S T E pastilles-een geslaagd geschenk Geslaagd in Leiden MECTEUR M. WEIMA (MARKT- EN AVENDIENST) NA 20 LEIDSE JAREN: "Die rotbrug" Plus en min r'd Veemarkthal Dr. Kostelijk 25 jaar in EZ Zieken verpleging- Len vinger (Door Hans Melkert) Eén bewoner uit de Suringar- straat trok daarop aan de nood rem, met het resultaat dat er in sneltreinvaart 'n alternatief plan voor beide straten op tafel kwam. In het kort behelsde dit: speel straten, met bankjes en bloem bakken. De auto's zouden een plaatsje krijgen aan de kop van de straat. ADVERTENTIE )m LEIDEN „Drie dingen zijn er, waar ik n binnen en van buiten dankbaar voor ben. an ie dingen, die in mijn Leidse tijd naar een s(max zijn gegroeid: De Groen oordhal staat er en de vee- irkt is behouden. Mijn kerkewerk heeft me lid gemaakt n de generale synode. Ik heb een reis gemaakt naar Israël, larvan ik erg onder de indruk ben". LEIDEN Men herinnert zich het inspraak-verhaalvan de Suringarstraat en de Temminck- straat in de Leidse professoren- wijk. Twee straten waar de ge meente overijverig parkeerhavens ging aanleggen, zonder de beivo- ners erin te betrekken. Een buurtvergadering volgde *n het alternatieve plan were tangenomen. Begonnen is in de Temminck straat (foto rechts). De straat v als het ware één groot speelplein geworden, Er komen nog bankje en de voortuintjes moeten not kleur krijgen, maar ook nu al zie de Temminckstraat er een stuit aantrekkelijker uit dan de Surin 7 ar straat (foto links). In de Suringarstraat wordt vol lens een opgave van het stadhui vandaag of anders morgen eet begin gemaakt met het omtove ren van de rij- tot een speel straat* (Foto LD/Holvast) PAGINA 3 Aan het woord is de heer M. Weima, die wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de gemeentelijke Markt- en Havendienst verlaat op een moment, dat deze 75 jaar oude dienst wordt opgeheven en ver deeld over Groenoordhal en Reinigingsdienst. Over het op zijn zachtst gezegd toch woelige laatste jaar rondom de nieuwe veemarkthal en de opsplitsing van de dienst wil de schei dende directeur niet veel zeggen. et een hink-stap-sprong vla en- van zijn vele activiteiten naar eld veemarkt. Over zijn activiteiten heel te ventcoinmissie„Vroeger wa- uni er wel 100 ijscoventers. Op dit ander gebied is het aantal afge- len. We hebben een maximum, LU )INSDAG 9 JUNI 1970 LEIDSCH DAGBLAD )u[uici is niet allemaal even leuk eest. Er is een strijd gestreden, pr ik buiten sta. Maar ik ben rancunes. Ik ga met pensioen draag de zaken over. Het eerst nu een reis. samen met mijn uw. door de Scandinavische lan- voor de deur. Daarna blijf ik een half jaar in gemeentedienst .adviseur voor veemarktaangele- ^jheden. Die aanstelling is een be- van het feit, dat ze niet blij dat ik ga". 'W! e Fries Weima zegt het recht- reoht-aan. Zo is hij. Op deze heeft hij gewerkt in zijn lang gemakkelijke baan, vanuit zijn rnifieke kantoor in de Waag. In selfde kantoor, dat hij vanwege sfeertje noge gaat verlaten, blikt terug over zijn leven en in het onder over zijn twintig Leidse ja- nu het afscheid nemen nadert: r 1 derdag officieel in de burgerzaal het stadhuis, vrijdag op de vee- tint („in het gewone pak") en van personeel („fijne mensen, die voor him werk over hebben - iedereen beseft dat") en zater- op de warenmarkt. lB aarmee zijn bijna alle raakvlak van zijn werk genoemd. Over j t zijn intensieve bemoeienis met eidse haven en de woonschepen, in getal in