Leuk avondje 'Kret-Amptmeijer' Miks en Zisekso starten soos in creatief centrum VOORAL DE JONGEREN BLEVEN WEG „We hebben zeer slechte colleges van B en W gehad JL Sociale sociëteit MJ NV VAN i&PAENDONCK 5EREIDHEID TOT PRATEN Streven blijft naar eigen ruimte Statistiek over Statenverkiezing „UIT SCHROOT GEGROEID IN HORTUS (OENSDAG 27 MEI 1970 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 3 d.i£IDEN dinsdagavond. Het heerlijk w, vond je is gekomen, het avondje met het ang verbeide politieke debat tussen Ampt- neyer (PSP) en Kret (Prot. Chr.) Als fjjlrs. J. R. Soetenhorst, hoofdredacteur van iet Leidsch Dagblad, de beide combattan- en inleidt, is de zaal van het Prytaneum Jj [eheel gevuld. Tot Soetenhorsts „stomme erbazing". Amptmeyer is gekleed in een ;uSonkerrode ribfluwelen broek en geblokt tVF|iemd, ds. Kret heeft zich gestoken in een Amptmeyer mag van wal steken in ui^Ut gevecht en doet dat uiteraard met een linkse opstoot. Hij legt ifcog eens uit dat het PAK in b. en 11 l een meerderheid wil hebben of he emaal niets. Zoals het nu gaat, zegt imptmeyer, dekken alle wethouders WI et beleid en zo kan het gebeuren lat een wethouder een besluit staat e verdedigen waar hy in feite tegen tat i. Het PAK wil af van dat „versluie- m ende beginsel van de collegialiteit". k«t De splitsing in B. en W., die er tf Itijd al was, moet nu maar eens dui- lelijk naar voren komen". Wat de pro :on ramma's van het PAK en de confes- iaï|onelen betreft, zegt Amptmeyer dat wel veel op elkaar lijken, maar U| at de mentaliteit als het om uitvoe- ing van dat programma gaat erg erschilt Als je de woningnood pri- ïair stelt, maar Je bent niet bereid Ida r de scherpst mogelijke maatregelen t>or te nemen dat zit die zaak je feite niet zo verschrikkelijk hoog, lt^ldus Amptmeyer. Zoals te verwacnten is ds. Kret het °%ar van a tot z mee oneens. Hij zegt Tok duidelijk waarom niet, want de lominee bezit gelukkig de gave Gods ,ldW helder te formuleren. Hij begrijpt iailet waarom de partijen nu niet sa rden meer het stadsbestuur kunnen Jormen. Het is niet zo, aldus Kret, njat aan de ene kant de progressieven het PAK staan en aan de andere de conservatieven. „Het oopt door de partijen heen. Er zijn loeg socialisten aan te wijzen die PAK-opstelling frustrerend vin- i". En: „Er is fundamenteel ver- chil tussen de regering en 't stadsbe- |tuur. Dat laatste maakt geen wets- itwerpen, maar moet uitgaan van ichoven normen die landelijk ijn gegeven. Doe je dat niet dan corri geert Ged. Staten onmiddellijk, ij Binnen de gegeven perken han- jtel je, op basis van gezamenlijke ver tegenwoordiging. B. en W. is geen ka binet. dat is een totaal andere con structie. Die hele PAK-formule is een tomedie, die de bevolking mis- jchien aanspreekt, maar niet waarge- naakt kan worden". Amptmeyer ziet dat niet zo. „We d lebben wel degelijk een eigen stuk folitiek beleid. Je kunt prioriteiten tellen, zoals de woningbouw, demo- ratisering van bestuur". Bij de be- >n luiten van G.S. hoef je je niet neer 5 e leggen: „We zijn geen loopjongens *Dfan een rechts beleid". Kret: „Maar G.S. heeft de wet in kJle hand. Wat u wilt is de maatschap- da tij omkeren. Daar zal u in 1970 nog üet in slagen. Dat houdt in dat u ichzelf met uw werkwijze straks uit- uijchakelt". Een ogenblik later zegt Kret dat het Evangelie nog altijd de grootste ritiek heeft op de maatschappij". iV laar wordt op de voorste rijen be- liu muikt om gelachen. Kret gaat nu tven op zijn strepen staan en wil dat ,eïlat niet meer gebeurt. „Ik lach ook Dooit een PSP-er uit". Kret wijst er nog eens op dat G.S. J4ok werkzaam waren toen er nog een rooms-socialistische regering bestond m in die dagen tot volle tevreden- J heid van de socialisten zijn opgetre den. Een boze stem uit de zaal: „Ja, n'n zuster". Kret