Weer verlies Bona Stars De Zijl en Sleutelstad behalen monsterzeges Bonaventura College behield hegemonie Duel Geneste-Smil eindigde onbesliê ALLE TACTISCHE PLANNEN MISLUKKEN TEGEN R-Z: 67-74 Waterpolocompetitie RCL schotloos tegen Spirit Ruime zeges LSRG-teams Oegstgeest bleef li VS de baas: 2-1 I EGLO-teams promoveren Gé Mulders F® cross in Dut" 1 PAGINA 12 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBL (Door Pieter Taffijn) KATWIJK/BEVERWIJK/AMERSFOORT De teams uit Leiden boekten dit weekend behoorlijke resultaten. In Katwijk wees De Zijl het zwakke ZZ&PC met 121 terug; in Beverwijk bleek Sleutelstad te sterk voor Neptunus: 111. LZC snoepte Sedna in Amersfoort één puntje af. In Katwijk was De Gouwe de minst slechte in de wedstrijd tegenTZV: 4—3. De Zijl kwam zaterdagavond te gen ZZ en PC maar moeilijk op gang Te snel werden de aanvallen afge rond met een slecht gericht schot, te vaak was slordig plaatsen oor zaak van onderbreken van het offen sief. Zo bleef de score in de begin fase beperkt. Frits Welling bracht het eerste doelpunt op het scorebord Hij deed dat met een fraaie solo-ac tie. Vrij kort voor het einde van de eerste periode kreeg Leo Onderwa ter een vrije kans en hij benutte die keurig: 20. In de tweede periode lukte er niets bij de Zijl. Teveel bleek men uit te gaan van het idee: „dat doen we wel even" maar zo ge makkelijk ging het ook weer niet. Zelfs kwam er een tegentreffer, na dat Wim Bergman door de aarzelend leidende scheidsrechter Bekker uit het water was gestuurd. In de twee de helft van de wedstrijd was ZZ en PC uitgeput en kon de Zijl zonderal te veel moeite doordrukken. J. Spij ker scoorde 31, tijdens een numme- rieke meerderheid doelpuntte Leo Onderwater, even gevolgd door Jacob Spijker. Deze 5—1 voorsprong hand haafden de Leidenaars ook in de mi nuut straftijd van Loek van Kam pen. In de laatste vijf minuten werd het prijsschieten: Albert Spijker 6—1, Onderwater 71, Jacob Spijker (strafworp) 81; Van Kampen 91; Wim Bergman 101, Welling 111 en Leo Onderwater 121. Aangezien AZ 1870 tegen de Walvisch niet ver der kwam dan een 44 gelijk spel voert de Zijl nu alleen de ranglijst aan van de tweede klasse A Greep „We hadden gerekend op een vrij moeilijke wedstrijd zei coach van Berkel van de Sleutelstad, „want de verdediging van Neptunus had tot nu toe niet al teveel doelpunten doorge laten". Maar dat viel reuze mee want de Zaandammers brachten er in Beverwijk niets van terecht. Sleu telstad was heer en meester en be hield de gehele wedstrijd een stevi ge greep op het spél. Dat resulteer de in de ruststanden 03, 06 en 09. In de laatste periode lieten de blauw-witten de teugels wat vieren en kon Neptunus de eer redden: 11 Co Oudshoorn bewees zaterdag zijn waarde als afmaker door vijf maal raak te schieten, Jan Breedeveld driemaal doel, Wim van Zijl bracht twee doelpunten op zijn naam ter wijl Fried Elsinga het elftal vol schoot. Door dit fraaie resultaat blijft Sleutelstad koploper in de twee de klasse B.. Gezien de resultaten die Sedna tot nu toe in de competitie bereikte leek LZC weinig kans te hebben op een goed resultaat. De ploeg van coach Henk Versluis moest bovendien in Amersfoort spelen zonder Roland Koedooder en Henk Soet. Desondanks schiepen de Leidenaars zich vele kansen. Enkele malen ontbrak ech ter net dat beetje geluk en kwamen er geen doelpunten. Nadat Joop Sier a de score had geopend met een fraaie boogbal, werd het vrij kort voor het einde van de eerste periode 11. In 't tweede spelgedeelte liep LZC naar een 24 voorsprong, dankzij tref fers van