Zwembad staat een op verlanglijstje Henk Overduins decoratiedrift Minister twijfelt aan nut van Rijn beheersorgaan Bewoners Zoeterwoude leggen wensen op tafel Letterlijk onder Leidens rook NIXON POOLT SPOORSTAKING TE VOORKOMEN Viswedstrijd Niets vermist Hoogtemeter in wrak van verongelukte Coronado Gewonden bij botsing in Leiderdorp I oor lichamelijk gehandicapten OT N Kangeroes gaf I}1 C geen set Duivenvoorde librekampioen klein biljart Schade dooi de gladheid Mr. v. d. Willigen schenkt f 10.000 aan bibliotheek Merkwaardig werk in V Duivenhuys PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 MAART 1970 ZOETERWOUDE Een eigen zwembad staat voor het over grote deel van de inwoners van Zoeterwoude nummer 1 op het verlanglijstje, daarna volgt de bouw van een tunnel bij de Hoge Rijndijk en de aanleg van speel- en trapveldjes voor de jeugd, verspreid over heel de gemeente en meer groenvoorziening in de nieuwbouwwijken. Mogelijkheid tot inbreng van de burgerij bij het vaststellen van bestemmingsplannen wordt ook van belang geacht en veel inwoners zit ook het parkeerprobleem voor vrachtwagens heel hoog. Zij menen dat oplossing hiervan op korte termijn nood zakelijk is. bijdragen aan het onderwijs en het gebruik van plastic zakken in plaats van vuilnisemmers. Opmerkelijk bij de antwoorden was de vrije keuze van onderwerpen die een grote verscheidenheid te zien gaven, doch grotendeels betrekking hadden op de verhoging van de leef baarheid in de gemeente en de ver keersveiligheid aan de Hoge Rijn dijk. Ook subsidiering van het plaat selijk cultureel leven werd daarbij genoemd. Deze wensen zullen worden gebun deld door het bestuur van de partij Vrije Lijst en samen met de ge- interesseerde inzenders worden be sproken. In het kader van de finan ciële middelen wordt dan ge?ocht naar een werkschema voor. de eerst komende vier jaren, dat aan de nieu we gemeenteraad zal worden aange boden. Een duidelijke differentiatie in het woningpakket is ook één van de wen sen. met name de vraag naar pre- miehuurwoningen blijkt in Zoeter woude nogal groot te zijn. Dit blijkt uit een enquête die de party „Vrye Lijst" in Zoeterwoude heeft gehouden onder de burgers, die twaalf projecten naar eigen volgorde mochten indelen. Onderaan de lijst kwamen veelal de aanleg van ten nisvelden. openbaarheid van com missievergaderingen. verhoging van WASHINGTON <AFP) Presi dent Nixon heeft gisteren het Con gres gevraagd te voorkomen dat het spoorwegverkeer hedennacht stil komt te liggen. Daartoe moet het congres een wetsontwerp van kracht verklaren, dat de monteurs, elektri- ciëns, ketelmakers en plaatwerkers een loonsverhoging van 68 cent per uur toestaat. De vakbonden hebben met deze verhoging ingestemd. Maar in het wetsontwerp staat ook. dat de werkgevers in bepaalde ge vallen van het personeel kunnen ei sen dat het werk doet dat strikt ge nomen niet tot zUn taak behoort en het is juist op deze clausule dat het overleg tussen werkgevers en vak bonden is vastgelopen. LEIDEN Viscollege „De Brasem hield een wedstryd in Oude-Wete- ring. Uitslag: 1. A. v. d. Hulst 29 stuks 2205 gr. 2. P. Eradus 31 stuks 2080. 3. J. v. d. Hulst 24 stuks 1680 4 W, Schouten 24 stuks 1630 5. H. v. Laar 17 stuks 1580, 6. S. Dubbel den 10 stuks 750. 7. J Hartevelt 755. 8. G .Lakervelt 4 stuks 485. 9 S. Planjer 5, 410, 10. B. Smit 5. 