blijft erbij dat wat 11 liet PAK voor ogen staat, stuk zal lo- en op het beleid dat landelijk en g. provinciaal wordt gevoerd. Ampt meyer nu met stijfbenige verbeten- J leid: „Het PAK-program is een rai- aimum program. Als dat niet kan Borden uitgevoerd dan hebben de ge- }lf meenteverhoudingen niets te beteke nen. JS x li Ms provincie en rijk kunnen dicteren UI uat hier gebeurt dan kan er maar beter direct een commissaris van het rijk komen om de zaken in handen lief puntgaaf kostuum. In hun kleding zit geen vierkante centimeter overeenkomst, te vrezen valt dat er ook tussen hun ideeën geen fusie mogelijk zal zijn. Soe tenhorst zegt bedeesd dat hij zichzelf meer als grensrechter dan als scheidsrechter ziet in dit debat. Een in dons verpakte volzin, die aardig verbergt dat er wat hem betreft wel bloed mag vloeien. Nou ja, figuurlijk dan natuurlijk. te nemen. Het zinvolle van program ma's is dat je ze uitvoert en er niet de kiezer mee belazert". Amptmeyer zegt overigens niet zo pessimistisch te zijn. Hij vindt dat er wel degelijk speelruimte is. maar dat die tot dus ver onvoldoende door b. en W. is be nut. „We hebben zeer slechte colle ges van b. en W. gehad", zegt Ampt meyer later nog. En met een klein vingertje wijzend op Kret: „Ik tart u dat te ontkennen". Kret wil graag bewijzen zien. De zaal vraagt Ampt meyer om die slechte wethouders dan eens op te noemen. Amptmeyer: „Me vrouw Den Haan is misschien de eni ge goede wethouder". Kret vindt dat het PAK weinig de mocratisch handelt, „want zodra u in de minderheid bent laat u de kiezer in de steek". Ook de door Amptmeyer gesignaleerde tegenstelling in men taliteit is voor hem onduidelijk. „Het is niet zo dat de ene groep (het PAK) te hoop loopt om iets te bereiken en de andere groeperingen niets doen. Leiden heeft al alle mo gelijke dingen gedaan. Het college van b. en W. heeft al bereikt bij de overheid dat Leiden een uitzon deringspositie gaat innemen. Schut heeft toezeggingen gedaan. (Stem uit de zaal: „Schut heeft al meer be loofd. meneer") en de financiële ver houdingswet voor de gemeenten gaat straks op de helling". Vijand Kret zegt ook dit: „Je mag nooit je plaatselijke nood landelijk abso luut stellen. Voor Leiden is de wo ningnood de grootste vijand, maar in het noorden is dat de werkgele genheid en weer ergens anders is dat recreatie. We moeten onze noodsitua tie splitsen in de maag van hen die Hogere verantwoording dragen. Na tuurlijk. Maar we dienen rekening te houden dat we met elkaar te maken hebben en dat er veelkleurige belan-, gen zijn". Amptmeyer probeert het mentali- teitsverschil tussen PAK en niet-PAK eens concreet aan te geven. „Minister Schut heeft onlangs geprobeerd die economische binding werk-huisves- ting te laten vervallen. Het Leidse col lege sprak toen van een ramp. Aan mevr. Den Haan vroeg ik: als dat doorgaat wat doen jullie dan? „Ge woon doorgaan", zei ze. Kret: „Volko men juist. Als je het stadsbestuur op Je schouders neemt, moet je op je post blijven. Dat is de plicht tegen over de bevolking". Amptmeyer: „O. ja? Is het de plicht van het stadsbe stuur mee te werken aan wat het zelf een ramp noemt? Wat de situatie ook is: u wilt besturen. Wij niet. Als bij de verkiezingen te weinig Leidenaars vinden dat 't PAK-programma moet worden uitgevoerd, dan gaan we niet in b. en W. zitten, dan wachten we maar tot 1974". tember in het nieuwe gemeentebe stuur zitting neemt dan zal het pro beren zijn programma uit te voe ren. Maar als dat niet lukt dan zult u dat bestuur niet langer willen. Met andere woorden: de mensen die straks het PAK kiezen, weten niet of u in december nog wel in het ge meentebestuur zitting heeft. Ls dat niet vreemd?" Amptmeyer: „Al is het PAK-pro gram ook een minimum-program, het ls mogelijk dat het rijk