Bert Soet, Siera en Jan Brak. De derde periode liep het niet meer zo lekker. Wel passeerde Hans Versluis vanaf de midvoorplaats twee maal de Amersfoortse keeper, maar op zijn beurt moest ook Jan Heek vier maal de gang naar het net ma ken. De laatste periode bracht veel spanning. Ondanks sterk verdedigen van LZC veroverde Sedna een 76 voorsprong. Vrij kort voor het ein de moesten de Amersfoorters echter bukken voor de druk van Leidse zij de en schoot Bert Soet de eindstand naar 77. rug. Bij de meisjes ondervond het Bo- naventura College evenmin grote te genstand. De geroutineerde balsters Een groep Van der 7— Maassen, Huwai, San- paters heeft dit ders, Nayes, Van Noort, Elstgeest uit woonplaats Feijenoord-sup^ I tocht naar Rotterdam, waar de weekeinde van- roodwitten tegen ADO speelden. Enkhuizen de I per autoped gemaaktDit om de De scores waren: Bona Stars: Harry Stol 16 (115), Pieter van Tuyll 14 (86), Paul Ruysenaars 14 (410), Jaap Maas sen 9 (09), Wim Stol 4 (04), An- dré de Jong 4 (04», Ben van Cleef 4 (04) en Cees Pley 2 (20). Rotterdtam-Zuid: Marcel Welch 26 (1412), Huug Harrewijn 15 (96), Ruud Harrewijn 10 (82), John van Eek 10 (1—9) en Rob Hoek 6 (4—2). Voerde tenslotte Den Hollander la ter terecht als excuus voor de gerin ge aanvalskracht aan: „Natuurlijk moet men niet vergeten dat kwalita tief sterke spelers als Peter de Jong en Rob Wallaart nog altijd gebles seerd zijn". (Door Cees Onvlee) LEIDEN Bona Stars heeft geen revanche kunnen nemen op Rotterdam-Zuid. De Leidse Stars moesten zaterdagavond ook in de sfeervolle Vijf Meihal voor de fy siek sterkere Rotterdammers bui gen: na de 7764 nederlaag in Rol .rdam vorige week werd het in eigen „kuipje" 6774. Alle tactische plannen van inval ler-coach Cees den Hollander trainer Kallenberg was verhinderd hebben Bona Stars niet van de ne derlaag tegen het dit seizoen ver rassend sterke Rotterdam- Zuid kun nen redden. Het concept om top scorer John van Eek door een man dekking uit te schakelen leverde aanvankelijk wel succes op tot halverwege de eerste helft leidde Bona Stars met 158 dank zij vooral animator Harry Stol met fabuleuze drives maar toen het schot in de Leidse aanval uit bleef, grepen de Rotterdammers dankbaar him kans: in nauwelijks vier minuten werd de score van 1510 in 15—23 omgebo gen en dat verschil hebben de Lei denaars niet meer weten goed te maken. Coach Den Hollanders zocht tever geefs zijn heil in een omschakeling naar lengte, maar het ritme werd door het vele wisselen bouwers Harry Stol en Ben van Cleef moes ten plaats maken voor Cees Pley en LEIDEN Het Bonaventura Cot om de Leidse school-basketbaltitels behouden. De jeugdige oranje-baad jes kweten zich nauwgezet van hun „plicht" om de eer van Bona Stare hoog te houden en veroverden op nieuw beide titels. Het traditionele school-basketbal- toemooi, waan oor de heren Kallen berg en Stokhuvzen namens de school sportcommissie vele uren in de weer zijn geweest, heeft zaterdagmiddag in de Groenoordhal een grote over macht van „grootmacht" Bonaven tura College te zien gegeven. Erg verwonderlijk was dat overigens niet, want de Lyceïsten hadden zich voor alle zekerheid verzekerd van de 6teun van de aan zijn laatste school jaar bezig zijnde international Paul Ruysenaars. De 20-jarige Ruysenaars was met zijn 1.95 m de lange man, waarom alles in de Bona-ploeg draaide en ofschoon hij zich nauwelijks met het scoren bemoeide, was alleen al zijn aanwezigheid onder de basket vol doende om de tegenpartij te desillu- 6ioneren. In zes wedstrijden kreeg de Bona- ploeg slechts 25 treffers