Straat werd fiets- en voet pad "Pessimistisch over het Midden-Oosten Met tien man in één gestolen Leidse auto VOOR VEILIGER OVERSTEEK Bourguiba Minister Leidse bazaar voor Nigeria Nieuwe statuten van De Eendracht Groeten uit Plymouth voor Leidse burgemeester Gymnastiek- strijd in Zoeterwoude Leidse flits „Steeds Vooruit" in promotiestrijd ABl 'A gegroeid Aanbesteding van tweede vakschool Rijdend stembureau op 3 juni voor de Leidse bejaarden PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 8 APR LEIDEN Het oversteken van de drukke Churchilllaan, de door gaande verkeersader in Zuidwest, is op alle plaatsen moeilijk. Er komt nu een met drukknoplich- ten beveiligde oversteekplaats ter hoogte van het Vijf Meiplein, waar een intensief voetgangers verkeer is tussen Fortuinwijk enerzijds en winkelcentrum an derzijds. Deze nog aan te leggen beveiligde oversteekplaats krijgt een extra be veiliging doordat de Verdisfcraat is afgesloten voor gemotoriseerd ver keer. Auto's kunnen dus niet van hier de Churchdllaan opkomen en an dersom. Het snelverkeer -met een omweg maken om in de Fortuinwijk te ko men. Om het auto's onmogelijk te maken ondanks verbodsborden de Verdistraat in te rijden, is het weg- profiel veranderd in een fietspad en een voetpad. De foto (LD/Holvast) geeft een beeld van de werkzaamheden en laat de Verdistraat als fietsstraat zien. Maand gevangenisstraf WOENSDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur. Ned. Co medie: „Dat verhaal van lou" van Hopkins HOT. Oranjebuitensingel 20. 14 30 u: Rob-van Rijn: „Katianka": om 20.30 uur: Rob van Rijn: „Solo". Ned. Congresgebouw. 20.30 uur: Utr. Symphonie Orkest. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Het verjaardagsfeest' van Pinter. Diligentia, 20 uur: Nieuw Prager Kwartet voor Ver. van Kamermuziek HOT, Oranjebuitensingel 20 14.30 u: Rob van Rijn: ..Black out"; om 20.30 uur Rob van Rijn: „Knecht van twee WEERRAPPOR ÏEI\ 0. 1 e CC Amsterdam mist 6 De Bilt sneeuw 6 Deelen mist 4 Lelde mist 5 Eindhoven mist 5 Den Helder sneeuw 6 L.ichth. R'dam sneeuwbui 6 Twente mist 6 Vlisslngen hagelbui 5 Zuid-Limburg licht bew. 6 Aberdeen half bew. 6 17 Athene licht bew. Barcelona regen 13 Belgrado regen Berlijn zwaar bew. 8 11 Bordeaux zwaar bew. Brussel mist 6 Frankfort zwaar bew. 7 Genéve regen 4 Grenoble regen 5 Helsinki zwaar bew. 6 Jnnsbruck zwaar bew. 12 Kopenhagen zwaar bew. 2 Locarno sneeuw 16 Lissabon zwaar bew. Londen zwaar bew. 8 Luxemburg Madrid zwaar bew. 4 licht bew 18 Malaga onbewolkt Mallorca motregen 17 München motregen 9 Nice zwaar bew. 15 Oslo regen 3 Parijs half bew. 8 Rome geh. bew. Stockholm half bew. 6 Wenen zwaar bew. 16 Zlirich sneeuw 5 LEIDEN Met z'n tienen zaten de Delftenaren in een uit Lei den gestolen auto. Met gas op de plank reden ze in het nachtelijk uur naar Delft, maar by het passeren van een smalle brug gebeurde wat onder deze omstandigheden kon wor den verwacht: de 18-jarige bestuur der verloor de macht over het stuur. De auto belandde in een sloot langs de weg. Van de wagen was niet veel goeds meer over. Het tiental kwam er met forse builen en schrammen af. De bestuurder en een 19-jarige vriend verschenen nu voor de Haagse poli tierechter, omdat zij samen de auto hadden weggenomen. Het hele gezelschap was de bewus te avond in Leiden naar een beat- avond getogen. Toen ze aan naar huis gaan dachten, was er geen ver binding meer met Delft. Het pro bleem loste het tweetal op, door een geparkeerde auto weg te nemen. Ge leidelijk pikten ze de reeds onder weg zijnde andere leden van het ge zelschap op. Met gas op de plank haalden ze een snelheid van ongeveer 140 km, tot het avontuur in de sloot eindig de. De drank speelde bij dit alles zeker z'n rol. De twee verdachten be schikten