Boskoop krijgt Flora Nova Lisse heeft behoefte aan trefcentrum Nieuwkoop viert bevrijding in een middeleeuwse stijl Kandidatenlijst VVD: no. 1 mevr. Den Haan EXPOSITIE ONDER MOTTO BLOEMEN EN PLANTEN VAN NU EN MORGEN Gemeenteprogram: collegialiteit en continuïteit waarborgen Nieuwkoper veroordeeld wegens rijden onder invloed Van Schouwenburg gaat voorlichting A.Z. verzorgen De Gouwe verloor van RDZ Rijnmond D'66 TER AAR Synode herdenkt dr. Gravemeijer Hearing van KJ P Competitie van Leiderdorpse Schaakvereniging ft i PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 FEBRUARI 1970 (DOOR CEES COMBEE) BOSKOOP Wanneer het voorjaar in aantocht is, dan breekt een lawine van tentoonstellingen los. Bloemen, planten en bomen ontbreken niet. Nog maar nauwelijks heeft de West- friese Flora zijn poorten geopend of Keukenhof in Lisse en Boskoops Flora Nova dienen zich aan. Over een week of zes hoopt men in de Hof van Jacoba van Beieren de eerste bloe menliefhebbers (sters) te mogen begroeten en op 17 april volgt Boskoop met zijn expositie onder het motto „Bloemen en plan ten van nu en morgen". Deze Boskoopse tentoonstelling wordt eens in de vijf jaar gehouden, maar is nu een jaar vervroegd in verband met de in 1971 in Amsterdam te organiseren „Flo- riade". De Boskoopse cultures bomen en planten genieten een wereld faam. Reeds heel erg lang. De pro- dukten, die met zorg op de kweke rijen worden gekweekt, vinden hun weg naar ontelbare landen. Boskoop wordt niet ten onrechte het „mekka van de sierteelt" genoemd. Van die faam wil de Koninklijke Vereniging van Boskoopse Cultures iets naar buiten uitdragen. Voor ingewijden in het kweken van bomen en planten en voor buitenstaanders, die er een genoegen in scheppen in hun vrije tijd hun tuin zo fraai mogelijk aan te leggen en punctueel. Vrye tijds besteding dus met behulp van pro- dukten van Boskoopse kwekerijen. De Flora Nova zal ook nu weer worden gehouden op het terrein van de beurshal „Flora", het ontmoe tingscentrum van de Boskoopse kwekers en de handelaren uit binnen- en buitenland. Er zal, pal naast de beurshal, een tent van maar liefst 4000 m2 worden opgetrokken, waar in de omgeving veertig kwekers hun beste sierteeltprodukten zullen tonen. Boskoop is nu al in actie voor de Flora Nova. Er gaan maanden en maanden van voorbereiding aan vooraf voor zo'n immense bomen- en plantenexpositie realiteit is. Vraag het maar eens aan de heer F. J. Grootendorst, die met een handje vol Boskopers het leeuwenaandeel heeft in het verwezenlijken van de plannen voor deze show, die wordt georganiseerd onder auspiciën van de honderdjarige „Koninklijke". De heer Grootendorst kan beter dan wie ook vertellen wat er komt kijken voor een expositie van dit for maat geopend kan worden. Hü is er echter de man niet naar om over al die arbeid hoog van de toren te blazen. Daar is hij te nuchter voor. Hij weet zich gesteund door de gehe le Boskoopse kwekersgemeenschap en als men hem vraagt hoe het gaat, dan zegt hij: Het loopt alle maal heel erg aardig. We hebben er grote verwachtingen van. De resul taten zie je wel op 17 april. Ook de kwekers zitten niet stil. In hun kassen kweken zij met zorg de LEIDEN Mevrouw E. N. A. b produkten, die straks de bezoekers Arrangement zullen moeten boeien. Dat is een se- Als arrangeur van deze expositie zal fungeren de Noordwijkerhoutse bloemsierkunstenaar J. van den Berg Smitt, die grote faam geniet bij het inrichten van tentoonstellingen