WARMONDER OP FIETS XIITJVJ NAAR AUSTRALIË Rijnsburg begroette burgemeester li 'von Alphia bouwt royaal clubhuis E va n Noo rdw ijker lio u t Martien Versluijs (22) gaat groot avontuur tegemoet D'66 in concept-programma: Reisverhalen 5 exclusief voor L.D. j gen. die hij onderweg ziet en de J voorvallen die hij meemaakt. TON SCH ADE Gedeelte Voorhout uur zonder water Noordwijkers te water Kamer vraagt verklaring over* dr. Jonckheer 1 Acht maanden voor jonge Amsterdammer „üf PAGINA 6 UAI>8CJi JDAUBLAg .WOENSDAG U i'AÜKUAKl Wit- (Door Cees Combee) WARMOND Martien Versluijs (22) is weg van Australië. Hij staat er mee op en gaat er mee naar bed. Dat is begrijpelijk. Over een kleine vier maanden hoopt hij op de fiets te stappen. Richting Australië. Een forse afstand. Over bergen en door da len wil hij al trappend Singapore zien te bereiken zo'n slor dige 20.000 km en dan stapt hij in het vliegtuig of op de boot. Einddoel van Martien is Waverley in het Australische Nieuw- Zuid-Wales. Ieder centje legt Martien Versluijs de laatste jaren opzij. Zo'n reis kost heel wat. Daar is hij wel van over tuigd. De Warmonder is niet van plan de nachten ergens langs de weg door te brengen in een meegenomen tentje. Neen, hij wil Jeugdherbergen aandoen. („Dan ontmoet je veel jongeren en dat is leuk") Van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale heeft hij een lange lijst van pleis terplaatsen op zijn route gekregen. Daar zal dankbaar gebruik van ma ken. Reken daar op! Martien Versluijs is een rustige, Je zou op het eerste gezicht zeggen verlegen jongen. Hij vindt z'n reis plan niets bijzonders en ook niet, dat hij z'n melkwijk (in de omge ving van het bos) voor een jaar of twee moeten overdoen aan zijn broer. Want zegt Martien: Er is maar één Warmond. Ik kom beslist weer te rug. Je kunt het geloven of niet, maar ik ben er van overtuigd, dat als ik eenmaal mijn einddoel heb be reikt. ik weer zal verlangen naar mijn mooie geboortedorp aan de oevers van de Kagerplassen. Veel zien Toen de Warmondse melkhande laar reeds heel klein was greep hem het verlangen iets meer van de we reld te zien. Hij is er altijd mee bezig geweest. Z'n aandacht werd gevestigd op Australië. Min of meer onbewust door zijn oom, pater Fr. A. Versluijs O. F. M.. die in Waverley zielszorger is van de uit Nederland afkomstige immigranten. Vorig Jaar was pater Versluijs in Nederland om een kort verlof door te brengen. Martien luisterde en luis terde naar de verhalen. Toen werd het verlangen om een grote reis te maken onweerstaanbaar. Australië, daar zou hij naar toegaan. Hij wist het heel zeker. Ineens wordt Martien spraakza mer: 't Wist heel zeker, dat ik mijn plan gestalte moest geven toen ik het verhaal las van Henko Bar- tels (Staphorst), die met zijn Maas trichtse verloofde de reis in omge keerde richting had gemaakt. Vori ge week dinsdag ben ik bij hem op bezoek geweest, 'k Werd er erg pret tig ontvangen en Henko heeft me alles verteld. De moilijkheden onder weg heeft hij me niet bespaard, heus, ik weet wel. dat het niet eenvoudig is en dat me heel wat te wachten staat voor ik mijn reisdoel bereikt. Daar maak ik me echter geen zor gen om. Ik ga en niemand kan me meer tegenhouden. Fietsen kan Martien als de beste. Hij is niet voor niets vijf jaar lid van de Leidse wielersportvereniging „Swift" en blaast zijn partijtje be slist wel mee in wegkoersen en in cycle-crosses. Als ik hij dan lang niet van het formaat van een Ger- ben Karstens en een Joop Zoetemelk. Martien zal de tocht echter niet ma ken op een racefiets. Die is wat te kwetsbaar. Daarom houdt hij het bij een (lichte) sportfiets Route Martien over de route naar Sin gapore: Via Duitsland. Oostenrijk fiets ik naar het zuidelijkste puntje van Italië en daar neem ik de boot naar Griekenland. Daarna ga ik door Turkije, Perzië en India naar Oost- Pakistan. Omdat ik waarschijnlijk geen visum voor Birma kan krijgen neem ik van Pakistan het vliegtuig naar Thailand en tenslotte fiets ik door