5N TSPANNEN AJAX TEVREDEN Wijnen grijpt tegen Galvez laatste kans fod -old Arsenal moet tegen Liverpool wreken ax arm Varsity naar Houten VIJFKAMP BILJARTEN ,GER BERTIE MEE ONDER DE INDRUK, MAAR NIET PESSIMISTISCH Frank Drost tegen Russen Van der Helm in Moskou in eerste ronde Strijd om Leidse zaalvoetbaltitel: LDWS-VNA ?en MVV verloor van Derby County: 5-2 PAGINA IS CH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD JNDEN (GPD) Bertie de manager van Arsenal, gisteren de Engelse kalisten om publiciteit lfde wedstrijd tegen Ajax: f ons in hemelsnaam wat 'mcht in jullie kranten, i Londen is ons vergeten." ■1 komt ten eerste, omdat 'hal zijn grote populariteit ten heeft Chelsea heeft [overgenomen en t en fle, omdat zaterdag de ''Final wordt gespeeld tus- phelsea en Leeds, fcenal vreest Ajax. Het II gisteren uitvoerig zitten ±1 naar de film van de 'ba Cup-finale tussen AC jb en Ajax. Men was het T met de opmerking van rintock. de 30-jarige Schot- Yd-international„We zul- tóór alles moeten zorgen, hre Cruyff afstoppen Mc- Ick gaf te kennen, dat hij Ware karwei wel op de Bders wil gaan nemen, knal, dat zich vei' buiten [tadsgewoel van Londen in •v. voorbereidt op de eer- istrijd in de halve fina- de Runners Up-Cup te gen Ajax, ziet enorm op tegen de ontmoeting met het type continentale voetbal, dat de Amsterdamse ploeg speelt. Men komt aandragen met ty pisch Engels dédain: „Jullie op het continent spelen zo commercieel. Het gaat alleen maar om money-making. Wij houden van het pure voetbal- plezier, de echte sport." Een hypocritische opmer king natuurlijk van de Britten. Maar goed. ze beschermen de geheiligde status van eilandbe woners nog zoveel als dat mo gelijk is. Bij Ajax ziet men de cup wedstrijd ontspannen tege moet. Michels had ook wel bui ten de drukke city willen loge ren, maar dat kwam er niet van. De ploeg is nu vlakbij Hyde Park neergestreken in het moderne Royal Lancaster hotel. Gisteravond was het meteen al ontspannen geblazen want spelers en officials ver trokken ijlings naar het Prince of Wales-theatre voor de musi cal „Promises, promises." Op het programma voor dinsdag stond een partijtje ra votten met de bal op de gewij de gazonnen van Hyde Park. Vanavond maken de Amster dammers kennis met het be faamde Highbury. Er wordt niet getraind, er wordt alleen rondgekeken. Rinus Michels steekt niet on der stoelen of banken, dat hij dit Runners Up-Cup-toernool eigenlijk wel een heel dank baar project vindt. Het vreet niet veel aan de zenuwen. Het tast de kracht van de ploeg niet aan op het punt waar het dit jaar om gaat: de nationale competitie. „Kijk naar Feye- noord. Dat zit moeilijk, deze competitie. Ik voel me h eel prettig met mijn vier punten voorsprong en met tóch sterk internationaal contact en veel publiek by die wedstrijden ook." „Vorig Jaar overheerste bij ons ook de Europa Cup. Er wordt veel publiciteit aan gege ven. De spanning wordt opge voerd. De druk wordt zwaar voor de spelers. De verantwoor ding is veel groter. Hoewel wij voor de Runners Up-Cup dus qua wedstrijden een lastiger programma hebben afgewerkt komt de tik voor Feljenoord in de oompetitie, omdat die Euro pa Cup-geschiedenis nu een maal een veelvraat is, veel har der aan". Ajax mikt natuurlijk op de nationale titel. Maar hoe zit het met de Nederlandse beker? Michels lacht schamper als dat onderwerp wordt aangesneden: „Als je daarover begint, blijf je lachen. Je kunt van ons toch niet verwachten dat we die be ker serieus nemen als er van bovenaf zo mee wordt gerom meld. Het enige interessante as pect is de competitie om de Europa Cup II die