„Eva" sloeg dadelijk in Juwelenroof Noord wijk Ontvangst was geweldig Boskoop hoorde tien koren zingen Na ongevat; overledeil Vals bericht over Heintje bracht grote verwarring TIENERS VOEREN NIEUIVE MUSICAL OP Zwitserse Zryd wint afdaling Ti'vons eerste burger tot Rijnsburgs college: ONGELUKKEN IN BOSKOOPf DIEFSTAL IN BOSKOOP PAGINA 8 LEID SC H DAGBLAD DONDERDAG 12 FEBRTJ^E] AMSTELVEEN (GPD) Nederland is weer een musical rijker. Jaap Koopmans, journalist, tekstschrijver en zanger van eigen produkten deed „Eva" ontstaan. Verpakt in een „niet zo verschrikkelijk origineel verhaal" zoals Koopmans het zelf uitdrukt vertelt „Eva" de geschiedenis van een op groeiende tiener. Centraal in het geheel staan de parodie en de protesthouding, waarmee volgens ideeënman Koopmans, niet erg zachtzinnig wordt omgesprongen. „Eva", waarvan de auteursrech ten zyn ondergebracht by de SEBA (.stichting tot exploitatie en bescher ming van auteursrechten) krygt een officiële première. In het kader van het 5de lustrum van de Berger Scholengemeenschap voor meisjes wordt maandag het geheel voor de eerste maal opgevoerd. Tot en met zondag 22 februari staat „Eva" hier op het programma. Uitvoerenden zijn de leerlingen van de hoogste klassen. Ten huize van Koopmans te Am stelveen vertellen tekstman Jaap en Lotte Ballot, regie en produktie, over het ontstaan en de afwerking van de produktie „Eva". Een „Eva", die tijdens een eerste repetitie in de tuin van Lotte Ballot aan de Amster damse Willemsparkweg, al dadelyk insloeg. Overigens niet by alle aan wezigen. Lotte Ballot, naast lerares drama- tieke expressie aan de scholenge meenschap ook actief als gast regis seuse bij het studententoneel en de werkgroep van toneelgroep Centrum: „In april vorig jaar was de eerste vorm van „Eva" klaar. Wij repe teerden het Vaudevilleachtige num mer „welbedankt lieve ouders voor de prachtige nalatenschap", waarna een opsomming van luchtvervuiling, atoombom en meer van dergelijke za ken aan de orde kwamen. De pre sentatie was al met beentjes en bil letjes de lucht in. Met het gevolg een enthousiaste toeloop van de buurt. Minder waardering genoot het geheel in wording bij één van de buurtge noten. die de Aïda door zijn grammo foon liet schallen onder het uitroepen van de zin" ,,'t is een schande, ik noem 't een schande". Hoe ontstond de idee van de mu sical? Lykt in feite een overbodige vraag. Lotte Ballot, dicht bij het vuur vanwege haar activiteit als do cente. hoorde, dat de school dit jaar een musical wenste te presenteren. Zij ging op zoek naar een tekstschrij ver en vond die in Jaap Koopmans. die tot vorig jaar zelfs nooit aan het maken van een musical durfde te denken. Jaap Koopmans wil er tijdens het vrü chaotische gesprek, dat heen en weer slingert van de aankleding (vleeskleurige maillots) tot de voor de leek meer reële punten als inhoud en liedjes, wel meer over zeggen Lachend: „Het was iets, waar ik ja tegen moest zeggen. Om het cli ché nog eens te gebruiken een uit daging. Ik kende de personen niet, voor wie ik schreef. Het is gebleken. dat ondanks dat gemis, er wel een mogelijkheid was. Het ligt dan ook in de bedoeling om met „Eva" de commercie in te gaan. Het gekke is. dat spoedig bleek, hoe de musical aansloeg. Leraren werden enthousiast, j Leerlingen uiten nu reeds de kreet: j „Jammer als het allemaal achter I de rug is. Net of er iets doodgaat" en vriendjes hobbelen gewillig mee". knipoogje keek Jaap Koopmans naar mans zit „Eva" nu in kannen en een eventuele professionele opvoe- i kruiken. Succes voor „Eva" zal voor ring van zijn „Eva", waarin ruim hem een stimulans zijn om zich aan 15 liedjes, op muziek van Klaas i eventuele nieuwe