Blauw Zwart greep tegen LFC laatste kans (1-2) Bij Siemens is je LTS-diploma heel wat waard! SIEMENS Bij winnende treffer van Papendrecht stonden twee spelers buitenspel: 2-3 „Musjes" superieur Lugdunum speelde weer als vanouds Italië moet zonder Anastasia naar Mexico WASSENAARSE PLOEG ONTSNAPT WEER AAN DEGRADATIE Alblasserdam geklopt: 1-3 SIEMENS PAGINA 12 DINSDAG 19 MEI 1870 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT,- LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD (Door Cees Onvlee) LEIDEN LFC heeft de competitie niet met een overwin ning (en de vierde plaats) kunnen bekronen. De geelzwarte Leidenaars werden gistermiddag met 12 „uitgeteld" door het Wassenaarse Blauw Zwart, dat tegen het einde van iedere com petitie steeds weer over bijna mysterieuze reserve-krachten blijkt te beschikken. Cock van Weerlee doelpunt Roodenburg kansloos: 3-0 ROTTERDAM Roodenburg is zaterdagavond in Rotterdam volko men verdiend met 3—0 ten onder gegaan tegen De Musschen. De inzet van de Leidenaars was bepaald on voldoende en in ieder geval ontoe reikend om zich de Rotterdammers van het ïyf te houden. Hoewel beide teams met diverse invallers aantra den trok vooral De Musschen direct na het beginsignaal stevig van leer. Met frisse, open aanvallen over de vleugels werd de Roodenburg-defen- eie onder druk gezet. Na ongeveer twintig minuten werd het betere spel van de musjes be loond. Kruit lanceerde een voorzet die door Verheij ineens werd inge schoten (10). Toch was dit doel punt waarschyniyk niet nodig geweest als doelman Mat Keereweer de situatie wat beter in het oog had gehouden. Acht minuten na deze tref fer reageerde Keereweer opnieuw te laks toen Van Driel de bal scherp voor het Roodenburg-doel trok. Ten tweede male was Verheij aan wezig om, ditmaal met het hoofd, de zaken vakkundig af te ronden: 20. Tegenover deze Rotterdamse wa penfeiten stelde Roodenburg enige uitvallen, maar Dubbeldeman en Jansen, die zich nog wel flink wilden inspannen, schoten in capaciteiten tekort. Direct na de hervatting diende De Musschen de blauwzwarten de ge nadeslag toe Op een vrije schop van Kruit snelde achterspeler Ro mein naar voren en trof met een flitsende kogel doel: 3—0; een acht tien karaats doelpunt. In het laatste half uur van de wedstrijd viel er voor de toeschouwers bitter weinig te genieten. Beide ploegen bewogen zich nog wel over de grassprieten, maar daar is dan ook alles mee ge zegd. Aan Roodenburg-zijde kwamen vooral Keereweer. Klinkhamer en De Jonge zeer matig voor de dag. De jeugdige Henny de Klerk daarente gen speelde een goede party voetbal. Blauw Zwart heeft zich wéér ge red De Wassenaarse formatie, die enkele weken geleden —met Alphen tot degradatie leek gedoemd, heeft de opma rs - naa r - behoud ook dit sei zoen weer met succes afgesloten. Na het gelijkspel tegen Lugdunum (11» en de zege op Laakkwartier (20» veroverden Jan van der Kooy cs na een fair duel, waarin LFC zich bekwaam van zijn sportie ve taak kweet door de winst niet cadeau te geven, de twee kostbare winstpunten, die Blauw Zwart juist boven het (met 0—2» tegen DHC) verliezende Naaldwijk brachten. Daarbij moet echter wél het voorbe houd worden gemaakt, dat de Was- se n aarde rs één dezer dagen de Inder tijd gestaakte wedstrijd tegen DHC met een 10 voorsprong ook inder daad winnend uitspelen. Maai- over die laatste drie minuten de ont moeting werd voorlopig gewon nen verklaard maakt men zich in Wassenaar weinig zorgen meer Tegen LFC (zonder de geblesseerde Leo de Jong en Peter van Laarho ven, voor wie Piet Geerlof en Frits van Dalen meespeelden) heeft Blauw Zwart byzonder hard voor de laat ste kans gestreden. Technisch sloeg de balans wel iets in het voordeel van de beter combinerende Leid se kanaries door. maar de grote inzet en slaagvaardigheid leverde toch de wel verdiende overwinning op. Nauwelijks vijf minuten na het be ginsignaal van de rustig lei dende scheidsrechter Van Tol veroverde Blauw Zwart zich reeds een gunstige uitgangspositie: na een lange ..slalom" kon de snelle Pieter Donath door het centrum van de even aarnzelende Leidse verdediging breken en tegen zijn lage inzet was doelman Wim Visser kansloos '10). Na dat