en het maken van corsowagens. Vele hoge onderscheidingen vielen hem ten deel. In binnen- en buitenland. cuur werkje. De bomen en planten moeten zo worden vertroeteld, dat ze juist op het moment van de expo sitie op zijn mooist zyn. Dat houdt in, dat de kwekers bij wyze van spreken ieder uur van de dag hun produkten moeten gadeslaan. Nauw keurig zelfs Te hoge temperatuur in de kas bijvoorbeeld kan het zorg Flora Nova xs een begrip gewor- vuldig opgestelde groeischema in de den. Een expositie, die altyd vele i war sturen. En dat is nog maar één tienduizenden bezoekers men re- facet Van de zaak. kent erop dat ditmaal de 100.000 zal I j)at de Boskopers hun beste kweek - worden overschreden trekt en die produkten zullen tonen staat vast. door haar opzet de ogen van de be- j Even vast als het staat, dat zij de langstellenden boeit. Kunstig aange- binnen- en buitenlandse bezoekers legde tuinen met groene en bloeiende zunen verrassen met nieuwtjes. Die Een imposant tuinhoekje, zoals dat te zien was tijdens de j Flora Nova in Boskoop, die in 1966 werd gehouden. (Foto Leidsch Dagblad zou geven. Dat hebben voorgaande exposities wel bewezen. Er is steeds t wat nieuws te bewonderen. Op het gebied van vorm en kleur van reeds i lang bestaande sierteeltprodukten. Men zal dat alles kunnen gadeslaan j in en rond de beurshal „Flora" en in de voorlichtingsstand van Plant Propaganda Holland zal men alle mogelijke inlichtingen kunnen krijgen hoe men Boskoops flora's kinderen in eigen tuin moet vertroetelen om j er heel lang plezier van te hebben! planten, bomen en heesters zal men er kunnen bewonderen. Sommige voorzien van prieeltjes, tuinhuisjes en vijvertjes. De Boskopers rekenen het zich tot een eer het beste te brengen van wat er op hun specialiteit te bren gen is. Die Flora Nova moet het vi sitekaartje van de Boskoopse cultu res zijn. Een kaartje, waarnaar de bezoekers ook na de show steeds weer kijken en er over spreken. Want deze expositie onder het motto „bloe men en planten van nu en morgen" moet één van de middelen zijn om de Boskoopse produkten nog groter bekendheid te geven. Vandaar ook, dat buitenlandse afnemers worden uitgenodigd tot een bezoek aan dit feest van kleur en bloemenpracht. Ook de „doe-het-zelvers" kunnen er hun kennis op doen over bomen en planten, die met een gazon, een rotspartijtje en een vijvertje zon prachtig geheel kunnen maken van die 8 tot 12 vierkante meter tuin achter de woning in stad en dorp. worden natuurlijk angstvallig ge heim gehouden. Zo af en toe lekt er echter wel eens iets uit. Zeker is, dat er vele variëteiten eschdoorn te aan schouwen zijn, dat een nieuw soort rhododendron den volke getoond zal worden en dat uit Engeland een nieu we azalea wordt overgevlogen. Boskoop zou Boskoop niet zijn als het niet het fraaiste op het gebied van de bomen- en plantenteelt te zien LEIDEN Op voordracht van het bestuur van het Acad. Zieken huis zal het College van Curatoren van de Leidse Universiteit de heer N P. van Schouwenburg tot voorlichtingsfunctionaris van het zie kenhuis benoemen. De heer Van Schouwenburg is thans chef stad binnenland van het dagblad Het Va derland in Den Haag. waaraan hy aanvankelijk als redacteur onderwys was verbonden. Hy zal zyn functie op donderdag 16 april aanvaarden. Het Acad. Ziekenhuis is. voor zo- I ver bekend, een van de eerste zie- j kenhuizen in Nederland, dat tot de j aanstelling van een voorlich- i tingsfunctionaris overgaat. Het