OOK LEGIA WARSCHAU TEVREDEN Hans Vultink heeft geen zelfvertrouwen Turnwedstrijden voor scholieren een succes upporters moeten iel zijn Koerstips Zweden verslaat Rusland Franz Hasil: Polen niet sterker clan Vorwarts" IJ anhopige strijd tegen voor \hem vreemde compositieballen ''«C „Okker tweede geplaatst" Leen Pfrommer en Kees Broekman blij ven bij KNSB JAARDAG 21 MAART 1970 PAGINA M TS5CH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD M iendi 'Pliei Ui )rlo, .)ii ROTTERDAM GPD) Niet alleen Feijenoord is uiterst te vreden met het „lot," dat giste ren in Rome voor de Rotter dammers uit de ehampagnekoe- ler kwam. Ook de Polen zijn in genomen met de uitslag van de loting. Stanislaw Pekala. afge vaardigde van Legia Warschau, aei er dit van: „Feijenoord is een zeer ge vaarlijke tegenstander en het apeelt in een hoog tempo. Het grote voordeel van de uitslag van deze loting vinden wij," al dus de Pool, „dat twee clubs tegen elkaar zullen spelen die hetzelfde spelniveau en dezelf de tactiek hebben. Het zal daarom allereerst een mooi schouwspel voor de toeschou wers worden. Dat is heel be langrijk." „Natuurlijk zijn wij wel te leurgesteld dat de eerste wed strijd voor ons een thuiswed strijd is. De uitslag van het duel blijft echter onzeker; bei de clubs hebben dezelfde moge lijkheden." meent Stanislaw Pe kala. Feijenoord-trainer Ernst Hap- pel, voor wie het gisteren een niet zo beste dag was hij had kiespijn en moest naar de tand arts weet in ieder geval wat voor vlees hij met Legia „in de kuip" krijgt. Hij en Franz Ha sil zagen de ploeg uit Warschau namelijk vorige maand voetbal len in Antwerpen tegen Beer schot. De vriendschappelijke wedstrijd eindigde in een 2—fl zege voor de Polen. Franz Hasll, net als de ande re Feijenoorders dol verheugd met de tegenstander vertelt: „Legia en Vorwarts zullen in kracht niet veel voor elkaar onderdoen Ook Legia is zo'n typische ploeg uit het oosten. Snel voetbal, hard en een goe de mentaliteit. Dat bewees Le gia in Antwerpen. Zij kwamen met 10 achter, maar wannen tenslotte toch met 21. Werkelijk, Legia verschilt niet veel van Vorw&rts. Een behoorlijke voorhoede, waarbij mij vooral de spttsspeler en de snelle linksbuiten de namen schieten mij niet te binnen opvielen. Het middenveld komt bij Legia verder steeds goed op. Alleen de achterhoede lijkt mij niet zo enorm sterk. Wel hard. maar niet bijster Intelligent voetballend. In elk geval ia onze achter hoede van grotere kwaliteit. Al met al moeten wij in staat zijn om dit Legia te verslaan," al dus Hasil. Happel denkt er on getwijfeld ook zoover." Legia Warschau schakelde In het lopende toernooi om de be langrijkste Europese beker ach tereenvolgens uit de Roemeen se ploeg Ut Arat via scores van 12 in de uitwedstrijd en 80 thuis, het Franse ST. Etienne (12, 10) en recentelijk Ga- latasaray uit Turkije (1—1, 2—0). Legia is een legerploeg, die wordt aangevoerd door één van Pol ens populairste spelers: ma joor Lucjan Brychczy (35), die zestig interlands op zijn naam heeft staan, maar nu voor de nationale selectie te oud wordt gevonden. Niettemin kan Legia nog altijd op hem bouwen woensdag nog scoorde hij één van de twee goals, die Legia langs het Turkse Galatasaray bij de laatste vier brachten. Brychczy speelt ..rechts" op het middenveld in de in Polen zeer geliefde 4-3-3-opstelling en de aanvoerder maakt meteen deel uit van het trio. dat „het sterk- Het team van Legia Warr schau v.l.n.r. Brychczy, Gro- tynski, Blaut Deyna, Ga- docha, Stachurski, Zmijew- ski, Zygmunt Pieszko, Blaut II en Foltyn. ate middenveld van Polen" wordt