'attractieve uitvoering Brunhilde KW 141 besomt f40.000,- an Nieuw GEROUTINEERDE TYPISTE s Plannen voor bouw in Noordwijks 'Duinpark' Trekvlietbrug voor anderhalve week dicht Première Herleefd Verleden uitgesteld secretaresse KORS Ilidelijk boven de middelmaat uit Vakcentrales in Bollenstreek gaan samenwerken Gebr. Spijker naar Belgrado J angst in Duitsland verkocht Contactavond PPR in Lisse James Bond weer goed op slag apothekersassistente ST. BAVO Noordwijkerhout aad- emen? Contro Jkmder NOTARIS F. K. LAGERWEIJ VENDUHUIS DER NOTARISSEN ieq iffrouw, Het Houtpaleis VERKOOPSTER VAK- EN VRIJETUDSKIEDING Zoekt u een leuke baan Stokkermans Chroomindustrie N.V. aank. controleur of aank. bankwerker mannelijke of vrouwelijke kracht, (4 WAART 19*0 I WIDSCHD AQBLM) PAOTNA 19 0 De verwachtingen voor Nieuw Brunhildes uit- die gisteren in de Stadsgehoorzaal plaatsgreep, waren g gespannen. Leider Harry den Hertog liep al weken met een somber gezicht rond. Wie hem aansprak en - ^rd „uitvoering" liet vallen, kreeg uitsluitend neerslach- duiden uit hem. Met Nieuw Brunhildes weinig impone- prestatie van twee jaar geleden nog in de herinnering men zich met enige zorg af wat het dan dit keer zou Maar zie: het is heel erg meegevallen. ren. Idee en uitvoei-ing waren erg leuk. De oefening met tou wring. de springoefening en die ltntjesoefenmg kwamen er ook goed uit. De oefe ning met springtouw was knap van opzet, maar kreeg een niet geheel feilloze uitvoering mee. „Beweging" bleek een al eerder vertoond num mer dat nu, in een nieuw jasje ge stoken, nog dubbel en dwars het aanzien waard was. - mar ging van Nieuw Brun- en vernieuwingsdrang uit de opzet van de uitvoering (wat Jammer is)daartegen- d dat de verschillende on raak zo attractief van tn- presentatie waren dat be- een geslaagde gymnastiek- rade kan worden gesproken. jmische leiding de heer Den [li en de dames Van Zoel en, ïjM Kantebeen en Breedveld) J, compliment dan ook houden Brunhilde had de kleuters uitvoering uitgesloten. Voor jt een aparte middag ge- Of het weren van dit roe- je nu als een juiste oplos- et worden gezien om tot potere rust te komen tij- uitvoering, staat nog ter feit was in elk geval dat i veel geconcentreerder gewerkt dan ooit tevo- ir dat kan ook gelegen heb- bet interne tv-circu it waar- euw Brunhilde beschikte, het mogelijk werd alle nestiek bedrijvende leden oofdzaal te houden zonder van het programma be te missen, mhilde had in haar uit- verheugend groot aan- jche nummers opgenomen ramen bijna allemaal boven uit. Het meeste res- „Vreugde beleven is geven" weg. een oefening werd gevlochten door as- Juniores en seniores. Het niet gering karwei zijn ge- dat nummer in te stude- ien eel efjfvci tie. MA ng denzo didai naaoomt mijn club uit? rg Keereweer,, de Jon- nburg, I. v. Weerlee, Ooy UJsbergen. J. v. Weerlee, c|1jen ler, Rietkerken, Den Os, de ^ree5 i Honsbeek. Crama. Ba lt 9.0jedel, Reynevelt. de Roo. H. d. Cler, C. d. Cler nakker, Roedoe. Logger. Boers.Bek- leduwer. Van Wouw, Kan- Kind, Krom, de Goey, Ber- Sloos. Balkhoven, Rol ,Kar- lUn. iroot. Désar, Koren, Leget, II, Teske. isser. v. d. Berg, Teeuwen, Geerlof. Heymans, v. d. f Laarhoven, V. Weerlee. lubler °fcde: Verrassend Van de technische nummers al tijd een moeilijk en meestal een zwak punt) was de evenwichtsbalk een verrassend goed opgebouwd werkstukje: vier meisjes tegelijk op de balk die steeds een fase van een baloefening lieten zien. Het toestel- springen met tramponette ging na een wat stroef begin steeds beter en netter, al zit aan het gebruik van de tramponette dit nadeel vast dat de prestaties van de turnsters wat geflatteerd zijn. Ze kunnen in feite minder dan ze laten zien hoe vreemd dat ook klinkt. Wat minder goed ging het op de brug-ongeüjk Den Hertog had de vijf dames (ook Brun hilde deelt in de malaise wat de wat oudere turnsters aangaat) van zeer pittige stof voorzien te pittig naar al vlug. bleek. Er moesten er tussentijds nogal wat afhaken. Aan de andere kant hadden zij ook geen greintje geluk: de één stootte haar grote teen. de ander had net niet voldoende vaart enz. Het lange mat werk vertoonde ook wel wat tekort komingen. Zo*n nummer gaat pms leven als er met vaart wordt ge werkt en die ontbrak vrijwel ge heel. De muzikale leiding van Nieuw Brunhildes uitvoering was in han den van de heer N. Christiaanse, die het wordt misschien wat eentonig het steeds opnieuw te zeggen de vereniging weer van grote steun was. Olympia-Aalsmeer gaf tussen de bedrijven door een uitstekend num mertje trampolinespringen weg. RUUD PAAUW. j LISSE —Uit alle plaatsen in de Bollenstreek waren de leidinggeven de figuren naar Lisse gekomen om te komen tot een overleg tussen de drie Vakcentrales N.K.V., C.N.V. en N.V.V., op zo breed mogelijke basis. De voorzitter van het N.K.V. in Lisse. de heer J. H. Salman, gaf ter inleiding op deze avond een uit eenzetting over de harde noodzake lijkheid om tot streeksamenwerking te komen. De heer Van der Meer. de Dis trictsbestuurder van het NKV onder streepte de woorden van de heer Salman met kracht. Uit alle gevoerde besprekingen werd heel duidelijk, dat de werkge legenheid een groot probleem gaat worden, want de streekcultuur. de bloembollenteelt, neemt nu nog 6lechts maar ruim 18% van de werkende bevolking op. Velen moeten in andere takken van bedrijf werk zoeken. ARNHEM <GPD> Het jaarlijkse waterpolotoernooi voor zeventallen in de leeftijdsgroep t 'm 18 jaar zal dit Jaar in Belgrado gehouden worden. De speeldata zijn 28 en 29 maart. Deelnemende landen zijn Frankrijk. Italië, Nederland. Spanje, West- Duitsland en «Joegoslavië. Het Nederlandse jeugdzevental is als volgt samengesteld: doel: Mis- dorp iZian). Spelers: Van Gemen. Buunt <De Meeuwen». Koster (De Meeuweni. Schaad 'HZ PC>. den Boer tZwemlust), Strooboer De Rob ben). Mudde i SVH>J. Spijker en A. Spijker (De Zijl) en Veenstra (Het IJ). De leiding berust bij trainer Jan Bultman. Dokter S. Ouwerkerk (Lei derdorp) de medische verzorging van de ploeg voor rekening nemen. Ter vergadering werd besloten eind april of begin mei een grote verga dering te beleggen voor alle Vakcen trales uit de gehele streek, teneinde de noodzakelijkheid tot streek samenwerking te bevorderen. NOORDWIJK Om voortgang in de woningbouw, te verzekeren is het nodig, dat grond beschikbaar is en dat er plannen gereed zijn. Dit standpunt van het gemeentebe stuur van Noordwijk blijkt uit een voorstel van het college om een kre diet van f 2.133.300.