Een platina en twee diamanten echtparen in Leiden Raad Warmond akkoord met schoolconcerten burgemeester op bezoek en telegram van koningin Openbare werken is als glazen huis" geslaagden m.m.s. in wassenaar Wit-Gele Kruis bijeen Nog meer aanlopen in „Zwanburg" HAAGSE AGENDA Wethouder M. v. d. Voet WEERRAPPOKTEIN Pea van Eist al 1 week zoek Oud ijzer -..ir LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 MEI 18 (Van één onzer verslaggeefsters) LEIDEN Burgemeester Van der Willigen en zijn echtgeno te hebben gistermiddag drie jubilerende bruidsparen gelukge wenst. het 65 jaar getrouwde echtpaar Bergman, en de twee diamanten echtparen Vogelaar en Verstraaten. De heer en mevrouw Bergman - Onderwater vieren 31 mei a.s. hun 65-jarig huwelijksfeest. Beiden zijn geboren en getogen Leidenaars en wonen nu sinds drie jaar in de be jaardenflat aan de Beethovenlaan. De heer N. Bergman is 88 jaar en heeft als deken we ver gewerkt, o.a bij Zaalberg. Mevrouw G. Bergman- Onderwater is 86 jaar. Het echt paar heeft drie zoons, acht klein- en 21 achterkleinkinderen, die met nog enige vrienden en kennissen op maandag 1 juni deze platina bruiloft mee zullen vieren. Het echtpaar Vogelaar was maan dag 25 mei zestig jaar getrouwd. Vorige week vrijdag vierde dit dia manten echtpaar dit feit met de zes kinderen en de vyftien kleinkinde ren. De twee achterkleinkinderen zijn nog te jong. De heer J. Vogelaar- is 85 jaar en heeft voor zijn pensionering als tim merman gewerkt. Hoewel hy gebo ren is in Leimuiden woont de heer Vogelaar met zijn vrouw sinds der tig jaar in Leiden, Kooipark 5. Mevrouw M. M. Vogelaar-van der Voet is 79 jaar geleden geboren in de Haarlemmermeer Omdat zy heel moeilijk loopt, helpt haar echtge noot haar veel in de huishouding, te meer omdat het echtpaar ondanks financiële tegemoetkomingen geen hulp in de huishouding kan vinden. Het diamanten echtpaar kreeg ter gelegenheid van dit feit een geluks telegram van Koningin Juliana. Het tweede diamanten echtpaar: de heer en mevrouw Verstraaten. Hun trouwdag viel op 18 mei, maar twee weken daarvoor werd het feest gevierd waarbij ook de twee kinde ren en twee kleinkinderen van het echtpaar aanwezig waren. De heer A. Verstraaten is 84 jaar en evenals zijn echtgenote geboren en getogen in Leiden. Vanaf 1914 heeft de heer Verstraaten gewerkt op de stoom tram in Haarlem, maar wegens een toenemende doofheid werkte hij na 1931 in de werkplaats van deze tram. Sinds dit jaar woont hij met zijn vrouw in hun huidige woning aan de Jan Lievensstraat. Als hobby heeft De heer en mevrouw Voge laar-Van der Voet, met achter hen burgemeester en mevr. Van der Willigen, bekijken het tele gram met een gelukwensdat het echtpaar Vogelaar van de Konin gin kreeg. (Foto LD/Holvast de heer Verstraaten tuinieren en ook houdt hij duiven in zijn achtertuin. Mevrouw M. Verstraaten-Van der Wilk is 84 jaar. Hulp in de huishou ding krijgt zij van een inwonend jong echtpaar. Ter gelegenheid van dit feest kreeg het diamanten echt paar een telegram met een geluk wens van de Koningin. Het echtpaar Verstraaten wilde niet op de foto. Het echtpaar Bergman viert binnenkort zijn 65-jarige huwe lijksfeest. Mevrouw Van der Wil ligen wenst mevrouw Bergman- Onderwater geluk met dit jubi leum. (Foto LD/Holvast) I Stadhuis (wachtkamer trouwzaal- I Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente. 7- j 8 uur nam. Diamaniplein 27 Gespreksavond Ba- ha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. i Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. i Akeleilaan 43 Oegstgeest Informatle- I avond Baha'i gemeenschap. 