steun in de CHU voor „Centrum Gespreksgroep" Gasexplosie in nieuwe woning 15 Klant schoot op kroegbaas Expeditie zon-eclips geslaagd Mr. W. F. Reus: „Te links van opzet Akkoord over cao grafici D '66 TEGEN VERPLICHTE STERILISATIE Zwaar gewonden bij steekpartij in logement Drie personen gewond El J ier kogels misten doel ROB MILTON OVERLEDEN en cfióteren IE N( pheS", DOOR RllIT IN TOILET Monumentenzorg gaat restauratie molens zelf doen MAANDAG 9 MAART 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 ROTTERDAM (GPD) De algemene vergadering van de C.H.U. heeft zaterdag een belangrijk deel van het politiek programma aanvaard, dat is voortgevloeid uit het in eind 1967 genomen besluit een vooruitstrevend beleid te voeren, dat gericht is op de vooruitgang van de maat- schappij in al haar geledingen. Op 't randje Mr. W. F. Reus, de woordvoerder van de „Centrum Gespreksgroep", was minder gelukkig met de gang van zaken. Hij was voldaan over de beginselverklaring, die zaterdag eveneens werd aanvaard, maar was teleurgesteld over de veranderingen die de algemene vergadering aan het kiesstelsel bleek te willen aanbren gen. Mr. Reus vond ook de sociaal- economische paragraaf veel te links ln opzet. Volgens hem beweegt die para graaf zich „op het randje van de aanvaardbaarheid". De aanvaarding van de beginselverklaring, die de jongeren liever moderner geformu leerd hadden gezien, heeft volgens mr. Reus afsplitsing voorkomen, te meer waar de jongeren niet konden voorkomen dat daarin via een amen dement nog eens extra de nadruk op Oppositie van de rechtervleugel, herenigd in de „Centrum Ge- T «tspreksgroep", tegen het progres- tl sieve karakter van het program- j via, liep op niets uit. Bij pogingen [Priftef programma in behoudende zin te amenderen, kreeg de groep geen voet aan de grond. „De vergadering heeft een menta liteit getoond, die ons aanspreekt," zei jongeren-voorzitter Jac. Huijsen na afloop dan ook voldaan. Naar gjjn mening heeft de unie zich opge- /steld als een open en vooruitstreven- de partij. De jongeren kwam daarbij aan hun trekken. Zij wisten niet alleen te bewerk- ;lligen dat de vergadering het ont- i-programma zo ongeschonden lijk aanvaardde, maar ook dat nen zich in afwijking van de voor- len uitsprak voor de invoering j^vVan een beperkt districtenstelsel en Verlaging van de kiesgerechtigde 5**j|eeftijd tot 18 jaar. AMSTERDAM (ANP) Er is Overeenstemming bereikt tussen de «rafische werkgevers- en werkne kersorganisaties over een nieuwe ollectieve arbeidsovereenkomst voor I et technisch personeel en de chefs, nieuwe ca.o.'s gaan in per 1 fe- Jiari 1970 en gelden voor een jaar. is overeengekomen een werkelijke risverhoging van 5 procent, ter- 1 een reële inkomensverbetering _r^Wfeilig is gesteld door de lonen met aximaal 4 pet. bij te sturen per 1 en 1 november, indien het prijs- srloop daartoe aanleiding geeft. De leeftijd waarop het volwassen on wordt bereikt wordt terugge- acht tot 22 jaar en de vakantie- ag is verhoogd tot 3 maal het loon. Van het per onderneming .,e verdelen gemiddelde bovenmini- ■\rillple loon zal 5 procent in de 'Jiemiddelde uurlonen worden ver kerkt. De jeugdwakantie is uitge- Teid tot en met 18 jaar, terwijl de akantie voor alle werknemers in '71 het 1 dag zal worden verlengd. Tot h met 18 jaar zal een dag per week maf worden gegeven voor een vak- if vormingscursus. In dagbladondernemingen zal voor vrijdagnaohbdienst een extra toe van 50 pet. gaan gelden. De voor ontslag bij fusies, liqui- en reorganisatie heeft diverse eringen