ons de voet dwars zet. Dan moeten we allereerst proberen die voet beentje te lichten. Lukt dat niet dan moeten we toch doorzetten. Dan moet het er maar van komen dat de rijkspolitie ons ar resteert. Dan zeggen wij„Mensen, jullie hebt gewild dat we ons pro gramma uitvoerden, help ons nu Wat ons voor ogen staat, kunnen we ook alleen doen met maximale steun van de bevolking". Over de woningnood wordt ook uit voerig gekeuveld. Amptmeyer zegt dat er in Leiden tenminste 100 grote pan den sinds lange tijd leegstaan. .Maar voor vorderen voelt men niet. want dat is zo naar en bovendien zo moei lijk. Als je dan voorstelt om die vor deringsprocedure te vergemakkelijken zijn ze tegen" Kret: „Jazeker, daar heb ik met genoegen tegen gestemd, krijgt mij niet voor verkorting van de procedure ervan, want ik vind het een immorele oplossing. In die panden moeten weer gezinnen bij el kaar wonen en wat inwoning voor ellende is dat weten we nu wel. Bo vendien zijn die panden vaak verre van best Je stuurt dan de woning zoekenden van krot naar krot". Iemand uit de zaal roept heftig: „U heeft twee monden, één voor Lei den en een voor Den Haag". Kret be aamt dit blijmoedig. Commissies Concreet Kret: „Ik wil nu wel eens concreet weten wat er gaat gebeuren. Als het PAK de meerderheid krijgt en in sep- Ieder één keer komen de combat tanten in moeilijkheden. In het be gin is dat Kret. Amptmeyer zegt het belachelijk te vinden dat de vergade ringen van gemeenteraadscommissies niet toegankelijk zijn voor de gewone raadsleden, „zelfs niet als toehoorder Je wordt op die manier ernstig ge hinderd in het vergaren van infor matie, dat je toch nodig hebt om over iets te kunnen oordelen". Kret zegt dat die gedragswijze berust op een overeenkomst tussen de partijen (ook de PSP» die in 1966 werd aan gegaan „en die je niet zo maar hal verwege de rit kunt veranderen". Het merendeel van de zaal is het verre van eens met Krets uitlatingen. „Iets wat je met z"n allen in 1966 be sluit, kim je best een paar jaar la ter met z'n allen wijzigen". Amptmeyer komt aan het slot wat in de nesten te zitten. De in de zaal zittende KVP-er Hansen vraagt hem waarom PSP en PvdA er toch te gen zyn dat de tien miljoen die in kas liggen voor de schouwburg ge bruikt worden voor de woningbouw. Amptmeyer: „Er is nu al een tekort van acht miljoen, met die tien mil joen kunnen we dus weinig doen. Je lost er geen probleem mee op. Je krygt een jaartje uitstel en dan heb je geen reserve én geen schouwburg mee. Ik zeg er maar even by dat ik cultuur niet als een luxe maar als een noodzaak zie". Maar Kret pint hem vast: „Nee, als u niet wilt komen tot een afwe ging van belangen en de woningnood als absolute urgentie ziet. waarvoor absolute voorrang moet zyn. dan moet u die tien miljoen daarvoor gebrui ken" Soetenhorst gaat dan over tot de dagsluiting. „U kunt beide kandidaten nog tot 3 juni vragen stellen. U vindt Amptmeyer zet zijn politieke doeleinden uiteen die Kret (rechts) noteert. Scheidsrechter Soetenhorst middenzit er on bewogen bij. (Foto LD/Holvast) hen beiden in het telefoonboek, de heer Amptmeyer staat meen ik vlak boven de Amro-bank vermeld (luid gelach». Ik eindig nu zoals Haya van Someren dat op de VVD-vergadering deed: wel thuis en welterusten". ruud paauiv. i ADVERTENTIE De VVD komt bij U in de buurt. Hedenavond Zuiderkerk Lamme nschansweg. Aanvang 20.00 uur LEIDEN Nog deze week beginnen twee Leidse werk gr oe- toe hadden beide werkgroepen zich pen, Miks en Zisekso, met een wekelijkse bar-avond in het crea- j ^wend ^t heJ jeVfd" en J°ng«ren- f. J, A -.r, centrum Ruimte, die het pand Cea- tief centrum aan de Breestraat 66. Miks (een besloten club voor Ciiiastraat 67 in huur heeft van de homofiele jongeren van 16 tot 25 jaar) is elke woensdagavond gemeente, via