over een fors strafblad. „Dat was een miskleun in het ver leden. dat is voorbij", aldus het standpunt van één van hen. waar over de rechter een andere opvatting 0.3 o.i LEIDEN Door een groep kate- chisanten van dr. P. L. Schoonheim wordt morgenavond van zeven tot tien uur, en vrijdagavond, eveneens van zeven tot tien uur en zaterdag van één uur 's middags tot 's avonds acht uur een bazaar geihouden in het Hooglandse Huys aan de Mo- naansteeg. Hooglandse Kerkgracht De baten zijn voor de hulpverlening aan de Nigeriaanse vluchtelingen. De jongeren hebben ijverig aller lei artikelen verzameld en een aan tal attracties georganiseerd. Via aan wijzingen van het zendingsbureau te Oegstgeest en deskundige hulporga- I nisaties zal ae opbrengst van de ba- I zaai" aan een concreet deel van hulp verlening in Nigeria worden besteed had. „Het kan voor u voorbij zijn, maar het telt toch wel mee in de straf", zei hij. „Wanit u was nog maar nauwelijks voor een vorig feit veroordeeld, of u haalde dit kunststukje weer uit. En lil Delft gaat u er nog vaak met een hele troep op uit". „Nu niet meer dat kunt u bij de politie informeren", aldus het advies van verdachte. „Ik zou u graag wil len geloven", zuchtte de rechter. De andere vriend ondergaat mo menteel straf in De Corridor. De officier deelde mee, dat er nog een strafzaak voor weerspannigheid zal volgen. Met dit alles voor ogen, eiste de officier tegen beide verdachten een maand gevangenisstraf. Mr. Klomp, die als pleitrechter voor de vriend optrad, zette uiteen, dat verdachte toch in de grond van zijn hart niet zo kwaad is. Hij vroeg een gedeelteliijk voorwaardelijke straf waar de rechter niet op in ging Het vonnis werd conform de eis. „En dan vind ik, dat u er nog goed afkomt", gaf de rechter te kennen. De Tunesische minister van Buitenlandse Zaken, Habib Bour guiba jr., heeft gisteren het offi cierskruis in de Orde van de Re publiek Tunesië uitgereikt aan minister van Defensie Den Toom. De onderscheiding is een beioijs van erkentelijkheid voor het werk van de rampenbrigade in zijn land. Op de foto wordt de onder scheiding getoond aan enkele sol daten. DEN HAAG (ANP) De Tune sische minister van Buitenlandse Zo ken, Habib Bourguiba jr, is „ver schrikkelijk pessimistisch" wat de toestand in het Midden-Oosten be treft. Minister Bourguiba verklaarde van ochtend op een persconferentie dat hii het. evenals minister Luns, niet mogelijk acht optimistisch te zijn. Men kan niet zeggen dat er spra ke is van een dialoog tussen doven, eprder kan men constateren dat do ven zich aan een monoloog overge ven. Het werkelijke probleem, aldus mi nister Bourguiba, is dat twee natio nalism en, het Israëlische en het Pa lestijnse, om hetzelfde grondgebied strijden. Een dialoog tussen Israë liërs en Palestijnen is niet mogelijk zolang een partij, gefrustreerd door nederlagen en gebrek aan middelen, tegenover een partij staat die. uit arrogantie welke een gevolg is van de overwinningen die zij heeft be haald, weigert begrip te tonen voor de Palestijnse zaak, aldus Bour guiba. De minister verklaarde te hopen dat de gevechten tussen Palestijnen en Israëliërs zullen leiden tot be grip dat tot een dialoog kan lei den. Dit zal echter zeer veel tijd vergen, zo voegde hij hier aan toe. De recente voorstellen van de Israëlische minister van buitenland se zaken Abba Eban, rechtstreekse onderhandelingen te beginnen, be vatten nrets nieuws en vloeien voort uit de wens om de verslagen tegenstander zijn nederlaag duide lijk te maken en te vernederen. In antwoord op een vraag over de Tunesische positie in het conflict tussen Israël en de Arabische landen verklaarde minister Bourguiba dat Tunesië het nooit geheel en al eens is geweest met president Nasser. On ze analyse van