ondergaan. De rege- betreffende spaarloon en [erkgeversbij dragen voor vakbonds werk zal worden voortgezet. De ar- JBidstijdverkorting tot 42% uur per week is reeds per 1 februari 1970 in- ievoerd. Van Mierlo: ENSCHEDE D'66-fractievoorzit- ter in de Tweede Kamer mr. Hans van Mierlo heeft zaterdag tijdens een zogenaamde „derde kamer" in de Twentse Schouwburg in Enschede ge reageerd op wat hij noemde „de vol strekte verkiezingswaanzin van KVP- fractievoorzitter Schmelzer". Vol gens mr. Van Mierlo zou hij gezegd hebben dat D'66 voorstander zou zijn van gedwongen sterilisatie. „Dat is een demagogische verte kening van het feit, dat wij meer aandacht hebben gevraagd voor de mogelijklieid van vrijwillige sterilisa tie. Wij willen de mentaliteit, dat men er maar op tos kinderen moet krijgen, veranderen .„De bedoeling van de KVP is onder het r.k.-volks- deel de indruk te nekken, dat wanneer de brave katholieken niet opppassen D'66 hen zal laten ste riliseren", aldus de heer Van Mier lo. De D'66-fractievoorzitter verklaar de verder namens de voltallige twee de-kamerfractie dat D'66 tyet onder wijs zodanig wil democratiseren, dat het bestuur van de openbare school wordt ontkoppeld van de overheid. De heer drs. M. Dijkstra voegde daar nog aan toe, dat het niet be tekent dat het openbaar onderwijs wordt uitgeleverd aan het bijzonder onderwijs, temeer daar aan het bij zonder onderwijs ook nog heel wat te democratiseren valt. de eerbiedeging en bevordering van de zondagsrust werd gelegd. Andere leden van de Centrum Ge spreksgroep waren over de opstel ling van de algemene vergadering echter uiterst onvoldaan en kondig den aan zich op de consequenties te zullen gaan beraden. DEN HAAG (GPD) —Onder in vloed van sterke drank heeft een 47-jarige loswerkman zaterdagnacht in een logement aan het Groeneweg- je de logementshoudster met een dolkmes in de borst gestoken en heeft hij 'n van de gasten 'n gevaar lijke wond in het zitvlak toegebracht. Een herdershond, die zijn bazin wilde beschermen, kreeg een steek in het haat en viel dood neer. De los werkman is ingesloten, verdacht van poging tot doodslag. DEN HAAG (ANP» De Neder landse zonne-eclips-expeditie die zaterdagmiddag in Mexico tijdens de zonsverduistering waarnemingen heeft gedaan, is geslaagd. De verduistering was goed waar te nemen en de observaties waren van voldoende kwaliteit. Dit blijkt uit een telegram dat dr J. Houtgast, lector sterrenkunde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht en leider van de expeditie, aan de Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver Wetenschappe lijk Onderzoek heeft gestuurd. Zwo heeft met een subsidie deze expeditie mogelijk gemaakt. De Utrechtse sterrekundigen, die zich hadden gevestigd in Miahuat- lan, een dorpje in de landengte van Mexico, hebben, waarnemingen ge daan van het overgangsgebied tus sen de fotosfeer, een paar honderd kilometer dikke gaslaag grenzend aan het zonneoppervlak en de chromo sfeer die zich daarom heen bevindt tot op 10.000 km hoogte. Deze waarnemingen waren in het bijzonder gericht op de veranderin gen die de spectraallijnen ondergaan bij de overgang van de fotosfeer naar de chromosfeer. Tijdens de totale duur van de zons verduistering drie en een halve minuut heeft de Nederlandse ex peditie twee maal een seconde de tijd gehad om deze overgang te foto graferen. De jongeren en de centrum ge spreksgroep traden bij de bhande- ling van de staatsrechtelijke en so ciaal-economische paragrafen over de rest van het programma wordt in mei beslistherhaaldelijk