Drinkwater Voorschoten duurder, kwaliteit beter Mode voor studenten Oud-Leiden wil een aantrekkelijk centrum AFSCHEID VAN A. P. BAKKERS e'zeró &ckrijven Politieke folders in het centrum Hofwijck Hofwijck-bewoners genoten van een kinder-musical Eèn minuut kabaal voor de overledene Zaalhandbal in Voorschoten Inbraken in Voorschoten Steeds Vooruit geen kampioen eerste klasse PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 26 MAART 1970 VOORSCHOTEN Het drinkwa ter wordt in Voorschoten duurder. De kwaliteit wordt beter en bovendien is een constante druk gewaarborgd. De raad van Voorschoten ging niet zonder zware debatten, die zelfs een schorsing van de raad voor beraad vroegen, akkoord met de door B en W voorgestelde verhoging van vast- recht en kubieke meter tarief. Twee voorstellen kwamen ter tafel: de Pvd A vroeg afschaffing van het vast rechttarief en het tarief voor het I water te baseren op het gebruik. De KVP en de PC wilden een sociale indicatie, waardoor de minstdraag- i krachtigen de eerste 12 m3 gratis zouden kunnen tappen uit de kraan. Wethouder dr. M S. Kamminga (V.V.D.) stelde dat een waterbedrijf in principe kostendekkend moet zijn, Zonder vastrecht zou het drinkwater 77 ct per m3 gaan kosten met vast recht f 0.40 per m3. Dr. P S. Pels (PvdA) betoogde dat er geen re latie bestaat tussen inkomen en wa terverbruik. Bij het voorstel van B en W gaan gebuikers van 63 m3 wa ter f 1,18 betalen, gebruikers van 100 m3 f 0,88 en gebruikers met 200 m3 f0.60 per m3. De heer Pels zag hierin een onaanvaardbare wijze van handelen. De grootgebruikers krijgen goedkoper drinkwater dan de woningen. Bij het laten vallen van het vastrechttarief worden betere prijzen verkregen. Het voorstel Pels kwam in stemming en werd met 2 tegen 11 verworpen (alleen P vd A vóór.). De heer H. L. C. Schuurman (namens KVP en PCi miste het sociale element. B en W zijn te veel koopman. Voorschoten is een dure gemeente en deze verhoging van het water kan funest zijn voor gezinnen die een inkomen hebben rond het sociaal minimum. Hij had weinig waardering voor de wijze van uitleg van zyn verzoek door de wethouder, die het KVP voorstel vergeleek met sociale hulp verlenen in natuna. B en W verdedigen hun voorstel goed. Wethouder W. Ietstra zegde toe binnenkort deze hele materie van so ciale indicatie in de tarieven in de commissie te behandelen. Wethouder Kamminga betreurde het dat dit KVP-voorstel niet in de commissie ter sprake was gekomen, waardoor een en ander deugdelijk uitgepraat zou kunnen worden. Tenslotte ver zocht de burgemeester vyf minuten beraad omdat de hoofden geteld wa ren en door de afwezigheid van en kele leden het voorstel Schuurman kans van slagen zou hebben. Na de schorsing trok de heer Schuurman het voorstel in omdat KVP en PC vertrouwen hadden in de toezeggingen van de wethouder van sociale zaken, waardoor de minstdraagkrachtigen in de gemeen te compensatie op andere wijze ver krijgen. Het zwemwater in het instructiebad vergde ook veel tijd. Mevrouw mr. mr. M. E. Scheffer-Munters iWDi had schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van de zweminstructie in het Voorschotense bad. waarbij het KNZB-diploma niet altijd als geldig werd aangemerkt. Zwygeend gesteund door een goed gevulde publieke tribune met „ver ontruste ouders" toonde zij zich wei nig ingenomen met de uiteenzetting van B en W dat de praktijk uitwijst dat niet ieder kind. dat elders een diploma heeft behaald, ook werkelijk goed kan zwemmen. Wethouder les tra zette uiteen dat er verschil bestaan tussen het prak tijkdiploma zwemmen KNZBen het door het ministerie vastgestelde leerprogramma voor het schoolzwem men. Het Voorschotense instructiebad laat toe dat bij klassikaal onderijws een klas hoogstens in vier