Pennings won gemakkelijk SiSi Sinas of SiSi Cassis SLOTEMAKER SNEL UIT TULPENRALLY „Fotograferen in het weekend? In het donker zeker!" I allebei natuur lijk! Weinig boeiende strijd op Groenoord-parcours Van Gerven snelste loper in Stompwijk Zes kilometer Lijfwacht Hockeyuitslagen Nog twee equipes zonder strafpunten Elfde etappe in Spaanse ronde voor Wagtmans wat neemt u? India verslaat Australië: 3-1 Vierde tegenslag voor Leeds U. WOENSDAG 6 MET 1970 PAGINA 19 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Marcel Pennings krijgt hier enkele welverdiende zoentjes uit gereikt na zijn zege in de Ronde van de Groenoordhal. (Foto LD/Holvast) (Van één onzer redacteuren) LEIDEN Zonder alles uit de kast te hoeven rijden, zoals dat in het wieier jargon heet, heeft Marcel Pennings uit Nieuw Vennep gisteren de Ronde van de Groenoordhal (78 km) ge wonnen. Een kleine 30 km voor de finish had hij samen met Piet Legierse, winnaar van Olympia's Tour 1969, de benen ge nomen en in de eindsprint overrompelde Pennings zijn rivaal vrij gemakkelijk. Op grote afstand van dit tweetal volgde een groepje waarvan de Noordwijker Leo v. d. Berg het spurtje won. De beste Swiftrenner was Jan Zoons op de vijfde plaats. De belang stelling voor deze door de Leidse Swift-Combinatie goed georganiseerde wielerronde was niet erg groot, maar dat moet waarschijnlijk geweten worden aan het vroege uur van vertrek (10.15 uur). Het Groenoord-par cours, dat de ruim zeventig ama teurs 60 keer moesten afleggen was tamelijk bochtig. Winnaar Pennings, uiteraard niet ontevre den (hij had net voor zijn zege een paar zoentjes geconsumeerd van de Groenoord-directie-secre- taresse mevr. Van Ulden-Beek- man) verklaarde dat het een vol gend keer wel iets minder kron kelig mag. Dat zal dan ook ge beuren als Swift over enige tijd op deze plek een profronde houdt. Joop Riethoven is daar al driftig voor in de we&r. Hij hoopt zelfs de Belgische onder-koning Eddy Merckx te strikken. De amateurstrijd van gisteren had niet zo'n boeiend verloop. Al tame lijk vlug na het begin dreven Jan Zoons, Piet Legierse en Leo v. d. Berg een stevige kloof tussen hen en het peloton. Pennings, die deze ontsnap ping gemist had, zette na een paar ronden een felle achtervolging in en voegde zich moeiteloos bij de koplo pers. Het viertal zweepte het tempo zo hoog op. dat de grote groep totaal verbrokkelde. Velen vielen uit of werden verdubbeld en waren dan verplicht het parcours te verlaten. Hoe weel kwaliteit er ook in de kop groep was gebundeld, toch zou dit niet de beslissende ontsnapping zijn. Hergroepering Op de helft van de afstand kwam voorin een hergroepering tot stand. Elf man (L. v. d. Berg, P. v. d. Berg. J. Dickhof, B. v. d. Hulst, Jongkind, Legierse, Pennings, De Vos, Zoons, Groot en Jacobs» stoomden aan kop stevig door en het was duidelijk dat nu de grote klappen gingen komen. Het veld was inmiddels zeer gedund: nog maar 29 man bewogen zich over het parcours. Met nog 20 ronden voor de boeg ontbond Pennings vooraan al zijn duivels. Hij trok Legierse in zijn wielspoor mee. Zoons, van wie wel wat werd verwacht, miste de slag. Een poging om de koplopers alsnog te bereiken zette hij door. Daarna keek Zoons bij het passeren van de jurytent herhaaldelijk heel misprij zend naar Leo v. d. Berg en soms wees hij met een beschuldigend vin gertje naar de Noordwijker. Het bracht hem uiteraard geen decimeter dichter bij Pennings en Legierse. Dat duo liep steeds verder uit en werd niet meer bedreigd. STOMPWIJK Wim van Gerven uit Llsse heeft