Leeg pand tijdelijk bezet mm K.VP. VERGEET STRUBBELINGEN Brutale Kleuterschool aan Hoge Rijndijk inbraak Leiderdorp MAG BOSMAN GEMEENTEWERK AANNEMEN? Voordelen afspraak- spreekuur (,E1)REVEN DOOR W ONINGNOOD P. F. I ei geer nieuwe voorzitter afd. Warmond e tg Europese beweging in Leiden IJsplaat op veld Vorwarts Berlin GROM1KO IN O.-BERLIJN Veringa- Postliumus RAAD ZOETERWOUDE DONDERDAG BIJEEN Programma zaalvoetbal PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 24 FEBRUARI 19fl "A-r -r LEGDEN Samen met het comité Woningnood heeft het gezin W Schouten uit de Gorte: straat gister avond voor korte tijd een leeg staand huis aan de Oranjegracht bezet. Het gezin bestaande uit man. vrouw en kind is al geruime tyd getrouwd en woont met nog zes familieleden in een woning van twee kleine kamers en een zolderruimte. Omdat men dacht dat het pand Oranjegracht 6 (bovenwoning. 35 jaar oud) nog in redelijke staat ver keerde en in ieder geval beter onder dak bood dan de inwoning, besloot men tot bezetting. Het gezin Schouten is echter de zelfde avond nog weer uit het huis getrokken. De bovenverdieping bleek ..ontmanteld" te zijn, wat wil zeg- gen dat de sanitaire voorzieningen waren gesloopt. Werklieden hebben vanochtend het deurgat dichtgemet seld (zie foto LD Holvast). De wethouder van huisvestingsza ken. mevrouw Den Haan-Groen, ver klaarde vanmiddag, dat het college niet van het dichtmetselen van de woning op de hoogte was. Zjj zei te veronderstellen, dat dit een maat regel is van de gemeentelijke wo ningstichting. om te voorkomen dat het pand opnieuw bewoond zal worden. De woning is enige tijd ge leden ..ontmanteld", omdat ze niet meer bewoonbaar werd geacht. Het huis zou al zijn afgebroken als er geen gevaar was voor belendende percelen. Het comité Woningnood zegt dat het bezetten van leegstaande pan den weliswaar niet de oplossing is voor de woningnood, maar dat het I in sommige noodgevallen toch een uitkomst kan betekenen. Van ge- I meentewege voert men aan. dat deze acties alleen maar de aandacht ves tigen op één bepaald geval. Moet huisvesting door de publiciteit I min of meer gedwongen tot toe wijzing van andere woonruimte over j gaan. dan kan dat ten koste gaan I van woningzoekenden in nóg beroer- der omstandigheden, zo zegt men bij de gemeente. WARMOND Onder voorzit terschap van de heer J. Ibelings, voorzitter van de K.V.P.-kring Leiden, hierbij geassisteerd door zijn medebestuurslid de heer Bakker, hield de afdeling War mond van de K.V.P. een algeme ne ledenvergadering in de Burcht. De heer Ibelings wees er in zijn openingswoord op dat zowel het bestuur van de K.V.P., als de ka tholieke raadsfractie, direct be reid gevonden werden om recen te strubbelingen in de partij te vergeten en zich te richten op de toekomst. Hij dankte beide partijen voor deze houding. Hjj stelde voor. in overleg met de r.og zittende bestuursleden, als nieu we voorzitter van de afdeling War mond te benoemen de heer P. F. WEERRAPPORTEN a u. 6 2 2 «n h K ce c ét S - A Amsterdam regenbul 7 1 1 De Bilt zwaar bew. 8 1 0 Deelen mist 7 0.5 Eelde regen 7 3 04 Eindhoven geh. bew. 8 2 0 Den Helder regen 6 4 0.5 Luchth. R'dam zw. bew. 8 3 0 Twer.te half bew 7 1 1 V'.isslngen geh. bew. 7 4 0 Zuid-Limburg geh. bew. 7 2 0.5 Aberdeen licht bew 6 1 0.3 Barcelona onbewolkt 16 7 0 Berlijn geh. bew. 0 -3 5 Bordeaux zwaar bew. 13 10 9 Brussel geh. bew. 8 3 0 F-ankfort zwaar bew. 7 1 3 Cenéve sneeuw 