285. Drie inbraken: OEGSTGEEST De rykspolitie van Oegstgeest kreeg gisteren drie meldingen van evenzovele inbraken. Na een ingesteld onderzoek bleek dat er in geen van de drie panden iels wordt vermist. Op vrydagavond 6 maart te 8 uur zal in het VVassenaarse Atlas In ternational Centrum in de Lang straat de jaarvergadering worden gehouden van de Wassenaarse Sport vereniging WIK. Donderdagavond 12 maart om 8 uur houdt de afdeling Wassenaar van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren de jaarlyk- se algemene ledenvergadering in Kas teel Oud Wassenaar. In plaats van lr. J. H. Lubbers, die zijn functie wenst neer te leggen wordt door het bestuui- als kandidaat voor een be stuursfunctie voorgesteld mr. J. W. Royer. In verband met de uitbrei ding van het bestuur wórdt als be stuurslid voorgedragen de heer R. P Spa. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Jeoffrey Lucien, z v. T E Veen- stra en M. G. A van den Hoout. Jo hannes Jacobus, z. v. J J p Bijker en P G M Duivenvoorden Caroline Elizabeth, d v A C Haspels en W van Leeuwen. Christina Claudia, d v H. Snik en C Wijling. Marlelle. d v. J J. ten Donkelaar en J. H. C. Bosch. Marcus Wilhelmus Aloyslus. z. v A. G. M M. Roozen en H J RooHakkers. Nathalla Josepha Sophia, d v. G P.lat- ze en A. J. M. Scholtz. Maria Assun- ta. d. v. L. O. Belfl en E. Splnazzé. Jolanda Ivonne Maria d v W P C Muilwijk en K. M. Diemei. Sharon So- raya Nathalie, d. v. J. Sopaheluwakan en I C Severljns. Jeronymus Gerar- dus, z. v. P. J. M, Noordman en M. van den Berg. Jack, z. v. E. J D aHaslinghuls en E Volten. Jack z. v E. J D. Hasllnghuis en E Volten, Wi- bisono Augustlnus, z. v. R. Soerjadl ep F Waslrln, Ilonkn Helena Isabella, d. v. L M. V. van der Mee en CEL. Woortman. Johnnv. z. v. P H J. van Leeuwen en G. Bogaard OVERLEDEN ZURICH (AFP) In de wrakstuk ken van de Coronado van de Swiss air, die op 21 februari by Wiirenling na een ontploffing verongelukte. Is een hoogtemeter gevonden, die niet bfj het instrumentarium van het vlieg tuig hoorde. Dit heeft het hoofd van het politie- laboratorium in Zurich, Frey. mee gedeeld. Deze vondst versterkt de veronderstelling, dat het toestel een aan een hix>gtemeter gekoppelde bom aan boord had. Een dergeiyk apparaat werd ook gevonden in de bagageruimte van het Oostenrijkse passagiersvliegtuig waarop dezelfde dag ook een aanslag werd gepleegd. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de explosie zioh in een postzak heeft voorgedaan. De hoog temeter is van Japans fabrikaat en dergelijke apparaten zyn v>oor gerin ge prys in talrylce winkels in Zwit serland te koop. De explosie in de Oostenrykse Caravelle in Frankfort deed zich ook in een postzak voor. LEIDERDORP Het geen voor rang verlenen is gisteren aanleiding geweest van een forse aanrijding in Leiderdorp. Hierbij" werd een aantal personen gewond. Twee auto's wer den totaal vernield. Het ongeluk gebeurde toen een automobilist, die uit de Engelendaal kwam. geen voorrang verleende aan een auto die over de Persant Snoep- weg naderde. De gewonden werden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. LEIDEN Een foto, die een stuk polder in beeld brengt, dat letterlijk onder de rook van Lei den ligt. onder de rook van de vuilverbrandingsinstallatieHet is een beeld van een doodlopende weg vanaf de Haarlemmer trek vaart de Broek- en Simontjespol- der in. Enig verkeer op de weg: een tractor en enkele kinderen op de fiets, op weg naar school of eenzaam huis. De eenzaamheid heeft de langste