oorderkwartier behaalt kostbare overwinning l Pernix behoudt suprematie in CKB Overtuigende triomf van Royal Hanover 3* Huisman kampioen van district Leiden Koerstips icrokorfbalcompetitie Werd Ajax-terrein te snel afgekeurd? Leidse oranje-kragen winnen ook laatste micro-titel7-6 Davis Cup-ploe£ 'romotieduels Groenoordhal Judonieuws KÜiDAG ii t CiÖKU AKi iWMi FAGiiXA 13 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD EIDEN Na het opzienbarende succes van afgelopen lopen woensdag tegen Blauw Wit bleek de Danaïden niet laat het Eindhovense P.S.V. te bedwingen. Met 7-5 zege- P.S.V.Aangezien Het Zuiden en Rohda tot winst kwa- neemt de spanning in de onderste regionen weer in mate toe. Vicus Oriëntis verraste met een stevige over ling op kampioen Regenboog (2-6); De Algemene deed elfde bij Spangen (37); K.N.S. overwon H.S.V.; Zuider- rtier bleef de baas over Tjoba, terwijl Noorderkwartier uiterste krachtsinspanning Schiedam versloeg (6—7), een beslissingswedstrijd met Vlaardingen, dat gelijk- noodzakelijk is geworden om uit te maken welke club adeert. Danaiden heeft het tegen PSV unnen redden. Met 75 gingen Hdenaars ten onder, terwijl ze l—2 de leiding hadden gehad, de resultaten van de concur- is het degradatiegevaar weer ?nlijk vergroot. De Leidenaars i morgen bij Het Zuiden koste t kost twee punten moeten be- anders kan het er nog wel somber gaan uitzien. De Da- i begon tegen PSV niet sterk. 1 het plaatsen ging de blauw- i niet goed af. Het was dan ook reemd, dat de thuisclub met i score opende. Het antwoord lang op zich wachten. San- Unen en Casper van Nierop len de balans in evenwicht, Gerard Nap en Frans Pas- lun club aan de leiding brach- I4». Toen PSV er 3—4 van ebde het Leidse offensief merhand weg en met de rust alweer gelyk <44>. Na de ting viel binnen 20 min. de be- PSV trof tweemaal de roos, gen de Leidse ploeg alleen oelpunt van Sander v. Unen de ut. Verrassend Leidse overgangsklassen be- beide op verrassend goede microcompetitie. Vicus maakte in de laatste wed- een einde aan het ongeslagen van kampioen Regenboog Aanvankelijk zag het er niet Regenboog opende na 5 score, waarna het ook nog rafworp benutte. Een doelpunt eny Link luidde de zegetocht icus in. Theo Kriek bracht de score in evenwicht, waar- Vavier nog voor de rust de naren op een 2—4 achterstand Na de hervatting bleef de ploeg sterk opdringen. Re- moest toezien, hoe de Lei- royaal afstand namen. Con- rrée zorgde eerst voor 25, invaller Jan Hensen de nd op 26 bepaalde. De Algemene kwam tot een ende zege bij het altijd las- ipangen. De Rotterdammers niet in staat de Leidenaars te grote problemen te stellen, j In de eerste minuut maakte spelende Leidse ploeg zijn ogen duidelyk. Ineke Thijssen uit een doorbraak de ope- effer, welke zij tien minuten volgen door een tweede, van afstand. Ook in de vol- opstelling schiep een goed ploeg bezat met de rust een 5—0 voorsprong. Over het geheel geno men. verdiende KNS de zege volko men. Janny Brakel opende na ruim 8 minuten de score, terwijl ze ook voor de tweede treffer verantwoor delijk was. Hans Filemon en Henny Brakel voerden de score op tot 4—0, waarna Wim Brakel de rust met 50 liet ingaan. Nadat dezelfde spe ler voor 60 zorgde, zakte de Leid se ploeg af. Een strafworp bracht HSV aan het eerste doelpunt, terwijl het even later uit een fraaie door braak 62 scoorde Janny Brakel maakte er wel 72 van, maar de rush van de bezokers was niet meer te stuiten. Twee minuten voor het einde had HSV de achterstand tot 75 teruggebracht, waardoor KNS zich nog genoodzaakt zag op balbezit te gaan spelen. Zuiderkwartier behaalde een 10—8 zege op het Zeeuwse Tjoba. Het is een meer spannende dan fraaie wed strijd geworden. