Nederland helpt de Antillen protfst uit de nood By Bevolking bezette kruispunt Vanavond krijgt u een totaal andere kijk op kopieerapparaten. BEAMBTEN BU Drie praten de bus - c.a.o. ministers mee over KREDIET VAN 30 MILJOEN GULDEN j Beeuwkes is elke lengte goed Voor ca. 30.000 gulden aan haarden gestolen Overeenstemming over verdeling bodem Noordzee MENEER PASTOOR MAAKTE GRAPJES 1 erdubbeling van rijksweg tussen De Bilt en Amersfoort Taxichauffeur bijt overvaller WATERINGEN WAS WACHTEN BEU Vanavond komt de'Océ'1100 op TV. Wat gaat u zien? BON voor informatie over de 'Océ' 1100. Ik wil graag alles weten over de 'Océ' 1100. oc< VAN DER GRINTEN N.V. PAGINA ttlDSOB ÖAOïHjAD •ATBRDAO U MAAI» KAO (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) Nederland zal de Antillen helpen in de bestaande liquiditeitsmoeilijkheden. Daarvoor zal over een periode van anderhalf jaar een bedrag van 30 min. gulden als krediet aan de Antillen worden verstrekt. Het krediet wordt gegeven in de vorm van een rentevrij rekening-courant-kre diet. Naarmate de Antillen behoefte aan geld hebben kan op dit krediet worden getrokken. In een protocol van conclusies heeft de Koninkrijksraad gisteren hier toe besloten. De overeenkomst is gesloten namens de Nederlandse Antillen door de minister van Financiën, de heer S. G. M. Rozendal, namens Ne derland is het ondertekend door de vice-minister-president drs. J. A. Bak ker en onze minister van Financiën, dr. H. J. Witteveen. Het geld zal ko men uit de ontwikkelingsfondsen, die Nederland voor de Antillen beschik baar heeft. schrijven tot een totaalbedrag van 2 min Antilliaanse guldens. De finan ciering van de hele wederopbouw be loopt echter zo'n 17,5 min An tilliaanse guldens. Getracht zal wor den de Nederlandse participatie Mij. voor de Nederlandse Antillen N.V. en de Europese Investeringsbank te interesseren. De Nederlandse staat zal waar nodig garant staan. Het krediet dient om de Neder landse Antillen tegemoet te komen in de huidige liquiditeitsmoeilijkhe den. Deze zijn volgens de Antil liaanse regering het gevolg van structurele tekorten. De finan ciële problemen zijn tevens veroor zaakt door de aangegane verplich tingen inzake rentebetaling en aflos sing van verkregen leningsgel- den. Tegen het einde van dit jaar zal de Antilliaanse regering met voorstellen komen om de financiële moeilijkheden te saneren hierbij zal tevens aan de hand van uit te bren gen rapporten worden nagegaan welke maatregelen er nodig zijn om de Antillen verdere financiële bij stand te verlenen om de overheids- huishouding van het eilandengebied weer in orde te brengen. De koninkrijksraad heeft gisteren een aantal zaken vastgelegd, die dienen ter financiering van de com merciële opbouw van Willemstad op Curacao en voor de wederop bouw van de stadswijken, die enige maanden geleden bij de rellen in die stad zijn verwoest. Het Antilliaanse bedrijfsleven zal voor de wederop bouw van Willemstad een naamloze vennootschap oprichten met een ka pitaal van 500.000 Antilliaanse gul dens. In deze maatschappij zullen ook de Antilliaanse regering en de regering van ons land zitting heb ben. waarbij is bepaald dat deze re geringsvertegenwoordigers het recht van veto hebben. Tegen een rente van 7 pet. zal de naamloze vennootschap op de Antil liaanse geldmarkt leningen uit- DEN HAAG ANPi De ambte- ijke delegaties van Nederland, West- Duitsland en Denemarken hebben bij hun onderhandelingen op 19 en 20 maart in Den Haag in beginsel over eenstemming bereikt over de grens- vaststelling van het continentale plat onder de Noordzee, aldus deelt de Nederlandse delegatie mede. De delegaties zijn zover gevorderd, dal zij menen de drie regeringen binnen kort een ontwerp-verdrag te kunnen voorleggen, waarin behalve regelin gen voor de afbakening, technische arrangementen worden opgenomen om. voor de bescherming van de po sitie van door Nederland uitgegeven concessies op het deel van het plat dat aan de Duitse