— vermeer derd met de geraamde BTW ad f. 217.100,-. te voteren voor het bouw rijp maken van het veelbesproken plan „Duinpark". Verder vraagt het college de voorbereiding van een bouwstroom voor 275 a 300 woningen in dit plan op te dragen aan het bestaande bouwteam en het ontwer pen van de in de bouwstroom begre pen woningwetwoningen op te dra gen aan het architectenbureau Prin sen en De Ouden te Oegstgeest. Ln de toelichting merken B. en W op. dat met de aanvaarding van de derde bouwstroom in het plan „Boe- renburg" de mogelijkheden voor de bouw van grotere complexen volks woningen aldaar zijn uitgeput. Voor continuering van de bouwaktviteiten in de sociale sector zal men thans het oog moeten richten op het plan „Duinpark". Het college verwacht op korte termijn de goedkeuring op het bestemmingsplan te zullen verkrij gen. Omdat het bestemmingsplan „Duin- park" een vlekkenplan is en de aan te leggen straten en verder uit te voe ren werken nog niet duidelijk zijn aangegeven, is een bebouwingsplan ontworpen. In dit plan denken B. en W. in de eerste plaats aan de ontwikkeling van een bouwstrooom in het beneden gedeelte van „Duinpark" (tussen de Duinweg en de duinvoet In dit gedeelte kunnen naar schat ting 306 woningen worden gebouwd, waarvan ongeveer 50 in een duurdere klasse of van een afwijkend bouw type. LEIDEN Met ingang van aan staande woensdag zal de Trekvliet brug in de Voorschoterweg voor alle verkeer zijn afgesloten, voor het uit- I voeren van spoedeisende reparaties. De werkzaamheden zullen anderhal ve week duren. In verband met de verkiezingen zal op die eerste dag (woensdag) in elk geval wel voet- gangers- en fietsenverkeer worden doorgelaten. Kiezers aan de Ver- I lengde 'Lammeschansweg moeten na- menlijk in Zuidwest ter stembus. Dit kleme verkeer zal overigens meestal gedurende de reparatiewerk zaamheden kunnen passeren, op een aantal malen na dat het voor het werk nodig i$ de brug te openen. Voor het wegverkeer is met de noodzakelijke verkeerstekens een om leidingsroute uitgewerkt via Torna- tenstraat, Zoeterwoud sewegVijf Mei laan en Churchill-laan in zuid oostelijke richting en via Roosevelt- straat. Vijf Meilaan en Tomaten- straat in tegengestelde richting. Het verkeer vanaf de Haagweg in de richting Zoeterwoude of Alphen zal op de Churchilllaan ter hoogte van de Vijf Meilaan binnendoor worden verwezen. Ook het openbaar vervoer zal van deze omleidingsroute ge bruik maken. Provinciale Waterstaat heeft extra maatregelen genomen om de nood zakelijke werkzaamheden voor het paasweekeinde gereed te hebben. Mocht dit door onvoorziene omstan digheden niet lukken, dan zal de brug op die drukke dagen toch voor het verkeer worden opengesteld. Van de noodzakelijke afsluiting wordt ge bruik gemaakt om gelijktijdig een nieuwe asfalt-slijtlaag op de brug aan te brengen. KATWIJK De film over Oud- Katwijk „Herleefd Verleden" zal op 19 maart niet in première gaan. Amateur-cineast Jan van der Plas. die deze rolprent maakt, heeft de film niet op de vooraf met het be stuur van het Genootschap „Oud- Katwijk" besproken termijn van le vering gereed kunnen krijgen. Aan de montage, zo deelde Jan van der Plas mede, is zoveel werk verbonden, dat hij niet tijdig gereed kon zijn. Daarom zal een nieuwe da tum voor de eerste vertoning moeten worden vastgesteld. Dat heeft het be stuur van het Genootschap Oud- Katwijk nog niet kunnen doen, om dat de cineast niet precies weet wan neer hij met de werkzaamheden klaar is. Natuurlijk betreurt het bestuur van „Oud-Katwijk" het, dat het zijn leden heeft moeten teleurstellen. Te