Bona Stars nog slechter op schot dan Blue Stars De Sleutelstad wa niet erg fortuinlijk 1 Roomburg redde het niet tegen sterk Popeye: 1-10 Verzwakt HVL bood Meeuwen goed partij Veld handbci Icompetitie Judowedstrijden UVS-jeugd door W\ weggevaagd sin imt mjMÊmÊEËÊmaa» MLï-M Ten n iscompetitie begon nen PAGINA 12 MAANDAG 13| i LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBl j (Door Cees Onvlee) LEIDEN Bona Stars heeft titelkandidaat Blue Stars op nieuw niet kunnen verrassen. De Leidse sterren slaagden er wel in de gevreesde Amsterdamse aanval in bedwang te hou den (slechts 61 punten), maar de produktiviteit van de oranje baadjes liet nóg meer te wensen over. Met een schotpercentage van nauwelijks 35 kwam Bona Stars niet verder dan een scha mel totaal van 54 punten. Het slechte schot van de 66 doelpogingen waren er maar 23 scheten raak heeft Bona Stars za terdagavond de overwinning gekost op het dit seizoen met Rotterdam- Zuid dominerende Blue Stars. Daar van was de Leidse coach Kallenberg na afloop van de matige strijd over tuigd. Kallenberg: „Er is erbarme lijk slecht geschoten. Alleen Paul Ruysenaars en Pieter van Tuyll hebben de dubbele cijfers gehaald. De rest heeft te weinig punten ge maakt. Anders hadden we van Blue Stars gewonnen. Want d i t Blue Stars was te kloppen geweest. Te gen ons draaian zij altijd erg moei lijk. Normaal maken zy een punt of tachtig, negentig, zelfs honderd. Nu kwamen zy maar net-aan aan de zestig. Maar omdat wy nauwelijks de vijftig haalden was dajt voor hen toch voldoende Een karakteristiek moment uit de strijd- tussen Bona Stars en Blue Stars: Bernard van der Moo- len (links) en Kees Smit (9) winnen weer eens een duel onder de basket voor de Amsterdam mers. (Foto LD/Holvast') LEIDEN HVL heeft het op Roomburg tegen de leiders van de districts eerste klasse, De Meeuwen uit Rotterdam, niet slecht gedaan. Op het appél ontbraken drie gerou tineerde spelers (Roy van Gurp, Hans Ladan en Frank Bonte) en dat is uiteraard een merkbare ader lating. Toch zou het er voor De Meeuwen donker hebben uitgezien als de roodwitte aanvallers beter gebruik hadden gemaakt van de kansen die de onzekere Rotterdam se defensie weggaf. Vooral op de sprint waren de HVL- ers hun te genstanders herhaaldelijk de baas. Jammer dat het manco van het aanvalsspel van HVL zich ook in deze wedstrijd weer zo duidelijk aandiende. Zelden ging de bal snel van hand tot hand, zelden werd de los van zyn dekking sprintende aan valler aangespeeld. Met de rust stond het 5-3 voor de gasten, mede donk zij een subliem keepende Piet JLestand die weer eens twee straf- worpen stopte. Na de hervatting be heersten de defensie de strijd volle dig. HVL kreeg niettemin de beste kansen en bij de stand 6-4 voor De Meeuwen leek voor de Leidenaars „Sportschool Stigter" uit Wasse naar hield zaterdag zijn jaarlijkse Schoolkampioenschappen. Voor deze wedstrijden was van de zijde van de judoka's veel belangstelling. Sportschool „Luiten" die ook een afdeling in Wassenaar heeft, kwam met sterke judoka's op de mat, o.a. G. Guiaux (4 x schoolkampioen), R. de Gunst, J. Voorham. De deelnemers waren in verschillende poules inge deeld en maakte allen tenminste 2 wedstrijden. De verrassing van dit toernooi was dat de gedoodverfde winnaar Guiaux tweemaal werd verslagen. Na vele partijen gemaakt te heb ben, kwamen tenslotte R. de Gunst en J. Voorham in de finale. Beide judoka's gaven elkaar niets toe. totdat Voorham plotseling 5 sec. voor tijd een tweede beenworp maak te en kampioen werd. nog wel wat mogelijk. Domme pech hield de gastheren toen van doel punten af. Zeker driemaal ketste de bal buiten bereik van de Rotter damse doelverdediger van het hout werk terug. Strafworpen benutten bleek verder voor de roodwitte schutterij even moeilijk als voor De Meeuwen. Tweemaal bleef ook de Rotterdamse goalie meester van het terrein. Het einde kwam