produkties te wa- Venneker. verwerkt zijn. Voor Koop- i gen. VAL GARDENA (ANP» De twintigjarige Zwitserse Anneroesli Zryd heeft gisteren tijdens de we- I reldkampioenschappen ski in de Ita- i liaanse plaats Val Gardena verras- I send de afdaling voor de dames ge wonnen Zij maakte een tijd van J l minuut 58.34 seconden en had een voorsprong van een halve seconde op de Franse favoriete Isabelle Mir die het zilver won. De bronzen me daille was voor de Oostenrijkse Anne- i mar ie Pr oei 1. De Nederlandse vertegenwoordig sters Eveline de Weger en Karin van Elderen brachten het op het moei- lijke parkoers, dat een verval had van 675 meter, respectievelijk tot de S4ste plaats in 2.11,35 en de 43ste plaats in 2.16.14. Er waren 49 deel- neemsters. NOORDWIJK In het afgelopen weekeinde hebben inbrekers uit een villa in Noord wijk voor een waarde van enkele tienduizenden guldens aan juwelen geroofd. Tijdens de af wezigheid van de bewoners drongen zij in de avonduren het pand binnen, na van een van de ramen een spie gelruit te hebben vernield. In de ka mers werden alle kasten en laden doorzocht waarbij de inhoud over de S ex! vloer werd gegooid. I Toe.n de bewoonster weer thuis Over de seks, die volgens Koop- kwam trof zy in haar woning een mans in de produktie zeer zeker enorme chao6 aan. Een kistje met aanwezig is: „K(jk als je aan het I tatbare sieraderl schrijven bent, heb je het niet in de gaten, dat de seks er een grote rol in speelt. Bij nader inzien blykt het wel het geval te zyn. Niet in de zin van romantiek overigens. eerder seksy en agressief". Hoe reageren de 16-. 17- en 18-ja rige hierop? Lotte Ballot, nu al ver- kreeg zij gegevens in handen, dat dat toevallig dit weekeinde in huis was. bleek te zijn verdwenen. De direct gewaarschuwde Noord- wijkse recherche stelde een uitge- j breid «onderzoek in en met zonder succes. Reeds de volgende morgen met eerder met de politie in aanra- I king geweest. Zy behoren tot zeer goed bekend staande families, die uiteraard niets vermoedden. Uit gaan en het veelvuldig bezoek aan dancings en café's kostte zoveel Overstroming in Djakarta Door hevige regenval zijn in Djakarta dui- j zenden woningen en 'n kraamkliniek overstroomd Tienduizenden moesten j hun huizen verlaten. Met rubberboten zijn 38 zwangere vrouwen naar een geld. dat de jongelui op het slecMe i p^lmebul.eauggebracht. dat voorlo- pad raakten. z« zyn vanmorgenkraanSrichting zal dienen voor de officier van justitie geleid. Jockey James Hill lijkt hier bezig zijn paard Seldom Sober" af te remmen. In werkelijkheid is hij bij het nemen van de eerste hindernis (op Foutweü Park. En geland) ten val gekomen en is\ ie foto nog bezig aan zijn n> landing welke hij zonder kU scheuren volbracht. zekerd van zeven volle zalen voor het door haar in de verf gezette pro ject: „A priorie was men reeds en thousiast. De betrokkenheid bij het onderwerp tiener op weg naar volwassenheid is groot. Honds moeilijke rollen worden gespeeld als of het dagelyks werk is. Het is een spontaniteit van we moeten wel. maar niet zo nodig. Daarbij komt nog, dat we de beschikking hebben over een geweldig technische ma chine". Stunt een 18-jarige jongeman, woonachtig in een van de bollenstreekgemeen ten. in het bezit zou zijn van een par ty juwelen, die hij. naar hij voorgaf, voor f 50 van een hem onbekende jongen in een Noordwijks café had gekocht. Met bekwame spoed begaf de re cherche zich naar het opgegeven adres, wgar het kistje met het groot ste gedeelte van de verdwenen sie raden werd aangetroffen. Kort daar op werden de jongeman en zijn 19 jaar oude vriend gearresteerd. Toen zy omtrent de juwelenroof flink aan Een professionele geluidsinstalla- i