doelpunt legden de Wasse- naarders zich begrijpelijk toe op het consolideren van de kostbare voor sprong. Via uitvallen bleven Pieter Donath en Ren van der Ham met de vleugelspelers Jan Barnhoorn eii Jan Borsboom wel alle aandacht van de LFC-verdedigers eisen cornerver houding voor de rust: 36 maar over het algemeen u-aren de Leide naars wel iets in de meerderheid Aanvoerder Aat Heymans en Wim van der Linden stuwden de veel switchende viermansvoorhoede Van Dalen-Munne-Van Weerlee-Gubler), bijzonder gemakkelijk, maar de stug verdedigende blauwzwarten hielden toch knap stand. Ton van der Drift en Gerard van der Spek grendelden het centrum bekwaam af en achter die (versterkte) defensie stond bo vendien doelman Peter Pieterse zijn mannetje. Ook de 19-jarige Ifannaart, die kennelijk zijn af scheids wedstrijd met een doelpunt wilde bekronen volgens een officieel communiqué van het LFC-bestuur heeft Hannaart overschrijving naar Feijenoord ge vraagd („waarvoor de contacten door derden tol stand zijn geko- menf"), waar hij of in de ama teurselectie. dan wel in de B-for matie zal worden opgenomen ruk te enkele malen vanuit het hart van de defensie op, maar ook hij zag geen kans de achterstand ongedaan te maken. Kort vóór de rust werd het zelfs nog 02. In de 39ste minuut kon de gemakkelijk schietende Ren van der Ham weer in het centrum onbelem merd aanleggen en zyn schot caramboleerde via de paal achter de kansloze Visser. De kleine Visser, die daarna met twee fraaie saves een nog grotere achterstand van de Lei- denaar voorkwam Na de rust ging de strijd voor de ongeveer vierhonderd (voor het me rendeel Wassenaarse» toeschouwers vrijwel gelijk op. LFC veroverde naar mate de tyd verstreek een licht overwicht, maar dat resulteerde toch slechts in één doelpunt: in de 28ste minuut moest de bekwame doelman Pieterse zich gewonnen geven voor een fel vleugelschot van Cock van Weerlee. Blauw Zwart met Nico Ouds hoorn voor de geblesseerd geraakte Marcel van der Mey nam daar na geen risico meer De Wassenaar se formatie trok met succes in de nog resterende minuten naar voren en kwam niet meer in gevaar. Blauw zwart was zelfs nog even dicht bij een derde treffer, maar zes minu ten voor het einde kwam de paal de overigens voortreffelijk op dreef zijnde doelman Visser te hulp by een schot van Jan Barnhoorn. Een grotere overwinning had Blauw zwart. dat na afloop in de kleedka mers nogmaals kon juichen na het bekend worden van de nederlaag van Naaldwyk, ook niet verdiend. Rotterdam kan maar niet ge noeg krijgen van zijn Cup. Zater dag was de belangstellingom met de Europabeker vereeuwigd te worden, enorm. De baten een rijksdaalder per foto 2ij. bestemd voor een jeugdhonk j Zuid. ROME «ANP» Pietro Anastasi, de 22-jarige aanvalsspits van Juven- tus, is zaterdag niet met de Itliaan- se selectie naar Mexico vertrokken. Anastasi had last van een niet kwaadaardig gezwel in zijn buik en moest met spoed geopereerd worden. De ingreep vond zaterdagmor gen plaats. Hij zal ten minste nog een week in het ziekenhuis moeten blyven en moet daarna nog eens anderhalf tot twee weken rust hou den voor hij weer honerd procent is. De Italiaanse manager Ferrucio Valcareggi heeft ter vervanging van Anastasi onmiddellijk twee spe lers ongeroepen, namelijk Boninsegna en Prati. Uit de oorspronkelijke groep was Anastasi de jongste speler. Zijn transfer waarde ligt rond de 3.500.000 gulden, dat is in ieder ge val het bedrag dat Juventus voor hem heeft betaald. Zyn mogelijke vervanger Boninsegna ligt in dezelf de prijsklasse. Het oorspronkelijk niet kiezen van Boninsegna was de grootste sensatie in het Italiaanse voetbal na het uitschakelen van AC Milan door Feijenoord voor de Eu ropese beker. Tot het moment dat het Sal va - doriaanse elftal naar Mexico ver trok zijn er moeilijkheden rond de ploeg geweest. Vlak voor het team zou wegvliegen kwam de medede ling dat doelverdediger Raul Maga- na niet mee mocht en dat hij door de bond was geschorst. De voetbalbond van El Salvador hief de schorsing echter op nadat trainer Carasco Vivanco en alle spelers dreig den óók in El Salvador te blijven uit sympathie met de beste doelverdedi ger van het land en uit het vliegtuig