secties kan worden gesplitst. Individuele benade ring is niet altijd mogelijk. De wet houder distantieerde zich van de op merking van mevrouw Sclieffer over het soms „tactloze optreden" bij de zweminstructie. De schoolhoofden hebben zich unaniem achter de ge voerde instructie gesteld. Voorzichtigheid Dr. Pels wees op de voorzichtigheid die moet worden geboden bij het zwemonderricht„Wanneer er maar een ongeluk zou gebeuren, dan zou den de ouders terecht hiervoor de ge meente oftewel de chefinstructeur aansprakelijk stellen. De heer Schuurman zei dat een groot aantal ouders wel tevreden is met de gang van zaken in het instructiebad. Me vrouw Scheffer spreekt v el over vele verontruste ouders, maar het zijn er I nog geen honderd. Burgemeester L. de Kool zei blij te j zijn met de brief van de ouders, die stelden dat het zwemonderricht in Voorschoten te perfectioneel is. ..Wanneer u weet dat het instructie- I bad dagelijks honderden kinderen te verwerken krijgt, dan betekent, het een pluim voor de leiding, dat deze kans ziet om het onderricht in goede banen te leiden. Er zal wel eens I een misslag zijn by het zwemon- I derricht, maar dat is te verwaarlozen i in dit drukke bad waar alle Vcor- i schotense schoolkinderen weke- I lijks zwemles krijgen". Mevrouw Scheffer bleef bij haar mening dat I een soepeler beleid is gewenst. Zij 1 werd gesteund door haar fractiege noot mr. De Vos van Steenwijk. Het bouwrijp maken van een stuk je grond bij de Essenlaan, voor de toegang van een verzorgingsflat, haal de veel „oud zeer" op rondom deze flat. Het wordt een gebouw met een breedte van 90 meter en een hoogte van 27 meter. Onaanvaardbaar vond de heer De Vos van Steenwijk .„Dat had u tegen uw fractie van acht jaar geleden moeten zeggen, want toep stond alleen de P.v.d.A. afwijzend te genover dit gebouw", aldus dr. Pels. Met uitzondering van de VVD was de raad het eens, dat thans niet meer teruggekomen mag worden om een raadsbesluit van 1962. LEIDEN OEGSTGEEST De leerlingen van de school voor buiten gewoon onderwijs te Leiden ..De twee sleutels" hebben gistermiddag in het bejaardencentrum Hofwijck in Oegstgeest de musical ..Profes, or Knap vond een tijdmachine" opge voerd. De hooggeleerde bleek ver schillende figuren uit het verleden .naar het heden te kunnen halen, zo als een tröebadoer uit de riddertijd, ja zelfs vier bewoners uit de oertijd Bezwaarlijk was alleen, dat hij ze niet kon terugvoeren naar de tijd waarin ze thuis hoorden. Door een mankement aan de tijdmachine ont stond evenwel een ontploffing, waar door iedereen toch nog veilig kon te rugkeren. De Hofwijck-bewoners waren bij zonder enthousiast over de prestatie van de leerlingen van de LOM-school LEIDEN Leerlingen van de eindexamenklassen van de Rem brandt scholengemeenschap hebben vanmorgen tijdens een sobere, doch uitbundige begrafenisplechtigheid (hopelijk) een streep gezet onder hun schoolloopbaan. Aan de voet van de sokkel waarop Rembrandt over het Ncordeinde uit kijkt, werd een klein graf gedolven. Groot genoeg om de klasseboeken in te begraven. Enkele in passend ra venzwart geklede ..kraaien" spraken een kort In Memoriam uit, terwyl de in bont getooide stoet klasgenoten rond de groeve stond opgesteld. Uit eerbetcni voor de overledene hieven zij op verzoek één minuut kabaal aan. De leerlingen verdwenen weer zoals zij gekomen varen: per tractor. Zy gaan zach nu voorbereiden op het komende eindexamen. LEIDEN Tussen antiek en kunst vergaderden gisteravond onder zwa re zolderbalken de leden van de ver eniging Oud-Leiden. Plaats van han deling: het stedelijk museum De La kenhal. Rrof. Th. H. Lunsingh Scheurleer, voorzitter van de vereniging opende de vergadering en gaf het wcord aan secretaris drs. Th. J Meijer, die de notulen