10 0 9 Grenoble half bew. 9 2 13 Helsinki sneeuw -12 0.2 Kopenhagen geh. bew. 17 -3 0 Lissabon onbewolkt 10 0 locarno regenbul 16 3 0 Londen zwaar bew. 9 5 0 Luxemburg sneeuw 3 0 12 Madrid onbewolkt 18 1 0 Malaga onbewolkt 21 15 0 Mallorca onbewolkt 19 4 0 Mllnchen zwaar bew 6 1 2 Nice licht bew. 22 9 0 Oslo sneeuw -5 -11 0.7 Parijs regen 9 4 10 4 Rome half bew. 16 5 0 Stockholm motsneeuw -10 -17 0 2 Zurich sneeuw 6 0 10 Vergeer, oud-wethouder, die ver klaarde deze functie wel tijdelijk te willen waarnemen in afwacht rig van dc benoeming van een definitieve voorzitter. De heer Van Moorsel zal als be stuurslid aftreden omdat het samen- Taan van de functies van bestuurs lid en het raadslidmaatschap beter gescheiden kunnen worden. Mevrouw v. d. Zalm, die iin verband met strub- beirigen was afgetreden, bleek be reid haar ontslag in tp trekken. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen de heren Rietberger en A. de Vroom en De heer van Wieringen wenste niet voor een nieuwe benoe ming in aanmerking te komen. Zónder in details te vervallen werd besloten de procedure voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen in drie fases te laten plaats vinden: a. de voorlopige kandidaatstelling kan geschieden door de leden, sym pathisanten (iets nieuws), organisa ties en het bestuur b. de te vormen adviescommissie zal bestaan uit drie leden van het dagelijks bestuur en vier leden te benoemen uit de leden, c. De stemming voor de groslijst zal plaats vinden zoals in het verleden. De vergadering was algemeen van n lening dat de christelijke partijen gezamenlijk met één lijst moesten uitkomen en met een gezamenlijk programma, waarbij echter uitdruk kelijk werd vastgesteld dat andere partijen hierbij niet moeten worden uitgesloten. De groslijst stemming zal plaats vinden op 11 en 12 april. Bij overname van de voorzittersha mer door de heer Vergeer, zei spre ker dat hij het zeer zou betreuren als de Groep Geïnteresseerde War- monders met een eigen lijst zouden uitkomen, hetgeen aan de duidelijk heid grote afbreuk zou doen. De heer Willemsen voorzitter van de rk. raadsfractie deelde mede namens de overige fractieleden, mede dat zij weer als KVP-leden in de raad zul len terugkeien, nu de betreffende kwestie op een voor beide partijen bevredigende wijze is opgelost. Nadat de heer Vergeer r.og dank had gebracht aan de aftredende be stuursleden in het bijzonder aan de afgetreden voorzitter de heer J. Th. Tijdhof, die zoveel voor de vereni ging heeft gedaan, werd de bijeen komst gesloten nadat de voorzitter nog had medegedeeld dat in de eerst volgende algemene ledenvergadering het bestuur met een gemeentepro gramma zal komen. LEIDEN Leden van de Euro pese Beweging in Leiden en omge ving hebben besloten een eigen af deling op te richten. Zij zijn hiertoe overgegaan nadat een onderzoek door het algemeen secretariaat had uitge wezen, dat de belangstelling in ruime mate aanwezig was,, alsmede de be reidheid van velen een bestuurs functie op zich te nemen. Hoewel de Europese Beweging in Leiden en omgeving honderden leden telt, bestond tot op heden geen eigen afdeling. Velen wendden zich daar om tot naburige afdelingen zoals van Den Haag en Haarlem. Het landelijk congres, dat in oktober 1969 in Lei den is gehouden, blijkt evenwel de belangstelling voor een eigen regio nale organisatie te hebben gestimu leerd. Tijdens een bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal, waarvan