meer omdat de datum van de pre mière in overleg met de heer Van der Plas reeds lang geleden was vastgesteld. Het bestuur heeft er echter begrip voor, dat de cineast wat langere tijd nodig heeft, dan van tevoren was gepland. Hy moet als amateur deze film in zijn vrije tijd monteren en kan er dus niet de gehele dag mee bezig zijn. Men hoopt zo spoedig mo gelijk een definitieve datum te kun nen vaststellen. Intussen is het ledental van het genootschap de 750 reeds dicht gena derd en misschien op dit moment reeds overschreden. De secretaris de heer C. J. Taat, Zeeweg 107, Kat wijk aan Zee, schrijft gaarne nieuwe leden in. Bij hem kan men ook het boek „Vissen voor de Kerk" Katwijk vroeger en nu), waarvan de tweede druk is verschenen, bestellen. IJMUIDEN De vrijdagmarkt was uitzonderlijk rustig. Vooral om dat er de vier voorgaande dagen veel vis te verwerken was geweest. De scholprijzen stegen dan ook en de kabeljauw bleef niet achter. Later in de morgen werd bekend, dat er spanners zouden komen met in totaal 1800 kisten haring. Eveneens werd er gemeld dat om 11 uur de „Ursinus" VL 1 zou wor den binnengesleept door de Caro line VL 90. omdat eerstgenoemde een draad in de schroef had. Daar de treiler dokken moest, werden de 350 kisten gullen en wijting gelost. In Duitsland was vrydag de Willy KW 141 aan de markt met 2000 kisten waarvoor f 40.000,- werd be> somd. Na de lossing vertrok de hek- "treiler naar IJmuiden en kwam door gisteravond om 9 uur aan. De Algemene Inspectie Dienst AID heeft zijn aandacht nu gevestigd op de netten die aan boord van de plat visschepen worden aangetroffen. Doordat de haringvangst of aanvoer sterk beperkt is. moeten deze amb tenaren natuurlijk wat te doen heb ben. Er wordt nu vooral gelet op de sleeplappen, welke aan de kuil be vestigd zyn. Deze mogen alleen aan de onderkapt bevestigd zyn en niet aan de zijnaden, zodat de bovenkant van de kuil niet bedekt wordt door de aangebrachte sleeplappen. Onder de kust leverde de visse rij trekken op van 15 tot 30 manden. Het grootste gedeelte bestond uit kleine gul. Wijting was er maar weinig. In de noord werden ruime vangsten gedaan: 60 tot 80 manden, voornamelijk kool vis. In de omge ving van de route - boeien kwamen de schepen aan trekken van 10 tot 25 kilo tong daarbij 8 a 10 man den andere vis. In de loop van de dag gingen by de meeste schepen bij de routeboeien en bij de vaar tuigen onder de kust de netten op de pennen om de thuisreis te be ginnen. LISSE De oud-Hollandse zaal van de Witte Zwaan was gisteravond tot in alle hoeken bezet met belang stellenden uit Lisse en omgeving om de PPR-avond bij te wonen, die on der leiding stond van de heer A W de Groot, wethouder in Voorhout, voorzitter van de actie Bollenstreek van, de PPR Hy introduceerde bij de aanwezigen de „motor" van de Politieke Party Radikalen. de oud- Lissenaar Michel van Huiten en de eveneens oud-Lissenaar F. van Pij pen. de 4de kandidaat voor de PPR by de prov. verkiezingen De heer De Groot gaf voorts een eigen visie op enkel actuele gebeur tenissen in de bollenstreek, welke het noodzakelyk maken tot de stichting van de PPR in de bollenstreek te ko men. Hy zei o.m„ dat naar zyn me ning de KVP-fracties in de gemeen teraden bewust of onbewust „ten on rechte de indruk hebben gewekt dat de burgemeesters en de niet-KVP wethouders van het