genoemd. Legia speelt zijn thuiswed strijden in het legerstadion in Warschau, dat 25.000 toeschou wers kan bergen. Het wordt getraind door een man uit eigen kring: oud-inter national Zygmunt Zientara, die lang in het eerste team speelde en nog maar pas drie jaar ouder is (38) dan de oudste spe ler van de formatie, aanvoer der Brychczy. iel animo W) serifl BITfcii>t EDEN De gisteren voor de maal door de gemeentelijke •rtcommissie georganiseerde ftdstrijden voor scholieren zijn fl'ü P"*11^005 succes geworden. Ze- nad» de inf'6Jes (-2C) fc'J d« 71 jens (701 was de animo voor deze dstryden zeer groot. Bovendien ren diverse ouders blijk van bt- telling. Het was in de gymnas- ilokalen aan de Moessorgskistraat de Vijf Meilaan gisteren dan ook i drukte van belang. Stellig heeft ichoolsportcommissie, met als Btimulator de heer C. E. van met het op bouw zetten van wedstrijden in de roos geseho- De oefeningen die diverse scholie- i en scholenteams lieten zien wa- i het aankijken meer dan waard, ras het alleen al om de enthou- manier waarop ze werden uit- d. De voornaamste uitsla- hiiden: [<üjes 12.14 jaar: Rin'genzwaaien r®8 Iranje Nassau Mavo I, 2 Louise de ichol. gem.: Evenwichtsbalk: 1. i. v. d. Leeuw Mavo, 2. Thorbecke Ito; Brug ongelijk: 1 Louise de ichol.gem., 2. Or. Nassau Mavo; ra^tepringen1. Prof. v. d. Leeuw 2. Louise de Col.schol.gem.; mat: 1. Prof. v. d. Leeuw to. 2. Thorbecke Mavo; Touwklim- i: 1. Thorbecke Mavo; Extra prijs SV rmfn, L 7.01 rm 1 ert bil van C n OH :hiB ijkt x H en al )aa- 'school met meeste deelnemers» Prof. v. d. Leeuw Mavo. Meisjes 15 jaar en ouder: Ringen- CHIPHOL ANP> —Wie in War- de halve finalewedstrijd van :<nooid tegen Legia wil bijwonen 4 snel handelen, want voor een naar Polen is een visum vereist alle papieren formaliteiten die raan voorafgaan. All men bedenkt, dat de Poolse bassade natuurlijk met Pa- gcsloten is", aldus de heer Hoe- l directeur van Evenementsreizen Sohiphol, „dan hebben we alleen de eerste vier dagen van de ko- nde week om alle formaliteiten te rollen". Iet komt er dus op neer. dat alleen Porters die thans over een niet lopen paspoort beschikken nog de lelijkheid hebben om Feijenoord t« moedigen. reisbureaus moeten ter verkrij- c I tan de visa op lijsten per vlucht hnamen, voornamen. adressen, beroepen en i de namen van de werkgevers lupporters. Daarnaast moeten ze j ftldige paspoorten aan de ambas- k «turen met twee extra pasfoto's. n de belangstelling naar Hcht wordt, givjot zal zijn, zal de Poolse ambassade enige tijd 1* hebben om de honderden visa tt ichry vem en of in de paspoor- te stempelen. Het gaat'er dus Biljarten Henk Scholte zal deelnemen aan het biljarttoer- om het Nederlands kampioen- »P ereklasse anker kader dat van 16 tot en met 19 april bensbiv>ek wordt gehouden. Als vervannger zal fungeren Hans J|* Üquest uit Schiedam. Boksen De Amerikaanse bokser «die Little heeft in West Berlijn i wereldtitel in het zwaarwelter- licht met succes verdedigd tegen 31111 Westduitser Gerhard Pias- h Little zegevierde in een ge- dat wan vastgesteld over ton ronden, op punten. naar uit zien, dat de organisatoren van de supporbersreizen onder hoog spanning zullen moeten werken en het tot dinsdag na Pasen of zelfs tot de dag van de wedstrijd zelf, zal kunnen duren voor alle paspoorten met visa gereed zijn voor de vlucht. Op het. veld is het betaalde Ne derlandse voetbal voor geen klein te vervaard. Overal wordt gaande weg de wedstrijd een onzichtbare „harde lijn" dwars over het veld ge trokken, menige speler komt ge kneusd het veld af, meestal betreft het dan een gekneusde enkel