tegen el kaar in het krijt. Amendementen waarin de behoudende vleugel zich keerde tegen inspraak van gemeen teraden en provinciale staten bij de benoeming van burgemeesters en commissarissen, alsmede tegen wij ziging van het kiesstelsel, werden met grote meerderheid verworpen. Hetzelfde was het geval met voorstellen van die zijde tot handha ving van het geheim van Soestdijk, tot beperking van het recht van de monstratie en opneming van scherpe bepalingen tegen de pornografie. De „Centrum Gespreksgroep" keerde zich ook tevergeefs tegen inkomens nivellering, waarop, naar haar me ning, in de sociaaleconomische para graaf te sterk de nadruk wordt ge legd. Haar woordvoerders wilden ook niets weten van winstdeling en vermogensaanwasdeling voor werk nemers en keerden zich tegen gelij ke vertegenwoordiging van de ver strekkers van arbeid en kapitaal in de raden van commissarissen. Niet behandeld In de sociaal-economische para graaf spreekt de unie zich uit voor een stijging van de overheidsuitga ven ter financiering van gemeen schapsvoorzieningen en dringt zij op een studie over de negatieve inkom stenbelasting, die de kinderbijslag zou moeten vervangen. Tijdens de behandeling van 't hoofdstuk dien de ir. J. Bijl uit Wassenaar een mo tie in. waarin hij zich keerde tegen .socialistische tendensen" in de po litieke opstelling van de CHU. De motie werd echter niet in behande ling genomen omdat zij niet. zoals de statuten voorschrijven, namens een afdeling was ingediend. Fractievoorzitter J. Mellema hield in zijn slotrede de buitenwacht voor dat de CHU nu de eerste partij is die haar politieke programma op tafel legt. Hij nodigde de WD uit eerst maar eens een eigen gezicht te laten zien alvorens de christelijke partijen voor een gesprek over een groot re geerakkoord uit te nodigen. D'66 moet volgens hem maar eens klare wijn schenken en anders aan het po litieke spel niet deelnemen. Over de PvdA zei hij: „Wie brengt nu eigenlijk het moderne socialisme onder woorden Nieuw-Links of de nieuwe partij DS'70?" Volgens Mel lema heeft de CHU zaterdag in elk geval getoond iets te zeggen te heb ben. Hij vond dat dit in de verkie zingsuitslag zijn erkenning moet krij gen. TERNEUZEN (GPD) Drie per sonen zijn met zware brandwonden in het ziekenhuis opgenomen toen zaterdagavond de bungalow van de familie van Vugt aan de Otheense Kreek in Terneuzen uitbrandde na een gasexplosie. De heer M. L. van Vugt, die tweede graads brandwon den opliep, is er reer ernstig aan toe. Zijn vrouw en de 19-jarlge Ter- neuzenaar Ad Faasse. die op het ogenblik van de explosie op bezoek was. kregen brandwonden in de der de graad. Een zoon van de heer van Vugt. Rini (19) werd niet gewond. Hij was tijdens de ontploffing in de gang. De explosie deed zich voor om streeks 20 uur, toen de heer van Vught in de huiskamer een sigaret wilde opsteken. Er ontstond vrijwel onmiddellijk na de knal een felle uitslaande brand. De familie Van Vugt en Ad Faasse v isten zich via de ramen in veiligheid te stellen. Een maal buiten, werden ze per ambu lance naar het Julianaziekenhuis ge bracht. ROTTERDAM I GPD) Zater- De brandweer paraat met twee wagens had het vuur om circa 22 uur volledig in bedwang. Van de Splinternieuwe bungalow restte toen in feite alleen nog de garage. De Terne uzense gemeentepolitie start maandag een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak van explosie. Daar bij wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat er bij grondwerk zaamheden in de tuin van de bun galow aardgasbuizen