iEr moet veel veranderen I 1. ■J DOCOS zal zich nog moeten waarmaken )erstips 'pn Steuer wil wel aanblijven als xicli van basketbalbondmaar: Hl yERCKX BLIJFT N WITTE TRUI V Roodenburg-Goud'i num - Alphen Haarlem 2000 Fondsen Banks Sjoukje Publiek |AG 14 MAART 1970 PAGINA 17 HPjCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD ».uh Sail 17104 TEIN Jatiif Voetbalprognoses G. Noordman AMSTERDAM (GPD) Fifty-fifty acht Egon Steuer de kans dat hij na juni. als zijn contract afloopt, nog aan zal blij ven als coach van de Nederlandse basketbalbond. De Tsjechi sche oefenmeester, die in drie jaar de Nederlandse taal bijzon der goed onder de knie heeft gekregen, vindt het leven in Ne derland niet onaangenaam. Wat dat betreft heeft hij er niets op tegen om nog een tweede periode te blijven. Maar er zullen volgens hem heel wat dingen in de basketbalbond moeten ver anderen wil hij zijn handtekening onder een tweede contract zetten. ie, h de EGON STEUER veel meer kunnen bereiken Steuer: „Als ik terugkijk op afgelopen drie jaar mag ik met zeg gen dat ik teleurgesteld ben. Er is het een en ander verbeterd, maar te vreden ben ik bepaald niet. Het is hier voor een beroepstrainer immoge- lyk om je echt waar te maken. Daarvoor mis je de medewerking van de mensen en de mogelijkheden. Ik weet dat het hard klinkt, maar het is zo. Waren die er wel geweest dan had ik heel wat meer kunnen bereiken." De nu 34-jarige Steuer weet goed wat hy zegt. De Tsjechische archi tect blykt een heel eigen filosofie te hebben over het Nederlandse basket bal en zyn eigen doen en laten in de laatste ajren. Weloverwogen heeft hy drie jaar geleden ook het besluit genomen om als coach naar Neder land te komen toen hy in 1966 werd aangewezen door de Tsjechische bond. Hy moest daarvoor zyn trai nerschap bij Slovan Bratislava, de club waar hy zelf ook jaren voor speelde, opgeven. „Het was voor my geen verras- sing toen ik hier bemerkte dat het basketbal op een laag peil stond." vervolgt hy. „Ik had al eerder Ne- j de Nederland om de zaak van de grond te helpen." Egon Steuer wist ook dat zijn taak in ons land voornamelyk zou bestaan uit het geven van cursussen dtoor heel Nederland. Steuer: „Daar ben ik voor 80 procent van mijn tyd mee bezig." Hy laat duidelyk uitkomen dat hy daar eigenlyk niet zo mee in genomen is. omdat hy zich meer trainer dan cursusleider voelt. „Maar ik mag daar niet over kla gen. want ik wist bij voorbaat dat het zo zou zyn. Het is voor de bas ketbalbond trouwens de enige ma nier om voor honderd procent van myn aanwezigheid gebruik te kunnen maken." Als enige professional tussen de Nederlandse basketbal-amateurs heeft Steuer in drie jaar niet veel kans gekregen om het nationale basketbalteam op een hoger peil te brengen. Hy stelt vast dat er helaas weinig verschil is in de hoogte van het wedstrydpeil van de ploeg van nu en drie jaar geleden. Steuer: „Ik had mij als eerste doel gesteld de Europese kampionschappen in 1967 te halen. Dat lukte inderdaad. Vorig jaar kwamen wy echter met door de tuaties heb ik in Tsjecho-Slowakye al jaren niet meer meegemaakt. Toevallig heb ik hier vorige week het kamerdebat over de aanstelling van 'n staatssecretaris voor sport ge volgd. De dingen die daar besproken werden zyn in Tsjecho-Slowakye al twintig jaar lang geen punt van be spreking meer. By ons mogen de stu denten de examens wat later doen als zy topsport beoefenen en de bas ketballers in de bedryfsploegen heb ben aangepaste werktyden. Let wel, dat geld alleen voor de toppers. Voor je aan deze faciliteiten toe bent moet je je eerst omhoog gewerkt