be- stuur heeft hiertoe onder meer beslo ten op grond van de juist in de laatste tyd algemeen gevoelde be hoefte aan een betere verstandhou- I ding tussen medische wereld —i.e. het ziekenhuis enerzijds en het publiek en de publiciteitsmedia an derzijds. De voorlichtingsfunctionaris zal zich echter niet alleen met de externe, maar ook met de interne voorlichting belasten. WADDINXVEEN Het eerste ze vental van de Gouwe heeft het te gen de nieuwe combinatie van de Maas, RZC '90 en R. D. Z. Rijn mond niet kunnen reden. In de laat ste periode wist Rijnmond een 21 achterstand om te buigen in een 24 overwinning. I TER AARIn Ter Aar is een 1 werkgroep van D'66 opgericht. De DEN HAAG NIEUWKOOP De verdediger van een 43-jarige direc teur uit Nieuwkoop had ernstige kri tiek op de gang van zaken met be trekking van zijn cliënt. Mr. J. G. B. in 't Veen constateerde nl., dat het rijbewijs van zijn cliënt nu ruim een jaar ingenomen is geweest, hetgeen eigenlyk een strafmaatregel bij voor baat betekent. Vooral nu tegenwoor dig zo vaak het ï-ijbewijs in afwach ting van de berechting aan verdach ten wordt teruggegeven, vond hij de ze gang van zaken onjuist. Verdachte zou op de Uitweg zijn auto hebben bestuurd, terwijl hij on der invloed van drank verkeer de. Hierbij werd ook de mogelijkheid opengelaten, dat hij tabletten had gebruikt, die zijn rijvaardigheid had den verminderd. In elk geval was ver dachte tegen een lantaarnpaal te rechtgekomen. Er was reden, om rapporten van deskundigen in te winnen, zodat dc zaak, die in eerste instantie reeds in mei van vorig jaar werd behan deld. werd uitgesteld. Er waren thans gaat onder andere de inderdaad rapporten over ver qee|name aan gemeenteraadsver- aanwezig. Hy zou een alcoholpromi- bezingen voorbereiden. Het secreta- lage in zijn bloed hebben ge a van riaat jg gevestigd in de Weerenstraat 1 oc JaxV, Iinlnonc mr Tn 't uppn 2o. Voorlopig voorzitter van de werk- groep is de heer L. M. J. Starren- DRIEBERGEN (ANPi Aan het begin van de zitting herdacht vandaag de hervormde synode de vrijdag overleden dr. K. H. E. Gravemeijer, oud-secretaris van de synode. „Dr. Gravemeijer hield niet van mens-verheerlykende lofredenen maar het pust de generale synode niet. onvermeld te laten, wat deze man voor onze vaderlandse kerk be tekend heeft in de jaren tijdens en na de tweede wereldoorlog," aldus ds. J. A. G. van Zanten, praeses van de synode. „Wie weet niet van zijn moed en onverschrokkenheid, toen het in de strijd der geesten ging om het hart van het evangelie en de consequenties daarvan voor kerk en volk? Wie herinnert zich hem niet als de man die in die jaren, tezamen met prof. Kraemer en ds. Banning, het land door trok om de klok van gemeente-opbouw met kracht te luiden? In ruige tijden roept God soms ruige mensen en geeft hij ze aan zijn kerk als profe ten, die met kracht en onvervaard heid zyn boodschap vertolken. En zie, door de werking des geestes komt het over en het werkt aanste kelijk en het geeft nieuwe gloed en nieuw vuur, daar waar alles mat en uitgeblust leek." De praeses van de synode citeerde in dit verband He breeën 13 vers 7: „Houdt uw voor gangers in gedachtenis, die het woord Gods tot u hebben gesproken. Let op het einde van hun wandel en volg hun geloof na." LISSE De KVP in Lisse hield •gisteravond, naar aanleiding van een enquête, een hearing in de Mariën- burcht. Vooral de jeugd toonde voor deze avond veel belangstelling. Het onderwerp „Industrie" nam geruime tijd in beslag. Waarom In Lisse industrie? wilde een van de aanwezigen weten. Moet Lisse niet meer als een forensengemeente wor den gezien. Ir. Paardekooper, die alle vragenstellers te woord stond toon de zich ook een tegenstander van industriële vestigingen. „We moeten het groen in deze streek als uitmon ding van de groene long in de rand stad sterk bewaken. Wel moet ge tracht worden voor de bedrijven die momenteel in Lisse gevestigd zijn. voldoende tereinen te vinden voor uitbreiding". In dit verband was ir. Paardekoper dankbaar dat er in de streek enige vorm van samenwerking op gang begint te komen. Alleen door samenwerking kan men tot een goede herstructurering van het streekplan komen. De heer Paarde- kooper wees op de gemeente Sassen- heim. die in een keurslijf is komen te zitten. Men zal voor een verdere ontwikkeling op omliggende gemeen ten aangewezen zijn. ..Het Stadsge- 1 west Leiden moeten we zien als een noodsprong. Sassenheim is nu „ge huwd" met Leiden, maar heeft de streek nodig". Bij het onderwerp culturele zaken 1 werd naar voren gebracht, dat de beide overkoepelende jeugdorganen I.P.J. en C.A.J. niets (kunnen) doen voor de rypere jeugd. Daarom werd I de gedachte geopperd om tot vor- ming van een culturele of jongeren- raad te komen waar alle leeftijden onder ressorteren. De stichting van een gemeenschapshuis werd alge meen als noodzakelijk aangemerkt. Dit is voor een gemeente van straks 20.000 inwoners zeer noodzakelijk te noemen. Een gemeenschapshuis moet een „trefcentrum" zijn. De tongen kwamen los toen het contact met de overheid aan de orde kwam. Er is te weinig direct contact, achtte men. tussen bevol king en overheid. Ir. Paardekooper vond dat er „open" commissiever gaderingen moeten komen met een openheid in de vorm van een ver slag van hetgeen in de commissies is behandeld. Nü heeft de burgerij er totaal geen vat op. Hij wilde over heid en commissies met de burgerij om de tafel brengen. Dit was ook het gevoelen van de Alverha-voorzitter L. Tibboel. Een belangrijk object voor de toe komst van Lisse is de westelijke om- leidingsweg Deze zal de wandelge legenheid niet wegnemen, zoals men vreesde, want ir Paardekooper zei. dat aan de dorpszijde van deze weg veel groen gepland was. Algemeen werd vastgesteld dat in Lisse veel meer parkeerruimte moet komen, ook ten westen van de Hee- reweg. Samenwerking op politiek terrein wilden velen volgens de enquête. De heer Salman gaf te kennen dat men in de Lisser raad wel samenspel, maar geen samengaan moeten zoe ken. Ook ir. Paardekooper wees er op. dat er in de raad een uitstekende samenwerking is met goede contac ten over belangrijke zaken. den Haan-Groen, de huidige wet houder van verkeerszaken en de reinigingsdienst, wordt lijsttrek- ster van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie bij de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen. Zij staat nummer éen op de kandidatenlijst, die het bestuur de ledenvergadering heeft voor gelegd. In een vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal te houden vergadering komen de kandida tenlijst en het gemeenteprogram ma ter tafel. Bij de opstelling van de kandida tenlyst is rekening gehouden met een klein aantal suggesties uit de leden- kring en met de resultaten van een enquête. Tegenkandidaten en voor stellen tot wijziging van de volgorde kunnen nog worden ingediend. Uit het bestuursvoorstel blijkt, dat één van de raadsleden in elk geval niet ■al terugkeren Dat is de heer L. Zitman. De kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. mevr. E. N. A. den Haan Groen, 2. mr. F. Portheine, 3. dr. J. P. Duyverman, 4. mej. mr. A. Kap- peyne v. d. Coppello (allen zittende raadsleden», 5. drs. M. de Jong. 6. •nevr. W. D. J. DockterDe Leeuw, 7. J. G. C. Wiebenga. 