zijn beschadigd. ARNHEM (GPD) In Arnhem is op 70-jarige leeftijd overleden de acteur Rob Milton. Rob Milton speelde de rol van butler in Joop Doderers kinderprogramma „Swie- bertje", dat zaterdagmiddag in Musis Sacrum zou beginnen. Tien minuten vóór de voorstelling werd Rob Milton onwel. Hij werd met spoed naar het gemeenteziekenhuis in Arnhem vervoerd, waar hij tien minuten na aankomst overleed. De voorstelling van „Swiebertje" is afgelast. NEDERLAND I 7.30 8.00 8.20 8.50 9.15 10.05 10.25 10.35 10.40 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal (NCRV) De waaier van Sevilla, familiefeuilleton, in kleur (NCRV) Tweekamp, quiz tussen studententeams (NCRV) Journaal (NOS) Actualiteitenrubriek (NCRV) Dombev Zoon, tv-feuilleton (NCRV) KjjkKijk: een kükgrijp uit het ongewoon gewone en het gewoon ongewone leven van Jan en alle man (NCRV) Verdwijnend Wittenburg, film (NCRV) Koorzang: geestelijke liederen (NCRV) Journaal (NOS) Methodiek van de Burgerschapsvorming - les 2 (Teleac) NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 7.30 8.00 8.20 8.50 9.25 10.15 10.55 De Nederlandse televisie heeft niet zoveel gespeelde series, maar van die gespeelde series was „Rust noch duur" (afgaand op de enquête voor de Tele- vizierring) na „Schaep met da 5 pooten", „Floris", „De kleine zielen", „Met Swiep op avon tuur" en „Zo goed als nieuw" toch het populairst bij de kij kers, met een gemiddelde kijk dichtheid van 18 procent en een waardering van 72. Zaterdag had Guus Vleugel de televisiekritiek tot onderwerp van zijn spot ge kozen, en ik moet bekennen dat ik af en toe wel heb moeten grinniken. Het is altijd leuk als temidden van zulke bedachte fi guren als Milly, Marta en Tho mas Vink opeens bestaande per sonen onderwerp van gesprek worden, zoals Van der Pluym (hoofdredacteur van de Volks- kran), Leo Riemens, Henri Knap en Ischa Meijer, al is de kans dat veel van de ander half miljoen kijkers de laatste (medewerker van het Parool en Haagse Post. gezamenlijke op laag ongeveer 300.000) zullen kennen, natuurlijk niet groot. Ik moest ook daarom grinni ken. omdat het in deze afleve ring vooral ging tegen de tv-cri- tdcus F.Z. van de Volkskrant, een niet bestaande figuur, maar wel een curieuze keuze, omdat Juist de tv-criticus van de Volks krant vorige keer de enige was die „Rust noch duur" bijzonder bleek te waarderen. Waarschijn lijk moesten we alle kwalifica ties (over links en rechts, pro- en anti-Israël, de Volkskrant en de Telegraaf precies omke ren, om een beeld te krijgen van de bedoelingen van de schrijver. Afgezien van deze inslde- grapjes, en de als steeds uitste kende liedjes, mankeerde het „Rust noch duur" toch weer te veel aan speelde grapjes onder weg, om tenvolle te bevredigen. Maar alles beter natuurlijk dan de Mounties. Een sjeik <zo werd verteld) had 66 vrouwen, hij was het zonnetje in huis, heette ook „Zonnetje", maar op een dag ging hij weg en weet U wat die vrouwen toen zangen? „Zonnetje gaat van ons schei De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) Coronation Street, tv-feuilleton (VARA) Journaal (NOS) Europa In: gewone en ongewone mensen en hun doen en laten in Europa (VARA) Ombudsman (VARA) Sherlock Holmes: De dansende poppetjes, tv-serie in kleur (VARA) Achter het nieuws (VARA) Journaal (NOS) den" Of die sketsch met die excellentie uit het onderontwik kelde land, die met een tulband op fronst als een holle bolle Gijs. Hü gaat weg, dan komt de echte excellentie binnen, wat blijkt? Die ander was zijn chauffeur! Als iemand mij kan uitleggen