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel en dat was aan het spelpeil duidelijk te merken. Zuiderkwartier kwam al in de eerste drie minuten op 30 dank zij treffers van Sary de Vink, Joep v. Dam en Joke Zierikzee. Het ant woord van de gasten loog er niet om (33). Twee doelpunten van Gijs Kloos. waarvan één strafworp brachten weer wat licht tussen de ploegen, maar met de rust was de score toch weer in evenwicht (5—5). Na de hervatting moest Zuiderkwar tier zelfs tegen een achterstand aan kijken (5—6). De vreugde bij de gas ten was echter van korte duur. Gijs Kloos en Sary de Vink brachten hun club op 7—6. Tenslotte liep de Leid se ploeg uit tot 107 dankzij treffers van Gijs KI006, Joke Zierikzee en Joep v. Dam. De eindstand werd 10—8. eerste Leidse doelpunt van de terug gehaalde Gerda Nieuwenburg (deze speelster scoorde viermaal) had Schiedam een antwoord (31». Nog voor de rust echter wias de balans in evenwicht, waarvoor Truus Buys (ook al teruggehaald) en Bas Noor- dervliet zorgden. Na de hervatting viel snel de beslissing. Gerda Nieu wenburg scoorde twee doelpunten. Via 45 maakte Yvonne v. d. Steen uit een doorbraak er 46 van, waar op opnieuw een Schiedams tegen doelpunt kwam. Vervolgens benutte Gerda Nieuwenburg een strafworp. Schiedam kwam vlak voor het einde tot 6—7 terug, maar de Leidse rood- witten gaven de zeer kostbare zege niet meer uit handen. DEN HAAG (ANP» —De Neder landse tennisploeg, die van 8 tot 10 mei voor de eerste ronde van het toernooi om de Davisbeker in Athe ne tegen Griekenland speelt bestaat uit de volgende spelers: nationaal kampioen Nick Fleury, Fred Hem mes. Jan Hordijk en Peter Soeters. Niet-spelend aanvoerder is de heer A. C. Lysen. Op doorreis naar Athene zal het team op 2 en 3 mei in Winterthur 'n oefenwedstrijd spelen tegen de Zwit serse Davis Cup-ploeg. In maart zullen Jan Hordijk en Peter Sceters deelnemen aan een viertal toernooien aan de Franse Rivièra en wel te Menton, Nice. Monte Carlo en Draguignan. Nick de taak voor de achtervolgers, van Fleury is om studieredenen verhin- wie Entry Volann en de nieuwe Ame- derd aan dit circuit mee te doen, rikaanse import Neon Rodney (die terwijl Fred Hemmes nog in Zuid- een goede indruk maakte), de boven- Afrika is. toon voerden, schier hopeloos leek. Siem van Leeuwen, die met Roya; Hanover bij het ingaan van de laat ste ronde in derde positie lag, bleek Wielrennen De Italiaan Gian- echter de krachten van zijn paard carlo Polidori heeft de eerste etap- °P de Juiste wijze te hebben ver- pe van de Ronde van Sardinië deeld en met een prima eindsprint gewonnen. Hy reed de 163 kilometer zegevierde hy gedecideerd^in 1.21.4 van Rome naar Civitavecchia in 4 |jÉ| uur 13 min. en 9 sec. 2. Sercu (Belg.) op 57 sec. 3, Bitossi (It.) z.t. 4. Merckx (Belg.) z.t. 5. Houbrechts (Belg.) z.t. Koersen Hilversum HILVERSUM (Eigen berichtgeving) De door Siem van Leeuwen ge stuurde en in uitstekende vorm zijn de Royal Hanover boekte gisteren op de Hilversumse baan een overtui gende zege in de internationale 1600 meter koers. Harry Pools hield de veelal onstuimige Caesar Julia H van start af goed in bedwang en nam een dusdanige voorsprong, dat Strohalm i Noorderkwartier heeft gisteren de allerlaatste strohalm gegrepen om van de laatste plaats af te komen. Er moest van het sterker geachte Schiedam gewonnen worden, terwijl concurrent Vlaardingen minstens