8 uur nam. I Steenschuur neldse Ver. van Postze gelverzamelaars. 8 uur nam. Breestraat 19 Soclteit Twentwel. 8.30 11 uur nam Oude Vest 45 Kappellarla. creatlef- ludiek feest K. en O, 3-10 uur nam ZOETERWOUDE Dat het Wit- Gele Kruis vertrouwen geniet van de leden bliikt wel uit de opkomst. Van de 835 leden was slechts één lid aan wezig. Voorzitter drs. Westerman was verhinderd deze vergadering bij te wonen. Van de artsen was jammer genoeg niemand aanwezig. De werkzaamheden hebben zich in het afgelopen jaar bewogen op het eerste terrein. De organisatievorm, waarbij de bezinning op samenwer kingsverbanden met andere Kruis verenigingen centraal stond. Bij de bestuursverkiezing werd de plaats van de voorzitter de heer C. M. Qestman ingenomen door de heer F C. A Zaat. De plaats van de heer Brekelman werd ingenomen door mevrouw E H. M Sies-Voorst. WARMOND De raad van Warmond heeft gisteren be sloten aan het Gewestelijk orkest subsidie te verlenen voor het geven van een aantal schoolconcerten, met dien verstande dat deze concerten beperkt blijven tot de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6. Goedgekeurd werd voorts een voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 2000,- voor een af scheiding van de te maken ,.open" jeugdspeelplaats. Een be drag van f 2466,- werd beschikbaar gesteld als subsidie voor het herstel van de 17de eeuwse boerderij Nieuw Alkemade" gelegen aan de Wasbeeklaan. Aan enkele personen werd vergun- ning verleend tot het nemen van een i ligplaats met hun woonschepen in i water, eigendom van de gemeente. voor te bepalen naar de lengte van daad 't geval is want voor de verbre de boot omdat dit meer rechtvaardi- ding van de Leede zal nog moeten ger is. B. en W. zegde toe dit nader worden aangekocht de in de polder vroeg zich af waarom bij de samen stelling van deze regering geen ge bruik is gemaakt van een bij uit stek deskundig rapport van de ver eniging van Nederlandse Gemeenten. Mede was men van oordeel dat deze aangelegenheid in veel groter ver band moet worden gezien en het zou daarom aanbeveling verdienen, in dien de bollenstreek toe trad tot het Gewest Leiden. Gevraagd werd of over de tot stand koming van deze regeling ook overleg is gepleegd met het Gewest Leiden. Bovendien werd Breestraat 19 Sociëteit 8.30-11.30 uur nam. De Burcht Verkiezingsdag D'66. Van Hoogendorpstr. 36: P.vdA-he er op gewezen dat Warmend in feite8* uur nam Haarlemme niet meer kan worden aangemerkt als Boerhaaverestaurant. Wijkbi: komst VVD, 8 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum. J. v. d. Meer, 8 uur nam. Rapenburg 6 Openbaar debat Amptmeijer. 