tegen. Van Haasteren De Jong, Van de Nieuwen- dijk. Van Ingh, Van Paridon, Droogh en Bisse kwamen daarente gen onder leiding van trefzekere Ruy scnaars tot een totaal van 139 punten...... Van de 25 tegendoelpunten nam het Rembrandt Lyceum er 16 voor zijn rekening. In de kwartfinales bereikten de Rembrandt-pupillen zelfs de dubbele cijfers (1024). maar in de eind strijd bereikt door in de herkan sing de Maria Mavo te verslaan - kon den Boelens. Voorzaat. Lieuw. Zwik- ker en Bouman de Bona-defensie slechts driemaal doorbreken: via 162 prolongeerde Bonaventura met 24—6 de titel. De Louise de Coligmy Scholenge meenschap legde beslag op de der de plaats. De groenwitte basis-ploeg: De Goey, Grobbe, Kapaan, Brug man en Fok wees de Mavo Hoog landse Kerkgracht, bij wie het voor al van Daan Vreeken moest komen, na een 66 ruststand met 1316 te en Rovers gaven in de finale het Agnes Lyceum geen enkele kans: 198 via 82. Het Agnes Lyceum, bij wie de schotvaardige Toos de gangmaakster was, had zich overi gens maar met moeite beter doel saldo dan de Chr. Paedagogische Academie in de poule voor de eindronden weten te plaatsen. Meisjes: halve finales: Mavo Zuid- West Agnes Lyceum 19, Visser 't Hooft Mavo Bonaventura Col lege 613. Om derde en vierde plaats Mavo Zuid-West Visser 't Hooft Mavo 1315. Finale: Bonaventura College-Agnes Lyceum 198. Jongens: Kwartfinales: Maria Ma vo-Mavo Hooglandse Kerkgracht 7 20, Rembrandt Lyceum-Bonaventure College 1024. Herkansing: Maria Mavo-Rembrandt Lyceum 821. Halve finales: Mavo Hoogl. Kerk- gracht-Bonaventura College 226, Rembrandt Lyceum-Louise de Colig- ny S.G. 96. Om derde en vierde plaats: Mavo Hcogl. Kerkgracht Louise de Coligny S.G. 1316. Fi nales Bonaventura, College-Rem brandt Lyceum 246. André de Jong volledig ver stoord. De van de grotere vrijheid genietende tweelingbroers Ruud en Huug Harrewijn (1.98 m.) maakten het pivot Pieter van Tuyll erg las tig en van afstand en via drives trof de kleine Marcel Welch (1.66 m.) regelmatig de basket: via 2328 con solideerden de Maasstedelingen hun winstmarge tot een 2736 ruststand. Ook in de tweede helft mislukte de veranderde Stars-tactiek: door de boomlange, maar aan zijn pols ge blesseerde Van Tuyll wat onder de basket vandaan te lokken stookten de Rotterdammers onrust in de Leidse ploeg, waarin men de bewa king van Van Eek had laten schie ten voor de gevaarlijke Harrewij n- twins. Toen echter schoten Van Eek (19> en Welch (1412) van afstand feilloos raak: via 3548 en 4154 werd het 4961. In de laatste minuten kwam Bona Stars nog even sterk terug: met Jaap Maassen wonnen de Stars aan mankracht in de rebound en omdat Ruud Harrewijn met vijf persoon lijke fouten was gediskwalificeerd, durfde ook Paul Ruysenaars zich plotseling veel meer te roeren. Tref zekere Ruysenaars (410) en actieve Maassen (09) brachten de achter stand tot 6271 terug, maar toen drie minuten voor het einde ook voor Harry Stol de rode „5" werd ge toond en coach Den Hollander nog enkele noodgrepen probeerde, kon de dreigende nederlaag toch niet meer worden afgewend: 6774. Constateerde assistent-coach Cees den Hollander later: „Het gebrek aan een goed schot heeft ons voor de rust de das omgedaan. De twee de helft was in punten (40—38) voor ons". Merkte Jan Bruin, die het coachen van Rotterdam-Zuid voor de rest van dit seizoen heeft verkozen boven het spelen in Punch, echter op: „Bona Stars heeft alle tactiek te ver doorgevoerd. Goed, zij hebben eerst Van Ec-k en later de Harrewijns wel aardig uitgeschakeld, maar zij gaven daardoor de andere spelers