een punt bij Hou Stand moest verspelen. Vlaardingen speelde gelyk, terwijl Noorderkwartier fraai met 67 de baas bleef over Schiedam. Aanvan kelijk stonden de Leidse kansen niet best. De thuisclub opende binnen tien minuten met 20. Ook op het AMSTERDAM GPD—Zondag ochtend om acht uur al werd AJAX- Sparta uit het programma gelicht. Volgens consul Warmenhoven stond het terrein in De Meer blank. Hij bracht die negatieve tijding plichts getrouw over aan competitieleider Thijs Jansen, die na overleg de wedstrijd opschoof naai- woensdag avond. dan wel in het Olympisch Stadion. De consul over de situatie op de vroege morgen: „Het veld was een binnenzee. Voetbal was on mogelijk". ét erende Leidse aanval zich ntal goede kansen, waarvan Iterson er twee benutte. Met ffer van afstand van Wim v. uk de rust met 05 aan. Ook rust behield de Leidse forma- initiatief. Wim v. Vliet zorgde oor 06, alvorens Spangen de eerste treffer kon sco- minuten voor het einde Liesbeth Thyssen de Leidse ong verder op. Spangen er in de laatste minuten in °jl" srlaag een draaglijker aanzien (3—7). Balbezit 887. besloot de competitie even- et een zege (7—5). De Leidse Van ende RECHT —In de Groen- .39.1. ïal in Leiden zal in de ko- Wii.te weekeinden worden be- 16.8 welke drie ploegen volgend en in de gezamenlijke Len- Iklasse korfbal zullen debu- In een halve competitie n de beide CKB-afdeüngs- taenen (Pernix en DKOD) e vyf overgangsklasse-kam- ien van de KNKB (reeds: nboog. Deto, Stanfries en Zaandijk) gaan strijden dj e drie promotieplaatsen. eerste wedstrijd-serie zal tsel dag 28 februari worden ge- 444' d aanvang 9.30 uur). Op jj dag 7 maart beginnen de eldi den om half twaalf. km-tijd. Entry Volann speelde in het reohte eind geen rol en werd vierde achter Caesar en Calumet Bulwark. In de 2900 meter koers behaalde Harry Pools een even onverwachte als fraaie zege met For Ever, die van start tot finish overheerste en in 1.28.- km-tijd Filter en Fos met gering verschil de baas bleef. In de Genetprijs zorgde Jan de Leeuw met Go My Dear voor de surprise. Direct na het vallen van de vlag veroverde hy de erepositie en hoewel Farah Belwin, Godetia en Estella alles in het werk stelden de j leidster te onttronen, bleef De Leeuw heer en meester en klopte in 1.26.3 De afkeuring van gisteren weet Farah Belwin en Guy Volann. Ajax" voorzitter Jaap van Praag aan j In de Gnoeprys stelden Donar de bevoren drainage. „Sinds de Bijl- Scotoh J. van Dooyeweerd) en Ge- mermeer is opgehoogd, lijkt het als- zina (Wagenaar jr.) hun grote aan- of het water uit de buurt naar ons hang zeer teleur. Bij de start be- afvloeit. Vergeet niet, dat ons sta- I laadden deze favorieten door fouten dion vier meter onder de zeespiegel kansloos achterin en Full speed, ligt". Hy bestreed de veel gehoorde veronderstelling, dat Ajax-Sparta te vroeg was afgeboekt. ..Wy hadden graag willen spelen. Ik geef toe. dat het veld 's middags belangrijk was opgeknapt. Maar het was nog wel degelijk onbespeelbaar". De Ajacieden Rynders en Krol. die zich bij Blauw Wit-Excelsior amu seerden, waren niettemin een andere mening toegedaan Krol: „Ik heb er tegen twaalven op gelopen en het had volgens mij best gekund". Rijn- ders: „Het was nog wel zacht, maar het had niet behoeven te wor den afgekeurd". Beiden vergeleken de mat in de Meer met die van Blauw Wit: soppig als een volle spons, maar nog lang geen moeras. handen van zijn jeugdige trainer- pikeur Kleyweg. zegevierde verras send (w. f 19.10, pl. f 4.20) over Binky en Eric Kinley. De favoriet Flying Lady