de tand werden gevoeld, bekenden tie. draaiboeken voor de technici, I zy de inbraak te hebben gepleegd, lichtregie en kleedsters begeleidden Een van de daders bleek enkele zeer de uitvoeringen van „Eva". De in- waardevolle sieraden in zijn kamer stallaties, die men destijds in „de te hebben verborgen, stunt" gebruikte, vinden nu in het Noordhollandse Bergen voor 'n week onderdak. Ruim twee uur gaat ..Eva" in beslag nemen. Met een Lt'irls telefoontoestel roodgloeiend 'Van onze correspondent GELEEN (GPD) Bjj platen maatschappij CNR in Leiden en by manager Addie Kleijngeid in Hel mond zyn gisteren vele telefoontjes binnengekomen nadat het persbureau Reuter in Londen een bericht ver spreidde waarin sprake was dat Heintje Simons zou zyn verongelukt. „Vanaf kwart over zeven vanmor gen ben ik zeker om de vyf minu ten door kranten- radio- en televisie- mensen gebeld die vroegen of het bericht juist was", aldus gisteravond Kleijngeid. „Maar Heintje is spring levend. In het afgelopen weekeinde is hy van een pony wagen gevallen. Hij heeft zich nauwelijks bezeerd". Bij CNR in Leiden stond gisteren de telefoon eveneens roodgloeiend. Perschef Jos van Vliet: „Het was beslist geen reclame-stunt. Want we zijn hier met z'n allen kotsmisselijk gewiorden van het getelefoneer. Zo misselijk zelfs dat we tegen half twaalf het ANP hebben gebeld met het verzoek het bericht tegen te spreken". In het programma „Zet 'm op" van Roel Balten (Avro, Hilversum 3) werd ingegaan op het persbericht van Reuter. Roel Balten: „Omdat Heintje door veel mensen wordt be schouwd als een nationale figuur za gen we het als een taak van de ra dio om het hele land over de juis- i te toedracht te informeren". Het ANP in Den Haag. dat de j Reuterdienst voor de Nederlandse pers bewerkt, heeft gisteren geen bericht aan de Nederlandse kranten- redacties verstrekt. „Tijdig", aldus de heer Hulskamp van het ANP. „zijn we door Reuter opgebeld met de mededeling dat het bericht onjuist was. Het ANP is zelf nog nagegaan wat er precies aan de hand was. Niets". Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de rechercheurs deze juwelen terugvonden in een doos van het spel „Mens. erger je nielt" Op een enkel stuk na. dat vermoe delijk is zoekgeraakt, zijn alle juwe len terecht. Met de arrestatie van dit tweetal, blijkt de politie een heel goede slag te hebben geslagen Bij het onder zoek kwam namelyk vast te staan, dat zii reeds geruime tyd op het ver keerde pas waren. De jongelui be kenden ook in Noordwijkerhout, Oegstgeest. Voorhout. Sassenheim en Lisse te hebben ingebroken. In sa menwerking met de rijkspolitie van deze gemeenten werd het onderzoek voortgezet en daarbij konden tot nog toe een vijftien inbraken worden op gelost. Bij sommige van deze inbra ken werd voor duizenden guldens schade aangericht. In Noordwyk pleegden zy vorig jaar een inbraak in een woning aan de Prins Hendrikweg. Toen zy in dit pand een kistje openmaakten, bleek het een speeldoos te zijn, die prompt zo luid een wysje inzette, dat de da ders dekens moesten aandragen om het geluid te dempen. De jeugdige daders waren n»og RIJNSBURG Burgemeester Kallenberg van Ti'von (Israël) heeft zijn bezoek aan Rijnsburg afgesloten met een officiële ont vangst door het college van bur gemeester en wethouders van het dorp. Gistermiddag om vijf uur werd hij door de heer B. H. Koo- mans in het gemeentehuis be groet. Een half uur verbleef hij hier met zijn tolk (mejuffrouw M. Speyer. die in Jeruzalem stu deert). Daarna vertrok hij naar Schiphol, aangezien het vliegtuig, dat hem naar Israël zou vliegen, om zes uur zou vertrekken. Ti'vons eerste burger toonde gis teren veel belangstelling voor