met een al by al verdiende zege voor De Meeuwen: 7-4. De doelpunten voor HVL werden gescoord door Kees Lu cas, ouderwetse spetter. George Tle- sema. 2 en Theo Zwartjes. SCHIEDAM Heit regionale jeugd- elftal van UVS is zaterdag tegen het hooggeplaatste SVV kansloos met 6 0 ten onder gegaan. Een nederlaag, die voor de blauwwitten moeilijk viel te ontlopen, al waren zy vooral in de tweede helft in het veldspel nauwelijks minder dan de Schiedam mers. De oorzaak van de grote nederlaag lag dan ook veeleer in het matige optreden van de UVS-defensie. De thuisclub kwam door Leidse ver- dedigingsfouten binnen vyf minute aan een moeiteloos verkregen 20 voorsprong. Riedijk en v. Heiten (strafschop) tekenden voor deze treffers. Nadat SVV-doelman Sparla een inzet van Dick v. d. Boogaart onschadelijk had gemaakt, schoten Scholtc en Molendijk hun ploeg naar een comfortablele ruststand40. Zoetmulder zorgde een kwartier na de hervatting voor 50. Vijf minuten later mistten de blauwwitten de kans op een verdiende tegengoal. De weer goed draaiende Piet v. Putten ma noeuvreerde Maarten Holl in kansrij ke positie, maar het schot van de Leidse middenveldspeler carambo leerde via de binnenkant van de paal weer het veld in. In de slotfase schoot v. Heiten het halve dozijn vol: 6—0. Stand: Feyenoord 16—27; SVV 15—26; ADO 14—24; Xerxes 15 15; Excelsior 13—14; Neptunus 15— 13; UVS 16—13; Sparta 14—12; CVV 14—8; DFC 13—4; Spartaan 13—2. Verre sehoteti De kracht (verdedigend) èn de zwakte (aanvallend) van Bona Stars is in de sfeervolle en goedgevulde Vyf Meihal, waar tv-regisseur Mar tin Leijndenberg geen enkel bezwaar lad tegen de „vaste" gelegenheids- reclamebDrden. duidelijk gebleken. Met een hechte zene-verdediging rond de boomlange Pieter van Tuyll (2.12 m.) werden de Amsterdammers gedwongen him heil te zoeken in ver re schoten en van afstand konden de anders zo trefzekere Kees Smit (14 punten uit 22 schoten32 Hans Perrier (8 punten uit 15 schoten: 26%) en spelverdeler Ton Boot (14 punten uit 15 schoten: 46 de sco re slechte moeizaam opvoeren. Ook Bona Stars kwam kwam moeilijk, tè moeilijk tot scoren. De agressiever spelende Amsterdam mers. die door de afwezigheid van Bert Weber de gehele wedstrijd in hun basis-opstelling «Boot, Smit, Woudstra. Perrier en pivot van der Moolen) opereerden, zorgden er vcor dat topscorer Pieter van Tuyll zo min mogelyk kon worden aange speeld en daax-mee dwongen zy de Leidenaars óók tot afstandsschoten. En omdat slechts Paul Ruysenaars redelyk zuiver schoot (14 punten uit 16 schoten: 43%) en coach Kallen berg bovendien zijn wisselspelers An- dré de Jong. Cees Pley, Wim Stol en Jaap Maassen volgens af spraak een kans moest geven waardoor er weinig ritme en rust in het team kon komen, ging de strijd en de score tot de rust gelijk op: via 9—14, 18—16, 18—23 en 22—28 werd het 26—28. Voorsprong In het begin van de tweede helft leek Bona Stars zijn slag te zullen slaan: onder leiding van de trefzeke re Ruysenaars werd de achterstand binnen veertig seconden in een 30 28 voorsprong omgebogen, maar toen lieten de Leidenaars hun kansen lig gen. In luttele minuten werden vijf van de zes strafworpen gemist to taal 8 van de 20: 40 en daarvan maakten de geroutineerde Amster damse blauwe sterren dankbaar ge bruik. De veelvuldig schietende Boot, Smit en Woudstra maakten de ach terstand ongedaan (3434) en toen de Leidse sterren verdedigend enke le steekjes lieten vallen en onnodig zware overtredingen maakten, was de strijd vlug beslist. Boot «5 van de 8) en Van der Moolen (4 van de 4» namen de vrye worpen veel zorgvul diger en via 3941, 4449 en 46—55 konden de Amsterdammers de laat ste minuten rustig de tijd op balbe zit uitspelen: 5461. „We zullen nog meer moeten trai nen op het schot", concludeerde Bo- na-coach Kallenberg later meer dan terecht, na een korte blik op het percentagelystje. Dat lijstje. waarop Wim Stol