de toestand is, on gelukkig genoeg, op een verschrik kelijke, bloedige en vernederende wijze bevestigd. Wij hebben geen reden om ons standpunt te herzien, aldus de Tunesische minister. In een volkomen kolonialistische operatie ziji: de oorspronkelijke be woners van een gebied verjaagd en is, in tegenstelling tot de beginselen die geacht werden te zullen worden toegepast, een staat gevestigd die op ras en religie is gebaseerd. De Arabieren, die 2000 jaar lang de Joden een toevluchtsoord heb ben geboden, krijgen thans de reke ning gepresenteerd voor 2000 jaar vervolging. Zolang de wereld de Arabische verontwaardiging niet be grijpt, begrijpt zij weinig van het gehele confliot, aldus minister Bour guiba. WOENSDAG Beloftekerk Bijeenkomst Ni Vrouwenbond aid. Morskwart ds. Mackaay over „Afrikaans! tenen tussen verleden en to 8 uur nam. DONDERDAG Rijksherbarium Schelpenkad een komst Kon. Ned. Natuurh spr. E. E. v. d. Voo over Tussei ronde venen, 8 uur nam. LEIDEN In een buitengewone ledenvergadering van woningbouw vereniging De Eendracht zijn de sta tuten veranderd. De belangrijkste wijzigingen zijn: het instellen van een deelnemers raad; het omzetten van het aandeel in een waarborgsom. Dit betekent, dat met ingang van het nieuwe boekjaar de nieuwe bewonei's een waarborg som van f75 moeten betalen. naast het CuMa-fomds zal er een contributie worden geheven van veertig cent per maand. Men hoopt in de toekomst met deze gelden een aantal activiteiten te ontplooien, die zullen bijdragen tot een verbetering van het woon klimaat Titus Brandsmalaan 76 De I clubhuiswerk handenarbeid 8 nam. Willibrordgebouw Oegstgeest komst afd. Leiden Ned. Kas troosbond, Spr. dhr. Hooglande] „Modern etaleren", 8 uur nam. j Bevrijdingskerk Discussieavofc Chr. Vrouwenbond afd. Leii over „veranderende moraal"! uur nam. Kantine Clos en Leembrut eenkomst Ned. Ver van hul spr A. C. Broeshart over brandweer". 2 uur nam. Leidse Schouwburg Globe Strlndberg" voor K. en lobe ml O. 8 u VRIJDAG Oude Vest 13 Evangelisatie gem. Ecclesia, 8 uur nam. Witte Singel 18 Bijeenkomst ren Aktiegroep Leiden, 7.45 ui Rijnl. Lyceum Oegstgeee Evangelie, Spr dhr. Roosen. 8 i Leidse Schouwburg Globe m Strlndberg" voor K. en O., 8 u ZATERDAG Het Witte Huis Oegstgeest sociëteit Palamedes 2-5.30 uur Leidse Schouwburg Operett ging Staalwijk met „Het gehf i de hofmaarschalk" 8 uur nam. I Stationsplein 12 Lezing I Jong voor leden Documents '40-"45 en genodigden, 10.45 uu Antonius Clubhuis Bije i Friese, Groningse en Zeeuwse' gingen, opvoering toneelstuk naam is Jansen", 8 uur nam. LEIDEN Vijftig scholieren uit het Engelse Plymouth heb ben vanmorgen een brief van hun burgemeester aangeboden aan Leidens burgemeester v. d. Willigen. Ze hebben voorts het stadhuis bezichtigd. Deze Engelse groet valt in het kader van de Pilgrimfathersher- denking, die 29 april in Leiden begint. De burgemeester van Plymouth, waar de pelgrimva- der oorspronkelijk vandaan kwa men, zal de opening bijwonen. De Leidse burgemeester gaat. volgende maand naar Plymouth om daar de herdenking bij te wonen. LEIDEN In rijen stond het publiek vandaag voor het Logegebouw aan de Steenschuwr Om half elf ging het open, om kivart over negen stonden de eer sten er al. De door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers en Ned. Vereniging van Huisvrouwen ge organiseerde kledingbeurs bleek een grote trekpleister. Gisteren kwamen 200 Leidenaars zo'n 2000 kledingstukken tvrengen en van middag horen ze wat ervan ver kocht is en innen hun geld. Eén- vijfde van de opbrengst is voor de organiserende verenigingen, die er de kosten van betalen en met het resterende bedrag iets doen voor bejaarden en zieken. (Foto LD/Holva.