hebben". Met belangstelling kykt Egon Steu er uit naar de vergadering over de invoering van het „totale spon sorschap" die in mei wordt gehou den. Volgens hem is een „huwelyk" met het bedryfsleven de enige^ kans om de Nederlandse basketbal lers meer mogelijkheden te geven. Komt de sponsoring er niet dan is de Tsjech bang dat Nederland de eerste jaren zeker niet aan de Europese top zal kunnen tippen. Hobbv DECUQUES ANP) Eddy 101. Holst (Ned Ned) 26.54.18. iur, ile' i 'i,( tie, I JOt EDRII' derlandse ploegen aan het werk ge- 1 kwalificaties. Op zichzelf niet zo heel zien. Dus wist ik wat my te wachten erg want wy hadden erg sterke lan- stond. Ik vatte de uitnoding echter den als Roemenië en Joegoslavië als op als een uitdaging Ik wilde naar tegenstanders. Wat my teleurstelt is echter dat ik er in die tyd niet in ge- el9al 'ider in de etappewedstryd te, heeft het gisteren niet ik gehad. De donkere Belg lot op vyftien kilometer nish in het plaatsje Plan by Marseille zonder moei- 9ari|ven. Zelfs had de witte nog een vermetele ont- wging ondernomen, die werd gesmoord. Maar na ster sloeg het noodlot toe. akte met onder meer Rey- sso en Letort betrokken by levalparty. De Belg klaag- svige pyn in de rug. waar iet gevolg van de onzachte 3.70/ door een pedaal. key| pvan ongeveer dertig ren- i in Plan de Cuques om 'a rinning. In een felle eind- ergin k de Westduitse oud-we ien Rudi Altig de eerste t zich op te eisen Jan jiirerd vierde en Gerben oud< eesde. ig van de vyfde etappe is: WdD de 220 km <en niet wis eerder vermeld) in Guimard «Fr); 3. Rey- I): 4. Jan Janssen <Ned>: 'GB); 6. Karstens (Ned».1 (Ned)8 Van der Vleuten t keifcianen (Ned); 10 B. Guyot a vg' kvndam (Ned): 95. Dubois iJ9; 96 Zoetemelk (Ned>; 'Ned) 6.03.54: (de overige j finishten in de grote de tyd van 5.56,01). emeen klassement na de Dertig kilometer voor de Ji- Jiish in Plan de Cuques hadden de Nederlanders Joop Zoetemelk en Gerard van Vianen met aan hun wiel de afstoppendeploegv- genoten van Eddy Merckx. Huys- mans en Gruyère, nog de leiding. slaaed ben om een trainingsopzet voo langere termyn in elkaar te zet ten" Dit seizoen zal het aantal inter lands beperkt blyven tot twee. De wedstrijden van vorige maand tegen Frankrijk. Steuer: „Ik heb na af loop van de wedstrijden tegen de jongens moeten zeggen: ik neem maar afscheid van jullie want ik weet niet wanneer wy elkaar terug zul len zien". Opbouw De Tsjechische coach begon eind vorig jaar met een nieuwe kernploeg waaraan hy met het oog op de op bouw op langere termyn verscmllea- de jonge spelers had toegevoegd. Nu, nog geen vier maanden latei- moet hij echter constateren dat zyn plannen waarschynlyK opnieuw tot mislukken gedoemd zyn. Waarom? Steuer: „Niet omdat de jongens er niets voor zouden voelen om in het nationale team te staan. De animo is nog steeds groot genoeg en ook het aantal spelers waaruit ik kan kie zen is voldoende. Maar zowel de spe lers als de Basketbalbond heboen geen mogelykheden" „Steeds weer raak ik spelers kwyt omdat zij verder moeten studeren of een andere baan aannemen Die si- Veranderingen zou Steuer ook wil len zien binnen de NBB. „Ik vind i dat de mensen die een bestuursfunc tie bekleden en dat niet zien als hun fijnste hobby waar zij zich helemaal voor in kunnen zetten. zich# direct I terug moeten trekken Ik ken' de fi- I nanciële achtergronden van de bond niet. maar ik sta op het standpunt dat er geld voor de bond te krijgen is als er maar mensen z'm die er zich voor willen Inzetten. Alles wordt hier nog te amateuristisch gedaan. De mensen doen maar iets als ze tyd hebben. Dat is een