Leiden. De toestand niet naar zijn zin, maar be- buwend relativeert hij de zaak I een: „Dat heb je niet in de len d. Er zijn mensen in die groep, eeg niet anders willen, al zou het a aien van politiek in een Rus- 1[p blad merkwaardig staan als de nd in de Haarlemmer Trek- als illustratie van het Westen 1 gebruikt 5 Waag om te beginnen. Een punt en een minpunt voor de Weima. Een pluspunt, dat dit vwerk voor Leiden behouden hili f, toen bij een poging tot be- nbaarheid zijnerzijds geraam- d kosten f75.000 bleek, dat er meer moest gebeuren, wat rond half miljoen kostte. Een min- eld t, da de kaasmarkt gedoemd is Sjerdwijnen. „Toen ik hier kwam. fen er nog negentig zelfkazende ren, nu nog zes. Op de boerderij dit werk over. 6 warenmarkt. Ook een min- en pluspunt. Een min voor de Eidende directeur, dat een andere Jüikts moest worden gekozen. „Het nodig voor het verkeer, maar ier profeet te zijn zie ik dat ver- toch uit de binnenstad verdwij- j. Leiden, met al zijn voordelen, rst ft geen plein. Dat is een gemis" plus voor de invoering van de nsdagse warenmarkt. „Het gaat i I op de markt. De mentaliteit Dg| et de kooplieden is veranderd. len met omgeving is markt- «Ui ded. Het succes van de waren- Da is niet aan hier te danken". bij „hier" wijst de heer Weima au en stadhuis en waaggebouw. ADVERTENTIE Gastarbeiders in Zwitserland De Zwitserse regering heeft giste ren krachtige maatregelen aan gekondigd ter beperking van het aan tal buitenlandse arbeiders in het land nadat zondag per referendum nog drastischer plannen door het Zwitserse volk waren afgekeurd. Het referendum heeft echter wel aange toond dat in Zwitserland grote on- I gerustheid bestaat over het al te royale immigratiebeleid. Bergbeklimmers gedood De leider van een Japanse expeditie heeft in Lima meegedeeld dat de recen te aardbeving in Peru ook het leven heeft gekost van een groep Tsjecho- sl o waakse bergbeklimmers van 17 man sterk. De Japanse expeditie had gekampeerd aan de ene oever van het Llanganuco meer, de Tsjechoslo- waakse aan de andere Het Tsjechi- sche kamp is onder sneeuw bedolven. Ook in Leiden, waar hij directeur van de Markt- en Havendienst werd toen in Friesland zijn opbouwend werk achter de rug was, reden waar om hij zijn geboorteland de rug toe draaide, moest hij de varkens ia ten eohieten. „De varkensmarkt op dins dag is verdwenen, maai* de veemarkt op vrijdag is gebleven. t>e ontwik keling van nu leert, dat ik gelijk heb gehad. Ik wil me niet op de borst slaan, maai- in Leiden was er weinig vertrouwen in. Nu groeit de markt met de week in de hal. Voor dat de minister het in het openbaar zei, wist ik, dat Leiden maar één vinger behoeft uit te steken om de Rotterdamse markt te krijgen. Of Leiden het zal doen och, het is mijn zaak niet meer. Bij leven en welzijn ook in de rustperiode in Oegstgeest zal is het wel zien". De heer Weima heeft zijn op dracht uitgevoerd. „De toenmalige webhouder ik heb vijf wethouders gehad wilde, dat ik de veemarkt uit de binnenstad haalde. Daar heb ik voor gewerkt. Ik ben begonnen met contacten met de veehandel e.d. om te vertellen, dat er een nieuwe marktplaats kwam. De eerste vijf jaar ging dat goed, maar toen werd het moeilijker. Het duurde allemaal lang. Het viel niet mee het geloof erin te houden. De oude veemarkt liep terug. Ledden deed er weinig meer aan, kon er ook niets meer aan doen". De nieuwe plaats kwam er. De Groenoordhal verrees en