waarom dit leuk is, ben ik alsnog bereid te lachen. Ik heb alleen echt moeten lachen om „Poets" (alleen die tandarts vond ik niet zo ge slaagd». want ook „Ttot de dood ons scheidt" was alles behalve leuk. Ik wordt dood-op van die serie, alleen al van het luisteren, en meer dan doordrammerig ge klets is het toch eigenlijk niet. Geef mij maar „Hij en zij", na Dick van Dyke, de leukste (Amerikaanse) serie die we de laatste 15 jaar op ons scherm hebben gehad. Zondag heeft de Dalai Lama, als banneling in India, indruk op me gemaakt. De wijsheid van de eenvoud. Het Boeddhisme, zei hij, zoekt de waarheid, en dat hij die desnoods op onverwachte plaatsen zoekt bleek toen men vroeg of hij dacht ooit nog naar Tibet terug te kunnen keren. „Als de levensomstandigheden daar onder de Chinezen beter zijn dan vroeger, dan is alles goed", *et hij. „Dan is er geen reden voor verzet en ook geen reden niet terug te keren. Ge schiedenis is een kostbaar iets, maar je kan er niet van eten". Brandpunt had zaterdag een ge sprek met zes Japanse kamika ze-piloten die het overleefd had den. Zij waren opgeleid, maar tegen de tijd dat zij hun vlie gende zelfmoord moesten ple gen was de oorlog net afgelopen. Overigens, vertelde Aad van den Heuvel me, schijnt ongeveer de jielft van de 70 overlevende ka mikaze-piloten na de oorlog zelfmoord te hebben gepleegd. Achteraf waren ze toch wel een beetje blij het overleefd te heb ben, en geen wonder: er waren een auteur, een boekhandelaar en twee fabrieksdirecteuren bij. Het denken van de Japanners is inmiddels wel veranderd, zeiden ze geruststellend NICO SCHEEPMAKER ugelc£t ROTTERDAM (GPD) Zater jagavond heeft K. de V. (61) uit [otterdam vier schoten afge- iuurd op Klaas Duyster, pachter café Timmer. Klaas en Jean- -te Duyster en de eigenaresse kn het café vluchtten na een bede schot naar het toilet. Geen Ijai drieën werd gewond. De V. werd kort. daarna door de olitie in zijn paar meter verder ge "gen woning gearresteerd. Hoewel diverse ooggetuigen zijn en het fpen waarmee de aanslag is ge- een zwaar model Luger- >1, waarvoor hij geen vergunning W in zijn woning is gevonden, gtkent hij nog steeds. De aanslag was de climax van een in dagen durende ruzie tussen i dader en het slachtoffer. Op 21 jjbruari was De V. het caé bin- Wigelopen, hoewel hem de toegang lontzegd. Klaas Duyster zegt hier- #r: „De man is zo vervelend, zo el tegenover de klanten als tegen- |er ons, dat ik hem verbood binnen >men Overigens geldt dit niet al- bij ons. In verscheidene café's lt hij geweigerd. Ik wilde niets hem tappen. Hij werd toen zó »s, dat hij mij een klap gaf" •k wilde hem al te lijf gaan, maar vrouw hield me tegen. Hij stap- [achteruit en nam de bokshouding 'fe. Toen hij nog een stap terug X struikelde hij over de mat en door de ruit van de etalage. En- p klanten wilden hem helpen, ifi-r hij trapte hen van zich af. jen verdween hij". Pe volgende week had het echt er Duyster geen last van hem, ar zaterdag verscheen hij opnieuw VOOR MAANDAG 9MAART Hilversum I 402 m. AVRO 18.00 Nws. 1811 Radlojourn. 18,30 Stereo: Schatten der t oenkunst; licht ens. met. zangsol, 19.15 Stereo: licht lustrum, ensemble. 