tijd geduurd, want hier komt de Leidse Meren- wijk met 20.000 iniuoners. (Foto LD/Holvast) aró achr'yvzn WLKKRAPPOKTEIM O. a a 4) 2 K V w .BC ce a 0 B UJ Kr. a, a j Amsterdam hagelbui 5 -4 5 De Bilt sneeuwbui 4 -1 1 Deelen zwaar bew. 5 -2 3 Eclde geh. bew. 4 -3 2 Eindhoven licht bew. 5 -2 02 Len Helder sneeuwbui 4 -1 1 Luchth. R'dam half bew. —1 3 Twente zwaar bew. 4 -1 1 V Jlsslngen licht bew. 3 0 4 Zuid-Limburg licht bew. 3 -4 4 Aberdeen onbewolkt 1 -3 1 Athene zwaar bew. 12 10 0 Barcelona onbewolkt 11 1 0 Berlijn onbewolkt 3 -6 1 0.1 Bordeaux onbewolkt 6 -5 Brussel onbewolkt 4 -3 1 Frankfort geh. bew. 4 -3 0 Genéve half bew. 2 -3 2 Grenoble half bew. -1 -4 1 Helsinki sneeuw -5 -6 8 1nnsbruck sneeuw 0 -4 8.1 Kopenhagen sneeuwbui 1 15 -1 0 Lissabon onbewolkt 6 0 Locarno geh. bew. 7 3 0 Londen sneeuw 4 -1 0.6 Luxemburg zwaar bew. 4 -5 0 Madrid onbewolkt 10 -1 0 Malaga onbewolkt 20 8 2 0 Mallorca half bew 15 3 München sneeuw -2 -5 2 Nice regenbui 10 2 1 Oslo sneeuw -2 -3 1 Parijs half bew 3 -3 1 Home geh. bew. 12 6 4 0.2 3 f- tockholm sneeuw 1 -7 Wenen sneeuw -3 Zurich geh. bew. -2 -5 0 Een steeds terugkerend onderwerp van van gesprek is het lot van gehandi capten in onze samenleving. Door de radio en t.v. kwam deze kwestie in het nieuws. Er werden zeei veel ac- i ties op touw gezet, waarvan de actie „Open het dorp" een groot succes werd. Tenminste 4.000 lichamelyk gehandicapten hebben er een plaats gevonden en niet alleen dat. belang rijker nog. is. dat zy in volle vry- heid en onafhankelykheid hun eigen leven leiden. Een mooi gebaar, maar als wy bedenken dat er, ruw ge schat 75.000 lichamelijk gehandicap ten in ons land staan geregistreerd, dan ryst toch wel de vraag; Wat moet er met deze mensen gebeuren? Er moet getracht worden voor hen een klimaat te scheppen, waarin zy vry kunnen zijn, waar zy zich zo veel mogelijk onafhankelyk kunnen voelen. De hoop voor diegenen, die nog een mogelykheid hebben tot her stel moet in vervulling kunnen gaan. Daarvoor zyn meer revalida tiecentra nodig. Er zijn studiecentra ivodig op medisch gebied van waar uit onderzoeken worden ingesteld in hoeverre deze mensen een plaats in de maatschappij kunnen innemen. Het Hudextro-Fonds heeft tot doel het welzyn van langdurig zieken en ernstig lichamelyk gehandicapten te bevorderen en is onder meer ac tief in het opleiden van sociaal werksters, voorts het bevorderen van contact-uitwisseling, o.a. door recrea tie. sport en ontspanning, die een grote ril kunnen spelen. Het ligt in de bedoeling om de activiteiten van dit fonds landelyk gestalte te geven door middel van by dragen. Om het Hudextro-Fonds snel op te bouwen en tot verdere ontwikke ling te brengen, worden medewer kers gezocht voor de op te richten afdeling Gewest Leiden. Mej. Yvonne de Groot. Berlage staat 1, LEIDEN LEIDEN Het eerste heren team van Kangeroes is een wisselvallige formatie. Vorige week werd van het in degradatie-gevaar verkerende Delta in de vertrouwde Vijf-Meiha' met 23 verloren. Gisteren bleven Coos Taconis cs. zonder setverlies in c*e meerderheid tegen het toch ge duchte PVC: 12—15, 6—15 en 10—15. Toch was PVC bepaald niet uit vorm. De Hagenaars demonstreerden weer hun technisch goed "verzorgde spel en heten vooral aanvallend hun kwali teiten blijken. Maai- Kangeroes had één van die onberekenbare buien waarbij alles lukte en dan is de ploeg niet te kloppen. Hoewel alle Kan- geroes-spelers een ruime voldoende verdienen, moet speciaal het spel van Wiebe Pera worden vermeld. Hij stak duidelijk boven zijn teamge noten uit. De reserves van Kangeroes boek ten een 23 nederlaag tegen Ar mada. score 7—15, 15—7, 13—15, 1510, 1015. maar maakten dit ver lies weer enigszins goed door de re serves van US met 3—2 terug te wij zen: score 1416. 