gisteren in Stompwijk een 6 kilometerloop gewonnen. De Spartaan-atleet had weinig moeite de wedstrijd, georganiseerd door de voetbalvereniging Stompwijkse Boys in samenwerking met de Leidse atle- I tiekvereniging AV Holland, zegevie- I rend te beëindigen. Van Gerven maakte zich na anderhalve kilometer los uit een kopgroep je van zeven man, onder wie de Holland-atleten Mulders, Van de Brink en Smits. Vanaf dat moment bouwde Van Ger ven aan een regelrechte voorsprong die op de eindstreep ruim 18 secon den op nummer 2, de Vlaardinger Kijne, bedroeg. Gé Mulders legde be slag op een prima derde plaats terwijl Rotterdammer Fritz de vierde plaats juist voor de neuzen van Vergeer (Gouda» en Jacques Smits wegkaap te. Burgemeester Van Kolfschoten van Leidschendam reikte na afloop de prijzen uit. Behalve de 6 kilometer-wedstrijd werd gisteren op en rond de terreinen van Stompwijkse Boys ook nog een prestatieloop over 5 kilometer ge houden. Dit evenement trok ruim 200 deelnemers. Fout Kort voor het einde maakte de ju ry een pijnlijke fout. De kwestie was namelijk dat er twintig prijzen te verdelen waren en men mocht van de jury verwachten dat zij, ook al werd er in deze fase nog gedubbeld, toch op zijn minst twintig renners in de strijd zou houden. Dat kon ook ge makkelijk, want bij een dergelijk klein aantal coureurs kan men de si tuatie best overzien. Maar de jury volgde die gedragslijn niet en zo wa ren er op zeker moment nog maar 15 renners in de strijd Zoals al gemeld, won Penning6 op comfortabele wijze de eindsprint van Legierse. Uitslag: 1. M. Pennings (Nw.- Vennep» 1.35.42; 2. P. Legierse (Den Haag); 3. L. v. d. Berg (Noordwijk): 4 M. Jongkind (Aalsmeer); 5. J. Zoons (V'schoten); 6. E. de Vos (Am sterdam); 79. J. Wuurman (A'dam); 8. J. Lüske (A'dam); 9. P. v. d. Berg (Noordwijk); 10. J. Dickhof (Oos- terwolde); 11. A. Ravensbergens12. j H. den Beer; 13. B. v. d. Hulst (Zoeterwoude)14. Jacobs; 15. J. I v. Amsterdam. Zoeterwoude VOOT Pele De Bevrijdingsronde van Zoeter woude voor nieuwelingen, gistermid dag door de „Swift-combinatie" in samenwerking met het plaatselijke Oranjecomité georganiseerd, eindig de met een zege van André Jansen uit Westzaan. Het jongere broer tje van prof. Harry en de favoriete amateursprinter Jan Jansen bleek in de slotfase van deze levendige koers niet te houden. Met een tiental se condes voorsprong ging hij als een sterk triomfator door de finish. Het was zijn tweede overwinning van dit seizoen. In Zoeterwoude, waar de pu blieke belangstelling tamelijk groot was, kwamen slechts 28 nieuwelingen aan de start. De uitslag: 1. A. Jan sen. Westzaan, de 48 km. in 1.12.26; 2. G. den Hartog, Alphen a. d. Ryn; 3. A. Meskers, Warmond; 4. C. de Looze, Haarlem; 5. L. van Campo, Ossendrecht; 7. C. Valentijn, Voor schoten. De beslissende sprint: Pen nings verslaat Peter Legierse met groot gemak. (Foto LD/Holvast) DEN HAAG (ANP» De uitslagen van de hockeywedstrijden die dinsdag werden gespeeld om het kampioen schap van Nederland, zijn: heren: Tilburg—Nijmegen 3-1; Hattem—Am sterdam 1-1; GSHCHTCC 1-2. Tilburg leidt met 9 uit 5, voor HTTC met 7 uit 4 en HHYC met 5 uit 4. dames: WIM VAN GERVEN De uitslag van de wedstrijd luidt: 1. Van Gerven (Spartaan) 20.42.2, 2. Kijne (Shell) 21.00.3, 3. Mulders (Hol land» 21.44,-. 4. Fritz (PAC» 2159 -, 5. Vergeer (Gouda) 21.59.2, 6. Smits (Holland) 21.59.6, 7. Van Geilswijk (Spartaan) 22.12,-, 8. G. Brugman (Bataven) 22.21.-, 9. Stolk (Gouda» 22.24 -, 10. Van de Brink (Holland» 23.14.