8 Th H Wes- sels. 9. A. J. J. v d. Zanden. 10. mevr. M. A. ZoutendijkMeys. 11 •nr. W. A. Entzinger. 12. P. J. j. Taf- fyn, 13. drs. J. Morsink. 14. K Went, 15 mevr. W H. van DamNeder - hoed. 16. nog open. 17. mevr. mr T. van PraagTaconis. 18. C. El- renga. 19. N P. Langerak en 20 nog open. Nummer 10 van de lyst vermeldt de naam van de vroegere secretaresse van de Leidse adeling van D'66. Uit het liberale gemeenteprogram- ma deze prioriteiten: Prioriteiten Bevorderinv en behoud van een zoaanigè bestuursvorm voor Leiden, dat daarbij collegialiteit en conti nuïteit overeenkomstig de volgens democratisch*» spelregels tot stand gekomen verkiezingsuitslagen is ge waarborgd. hetgeen enerzijds bevor dert. een redelijke mate vam gemeen telijk zelbesüuur en anderzijds reke ning houdt met. de relatieve positie van Leiden ten opzichte van provin ciaal- en landelijk bestuur. Verruiming van de gemeentelijke financiële armslag door het inscha kelen van alle daartoe wettelijk be schikbare mogelijkheden gepaard aan een streven naar een sluitende ge meentebegroting Verbetering van de huisvesting door versnelde krotopruiming, geva rieerde nieuwbouw en een krachtige doorstroming? bevordering. Uitbreiding van faciliteiten voor de ontwikkeling van kinderen uit weinig stimulerende omgevingen. Bestrijding milieuverontreiniging Ji en om Leiden. Bouw parkeergarages rondom het centrum en verdere verbetering van dc toegangs- en doorvoerwegen. Opstelling van een economisch perspectief voor Leiden en uitstippe- ling van een beleid met het oog aaarop. Inschakeling van universitair po* tentieel bij gemeentelijke problemen. Doorlopende aandacht voor effi ciency, toegankelijkheid en openheid van de gemeentelijke instanties en bestuurslichamen. Bevordering van regionale en ge westelijke samenwerking waar nodig en vruchtbaar. LEIDERDORP De uitslagen van rlr voor de onderhnge competitie van de Leiderdorpse Schaakvereniging gespeelde wedstrijden waren: Pool- V d. Leek 1-0, Soerjadi-Goeman af- getor., Verduyn-V. d. Zwan afgebr., Spoel-Zöllner afgebr., Wels-V. d. Veen 1-0, Splinter-Riemens 0-1, Zaagman-V. d. Velden 0-1, D. v. Oudshoorn-den Hoed 1-0. Mevr. Kuit -Helmus 1-0. J. v. Oudshoorn-V. Tol Wels-Pool 0-1. Verschoor-Goedhart i0. V. d. Zv/an-Soerjadi 0-1. Riemens-V. d. Leek 0-1. Van Hoo- genhuizen-J. v. Oudshoorn 1-0, Goe man-Spoel 1-0. V. Tol-Mevr. Kuit 0-1, Marbus-D. v. Oudshoorn 1-0, Den Hoed-V. d. Velden 0-1, Zaag man-Splinter 0-1, V. d. Leek-Zöllner 1-0, Mevr. Kuit-Riemens 0-1, V. d. Veen-V. Tol 0-1, Riemens-Pool 1-0, Goedhart-Soerjadi afgebr.. Verschoor -Wels 1-0, V. d. Zwan-Goeman 0-1, Splinter-J. v.Oudshoorn 1-0, Marbus -V. d. Velden afgebr., Zöllner-Mevr. Kuit 1-0. Helmus-V d. Veen 0-1. Na deze uitslagen is er nog één avond voor afgebroken partijen en inhaalpartijen. Daarna zal uit de kop van de ladder een kampioens- groep van zes worden geformeerd. Tot deze groep zullen zeker behoren d< heren Pool. Soerjadi, Verschoor en V. d. Leek. Voor de overige twee plaatsen gaat het nog tussen de he ren Demmendal, Verduyn en Goe man. De overige ca. 25 spelers spelen vanaf 24 februari