voldeed in de Giraffeprijs ook niet aan het in haar gestelde vertrouwen.' De merrie fouteerde meerdere malen en werd uitgeschakeldMarinus van Leeuwen zegevierde met Goldfinger. die in 1.25.5 Exclusif du Commerce en Fantastica het nakijken gaf. Gay Areta leek in de Gekkoprljs de beste kansen op de zege te heb ben, doch dit pakte echter anders uit. Met een doeltreffende eindsprint overmeesterde Matthijs Lange met Horse L in 1.28.8 even voor de streep de vermoeide Gay Areta. UITSLAGEN. Gekkoprljs: 1. Horse L (M. W. M. Lange) (128.8). 2. Gay Areta, 3. DAMMEN Pikeur J. de Leeuw met Go My DearHet tweetal won giste ren op Hilversum de koers om de Genetprijs. Hurricane GG. Toto w. f3.30. pl. 1.70, 1.90. 2.30. kop. 10.60. cov. 5.10. Genetprijs: 1. Go My Dear (J. de Leeuw (1.26.3). 2. Farah Belwin, 3. Guy Volann. Toto w. 16.20. pl. 4.60. 2.2.90. kop. 20.cov. 5.10, trio 643.40. Gnoeprijs 1 Fullspeed (G L. J. Kleijweg) (1.24.9), 2. Binky. 3. Erlo Xlnley. Toto w. 19.10. pl.4 20. 1.80. 3 10. kop. 3.40, cov. 4.50. Gibbonprijs: 1. For Ever (H J. Pools) (1.28.—). 2. Filter. 3. Fos, Toto w. 7.70. pl. 2.30. 1 40, 1.70. kop. 7.30. cov. 4.50. Giraffeprijs: 1. Goldfinger (M, van Leeuwen) (1.25.6). 2. Exclusif du Com merce. 3 Fantastica. Toto w. 5.50. pl. 240. 2.— 2.80. kop 12.80. cov. 5 50, trio f539.70. Koedoepnjs: 1 Roval Hanover (S J. .an Leeuwen) (1.21.4). 2. Caesar Julia H. 3, Calumet Bulwark. Toto w. 2.80. pl 1.80. 3.10. 2.30. kop. 9.—. cov. 16 90 Gazelleprijs: 1. Eronlca W (J. Wa genaar jr.) (1.25.1), 2. Fenno Slik. 3. Cereal Soencer. Toto w. 3.20, pl. 1.70. I.40. 3.20, kop. 2.80. cov. 3.20, trio f 109.50 Leerlingen winterkampioenschap VT: 1 Gerardus O (R. Verbaan) (1.29 2. Hasty. 3. Gainer Papenhoef. Toto w. 3.70'pl. 1 40. 2 20. 1 40. kop 6 50. cov 8.50. Totalisator-omzet f 321.193.50. Hilversum, 24 februari - 7 uur Gorillaprys; Handsome Mac, Hells CH. Hea du Commerce - Hyenaprijs: Hideaway, Horse L. Germa Cavaljos - Amateur Winterkampioenschap NT: Herman, Etty Hollandia. Hippo, Eros Kinley - Kalongprys: French Mac, Fitis S, Dacron Dear - Kaaimanprys; Entry Volann, Calumet Bulwark, Amad Kinley. Dochter van Our Bonni - Ka meel pry s: Filter, Diana Hanover, Funny Boy - Jakhalsprys: Frio Duffy, Heros, Generaal Scotch, Hilda Dunst - Jaguarprys: Galatea, History Way, Farah Belwin. Aan de „Witte Mannekens"i nale cross reden, ivas na twee I waren blijven stekenniet veel die gisteren in het Belgische rondenals ze tenminste niet ..wit" meer te zien. Op de foto hummen hun 23rste internatio-1 voortijdig in de zuigende modder een van de modder en vuil spwi- I tende „Witte Mannekens" LEIDEN De LDV-er Huisman mag zich, hoewel er nog een ronde gespeeld moet worden, voor de twee de maal damkampioen van het dis trict Leiden noemen. Huisman, die zelf niet achter het bord kwam. zag zijn naaste concurrent Passchier het niet verder brengen dan een gelijk spel tegen Van der Wiel. Dit was voor de KDC-er niet genoeg om naast Huisman te komen. Doordat Huisman om studierede nen afziet van deelname aan het pro vinciale kampioenschap, zal het dis trict Leiden worden vertegenwoor digd door Passchier van KDC. In de eerste klasse duurt de strijd tussen Kromhout en Van der Putten voort. Beiden kwamen niet verder dan remise. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: Van der Wiel-Pas- schier 1-1; Vrolijk—Van der Kwartel 0-2; BronstringVan Beelen 0-2; Klinkenberg—De Frankrijker 2-0; FaseVan Duyvenbode 2-0. Eerste klasse: Van der Putten-Fer- nandus 1-1; DorsmanDe Groot 0-2; KromhoutLoomans 1-1. De stand in de hoofdklasse: Huisman 9-15 Bronstring 9-8 Passchier 10-14 Vrolijk 8-7 v. d. Wiel 9-11 De Frankrijker Klinkenberg 8-9 9-6 Fase 9-9 v. d. Kwartel 9-5 Van Beelen 8-8 v Duyvenbode 8-4 Eerste klasse: Kromhout 9-12 Loomans 9-10 v. d. Putten 9-12 Dorsman 9- 8 Fernandus 9-10 De Groot 9- 2 LEIDEN De Judoteams van Sportschool Luiten (Leiden) en Sportschool Goederaad (Alphen) kwamen zaterdagmiddag in Leiden tegen elkaar uit. Zowel by de A- teams (35-30) als bij de B-teams (22-13) trok „Luiten" aan het lang ste eind. Uitslagen A-teams) De Bolster (L) Hol (G) 0—3. Van Hemert Biesheuvel 07, Giezen - Maarse 100, Chen Mallee 50, Kleyn —Dubbelt 10—0, Vadja Beukers 100. De Bolster v. Sta veren 010. B.-team: Melet (L) v. d. Lip 03, Wijling Turk 70, Wijsman V. d. Weyden 010, Hoogduin Geleyn 00, Hofman v. Es 00, Halverhout Smits 10-0, Delfos Etten 50. (Door Cees Onvlee» UTRECHT DKOD, de aartsrivaal van Pernix in de strijd om de hegemonie in de Christelijke Korfbalbond, had zaterdagmiddag na afloop van het beslissingsduel om de (laatste) CKB-micro- titel nóóit champagne uit de kampioensbokaal kunnen drinken. Dat glorieuze moment was voor de ploeg uit Heelsum niet weggelegd, omdat de Leidenaars de vorig jaar veroverde beker in de prijzenkast hadden laten staan. Niet zozeer als het bewijs van het geloof-in-eigen-kracht, maar uit vergeetachtigheid. Gaf Pernix-coach Jan Hensen na zijn triomfantelijke tochtje op de schouders van de winnende Leidenaars (76) glimlachend toe: „Het is zuiver toevallig geweest. Natuurlijk, ik wist dat wij normaal de beste kansen hadden. Maar dat de beker in Leiden is gebleven komt gewoon door alle zenuwen bij het vertrek Pernix heeft ook de laatste micro-titel van de CKB op de erelijst bijgeschreven. In de Utrechtse sporthal De Dreef toonden de Leidse oranje kragen op het beslissende moment hun fysieke kracht. En voor die grotere inzet, eenheid èn schotvaardigheid moest DKOD buigen: van 2—3 werd het na de rust via 34 en 55 binnen twee minuten 7—5 en die voorsprong gaf. het sterke Pernix in de slotfase niet meer uit handen. Jan Hensen (28) is de man achter het nieuwe, het sterke Pernix. Vorig jaar werd de kleine, wat kalende Leidenaar zelf nog altijd actief bij Vicus Oriëntis na twee succesvolle seizoenen op het veld ook ten nauwste betrokken bij het micro en onder zijn leiding ontwikkelden de Leidse „zaterdag-korfballers" zich tot een bijzonder sterke ploeg. Een ploeg, die in de komende weken voor eigen publiek in de Groenoordhal zelfs met succes een gooi zal doen naar een plaatsje in de nieuw te vormen gezamenlijke CKB/KNKB hoofdklasse. Jan Hensen, de man achter het sterke Pernix. Hensen zelf, alle eer en lof bewust afwimpelend en de behaalde successen volledig toeschrijvend aan het team: „Wat ik bij Pernix doe is van minder belang. Het gaat om de resultaten en die worden behaald door de spelers en speelsters. Een trainer kan alle systemen nog zo mooi uitkienen en tactiek uitstippelen, maar het moet toch maar worden uitgevoerd. Daar kan een trainer niets aan doen. Dat er van DKOD is gewonnen komt omdat de jongens en meisjes zichzelf hebben waargemaakt". Tegen rivaal DKOD. belust op revanche, heeft Pernix bewezen over het compleetste team in de CKB te beschikken. Maar in die triomf had de gebrilde Kees de Rooy een bijzonder groot aan deel. Niet Fred Breedveld, maar hij was door coach Hensen aangewezen om DKOD-topscorer Bart Crum (38 treffers in tien wedstrijden) af te dekken en de lange Leidenaar voerde die op dracht subliem uit. Stijlvolle Crum wist slechts