-. ADVERTENTIE Oranje Zwart^-HMC 5-0; Amsterdam 0-2. Union— i GUA DALA JARA (ANP) Het voetbalidool van miljoenen. Pele, slaapt in de verblijfplaats v. d. Bra ziliaanse ploeg in de Mexicaanse stad Guadalajara elke nacht in een ande- ke kamer. Eb- gaan geruchten dat een groep in Cuba opgeleide Mexicaanse guerillastrijders de zwarte parel wil j ontvoeren. Pele heeft nu een lijf wacht gekregen die hem tegen kid- napping moet beschermen. De le- I den van deze garde wijken niet van zijn zijde. Voorts fouilleren zij iedere j bezoeker van het hotel waar de Bra- j zilianen logeren. Het gévaar dat Pele zou worden ontvoerd is niet denk- I j beeldig. In 1958 werd de voormalige j wereldkampioen der coureurs, de Ar gentijn Juan Manuel Fangio, voor de Grote Prijs van Cuba uit zijn hotel in Havenna ontvoerd door Cubaan- i se rebellen. Na de race liet men hem I weer vrij. ADVERTENTIE Bent u ook zo iemand die alleen in de vakantie foto's maakt? En dan nog alleen vóór zonsondergang. Zo is dat, roept u enthousiast, kijk maar. En daar zijn ze weer. De zonover goten vakantiekiekjes. Aardig hoor. Maar als uw kinderen later naar vroeger "informeren, krijgen ze wel 'n erg eenzijdig beeld van hun verleden. Altijd vakantie. En altijd overdag. Zo'n moeite is het toch niet om ook in uw mini-vakantietje uw camera paraat te houden. Of wilde u soms tegenwerpen dat er in uw weekends nooit iets gebeurde? Als u eventjes nadenkt, weet u wel beter. Zorg het hele jaar voor een schietklare camera. Kompleet met filmpje. Kompleet met flits. Trekt u nu niet meteen een afwijzend gezicht. Uw gezin heeft recht op een fotografisch nachtleven. Waarbij nog komt: flitsen is heus geen heksentoer. Ieder fototoestel kan het. Te inspannend? Kom kom, er staat heel wat tegenover. Want voortaan legt u alle mooie en malle gebeurtenissen van het hele jaar voor eeuwig vast. Overdag en 's avonds. Buiten en thuis. Zorg dus het hele weekend voor 'n geladen fototoestel. Want eigenlijk is filmen uw enige excuus jm in 't weekend geen foto's te maken. Maak in't weekend géén foto's- U mocht er eens plezier in krijgea ROTTERDAM (GPD) —Halver wege de wedstrijd in Villard de Lans, waren er gisteravond in de Tulpen rally nog slechts twee van de acht envijftig équipes zonder strafsecon- den: de Italiaanse fabrieksploeg Bar- basio Manucci met Lancia-Fulvia HF-1600 en de Belgische semi pro fessionals Jacquemin Cooler met Al pine-Renault A-110. Gezien het feit, dat in de volgende étappe enkele met sneeuw bedekte gedeelten zitten, be tekent die stand niet. dat ze zeker CALATAYUD (ANP) Rini Wagtmans heeft maandag de elfde etappe (Zaragoza Calatayud, 116 km) van de Ronde van Spanje ge wonnen. De rit werd volledig be heerst door gele-truidrager Ocana en de eveneens zeer hooggeklasseerde Belg Van Springel. Zij smoorden alle aanvallen in de kiem. Maar in de slotfase gelukte het Wagtmans te ontsnappen en zijn zeer kleine voorsprong tot de streep te behouden. Wagtmans reed de 116 km in 2.52. 50 .De Spanjaard Jimenez had twee seconden achterstand. Rene Pijnen werd vijfde op bijna een minuut. De twaalfde etappe (CalatayudMa drid, 248 km) werd onder zeer on gunstige weersomstandigheden gere den. Het regende vrijwel voortdu rend. In de eerste kilometers werd een ontsnappingspoging van Van Katwijk snel ongedaan gemaakt er» daarna bleef het peloton bijna 200 km bijeen. De zege ging tenslotte naar de Luxemburger Johnny Schleck, die aan de finish in Madrid dertig meter voorsprong had op een groepje van vier renners bij wie Eef Dolman Hij werd vijfde. Na de 12de etappe luidt het alg. klassement: 1. Ocana (Sp> 57.21.46 2. Lasa (Sp) op 8 sec. 3. Van Springel (Belg) op 9 sec. 25. Pijnen op 2.32, 32. Wagt mans op 3.29, 33. Hiddinga op 4.19. 