eraan ver bonden is. Maar ik heb dan lie ver zo'n Runners Up-Cup-toer- nooi. De bekerstrijd in Neder land is toch. qua sfeer, een pas kwil. Het moet een kwestie van killen zyn. Maar nu is het mogelijk dat je van AZ verliest maar dat je je er toch weer als achtste ploeg in loot en dan toch de beker wint. Dat is toch belachelijk. Als het allemaal zo gaat. kunnen wij ons er toch niet zo druk om maken". Rinus Michels wilde in het Royal Lancaster-hotel ook nog wel kwijt, dat hij zeer tevreden is over de lijn in zijn ploeg- nieuwe stijl. Na de Europa Cup finale tegen AC Milan gooide Michels het roer radicaal om. Méér de nadruk op de verdedi ging leggen was zijn parool. Nu. terugkijkend op die veranderin gen. zegt Michels: .Er is meer rust in de ploeg gekomen. Het team is ook harder geworden. Ik heb gezien dat het juist is ge weest om te wijzigen. Ik ben te vreden. Vier punten vóór Feije- noord, wat wil je nog meer". Vandaar, dat Arsenal toch wel vreemd op zal kijken, als het zich helemaal instelt op het Ajax van de Europa Cup-finale. Een Arsenal, waarvan de ver maarde sportredacteur Brian Glanfield schamper zegt: „De Gunners hebben in de Runners Up-Cup-Competitie nog nie mand verslagen. Want wat was nu bijvoorbeeld Lisboa? Een ploeg die in de tweede divisie niet mee zou kunnen komen. Wat was nu Dynamo Bakau? Een amateurploegje waarvan iedereen kon winnen. Nee, nu gaat Arsenal dan eindelijk te gen een écht voetbalelftal spe len. Tegen Ajax". MURCIA (ANP) Tini Wijnen was tevreden. De Braban der had weliswaar zijn tweede nederlaag geleden maar het was in het driebanden en dan nog wel tegen Raymond Ceulemans. „Als je als kadrist tegen de wereldkampioen met een moyenne van 0.755 speelt, dan is dat beslist niet slecht", zei de Neder landse kampioen, die kennlijk moreel gelouterd uit het duel was gekomen. Want optimistisch voegde hij eraan toe: „Drie bandenpartijen verlies ik hier in Murcia niet meer. Galvez, Müller en Aguilera kunnen opkamen". (GPD) Op de zijkanten van de hoofdtribune (senal-stadion op Highbury Hill in de noordelijke i/an Londen staan twee enorme kanonnen geschil- MSunners" is de bijnaam van de ploeg die Ajax mor- tde eerste wedstrijd van de halve finale van de Cup krijgt te bestrijden. ti van Arsenal is ge il. Arsenal stoelt op en vierde triomfen. \fen zelfs. Maar ter- Ie bleef, verbleekten Glorious Arsenal' idlijdende eerste di- maar net het hoofd kon houden. nog steeds een be- die de dames niet mo len de „ground regula- nog steeds keurig om- 4 grote toegangsdeuren jer een carré keurige 'tlrukte stadion. In die Kulations" valt de p. „Het meevoeren van iren en ander feesttuig, jing de rust in het sta- en. is verboden", uit de tijd", zegt ma ce, „Even uit de tijd ities. Wij hebben bij idere wind laten waai de vernieuwing en zijn niet uitgebleven, in de bovenste helft jst en wat mij en de blijven wij daar" De hardwerkende Bertie Mee heeft zijn team danig verjongd. Hij kreeg van het bestuur het geld ervoor los. Hij kocht de Italiaanse Schot Peter Marinello voor het luttele bedrag van een slordige negen ton. Hij be noemde John Radford tot zyn voor naamste spitsspeler en vulde de aan val aan met onbekende sterren als Samuels en Graham. Allemaal door zetters. Jongens met een fabelach tig incasseringsvermogen en een lichaam dat ook „klappen weet uit te delen", als dat nodig is. Bekend Taal is een manager van Hchting. Hij mag zich üs een typische Engels- i zijn woorden spreken ial dan de ruitjesbroek ;el flair draagt. Woor- !ld zijn op de moderne r het management getuigen van veel ver- etbalzaken. de interna- het minst. 