verkeerde instel ling. Ook al wordt Je niet betaald voor ie werk dan nv-et ie toch ie i uiterste best doen. Anders moet je uit de bond staoDen" Steuer heeft al een gesprek met de NBB gehad over een eventuele verlenging van zyn contract. Wat het alternatief zal zyn als hii in juni niet meer in dienst van de bond is weet hy niet. Hij schijnt zich er niet druk over te maken. Als vrygezel kost het hem niet veel moeite, om van de ene dag op de andere naar zyn va- I derland te vertrekken. Want dat hy naar Tsjecho-Slowakye teruggaat als j de onderhandelingen over een con- I tract vastlopen staat voor hem vast. Wat gaat hy daar doen? j „In ieder geval weer werken als architect. Dat heb ik ook steeds ge daan in de jaren voor ik naar Ne- derland kwam Maar daarnaast zal ik vrywel zeker als coach by het bas ketbal betrokken blyven. Basketbal is nu eenmaal een overigens aan gename ziekte waarmee ik besmet ben en ik nooit meer vanaf kom". ADVERTENTIE ZONDAG A.S. 2.30 UUR de competitiewedstrijd Sportpark NOORD LEIDEN In elke sportvere nigingen zijn ze wel te vinden, diè leden die zonder veel bom barie bergen werk voor hun club verzetten. De heer G. Noordam Gerard voor zyn vele vrien den behoort tot die categorie Al twintig jaar lang zet hy zich in voor de jeugd van de vere niging DOCOS. Begonnen als jeugdleider kreeg hy langzamer hand steeds meer taken op de schoudere geschoven. De heer Noordman die deze week de voetbalprognoses voor zyn rekening neemt, vertelt glimlachend: „Ach ja. je valt van het één in het ander. Ik was pas een paar maan den jeugdleider toen ik werd ge vraagd secretaris van de junio renafdeling te worden. Een tyd- je later werd ik secretaris van de jeugdcommissie (zowel junio ren als adspiranten) en heb in die hoedanigheid enkele jaren in het bestuur van DOCOS gezeten Ik heb me ook nog wel met de tafeltennis-afdeling bemoeid, maar toen de jeugdgroep by het voetballen steeds groter werd heb ik me uitsluitend tot iet voetballen beperkt". De heer Noordman. die zegt dat DOCOS over jeugdteams be schikt waarvan men in de toe komst goede verwachtingen kan koesteren, wilde dit jaar eigen lyk een punt achter zyn werk zaamheden zetten. ..Vorig jaar heb ik gezegd „in 1970 stop ik ermee". Ach ik ben nu al zo'n twintig jaar secretaris van de jeugdafdeling en het kan hele maal geen kwaad als er dan weer eens een ander op die post komt. zijn heus wel enkele jongeren die die functie kunnen vervullen. Maar ja. er is zo'n aandrang op me uitgeoefend dat ik er toch maar weer een tyd- je mee door ga Ik doe het ove rigens met plezier". In zijn twintigjarige „loop baan" by DOCOS heeft de heer Noordman met heel wat veran deringen moeten „meegroeien". De heer Noordman: „Ik heb de periode nog meegemaakt dat we alleen tegen rooms-katholie- ke verenigingen speelden. Zo'n tien jaar geleden zyn we ook tegen niet r.k. verenigingen in competitieverband gaan spe len. Dat vond ik een verheugen de ontwikkeling. Verder vind ik het belangrijk dat in de loop der jaren een goede verstand houding met andere verenigin gen is opgebouwd, en dan voor al wa tde jeugd betreft". Hoewel de heer Noordman zich naar zijn zeggen al tyd meer tot de jeugd dan tot de senioren heeft aangetrokken gevoeld, volgt hy de prestaties van de „ouderen" met belang stelling. Over de verrichtingen van het eerste elftal in de hui dige competitie zegt hy: „Ik heb goede hoop dat de jongens dit jaar als eerste de eindstreep zul len bereiken. Maar ze zullen zich in de komende acht wed stryden nog volledig moe ten waarmaken want elke ploeg wint nou eenmaal graag van de G. Noordman koploper. In