14—16, 15—7, 1511, 1917. US 2 had misschien met 3—0 kunnen winnen als de ploeg zioh niet had vergist in de mentale veerkracht van Kangeroes 2, dat na verlies van de eerste en tweede set de mouwen eens flink opstroopte. De reesrves van Argos hielden Boemerang 2 in de eerste set op af stand (1510). maar daarna bleken de Amsterdantse dames technisch sterker: 15dl, 156 en 15—13. De Leidse studenten zyn gedegradeerd. Tegen Tyfoon konden zij geen set veroveren. 1510. 158. 1512 en daarmee werd de aftocht uit de over gangsklasse toch wel wat smadelyk. Castellum. lange tijd favoriet vooi de bezetting van de eerste paats op de ranglyst, verloor kansloos met 1416, 415 en 1015 van het sterke Zaan '69. DEN HAAG (ANP) De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker, betwijfelt of supranationaal beheer van het stroomgebied van de Ryn, zoals het tweede-kamerlid mr. dr. M. J. A. Imkamp (D'66) in een motie heeft gevraagd, in het belang van Nederland is. Er bestaat een reële kans zo ver klaarde hy vanmiddag in de Tweede Kamer, dat Nederland in een beheers orgaan zou worden overstemd en dat het tegen de wil van Nederland be sluiten zou nemen die bindend en niet in het voordeel van Nederland zyn. Het verontreinigingsprobleem drukt verreweg het zwaarst op Nederland, maar het stroomgebied van de Ryn OEGSTGEEST De jeugdige B. Duivenvoorde uit Sassenheim is met groot vertoon van macht libre-kam- pioen klein biljart geworden van de hoofdklasse, district Bollenstreek. De biljarter van „SpDrtrust" won zelfs met een gemiddelde dat te hoog is om te kunnen worden uitgezonden naar het gewestelijk kampioenschap. Tydens het uistekend dooi- de biljart vereniging De Rode Leeuw uit Oegstgeest georganiseerde kam pioenschap werden meer prima pres taties geleverd. A. v. d. Drift scoor de maar liefst een serie van 201. Een door de gemeente Oegstgeest beschik bare gestelde beker kwam in het be zit van kampioen Duivenvoorde. De einduitslag luidt: 1. B. Duivenvoorde 14 punten. 155 (hoogste serie), 13.77 «alg. moyenne»; 2. A. Elfring 8. 55, 7.64, 3. Hartman 8. 38, 685; 4. A. v. d. Drift 6. 201. 8.60. 5. J Smit 6. 47. 7.40; 6. N. d. Ridder 6, 61, 7.11 7. T. Roest, 6, 75, 6.50 8. J. v. Vel- zen 2. 82, 7.73. buiten Nederland heeft een grootte van 160.000 vierkante kilometer, tegen slechts enkele duizenden vierkante ki-1 lometers in Nederland. De lengte van de Rijn van Constanz tot de grens is ca. 850 km. van de grens tot Hoek van Holland 170 km. In dit geheel neemt Nederland de vragende party dus een betrekkelyk kleine plaats in onder de landen die nu elk een deel van de Ryn beheren. Nederland zou in een internationaal beheersorgaan kunnen worden over stemd by een discussie over de nor men voor het toelaatbaar gehalte aan opgeloste stoffen. Men zou kunnen terugvallen op de door de Wereld gezondheidsorganisatie aanvaarde norm van 200 milligram chloor per li ter voor drinkwater. Maar gezien de noodzaak ook op eigen gebied strijd te voeren tegen het zout is een permanent, chloorgehalte van 200 mg chl/1 voor Nederland niet aanvaardbaar. LEIDEN In het Leidse verkeer hebben zich gisteren achttien onge vallen voorgedaan. De meeste als gevolg van de gladheid. Er ontstond over het algemeen veel materiële schade, hoewel het aantal gevallen met lichamelijk letsel beperkt bleef. Een 28-jarige fietser uit Hoogmade brak zyn linkerbovenbeen, toen hij gisterochtend nabij de De Sitterbrug door de gladheid slipte en ten val kwam. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN Burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Leiden heeft tienduizend gulden geschonken aan de samenwerkende bibliotheken in de Haarlemmermeer. Mr. Van der Willi gen ontving dit bedrag uit handen van de burgerij, toen hy in november '63 als burgemeester van Haarlem mermeer zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde. Naar eigen goeddunken mocht mr. Van der Willigen deze jubileum gift aanwenden. De burgemeester vond. dat de tien mille op één of andere manier weel moest toekomen aan de burgerij. On langs besloot hy het bedrag over te dragen aan de samenwerkende bi bliotheken in de Haarlemmermeer Daar heeft men er al 200 dia-series voor de nieuwe diatheek mee aange schaft. De dia's kunnen worden ge bruikt door het onderwys, maar ook door particulieren. Burgerlijke stand Voorschoten Geboren: Norbert. A z. v. N. W A. van Roon en W. A Brum- melman; Marlje. d v A A Brouwer en L. A Klers; Astrid L. M d. v. L. G. Disseldorp en A. A M van Leeuwen; Margot M d v. E. W. L. Ramakers en M. M. Rottier: Gavin J.. z. v. B. W. Steketee en S. Kusisto Onder! rouwd: J. Bouwman, Uithui zen en P. C. Jozlasse. Getrouwd: R. E. H. van de Perel, Utrecht en R. J. ten Hoeve: P. M. M. Valens. Groningen en C J. M van Schalck, Groningen; J. H. Freerlks en M. C. Bouman, 's-Gravenhage Overleden: J. van den Bosch, 62 Jr.; H. J. van der Burg. 82 jr.; A. Luijnen-- burg. 26 Jr. Wassenaar Geboren: Minke M.. d. v J. G. M. Marsman en E. R. M. Scholten: Frederlk A., z. v. F. P. Pesch en H. Lleuwma; Robbert-Jan. d. v. P. Bloot en J M B van den Berg: Arjenne, d v L. F. Jetzes en J G. Holscher; Ilja B. M d v F T Bek kering en G C van Nlerop. Ondertrouw<lj M. Visser (Heem stede) en H. M. M. Overes; H. Rouw (Den Haag) en E Wever: I. A. van Stralen (Den Haag) en A van Elk; R. S Carrington (Groot Brittannië) en F J Brouwer. Getrouwd: G A. C Slats en M W A Mittertreiner: J. Naaberg en P. W. A. Dooremaalen; P. G. Janssen en M. B Mac Lennan; P Q J. van Leeu wen en A M. Koppers Overleden: B J van Schie. 78 Jr.: P. J Scherrer -van der Roest. 91 Jr.; wed. T F. van der Meijden- Schuck. 69 Jr.; H de Wys. 90 jr.; J. M. Th. van cler Wolf- Sprokholt, 54 jr. (Den Haag); F, C. A Corsmit- Bolte, 80 Ir (Den Haag); M. Kiers- van 't Slot, 56 Jr. Galerie 't Duivenhuys Henk Overduin t/m 10 maart. De uitgebreide en gevarieerde ten toonstelling van Henk Overduin. die vorig jaar de landelijke CO-OP schil der wedstrijd won, biedt de gelegen heid nader in te gaan op zyn merk waardige werk. Overduin bedient zich van vele technieken; kryt, was- ki-ijt en gekleurde inkt (afzonderhjk of naast elkaar op één blad) soms ook in collagevorm toegepast. Daar naast beschildert hy plankjes en houtblokjes en dozen. De overheersende kleuren zyn rood. paars en zwart en in het vroe gere werk ook felle combinaties met vele kleuren waskrljt. Het algemeen kenmerk van de structuren is. naast grote uitgelaten stukken, binnen de vormen een horror vacuit, die zich uit in een I haast maniakale decoratiedrift met een