1 de Engelse journalis- trouw de kracht van iseren zo in de Jerst Arsenal, dan een en dan o ja, hoe ook weer. Ajax" lee héél anders. ■manager weet wat hy n zijn eigen team heeft, en verzwygt dat niet, ird is. „Ajax", zegt hij ,is een slendid team", voor niets in de finale a Cup voor landskam ie wordt niet zomaar ■uit kampioen van Ne- zegt Bertie Mee. „is i Europese topklasse en ien eer om daarvan te Gezien heeft niet alleen ge- fruyff en Keizer,. Hij b Ajax-fenomenen ook :n weet waar hy snt óók de kracht van middenveld. Hy be- ie Muhren on de stug- ijnders. „Typical Eng- Mee zwijgt over de „Uw aanvoerder Bals end doelman", zegt hij. positie prima can en *aar de bal komt. Ang- Verder geen commen- Mee kansen gezien? de Ajax- defensie de ontdekt van de ploeg >nd tegen zijn Arsenal Gunners", de Ar- m zijn beter gericht, geval is. In luttele maanden tijd is Arsenal in Engeland bekend geworden als een keiharde ploeg. Wat dat wil zeggen in het. toch bepaald niet zachtzinnige Engelse voetbal is dui delijk. Ajax-trainer Rinus Mi chels zal daar tegenover ande ren zijn schouders over ophalen. Hij zal zonder twijfel zeggen: „Tegen ieder team spelen we anders. Be paal ik een andere tactiek. Als Ar senal er hard tegen aan gaat. wel. dan moet onze defensie zich daar te gen wapenen. Dat zal ik ze als dat nodig is —heus wel vertellen Ik weet dat Arsenal recht-toe recht aan pleegt te spelen. Die wetenschap is toch goud waard. Neen. zolang er geen verrassingen op tafel komen, zie ik dat allemaal niet bijzonder pessimistisch in". Twee optimistische trainers. Ber tie Mee: „Wc hebben evenveel kans als Ajax". Rinus Michels: „Waarom moeten we van Arsenal verliezen?" Keihard Arsenal zal er dus zonder twijfel morgenavond van de eerste tot de laatste minuut keihard tegen aan gaan. Peter Marinello pas 19 jaar is de grote favoriet van de Londense ploeg. Hij kan alles of niets. „Als hy zin heeft", zegt Bertie Mee en ergens schuilt onder die woorden de ergernis over het gebrek aan discipline dat dit talent tentoon spreidt, „kan hij op zijn eentje Ajax verslaan". Bescheiderner is John Rad ford. Verstandiger ook. Want hij vat de voetbalsport echt als zijn baam op. Dat moet in Engeland, waar men spoediger uitgekeken is op grilliger voetbalsterren die af en toe schitte ren. John Radford, met een Neder landse vrouw getrouwd, zegt: „Er kan zoveel gebeuren. Vergeet niet, Ajax is meer geporteerd voor die Runners up-Cup dan wij in Engeland. Dat ding telt bij de hoge heren in ons land vrywel niet mee". „In Engeland is nog altyd de FA- Cup nupmmer één, dan het League kampioenschap en de laatste jaren ook de Europa-Cup nummer één De rest. Ach, we doen mee Wy, de spe lers willen wel graag winnen. Heel veel tranen zullen de bestuursleden over een eventuele nederlaag echter niet laten". Arsenal-Ajax, morgenavond In Highbury-stadion in Londen. Er is veel belangstelling voor dit duel. Ajax trekt. Het is een gerenommeer de tegenstander geworden en die ne derlaag van Liverpool (51) zit de Engelsen nog altyd dwars. En Arse nal? Ja, dat is in de harten van vele Londenaren nog altyd good-old Ar senal". APELDOORN (GPD) Nederland zal Rusland voorstellen in de in juni in Rotterdam te spelen interland het tiende bord te laten bezetten door een jeugdspeler. Nederlands „junior" zal in dit geval Frank Drost zijn, de nog maar zestienjarige Fries die in het afgelopen zaterdag nationale t'teltoernooi de derde plaats deelde met ir. G. E. van Dyk. De definitieve samenstelling van het Nederlands damtiental wordt door drs. P. Roozenburg bekend ge maakt na een laatste trainingsbijeen komst aan