eenmaal langs zijn bewaker te glippen, maar faalde toen met zijn schot. Verder dan twee be nutte strafworpen kwam de Heelsumse aanvoer der niet Keek Jan Hensen na afloop op de geslaagde tactiek voldaan terug: „Kees heeft het voortref felijk gedaan. Van ver dekte hij Crum door zijn lengte en verder was hij erg attent. Door die straffe dekking haalde hij Crum bovendien hele maal uit zijn spel". Met Kees de Rooy verdedigde ook Jacob Bakker en de dames Toos Goslinga en Marijke Sinke bijzonder bekwaam. Loofde Hen sen: „De achterwand was natuurlijk erg belang rijk. De andere drie moesten Kees de Rooy rug dekking geven. Zorgen dat Crum maar moeilijk kon worden aangespeeld". Met het uitschakelen van „gevaar" Bart Crum tekende de ondergang van DKOD zich reeds di rect na het begin af: Flip van der Kooy opende al in de derde minuut de score en toen Fred Breedveld er van afstand 20 van maakte, leek voor de Leidenaars de weg naar prolongatie van de titel vrij. Die „veilige" voorsprong pakte voor de Leide naars verkeerd uit. Het tempo zakte, de combina ties werden onzuiver en DKOD profiteerde van die terugslag onmiddellijk: de snelle Henk Bar- neveld en Gea Lam werkten binnen zes minuten de achterstand geheel weg (2—2) en Bart Crum kon in de 23-ste minuut zijn ploeggenoten na een goedgerichte strafworp juichend in de armen springen: 2—3. „Die 2—0 voorsprong", merkte coach Jan Hen sen na afloop op, „kwam beslist te vroeg voor ons Het gaf teveel een veilig gevoel. Daar had ik voor gewaarschuwd. Maar het zat er in dat het zo zou lopen." Na de rust verscheen er een „ander" Pernix binnen de lijnen. De Leidenaars hadden de inspi ratie en inzet terug gevonden en ofschoon Breed veld in de tweede minuut een strafworp op de mand zag afketsen, werd het even later door de zelfde speler toch gelijk (3—3). Tot 55 ging de score in de steeds feller wordende strijd, waarin de Warmondse scheidsrechter Muller verzuimde door veelvuldig strafworpen toe te kennen de gemoederen in de hand te houden, gelijk op: 5-de minuut 3—4 door Aart Boer. 14-de minuut 44 door Kees de Rooy, 17-de minuut 54 door Flip van der Kooy en 20-ste minuut 5—5 door Bart Crum (strafworp). Toen sloeg Pernix, bij wie Flip van der Kooy door een hielblessure het veld moest ruimen voor Jan Reedijk, toe: Jacob Bakker miste weliswaar een strafworp, maar in de 25-ste en 26-ste minuut hadden hij èn Kees de Rooy, goed gesteund door Wil van Eek en Christien Pera, met afstandsscho ten wèl succes: 7—5. Dat Elly Hovestad in de mi nuut extra speeltijd, die arbiter Muller voor alle oponthoud rekende, nog een zesde DKOD-treffer scoorde, kon de Leidse feestroes niet meer versto ren. De Heelsumse aanvoerder Bart Crum mokte na afloop na: „De gelukkigste heeft gewonnen." En zijn teleurstelling verbitterd afreagerend op de (zwakke) leiding van de door de voorzitter van Pernix in zijn functie als CKB-bestuurder aange wezen scheidsrechter Joop Muller: „Met alle insi nuaties vóór de wedstrijd was ik het niet eens. En nu ook nog niet helemaal. Maar de man heeft wèl erg slecht gefloten." Pernix-coach Jan Hensen concludeerde: „Een goede wedstrijd was het beslist niet. Maar dat was. gezien de rivaliteit tussen beide ploegen, ook niet te verwachten." En peinzend over de komen de promotiewedstrijden: „Deze overwinning is natuurlijk erg leuk. Uit prestige-overwegingen vooral. Maar het is natuurlijk nóg belangrijker als we straks opnieuw van DKOD winnen. En een plaatsje veroveren in de nieuwe hoofdklasse."

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13