microscopische detaillering. Veel van deze netwerken doen inderdaad denken aan microscoopbeelden van celweefsels. Daarnaast komen veel minitieuze golflijn- en schaakbord patronen voor. De geleidelijk ontstane catalogise ring van geloofs- en wereldbeeld ma nifesteert zich in het gebruik van be paalde. telkens terugkerende vormen en patronen om een begrip aan te duiden. Deze zyn het duidelykst te de termineren in de houten kubussen, die tezamen een beeld van de Me- renwyk vormen. De zes vlakken van elke kubus zyn ieder toebedeeld aan een aspect van het leven en de dood in een nieuwe stadswyk De kleur rood staat voor leven, voor dood is paars bestemd. Zo heeft iedere kubus een vlak met een kolkje de straten, een flatge bouw met bewoners mensen naast elkaar, een cirkel met doornen naar buiten een mens. in zichzelf ge keerd. gestileerde lichaamsdelen menselijke relatie en liefde, donder- kopjes en visjes het verdrongen polderleven, visgraatmotieven en dis tels dood. De blokken zyn zo uitgevoerd, dat naast elkaar gelegde patronen van gelyke betekenis altijd een sluitend geheel vormen. Deze nauwere koppeling van beel den aan een begrip dan aan de uiterlyke verschyningsvorm betekent in zekere zin een terugkeer naar de vroeg-christelijke kunst. Op de ge weldige waskrijttekening van het laatste avondmaal zijn de discipelen ook door hun attributen onderschei den (Petrus met sleutels). De ontelbare combinaties die met deze beeldenelementen gemaakt kun nen worden doen in directheid niet onder voor traditionele vormen. In „Oude man op straat" zijn de ver schillende aspecten van het gege ven uiteengerafeld en getransfor meerd: het kolkje betekent straat, de ene figuur is gevuld met organische (levens-) motieven, terwijl zyn alter ego met visgraat (doods» motieven is opgevuld. Het is natuurlijk de vraag of Over duin na deze drastische vereenvou diging van het wereldbeeld het drei gende gevaar van het louter decora tieve zal kunnen vermijden. Het grote aandeel van de betekenis vormt hier niet voldoende waarborg tegen. Veel van het laatste werk belooft, dat vormkwaliteiten het dreigende vacuüm gaan opvullen Het zou wel eens een styi kunnen worden. FRED LEEMAN. WOENSDAG Bolsotkade Opening uitbreiding Archiefgebouw 2.30 uur nam. Schouwburg K. en O. en L. J. A. Les Realisations Theatrales de Paris met „Les Justes" 2.30 en 7.30 uur nam. DONDERDAG Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Kantine Adlerfabrieken (Roosevelt- straat 20) Jaarvergadering „De Na tuurvriend" 8 uur nam. Prytaneum (Rapenburg 6) Ba- ha'l geloof. Spr. dhr G. Vieten 8.15 uur nam. Mierotheater (Vestestraat 40) Impe rium met „De Schat" en „The public eye" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal K. en O Meesterse- rie Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo 8 uur nam. Gebouw Chr. Soc Belangen Jaarver gadering Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (fover) NC Reis V. Jaarvergadering met diawedstriid 7 30 uur nam. De Lakenhal Ver. Oud-Leiden Spr dhr S. Koster over Toneel en volks leven ln een Hollandse stad" 8 uur nam. Breestraat 19 Ledenvergadering D'66 8 uur nam. Oegstgeest (RIJnlandslvceum) Volle Evangelie-gemeente, afd. Oegstgeest Spr. dhr. Bulthuis 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit „Twentwel- 8.30-11. uur nam. Witte Singel 18 Scholieren Aktie- groep 7 45 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie ehrtotan- gem. Ecclesia 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN 1 ^u^^ Dag 104 uur< Rijkemuseum van Oudheden (Ra penburg 23): Werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam., zond 15 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. l>5 u. aondag 1-5 uur nam. Ned Legermuseum. Geopend maan dag tot en met vrydag 9 uur voor.