ieder geval komen ze op het ogenblik uitstekend voor de dag Wat Frans van der Zeeuw destyds heeft opgebouwd wordt door trainer Loerts uit Boskoop met zyn eigen ideeën goed doorgezet". De heer Noordam laat vervol gens de volgende prognoses uit zijn mond rollen (DOCOS ont breekt want de roodwitten heb ben morgen vryaf OlympiaUVS: 2 „Ik zie UVS weliswaar byna nooit spe len maar ik schat ze toch wel hoger dan Olympia". RoodenburgGouda: 1. „Over die wedstryd kan ik nauweiyks een oordeel vellen. Ik houd het maai* op een 1". VUCLFC3. ,LFC stelt in de laatste wedstrijden wel geen grote wapenfeiten maar de ploeg laat toch ook bepaald niet over zich lopen. Tot een gelykspel acht ik ze wel in staat". LugdunumAlphen: 1. „Ik zie een overwinning, maar geen grote voor Lugdunum in het verschiet. Het zyn twee oude rivalen die elkaar weinig speel ruimte zullen geven". DWVHillegom: 2. „Hlllegom moet nou eindelyk maar eens een keertje winnen" Overige voorspellingen PDK SJC 3 .TeyliingenVCS 1, Stol- wykSpel. Lisse 2. Concordia H De Ooievaars 1, DOSRR'jp- wetering 3. WarmundaSJZ 1, VTLBCG Floreant 3. ASC— GDA 1. VVSB—Wassenaar 3. WaddinxveenLekkerkerk 2, Al- phiaWoerden 2. Percentages van de vorige voorspellers: Cees Vermond 50% Wim Schalks 50%, Piet Kraak 47%, Bram Zwanenburg 42% Bert Jansen 41%, Leo Holl 39%. Dirk van der Klugt 374%, Wim Meskers 374%, Reinier de Wit 37%. John van Dyk 28%, Isaac van Weerlee 27%. Bel) 26.00.06 2. Reybroeck 1.01013. Guimard (Fr) Dancelli (It) 26.01.11; 5. Ned); 6. Aimar (Fr); 7. 'Ned)8. Pingeon (Fr); Fr); 10. Vianen (Ned); (Ned) 26.02,21; 32. Duyn- 26.02.35 34. Van der ed) 26.02.51: 41. Zoetemelk IJ 1354, 42. Krekels (Ned) N 3 Van Katwyk (Ned) z.t.; feester (Ned) 26.04.50: 51. (Ned) 26.05.10; 68. Dol- .12,39: 81. Steevens 18.18; 85. Harry Jansen )N 4 19.4895. Dubois (Ned) Bukacki (Ned) 26.33.52; TT ADVERTENTIE JO! IEKT ZONDAG A.S. ID ME WEDSTRIJD ivang 14.30 uur. Haarlemmervaart. icu *- eer nste Die actie in Haarlem om Barry Hughes te behouden (hy is de enige trainer ter wereld wiens naam in grote letters op de vlag staat die boven de overdekte tribune wappert) is natuurlyk mooi en aardig, maar men zal het my hoop ik niet euvel duiden dat ik er ook even ironisch mijn wenkbrauwen over optrek. Het Haarlemveld kan 20000 toe schouwers herbergen. Hughes heeft Haarlem, met bescheiden middelen, tot een krachtige en aantrekkeiyk voetbal spelende middenmotor ge maakt. Maar hebben de Haarlem mers en dan bedoel ik de inwoners van de stad Haarlem, dat ook geho noreerd met hun aanwezigheid0 Eindelyk, na dertien .jaar Edo kwam in het seizoen 1955-1956 nog iin de hoofdklasse uit. maar degra deerde naar de 1ste divisie toen in 1956-1957 de eredivisie werd inge steld). kreeg Haarlem, zesde stad des lands met 172.941 inwoners op 1 januari 1969. weer de beschikking over een club in de hoggste divisie, maar dacht u dat dit tot een grote toeloop van het naar de bal honger - rende publiek heeft geleid? Me dunkt dat Haarlem altyd een voetbalstad is geweest, de allereerste club, (K) HFC, maakte Haarlem tot 15 maart - 1.30 uur «tprijs: Horse L. Gino en Ader Koovman - Victrix- i Harvester D. Flevo Ake- *ülette Six - Sportpark- j va) M Song, Hennan. Esme- Openingsprijs: Horizon h v. Polsbroek, Golden Hlooprijs: Eliza Harvester Smoke. Goudplevier S. Singelprys: Gay Areta, Signal. Gratie Norton - dneerprijs: Gonda Scotch. Dores, Fabiola Norton - Ijs: Godetia, Farah Bel ees G. bakermat van het Nederlandse voet bal en de landskampioenschappen van Haarlem 1946) en RCH 1923 en 1953) betekenen toch ook wel iets. Vorige week was het veld