de alge meen secretaris de heer H. J. M. Aben de leiding had, is tot oprichting van een afdeling besloten. Er is een stuurgroep gevormd, die de voorbe reidingen zal treffen voor de formele bestuursverkiezing. Secretaris van deze groep is de heer R. Brouwer, Vreewijkstraat 18 in Leiden. LEIDERDORP Twee woningen aan de Ockenrode in Leiderdorp, heb ben gisteren op klaarlichte dag, be zoek van een Inbreker gehad De insluiper verschafte zich toegang tot de huizen via een raam. Toen de bewoners thuis kwamen zagen zij direct dat er vernielingen waren aangericht en dat de boel overhoop w^s gehaald. Direct werd de politie gewaarschuwd die een on derzoek instelde. Hieruit bleek dat er niet veel was weggenomen. Slechts een klein bedrag aan geld werd in beide woningen vermist. De dader is nog op vrjje voeten. UTRECHT (ANP) Jaarlijks gaan miljoenen arbeidsuren verlo ren doordat patiënten in wachtka mers van dokters lang op hun beurt moeten wachten. Dr. R. S. ten Cate van het Nederlands huisartsgenoot schap berekende gisteravond op een persconferentie van de landelijke huisartsenvereniging in Utrecht, dat de 4.500 Nederlandse huisartsen per Jaar ieder gemiddeld 10 000 consul ten hebben waarvoor de patiënten in de wachtkamer door de bank ge nomen althans bij een ..gewoon" spreekuur een uur kwijt zijn. Er vanuit gaande dat 40 van deze mensen actief in het arbeids proces is betrokken 16 min. arbeids uren) betekent dat bij een gemid deld uur loon. een economisch ver lies van 50 tot 100 min. per jaar. Deze getallen moeten niet ab soluut worden bekeken want de laat ste jaren is het aantal huisartsen dat een afspraakspreekuur heeft inge voerd gestegen van 3 in 1963 tot „enkele tientallen procenten" (re cente cijfers zijn nog niet beschik baar) nu. Voordelen van het afspraakspreek uur zijn tijdwinst voor de patiënten en opheffing van de discriminatie tussen ziekenfondspatiënten en par ticulier verzekerden. En meer over zicht voor de artsen. OOST BERLIJN <GPD> In Oost- Duitsland houdt men rekening met de mogelijkheid dat de kwart-finale om de Europese beker voor lands kampioenen tussen Vorwarts uit Oost Berlijn en Feyenoord. die volgende week woensdag moet worden ge speeld. niet kan doorgaan. Het speelveld In het Walter Ul- bricht-stadion is bedekt met een vier tot vijf centimeter dikke ijsplaat, die onmogelijk te verwijderen is. Zondag heeft het enkele uren achtereen ge sneeuwd. waarna in de loop van gis teren de sneeuw overging in regen. In de afgelopen nacht heeft het in Oost-BerlUn enkele graden gevroren. De weersverwachting voor Oost- Berlijn vandaag: lichte vorst, kans op sneeuw. Als de dooi inzet zal het nog verscheidene dagen duren voor dat de „ijsplaat" geheel verdwenen is. Blijft het echter sneeuwen en vrie zen dan wordt de kans op doorgaan bijzonder klein. Er is namelijk geen uitwijkmogelijkheid naar een ander, ongeveer even groot stadion. Vragen aan b. en w. van Zoeterwoude over verbetering van Noordbuurtseweg BERILJN (AP) De Sowjet-Rus- sische minister van Buitenlandse Za ken. Gromiko, is vandaag voor een officieel bezoek in Oost-Berlijn aan gekomen. Hij zal besprekingen voe ren met de Oostduitse leiders. Wes terse waarnemers beschouwen zijn bezoek zowel als een demonstratie van solidariteit als een gelegenheid de communistische politiek tijdens de komende besprekingen tussen Brandt en Stoph vast te stellen. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „De hulsbewaar der" van Pinter Kon Schouwburg. 20 15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel „De huisbewaar- 1 der" van Pinter. Circustheater. 20.15 uur: Nationale Ballet. Theater Ppepijn. 20 80 uur: „Opus 4" o.l... ui van Vliet. WOENSDAG Kon, Schouwburg 20.15 uur: Globe;! I „Oom Wanja" van Tsjechov I Ned. Congresgebouw, 20.30 uur: Re- j sidentle Orkest mjn.v. Radio Philh I Orkest. Theate. Pepijn. 20.30 uur: „Opus 4" I o.l.v Paul van Vliet. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haagse Comedle: „Play Strindberg" van Dur- i renmatt. Circustheater. 20 uur: Ned Opera stichting Dillgentla. 20 uur: Vereniging voor Kamermuziek Theat' Pepijn: „Opus 4" o.l.v. Paul van Vliet. Paviljoentheater 20.30 uur: Nieuwe I Komedie: „Vallen en opstaan" Goed j gesloten koel bewaren" van Megan 1 Tarry. óckrijveH Nadat vorige week minister Ve- ringa met zijn wetsontwerp kwam, rolde deze week de eerste „voert- gangsnota" van regeringscommissa ris P'>sthumus van de persen van 's Lands Staatsdrukkerij. Opvallend bij Posthumus, opvallend bii Verin- ga Is dat op geen enkele wijze en hoezeer is de presentatie van de als zo liberaal voorgestelde plannen in werkelijkheid daarmee striidig wordt ingegaan op eerder geleverde kritiek. De leidraad van beide plan nen is het weigeren van invloed aan de arbeiders op de universiteiten. Dat Posthumus zo snel na het wets ontwerp Veringa verscheen, is ook daarom zo verklaarbaar omdat Pos thumus een supplement is op de door Veringa ingediende wet. Beide voorstellen beogen namelijk de aanpassing en stroomlijning van de universiteiten aan de behoeften en eisen van het monopolie-kapi- talisme. De voorstellen worden door de stu- dentenoppositie volstrekt van de hand gewezen. De studenten hebben overi gens niet de illusie, dat rret de tot op heden toegepaste oppositiemidde len ook maar de geringste amende ring van de voorstellen mogeliik zal zijn. Gestreefd zal dan ook worden naar een nieuwe organisatievorm, die wel op een adequate manier weer stand zal kunnen bieden aan de ont wikkelingen binnen het kapitalisme en die tenslotte 'n staat moet zijn genoemd stelsel door betere samen levingsverbanden te vervangen. ZOETERWOUDE —De raad van Zoeterwoude. die donderdag om acht xiur bijeenkomt, zal onder andere spreken over de stichting van een nieuwe bijzondere kleuterschool aan de Hoge Rijndijk. De r.k. kleuter school „De Krakepit" verkeert in een zeer slechte staat en moet nodig worden vervangen. In verband daar mee heeft de Stichting „Parochiële Scholen „Meerburg" besloten tot de bouw van een nieuwe dneklassige kleuterschool alsmede speelruimte op het terrein van het „Vierde Eend- Je" of aangrenzende gebouwen. De stichting verzoekt hiervoor de be nodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders zyn van oordeel dat de straatverlichting van de Oranjelaan onvoldoende is en moet worden verbeterd. Het verlich tingsplan dient te worden aangepast, aan de reconstructie van de Oranje laan ten behoeve van het toekom stige industriegebied „Grote Polder". Voor een betere verlichting ter plaat se, van de aansluiting op de Hoge Rykdyk. wordt de situatie, vooral 's avonds, gunstiger Ook op de Oranjelaan wordt dun een betere lichtfrequentie verkregen. De kos ten voor het verlichtingsplan wor den begroot op f 12.600.