de lja. de Leidse open van acht tot twaalf uur. Zisekso (een actiegroep voor „alle j Jeugd Actie. Onlangs heeft de lja soorten" seksuelen) draait op vrijdagavond. Ton Middelkoop, lid van de werk groep Miks, is ervan overtuigd dat er in Leiden behoefte bestaat aan een sociëteit waar jonge homofielen elkaar kunnen ontmoeten. „Er is weinig gelegenheid om je als jonge homofiel op je gemak te voelen", zegt hy. Thuis word je vaak niet geaccepteerd, evenmin als op school. Dat leidt tot een verkrampte hou ding. De bedoeling van de Miks-bar is, om eens in de week tot je zelf te kunnen komen. De „stamgasten" die er nu al zyn, zullen hun best doen om nieuwkomers meteen erby te ha len, zodat ze niet eerst een tyd onwennig rond hoeven te kyken. Miks speelt ook serieus met de ge dachte om een maatschappeiyk wer ker aan te trekken, die dan „als per soon" op de woensdagavonden aan wezig is in de soos. Dit moet dan wel een figuur zyn die zich kan verplaat sen in de sfeer van de Miks-groep. betekenen voor de jongeren, die door hun homofilie met de maatschappy of ziohzelf in de knoop zyn geraakt. Voorlopig wil Miks nog niet naar buiten treden. Eerst moeten de jon geren die er komen, zich bewust wor den van hun homofiel zyn. Als daar echter behoefte aan bestaat, kunnen er later wel acties worden gevoerd vanuit Miks. Zoals byvoorbeeld voor maatschappeiyke aanvaarding van de homofiel. In tegenstelling tot Miks wil Zi sekso juist wel acties gaan voeren, of in elk geval die stimuleren. Zi sekso is een opensoos, opgericht door enkele Leidse NVSH-leden. Iedereen kan op de vry dagavond deze bar be zoeken in het creatief centrum, om er te praten over actiepunten als: legalisatie van abortus en drugs, af schaffing van de wet op de porno grafie. enz. Miks en Zisekso zyn intussen al een half jaar bezig met het creëren Het zou een eerste opvang kunnen l van een eigen sociëteitsruimte. Daar- echter het gebouw na een bestuurs wisseling by Ruimte, afgesloten. Ruimte heeft daarop een advocaat in de arm genomen, omdat men vindt dat de verhuur van het pand aan de Caeciliastraat los moet wor den gezien van de (nieuwe) activi teiten die er plaatsvinden. De afsluiting van het pand bete kent hoe dan ook een strop door de rekening van Miks en Zisekso. Er was al druk verbouwd in de Ceaci- liastraat, een koffiebar was reeds klaar voor gebruik. Tydens een vergadering van de Leidse afdeling van de NVSH, be sloot deze vereniging gisteravond aan Ruimte een stichting die alle ac tiegroepen in de stad wil stimuleren, zo mogelijk met actie-ruimte een eenmalige subsidie van 550 gulden uit te keren. De NVSH verklaarde zich tevens bereid om by te dragen in de kosten van eventuele feesten die Miks en Zisekso op touw zetten, terwyl Ruimte desgevraagd de film- projector en de geluidsinstallatie van de NVSH kan lenen LEIDEN Het is niet vreemd, dat in deze verkiezingstyd spectacu laire politieke hoogtepunten de mees te aandacht krygen. Men zoekt in de politieke tuin en plukt er de kleur - rykste bloemen. Of dat altyd de mooiste zyn is natuuriyk de vraag. Neem de dag van gisteren, een drukke in de laatste week vóór de raadsverkiezing, waarin de politieke partyen extra hun best doen om de gunst van de kiezer te verwerven Een volle zaal voor een stukje po litiek vuurwerk als het debat Kret- Amptmeyer. Een enge kleine kring daarentegen In de grote zaal van de Burcht, waar raadskandidaten van de partijen, die gaan samenwerken in het Leids pro gressief akkoord (PvdA, PSP. PPR en D'66). zich bezonnen op de sociale situatie in de stad. Allen, die met sociaal en maat schappeiyk werk te maken hebben, alsmede artsen, die ook ervaringen hebben op dit gebied, waren uitge nodigd om de PAK-kandidaten in formatie te geven. Degenen die wa ren gekomen, waren op de vingers van