zijde van de grens komt te liggen. De delegaties komen op 16 en 17 april in Kopenhagen weer bijeen. BERGEN GP ZOOM <GPD> In Bergen op Zoom is een omvangrijke haardendiefstal aan het licht geko men, waarvan de haardenfabriek Beokers N.V. de dupe is geworden. Een 27-jarige magazijnbediende van het V--drijf, JF. uit Bergen op Zoom, is in verband met deze dief stal, waarbij voor een bedrag van minstens 20 U00 gulden aan gashaar den, gevelkacnels en gaskomforen is ontvreemd, door de recherche aan gehouden Twee medeplichtigen, de 37-jarige J.J- uit Linschoten en de 26-jarige A.S. uit Maartensdijk, zijn eveneens gearresteerd. Het drietal zal aan de officier van justitie wor den voorgeleid. De diefstal kwam aan het licht bij een controle van de voorraadboe- ken. nadat bij de directie het ver moeden was gerezen dat er tekorten waren in het magazijn. Een door de recherche ingesteld onderzoek wees uit, dat de betrokken magazijnbe diende reeds vanaf vorig jaar okto ber met zijn praktijken bezig was. Met de regelmaat van de klok nam hij haarden weg uit de magazijnen aan de Buitenvest en bij de oude veiling en verkocht deze aan J. en S., met wie hij een overeenkomst had gesloten. Voor elke haard kreeg F. honderd gulden. Een enkele maal verkocht hij zelf een haard voor 250 gulden. Soms nam hij de haarden mee naar huis, vanwaar ze dan verder werden vervoerd, maar ook ging hij ze rechtstreeks laden bij de maga zijnen. De haarden werden uiteindelijk in Utrecht en Amsterdam aan de man DEN HAAG (GPD» De Haag se couturier Ernst-Jan Beeuwkes heeft van zijn nieuwe voorjaars collectie een niet al te groot pro bleem gemaakt. De modebewuste vrouw kan bij hem voor iedere roklengte terecht, want Beeuwkes heeft met opzet niet uitdrukkelijk voor kort of lang gekozen. „Mijn klanten zijn lang nog niet alle maal aan de maxi's toe", zo ver telde hij na afloop van zijn pre sentatie. En eerlijk gezegd is de Hollandse high-society dolgeluk- MELUN Elke nacht haalde de telefoon het echtpaar Sing- run in het Franse plaatsje Melun uit de slaap en als een van de twee de hoorn dan op nam werd een stem hoorbaar die eerst een hele strcom ver wensingen uitbraakte en dan uitbarstte in een waterval van duivels gelach. Na negen maanden was er 300 maal gebeld en toen namen de Singruns het niet meer en waarschuwden de politie .Deze installeerde allerlei ingewik kelde instrumenten en daar mee werd tenslotte de dader ontdekt. Tot de rechter zei pastoor Mas- son: „Doe met mij wat u wilt. Ik was als kind al een grap penmaker en heb er nooit mee kunnen ophouden". DEN HAAG (ANP) Rijkswater staat gaat in het voorjaar van 1971 beginnen aan een verdubbeling van de rijksweg De Bilt-Amersfoort en wel het gedeelte tussen de Dolderse- weg en de Stichtse rotonde. Medio 1972 zal deze verdubbeling, als alles volgens de plannen verloopt, klaar zijn. De kasten bedragen naar ra ming tien miljoen gulden. Een deel van deze rijksweg, tussen De Bilt en de Dolderseweg is reeds enige jaren geleden voorzien van een tweede hoofdrijbaan. kig met een couturier, die reke ning houdt met speciale wensen. Beeuwkes show, discreet af gestemd op de diverse garderobes van vrouwelijke prominenten was dan ook een uiterst draagbare selectie van de belangrijkse Parijse modelijnen. De „creme de la creme" voor de wat oudere brouw. Met broekpakken, klassieke tailleurs in mini, midi en maxi-formaat. Ernst-Jan Beeuwkes gelooft in com binaties van broekpakken met ma- xivesten, maar ook in splitmaxi's en cardin-japmnen met luxa- fles bovenlijfjes. De succesvolle Haagse coutu- UTRECHT (GPD» De giste ren in de publiciteit gekomen brief, waarin een aantal beamb ten van de staalfabriek Demka rier zorgde voor een bonte menge- in Vtrecht aan de directie van ling van modestijlen voor de strakke Demka en Hoogovens vraagt de eigentijdse mantelpakjes, romanti- aangekondigde fusieplannen met sche zwierige zigeuner jurken maar Sambre et Meuse niet door te voeren en waarin zij aankondi