of knie, maa1- je zal tegenwoordig de veldspelers de kost moeten geven die met een gekneusd middenhandsbeen- tje of een gezwollen kaak de kleed kamer opzoeken. Kortom: aan vechtlust ontbreekt het onze voetballers niet. Zolang zij zich althans binnen de lijnen bevin den, in tenu, en onder toezicht van een scheidsrechter. Buiten de wed strijd om, echter, is het Nederland se voetbal zo timide als een schoot- nondje. Studenten, toneelspelers, mu sici, dolle mina's, apothekersassisten beeldende kunstenaars, scholieren, strokartonarbeiders, allemaal gaan zij de straat op als het er om gaat hun rechten te verdedigen of nieu we ongeschreven rechten te verwer ven, alleen de voetballers blijven beleefd thuis zitten. Ik moest daaraan denken toen Cor van der Hart (als trainer van Hol land Sport weliswaar Hagenaar, maar toch niet behorend tot de Haagse caque, zal ik maar zeggen), na af loop van Ajax-Holland Sport over wij., problemen met het trainings veld vertelde. Holland Sport heeft daar toch al altijd problemen mee gehad, maar nu worden de Holland Sporters nog van hun huidige trai ningsveld vejaagd ook, en moeten zij zich gaan behelpen met een strook grasland naast de Houtrust- hallen, waar tot nu toe allemaal ca ravans op gestaan hebben en dat (als ik het goed onthouden heb) 100 bij 30 meter lang en breed ie. zwaaien: 1 Vakschool. 2. Rijnl. Ly ceum; Evenwichtsbalk: 1 Prof. v. d. Leeuw. 2 Agnes Lyc.: Brug ongelijk: 1 Prof. v. d. Leeuw Mavo, 2 Agnes Lyc.; Kastspringen1 Prof. v. d. Leeuw Mavo. 2 Thorbecke Mavo; Lange mat: 1 Agnes lyc., 2 Prof. v. d. Leeuw Mavo. Jongens 12-14 jaar: Ringen: 1 Rembrandt schol.gem.. 2 Sted. gym: Brug: 1 Rembr.schol.gem.: rekstok: 1 Rembrandt schol.gem., 2 Sted.gym.; Kastspringen: 1 Rembr.schol .gem., 2 Sted.gym.: Lange mat: 1 Sted .gym.; Touwklimmen: 1 Sted.gym. Jongens 15 jaar en ouder: Ringen: „Ik heb toch al altijd in feite al leen op conditie kunnen trainen en nu wordt het natuurlijk helemaal on mogelijk om taktische manoeuvres in te studeren", zei Van der Hart. Toen vroeg ik, in de onschuld mijns hartenmaar némen jullie dat dan? Jullie zijn toch populair in Den Haag, jullie mogen tooh wel iets eisen langzamerhand, waarom doen jullie daar dan niets aan? Nou, ze deden en- genoeg aan na tuurlijk, vragen, smeken, eisen, ver zoekschriften indienen, de vuisten ballen wellicht, maar daar sohiet je helaas bijzondei- weinig mee op. Wist u over de langslepende pro blemen. voor wat betreft Holland Sports training? Ja. vaag misschien, wel eens wat over gelezen, maar u hebt waarschijnlijk net zo min als ik beseft dat er voor de Holland Sporters sprake is van een „schier" onhoudbare toestand. Dat die nu nog verergerd wordt wist u ook niet, reem ik aan. Daaruit blykt. dat Holland Sport te beleefd is geweest, tc timide, zeg maar gerust te onbe holpen. Doe er dan iets aan. zei ik tegen Cor van der Hart. Zet je spelers in voetbaltenue in een bus. rijdt ze naar het Binnenhof en laat ze daar gaan trainen en desnoods per on geluk een ruit intrappen. Zet paal tjes in de galerij en laat ze daar. om streeks het spitsuur, omheen dribbe len met de bal. Demonstreer, zorg dat er een horde fotografen is, laat ,1e desnoods oppakken door de poli tie wegens ordeverstoring, maar laat merken dat er een misstand is en dat daar iets aan gedaan moet wor den. Ik weet wel, „It's not done" zeg gen de Engelsen, maar dat geldt al leen voor cricket en misschien voor HW en HBS. Laat Holland 8oprt Een goed beeld van de grote animo die de jeugd toonde voor de schooltumioedstrijden. (.Foto LD/Hol vast) 1 Chr.Ped.Ac.. 2 Rijnl.lyc.; Brug: 