Aarlanderveense molen opnieuw zonder wieken T§J a. Assistent Boekhouder KAssistent Kassier Ik wil gewoon een beetje rijker worden. Hoe moet ik sparen? Sparen? De Amro Bank is er voor. CORONA Krappe zege van de Gouwe AZC had het gemakkelijk Bedrijf sapostolaat en personeelsbeleid LOOPT U MOEILIJK HEEFT U VOETKLACHTEN r LUXE SCHOENEN STEUNZOLEN voor betere schoenen BREESTRAAT 165/167 - LEIDEN simonDEUJiT PAGINA 8 LLlDbCH DAG, A ARL ANDER VEEN Toen vier laar geleden in 1966 ongeveer om dezelfde tijd van het jaar de tweede molen van de Aarlanderveen se Molen viergang alle vier wieken verloor en het water daarna met be hulp van een motorpomp uit de pol der naar de derde molen gepompt moest worden gaf dit grote moeilijk heden. Ieder was dan ook blij en niet in het minst de molenaar D. van Harten, dat na ongeveer een half iaar de molen weer klaar was en de motorpomp weer kon worden afge broken. „Dat ding hoop ik hier nooit meer be zien" was de reactie van molenaar D. van Harten. Hij kon toen echter rwet vermoeden, dat nauwelijks vier jaar later dezelfde pomp de polder moest redden, toen enkele weken ge leden met donderend geraas de deci meters dikke stalen as van de wieken als een lucifershoutje afbrak en de vier wieken, na nog acht dagen aan de molen te hebben gehangen, naar beneden kwamen en totaal werden vernield. Opnieuw staat de molen dus zon der wieken en opnieuw stijgt het water in dit gedeelte van de pol der angstig. Gisteren was het reeds tot 27 cm. boven het normale peil gestegen, waardoor de laagst gele gen landerijen in de polder al zijn ondergelopen. En bij regenval aal het water zeker nog meer stijgen, omdat dc motorpomp het bij lange na niet aan kan. Deze pomp heeft namelijk slechts een capaciteit van een derde van de watermolen, 25 tot 30 m3. per minuut, terwijl de watermolen bij een flinke wind het wel tot 90 m3 per minuut kan brengen. Daarbij moet ook nog rekening worden gehouden met de wind. want als er geen wind is mag de motor pomp ook niet draaien. Dan zou deze het water in de derde trap te hoog opvoeren. Over de oorzaak van de asbreuk wist molenaar Van Harten weinig te vertellen, men denkt, dat z.g. me taalmoeheid de oorzaak is. Wat wel vast staat is, dat herstel van de schade, waarmee de firma Van Gel der in Oegstgeest is belast, de Stich ting De Hollandse molen, die eige naresse is van deze enige Neder landse Molenviergamg, veel zorg geeft Het. herstel van de molen zal ze ker drie tot vier maanden gaan du ren. Tot zolang zal men zich dus met de motorpomp moeten behelpen en zullen de in dit gedeelte van de Aarlanderveense drooggemaakte pol der wonende veehouders last on dervinden van de te hoge water stand. Gehoopt wordt, dat het voorjaar niet al te nat zal worden, anders moet er opnieuw een beroep warden gedaan op andere instanties om de pompcapaciteit op te voeren. Op de foto: De molen zonder wie ken met op de voorgrond de motor pomp en op de achtergrond de der de molen in de molenviergang. HAARLEM Een min of meer experimenteel de Gouwe heeft zater dagavond in het Haarlemse Sport- fondsenbad een 68 overwinning behaald op HHC. In een rommelige wedstrijd bleek vooral in het begin dat de WaddinxVeners de Haarlemse hekkesluiters wat te licht hadden be oordeeld. Het deels verjongde Gouwe was toch wel In het water gegaan met de gedachte: „Dat varkentje zullen we wel even wassen". Het liep wel wat anders. Al spoedig stonden de Wad- dinxveners met 1—0 achter, en aan het eind van de eerste periode was het nog maar 2—2. Via 44 en 56 lukte het de ploeg van Gijs van der Leeden tenslotte door te drukken en in de laatste periode de toch zeker wel verdiende 68 overwinning bin nen te slepen. BUSSUM Het Gooi heeft lange tijd met veel succes een overwicht van AZC verhinderd uit te doen drukken in doelpunten. Weliswaar moeeten daar nog wel eens acties voor worden uitgevoerd die niet door de beugel konden maar pas tegen het einde van de tweede periode ging arbiter Janssen daar met kracht te gen optreden. Op die manier bleef de eindstand van de eerste speeltijd be perkt tot 11, en werd het in het daaropvolgende spel gedeelte nog 2—2. Op dat moment werd de leiding wat straffer en kon AZC meer vry spelen. En dat leverde treffers op. Het Gooi kon er nog voor zorgen dat het in die tweede periode maar 34 werd, maar in de volgende vijf mi nuten drukte AZC door tot 3—6 In het laatste partje kreeg het Gooi loon naar werken. Dat betekende dat twee spelers voor de duur van de wedstrijd uit het water werden ge stuurd en AZC. al speelde het be paald niet op volle toeren, eenvou dig naar een 39 eindstand kon toe- wandelen. Hans 't Hart toonde zich de beste schutter met 3 doelpunten, Wim Verhagen en Kees van der Broek schoten ieder tweemaal raak. terwijl Peter Boot het negental vol schoot. DRIEBERGEN 'ANP) Het Cen traal interkerkelijk bureau voor het bedrijfsleven en de stichting „Kerk en wereld" hebben vrijdag en zater dag in