enkele handen te tellen. Daardoor kreeg het gesprek niet de misschien door het PAK verwachte allure, maar er werden toch nuttige opmerkingen gemaakt over een on derwerp. dat voor een stad als Lei den van bijzonder veel belang is. D'66 ïysttrekker Oosterman ver telde iets over de sociale paragraaf in het PAK-program. waarop hy graag kritiek wil horen van de mensen, die in het sociale veld werkzaam zyn. Hy stelde, dat het PAK een sociaal- economisch structuuronderzoek nood zakelijk vindt, omdat de grootste pro blemen van Leiden van sociaalecono- mische aard zyn. Hy merkte op. dat het progressief akkoord van mening is. dat aandacht moet worden be steed aan de oprichting van kin derdagverblijven en -speelzalen voor 2 tot 4-Jarigen en opvangcentra voor 6 tot 12-jarigen buiten school tijd. zyn pleidooi voor de aanstelling van goede en dus dure krach ten in het sociaal werk werd onder schreven door de directeur van de so ciale dienst, die het gebrek aan geld en het woningtekort in Leiden aan merkte als de grootste problemen om personeel te krygen. Uitvoerig werd gesproken over het nut van het Jonge Maatschappelijk Contactorgaan. Aangedrongen werd op een sociale koepel, die in dit or gaan spreekbuis moet zyn. Nodig is een sociale sociëteit, waar over de problemen kan worden gesproken. Maatschappeiyk en sociaal werk werd onderschreven door de direc teur van de sociale dienst, die het gebrek aan geld en het woningtekort in Leiden aanmerkte als de grootste problemen om personeel te krygen Uitvoerig werd gesproken over het nut van het Jonge Maatschappelijk Contactorgaan. Aangedrongen werd op een sociale koepel, die in dit or gaan spreekbuis moet zyn. Nodig is •n soicale sociëteit, waar over de pro blemen kan worden gesproken. Maat schappeiyk en sociaal werk wordt in Leiden verricht door een groot aan tal verenigingen en instellingen. De vraag kwam naar voren waarom er zo weinig contact is. Sport- en Jeugd werk hebben wel een samenwerkings- koepel. maar de sociale wereld niet. Ideeën werden gelanceerd om te komen tot een sociale dienstverlening in de vorm van samenlevingsopbouw werk, dat volgens insiders hard nodig ls in Leiden. Daartoe zal een appa raat moeten optreden met afdelingen research, planning en voorlichting. Opmerkeiyk werd het genoemd, dat in deze sfeer in de oude <sane- rings)wyken niets bestaat, dat zelfs een nieuwe wyk als Zuidwest te kort komt, maar dat er gelukkig voor de nieuwe Merenwyk wel iets gebeurt. Daar worden particuliere ini tiatieven ontplooid om te komen tot gemeenschapsvoorzieningen in de vorm van een groepspraktijk van huisartsen, gecombineerd met een kruisbureau e.d. Conclusie: het Leidse PAK heeft in de komende vier jaar op sociaal ge bied heel wat om aan te pakken. HANS MELKERT (Van één onzer stadsredacteuren) LEIDEN De raadsverkiezing staat voor de deur. Eén van de vragen daarbij is hoe groot het percentage wegblijvers zal zijn. Is het gelijk of kleiner dan bij de Statenverkiezing in maart? Een steekproef heeft geleerd, dat er in Leiden vrijwel geen verschil in percentage wegblijvers zat in liberale en so cialistische wijken. Een onderzoek dat het gemeentelijk bureav Statistiek mede op verzoek van raadslid Van Aken uitvoerde heeft duidelijk gemaakt, dat vooral de jongere kiezer is weg gebleven. In de leeftijdsgroep 1940-1944 benaderde het aanta wegblijvers de helft en in de groep 1945-1949 kwam het ook flink over de 40 pet. Om te beginnen met de percen tages: in de laatst genoemde groep bedroeg het 43 (mannen 45, vrouwen 42), in de groep 19401944 was zelfs 45 (mannen 43. vrouwen 47) en ver der: 1935—1939; 40 (41 en 37), 1930- 1934; 36 (37 en 34), 1925—1929; 27 (31 en 23). 1920—1924; 30 (30 en 31). 1915—1919: 30 (30 en 30). 1910—1914: 19 (18 en 20). 1905—1909 22 (22 en 22». 