by de wedstryd tegen Ajax weliswaar uit verkocht, maar in „gewone" wed strijden. byvoorbeeld Haarlem-NAC 9000 toeschouwers) en Haarlem-DOS (7000). lieten de Haarlemmers huD club en Barry Hughes toch deerlyk in de steek, zelfs by een streekderby als Haarlem-Telstar waren er maar 8000 toeschouwer? Vergelyk dat nu eens met NEC! Ook daar geen directe concurrentie, ook daar een middenmotor (NEC staat zelfs nog iets lager dan Haar lem» en ook daar een middelgrote stad. met 147.201 inwoners op 1 ja nuari 1969 toch nog altyd 25 000 minder dan in Haarlem Dat NEC-Ajax 28.000 toeschouwers trok. laat ik nu maar even passe ren: zoveel toeschouwers kan Haar lem niet eens bergen! Maar NEC— SVV trok toch ook nog altyd 10.000 toeschouwers, NECDWS 9000. dat waren dus de onaantrekkelykste wedstryden gezien de stand van za ken. Desondanks steeds enkele dui zenden meer dan by soortelyke wedstryden van Haarlem. Een ver schil van gemiddeld 2000 bezoeker: scheelt op 17 thuiswedstryden by een gemiddelde toegangsprys van 4 gmlden een bedrag van 136.000 ruimschoots het bedrag dus dat d< Haarlemmers nu byeen willen bren gen om de voornaamste eis van Hug hes (training overdag) te kunnen waarmaken, want dat schynt een kwestie van 100.000 gulden te zyn. U ziet, een eenvoudig rekensomme tje waaruit blykt, dat het de Haar lemmers zélf zyn geweest die Haar lem de das hebben omgedaan. Nu is het wel roerend dat fervente suppor ters bezig zyn geld in te zamelen, ze hadden er beter aan gedaan aan het begin van het seizoen toe schouwers in te zamelen, da-n was het geld automatisch binnenge stroomd en hadden de donateurs er nog een aardige zondagmiddag aan overgehouden ook. Er is een fonds gesticht voor het behoud van Cruyff, een ander fonds voor 't behoud van Hughes, weer een ander fonds voor het behoud van Oor Veldhoen, "n Amsterdams fonds voor de terugkeer van Guus Drager, een Zaans fonds voor het behoud van de knie van Henk Groot, een fonds voor de terugkeer van HW in de ere divisie. een fonds voor de emigratie van Leo Hom naar de Azoren. een fonds voor de reconstructie van de wondertent van VUC, een fonds voor een wassenbeeldenspel m Rotterdam waar het complete Feyenoord-elfta) zal worden tentoongesteld, "n Rotter dams fonds ter bevordering van de openstelling van de Spaanse grens voor buitenlandse voetballers, een Rotterdams fonds dat Piet Romeyn zal bystaan by het betalen van zyn boetes, een Amsterdams fonds ter be vordering van de terugkeer van Is raël. Wery. Schrijvers, Burgers. Peys Rensenbrink en Van der Vall naar DWS. en een staatsfonds voor het om zeep helpen van mensen die den ken dat het leuk is om grapjes te maken over mensen die fondsen op richten die aangewend moeten wor den voor de bevordering van spor ten, sportzaken en sportmensen die zichzelf niet kunnen bedruipen. Banks? Hy heeft ...et de .gelse j keeper van kleding gewisseld na af- j loop van de 00 wedstrijd Engeland- Nederland De beste keeper ter we reld in de trui van de beste keeper van Engeland. Is dat eigenlyk wel I gunstig, vraag ik me af. ga je wel I beter keepen in een trui van een j collega, die weliswaar wereldkam- pioen werd. maar toch niet je meer dere is in het vak. Ik vraag me ook af. of op dit moment nu de een of andere sportcolumnist in Engeland op zyn schryfmachnie het bericht zit te tikken, dat Gordon Banks tegen- 1 woordig het doel verdedigd met de I trui aan van de beste keeper van i Nederland Wist u dat Jan van Beveren tegen woordig de trui draagt van Gordon Ik heb toch maar weer eens geke ken naar de wereldkampioenschap pen kunstryden voor dames, maar het is niet