stapten. Magana. die voorzitter is van de spelersbond in El Salvador had zich in een interview met ..La Pret* Grafica" erover beklaagd dat h( bonds bestuur aan geen van de spt Iers ook maar enig voorstel had j daan over de vergoedingen diedesj* Iers in Mexico zouden krijgen. „Zo als", zei Magana. „bij alle ande landen, die in Mexico spelen, wel j gebeurd. Wij willen gewoon een e lijke honorering wie zullen geen i zonderlijke eisen stellen". Op weg naar Mexico heeft El Sol vador eerder voor een crisis gezorj De eliminatie van het buurland H duras werd mede aanleiding tot i zesdaagse oorlog. ADVERTENTIE ALBLASSERDAM Lugdunum heeft de competitie met een klinken de 13 overwinning op Alblasserdam besloten. De Leidenaars, die de laat ste weken zeer matig voor de dag kwamen, speelden tegen de Alblas- serdammers weer als vanouds. On getwijfeld was dat mede een gevolg van het feit dat de groenwitten. dankzij het vorige week behaal de kampioenschap, zonder zenuwen konden spelen. Na ongeveer tien minuten bracht Gijs Collé Lugdunum aan de leiding. Hij nam een voorzet van Cees de Cler. die op zyn beurt uitstekend door Renzo Candido was bediend, ineens op zyn slof: 10. Een prach tig doelpunt. Alblasserdam zette zich na deze treffer schrap en veroverde langzamerhand een licht veldover- wicht. De Lugdunum-defensie, waar in de geblesseerde Leo Redel ont brak. hield tot een kwartier voor de rust stand. Toen strafte De Jong bij een vrije trap een foutje van de „Lugdunum-muur" resoluut af 1-1 Deze stand bleef tot de rust ge handhaafd. In de tweede helft was Lugdunum veruit de beste ploeg. Alblasserdam moest alle zeilen bijzetten om de vlot combinerende Leidenaars van scoren af te houden. Ruim twintig minuten na de her vatting moest de thuisclub echter het hoofd buigen, toen Jan Pijnakker uit een prima pass van Hans van der Starp de roos trof: 12. Lug dunum was nog niet tevreden met deze score. De groenwitten, die in de tweede helft van dit stevige maar sportieve duel Gé van Delft voor Wim de Roo en Wim Planjer voor Cees de Cler inzetten, bleven aan dringen Een derde Leidse treffer kon dan ook niet uitblijven. Tien minuten voor het einde deed zich een scrim mage voor het Alblasserdam-doel voor waaruit Candido als overwin naar te voorschijn kwam: 13. (door René Vos) LEIDEN UVS en Papendrecht hebben van hun laatste competitiewedstrijd in dit seizoen tenslotte toch nog iets méér gemaakt dan de „formaliteit" waarop aanvankelijk deze ontmoe ting, waarin niets meer op het spel stond, leek te zullen gaan uitdraaien. In de tweede helft werd •r zelfs zeer energiek om de winst gestreden. Pa pendrecht trok met 2—3 aan het langste eind Niet geheel en al verdiend, want toen vier minu ten voor tijd Versteeg het winnende doelpunt langs ÜVS-keeper Willemse kogelde, stonden er niet minder dan twee roodhemden buitenspel Trainer Piet Kantebeen was er niet gelukkig mee. „Zover had onze verdediging het nooit mo gen laten komen", oordeelde hij somber. In die verdediging ontbraken overigens drie man: doel man Sloos, aanvoerder Jan Leget en Aat Koren en dat was vooral vóór rust, toen er maar wat „aangerommeld" werd, duidelijk merkbaar. Nadat Papendrecht, dat eveneens met drie invallers aantrad (in de eerste lijn) in de dertiende minuut de score had geopend Versteeg profiteerde dankbaar van een misverstand in de Leidse ver dediging groeide UVS naar een groot veldover- wicht toe. Hoewel het doelman Romijn soms let terlijk en figuurlijk „rood" voor de ogen moet zijn geworden zoveel in het rood geklede Papen- drechters hadden zich voor zijn veste terugge trokken liet de blauwwitte treffer, die deze meerderheid had moeten onderstrepen, heel erg lang op zich wachten. Pas na het frisdrankje in de rust kon Leo Holl een pass van Van Dinten via de binnenkant van de paal ombuigen naar de gelijkmaker: 1—1. Tien minuten later liet de UVS-verdediging zich echter opnieuw verrassen. Een schot-van-afstand van Van Ooyen nood zaakte Willemse ten tweede male een gang naar het net te maken: 1—2. Papendrechts centrum- verdediger Troost trok de strijd vervolgens naar het sensationele vlak. In de 25ste minuut nam hij, binnen de bekende lijnen, de bal ln beide han