met 50 (4 punten uit 4 schoten) wat geflatteerde topscorer is, maar waarop de cijfers van een Harry Stol 4 p uit 630 Ben van Cleef (6 p uit 9: 30 Peter de Jong <8 p uit 12: 30 en vooral Pieter van Tuyll (10 p uit 14: 36%) boekdelen spreken, verklaart de ne derlaag volledig. Knikte Kallenberg beamend: „Ik weet het. Wij zijn de ploeg met de minste punten tegen, maar ook het team met de minste punten vóór Bona Stars: Paul Ruysenaars 14 p <68», Pieter van Tuyll 14 p <77), Peter de Jong 8 p "44». Harry Stol 7 p (52). Ben van Cleef 6 p (42), Wim Stol 4 p (04) en Jaap Maassen 1 p (01). Blue Stars: Ton Boot 20 p <713), Kees Smit 14 p (8—6), Bob Woud stra 10 p (64), Bernard van der Moolen 9 p (36) en Hans Perrier 8 p (4—4). Spannend moment in de land. Mei. Woltring (links) snelt i de bal niet onder hockeywedstrijd Nederland-Enge-1 op het Britse doel af, maar zij zal1 krijgen. DEVENTER/DEN BOSCH/HAARLEM De waterpolocom- petitie in dit weekeinde werd gekenmerkt door een aantal merkwaardige uitslagen. Daar was LZC, dat in Deventer van De IJsel wist te winnen. Daar was Sleutelstad, dat in Den Bosch door ZYV werd geklopt. En daar waren ook AZC, dat met 43 amper van Rotterdam kon winnen en De Gouwe, dat met 32 werd verslagen door DAW! Het enige normale was eigenlijk de 85 overwinning van De Zijl op DWR. Sleutelstad was vol goede voorne- nens naar 's-Hertogenbosch ge trokken voor de wedstrijd tegen ZYV. medeaanvoerder van het klas sement in de 2e kl. B. In het aller eerste begin ging het gisteravond nog wel aardig. Jan Breedeveld gaf Sleu telstad al vry spoedig een 01 voor sprong. Bij de volgende aanval ging het wat hard tegen hard, de scheids rechter vond dat Breedeveld te ruw optrad en stuurde hem het veld uit: voor de hele - wedstrijd, .zonder een vervanger. Eerst vingen de Leide naars deze klap, waartegen ze pro testeerden. goed op. Lange Wim van Zijl zag zijn kans schoon en door boorde het Bossche doel. Met een mannetje meer lukte het ZYV, dat bepaald geen denderende indruk maakte, in de eerste periode de stand gelijk te maken. In de twee volgende periodes moest Bert Mulder nog driemaal het hoofd buigen. In de laatste speeltijd voerde ZYV de scores op tot 62 voor Aat Kapaan het derde doelpunt voor de Sleutel stad tot stand mocht brengen. Door dit resultaat is de Leidse ploeg af hankelijk geworden van de eventuele fouten van ZYV om alsnog het kampioenschap in de wacht te sle pen. LZC vertrok naar Deventer zonder Bert Soet (nog steeds-geschorst», en de geblesseerden: Krijgsman, Al- laard en Meyer. Met de Jong uit het veteranenteam in de achter hoede liep het voor de gehandicapte Leidenaars nog bijzonder goed. Nau welijks was de wedstryd begonnen of Hans Versluis schoot LZC naar 0-1. (Van onze tennismedewerker) Roomburg heeft het, zoals ver wacht, niet kunnen redden tegen de JAN HORDIJK had toch nog moeite met Sanders sterke formatie die het Amsterdam se Popeye dankzij de initei-esse van de tennispark-exploitant Olree (in klinkende munt uitgedrukt) op het gravel kon brengen. Van de zes en kelspelen gingen er zes verloren en daarmee kon zelfs de meest chau vinistische supporter van Leidens sterkste tennisvereniging alle hoop wel laten varen. Inderdaad bleek Po peye ook in de dubbelspelen duide lijk beter. Alleen het herendubbelspel van Loek Sanders met Dick Bou- man tegen Fred Dogger en Henny Brakel in de vorige competitie bed den nog optredend voor hoofdklasser Dash kon in winst worden omge zet (64, 64). Toch mag uit de to taaluitslag, 101 voor de Amster damse gasten, niet worden afgeleid dat de Roomburg-amateurs tegen de betaalde tennissers van Popeye zijn afgegaan. Integendeel. Het heeft de employés van Olree nog wel enkele zweetdruppels gekost om in sommige partijen de winst te kunnen behalen. Het begon al met Davis-Cupper Jan Hordijk die Loek Sanders in het eers te herenenkelspel tegenover zich vond. Hordijk was