-. Het is gebleken dat een aantal autobussen regelmatig op de Veld zichtstraat wordt geparkeerd. Deze voertuigen brengen de veiligheid en de vrije doorstroming in een niet on belangrijke mate in gevaar. Tenein de de bussen bij het bedrijf te par keren is het noodzakelijk dat de sloot voor de woning van de eige naar wordt gedempt. De kasten worden geraamd op duizend gulden. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft nieu we richtlijnen uitgevaardigd voor de toepassing van de Woonruimtewet 1947. Er wordt onder andere in ge steld: „De eis van economische ge bondenheid aan de gemeente mag niet als weigeringsgrond worden ge hanteerd." Het college stelt de raad voor om de minister te verzoeken het gestelde artikel voor Zoeterwou de buiten werking te stellen. Voorts zal de raad behandelen: aankoop van grond van F. Landme ter in Woerden; krediet voor verbe tering van de woning Dorpsstraat 24: krediet ten behoeve van de aan schaffing van een gemeente-auto; wijziging van de stam-rekening-cou- rant-overeenkomst aangegaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten in 's-Gravenhage; bezwaar schrift tegen belastingaanslagen wijziging van de exploitatie-overeen komst. aangegaan met de N.V. Stik- voorts Bouwbureau in Voorschoten: vaststelling van het bedrag per leer ling voor de bijzondere scholen voor basisonderwijs; krediet voor de aan schaffing van een elektronisch orgel ten behoeve van de r.-k. school voor basisonderwijs St.-Aloysius; krediet voor de aanschaffing van school- meubilair ten behoeve van de r.-k. school voor basisonderwijs St.-Aloy sius: krediet voor de a anschaffing van een diaprojector en projectie scherm ten behoeve van de r.-k. kleuterschool „De Krakepit": aan- en verkoop van grond van en aan de N.V. „De Vijver"; subsidie aan de Oranjevereniging ZoeterwoudeD orp en het Oranjecomité Zoeterwoude Rijndijk: Begrotingswijziging ZOETERWOUDE Door het ge meenteraadslid, de heer A. J. van der Poel. zullen in de raadszitting van donderdag de volgende vragen aan B en W. worden voorgelegd: „Volgens de achterban van de groep Lijst Nieuw Gemeentebeleid heerst in Zoeterwoude de opinie, dat het onjuist is, als de firma Bosman een verbetering van de Noordbuurtseweg uitvoert, omdat de heer J. Bosman lid van de Gemeenteraad en zelfs wethouder van openbare werken is. Gebleken is voorts, dat hierover onbehagen bestaat bij andere plaat selijke aannemers. Zij konden op een bepaald moment het bedoelde werk niet aannemen, maar op een wat later tijdstip hadden zij het gaarne gedaan. Volgens een deskun dig advies had het werk naar een later tijdstip verschoven kun nen worden. Dit advies schijnt ge negeerd te zijn. Volgens informaties is het niet juist te menen wat algemeen ge dacht wordt dat B. en W. aan de fa. Bosman opdracht tot het werk hebben verstrekt. Dit zou lijnrecht in strijd zijn met art. 26c van de Gemeentewet. B. en W. hebben hiervoor een mo dus gevonden om toch de firma Bosman het bedoelde werk te laten uitvoeren. Het heet, dat de gemeen te deskundig personeel van de be doelde firma leent alsook materiaal van deze kcopt om met behulp hier van het werk in eigen beheer uit te voeren. Ook dit is echter in strijd met voornoemd artikel van de Gemeen tewet, dat zegt: „De leden van de raad mogen middellijk noch onmid dellijk deelnemen aan onderhandse pacht van gemeentegoederen of in komsten. aan leveringen of aanne mingen ten behoeve van de ge meenteDit geldt k fortiori vcor een wethouder van openbare wei-ken. In verband hiermede wil onderge tekende namens zijn groep de vol gende vragen aan B. en W. stellen: 1. Is de toedracht van de zaak s boven geschetst juist? 