* ZOETERWOUDE In de sport zaal „De Drie Eendjes" zijn gister avond onderlinge gymnastiekwed- strijden gehouden door de afdeling gymnastiek van de R.K.S.V. „Meer burg". Aan belangstelling ontbrak het niet, gezien de vele aanwezige ouders en belangstellenden. Het peil is ten opzichte van ver leden jaar met sprongen omhoog ge gaan. aldus de uitspraak van de ju- I ry, dank zij de goede leiding van de dames Van Tongeren en Baart. Ge- I zien de prestaties belooft deze gym- nastiek-afdeling veel voor de toe komst. Na afloop reikte de voorzitter, de heer J. A. W. v. d. Meer, met toe- passelijke woorden aan de volgende gymnasten de prijzen uit. Meisje 8-9 jaar A. 1. Jacqueline v. d. Heijden; 2. Joke v. d Heijden; Meisjes 8-9 jaar B. 1. Bernadette van Wetten; 2. Kitty van Hofwegen Meisjes 10-12 jaar A. 1. Lidwien van Wetten; 2. Marian v. d. Meer. Meisjes 10-12 jaar B. 1. Els van Veen: 2. Sandra van Diemen; 3. Bet ty de Haan. Dames junioren A 1. Rineke van Luijk (teveas jeugdkampioene); '2. Greet Vermeulen. Dames junioren B 1. Elly de Rooy; 2. Ria Koek. Dames junioren C. 1. Truus Ver voorn: 2. El ly Hoogervorst; 3. Rosa van Hofwe gen. LEIDEN De technische auto shop Ton Rijsbergen aan de Maresin- gel geeft vrijdagavond van zeven tot negen uur een receptie ter gelegen heid van de gemoderniseerde winkel De groei van het bedrijf noopte tot uitbreiding en. vernieuwing. Na maandenlange verbouwing kan men de klanten weer naar behoren ont vangen. WARMOND De Warmondse volleybalvereniging Steeds Vooruit zal uitkomen in de promotiecompetitie voor de landelijke overgangsklas se. De Treffers, dat als kampioen van de afdeling eigenlijk voor deze com petitie in aanmerking kwam, wilde liever geen promotiewedstrijden spe len. Zo kwam Steeds Vooruit, dat tweede was geworden in deze pro motiestrijd. Steeds Vooruit is inge deeld bij Prowano Haarlem, Rea Am stelveen en Spirit Zuid-Scharwoude. Zaterdag 11 april heeft het eerste treffen plaats. Om zes uur moet de Warmondse ploeg aantreden tegen Prowano. De wedstrijd wordt ge speeld in het gem. gymnastieklokaal. Het verdere programma ziet er als volgt uit 18 april Rea 2St. Voor uit; 25. St. VooruitSpirit; 2 mei ProwanoSt. Vooruit: 9. St. Vooruit —Rea 2; 16. SpiritSt. Vooruit. LEIDEN Tijdens de algemene jaarvergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA), af deling Leiden in gebouw Ons Cen trum, is de afdelingssecretaris C. A. Visser om gezondheidsredenen afge treden. Hij wordt opgevolgd door de heer H. Matters. De heer Visser is twintig jaar be- stuurdslid geweest, waarvan dertien jaar als secretaris. Bovendien was de heer Visser nog lid van de bonds raad. Alvorens de scheidende secretaris uitvoerig in het zonnetje werd gezet, zagen de periodiek aftredende be stuursleden en de vertegenwoordigers van de ABVA in de gemeentelijke commissie van het georganiseerd overleg, hun functie verlengd. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat veertien Leidse leden werden onderscheiden voor hun 25-, 40- of 50-jarig lidmaatschap. Vorig jaar groeide het ledental van 1707 tot 1837, verdeeld over dertig gemeen telijke-, provinciale of rijksdienstvak- keir. LEIDEN De aanbesteding voor het tweede gebouw van de r.k. vak school voor meisjes heeft gisteren plaats gevonden. Dit gebouw komt te staan op de hoek van de Ter Haar- kade en de Haag weg. De school aan het Galgewater is allang veel te krap, zodat men het nieuwe gebouw dan ook als uitbreiding moet zien. Bij de openbare aanbesteding was de hoogste inschrijver Rebel uit Schiphol, met f 2.815.000 Laagste in schrijver was Koot uit Zeist, met f 2.650.000. Raadslid wil: LEIDEN Het Leidse gemeente raadslid mevrouw Kerling' ((PvdA) heeft aan het college van B. en W gevraagd of het niet mogelijk is op de dag van de gemeenteraadsverkie zing )3 juni) een rijdend stembureau te parkeren bij de bejaarden- en verpleegtehuizen in Leiden. Als dit mobiele stembureau een bepaald deel van de dag voor de tehuizen staat, vergemakkelijkt dit het stemmen voor de bejaarden en verpleegden aanzienlijk, aldus de ged'aohtengang van mevrouw Kerling. De collecte die door het Alge meen Sociaal Fonds ter Bevordering van de Volksgezondheid „Draagt El kanders Lasten' in Warmond is ge houden, heeft f 166.