teveel ruimte en schietkansen. Bovendien namen zij te weinig zelf het initia tief en gebruikten zij hun lange man, Van Tuyl niet alleen zelden, maar meestal nog verkeerd ook LEIDERDORP RCL heeft op eigen veld een verdiende 2—0 neder laag moeten slikken tegen Spirit. De overwinning kwam de gasten toe, niet omdat zij in het veld zoveel sterker waren maar eenvoudig omdat de Capellenaren hun aanvallen be ter afrondden. In de eerste helft zat er voor RCL nog wel perspectief in. Een uitstekend spelende Ederveen beheerste het middenveld en bediende zijn voorhoede steeds opnieuw met uitstekende passes. Het schieten van de roodwitten bleef echter onder de maat. Gelukkig bleken de gasten daarin aanvankelijk ook geen groot meesters zodat doelman Van Eg- mond het niet erg druk kreeg. Kort voor de pauze moest hij naar het net toen Van Brandwijk een goed lopende aanval doeltreffend be kroonde. In de tweede helft verde digde Spirit de kleine voorsprong fa natiek. De beslissing viel een kwar tier voor het einde toen Vis voor Spi rit een strafschop mocht nemen. In eerste instantie stopte doelman Van Egmond het schot maar de toe snellende Vis schcot vervolgens raak. Wel heeft RCL hierna nog van alles geprobeerd maar zonder resultaat. t Het internationale debuut van de Britse Ann Ferguson in Den Bosch verliep hoogst onfor tuinlijk. Na een val moest zij met rugklachten in een ziekenhuis worden opgenomen. aandacht te vestigen op de bui ten de Maasstad wonende sup porters. De steplustigen mochten zich na hun afmattende reis aan het „geachte publiek" presente ren. LEIDEN Zowel het eerste als het tweede team van het Leidsche Studenten Rugby Gezelschap heeft gisteren in de competitie -een over winning behaald. Het eerste Leidse team speelde in Amsterdam tegen AAC aanvankelijk geen beste wed strijd. Eerst toen Sluimers halverwe ge de tweede helft een penalty maakte kwamen de Studenten los. Op schitterende openingen van Van Weel scoorden Sluimers en Bijloos. De laatste try werd bovendien door Slui mers geconverteerd waardoor de eindstand 011 werd. Op een modderig terrein aan het Piet Paaltjenspad ontmoette 't twee de team van de Leidenaars de Utrechtse Studenten, De excellerende achterlinie bestaande uit Gregory. Wierenga en Van Leeuwen scoorde drie tries. Hier kwamen nog 2 con versions en 'n penalty-kick van een zichzelf overtreffende Charlie van Schelle bij die het eindresultaat vast stelde op 16-6 voor Leiden II. OEGSTGEEST Oegstgeest nam in de thuiswedstrijd tegen UVS al na zeven minuten de leiding. Adri Pluimgraaf snelde door de blauw witte defensie, trok de bal voor het doel, waar Leen Aandewiel klaar stond om in te koppen (1—0). Even later werd de stand zelfs 20 toen Jaap ',"ii Duivenboc. een blunder in de UVS-defensie doeltreffend af strafte. UVS probeerde het spel te verplaatsen. Zowaar hadden de Lei denaars succes toen Oegstgeest-ach terspeler Kraay tien minuten voor de rust op afschuwelijke wijze mis tastte, waar Boekweit van profiteer de <21). In de tweede helft werd er aanzienlijk minder goed gespeeld. De spelers bewerkten elkaar meer dan de bal. zodat de scheidsrechter herhaaldelijk vermanend moest op treden. Gedoelpunt werd er echter niet meer. Concourshippique indoor-Brabant 0.. DEN BOSCH (ANP) Na een urenlange strijd eindigde zaterdag avond in Den Bosch de Grote Prijs van Brabant in een gedeeld succes voor de Franse ruiter Geneste met het paard Odeon en de Brit Harvey LEIDEN Zowel het eerste als het reserve badminton-team van VEGLO heeft zich van een plaats in een hogere klasse verzekerd. In de Buinwijckhal