8.30 uur nam. Breestraat 66 Informatie-avond Je Sleutelstad, 8 uur nam. Groot-auditorum universiteit H Kring 25-jarig bestaan Ned Ver. ex-politieke gevangene 7.30 uur i Holiday Inn Prov. Gezondheid receptie "Wit-Gele Kruis 4-6 uur WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreek sociale raadsvrouw, 46 uur nam Stadsgehoorzaal Zangconcours 1 Bond van chr. zang- en orator! verenigingen, 1.30-11.15 uur nam. Luxortheater Tekenfilmparade Walt Disney voor jeugd (K. en O.), uur nam. Luxortheater Landelijke prem western „The balled of Cable Hogi 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Lelds appél K spr. minister Lardinois, 8 uur nan Stadsgehoorzaal Informatieve eenkomst schooladviesdienst. 3.30 nam. DONDERDAG Titus Brandsmalaan 76 De Duikb clubhuis handenarbeid, 8-10 uur ni Stadsgehoorzaal Muziekmanifesti K. en O. „van Bach tot beat" m Rotterdams Phylharmonlsch Ork Ekseption, Syntagma Musicum en i Louis van Dijk. Cesar Franckstraat officiële o ning Rudolf Stelnerschool door co missaris der Koningin. 2.30 uur n? Lakenhal Ledenvergadering Ver. belangstellenden in de Lakenhal. 5 nam. Kantine Clos en Leembrug! Klelnkunstporgramma Ned. Ver. hulsvrouwen, 2 uur nam. Lakenhal Lezingenavond Oud-Leid over Pilgrimfathers, 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13 Evangelisatie christd gem. Ecclesia, 8 uur nam. Witte Singel 18 Bijeenkomst Schol ren Aktiegroep Leiden, 7.45 uur na Breestaat 19 Sociëteit Twentwel. 8 -11 uur nam. Nieuw Minerva Ledenver. Lelt kunstkring Voor Allen, 8 uur nat Haagweg 14 Openbare vergadert dekenale raad Leiden, 8 uur nam. Aula Kagerstraat 7 Leerllngenultvc ring Leldse Muziekschool, 7.45 uur na Leidse Schouwburg Blijspel „Sprii uit het raam schat we gaan trouwei voor K. en O, 8 uur nam. Techn. school Haagweg 4 Diplomi uitreiking, 8 uur nam. Rijnl. Lyceum Oegstgeest Volle Evai felie samenkomst, Spr. dhr. Bulthui uur nam. Het Witte Huis Oegstgeest Schaal sociëteit Palamedes. 2-5.30 uur naj Twentwl bloembollengemeente omdat in War mond nog maar weinig bollengrond WOENSDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Bult" van Joe Orton. Circel: „De cactusbloem" van Paviljoentheater, 20.15 uur: Toneel groep De Circel: „r Barillet en Grédy. DONDERDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedie: „Vier maal anders" van Barillet en Grédy. HOT, 20.30 uur: Haagse Comedie: „Baajert" van Philippe Adrlen. Circustheater, 20 uur: Nederlandse Operastichting: „The Saint of the Bleeckerstreev' van Glan-Carlo Me- nottl. a 3 S H 3 SP» I min sS Amsterdam zwaar bew. 15 8 0.6 De Bilt zwaar bew. 17 6 0.6 Deelen motregen 17 6 2 Eelde motregen 16 8 4 Eindhoven geh. bew. 18 6 0 Den Helder geh. bew. 14 10 4 Luchth. R'dam zw. bew. 18 6 0 Twente geh. bew. 16 7 1 Vllssingen onbewolkt 15 10 0 Zuid-Limburg licht bew. 18 10 0 Aberdeen zwaar bew. 16 9 0 Athene onbewolkt 21 15 0 Barcelona onbewolkt 25 16 0 Brtgrado licht bew. 21 8 0 Berlijn regenbul 18 7 8 Bordeaux onbewolkt 24 10 0 Brussel onbewolkt 20 11 0 Frankfort onbewolkt 21 6 0 Grenoble half bew. 20 6 0 Helsinki regen 17 8 0.6 Innsbruck regenbui 15 7 2 Kopenhagen half bew. 15 9 9 Lissabon onbewolkt 20 15 0 Locarno onbewolkt 26 9 0 Londen onbewolkt 23 11 0 Luxemburg onbewolkt 18 10 0 Madrid licht bew. 29 12 0 Malaga zwaar bew. 23 15 0 Mallorca onbewolkt 26 11 0 Mtinchen regen 15 7 5 Nice zwaar bew 20 14 0 Oslo onbewolkt 18 11 6 Fa rijs onbewolkt 21 8 0 Rome zwaar bew. 21 12 1 Stockholm zwaar bew. 19 9 0 Wenen geh. bew. 20 13 0.2 Zürich regen 18 8 0.1 OEGSTGEEST De bij de a.s. raadsverkiezingen