1 Chr.Ped.Ac.. 2 Rembr .schol .gem.; Rekstok: 1 Chr.Ped.Ac., 2 Rembr. schol.gem.; Kastspringen: 1 Chr. Ped.Ac., 2 Rembrscholgem.Lange mat: 1 Sted.gym., 2 Chr.Ped.Ac.; Touwklimmen: 1. Sted.gym.: Extra prijs: Rembrandt Soholen Gemeen schap. STOCKHOLM (ANP) Zweden heeft in het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey voor een sensatie gezorgd door lijstaan voerder Rusland de eerste nederlaag toe te brengen. De Zweden wonnen met 42. Tsj echo-Slowakije won met 9—1 van Finland. De stand is nu: Rusland 5 4 0 1 8 26—7 Zweden 5 4 0 1 8 27—10 Tsj.-Slowakije 5 3 0 2 6 24—13 Finland 5 3 0 2 6 15—13 O.-Duitsland 4 0 0 0 0 3—23 Polen 4 0 0 4 0 4—33 Zeslanden- wedstrijd op laatste benen? UTRECHT (ANP) De zeslan- denwedstrijd zwemmen, die op 18 en 19 april in Bussum zal worden ge houden, is vermoedelijk de laatste in zijn soort. De wedstrijd, die ook wel de naam van Eurovisie-ontmoe ting heeft gekregen, wordt gespon sord door de televisiemaatschappijen van de deelnemende landen West- Duitsland. Frankrijk. Groot Brit- tannië, Italië. Nederland en Zweden. Met uitzondering van de BBC zien de sponsors er geen heil meer in het evenement voort te zetten. Het bestuur van de KNZB heeft zich nu tot de vijf andere nationa le bonden gewend ten einde nieuwe plannen (indien gewenst» te creeëen. daartoe zal waarschijnlijk in Bus sum een bespreking worden gehou den waarbij ook de EBU aanwezig zal zyn. DUISBURG (GPD) Hans Vultink, die Nederland vertegen woordigt in het Europese biljart- j kampioenschap 47/1, het moei- j lijkste van alle gangbare kader soorten, voert nog steeds in Duis- j burg een wanhopige strijd tegen 1 de voor hem volkomen vreemde 1 compositieballen. Hoewel de man J uit Groenlo, ook vrijdagmiddag geen tegenstander tegenover zich vond van wie hij veel te duchten had, de Oostenrijker Hanz Sten- zei, slaagde hij er niet in het „geheim" van de nieuwe soort Silber-Aramith-ballen, waarmee de toernooileiding op het laatste moment op de proppen kwam, te j doorgronden. j Vultink: „Ik heb geen grijntje zelf- I vertrouwen met deze harde, sprin- i gerige dingen. Ik kan er wel zo'n serie van een vijftig mee maken ver spreid over de hele tafel, maar daar moet ik het niet van hebben. Ik moet ze klein houden, bij elkaar maai- dan maak ik steeds de onbenulligste fou- ten. Er is ook niet secuur mee te ra- pelleren. Op die manier gaat de lol er wel af". Op het laatste nam Vultink in het taaie duel met Stenzei toch maar zijn I toevlucht tot bruut caramboleren, waarbij elke opbouw en alle krijtlij nen werden vergeten. Het gevolg was dat de Oostenrijker geen enkele „aan vaardbare" stoot meer kreeg en niet verder kwam dan totaal 216 125 beur- ten». Titelhouder Dieter Muller, gewend aan de „levenloze" ballen, plaatste zich samen met de Belg. die ook al eerder met dit kunstmateriaal speel de. alleen en ongeslagen aan de kop, mede omdat Hans Vultink zijn eerste en zeker niet onverwachte nederlaag kreeg te incasseren. Vultink werd ver nietigend verslagen door Roland Du- fetelle. die dit. seizoen van prof weer amateur is geworden. De kleine Fransman speelde een keurige, echt professionele wedstrijd, oerdegelijk, zonder enkele franje, hoewel niet met bepaald briljant ka der. Hij zette Vulting van acquit meteen al een ontmoedigende serie van 124 voor de neus. waarmee deze, gezien zijn grote gebrek aan zelfver trouwen, in feite al was verslagen. Na twee beurten was de stand 128-79, maar daarna miste onze landgenoot weer in simpele situaties. Tegen het einde verschanste Hufetelle zich bo vendien achter de carotte en bereikte reeds in negen