- o u. nam. zon- en feestdagen 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis d. natuurwetenschappen. Dag 10-4 urn- zond 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem dag. van 8 uur voorm.- uur nam Galerie Walenkamp (Nleuwsteee 4 en,,11) Grafiek di-za 1-6 uur nam. coffee-club anno 1866 ma-sa 10 uur voorm li uur na X??-» d,er Vll8t: Theo Kurpershoek (schilderijen en grafieken), dinsdag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 28 maart). 's Duivenhuys: Henk Overduin (gou- uches. waskrljt, magische objecten). Dinsdag t/m zondag 2—8 uur (t/m. 10 maart). Trappenhuis Academie: Werk van Joep Goeting (t/m. 18 maart). Openbare Bibliotheek (Wassenaar Lulfelbaan 1). Tekeningen van Giele Ttoelofs (t/m 14 maart) LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Mensenjacht ln Nleder- nor2as18ir ,H' Ud* 2 30' 7' 1<15 Zonrl ,1n m hachtvoorst. om 11.30 uur: „Onlbaba" IP jr. LIDO: „De kampioen van Miami Beach", a.l. Dag 2.80, 7. 9.15. Zond ock 4.45. LUXOR: „Bankroof op wielen" a.l. Dag 2.30, 7. 9.15 Zon ook 4.30. Vrij en zat nachtvoorst om 11.30 uur- Ex periment in terror". 18 Jr. STUDIO: ,De overgave", 18 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45. TRIANON: „Hello Dolly" a.l. Dag 2 en 8. Zond ook 5. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt waargenomen door de Ha ven Apotheek. De zaterdagdienst na 18 uur, de zon- «lagdlenst. de avondlenst na 18 uur en de nachtdienst van de Oostgeestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Apotheek Voorschoten ls de gehele week geopend. Apotheek Voorschoten la geopend. Hulpverienings- en informatiedienst. Hulpvereniging tel 24101 (b.g.g 20460) Inf tel 33921 Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uur tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Van vrydag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elisabethzlekenhuls (Hoolgrt.) Op an dere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Acad. Ziekenhuis Maandag C.e.m. vrijdag 19.00-1945 uur, dinsdag 1300- 14.00 uur. zaterdag 15.00-16.00 uur. Zondag, alg chrlst en nationale feest dagen 14.30-16.00 uur Vrouwenkliniek, Maandag c.e.m vrydag 19.00-19.45 uur zaterdag 15 30-16,30 uur zondag, alg. chrlst en nationale feestdagen 15.30-17.00 uur Kinderkliniek Maan dag t.e.n vrijdag 18.15-19,00 uur, dins dag 13.00-14.00 ur zaterdag 15.00-16.00 uur, zondag, alg. chrlst en nationale feestdagen 14.30-16.00 uur Diaconessenhuls Dag le kl 11-12, 13 15-14 en I9-2C uur. ie fc] eD 3e kl. 13.15-14 en 19-20 uur kinderafdeling 13.15-14 PD 18 30-19.15 UUT Elisabethzlekenhuls Dag 14-15 en 18.45-19.30 uur kraamafdeling 15-10 en 18 45-19 30 uur Annakliniek Dag 13 30-14 30 en bo vendien op dlnsdae vrlldae pd zater dag vaD 18-19 uur Endegeest. Dinsdag en vrijdag 18- »4 30 c zondags 11 12 pd 14-i5 uur Jelgersmakliniek vrijdag 16.45-17 45 13-15 uur zondag l l-l 145 en 13 uur Maandag i.ejn uur zaterdag WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Ned. Comedie. Vrydag" van Hugo Claus Ned Congresgebouw, 20.30 uur: Re- sldente Orkest.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2