met lijst één uit komende prot. chr groep (ARP- CHU) hield gisteren in het Gemeen tecentrum een propaganda-avond. waar ds. J Kret nog juist voor zijn debatavon'd in Leiden, een korte in leiding hield Hij merkte op, dat hoe wel hij komend van het ongezonde Leiden naar een gezond Oegstgeest, de problemen, al zyn ze dan ver schillend van aard. benaderd moeten worden uit een zelfde uitgangspunt, nl. ons evangelisch denken. In alle samenlevingsverbanden moet 't evan gelie de grondslag zijn. Dit geeft men sen met een besturende taak het vas te vertrouwen, dat deze wereld niet verloren is. De voorzitter van de ver gadering, de heer D. J. Kommer ging na het vertrek van ds Kret nader in op de taken die b(j het gemeente bestuur liggen. Hij is ervan overtuigd dat de Pr. Chr. groep hier een uit stekend programma op tafel heeft ge legd. Wethouder M v. d Voet, die lijstaanvoerder is en de laatste vier jaar de portefeuille van openbare werken heeft bezet, vertelde een en ander over de groei van Oegstgeest. zijn aandeel daarin en over de toe komstplannen, waarvan het grootste is de bebouwing van de Morsebelpol der, het plan Haaswijk. Hij vond Openbare Werken een zware porte feuille, waarbij men in een glazen huis zit. Veel is er gedaan voor de sport en met de woningbouw is het bijzonder snel gegaan Nu nog uit breiding van sportvelden en een over dekt instructiebad. Uit de vergade ring werden vragen gesteld o.a. wordt cultuur t.o.v. de sport achtergesteld? Wat doet het gemeentebestuur eraan Hoe staat het met de bouw in het Haaswijkplan? Er moe ruimte ko men voor initiatief van groepen be langhebbenden, die bepaalde bouw- I plannen hebben en deze willen uit- voeren. Ten aanzien van de huis vesting voor bejaarden deelde dhr. V. d. Voet mede, dat er bejaardenwo- te zullen bekijken. Bij het voorstel tot aankoop van grond in het bestem mingsplan „Zwanburg" stelde de heer Willemsen de vraag of er nu nog meer aankopen moeten plaats vin- Gevraagd werd de vergoeding hier- den. De voorzitter zei dat dit inder- j aanwezig is. Lang werd over deze zaak van gedachten gewisseld, maar men was algemeen van mening dat een beslissing terzake door de nieuwe staande jachthaven met de daarbij raad moet worden genomen. Gewe- behorende gebouwen. Door een sterke zen werd op de onhoudbare toestand, daling van het aantal leerlingen van wat de verkeersveiligheid betreft, van de Katholieke avondschool voor de Oranje Nassaulaan. De voorzitter m.a.v.o. in Leiden wordt het netto te kort per leerling geraamd op f. 444.- ln plaats van het oorspronkelijk ge raamde bedrag van f. 250.-. De raad zou gaarne in de volgende verga dering meer concrete gegevens willen ontvangen, hetgeen door de voorzit ter werd toegezegd. Aan de perso neelsvereniging van de gemeente werd een subsidie verleend als bijdra ge in de kosten van de te organise ren uitgaansdag. Haarlemmertrekvaart-bmi ningen komen, dat er zeker één, wel licht twee bejaardencentra bij ko men alsmede een service-flat. Hoe wel de Pr. Chr. groep voor de grens verlegging in 1966 zetelverlies zal lij den. bestaat het vertrouwen, dat dit tot één zetel beperkt zal blijven. BODEGRAVEN De 17-jarige Pea van Eist uit Bodegraven is al een week niet thuis geweest. Zij ver liet op dinsdag 19 mei de