van de vergadering van vo rig jaar voorlas. Naar aanlei ding hiervan maakte de voorzitter enkele opmerkingen. Hij stelde voor de statuten zodanig te wijzigen, dat er een einde zou komen aan de sicur, d e het benoemen van be stuursled ei door 't gemeenteebstuur en het Leidse Studenten Corps ge worden was. Voortaan alleen gekozen bestuursleden. Er is een werkgroep Binnenstad in oprichting. Met het oog daarop leek het de voorzitter niet zinvol een eigen commissie Binnenstad op te richten. Aan de beurt van aftreden, doch herkiesbaar waren de voorzitter en dr. S. J. van Oostroom. Voorgesteld werd de aftredende leden opnieuw te benoemen, hetgeen bij acclamatie ge beurde. De heer P. L. Gillissen, de tach tigjarige penningmeester, trad af. Als blyk van waardering voor het vele dat de heer Gillissen voor de vereni ging heeft gedaan, werd hij benoemd VOORSCHOTEN Er zijn vaste plannen om in Voorschoten een zaal handbal veieniging op te richten Voorschoten heeft nog geen handbal vereniging. Maai- nu men de beschik king heeft ever de prachtige accom modatie in ae Spdrthal „Vliethorst". kan het niet langer uitblijven. De heer H Hoops (bondsoefen- rneester) uit Voorschoten heeft, di rect de koe bij de horens gevat en een voorlopig schema opgesteld. Het handbalspel wordt beoefend in de volgende categorieën: pupillen van 9 tot 12 jaar; adspiranten van 12 tot 15 jaar: junioren van 15 tot 17 jaar. senioren van 17 jaar en ouder. De meisjes'dames en jongens heren spe len in eigen teams, dus niet gemengd. Tnlichtingpn en aanmeldingen voor zaalhandbal.si.el in Voorschoten bij de heer P. Schelvis, Frans Halsplant soen 185,. telefoon 4561 en bij de heer H. Hoops, Baron Schimmelp. v. d. Ovelaan 26, relefoon 3978. tot lid van verdienste. In zijn plaats j werd mr. H. Weiland tot penning meester gekozen. Vervolgens werden de leden in de gelegenheid gesteld een lezing by te wonen, getiteld „De Amsterdam- j se Maatschappij tot Stadsher- i stel", door drs. J M. Hengeveld, di- recteur van deze maatschappij. Bij de rondvraag werd er gesproken over plannen om in Leiden ook een stich ting als die in Amsterdam in het le- i ven te roepen. De voorbereidingen zijn al m een vrij ver gevorderd stadium. Verscheidene Leidse bedrij- j ven hebben toezeggingen gedaan. De bedoeling van de stichting is het kopen en restaureren van oude huizen om deze voor bewoning ge schikt te maken en zodoende de bin nenstad weer aantrekkelijk te ma ken. 4 VOORSCHOTEN Inbrekers zijn de afgelopen nacht in Voorschoten bijzonder actief geweest In een wo ning aan de Veurseweg verschafte men zich toegang via een raam dat werd geforceerd. Na een ingesteld onderzoek bleek dat er niets werd vermist. De aangerichte schade is be perkt. Tevens werden drie scholen het „slachtoffer" van insluipingen. Hier werd naar geld gezocht. Maar. naar de politie meedeelde, men heeft niets kunnen vinden. Verdacht van diefstal LEIDEN De politie heeft een 18-jarige Leidenaar aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van vier buksen uit een etalage en een brom fiets. In het kader van de natio nale 'boomplantdag' hebben leer lingen van diverse scholen in Oegstgeest aan de Spaargarenr- straat. laiigs het ASC-terrein. gisteren bomen geplant. Nadat zij de werkzaamheden hadden uitge voerd werden enkele natuurfilms vertoond. Alle deelnemers ontvin gen hierna een aandenken. (Foto LD/Holvastl De opstelling van Warmunda (Warmond) voor de uitwedstrijd te gen Quick Steps in Den Haag is als volgt: A. van Kampen. P. van Putten, J van Grieken. H Schavemaker, H. Vergeer. R. Ciere, Th. van Rijn, J. Meskers. H. Ritzen, J. Kivits en A. van Staveren. Op vrijdag 3 april verzorgen de dames van de Voorschotense Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers weer een