enkele bedrijven en scholen waar hij tijdens zijn bliksembezoek een kijkje nam. Vooral voor de mavo en de tuin bouwschool had hy veel waardering. Hy vertelde dat in zijn plaats vijftig procent van het gemeente-budget m de post onderwijs wordt gestoken Praktisch iedereen in Israël volgt een middelbare opleiding. Veel be langstelling had hy ook voor het Spinozahuisje. Een inwoonster van Voorschoten beantwoordde de vele vragen die de heer Kallenberg haar stelde. In de namiddag ging de hoge gast met zijn begeleidster naar het raad huis. Burgemeester Koomans zei dat er in Rijnsburg veel begrip bestaat voor de moeilijkheden die er in Is raël heersen. Er worden veel inza melingsacties op touw gezet en in de kerken wordt, er veel voor de vrede gebeden. Voordat er een hechtere binding met Ti'von tot stand komt moet er eerst maar even worden af gewacht hoe de wederzijdse uitwis seling zou verlopen. Namens het, ge meentebestuur bood burgemeester Koomans een Delftsblauw bord aan met daarop de Nederlandse Her vormde Kerk. De heer Kallenberg vertelde dat hy met veel plezier in Rynsburg had rondgekeken. Ik wist wel dat Neder land de Israëli goed gezind is maar x>*n enorme ontvangst als hier had ik absoluut niet verwacht. Als de Rynsburgers in juli naar Ti'von ko men hoop ik dat het hen net zo zal vergaan als ik hier heb ondervonden. Op een vraag aan de heer Kallen berg. wie de grootste vyand van Is raël is. antwoordde hij dat het land helemaal geen vijanden heeft. „Wij willen met iedereen vrede. Met de Arabieren, die in de oude stad leven, leven we als vrienden. Ook Nasser zag na de zesdaagse oorlog wel in dat Israël niet te verslaan is. Deze oorlogen zijn nutteloos. Wij zouden de Arabische landen alleen maar kunnen helpen. In ons land zijn goede doktoren, ingenieurs en land bouwkundigen aanwezig. Daarvan zouden zij alleen maar kunnen pro- fteren. Mijn mening is dat. de men sen dit zullen gaan inzien en dat verschillende agressiedaden hierdoor wel zullen zijn afgelopen". Tenslotte hoopte burgemeester Koomans dat hy. als hy in 1971 weer naar Rijnsburg komt, by hem te gast zcu willen zijn. Het Nederland-Israël genootschap bood Ti'vons burgemeester by zijn vertrek vierduizend irisbollen. vijf honderd hyacint henbollen en vijf honderd narcissen aan voor het park in Ti'von. HEINTJE SIMONS .nauwelijks bezeerd. BOSKOOP Voor zingend Boskoop was ..Florida" weer vol gestroomd. Officieel: ..Kontact Zangavond van Boskoopse koren, georganiseerd door het Algemeen Mannenkoor Die Gouwe Sanghers. Een koordat als een kerk- of watertoren schrap staat in de burgerij, het blaakt van activi teit: voor eind juni is weer m de oude trant een driedaags con cours geprojecteerd Tóen koren vormden de stoet We menen, dat iJeen het Huisvrouwen koor op het appèl ontbrak. Nieuwe variétés waren het Bejaardenkoo' Boskoop en Boskoops Kamerkoor beide onder Huub de Groot. Twe< feCvaarlijke ondernemingen en vooi I beide vreesden we. Het viel mee, niet '00 Tf, maar tot een hoog percentage Met de Heren Muzikanten begonner de 65 plus-ers en met een Hymne o an de Vrede eindigden ze. na zich met Apollo en de Morgenster te heb- I ben beziggehouden Waarlyk, het klonk! Zuiver, zelfs vitaal. Vurig niet, maar kieur viel te bekennen en ook het heldere van de uitspraak Senvoudig, fris en spontaan. In de Vrede' hadden zich drie knapen, in- cesmokkeld, legaal, voor het vol brengen van een voorgeschreven te genstem Het Kamerkoor had evenwicht. o sopranen. 