ouderlijke woning, en is nog niet teruggekeerd. Wel bestaat het vermoeden dat het meisje ergens in de omgeving rond zwerft. De leerlinge van de Chr. Nij verheidsschool in Leiden heeft lang donkerblond haar, bruin-groene ogen en is 1.65 m lang. Zij draagt een blauwe spijkerbroek, witte regenjas en draagt witte gymschoenen. Toen zij van huis wegliep had zij wel geld bij zich. Het vermoeden bestaat dat I zij wat overstuur is geraakt door het j naderende examen. NIEUW VENNEP De jaarlijkse oudijzeraktie „Van spijker tot dors machine" die de muziekvereniging „Irene" zaterdag in Nieuw Vennep hield, heeft 72 ton aan „waardeloos" materiaal opgebracht. Dit komt neer op een bedrag van ongeveer f 4800 Onder de beschikbaar gestelde spul len, die 's morgens in alle vroegte op de trottoirs werden gezet, waren circa honderdtwintig kachels, die overbodig zijn geworden nu Nieuw Vennep sinds, kort is overgeschakeld op aardgas. WASSENAAR Aan het Rijn lands Lyceum in Wassenaar zyn ge slaagd voor het eindexamen MMS: Anneke Benz, Lies van den Berg. Zita Brix Mieke van Dingstee, Gwendolin Dresselhuys, Noëlle Fur- née, Annemarie Henkemans, Winnie Hillen, Hanneke van Keppel, Ingrid van der Kuy, Hanneke Lantihg. Jac queline van der Leeuw, Patricia Loo- puyt, Joke Peschar. Carla Sobels. Anne Marleen Vandenbergh. Linde Voute, Maryke Weisglas, Ellen van den Bergen, Linda Drees, Betty Duns, Beppo Everts, Loes Hollander, Cor- rie Huibregtse, Marjolyn Klunder, Ellen van Leeuwen, Judith Mogen- dorff, Mia Nering Bögel, Yvonne v. Nes, Greet je Postma, Mikolein Roor- da, Hester Schuringa, Yvonne Wey- henke, Christel van der Wilk. Jan- ny Woudstra, Ingrid Zielstra. Er zijn twee kandidaten afgewezen Regeling Ter discussie stond ook de ge meenschappelijke regeling samen werkingsverband bollenstreek. Ge steld werd dat deze aangelegenheid eerder behoort tot de competentie van de nieuwe raad. Men was van mening dat déze raad een besluit heeft ge nomen. om toe te treden tot het Ge west Leiden en wanneer men nu dé ze regeling aanvaardde, zou men een gedeelte van de taak van dit gewest te niet doen. Het gevaar van deze regeling, die moeilijk leesbaar en handteerbaar zou zijn, is ook dat weer een nieuw apparaat in het leven wordt geroepen met de hieraan ver bonden, niet geringe kosten. Men deelde mede dat deze aangelegenheid de volle aandacht van het college van B. en W. heeft. De heer Wilsen werd gezegd dat de verontreiniging van het polderwater voor een belangrijk deel zou plaats vinden door het spuien van afvalwater door de D K.W. fabrieken. De voorzitter zegde toe terzake een onderzoek te zullen doen instellen. Oegstgeest De parkeer plaatsen langs de Irislaan en de Lange Voort in de onmiddellijke nabijheid van het winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest zijn tot ..blauwe zone" verklaard, waarin men niet langer dan één uur mag parkeren. Gelijk met het aan brengen van de daarvoor beno digde strepen en het plaatsen van de borden was men op het parlceerplein aan de overzijde van de Lange Voort bezig met het neerzetten van een bontkleurige, verlichte reclamezuil (inzet links Deze zuil werd bij de opening van het winkelcentrum Lange Voort aangeboden door de aannemer. Het heeft geruime tijd geduurd alvorens tot plaatsing kon worden overgegaan (Foto LD/Holvast a JUBLj \msstm TENTOONSTELLINGEN Dag 10-4 uur zondi Rijksmuseum van Oudheden (B penburg 33) Werkd. 