19.30 Nws. RVU 19.35 Muz. Spectrum door Klaas A Posthuma. NOS 20.05 Komt u maar act. zaken met reacties van luisteraars en Uchte gram muz Bond Zonder naam 22.20 Niet alles hoeft naar de maan lez. NOS 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.55 Stereo: Jazz ln aktle 23.55-24.00 Nws. j Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Stereo: Meisjeskoor m licht lnstr. sext. 18.19 Uitz. van de Po- I lltleke Partij Radikalen 18.29 Nws 18.41 Act 19.00 Literama: radiokron. over boeken, schrijvers en toneel 19.15 1 Muz. en dienst Inform, progr. over I kerklied en kerkmuz. lu klank en ge- I schrift 19 45 Stereo: Metropole okr., en sol. 20.10 Stereo: Lichte .gram. muz. 20.25 Op de man af praatje 20.30 Ste- I reo Klas symfonische muz. (gr.) 21.50 Stereo: Licht instrum. sextet met zang sol. 22.20 Is God wel zo overdenking 22 30 Nws. 22.40 Voorrang een artistiek voorkeursprogr 23.30 Stereo: Mod. ka- mermtiz. (opn 23.55-24.00 Nws. en bedreigde Klaas met de woorden: „Ik schiet je kapot" Klaas maakte zich hier niet druk over. Opnieuw zag men De V. de hele week niet meer. Toen kwam afgelopen zater dag de uitbarsting. Vanaf zes uur liep De V., in de buurt van het café. Jeannette Duys ter: „Ik voelde dat hij wat van plan was. Mijn man zei dat ik me niet zo druk moest maken. Om zeven uur deed ik de gordijnen dicht, zodat hij ons niet kon zien. Ik heb toen drie maal de politie gebeld en gevraagd of ze niet iemand konden sturen. Ik kreeg als antwoord dat er niemand op het hoofdbureau was, maar dat ze iemand vanaf het bureau Ooster van tstraat zouden sturen". „Toen de laatste klanten weggin gen we sluiten zaterdags om acht uur ging hij vlak bi) het raam staan. Ik keek voorzichtig om een hoekje van het gordijn en zag dat hij met iets in zijn hand stond. Ik kon niet zien wat het was. Toen ik terug liep naa rde tapkast hoorde ik een-knal en zag. dat de ruit ver splinterde. Ik zei: „Kijk uit. hij schiet!", maar Klaas geloofde het niet. Toen de man voor de tweede keer schoot geloofde hij het pas. Die tweede kogel ging vlak langs me en boorde zich in de tapkast', aldus mevrouw Duyster. Vier schoten vuurde een klant zaterdagavond af op het café aan de Oude Binnenweg in Rotterdam. Drie personen ver schansten zich in het toilet. De politie vond later de kogelgaten in de ramen. „We vluchtben naar het toilet. La ter vuurde hij nog tweemaal. Vooral toen we de ruit hoorden sneuvelen (later bleek dat De V. hem alleen maar stuksloeg) stond ik doodsang sten uit. Ik dacht dat hij door het raam was geklommen. Dan zouden we een gemakkelijk doelwit zijn. Toen we niets meer hoorden, keek Klaas voorzichtig om de deur en zag, dat er politie voor de deur stond". (Over de 4e HJn) van 18-20 uur.) I. Claude Debussy 1. Dansen voor harp en strijkork. (10 min.) Dansen Sacrée-Danse profane Suzanne Cotel- le. harp; Lamoureux Ork o.l.v Igor Markevitch. 2. La Mer (24 min.) De l'aube a midi sur la mer. Jeux de va- gues. Dialogue du vent et de la mer Lamoureux Ork. o.l.v. Igor Markevitch II Manuel de Fall a Noches en los Jardlnes de Espana (22 min.) (Sym- phonlsche Impressies voor plano en or kest) En el Generalife, Danza lejana En los Jardlnes de la Sierra de Cor- nle ork. van Radio Berlijn o.l.v. Ferenc Frlscsay.. i III Ottorlno Respighl 1. Fontane dl j Roma. symphonlsch gedicht 15 min.) I Fontana di Valle Glülla all'alba Fon- tana del Trltone all matlno. Fonta- i na dl Trevl nel merigglo, Fonta di VII- la Medici al Tramonto. Tsjechisch phll- harmonisch Ork. o.l.v. Antonio Pedrot- M. 2 Feeste Romane. symphonlsch ge- 1 dicht (24 min.) Clroeses II glublleo harmonisch Ork. o.l.v.' Antonio tl. IV Albert Roussel Bacchus et Arla- ne op 43. 2e suite 18 min.) Lamoureux o.l.v. Igor Markevitch. VOOR DINSDAG 10 MAART Hilversum I 402 m. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Oohtendcymn. 7.20 Stereo: Lichte gram. muz. 8.00 Nw 8.11 Radlojourn. 