het aan zijn sta tus verplicht om de aangelegenheid in twee sets af te doen en dat deed hy ook: 63, 64. Maar wat zou er zijn gebeurd als Sanders zijn aan vankelijke schroom tegen het Amster damse geweld niet pas bij 0—4 in de eerste en tweede set overboord had gegooid en meteen (wat hij nu bij die hopeloze achterstand pas deed) zelf de aanval had gezocht? In de defensie namelijk bleek Hordijk be paald niet onkwetsbaar De Am sterdammer werd zelfs geïrriteerd door Sanders goede spel in de slotfase Heel moeilyk had ook Popeyes derde man, Henny Brakel. het tegen Jaap Temminck. Deze stond met 6— 4, 21 zelfs op winst. Tot op dat moment had de Langharige Amster dammer weinig anders gedaan dan een serie verwensingen op sappige wijze aaneenrijgen en na elke misser of winnende slag van Temminck langdurig zijn racket bekijken. Of Temminck zich door de fratsen van zijn tegenstander van de wijs liet brengen? Zelf gebaarde hij dat men zich daar niet druk over behoefde te maken, maar het is mogelijk dat hij er toch door uit zijn concentra tie raakte. De eerst zo gevaarlijke top-spin forehand van Temminck ging missen, de gesneden backhand ging te hoog en bood de steeds meer het net zoekende Brakel volop kans om af te volleren. Van 64, 21 voor Temminck werd het 64, 26, 26 voor de Amsterdammer die in de derde set, dat moet worden toege geven, met sluitend spel voor de dag Nog in de eerste speeltj door Henk Soet en der 03. Dat was teveel sel. Na de eerste rust vervaarlijk terug en wei voor het doel van Ja» een straf worp schoot score naar 14. Kuipers nogmaals een straf worp) ploegen in evenwicht. Jan Brak toonó hard te kunnen schiel raak: 34 Even leek hfi in de derde speeltyd f« Kopie en Kuipers doorh ter elkaar het Leidse da lukkig moest Rustman hc en kon Henk Soet er 5- ken. In de laatste 5 mij het strafbankje het druk men Joop Siera en zijn der Zomerhuis er op. nsi in het water mochten 1 huis nog een minuut sti verde allemaal geen doe Pas in de laatste minuut sluis in de 4 meter werd; te het deze speler uit eet de Leidenaars de zege t< 56. Prettig zal het LZC hebben geklonken dat de loop zei„Het was een pi stryd tegen een nette ploq De Zyl behaalde in a regelmatige overwinning Zoals zo vaak konden de ders van De Zijl in het dig byblyven. later moe haken en kon het team Hans van der Mcolen a Albert Spyker uit sai met Loek van Kampen score, maar het was Ja: binnen enkele ogenblfl wist te maken. In de tro de nam Rob Terpoorten I DWR-doelpunt voor ning. Dit gebeurde mede e Uittenhout (rugklachten) genoeg kon reageren. Een toegewezen voor een overt gen Kees Pont. werd goed Jacob Spyker, waarna Uittenhout passeerde ma in de baan van zijn schot goede actie van Albert Sp de het derde Leidse doelp Zijl liep in de volgende sp verder uit door Pont. Spyker keihard op de pa- schoten. DWR wist echta achterstand goed weg I dankzy twee treffers ghering. Een snelle zwem Frits Welling leverde een sprong voor de Zijl op. ]- tydwaarnemer voor het derde periode floot. De laatste 5 minuten u lyk helemaal voor De Ziji denaars hielden het hoge en dat kreeg DWR niet w Eerst maakte Leo Onden gebruik van een strafminu Haarlemse speler, even lï Welling dat waarna Vac van de midvoorplaats de sa bracht. Nog éénmaal kre« een paar centimeter vrij 1 en dat leverde het laatste op van deze wedstryd !M kwam. Jan Ufkes en W 1 zyn duidelyk nog lang ren en hun respectieve te? Fred Dogger en de Tsj« konden dan ook zonder al# tc de winst binnenhalen, voor Dogger en 6—1, 6-1 vran. Dezelfde conclusie trekken na de damesenkel Joly Drok-Overdijkinlc M Wienese :3—6, 36) en Kerssemaekers tegen I" genvoort (5—7, 3—6). Zoals meld toonde Popeye zich i belspelen ook duidelijk bracht dat met de wil de 5 partyen tot uitdruk bij dit alles mag niet 0 worden verloren dat B" feite tegen een Hoofdkla# heeft moeten opboksen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 12