het eind van deze maand. UTRECHT (ANP) De 87ste Varsity-roeiwedstrijden, waarin de ploegen van de zeven studenten Corpora uitkomen, zullen dit seizoen niet in de vertrouwde omgeving van Jutphaas worden gehouden, waar sedert 5 mei 1940 werd gestreden om de felbegeerde blikken. Door uitbreiding van het wegenplan bij Jutphaas is het wedstrijd water niet meer geschikt voor het roeien van wedstrijden. De Varsity zal nu op zondag 3 mei enkele kilometers zuidelijker op het Amster dam-Rijnkanaal worden gehouden en wel bij Houten. MOSKOU (ANP) In de eerste ronde gemengd dubbelspel van de Europese tafeltenniskampioenschap pen in Moskou zijn gisteren twee Nederlandse combinaties uitgescha keld. Ellen Klatt en Frans Schoofs verloren met 23 v\an het sterke Russische duo Goloebkova/ Strelni- kov en Aukje Wynia en Bert van dei- Helm moesten met 0—3 hun meerde re erkennen in Olga Kishazi en An dreas Borszei (Hongarije). Ook de Nederlandse kampioene El len Klatt slaagde er niet in zich te plaatsen voor de eerste ronde. In het damesenkelspel verloor zij in de voorronde van de Engelse Wil liams 013). Bert van der Helm bereikte wel de eerste ronde. Vandaag speelt hy in het herenenkelspel tegen de Fransman Roeche, die in de voor ronden won van de Oostenrij ker Sehlüter. de Bulgaar Konov en de Belg van de Walle. Frans Schoofs verloor in de voorwedstrijden van de Engelsman Taylor (03) en is van verdere deelneming uitgesloten. Ook Bert Schoofs en Nico van Slobbe waren sucesvol in de voor wedstrijden. Bert Schoofs schakel de de Luxemburger Oth, de Frans man Purcart en de Zweed Svenson uit. Nico van Slobbe plaatste zich via overwinningen op de Belg Den Konderen en de Griek Kostopoulos. Boksen De Thailandse bokser Berklerk Chartvanchai heeft gisteren in Bangkok de wereldtitel in het vlieggewicht <WBA-versie) veroverd door een puntenzege op de titelver dediger Bernabe Villacampo uit de Philippijnen. Ajax ging gisteravond in Lon den uit: in het Prince of Wales- theatre bezochten de Ajacieden de musical „Promises, promises' Op de foto v.l.n.r. Heinz Stuy. Bennie Muller, Velibor Vasovic, Ruud SuurencLonk. Piet Keizer, trainer Rinus Michels en Gert Bals. LEIDEN Voor de zaalvoetbal competitie worden vanavond in de Groenoordh? 1 de volgende wedstrij den gespeeld: Senioren: om kam pioenschap van Leiden, 9 uur: LDWS -VNA; klasje IA: SVOWSleutels (8 uur); klasse IB: UVS 2Lugdu- num 2 (8 uur)klasse 2A: UnitasL. 1 RCL 1, Unitas L. 2Sanders, SCL 1 Wemink 2 (alle om 7 uur); Klasse 2B: ZLC 2—Koejaké 4, UVS 3—RCL 2 (beide om 7 uur)Junioren: SVOW Lugdunum (7 uur). Verder wordt om 8 uur een propa- gandawedstrijd gespeeld tussen de Leidse juniorenkampioen LFC en een team „Rest van Leiden". Wijnen had lang niet slecht ge speeld tegen zijn nieuwe vriend, maar was uiteraard niet opgewassen geweest tegen de scoringsdrift van de Vlaming. Ceulemans, die tevoren na een onstuimige start in het 71/2 tegen Muller (237 punten in twee beurten) toch nog acht beurten no dig had gehad om de winst veilig te stellen, wilde het talrijke publiek in zijn specialiteit niet teleurstelen. Bovendien had de Belg een snelle overwinning nodig om zijn geschokt vertrouwen in het materiaal te her stellen. Ceulemans bouwde zijn overwin ning op demarrages van acht en ne gen in de eerste helft van de partij (2711 in 14 beurten» en een forse spurt van 16 caramboles in drie beurten tegen het slot. Toen Ceule mans in de 45ste beurt de 60 vol had gemaakt, constateerde hij„Het biljart loopt wel goed. maar je komt voortdurend voor verrassingen te staan". Wijnen, die tot en met de zestiende beurt dichtbij een