meer wat het geweest is. Gaby Seyfert was de enige, die ik mij nog van vroeger herinnerde, de rest Aas allemaal import, zoiets als Made n Hongkong, niet echt. niet serieus e nemen Voor my is na 't verdwy- nen van Sjoukje en Johan een defini- leve punt gezet achter het kunstry den voor dames, want de enige da- nes waren Regina Heitzer, Jana Mrazkova en die Franse koningin van de pirouette, hoe heette zy ook ilweer en Sjoukje natuurlyk en laarna is het nooit meer echt feë- eest. Ik begryp dan ook niet waarom de NOS er nog aandacht aan besteedt. Wat hebben we er nog mee te ma ken? Japan zendt toch ook niet onze kaatswedstrijden in Friesland uit? 'iet enige wat nog een beetje zin zou hebben, zou het indubben zyn van ie oude bewaarde beeldband van Sjoukjes kur. „En dan nu. na deze orachtig gereden kür van Gaby Sey fert, waarmee zy in ieder geval de Oostenrijkse Schuba gepasseerd is, komt het moment waarop heel Ne derland gewacht heeft: daar giydt onze Sjouk het ys al op", roept Jean Smits vanuit Ljubljana met ver wachtingsvolle stem. In de studio in Bussum schakelt men ylings over van Ljubljana op het bewaarde bandje van Sjoukjes kür. daar zien we „us Sjoukje" al met forse streken het ys opkomen. We hebben alleen nog maar oog voor haar en merken niet dat we op een andere ysbaan terecht zyn gekomen, een dubbele lutz, een axel van heb ik Jou daar. met een krachtige pirouet te schroeft zy zich vast in het ys, daverend applaus! Daar komen die pinquins met de cyferbordjes al het ys op scharrelen, allemaal vyf ne gens en twee maal een zes. hoera, hoera, Sjoukje heeft alweer gewon nen! Gaby Seyfert is fraaie tweede, roept Jean Smits nog gauw. de NOS schakelt ylings over naar de omroep- ster voordat we Regina Heitzer op het ereschavotje zien klimmen, de omroepster wens ons welterusten en wy gaan voldaan slapen, in de we tenschap dat Sjoukje alwéér kam pioene is geworden en dat dankzy de wonderen der techniek nog wel een jaar of tien zal blyven. als de beeld band niet per ongeluk wordt uitge wist. Dat van die noppen in Jena moet toch wel waar geweest zyn, die 51 in aanmerking "genomen. Maar hoe dan ook. ze hadden één voordeel: heel Ajax stond op scherp, iedere Ajacied was de verpersoonlyking van een bygepunte nop. De nop was vlees geworden, zal ik maar zeggen, trou wens. alle bezoekers, 50.000 mensen, bewezen by de opkomst van de Oost duitsers dat zy vlytige krantenlezers zyn. want zelden, misschien wel nooit, is er zo hartstochteiyk boe-ge roepen als by het verschynen van al die Duckes. Ook het publiek balde zich samen tot één Gigantische Nop, floot en blerde zodra een DDR'er de bal verkeerd raakte en juichte zodra iets lukte by Ajax. Een beetje gênant was het wel. af en toe, maar het zal toch wel geholpen hebben, de Duitsers werden namelijk steeds moeër en dat kon nauweiyks van het voetballen zyn. want zy waren de verdedigers, zy liepen maar half zoveel als de rondwervelende Ajacieden. dus het moet ook een kwestie van geestelyke vermoeidheid zyn geweest. Op het laatst hadden de Duitse voorhoedespelers het benul niet meer om terug te komen na een afge slagen aanval, met het gevolg dat een Peter Ducke soms dertig meter buitenspel stond: vergeten terug te komen! Die complete demoralisatie was natuurlyk ir. de eerste plaats te danken aan Ajax (en het werk zy- ner voeten), maar reken maar dat ook het onbeleefde, onredelyke, fa natieke, honende, boe-roepende pu bliek een flink stuk uit het zelfver trouwen van de Oostduitsers heeft weggeknaagd Een goed publiek is het halve werk!

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 17