gen te zullen overwegen of zij hun medewerking aan de fusie bestaat for- ook voor een weemoedige herinne ring aan de „New Look". Dat alles voortreffelijk uitgevoerd in fraaie stoffen en commercieel heel handig uitgekiend, al zou er wel iets voor moeten onthouden, zyn te zeggen, wanneer zijn per- meel niet. soonlijke visie op de mode bij het j ontwerpen wat meer had meege speeld. Beeuwkes hield nl. zoveel re kening met Parijs, dat er helaas weinig ruimte overbleef voor eigen vondsten. Op de foto een van zijn modellen. Het bewuste stuk is een concept brief gewees'.. waarvan een aantal exemplaren door het bedrijf en daar buiten heeft gecirculeerd, maar hU zal niet worden verzonden. Dit laat ste is het resultaat van het gister middag gehouden overleg in de on dernemingsraad, waarbij tussen di rectie en personeel afspraken zijn gemaakt over het verschaffen van d i e informatie, die het noodzakelijk vertrouwen in de fusiepartner bij het personeel van Demka moet herstel len. Gisteravond heeft overleg plaats gehad tussen de Demka-directie en de districtbestuurders van de vak bonden. De vakbonden zullen dezelf de informatie ontvangen als het per soneel en de directie van Demka ver wacht. dat van die inlichtingen een geruststellende werking zal uitgaan. Tegenover de officieel dus niet oestaande, want niet verzonden orief van het personeel, dat weet dat het Utrechtse bedrijf voldoende le vensvatbaarheid heeft ook op langere termijn en dat zich daarbij baseert op de gunstige financiële ontwikke lingen die er de laatste tijd zijn ge weest, stelt de directie van Demka, dat het besluit een fusie aan te gaan is gebaseerd op de structurele situ, atie. „Deze is. sinds wij onze beslui, ten namen, niet gewijzigd", aldus de directie. „Het vertrouwen in de fusie- partner is ongeschokt. Sambre et Meuse is zowel qua marktpositie als qua technisch kunnen sterk. Ook de financiële positie is goed". Tenslotte herinnert de directie van Demka aan de met de Franse part ner gemaakte afspraak het bedrijf staalgietwerk inclusief de smeltery Utrecht voort te zetten. In een nadere toelichting op d« gang van zaken wordt van directie- rijde onveranderlijk een aantal van globaal 150 man genoemd dat zal moeten afvloeien. DEN HAAG »ANP» Tw« onbekende mannen hebben in de nacht van donderdag op vry. dag getracht in Den Haag een taxi-chauffeur te beroven. De mannen lieten de taxi op de Kranenburgerweg stoppen. Eén van hen greep de chauffeur bjj de keel. Deze kreeg hierdoor ver- wondingen aan zijn gewicht. HU slaagde er in de overvaller ste vig in zijn hand te bijten, waar- op beiden de benen namen. De politie hoorde van de taxichauf- feur, dat hij een bedrag van f300 bij zich had en dal de overvallers er geen cent van te pakken hebben gekregen. De politie zette een speurtocht in, maar de daders zijn tot no? toe onvindbaar gebleven. UTRECHT (ANP) Delega ties van werkgevers en werknemers die zijn betrokken bij de oao voor de autobusdiens tondernemin- gen gaan woensdag in Den Haag praten met de ministers Roolvink (sociale zaken) Bakker Verkeer» en Nelissen (Economische Zaken). Zoals gemeld, heeft minister Roolvink de goedkeuringstermijn voor de nieu we bus-cao met drie weken verlengd Zijn collega's hebben ook belangstel ling voor dit contract, gezien de si tuatie in het streekvervoer. Minister Bakker is erbij betrokken via zijn subsidiebeleid en minister Nelis sen in verband met de consequenties van loonpolitieke maatregelen voor de tarieven. De bonden .stellen na- j drukkelijk, dat zij. inlichtingen wil- len verstrekken maar niet willen on- derhandelen. De CAO voor het beroepsno der en ver voer die betrekking heeft op 3D.000 werknemers, is goedgekeurd. De cao heeft een looptijd van negw maanden <1 april - 31 december "70), en voorziet in een loonsverhoging van f 15, per week (gemiddeld plm negen procent). De onderhandelingen over nieuwe cao in de vakraad voor meubelindustrie en meubileringsbe- drijven zijn gistermiddag