1900—1904; 29 (17 en 38) en vóór 1900; 34 26 en 40). Statisticus W. Maan is van plan ook van de raadsverkiezing een der- gelyk steekproefonderzoek te ver richten. Van de verkiezing voor Pro vinciale Staten werden de gegevens door middel van een steekproef uit van het kiesregïster evenredig over alle stembureaus verdeeld getrokken. De steekproef omvatte 1000 van de in totaal 22.436 niet opgekomen per sonen, verdeeld over 478 mannelyke en 522 vrouweiyke kiesgerechtigden. De grootte van de steekproef ls zo danig, dat eventuele verschillen tus sen de uitkomsten van de steek prot en die van de verdeling naar geslach en jaar van geboorte van de gehel populatie van de niet-opgekomenei voor parktisch gebruik binnen toe laatbare grenzen zullen liggen. Aai kleinere verschillen echter tussen d« onderscheiden leeftydscategorieën en/of geslacht van de niet opgeko- menen (b.v. tussen percentages als 40 en 44) kan geen al te absolute be tekenis worden toegekend. Voor Leiden als geheel bedroeg het percentage niet-opgekomen kiesge rechtigden 34. Er is althans in to taliteit gezien geen verschil te con stateren tussen het gedrag van man nelyke en vrouweiyke kiesgerechtig den. Beide groepen bleven in geiyke mate weg. Het hoogste percentage wegbiyvers geven de jongeren leeftydsgroepen te zien. Tot aan de geboortejaren 1910- 1914 toe stygt het opkomstcyfer re gelmatig. Voor de kiesgerechtigden geboren in de pariode 19101914 be draagt het percentage niet-opgeko- menen nog .slechts" 19. Een weer toenemend percentage „wegbiyvers" valt van de oudste leef tydsgroepen te constateren. Het per centage niet-opgekomen mannen ge boren vóór 1900 bedraagt 26, dat van de vrouwen zelfs 40. Over het alge meen ls de toekomst van de vrou weiyke kiesgerechtigden tot aan de geboortejaren 19051909 gelyk of beter geweest dan van de mannen. By de ouderen (geboren in 1904 of eerder) zyn het vooral de vrouwen die verstek lieten gaan. Tenslotte is nagegaan hoe de spreiding van de „thuis-biyvers" over de 63 stemdistricten verdeeld is ge weest. Globaal werd nagegaan of althans enig verband aanwezig kan worden verontdersteld tussen het per centage „wegbiyvers" per stem district en het sociaal-politieke milieu van at G tb. jt*r dat district, zoals dit tot uitdrukking komt in de verkiezingsuitslagen. Om een zo scherp mogelyke ver deling te verkrygen zyn stemdistric- ten. waarin de WD relatief sterk is vertegenwoordigd (tenminste 18,6 van de geldige stemmen» vergeleken met districten waarin de PvdA rela tief veel stemmen telt (tenminste 38.8% van de geldige stemmen). Voor de 19 „WD-wyken" werd als gemiddeld percentage niet-opgeko men 33,0 becyferd en van de 17 „PvdA-wyken" bedroeg dit 34A LEIDEN Leiden herdenkt dit jaar niet alleen het vertrek van de Pilgrim Fathers in 1620, maar ook het 79ste lustrum van de universi teit. Zoals by de beide voorafgaan de lustrumvieringen het geval was. zal ook thans in de Hortus Botani cus aan het Rapenburg een open luchttentoonstelling van Nederland se beeldhouwkunst te zien zyn. De tentoonstelling, die de titel draagt „Uit schroot gegroeid", biedt een overzicht van wat in Nederland na 1955 gemaakt is op het gebied van de z.g. schroot plastiek. Van beeldhouwers als om. Tajirl, Mooy, Hesselius en Verpoorten is werk te zien dat geheel of gedeelte- lyk is opgebouw uit afvalmateriaal. In totaal worden zeventig werken van ruim dertig kunstenaars geëx poseerd. Deze expositie, die georganiseerd werd door het comité Beeldenten toonstelling 1970 in samenwerking met BBK en BBK '69 is te bezich tigen van 5 juni tot 12 Juli, op werk dagen van 9-6 uur, op zondagen van 10-6 uur. Op bepaalde tyden zal er gelegenheid zyn onder deskundige leiding op beperlrte schaal zelf met schroot te werken.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3