- opgebracht. TENTOONSTELLING ES! De Lakenhal. Dag. 104 uu; 14 uur. Rijksmuseum van Oudhede: penburg 23): Werkd. 10 uur 5 uur nam., zond. 15 uur 1 Rijksmuseum voor Volke i Steenstraat 1): dag. 15 u., 15 uur nam. Expositie „Verbeeld verleden' rellen) t.e.m. 30 Juni. Ned. Legermuseum Geopenc c!ag tot en met vrijdag 9 uur 5 u. nam. zon- en feestdagen Rijksmuseum voor de gesel der natuurwetenschapppen. Di uur, zond. 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg polder) Flora van eigen bode van 8 uur voorm.-5 uur nam Galerie Walenkamp (Nieuw en 11): Grafiek di-za 1-6 ui ei.ffee-club anno 1866 ma-za voorm. 11 uur nam. Galerie Walenkamp (Nieuws Affiches en objecten van Han schmar (t/m. 10 april). Galerie 't Duivenhuys: Scherft, grafiek en Francine 1 ceramiek (dinsdag t/m. zondag lot 8 april. I Lakenhal: „Dubbelbeeld", bei tekeningen van Jan Maaskant de Wit. (tot 4 mei). J Molenmuseum De Valk tot 1) tember, dinsdag tot en met 10-5 uur. zondag 1-5 uur nam, Galerie van der Vlist: grafl I Rob Clous en keramiek van B I Elsdingen, dinsdags t/m zatei 18 uur (,tot 30 april). Kunstzaal Heuff (Wassenaar tieken van Katinka Bruyn- va en schilderijen van Bob Bruyn dag t/m zaterdag 10-17 uur, dien dinsdagavond 8-10 uur april). LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Uw vrouw, het 0 de wezen", 18 jr. Dag 2.30. 7, en 2e paasdag ook 4.45. Vrij nachtvoorst, 11.30 uu „Wa 'r donker is". LIDO: „De brug bij Remat Jr. Dag 2.30, 7, 9.15, le en 2e i ook 4.45. LUXOR: „Het gebeurde in b ten", 14 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. 1 paasdag ook 4.45. REX: „The love brug", a.l. D 7, 9.15. Ie en 2e paasdag ook 4 en zat. nachtvoorst. 11.30 ui kunst om te verleiden", 18 jr. STUDIO: „Astérix en Cléopal Dag 2.30, 7, 9.15 le en 2e paas 4.45. TRIANON: „Meester in daad", 14 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15, I paasdag 2.15, 4.30. 7, 9.15. AVOND- EN NACHTDIES APOTHEKEN TE LE1DE Geopend voor spoedeisende g Doeza Apotheek. Doezastr. '31. 21313. De zondagsdienst van Apothfl I schoten wordt van 8 tot 22 ui genomen door de Doeza Apothei Apotheek R. van Breest Smal tc Leiderdorp en de Oegstgees' theek zijn de gehele week geo Behandeling na on geval) De poliklinische behandeling gevallen wordt van dinsdag lot woensdag 12 uur waarg door het Diaconessenhuis. Van 12 uur tot zaterdag 12 uur 0 St Elisabethziekenhuis (Hooig andere werkdagen en op z* door het Academisch Zlekenb BEZOEKUREN ZIEKENHl Acad. Ziekenhuis Maand! vrijdag 19.00-19.45 uur, dinsdi 14.00 uur, zaterdag 15.00-16 Zondag, alg. Christ, en nation d igen 14.30-16.00 uur. Vrouwe Maandag t.e.m. vrijdag 19 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur, alg. Christ, en nationale fe i 5.30-17.00 uur Kinderkllniel dag t.e.rr. vrijdag 18.15-19.0 dag 13.00-14.00 uur. zaterda 10,00 uur, zondag, alg. christ tionale feestdagen 14.30-16.00 Diaconessenhuis Dag. le 1 13.15-14 e nl9-20 uur. 2e kl. 13.15-14 en 19-20 uur. kinde 13.15-14 en 18.30-19.15 uur. Elisabethziekenhuis Dag. H 18.45-19.30 uur, kraamafdelii en 18.45-19.30 uur. Annakliniek Dag. 13.30-14.30 \cndien op dinsdag, vrijdag dag van 18-19 uur. Endegeest. Dinsdag en vrij 11.30, 's zondags 11-12 en 14 Jelgêrsmakliniek. Maanda vrijdag 16.45-17.45 uur. 13-15 uur, zondag 11-12 uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2