kinderkledingbeurs in „de Werf". De verkooptijden zijn 's middags van j 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. De kleding kan gebracht worden op donderdag 2 april 's avonds van 7 tot 9 uur. De kleding mag niet versleten zijn, beschadigd of vuil. Kleding voor volwassenen kan niet worden ingeleverd. Op zaterdag 4 april kunnen de overgebleven kleren weer opgehaald worden van 10 tot 11 uur. LEIDEN Het Lei'dse Studenten Corps wil in eigen huis wat meer gaan doen aan culturele gebeurtenis sen. Een commissie heeft diverse plannen in voorbereiding en gister avond werd gestart met een mode show op de bovenste verdieping van Sociëteit Minerva. Alle meisjesstudenten uit Neder land waren uitgenodigd voor dit mo- defeest, dat door Alice Oppenheim op haar rustige manier van commen taar werd voorzien. Vanwege de paas vakantie was niet meer dan een hon derdtal meisjes aanwezig, doch een ongeveer gelijk aantal heren ver hoogde duidelijk de gezelligheid. Modehuis De Groot. Breestraat 113, had gezorgd voor een goede col lectie, die afgestemd was op de door snee smaak en de doorsnee „beurs" van de meisjesstudenten. Veel minijurkjes, die het op een lan ge broek ook goed doen. Uit Zweden waren er jurkjes van katoenen jersey met leuke Scandinavische dessins en kleurstellingen. Verreweg de meeste modellen waren beneden (en soms ver beneden) de f 100. Heel makkelijk wasbaar en byna ge wichtloos is tricel en voile. Een groen voile imprimé model met een pietsie doorkijk bracht de heren (en wie ver wacht dat nog in deze ex-taboe tijd» hoorbaar in verwarring. Het lieve kind, dat het overigens schattige i jersey mantel met koperen knopen jurkje showde, moest er hartgron- er. gespsluiting en midden achter op dig van zuchten. de loopplooi ook een paar van die Een charmante combinatie vonden knopen, we een crème-kleurige wollen mantel in brei-effect op een donkerbruine De avondkleding was heel goed ge- pantalon en niet te vergeten de witte 1 kozen: een paar bedrukte avondpak- WARMOND In tegenwoordig- i dende functionaris dankte allen zon heid van het binnen- en buitenper- i der uitzondering voor de prettige wy- soneel van de gemeente heeft de heer 1 ze waarop hij met allen heeft mogen A. P. J. Bakkers, gemeente-architect, samenwerking, voor de vriendelijke na zeven en dertig dienstjaren we- woorden tot hem gericht en voor de gens het bereiken van de pensioenge- aangeboden geschenken, waarbij hy rechtigde leeftyd, afscheid genomen. de gemeente een fotoarchief aanbood. De scheidende functionaris werd we- door hem, tijdens zyn ambtsperiode geus ziekte van de burgemeester, toe- aangelegd. Dit archief bevat niet min gespreken door de loco-burgemees- der dan 150 waardevolle foto's die ter. wethouder mr. V. C. Groenen- een duidelyk beeld geven van de ont- dyk, die, ook namens de gemeente, de wikkeling van de gemeente over de De elfjarige José Westgeest heer Bakkers dank bracht vqor het laatste decennia. Het is de bedoeling heeft gistermiddag achter de boerde- vele werk dat hij gedurende zijn dat dit fotomateriaal ook bezichtigd ry van haar ouders aan de Rijks ambtsperiode voor de gemeente heeft zal kunnen worden door de ingeze- straatweg het eerste Wassenaarse gedaan. tenen, waartoe deze op een nog nader kievitsei gevonden. Vanmorgen Hierna werd nog het woord ge- i te bepalen datum ter inzage zuilen heeft zij het in het gemeentehuis aan voerd door de directeur van gemeen- worden gelegd. i burgemeester mr. W. J. Geertsema tewerken, de heer Uitterlinden, die 1 aangeboden. met enige toepasselijke woorden de I n heer Bakkers namens het voltallig personeel een fraai boekwerk aan bood getiteld: „Rijnlands fraaiste ge zichten". 