35. Dolman op 4.32, 55. v.d. Vleuten op 8.53. kunnen zijn van de eindoverwinning Aohter hen zitten een aantal équi- i pes met verhoudingsgewijs een wei- I nig aantal punten. Ragnotti en Thimonier met Ope-: Rally Kadet «21 punten) worden op de bumper ge volgd door de Nederlandse ploegen Van Grieken-Verbond en Van Len- nep-Schwarz met respectievelijk 22 en 27 punten. Beide équipes rijden BMW 2002 TT. Favoriet voor de da- mesprijs zijn Marie-Claude Beau- j mont en Marie Madeleine Fouquet met Opel GT, die in het totaalklas- sement de zevende plaats bezetten. Voor negen ploegne is de Tulpen- rally al voor Villard de Lans tot een einde gekomen. De eerste uitvallers waren Slotemaker en Ferry van dei- Geest. De Zandvoortse coureur bleef met zyn aangepaste racewagen (een Alfa Romeo GT-2000) al in Spa staan met een kapotte zuiger. Kort voor de start had Slotemaker nog gezegd, dat hij alleen een goede kans j maakte als zyn wagen heel bleef. Ook d e splinternieuwe DAF's-555 zijn uit de strijd verdwenen. Haxhe en Delferrier hadden al voor Uff- holtz laten afweten. De achterkant van hun vagen had onherstelbare schade opgelopen. Over de andere 555 heeft lange tijd onzekerheid be staan. Eerst bleken Dolk en Klein een aantal controles gemist te heb ben. waardoor ze een onoverkomelijk aantal strafseconden hadden opge lopen maar volgens de computer wa ren ze later weer volop in de strijd. Ze waren gisteravond laat echter nog niet in Villard aangekomen. Tenslotte hebben ook de potentiële kanshebbers Larssen en Lundblad met hun Porsche-911 het laten afwe ten. Voetbal De internationale voet balfederatie (FIFA) heeft in Zürich bekendgemaakt er geen bezwaar te gen te hebben dat de nationale com petities op andere dan grasvelden worden gespeeld. De FIFA, die om advies is gevraagd door een aantal bonden, zei dat onderzoekingen had den aangetoond dat kunststof f en vel - den best. kunnen worden gebruikt voor voetbal. BANGALORE (ANP) Australië, eens onbetwist het sterkste tennisland ter wex-eld, werd gisteren uit het Davis-cuptoernooi gewipt door In- I dia. dat met 3-1 zegevierde tijdens de wedstrijd in Bangalore. Australië, dat in de laatste twintig jaar vijftien maal de beker in bezit had, heeft de laatste jaren node moeten toezien hoe de beste spelers door de tennis- bazen werden weggekocht en daar door niet meer beschikbaar wa ren voor het Davis-Cupteam. India, dat maandag al een voorsprong van 2-1 had, greep de overwinning door een zege van Lall op Crealy (8-6 6-2 6-2). De laatste party, die van geen belang meer was, tussen Muker- jea en de Australiër Ruffels, werd ge staakt by twee sets geiyk en 6-6 in de vyfde. De zon was op dat moment reeds ondergegaan. India heeft zich nu geplaats voor de itneraone-finale. Want ze zijn allebei even goed. Allebei zo fris als fruit! Lekker! LEEDS (ANP) Onmiddeliykna het slot van het Engelse voetbalsei zoen moest Leeds United zyn vierde tegenslag incasseren. De ploeg, die in de periode dat er nog werd gestre den voor de Engelse- en de Europese voetbalbeker en de hoop op verlen ging van het Engelse kampioenschap al was opgegeven, tegen Derby Coun ty en Southampton met tien reser ves aantrad, is door de Football As sociation zwaar beboet. Leeds kreeg een straf van 5000 pond, ongeveer 43.000 gulden voor het niet spelen met het sterkst mogeiyke elftal.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19