Driebergen een conferentie gehouden over het bedrijfsapostolaat. Het beraad had ten doel vast te stellen welke rol het kerkelijke werk in het bedrijfsleven kan spelen naast de vakbeweging en de personeelsaf delingen. Het uitgangspunt was. dat er een situatie is ontstaan waarin de gemiddelde inkomens een niveau heb- ten bereikt, waarbij inkomensver meerdering met meer het belang rijkste motief is voor het verrichten van arbeid. Ter conferentie kwam men tbt de conclusie dat net huidige personeels beleid in veel bedrijven faalt ten opzichte van de werknemers bo ven de veertig jaar. Onvoldoende carrièreplanning en het gebrek aan mogelijkheden om na het passeren van de 40 van betrekking te veran deren zijn er de oorzaak van dat velen in de betrokken leeftijdsgroep geen geschikte plaats in het arbeids proces kunnen vinden. Een rol daar bij speelt, dat pensioenvoorzieningen te veel aan de bedrijven zijn gebon den. De bedrijfsapostolaten zullen zioh met dit vraagstuk gaan bezig houden. Voorts zal de aandacht wor den gelicht op: meer actie voor de invoering van het z.g. sabbatsjaar, betaald verlof bij een vormings periode. bestudering van het pro bleem van het. ziekteverzuim en een actie voor de invoering van een des kundig personeelsbeleid in elke on derneming. Op DINSDAG U FEBRUARI 1910 1.1. helft ome VOETKUNDIGE weer ztttln» in ome zaak. GEHEEL GRATIS VOETONDERZOEK ADVIES voor het dragen van met voetkundig verant woorde pasvorm. Naar uw voet gemaakte passend in modieus schoeisel. In enige van onze filialen te Lelden zijn vaka- tures voor: EEN CAISSIÈRE (tot 23 Jaar) Enige ervaring strekt tot aanbeveling, maar ls geen vereiste. EEN VERKOPER 'tot en met 19 jaar» Enige ervaring in het kruideniersvak gewenst. Persoonlijk aanmelden op dinsdag 24 februari van 14.30 tot 16.00 uur in Restaurant Zomerzorg. Stationsplein te Leiden. Op het Hoofdkantoor van Centra is door toenemende werkzaamheden plaats gekomen voor 2 jonge assistenten. Functie A houdt inhet controleren van de administratie van verschillende bedrijfsonderdelen van ons concern en het verzamelen van gegevens voor de periodieke verslaggeving. Functie Bhet kassierschap van het hoofdkantoor, het samenstellen van liquiditeitsoverzichten en het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van de Algemene Dienst. Vereist zijnleeftijd 20-25 jaar, Mulo-diploma, Praktijkdiploma Boekhouden en voor functie B bovendien nog MBA of studerend voor MBA. Wij biedengoed salaris, promotiemogelijkheden, t.z.t. opneming in one modern pensioenfonds, reis- en studiekostenvergoeding, enz. Sollicitaties kunt u richten aan Centra-Centrale, afd. Personeelzaken, Dronensingel 3 te Bodegraven, (telefoon 01726-6222 - toestel 319) Waar sparen mensen voor? De een voor een kleuren TV. De ander voor zijn vakantie. En de derde voor een nieuwe auto. Natuurlijk zijn er ook heel wat mensen met een minder cencreet doel voor ogen. Ze sparen gewoon omdat ze een kapitaaltje willen vormen. Voor de oude dag misschien. Of uit voorzorg, voor het geval dat Of voor de kinderen. Of om straks dat .huisje buiten' te kunnen kopen. Wie weet. Waarvoor u ook spaart, al spaart u gewoon om een beetje rijker te worden, u doet uzelf te kort wanneer u niet goed let op de rente die u kunt krijgen. Misschien krijgt u vandaag maar 3Vj, 4% rente. Misschien krijgt u wel helemaal geen rente- omdat u uw spaargeld zélf bewaart - met alle risico's van dien. Bedenk dat u bij de Amro Bank 4'/2% rente kunt maken op uw spaargeld. Of 5%. Of 5'/2%. Of 6%. Ja, zelfs 7%. Bij de Amro Bank. Sparen bij de Amro Bank betekent: uit uw geld halen wat erin zit. Uw geld voor u lafen werken. Een lief extraatje verdienen zonder dat u er iets voor hoeft te doen. De Amro Bank rekent zó: hoe langer u uw spaargeld wilt missen hoe meer rente u krijgt. Op een Amro Spaarboekje of Spaarrekening:4'/2%. Bij een opzegtermijn van 3 maanden: 5%. Van 6 maanden: 5'/2%. Van 12 maanden: 6%. Bij een vaste termijn van 24 maanden: 7%. Duizend gulden weggezet op een t Amro Spaarrekening van 7% is na een jaar al f 1.070.— geworden. Stel dat u f 2.000.- zou hebben waar u niet direct aan hoeft te komen. Nu een simpel sommetje: f 2.000.— op een 7%-Amro Spaarrekening rente na één jaar f 140.— f 2.000.— tegen b.v. 3'/2% rente na één jaar f 70.— Verschil f 70.- Dat wil zeggen: op die 7%-Amro Spaarrekening hebt u na één jaar al f 140.- rente; dat is f 70.- méér dan u bij 3'/2% zou hebben gekregen. U wilt natuurlijk ook best een beetje rijker worden. En uzelf zeker niets te kort doen: u hebt immers recht op de hoogst mogelijke rente! Loopt u dan morgen eens langs bij een kantoor van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Daar geeft men u graag alle inlichtingen. (Als u dat wilt óók over de Amro Privérekening met zijn unieke giroservice. En over de Amro Lening met zijn plezierige condities.) Komt u gauw eens langs?

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 8