in Haarlem klopte VEGLO I MVO met 5-3 en VEGLO II Shell met 62. De promotie van VEGLO I betekent dat voor het eerst een Leids bad/mintonteam in de lan delijke eerste klasse uitkomt. VEGLO I met Wong als invaller voor de zieke Van Balgooy begon weinig hoopvol tegen MVO. E. Gué- rin, Wong en mevr. v. Balgooy ver loren. waarna mevrouw Van Houten voor een overwinning zorgde. In de dubbelspelen toonden de Leidenaars zich duidelijk superieur aan hun tegenstanders. VEGLO II is tegen Shell niet in grote moeilijkheden geweest. Achter elkaar haalde het Leidse team de punten binnen dank zij Hofstede. J. Guérin, mevrouw Frederiksz, mevr. Wong en het GD-dubbel Frederiksz/ Guérin. Toen was de promotie een 'n feit en verslapte de concentratie bij VEGLO, waardoor Shell nog twee punten kon scoren. fordt >liti rhiji L Te end Smith met 0*Malley. In Lverf ges was de hoogte van deiPPrs 1.80 meter geleidelijk op gekomen. Geneste en SmG^ gen elk f 2125, vemeerdeiL extra-premie van f 500,-. 1 landers schaarden zich nif g eerste tien. De Braziliaan f gf soa won zaterdagmiddag banthalien een internatioiP wa concours. op Het gistermiddag gerf mel n> nationale jachtspringconipen 1 FeijenoordADO ivas vooral hardVijf minuten voor het einde raakte ADO-doelman Ton Thie na een botsing met Lase- roms gewond aan het rechter oog en moest er een pleister aan te pas komen. ook al geheel beheerst d( landers. De 25-jarige 1 Bernd Kuwertz was met tweetiende seconde snel 11 landgenoot Gerd Wiltfana junge. Voor de negentiem Ferguson eindige het conA ernstige val in een ziekf" laatste onderdeel van he hippique indoor-Brabant,LANI nationaal springconcours i manches, eindigde in ee ning voor de Westduit/ Shockemohle met Donali De verdere uitslagen lui^VE naai progressief springaj Brugman met Misse Hollj naai jeuigdspnngconcours(Bank Prijs van de Toekomst: E>-Bai Mooy met Quicksilver et) Rul met Waya; Nationaal füj cours over twee manchf Pet Brugman met Sky Highe Pet: jachtspringconcours: jken's Westerhuis met Fair Queen's Am. )vens Mije: II na leder LEIDEN Gé Muldeij" teren tijdens een onderlinl de atletiekvereniging AvP toond in een gode vorml 1 Op een uitermate zwaar het Wassenaarse landgoj re(' won hy met overmacht d# eert heren. Verrassend in dezj-grue] het lopen van Nico Volllonc I Maassen van de Brink, ten As beramen was Herman Onr. sterkste. Kees van WijkF)anli jongens AB de concurreüp°yd straatlengte achterstand Was beek toonde in de f klasse aan hoezeer hij f vooruit is gegaan. Bij dr. en pupillen ontliep men veel in kracht. Rudi van i Albert Scheerder ginger overwinningen strijken. De uitslagen (7200 m): l: G. A. v. d. Brink 25.27, 3|hem. 1 27.38, 4. D. Maassen v. d.fHeijn Veteranen (7200 m): l.Boed 28.09, 2. A. Hendriksen h lm v. d. Boon 34.27. Junioreproogc mt: 1. K. v. Wijk 16.39Mjtuig Vliet 17.20, 3. F. Frank» Jongens C (2700 m)1'Sch i beek 10.40, 2. W. v. Rijd Uzei 3. E. Eveleens 11.56. Jonpew 1 m) 1. R. v. Schoot/en 7.2fd driksen 7.24, 3, J. Bon (1800 m>: 1. A. ScheeiAa^n D. Vriend 7.34. 3. F. Wertf* Mar DUrg Muldï Het eerste twaalftal mond" heeft een vriend^ wedstrijd Fluks uit speeld. De Noordwijkers ontmoeting met 105. g*~c Warmunda I heeft dag benut met een vriend; at( wedstrijd te spelen teg4teiin de Kwakel. Warmunda Het Dienstverlenl voor bejaarden in Oegsgijy daag, in samenwerking Gbuuws voor Huishoudelijke en Grun lichting, begonnen met Vast sus voor de ouden van ij eer cursus bestaat uit zestien© Ver. lichtingen warden verstr? genoemde centrum aam

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 12