t/m juni nog een voorjaarscompetitie" volgens het- i zelfde systeem Keyzer. Voor nieuwe leden zijn er nog enkele plaatsen vrij op de ladder. Verkeersongeval BOSKOOP By het willen pas seren van een uit de richting van het dorp komende auto, bestuurd door een Boskoper zyn op de Zuid kade enige naast elkaar in de rich ting van Boskoop radende meisjes ge vallen. Een van de meisjes, de 11-ja rige Karin v d. Zwet, heeft by haar val haar linker-bovenbeen gebroken. Na eerste hulpverlening is het slacht offer per ambulance naar het St. Joseph Paviljoen in Gouda overge bracht. Unieke exposities en oud-hol landse markt woensdag Kon Schouwburg. 20.15 uur: Toneel groep Theater: ..Oom Wanja" van Tsjechow Ned Congresgebouw. 20.30 uur: Re sidentie Orkest mmv Yi-Kwei Sze. bas Circustheater. 19.30 uur: Ned Ope rastichting: .Die Walküre" van Ri chard Wagner Theater Pepijn. 20.15 uur: „Opus 4", iv. Paul van Vliet. donderdag Kon Schouwburg, 20 15 uur: „Vier maal anders" van Barillet en Grédy., Gemeentemuseum, 20.1r uur: Nar* ciso Yepes. gitaar. Theater Pepijn: „Opus 4" olv. Paul van Vliet Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: Seth Gaaikema en Tonnv Huurdeman. 1.85, doch volgens mr. In 't Veen zou dit niet kunnen kloppen met het geen verdachte had gedronken. Ook de politie zou moeite hebben gehad om vast te stellen of ver dachte werkelijk onder invloed van drank verkeerde, zodat pleiter con cludeerde tot vrijspraak. De politie rechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f.300, twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftyd van drie jaar, en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende 'n jaar met aftrek van de tijd waar in dat reeds is ingenomen geweest. burg. Het damesteam van de Ha- zerswoudse volleybalvereniging Ha- duard had weinig moeite met het zwakke Valken 2, dat gisteravond op bezoek was in de gymnastiekzaal aan de Ten Katestraat. Haduard, dat de setstanden 15—7, 15-6 en 15-6 voor zich opeiste, won dus met 30. Aanstaande dinsdag 24 februari speelt Haduard, weer in eigen huis, tegen het sterke Gemini 2. I NIEUWKOOP Het centrum van Nieuwkoop zal tydens de vie ring van de nationale feestdagen in mei een min of meer middeleeuws I aanzien krijgen. Dit werd gis- teravond definitief besloten in een vergadering van een aantal mid denstanders die direct of zijdeling? met de organisatie van het groots opgezette plan betrokken zyn. De aanleiding van dit alles was geheel toevallig. Toen de heer van de Nes, juwelier aan het Regthuys- plein, die zich bijzonder voor de he raldiek en wapenkunde interesseert, opzoek ging naar een middeleeuws harnas en nog enkele andere attri buten, kwam hy in contact met de cameraploeg van de NOS die ook de opnamen van de televisie serie „Floris" op het scherm bracht Het hoofd van deze ploeg kwam in Nieuwkoop kyken en was zo zeer ge- faccineerd door de Oude Nieuw- koopse Toren en het Regthys, dal hy onmiddellijk dacht aan een ma nifestatie van grote omvang. Gedurende de periode van 30 april tot en met 9 mei zal een deel van Nieuwkoop in de vlaggen en wapen schilden gestoken worden. Deze kleurrijke versiering zal aan palen bevestigd worden aangebracht tussen „De Groene Kikker" en de RK Kerk terwyl het Regthuysplein niet vergeten zal worden. De wapenschil den zullen worden geschilderd door leerlingen van de LTS in Woerden Naast deze al feestelijke entoura ge zal op het Regthuysplein een i oud-hollandse markt worden inge