moyenne van 1.000 was blijven spelen, maar daarna tot de helft van Ceulemans' totaal was teruggevallen, scoorde in de nabeurt nog een nuttig reeksje van vier. Na de eerste ronde van v(jf ver schillende spelsoorten hadden Ceule mans en Galvez (zeer moeizaam drieanbenwinnaar tegen Müller in 102 beurten: 5860) de leiding ge nomen met zes winstpunten uit vier partijen. Zy werden echter op de voet gevolgd door Wijnen en Müller. die elk vier winstpunten hadden ge boekt Aguilera, die nog geen enkel puntje had kunnen veroveren, was praktisch gesproken al kansloos ge worden.. Ontroostbaar Enkele uren later echter was de Spaainse kampioen Galvez na een duidelijke nederlaag in het 47/2 te gen Tini Wijnen (236400 in 7 beur ten) ontroostbaar. Wijnen, die erop uit is om tenminste tweede in Murcia te worden, speelde in deze ontmoe ting als vanouds. In zijn tweede beurt raakte de Ossen aar in de van hem bekende roes. die hem zo vaak op het toppunt van zijn biljartcar rière naar triomfen heeft gebracht. Moeiteloos ook nu weer tikte Wijnen de caramboles bijeen, overschreed de 100. vervolgens de 200 en leek regel recht naar de finish te koersen Maar na 242 werd hy bij een snij- stootje in de hoek, bedoeld om de positie op de kruising van de kader- lynen te herstellen, ten onrechte af geteld. De arbiter was zo gefasci neerd door een onverwacht klosje, dat hij het toch tot stand komen van de carambole niet opmerkte. Wijnen nam zyn lot gelaten en ging zitten, de volgende kans af wachtend. Die kreeg hij drie beurten verder, nadat Galvez emt een serie van 208 gevaarlijk dichtbij was ge komen. Nog haalde Wijnen het einde niet. maar zijn serie van 119, waar mee zijn totaal op 365 kwam. was wel groot genoeg om de aangeslagen Galvez tot capitulatie te dwingen Want nadat Wijnen tenslotte met een serie van 35 de pary had uit gemaakt. faalde de Spanjaard in de nastoot. llitsla 71/2: Aguilera 96 7 40 13.71 Galvez 300 7 130 42.85 Müller 134 8 62 16.75 Ceulemans 300 8 138 37.50 Driebanden Müller 58 102 5 0.568 Galvez 60 102 5 0.588 Ceulemans 60 45 9 1.333 Wijnen 34 45 4 0.755 47/2: Wijnen 400 7 242 57.14 Galvez 236 7 208 33.71 Aguilera 358 26 98 13.76 Müller 400 26 78 15.38 Voetbal Crystal Palace heeft gisteravond in Londen de wedstrijd tegen Manchester City in de eerste divisie van de Engelse Lague met 10 gewonnen. In de eerste divisie van de Schote voetbalcompetitie won Celtic in Dundee met 21 van de club van die naam. Kaatsen Twaalf top-kaatsers zullen dinsdag 5 mei, in het kader van de herdenking van de bevrijding, aan het sportterrein aan de Sarah Burgerhartweg in Den Haag in actie komen. Er wordt een halve competi tie tussen vier parturen gespeeld. DERBY «ANP) MVV heeft gis teren in Derby met 52 verloren van het hoog in de eerste divisie ge klasseerde Derby County In de vriendschappelijke wedstrijd nam Derby voor rust een voorsprong van 20 door H in ton en Carlin. Bro- kamp maakte gelijk, maar nog in de eerste helft werd het door Wignall 32. Na rust bracht Hinton uit een strafschop de stand op 42 en de onzekere Maastrichtse achterhoede moest ook Hector nog een treffer toestaan. TINI WIJNEN achter Ceulemans Voetbal De internationale voet balfederatie (FIFA) heeft negen lan den gschorst omdat zy hun bijdrage voor 1970 niet hebben ingeleverd. De negen landen zyn: de Bahama-eilan- den. Congo Brazzaville. Cambodja, Noord-Korea. Laos. Lesotho, Maure- tanië, Pakistan en Somali. (ADVERTENTIE) Vooi slecht» enkele centen méér per glas geniet U van een jonge jenever van wereldklasse DE KUYPER EXPORTJENEVER

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13