beurten de eindstreep. De laatste stoot van Vultink in' de nabeurt was een schrille kets, waar mee op 138 het jammerlijke einde kwam. Uitslagen Diels 300 19 137 38 38 Metzemaeher 70 8 27 8.75 Burgner 240 14 53 17.14 Müller 300 14 101 31.42 Vultink 300 26 36 1200 Stenzei 216 35 45 864 Dufetelle 300 17 92 17 84 Galvez 217 17 60 12 76 Burgener 82 9 35 9 11 Dieles 300 8 203 37 50 Müller 300 10 73 30 00 Metzemacher 122 10 44 1220 Dufetelle 300 9 124 33 38 Vultink 138 9 54 15.33 Stenzei 280 10 134 1400 Galvez 300 20 64 1600 Stand» 1. Müller 8 127 04 00 2. Dielis 8 203 10.35 3. Vultink 6 ai 1250 4. Dufetelle 4 124 17.51 5. Galvez 4 79 1287 6. Metzemache 2 57 9 30 7. Stenzei 0 134 9 93 8. Burgen er 0 56 9 46 JOHANNESBURG (ANP) —Tom' Okker, die donderdag vroegtij- i dig werd uitgeschakeld in het inter- I nationale Dunloptennistoernooi in Sydney, is door de organisatoren van het toemooi om de open kampioen- j schappen van Zuid Afrika, dat vol gende week in het Ellis Park in Jo- hannesburg begint, als tweede ge- plaatst in het enkelspel. Eerste op de lijst is de Australiër Rod La ver. i Sterren als Tony Roche, John New- combe. Ken Rosewall en Ar- j thur Ashe ontbreken. Hoe komt mijn club uit? LUGDUNUM Honsbeek. Crama, Bavelaar. Redel, Reyneveld. Candi do. Collé ,de Roo, Vermond, v. d. Starp, Pijnakker. DOCOS G Dubbeldeman. v. d. Bosch. Kortekaas. v. Zijp. Vrisekoop, v. Polanen. Hagen .Kanbier. Hoogen- boom. P. Dubbeldeman, v. d. Meel. Boksen Chartchai Chioni uit Thailand heeft vrijdag in Bangkok de wereldtitel boksen in het vliegge- wicht van Effren Torres uit Mexico overgenomen door Torres op punten te verslaan. De Antillen tellen ongeveer 200.000 nwoners. Minder dan bijvoorbeeld het inwonertal van een stadje als Verone. Zeggen wij van de weerom stuit. Goed, maar dan mogen er in iet Italiaanse negental ook niet twee gentlemen uit Verona worden opge teld? Zijn wij zo kinderachtig? Nee •naar wij zijn dan ook geen Italia nen. Abe Cruijff zich maar liever niet aan de regels en laksheid van de anderen houden tn voor zijn eigen, redelijke belan gen opkomen. De hierboven beschre ven manier is in de loop der maan den wel gebleken, blijkt de meest effectieve te zijn! Antillianen Het Nederlands honkbalnegental mag geen spelers meer bevatten, die niet in Nederland geboren zijn. Spelers die in Nederland gestorven zijn. mogen dus nog wel meespelen. Het betekent, dat de Antillianen (en in Indonesië en in België en in Italië geboren Nederlandse honkbal lers) dus niet meer opgesteld zou den mogen worden. Een Italiaans ideetje, blijkbaar niet overgenomen van het Italiaanse voetbal, want daarin wemelt, het van genaturaliseerde buitenlanders, die in een of ander buitenland geboren werden. De kennesinne van de Ita lianen krijgt iets meelijwekkends, als je bedenkt dat Italië bestaat uit 52 miljoen potentiële honkballers. Italië heeft er dus precies viermaal zoveel. Hebben wij daar ooit over geklaagd? Nee. Nu honkballen er in Nederland inderdaad een aantal Antillianen en die worden met hun Nederlandse paspoort ook zonder schroom in het Nederlandse honkbalnegental opge steld. Kunnen wij het helpen, dat het Ttalië nooit gelukt is deugde lijke koloniëi. aan te schaffen. Als het wel gelukt was, zouden wij dan hemel en aarde hebben bewogen van wege. en paar Abessynen in het Ita liaanse honkballen? Nee immers. Wie is de beste Nederlandse oetballer aller tijden? Abe Lenstra? ^aas Wilkes? Johan Cruijff. Rinus - raël? Of toch Piet Keizer? Voor ny is Abe nog altijd een der aller- rootsten, ook aller tijden, maar lij heeft een beetje tegen dat hij niet de