4 tenoren, 4 alten, 3 bas sen. Voorlopig nog te klein en nog pril. De ambitieuze naam verplicht tot iets: ieder lid zangles nemen! Opvallend intelligent werk deden de bassen. De sopranen hadden het weg wissen van individueel stemherken- oaarheid nog niet onder de knie Deze a cappella zangbeoefening noudt echter onmiskenbare beloften ji, vooral gezien veel jeugdig mate- I naai. Wat de egalisering van de viei registerstemmen in een koor betreft derom onder Huub de Groot. Die geven we een aardige opmerking door uit een pauzegesprek met dili gent Ton Scheepers. Deze zei, zijn groepen nooit aan te spreken met „ae sopranen, de alten' enz., maar uitsluitend met „de sopraan" en ,.de alt" voor de hele groep. Hij volgt daarmee een traditie van kerkmucisi Maai- één stem. hoor baai" in één groep. Dat hooiden we bij het heen gaan laatste bus) als goed voorbeeld uitstekend toegepast door Dirk v. d Bosch bij diens Geref. Kerkkoor, alles sereen, rustig gewelfd. Iets ongemeen fraais kwam van het R.K. Heren en Jongenskoor, we- Jongens en Heren hadden periodes, waarin de vier registerstemmen el kaar volkomen doorgloeiden, in el kaar vlamden en dan een won der - klank afgaven Niet. dat sommige peuters een enkel zanglijntje niet iets zakken lieten, maar beslist niet in hun vierde nummer: het op de piano begeleide Halleluja-koor van Handel (wel in een lagere dan de oorspron- kelyke toonaard). Dit zweefde ve rend van de grond weg. vlot en iiohtvoetig, zonder één kreuk in het klankbeeld. Wat een geduldsvoorbe- reiding moet dat hebben gekost Heel wat andeis dam de oude, gezel lige romantiek van Flotows ..Martha' by Kapteins „Hosanna". Fyntjes ge- rongen. Het was immers „Dames- Hosanna" Kaptein heeft ook zijn Meisjes- Hosanna en zijn Gemengd Hosanna. Het gemengd koor kan verdubbelde aandacht besneden aan de uitbouw van de voordracht en de meisjes, die met de nooit stervende klaagzang uit Handels Rinaido sloten, moeten de zanglyn nu helemaal zonder uitsprin gende stemmetjes zien by te schaven. De discipline was loffelijk. Van Vliets Herv. Kerkkoor, met een grote jeugdgroep erin. maakte het podium eivol. Van Vliet is specialist in Het Boskoopse bejaarden- koor voor de eerste keer op de planken. (Foto Leidsch Dagblad) ieugdklank en een exacte grootkoor leider Eigenaaidig om het Rule Bri tannia op gewijde tekst en onder dito titel te horen zingen. Het geheel be tekende een uitstekende bijdrage. Exact-ged'isciplmeerd zyn de Gou we Sanghers van wie we de slot nummers niet meer konden horen, evenmin als het Dameskoor Sine Nomine. Zeer tot onze spyt. KEES VERHOEF Burgemeester B. H. Kooma begroet Ti'vons eerste bwrger\\ het gemeentehuis. (Foto LD Holvë^ )a BOSKOOP —Een 21-jarige boi) vakker uit Maassluis, die werkzaa| heden verrichtte aan de in aanbel' zijnde woningen in Snijdelwijk-iw (Boskoop), is by het achteruit loj. door een trapgat van de tweede \1 dieping op de begane grond gevalï Met een gebroken arm. een beL wond en een hersenschudding is n naar het Van Iterson-ziekenhuisr Gouda overgebracht. u Doordat een Boskoopse atuomob< list geen voorrang verleende fa een bromfietser (kruispunt gebr.jn d. Geur) was een aanryding onvfe mijdelyk. De botsing had tot gevfei dat de bromfietser cok nog eens b' gen een in de Burgemeester Col&i straat geparkeerd staande auto rtfe Persoonlijke ongevallen deden v' niet voor terwyl de schade bepeti bleef. Je HAZERSWOUDE De 26-jai« A. Koetsier uit Hazerswoude. I dinsdagavond met zijn auto op d Gemeneweg slipte en uit de waps werd geslingerd, is gistermorgen i het Diaconessenhuis in Leiden. A de verwondingen bezweken. fel BOSKOOP Het stelen van tf men is een zaak die meer dan eet" in Boskoop voorkomt. Dezer dag? kreeg de politie weer een meld» van „bomendiefstal." Na een infl steld onderzoek bleek dat er ver een bedrag van ongeveer f 750 ontvreemd. ft it il

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 8