's Avonds vond een officiële afscheidsreceptie plaats waarvoor veel belangstelling bestond. Hierbij bood de heer Groenendijk de heer Bakkers een exemplaar aap van de fraaie jubileumuitgaven over de schilder Rembrandt. Oud-wethou- der de heer Alb. Oudshoorn herin nerde in een korte speech aan de ja ren direct na de oorlog en waarin de heer Bakkers zeer veel werk heeft verricht tot de verdere uitbouw en ontplooiing van de gemeente. Dhr. P. Priester uit Katwijk voerde het woord namens zijn collega's. De schei Ensemble: oranje-rode man tel van rayon linnen over japon met wit bovenstukje. (Foto LD/Holvast) ken met wyde pantalon en twee lan ge stijlvolle Japonnen. A. C. COMBEE—B AARSPUL WARMOND Het eerste team van Steeds Vooruit is er niét in ge slaagd kampioen eerste klasse van de NTC te worden. In de kampioens competitie zeker niet als favoriet, doch als gevaarlijke outsider ge noemd, werd na enkele wedstrijden reeds zeker, dat er ,.meer" in zou zitten. In de eerste helft werd -echter van de kampioen Treffers verloren, doch na een zeer spannend duel, dat met minder pech wellicht.- onbeslist had kunnen eindigen. De tweede plaats was al na 5 wed strijden in handen van Steeds Voor uit. Het sterke Treffersteam maakte echter geen fouten, zodat Steeds Vooruit de opgelopen achterstand niet kon goedmaken. In de laatste competitiewedstrijd Steeds Vooruit- Treffers stond het Warmondse team tot de tenen geladen achter de tafel. Het Treffers team zou geen ongesla gen kampioen worden. Met 64 legde het Warmondse team beslag op de zege. Door deze tweede plaats in de kampioenscompetitie heeft Steeds Vooruit de kans op promotie naar de landelijke overgangsklasse behouden Op zich al een goede prestatie. Er zal met vier teams in een poule wor den gestreden. Hoeveel plaatsen er te verdelen zijn in de overgangsklasse, is nog niet bekend. Totaal zullen er 6 wedstrijden te spelen zijn. De eers te wedstrijd waarschijnlijk zaterdag 11 april a.s. Het schooltournooi, dat op 31 maart as. zou worden gehouden, wordt uit gesteld. Dit is nodig, daar de paasva kanties van de Leerhoeve eveneens zijn uitgesteld. De juiste datum wordt nog bekendgemaakt. OEGSTGEEST In het verweer van zuster Kühn (waarom schryft de heer Vos, die steeds hei woord neeft gedaan eigenlijk niet?) tegen mijn ingezonden stuk van vorige week over Hofwijck wordt gesteld, dat door mij enge feiten niet zijn vermeld. Inderdaad, maar jammer genoeg voer zuster Kiihn niet ('p feiten zoals door haar gesugge reerd. Welke feiten dan wel? Onder andere dat mevrouw Van Belle op bepaald onbeschofte ma nier werd gesommeerd het gebouw te verlaten, dat van de mogelijkheid de folders neer te leggen niet werd gerept. integendeel, het werd na drukkelijk verboden, een verbod, dal naar mij inmiddels ter ore is geko men ook vreeger reeds bestond dat met de politie werd gedreigd en dat een telefoongesprek, al of niet gefingeerd, om daadwerkelijk ingrij pen te verkrijgen werd gevoerd. O.a ook. dat in het telefoongesprek, dat j ik daarna heb trachten te voeren, j mij te verstaan werd gegeven„dat kuf een neutraal huis was, waar po- p litiek niet binnen kwam en dat nie- I mand daar iets mee te maken had", j waarna de verbinding werd verbro ken. I En dan ook nog, dat in het ge- I sprek in Hofwijck aanvankelijk niet werd gewezen op de mogelijkheid van het neerleggen van de folders wel werd gesproken over huisregels, huisvredebreuk en het roepen van de politie. Inderdaad is toen door mij gesteld, dat da4 laatste dan maar rroest gebeuren, inclusief de absur diteit van een proces-verbaal. Dat is natuurlijk wel wat anders, dan dat ik om politie ingrijpen zou heb ben gevraagd zoals door zr. Kühn wordt gesteld. De heer Vos heeft opaebeld. niet ik! Dat na he* telefoneren met de politie de concessie loskwam, dat de folders neergelegd mochten wor den, bewijst