overlegorgaan niet of onvoldoende bereid zullen zyn de inspraak en openheid by het ontwerpen van een streeksructuur- plan te betrachten". ..Als er iets is wat de PPR niet wil. dan is het de steun van de kie zers te verwerven met behulp van misleidende voorlichting", aldus de heer De Groot. De heer Van Huiten, de vice- voorzitter van PPR, wees er op, dat de huidige partijen op geen enkele wyze waarmaken wat zy ln de ver kiezingsstrijd propageren te zullen doen. Hy sprak daarbij van „bedrog van alle partyen, de KVP incluis". „De PPR zal. zo meende de heer Van Huiten. wanneer zy in samen werking met andere partyen de meerderheid behaalt, waér maken wat zy beloofd heeft." Er volgde een discussie op het gesprokene, waarby de heer Harry Mens. uit De Engel, van weth. De Groot het compliment kreeg, dat hy op keurige wijze voor de KVP op deze vergadering in het strijdperk is getreden. Met de PvdA in Lisse gaat men contact zoeken voor samenwerking by de raadsver kiezingen. RABAT (ANP) De acteur Sean Connery (de voormalige „James Bond") heeft voor een sensationele verrassing gezorgd tydens de eerste dag van het open golfkampioenschap van Marokko voor amateurs. Con nery kwam de baan van 18 ho les rond in 65 slagen, waarmee hy zyn naaste concurrenten, de Westduitser Müller en de Fransman Frayssine, vijf sla gen voor bleef. Markt berichten LEIDEN, 13 maart. Veemarkt. 8 stieren 4.755.00 p. kg. schoon ge wicht. rustig; 95 melkkoeien 975lt>50 per stuk, rustig; 239 vette koelen 4.30 5.20 p. kg. sch. gew., vlot; 106 vare koelen 8001575 per stuk, rustig; 6 pinken 600800 per stuk. rustig. 2 graskalveren; 9 vette kalveren 3.90 4 25 p. kg. levend gew.. stug; 4 nuch tere kalveren; 50 vette schapen 130 150 per st., goed; 60 fokschapen, rus tig; 175 fokschapen met 1 lam 175— 225 per stuk; idem met 2 lamm. 250 —300 per stuk; 681 vette lammeren 150200 per st.. flauw; 69 zuiglam- meren. 40 drachtige zeugen 550675 per st.. goed; 17 schrammen 120140 per stuk. goed; 499 biggen 105115 ptr st., goed; 26 geiten 3055 en 80 t>5 per st.. vlot; 4 pony's. Totaal 1914. RIJNSBURG. 13 maart. Bloemen veiling Flora Tulpen: Lustige W, - we 110135, Preludium HU- 1 Sweet Harmony 200225, Prunus —360, v. d. Eerde 135150, Pron, nence 136—150. Aladdin 300—325. Bi l'ina 150185. Yellow Max 15017.f. Rjland 20O—225. Kees Nells 200—225. Santiago 225250. (Tuldo Snlck 150— 175, Parade 250275, Brilliant Star 75no per bos. Hyacinten met bol 1533 per stuk. Anjers: Witte Sim 2227, Rode Sim 25—34, Roze Sim 2328. Crowly Sim 2227, Dusty Sim 2550. Arthur Sim 2227, GY Sim 2530. Keefer Sim 2732, La Reve 2531, Esperance 2430 per stuk. F'eesia: Golden Yellow 125160. Whi te Swan 175—200, Ballerina 200—250 per bos. Diversen: Anthurlum 125 275. Gerbera 1453 per stuk. Orchi deeën 120170, Amaryllis 2033 per kelk, Mimosa 75—125, Hyacinten 100 —150, Narcissen 135200 per b06. TER AAR. 13 maart. Groenteveiling Witlof A 9498, Idem AH 8292, Idem B 8487, Idem BH 6977. ld. II 37—55, idem afwijkend 42—77. ld. stek 2731. spinazie 90111, spruiten 69, uien 17, aardappelen 27, alles per kg., sla 1218 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 13 mrt. Groenteveiling. Was peen (per kist) Al 5.30—7.50. A2 2 60—6.20. BI 7 40 —8.50. B2 2.00—3.20. C2 2 804.20. breekpeen (per kist) 1.902.60, knol- selderie (per stuk) 614. sla (per stuk) 2021. spruiten 4961, selderie (per bos) 721. Aanvoer waspeen '299.000 kg. RZO Voor ons GENEESMIDDELENDEPOT vragen wij een gediplomeerd 40-urige werkweek. Salarisgrenzen: JEUGDIGENf 432.68 - f 537,64 APOTHEKERS ASSISTENTEN: f 605,12 - f 1021,61 ASSISTENTEN A f 777,55 - f 1145,18 jnt U richten aan de afdeling Personeels zaken vdu net Psychiatrisch Centrum Tel. 02533-3141 istral 1110, uden 14132) 3536 IJK AAN ZEE ON 01719-3441 ef 0 te ^zoen een flinke HAZERSW0UDE Rijndijk TE KOOP in Hazerswoude- RyncUjk een moderne woning. Ind.: Eng. kamer. Ie etage: 3 slaapkamers, douche, via vas te trap naar zolderkamer. In clusief prima stoffering. Leu-1 ke tuin. Vraagprijs f 48.000, Zaterdag 14 maart houden wy zitting van 3-5 uur. Adres: Rhynenburcherlaan 35 Inl.: Woningbureau Romeyn, Heereweg 87. Lisse. Tel. 02530- 4092. Donderdag 19 maart om 10 uur publieke velling van MEUBILAIRE GOEDEREN. w.o. voorkomen: bankstellen, huiskamerameublemen ten, kasten, ladenkast, salonkast, tekentafels, beelden en vazen en divers klein goed. Tevens enig goud en zilver. Kykdag woensdag 18 maart van 10 tot 4 uur. L. J. HOELEN. makelaar-taxateur en veilingmeester. over de kamer- *rn mogelyk. afspraak. HOOIGRACHT 76 vraagt voor spoedige indiensttreding GEZOCHT voor privékantoor van verkoop-directeur voor Duitsland, met kantoor in Voorschoten, van internationale beleggings maatschappij. Kennis in woord en steno van Duitse en Engelse taal vereist. Sollicitaties aan de heer A. H. C. DINGJAN, Chopinlaan 31 Voorschoten Telefoon 01717—>2106 Naamplaten Nummerplaten in Resopal Perspex Aluminium GROOT EN KLEIN Herenstraat 20 LEIDEN - TEL. 32648 Voelt u er wat voor om met Jonge mensen te werken? Dan hebben wy een passende werkkring voor u, Wy zoeken nml. een voor Wij bieden haar prettige werkkring goed salaris 5-daagse werkweek 's maandags vry met vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Haarlemmerstraat 241-243 Leiden - Telef. 20151 en bent U in de leeftijd van 2230 jaar? Dan hebben wij vopr een ONGEHUWDE DAME plaatsings mogelijkheid in de funktle van HOSTESS voor het rayon LEIDEN en omgeving. Een hostess van de Felicitatiedienst bezoekt de a.s. bruidjes aan wie een gratis geschenkenpakket wordt overhandigd met een propagandistisch praatje. U dient in het bezit te zijn van het rijbewijs BE, alsmede een ruime rijervaring te hebben, terwijl telefoonaansluiting noodzakelijk is. Gaarne zien wij eigenhandig geschreven sollicitaties met bijsluiting van een recente foto tegemoet op ons adres Splinterlaan 154 te Leiderdorp, FELICITAS N.V. ROOSEVELTSTRAAT 8 TE LEIDEN - TEL. 01710—41941 vraagt voor zo spoedig mogelijk voor deze functie is het diploma L.T.S. vereist. Schrijf ons of maak telefonisch een afspraak voor een nader onderhoud, waarin wij graag alle verdere bijzonderheden met u voor deze inte ressante functie bespreken. Het DIACONESSENHUIS te Leiden zoekt die belast zal worden met de leiding van de beddencentrale. Verzoeken om inlichtingen en sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken, Houtlaan 55, Leiden. Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, al9 de krant. Logisch want die kunt u niet missen, I geen dag. nieuw behang prettig wonen behang bepaalt onze woonstijl een fraaie kolleklie '70 ligt voor u klaar 'T VERFHUIS Herenstraat 3234 Hoge Rijndijk 126

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19