8.20 Stereo: Lichte §ram. muz. (8.30-8.33 De groenteman .50 Morgenwijd NOS 9 00 Uitgebrei de report, of herhaling NOS-progr., 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit de Middel eeuwen en Renaissance (opn AVRO 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvl- tamln. (gr.) (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr voor de vouw (11.55 Beursberichten) Overheldsvl. 12.30 uit zend. voor de landb. AVRO 12.40 Top pers van toen (gr.) 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. NOS 13.30 Spiegel van Bel gië Muz. en nws. van onze Zuiderbu ren 14.00 Stereo: Klein Chanson 14.40 Jazz uit het historisch archief AVRO 15.10 Nederlandse Componistenpor tretten Alexander Voormolen 16.00- Nws 16.03 Inleid, tot muz. begrip, muz. Stereo. Jazz Spectrum: oude en mod. Land der muzen kunstkroniek 17.15 lez. 16.25 Gitaarrecital klas. muz. 16.45 Jazz 17.55 Med. Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Op het eerste gehoor (ste reo) klas. muz (7.25 Horen en zien. 7 30 Nws 7.32-7.50 Act 8 00 Nws. 8 11 Gew muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de hulsvr. (Om 9.00 Gymn voor de hulsvr.) 9.35 Schoolradio 10.00 Teksten ln soorten, lez. 10.15 Stereo: Hoogte punten uit Nabucco. opera v Verdi (gr.) 11.00 Nws. 11.03 Ferdinand Huyck (deel 21) seriehoorspel (herhaling van donderdag 5 maar 11 11.26 Voor de zieken 11.55 Med. KRO 12.00 Stereo: v. twaalf tot twee,gevar. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Med t.b.v. land en tulnb. 12 30 Nws. 1241-12.50 Act.) 13.00-13.05 Raden maar14.00 Conclliepostbus 14.05 Schoolradio 14.3 Pizzicato: muz. middagmagaz. (16.00 Nws.) 17.00 Overheidsvoorl. De Cura- caose toneelgroep ..Thalla". Samenstel ling en presentatie Raymundo Debrot 17.10 Voor de kleuters 17.15 Hal faml- lieprogr. Hilversum III 240 m. VARA 9.00 Nw6. 9.02 Plaatje6 voor de pep (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 1103 Een opvallend vrolijk gevar. visie licht il. progr. (12.00 Nws.) 13.00 Nws 13.08 Ikspres lichte pl 14.00 Nws 14.03 De Eddy Becker Show 15.00 Nws 15 03 Drie-draal 16.00 Nws 16.03-1800 Mix: gevar. pl. progr. (17.00 Nws.) TELEVISIEPROGRAMMA® Nederland I NOS NOT 10 45-12 00 Schooltelevisie NOS 18 45 Kleur: De Fabeltjeskrant. NOS 18 55 Journ KRO 19.04 Kleur: Geen zee te hoog (The Queen and I) tv-serie 19.30 Verslag op dinsdag. NOS 20.00 Journ KRO 20 20 Japan, Inform, progr. 20.40 Grand Musical Show: he dendaags Japans televisle-amusem 21.8 's Nachts in de bus: Japanse film. (Voor, tussen en na show en film In form. over het Japan van vanddag) NOS 2250 Journ. TELEAC 22 55-23 25 Ruimtelijke ordening le6 3 (herh.), Nederland II. NOS 18 45 Kleur De Fabeltjeskrant NOS 18 55 Journ NOS 19 04 Scala: In form. progr. AVRO 19.30 Pevton Place NOS 20 00 Journ AVRO 20.20 The Survivors (De (kleur) 21.10 1 muz. show 22.00 AVRO's Televlzler NOS 22 50-22 55 Journ. AMSTERDAM (GPD) De Rijks dienst voor Monumentenzorg neemt de restauratie van molens over van de Vereniging de Hollandse Molen. De minister van CRM, dr. M A. M. Klompé, heeft hiertoe besloten op grond van de uitkomst van een on der zoek dat het ministerie heeft in gesteld. De werkzaamheden van de vereni ging zullen hierdoor worden beperkt, wat een minder zware belasting van het verenigingsbudget tot gevolg heeft. Bij de verenigine was een te kort ontstaan van f30.000. Minister Klompé heeft, om het tekort in te lopen, voor dit jaar en voor de twee volgende een subsidie van telkens f 10.000 toegezegd, aldus de vereni ging.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5