10 uur voorm. uur nam. Zond. 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkund (Steenstraat 1) dag 10-5 uur. Zondi 1-5 uur nam. Expositie „Verbeeld verleden" (aqu rellen) t.e.m. 30 Juni. Ned. Legermuseum Geopend maai dag tot en met vrijdag 9 uur voorn 5 uur. nam. zond- en feestdagen 1-5 Rijksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappen. Dag 10-4 zon. 1-4 uur. Heempark: Oegstgeesterweg (Kikke' polder) Flora van eigen bodem da i van 8 uur voorm. 5 uur nam. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 4 11): Grafiek dl. za 1-6 uur nam. c fee-clun anno 1866 ma- za 10 i voorm. 11 uur nam. Molenmuseum De Valk tot half s- tember, dinsdag tot en met zaterd 10-5 uur. zondag 1-5 uur na. Hortus Botanicus tot 30 sept. dagi lijks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 ui opzondag van 10 tot 4 uur. Lakenhal Pilgrimfathers herden kings jaar 1970 (t.e.m. 4 oktober). Pieterkerkgracht 9: Expositie Aemula Natureal werkdagen 19.30-2 uur, zaterdag en zondag 14-17 uu v (t/m 30 mei). LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „De verdoemden", 18Jhi Dag. 2 en 8. Vrij en za nachtvoor! j, om 11.30 uur: „Dr. Vreemdelust" Ir LIDO: „Airport". 14 Jr Dag, 2,jf" 7, 9.15. Zond ook 4.45. „My fair lady", a.l. Dag. REX: „Some like It cool", 18 j h( Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.30. Vl n; en zat. nachtvoorst, om" 11.30 uui ,I)e zondares van Athene". 18 Jj STUDIO: „Zwljnestal", 18 )r Dill?1 2.30. 7, 9.15. Zond. ook 4.45. TRIANON: „Bob en Carol en f» en Allee", 18 jr Dag. 2.30. 7. 9.1iWi tfond. 2.1.r. 4.30. 7. 9.15 APOTHEKERSD1ENST. j Geopend voor spoedeisende gevalU Apotheek Herdlngh en Blanken, Ho gewoerd 171. tel. 20502, De Oegstgeeii se Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegs) geest, tel. 53274 en Apotheek Voorscno ten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. De zaterdag-, zondag avond- en nachtdienst van apotbeel R van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt waargenomen door Apo theek Herdlngh en Blanken. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN. Academisch Ziekenhuis: Maan dag en woensdag tot en met vrij dag 19.0019.45 uur, dinsdag 13.00- 14.00 uur, zaterdag 15.00-16.00 uur. Zondag, alg. Christ, en nationale feest dagen 14.30-16.00 uur Vrouwenkllnid daandag t.e.m. vrijdag 19.0019.45 u. zaterdag 15.30-16.30 uur zondag all ihrist. en nationale feestdagen 15.30- 1700 uur Kinderkliniek Maandaj e.m. vrijdag 18.15-19.00 dinsdag 13.00- 4 00 uur zaterdag 15.00-16.00 u. zon- ;ig alg. chris. en nationale feestdagen 4.30-16.00 uur. Dlaconessenhuls. Dag. Ie kl 11-12, 13 15 14 N 19-20 uur, 2e kl en 3e kl o c5 ,i4 en ^;20 uur- kinderafdelinl 3 15 14 en 18.30-19.15 uur. Ellsabethzlekenhuls Dag 14-15 M 8.45-19.30 uur kraamafdeline 15-16 en 8.45-19.30 uur. Annaklinlek Dag 13.30-14.30 en bo- endien op dinsdag vrijdag en zater- ag van 18-19 uur. Endereest Dinsdag en vrijdag 13- 4.30 's zondags 11-12 en 14-15 uur. Jelgersmaklinlek Maandag t.t.ffl vrijdag 16.45-17.45 uur. Zaterd: uur zondag 11-12 en 13-15 uur. a* C iet! J

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2