2. Is het college eveneens van oo deel, dat hier gehandeld wordt strijd met de Gemeentewet? 3. Zo neen. op grond waarvan is b colleg-e een andere mening toe? daan? 4. Kunnen van de gemeenteraad stukken worden getoond, waan blijkt, welke overeenkomst B. en 1 met de firma Bosman gemaakt hfl ben. en waarin de prijzen voor hi geleende personeel resp. voor het g kochte materiaal vastgelegd zij 5. Heeft de heer Bosman aan kant van B. en W. meegewerkt ai de bepaling van die prijzen? 6. Is de commissie van opeaibt werken in deze zaak gekend? 7. Is het college zich ervan bewut dat een dergelijke manipulatie aa: leiding kan vormen tot het vervi len verklaren van het raadslidmaa schap c.q. de wethouderszetel van heer Bosman?" LEIDEN Het programma van wedstrijden, die vanavond voor de zaalvoetbalcompetitie van de LVB de Groenoordhal worden gespee luidt: IA: SleutelsRoodenburg <8 001 Lugdunum—LDWS (9.00 u LFC ASC <8.00 u.). ZLC—Rijnsb. Bd <8.00 u.), SVOW—UVS <8.00 u.). IB: Lugdunum 2—Koejaké 2 <8 u.), UVS 2-Wernink <9.00 u.ï, B T.—VNA <9.00 u.>, Koejaké 1—R< denburg 2 <9.00 u.). IHB: Durisol 2—Koejaké 4 (9 u.). RCL 2—SCL 2 (9.00 u.>, UVS VNA 2 (7.00 u.). Junioren: LFC—SVOW (7.00 H VNARoodenburg 1 (7.00 u.), Ro denburg 2—ASC (7.00 u.), ZLC—Li dunum (7.00 u.). DINSDAG Gemeentecentrum (Oegstgeest- VVD regio Leiden. Spr drs. F. W. v. d. Schaar over „De VVD als politieke partij" 8.15 uur nam Mavo-school (v. d Brandelerkade) Tentoonstelling tekenen en handvaar digheid 7-930 uur nam Oegstgeest (Akeleilaan 43) Informa tie-avond Baha'i 8 uur nam. School „De Balk" (Rljnsburgersin- gel) Leidse Esperantistenver. „Pacen" Forumavond 8 uur nam. De Lakenhal K en O Hedendaagse muziek. Ton Hartsuiker (piano) 8 uur nam Camera-theater K. en O Film van de maand. .Morgan, a suitable case for treatment" van Karl Reisz 7 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending Spr dhr. Ter Welle 8 uur nam Breestraat 19 Sociëteit „Twentwel" 8.30-11 uur nam Diamantplein 27 Gespreksavond Ba ha'i gemeenschap 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting bouwfonds Ned Gemeenten 7- 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek uur Chr Emlgratiecentrale 7-8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: Litterls Sacrum met „Alles voor de tuin". 8 uur nam. Café Aniba: Jaarvergadering V.O.L.A. 3 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit „Twentwel" 8 3011 uur nam. Acad Ziekenhuis (heelkunde) EHBO Cursus beginners. 7.30 uu' nam. DONDERDAG De Lakenhal Ver van belangstel lenden in de Lakenhal Spr. prorT Th. H Lunsingh Scheurleer over „Welke stijl is dit?" met aansluitend forum 8 uur nam. Microtheater (Vestestraat 40) Im perium met .De schat" en „The public eye" 8 uur nam Titus Brandsmaiaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam Gebouw Staalwijk- Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. Door Eendracht Verbonden Spr. dhr P C de Haas over .Creatieve vrijetijdsbesteding" 8 uur nam Hooglandse Huys: Tentoonstelling zendingswerk 7-10 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „De man me' de wassen beelden". 18 jr. Dag 2 30, 7. 9.15 Zond ook 4 45 Dinsdag K en O film: „Mor- lHii. suitable case for treatment" 18 Jr Vrij en zat nachtvoorst om 11.30 uur: Geen pardon voor verraders" I.IDO: „De folterkamer van dr. Fu Manchu" 14 Ir Dag 2 30 7 9 15 Zond ook 4 45 UXOR: „Pokeren met de dood'. 