afge broken. Breekpunten waren de dernemingsgewijze differentiatie fondsvorming. De werkgevers wil len met betrekking tot het vale- bondstientje alleen de werknemers- kosten aan het algemene werk talen onder overlegging van nota's, Dit deel bestaat nu uit twee rijba nen, met ieder twee rijstroken en een parkeerstrook. Wanneer de re constructie gereed is, zal de gehele weg tot aan Amersfoort verdubbeld gebracht tegen een gemiddelde prijs I Zljn' van 400 gulden. In totaal werden 26 De vernieuwde rijksweg, die in de 10 gevelkachels en 4 gashaarden. gaskc foren ontvreemd, haarden en 3 gevelkachels konden worden achterhaald en werden in beslaggenomen. toekomst aan de provincie wordt Twaalf j overgedragen, zal geen autosnelweg worden en er zal een snelheidsbe- WATERINGEN (ANP» —Een de monstratieve tocht met ruim 150 personenauto's door het Zuid- I hollandse dorpje Wateringen is gis- perking tot 70 km per uur gehand- j teravond omstreeks half acht ont- haafd blijven. aard in een flinke chaos, waardoor een kruispunt ruim een half uur vol ledig werd geblokkeerd. Het verkeer moest worden omgeleid. De politie behoefde niet in actie te komen. Eén Jeugdige demonstrant raakte onder een rijdende auto en brak zijn en kel Aanleiding tot de demonstratie was een verkeersongeval vorige week op het kruispunt Noordweg Kerk laan in Wateringen, waarbij een vrouw ADVERTENTIE Het elektrostatisch kopieerapparaat, dat snel van alles kopieert (elk formaat, tot en met A 3), dat kinderlijk eenvoudig te bedienen is en slechts in de prijsklasse van een elektrische schrijfmachine valt. Dat apparaat gaat u vanavond om 19.57 (Ned. 1) zien. Wilt u onmiddellijk uitvoerige informatie over de 'Océ' 1109? Bel dan een van onze verkoopkantoren: Amsterdam - 4410 88, Den Bosch - 2 44 61 Den Haag - 51 46 61Eindhoven - 6 98 25 Hengelo - 1 05 69, Rotterdam - 1450 66. Of stuur de bon op naar VAN DER GRINTEN N.V.,Den Bosch. Vul in-kr>ip uit- stuur op. LDD Firma: T.a.v. Adres:.. kopieert in uw voordeel. Verkoop Nederland, Aartshertogenlaan 151, Den Bosch. om het leven kwam. Het was de zo veelste dodelijke aanrijding op gevaarlijke kruispunt zonder ver- keersinstallaties en zo vertelde adju dant H. Ver kaart. groepscom mandant van de rijkspolitie in Wa teringen. „Het was de druppel, dii het vat deed overlopen". De burgerij formeerde een actieco mité, dat de demonstratie orga niseerde. De tocht door he» dorp, waarbij de auto's en de vracht wagens van de stoet waren be schilderd met leuzen als „plek da onheils" en „wel duur geld voor een plantsoen, maar voor verkeerslichten geen poen", verliep zonder moeilijk heden. en duurde ongeveer een uur, De narigheid kwam pas, toen ruim 300 jongelui, het omstreden kruis punt in bezit namen door zich lo pend, zittend en liggend midden op het wegdek te verzamelen. Er deed zich één incident voor. na melijk toen een automobilist tracht te met zijn auto toch door de menig te te komen. Eer jonge demonstrant kwam daarbij onder de wagen te recht en brak zijn enkel. De jeugd nam een zeer dreigende houding aai tegenover de automobilist, maar de» kon veilig door de Rijkspolitie wor den weggevoerd. De man heeft pro ces-verbaal gekregen. De blokkade van het kruispunt duur de ruim een half uur. Toen wiste» de organisatoren van de tocht, bijgestaan door de Rijkspolitie, dl demonstranten met zachte dranj van het kruispunt te verwijderen. D» rust keerde daarna spoedig terug. Volgens adjudant Verkaart is Phi lips de schuldige van allés. „Alles i> al lang rond. De gemeente heeft eea krediet van ruim 30.000 voor df verkeerslichtinstallaties een hall jaar geleden reeds verstrekt, omdtf iedereen het er over eens is dat d» verkeerslichten op het bewuste kruis punt dringend gewenst zijn. Maar d» lange levertijden bijna ach' maanden verhinderen een spoedi ge oplossing van alle narigheid", al dus adjudant Verkaart. Hij hoopt dat de zaak nu spoedig rond zal zijn

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6