richt terwyl op het gazon rond de 1 toren een groot podium zal verrij zen waarop vele manifestaties ten to- tonele zullen worden gebracht. Nu reeds staat vast dat deze manifes taties een grote verscheidenheid zul len brengen. Uit Oirschot komen de landelyk bekende Vendelzwaaiers uit Arnhem de Spielleute, voorts een bijzondere demonstratie boog schieten met de kruisboog, volks dansgroepen en zullen scherm- demonstraties worden gehouden in oude klederdrachten. Ook zullen de monstraties van verschillende oude ambachten, zoals mandenvlech ten, goud- en zilversmeden. sier- i smeedwerken worden gegeven. Enkele voor ons land unieke expo sities worden ingericht van de ko- j ninklyke en keizerlijke kronenverza- meling en mogelijk ook een van ou de draag- en ordetekenen van de Noord- en Zuid-Hollandse Water schappen. Op het podium zal de oud hollandse glorie herleven met folkloristische dansen, zang ter wijl ook de middeleeuwse minstreel te beluisteren zal zijn. Getracht zal ook worden Rutger Hauert, die in het televisiespel „Floris" de hoofdfiguur j speelde, als eregast naar Nieuwkoop te krygen Het „Actiecomité Floris" bestaat uit de heren Van de Nes, G. Bosma, J. Scheltinga, J. van Eyken, G. Ruiterman, N. Zwart, en G. v. d. Werken. Uiteraard wordt deze grote opzet niet voor de aardigheid alleen ge bracht. Het actiecomité stelt zich voor de baten van het feest af te staan aan het Medisch Centrum, waarvoor, zoals bekend, bouwplannen wor den beraamd. Om het resultaat zo hoog mogelijk te doen worden, zul len overal in het land. op de VVV kantoren maar ook elders, affiches worden geplaatst die een uitnodi ging bevatten naar Nieuwkoop te komen Voorts zullen op elke auto die in de komende tijd in Nieuwkoop zal komen z.g. „stickers" worden ge plakt om dit evenement overal in den lande uit te dragen, en er be kendheid aan te geven Overigens werd ons medegedeeld dat een landelyk verschijnend geïl lustreerd weekblad een aantal pa gina's aan een en ander zal wijden, terwyl ook de televisie belangstelling toont voor het maken van een uit gebreide reportage. Het comité ver wacht in de eerste plaats medewer king van de burgery. Uiteraard ziet men gaarne dat de burgers en bur geressen, maar ook de kinderen zich straks in oud hollandse klederdracht zullen gaan steken Voorbeelden hiervan zullen in de komende we ken worden geëtaleerd in verschill- lende winkels, terwijl tekeningen en adviezen in ruime mate verkrijgbaar zullen zyn. WEERRAPPORTEN s V s 6 min 3d Amsterdam geheel bew. 2 -4 2 Le Bilt geheel bew. 2 -4 Deelen driftsneeuw -1 -5 4 Eelde driftsneeuw -2 -5 0.4 Eindhoven geheel bew. 2 -3 4 Den Helder geheel bew. -1 -4 2 Luchth. Rtd sneeuwbui 4 -1 4 Twente geheel bew. -1 -2 3 Vllssingen sneeuwbui 5 0 2 Zuld-Llmt geheel bew. 3 -2 1 Aberdeen sneeuw 1 -2 2 Athene onbew. 15 2 2 Barcelona licht bew. 15 7 0 Belgrado onbew. -2 -10 0 Bordeaux regenbui 11 3 13 Berlijn sueeuw -3 -6 0.7 Frankfort regenbui 1 -3 11 Oenéve sneeuwbui 0 0 9 Grenoble beh. bew. -1 55 Helsinki onbew. -16 -28 0 Innsbruck sneeuw 1 -4 01 Kopenhogen zw. bew. -5 -7 0 Lissabon zw. bew. 17 8 0 locarno half bew. 6 -3 01 Londen onbew. 6 -3 3 Madrid onbew. 13 -2 0 Malaga onbew. 17 3 0 Majorca mist 15 2 0 München half bew. -1 -1 0 Nice zw. bew. 10 4 0 Parijs licht bew. 6 1 0.3 Oslo onbew. -13 -25 0 Rome licht bew. 6 1 0.3 Stockholm onbew. -15 -25 0 Wenen zwaar bew. 1 -9 0 Zürich hagelbui -2 -2 5

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6