voor de heer Weima is die het helemaal als LEIDEN Aan de school voor medische praktijkassistenten van de LOI zijn geslaagd voor het diploma doktersassistente de dames E. E. M. ten Berge, Heemskerk: M. H. Bruyn- zeel, Kruiningen; A. C. M. E. Chei- zoo-Veldman, Berghem; S. D. M. van Diepen, Westwoud; P. M. Docter, Breda; N. A. Empel Vermeulen, Echtveld; G. Gastelaars, Rheden; R. M. M. Hazebroek, Amsterdam; A. C. Hoytink, Amersfoort; M. H. van Kesteren, Ommen; C. G. Koershuis, Wassenaar; H. Kooijman. Rotterdam V. J. Koster, 's-Gravenhage; G. J. Langenberg, Marknesse; M. J. van der Linde, Zierikzee; M. J. Makken- ze. Katwijk aan den Rijn; A. L. Meu- lemans-Kessler, Bussum; B. J. E. M. Monincx, Utrecht; P. Mulder, 's-Gra venhage; W. P. M. de Muynck, Am stelveen; R. Ortelee, Heiloo; W. M. Peters, Badhoevedorp; H. G. Pleus, Rijswijk ZH; E. F. M. Pronk, Zuid- Schermer; A. ter Riet, Amsterdam; E. M. de Ruiter, Berkel ZH; R. S. de Ruiter, Wolvega; H. van Schaik, Ingen; Y. C. Schoemaker, Soestdijk; A. A. Schoordijk, Tinte; M. S. Schrij ver-de Wit, Noordwijkerhout; Y. C. A. Sletterink-v. d. Mee, 's-Gravenhage; A. S. Smit, Maassluis: M. M. Splin ter, Boskoop; M. O. Strijk, Leiden; R. van Twillert-Kok, Amsterdam; G. C. Versluis-Hansum, Dordrecht; F. W. Viehoff, Oosterbeek; P. M. van Vliet. Hazerswoude; B. Vliex, Boch- holtz; E. Vons, Vlaardingen; S. F. v. d. Voort, 's-Gravenhage; M. T. A. de Vries, Nederwetten; S. Wagenaar, Broek op Langendijk: M. J. J. C. van Wensveen, Scheveningen; E. de Wolff, Arnhem; J. H. J. Wolfson, 's-Gravenhage; R. Wormsbecher, N. Scharwoude; Y. J. Wijk, Amersfoort; P. C. C. M. Wuijster, Rotterdam; C. J. van Zanten, Velp. Geslaagd voor hbs-b aan het Bo- naventuracollegeJan v. Bergen en Henegouwen, Leiden, Paul Bouter, Leiden: Hans Bouter, Leiden; Chris Droogh, Leiden; Jeroen Droogh, Sas- senheim: Kees Gouverneur, Sassen- heim; Ger van Haarlem, Leiden; Henk van Haasteren, Leiden; Marius de Jong, Oegstgeest; Arie v. d. Krogt, Zoeterwoude; Jan Molenaar, Leiden; Joep Noordman, Leiden; Jan Nijssen, Leiden; André Romijn, Zoetermeer; Flip Rosdorff, Leiden; Paul Ruyse- naars, Sassenheim; Wil v. Rijn. Lei den; Tom Sam, Voorschoten; Karei v. Schie, Leiden; Adrie Slingerland, Koudekerk aan den Rijn; Hein Top per, Wassenaar; Theo Versteegen, Voorschoten; Paul Vogelezang, Lei den; Dorine Devilee, Leiden; Corrie Duindam, Leiden; Hans v. Haaste ren, Leiden; Leo Hakkeling. Wasse naar; José Hayes, Leiden; Peter Hu- waes, Leiden; Arnoux Koppers, Lei den; Nelleke Kroft, Alphen aan den Ryn; José Lagerberg, Oegstgeest; Renée Lagerberg, Oegstgeest; Mare I Lavaleije, Leiden; Jan Lovink, Lei- de hal staat er (Foto LD/Holvast) LEIDEN Dr. P J. Kostelijk, keel-, neus- en oorarts, zal op 18 ju ni gedenken, dat hij 25 jaar in het Sint Elisabethziekenhuis werkzaam is. Hij recipieert op deze dag van 6 tot 7 in het ziekenhuis. den; Nora Maassen. Leiden; Frans Montanus, Leiden; Peter Neve, Lei derdorp; Posé v. Noort, Leiden; Rob le Rutte, Leiden; Raghild de Slegte, Noordwyk; Piet Warmerdam, Voor hout; Gertrud v. d. Zon, Leiden. In het psychiatrisch ziekenhuis „Endegeest'' slaagden voor het staats- diploma ziekenverpleging B de zus ters J. G. Arentzen, C. Th. de Heer, A. M. C. van Rijswijk, E. H. Wagen voorde. A. Waterman. A. L. v. d. Willigen Gatsonides en L. Kalkhoven en broeder J. R. Geersing. maar halen het niet". Over de scheepvaart, die binnen korte tijd Leiden voor