niet alleen dat de „doodgewone" huisregels waarover zuster Kühn schrijft, niet éénduidig en vaststaand zijn. maai- ook dat slechts uitzonderlijke druk enige wij ziging in de toepassing vermag te brengen. Tot zo ver de door mij in eerste instantie achterwege gelaten onver kwikkelijke en in wezen onbelang rijke feiten. Dat de draaierijen in het commentaar van Hofwijck mij cot een dergelijke uiteenzetting no ten, vind ik te betreuren. Zoals het ook te betreuren is, dat in het be toog van zr. Kühn aan de kern van dr zaak geheel wordt voorbijgegaan. '.Vaarom toch is het „doodgewoon", :!»t zich rustig en ordentelijk gedra gende personen midden op de dag '.pen folders in de brievenbussen mo ren stoppen? Is het soms omdat ook de post. zoals ik toevallig zag, niet direct, maar via het kantoor wordt bezorgd? Maar waarom is dat weer doodgewoon? En waarom is het niet doodgewoon dat ingrepen in de in dividuele vrijheid en privacy worden b' perkt tot het allernoodzakelijkste j minimum? Van een deskundige in zake het besturer van een bejaar dentehuis zou men juist hierop ant woord hebben verwacht, maar in het commentaar van Hofwijck zoekt men er vergeefs naar! Het aantal reacties en telefoon tjes, dat mij naar aanleiding vanhrt eerste ingezonden stuk heeft bereikt is inmiddels zo groot, dat het mij onmogelijk is alle gegevens, gunsti ge en ongunstige, te verifiëren en in het bovenstaande heb ik mij dan ook maai- beperkt, tot wat mij uit eigen ervaring bekend is. Een en ander wijst er echter wel op, dat het door mij voorgesteld onderzoek naar de in Hofwijck geldende huisregels en de toepassing daarvan van meer belang zou kunnen zijn. dan ik aar, vankelijk heb vermoed. Dr. O. C. VAN BELLE Oegstgeest. DONDERDAG Tltus Brandsmalaan 76 De Duik boot Clubhuiswerk handenarbeid, 8- 10 uur nam GGD-gebouw EHBO Peerk# Donders. 8-10 uur nam. Ons Centru Bijeenkomst Hum. Ver bond. Spr. J. M, J. Wleslng over „Mig- daad en straf", 8 uur na. Gebouw Staalwijk: Jaarvergadering Tuiniers- en Bloemist en vereniging „Door Eendracht Verbonden", 8 uur nam. Kantine Clos en Leembrugge. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Demonstra tie diepvrieskisten e.d., 2 uur nam Gebouw IJdo Hooi. Kerkgr. Ten toonstelling werkstukken LJA-cursug handenarbeid, 7.30-9.30 uur nam. VRIJDAG Ruilclub Boshuis (achter Hoflaan 76) 7-9.30 uur nam. Witte Singel 18 bijeenkomst Scho- lieren Aktiegroep Leiden, 7.45 uur nani, Oude Vest 13 Evangelisatie Chrig- tengem. Ecclesia. 8 uur nam. Rljnl. Lyceum Oegstgeest Volle Evangelie, Spr. dhr. Bulthuis, 8 uur nam. Jeugddorp Zuldwesl sport-stulf-ln LJA. 10-12 uur voorm. Jeugdhuis Breestraat 19 Sociëteit Twentwel. 8.30- 11 uur nam. Stadsgehoorzaal Meubelshow firma Langezaal, vanaf 7 uur nam. Groenoordhal Voorjaarsmarkt Lel- lento, 1-5 en 7-10.30 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum. 8pr. J. P. H. Zijlstr, 8 uur nam. ZATERDAG Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaak- tociëteit Palamedes. 2—'.30 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Sociëteit Twentwel, 8.30/11.30 uur. Groenoordhal Voorjaarsmarkt Lel- It-nto 11/5 en 7/10.30 uur nam. Stadsgehoorzaal. Meubelshow firm» Langezaal. 10-11 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden (R&. penburg 23): Werkd. 10 uur voorm - 5 uur nam., zond 15 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag l:-5 u. zondas 1-5 uur nam Expositie „Verbeeld verleden" (aqua, rellen), t.e.m. 30 juni. Ned Legermuseum. Geopend maan dag tot en met vrijdag 9 uur voor.» 5 u. nam. zon- en feestdagen 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis d, natuurwetenschappen. Dag 10-4 uur zond 1-4 uur. Heempark Oeg6tgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem dag van 8 uur voorm.