den, waarop arbiter Van Veen naar de witte stip wees en Lardé daar vanaf zorgvuldig richtte: 2—2. Twee minuten later kreeg ook Papendrecht zij het niet voor hands een strafschop toe gewezen. Teneinde Troosts moreel te restaureren belastte Papendrechts aanvoerder hem met de voltrekking van het vonnis. Enkele seconden la ter was Troost een „ontroostbaar" man: zijn kei harde schot spette weg van de paal Zoals in de aanhef vermeld produceerde Ver steeg vier minuten voor tijd toch nog de winpende treffer voor Papendrecht. Twee roodbaatjes ston den achter de Leidse verdediging, maar noch ar biter Van Veen. noch UVS-grensrechter De Raat zag daar enig kwaad in Er waren, voor de aanvang van de wedstrijd, bloemen voor de Papendrecht-spelers. De kam pioenen van 1B wierpen die in het (schaars») publiek, een gebaar dat het altijd wel „doet" «n dan ook op prijs werd gesteld. Als je eindexamen achter de rug is, dan sta je voor de keus: dóórleren, meteen een baan zoeken of allebei? Siemens biedt je een geweldige kans: werken en leren tegelijk. Je bekwaamt je verder in je vak, verdient een goed loon en tegelijkertijd word je opgeleid voor een erkend vakdiploma: op de Siemens Bedrijfsschool! Siemens in Den Haag is een grote elektrotechnische onderneming, waar ruim 1500 mensen zich bezighouden met allerlei interessante onderwerpen. Ze werken bijvoorbeeld aan de nieuwe kernenergiecentrale in Zeeland, de elektronische regeling van het verkeer in Utrecht of de automatische treinbeveiliging van de Rotterdamse Metro. Anderen houden zich bezig met belichtings- en geluidsinstallaties met telefooncentrales, computers of straalzenders. Prachtkans voor doorzetters Flinke LTS-ers Metaalbewerking, Elektrotechniek en Schilderen krijgen bij ons alle kansen op een goede toekomst. Voor deze jonge mensen starten op 17 augustus a.s. de nieuwe tweejarige opleidingen aan de Siemens Bedrijfsschool, die is gevestigd in het moderne winkelcentrum "In de Boogaard' te Rijswijk. Daar word je in werktijd opgeieid voor de volgende diploma's: BEMETEL Metaalbewerkers volgen de cursu6 fijnplaatconstructie. S.L.V.S. Schilders worden opgeleid tot industriespuiter (Stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf). V.E.V. Voor LTS-ers Elektrotechniek zijn er twee mogelijkheden: sterkstroom of zwakstroom. Volg je de sterkstroom opleiding, dan word je sterkstroom- monteur/enerqietechniek. Kies je de zwakstroom-opleiding, dan krijg je vooral te maken met telecommunicatie en versterker techniek. Je praktijkervaring doe je op in de moderne Siemens fabriek aan de Zonweg (Binckhorst) in Den Haag en in de buitenmontage. Persoonlijke vorming Naast je vakstudie besteden wij vanzelfsprekend tijdens de opleiding de nodige aandacht aan je vorming. Eigenlijk kun je dat vergelijken met 't vak „maatschappijleer" op de LTS: we doen veel aan je algemene ontwikkeling en vertellen je allerlei wetenswaardige dingen over onze onderneming. Daarnaast vinden we 't belangrijk, dat je leert samenwerken en leert méépraten over alles waar je belang in stelt. Ook ga je met de hele groep tijdens je opleiding een week naar een vormingscentrum. Een goede toekomst Na de opleiding en het behalen van je diploma krijg je bij Siemens een baan met toekomst: als volwaardig gediplomeerd vakman. Een voorbeeld: wie tijdens de zwakstroomopleiding uitblinkt, heeft alle kans op een interessante baan als service-monteur. Het ligt aan jezélf als je stevig wilt aanpakken, kun je bij Siemens véél bereiken. Je LTS-diploma is er heel wat waard) Kom eens praten! Wil je méér weten over de Siemens Bedrijfsschool? Overleg eens met je ouders en kom dan, bijvoorbeeld met je vader, praten met het hoofd van onze Bedrijfsschool, de heer de Boer. Een afspraak voor zo'n gesprek kun je maken via nummer (070)9088 65. Voorlichtingsavonden Op vrijdag 15, 22 en 29 mei en dinsdag 2 juni houden wij een speciale voorlichtingsavond in de Siemens Bedrijfsschool. Er is volop gelegenheid tot vragen stellen. Aanvang 19.30 uur. LTS-ers en hun ouders zijn van hart/» welkoml Bedrijfsschool, Winkelcentrum „In de Boogaard", Expeditiehof i 26 (achter de Co-op}, Rijswijk.^

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 12