beste kijk meer heeft op het voetbal. In de Telegraaf heeft hy vorige week het een en ander ge zegd over Cruijff en het Cruyffonds. Ik citeer enkele fragmenten: „en dan: is Johan zoveel waard? Ik weet het niet Pietje heeft veelmeer capaciteiten. Die kan beter voet ballen. Johan moet het van zijn snelheid hebben. Maar als hij ouder wordt, loopt die terug. Dat mogen wij niet vergeten Terwijl voetbal kennis blyft. Ikzelf heb tot mijn 43ste jaar nog in het Nederlands elftal gespeeld. Pietje Keizer kan meer met een bal ter plaatse. En de manier waarop hij die bal stuurt! Zag je dat doelpunt tegen Haarlem? Dat zie ik Johan niet doen. Johan passeert een man ook niet zoals Faas het vroeger deed. Nee. hij neemt zijn mannetjes door zijn snelheid de bal er langs en dan maar lopen. Dat is fenomenaal, maar anders. Veel ge- makkelyker Johan is natuurlijk een ster, werkelijk wel een van de tien beste voetballers die wij thans in ZAND VOORT (ANP) De tra*, ners van de nationale schaatskern ploegen. Leen Pfrommer en Keee Broekman hebben hun contract met de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders bond met twee Jae# tot en met het seizoen 1971/1972 ver lengd. Voor de heer Pfrommer geldt ten aanzien van de overeenkomst hei voorbehoud, dat de minister van De fensie zUn goedkeuring moet gevent hy is werkzaam als sportofficier aan de Koninklijke Militaire Acodetrne Breda. Mereveld, 22 maart - 1.30 uur Mereveldstartprijs: Ine, Ine van Hovi. Gavotte R, Hea du Commerce - Grote Prijs van de Stad Utrecht II: Rijder J. van Dooyeweerd, Double's Zoon. Eric Kinley. Fitis S - Grote Prijs I: Gunnar Dear, Goudvos He- ny. Grenadier - Grote Prijs III: Est* Beroona, Evelyn Hollandia. Diana Sunshine - Grote Prijs IV: Royal Hanover, Anton. Carlos Pluto - Ha. ken prijs: Fira Beroona, Grace Rod ney. Camingo Scotch - Hogexand- prys: Hortence, Happy Chestnut, Hëlène H - Win schoten pry*: Germa Cavaljo®, Hurricane GG, Flamings- gold. Nederland kennen. Maar htj ie ook erg grillig". Abe bestrijdt dan. dat Johan zijn grote naam aan ziyn voetballen te danken heeft. „Zijn naam is door de kranten gemaakt. Ze hebben al- t.yd geschreven dat hij geweldig was. De kranten kunnen een voetballer maken en breken". Abe zegt dan ook nog. dat Rinus Israël de besta voetballer van Nederland is. We zien cus: 1. Israël, 2. Keizer. 3 t/m. 8. een achttal spelers waar Cruijff er eén van is. Ik geloof dat Ik tegen deze rang volgorde in opstand moet komen. D« werkelijke volgorde is: 1. Johan Cruijff, 2. Piet Keizer. 3. Rinua Israel en 4 Wim van Hanegem. Ook ik heb een tijdlang gedacht dat Kei zer „in wezen" de grootste was. maar ik ben er langzamerhand van terug gekomen. Keizer kan dingen dia Cruijff niet kan. akkoord. maar Cruyff kan meer dingen die Keizer rJet kan. Zo simpel als Abe het voorstelt: bal er langs spelen en dan maar hollen, is het niet. Die snelheid is er. maai- niet al leen in het hollen, ook ln het draal en. het caramboleren, ook in alle subtiliteiten waarmee Cruijff zyn ttgenstander verrast. Ik heb aan sportjournalist Maarten de Vos. op wiens oordeel ik prys stel. gevraagd wat zijn volgorde is by het. bepalen van de .grootste" voetballer van het ogenblik. De zijne is: 1. Cruijff. 2. Keizer. 3. Van Hanegem. Ook hy had een periode gehad, dat hij dacht dat Keizer de betere was. Maar je kan wel min of meer „bewijzen", dat het omgekeerde meer met de werke lijkheid overeenstemt, zei hij. ..Ajax mét Keizer en zonder Cruijff, speelt minder sterk dan Ajax mèt Cruijff en zonder Keizer". Zo is het Inderdaad.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11