het grootste deel links zal laten liggen: „Ik ben blij met dat amleidingskanaal. Het. is moei lijk geweest, vooral die laatste jaren, met de steeds slechter wordende bruggen, zonder de nodige beveili ging. Het is speciaal voor de brug wachters vaak schipperen geweest. De scheepvaart, ik weet het, houdt het wegverkeer op. Als automobilist zeg je: die rotbrug is weer dicht. Maar die scheepvaart is belangrijk, betekent 70 pet. van de aanvoer voor de bevolking. Maar nooit beseft iemand, dat ook de schipper vaak denkt: die rotbrug is weer dicht". De veemarkt. Daar ligt het hart van stegerszoon Weima .geboren en getogen in Leeuwarden, zelf slager in vaders zaak, voorzitter van de slagersorganisatie in de hoofdstad en later de gehele provincie. In de oor log kreeg hij een regelende baan in samenwerking met de voedsel com missar is. „We hebben er hard ge werkt in die ontzettende en moei lijke jaren, die ik mijn ergste vijand als die er is niet toewens, maar het had succes: de veestapel bleef behouden. Alleen de varkens niet. maar die stelden toch niet veel voor in Friesland". veemarkt hal. ,,Ik ken het Utrechtse marktpaleis, maai* Leiden heeft een huiselijker onderkomen voor zijn markt. Voor mij is de Groenoordhal in de eerste plaats veemarkthal. Natuurlijk, sport en evenementen mogen en moeten erin, maar Leiden had nooit zo'n hal gehad zonder de veemarkt. Dat heb ik altijd vooi ogen gehouden". De Groenoordhal is een enorme kroon op het werk. dat de heer Weima nu neerlegt. Hij blijft wel in de sfeer van het vee, al is het alleen al als bestuurslid van de VEBO. de jaarlijkse tentoonstelling, die hij ook diit jaar nog zal organiseren en waarvoor hij vele verdiensten heeft. Wat komt er van rusten als men voorts weet, dat de heer Weima op nieuw actief zal worden als ouder ling, in welke functie hij enkele ja ren geleden lid was van de generale synode? Wat komt er van rusten als men weet, dat hij voorziter is van de Oegstgeester AR-kiesvereniging Nederland en Oranje en dat hij nog wel enkele functies heeft? Het hoeft ook niet, want de heer Weima is nog een actieve man. „Ik ben nog nooit ziek geweest. Daar ben ik dankbaar voor". M. WEIMA Veie tienduizenden Nederlandse vrouwen weten het antwoord dp die vraag. Zij maakten al kennis met de vriendelijke klanten service die de Moara Shira Consulente biedt. Met die kennismaking ging voor velen een nieuwe wereld open. Een wereld van schoonheid. Schoonheid van vrouw tot vrouw. Schoonheid voor iedere vrouw. Want de basis voor schoonheid is een goede verzorging. En iedere vrouw kan er goed verzorgd uitzien. Daarom zijn die tienduizenden vrouwen echt wel blij dat de Moara Shira Consulente op een dag bij hen aanbelde. Omdat zij nu, in de rust van hun eigen huiskamer, de schoon heidsmiddelen kunnen uitzoeken die het best bij hen passen. Omdat zij in een gesprek van vrouw tot vrouw vrijuit over hun huidprobleempjes kunnen praten. Omdat zij deskundig geadviseerd worden bij de aankoop van cosmetica en toiletartikelen van wereldklasse. En dat tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Omdat de vriendelijke en regelmatige Moara Shira service de klant niets extra kost. Omdat alleen Moara Shira haar produkten onvoorwaardelijk durft te garanderen. Om al die redenen is de Moara Shira Consulente steeds hartelijk welkom bij al haar klanten. Misschien binnenkort ook bij u.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3