- 6 uur nam Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 4 en 11) Grafiek di-za 1-6 uur nam, coffee-club anno 1866 ma-za 10 uur voorm 11 uur na Van der Vllst: Theo Kurpershock (schilderijen en grafieken), dlnsdar Vm zaterdag 9-6 uur (t/m 28 maart). Kunstzaal Heuff (Wassenaar): Pe trus Wolfs (schilderijen) en Loj Schwirtz (keramiek), maandags t/m, zaterdegs van 1017 uur. bovendien dinsdagsavonds van 810 uur (vrij dag 13 maart gesloten), t/m 1 april, De Lakenhal Tentoonstelling Leid- 6Che Vereeniging van postzegelverza melaars van 14 tot en met 22 maart, geopend op werkdagen van 10-4. op zondagen van 1 tot 4 uur. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11); Affiches en objecten van Hans Krete- schmar (t/m 10 april). Galerie 't Dutvenhuys: Betting Scherft, grafiek, en Francine Timmers, ceramiek (dinsdag t/m zondag 2-8 u., tot 8 april. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Uw vrouw, het onbeken de wezen", 18 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15. 1» en 2e paasdag ook 4.45. Vrij en zat nachtvoorst. 11.30 uu „Wacht tot 'r donker Is". LIDO: ..De brug bij Remagen", 14 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. le en 2e paasdag ook 4 45. LUXOR: „Het gebeurde ln het wes ten". 14 Jr. Dag 2.30. 7, 9.15. le en 38 paasdag ook 4.45. REX: „The love brug", al. Dag. 2.30 7, 9.15. le en 2e paasdag ook 4.30. Vr(J en zat. nachtvoorst 11.30 uur: „De kunst om te verleiden", 18 Jr. STUDIO: „Astérlx en Cléopatra", a.l. Dag 2.30, 7. 9 15 le en 2e paasdag ook 4 45. TRIANON: „Meester ln de mis daad", 14 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15, ls en 2« paasdag 2.15. 4.30, 7, 9.15. AVOND- EN NACHTDIENST DER LEIDSE APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval len van vrijdag 17.30 u tot maandag "s morgens 8 uur; Apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171. tel. 20502. De zaterdag-, zondag- avond» en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen döor apotheek Herdingh en Blanken. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn gesloten. Vanaf 2e Paasdag 's morgens 8 uur is voor spoedeisende gevallen geopend: Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. De Oegtgeester Apotheek is op 2e Paas dag gesloten. Apotheek Voorschoten ii op 2e Paasdag gesloten van 8 uur tot 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp ls op 2d« Paasdag geopend. Behandeling na ongevalleD De poliklinische behandeling na on gevallen wordt vaD dinsdag 12 uur tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Van vrildag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellsabethzlekenhufs (Hoolgrt.) Op an dere werkdagen en op zondageD door het Academisch Ziekenhuis BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Acad Ziekenhuis Maandag t.e.m. vrijdag 19 00-1945 uur. dinsdag 1300- 14 00 uur. zaterdag 15.00-16 00 uur. Zondag alg chrlst en nationale feest dagen 14 30-16.00 uur Vrouwenkliniek, Maandag tem vrijdag 19.00-19.45 uur zaterdag 15.80-16 30 uur eondag, alg. chrlst en nationale feestdagen 15.30-17 00 uur Klnderkliniek Maan dag t.e.n vrijdag 18.15-19.00 uur. dins dag 13.00-14 00 ur zaterdag 15.00-16.00 uur zondag, alg chrlst en national* fppstrineen 14 80-16 00 uur Ulaconessennuia Dag le KI 11-12, o 15 14 en 19-2( uur ie KJ en 3e ld. 13.15-14 eD 19-20 uur kind eraf de link 13.15-14 en 18.30-19.16 urn EUsaDetnzieKenhuls Dag 14-10 en 18.45-19.30 uur fcraamafdeTlng 15-15 ®D 18 45-19.80 uur AnnaKUniek Dag 13.30-14.80 en do- vendlen op dinsdag vrlldae #d kater- lag vaD IR-19 uur Endegeest Dingdag en vrijdag 18- 4 30 zondags 111? *D 14-15 uur lelgersniakiiniek Maandag t.e.m 'rildag 16 45-17.45 uur zaterdag 13-15 uur, zondag 11-11.40 en 13-. o uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2