14 Ir Dag 2.30. 7. 9.15 Zond ook 4.45 RE\: „De Sex". 18 Ir Dag 2.30. 7. 9.15 Zond ook 4.30. Vrij en zat nacht voorst om 11 30 uur: „Vallev of the dolls" 18 Ir STUDIO: La vie, l'amour. la mort" I l.'l\\<>N: ,,De cactusbluem". 14 jr Dag 2 30. 7 9 15 Zond 2 15. 4.30. 7. 9.15 TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden (H penburg 23): Werkd 10 uur voorr 5 uur nam., zond 15 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkum (Steenstraat 1): dag 1 :-5 u zond 1-5 uur nam. Ned Legermuseum Geopend man dag tot en met vrijdag 9 uur vo< 5 u. nam. zon- en feestdagen 1-5 u Rijksmuseum voor de geschiedenis natuurwetenschappen Dag 10-4 zond 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Klkk polder) Flora van eigen bodem -* van 8 uur voorm.- 5 uur nam Galerie Walenkamp (Nleuwsteee en 11) Grafiek di-za 1-6 uur coffee-club anno 1866 ma-za 10 voorm 11 uur na N. Beestenmarkt 15 Expositie 8terdamse graficus Han Ding] (woensdag t.e.m, zondag 8-1 uur nat t.e.m 23 februari. Galerie v. d. Vllst: Maud Massls (wandkleden) en Kees wert (grafiek), dinsdag t/m zat dag 9-6 uur (t/m 27 februari). Kunstzaal Heuff (Wassenaar): nq aan Stahlecker (gouaches en tekenl fen) en Peter Leyenaar (bronsplast en), 's- maandagas t/m 's zaterdi van 10-5 uur. Bovendien dlns< avonds van 8-10 uur (t/m 4 a TENTOONSTELLINGEN 's Duivenhuys: Henk Overduln ,6» aches, waskrijt, magische objecten Dinsdag t/m, zondag 28 uur t/ 10 maart). Trappenhuis Academie: Werk t Joep Goeting (t/m. 18 maart). Openbare Bibliotheek (Wassen* Luifelbaan 1). Tekeningen van Roelofs (t/m. 14 maart) Gli Tot zaterdagmorgen tien uur ral plege men de eigen huisarts, daarna^ zondagnacht 12 uur uitsluitend v< spoedgevallen de dokterstelefoon 22 Geopend voor spoedelnsende gev len: Apotheek Rei|st. Steenstraat tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Leiderdt wordt waargenomen door Apotbe Reijst. De zaterdagdlenst na 18 uur. zondagdienst, de avonddienst na 18 en de nachtdienst van de Oegstgeetf Apotheek wordt waargenomen do Apotheek Reljst. Apotheek Voorschoten ls geopend. Hulpverlenings- en informatiedien Hulpvereniging tel 24101 (b.g.g 204 Inf tel 33921 Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargenom door het Diaconessenhuls Van vrlji 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Ellsabethzlekenhuls (Hoolgrt Op i dere werkdagen en op zondagen d( het Academisch Ziekenhuis BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Acad Ziekenhuis Maandag vrijdag 19.00-1945 uur, dinsdag 13 14.00 uur, zaterdag 15.00-16.00 Zondag, alg Christ en nationale dagen 14.30-16 00 uur Vrouwenkllnl Maandag t.e.m vrijdag 19.00-19 uur zaterdag 15 30-16 30 uur zond alg Christ en nationale feestda) 15 30-17 00 uur Klnderkllniek Mal dag ten vrijdag 18.16-19 00 uur, dl dag 13 00-1400 ur zaterdag 1500-16 uur zondag, alg chiist en nation feestdagen 14 30-16.00 uur Dlaconessennuls Dag ie Cl Il ia 15-14 en 19-2C uur. ie cl. en 3e 13.15-14 en 19-20 uur klnderafdeli 13.15-14 en 18 30-19.15 uur Ellsabethzlekenhuls Dag 14-15 18 45-19 30 uur kraamafdeline 15 en 18 45-19 30 uur Annakliniek Dag 13 30-14.30 en vendien op dinsdag vrlldae er) zat dag vaD 18-19 uur Endegeest. Dinsdag en vrijdag 14.30 zondags 11-12 en 14-15 uur Jelgersmukllnlek: Maandag t.e vrijdag 16 45-17.45 uur zaterd 13-15 uur, zondas 11-11.45 en 13- uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2