Maleisië naar Singapore. De laatste weken loop ik alle ambassa des af om doorreisvergunningen te krijgen. Daar gaat heel wat tiid in zitten. Bovendien noop ik veel me dewerking te krijgen van ons mini sterie van Buitenlandse Zaken. Dat is belangrijk voor het doorzenden van berichten van thuis naar de landen, die ik doortrek. Je weet natuurlijk nooit wat er gebeuren kan. Op onze vraag hoe hij van Singa pore naar Australië wil reizen ant woordt de stevig gebouwde Warmon der: dat weet ik nog niet. Misschien per boot, misschien ook per vlieg tuig. Als ik tegen vergoeding van „kost en inwoning" een baantje kan krijgen op een schip, dat naar Aus tralië vaart, doe ik het. 't Spaart me heel wat geld uit. Vliegen is nu eenmaal duur. Maar Ja. dat zien we dan wel. Eerst moet ik die 20.000 km wegtrappen. Gemiddeld hoop ik zon tachtig kilometer per dag te kunnen afleggen, 'k Heb dan rekening gehou den met slechte trajecten. Binnen tien maanden verwacht ik in Austra lië te zijn. Terugreis Martien enthousiast: Mijn oom weet er nog niets van. Het zal voor hem wel een verrassing zijn. Over onderdak daar behoef ik niet in te zitten, 'k Blijf er net zo lang tot I LEIDENWARMOND I I Martien Versluijs zal, ex- 1 clusief voor het Leidsch Dag- J blad, tijdens zijn tocht naar j I Australië reisverhalen schrijven, I Eenmaal in de veertien dagen j I zullen onze lezers de Warmond- I se melkhandelaar kunnen vol- I gen op zijn tocht door vele lan- I I den. Hij zal zijn ogen goed de I I kost geven en daardoor veel I kunnen verhalen over de din- J NOORDWIJKERHOUT D'66 heeft met het oog op de komende j gemeenteraadsverkiezingen een con- cept-gemeenteprogramma opgesteld. dat op een tweetal openbare verga- i deringen ter discussie wordt gesteld. De bijeenkomsten worden gehou- j den op 16 februari (8 uur) in café restaurant „Zomerzorg" in de Zilk en de daaropvolgende dag in Hotel Zegers in het dorp. De party ageert in haar concept programma tegen het ondemocra tische feit, dat alle zetels van het college van B en W. worden inge nomen door één partij (KVP), die 60% van de raadszetels bezet. Ook is D'66 er voor zoveel mogelijk ge bruik te maken van de in de ge meentewet opgenomen mogelijkheid, om in bepaalde raadscommissies ook deskundige, niet-raadsleden op te ne men. D'66 is voor instelling van een speciale commissie voor de behande ling van bij de raad ingediende be roep- en bezwaarschriften en vindt dat de burgers recht hebben op een gemotiveerd art woord binnen twee maanden. Voorts wil zij de open heid van het gemeentelijk bestuurs beleid bevorderen door raads- ei commissie vergaderingen zoveel ma gelyk openbaar te maken, openban hoorzittingen van de raad vóór jaarlijkse verstrekking aan de ingey, zetenen van een overzicht van ha financieel beheer. Ondanks dat 4; in Noordwijkerhout .een chronisch ge. brek is aan woningwetwoningen vooz minder draakrachtigen vraagt df party zich af of het zinvol is, om met de bouw van deze woningef door te gaan. Alle aandacht moet be,t steed worden aan de bouw van pre'5 miehuur- en premiekoopwoningei Hoogbouw dient in het landelij] Noordiwijikerihout te worden verme-[ den. Voorts is D'66 voor tegemoetkoming bij ontr van krotten ruime bij dn ge by woningverbetering en reger matige publicatie van subsidieregel lingen op het gebied van de woningp bouw. ruin» truiminr' bij dra!- ik mijn terugreis 'per boot of vlieg tuig) heb verdiend. Daarna kom ik weer naar Warmond. Myn klanten moeten er echter rekening meehou- den, dat ze me een jaar of twee niet zien. Gelukkig steunen ze me thuis heel erg. Dat is belangrijk om zo'n ideaal te kunnen verwezenlijken. Geloof maar, dat de Warmonder onderweg zijn ogen de kost zal ge ven. Hy houdt van de natuur, hij wil gx-aag nader kennis maken met de landen, die in het reisschema zyn opgenomen en met de volkeren en hun cultuur. Over het talenprobleem maakt hy zich geen zorgen. Filmca mera en fototoestel zijn attributen, die beslist niet in zijn reisbagage zul len ontbreken. Zegt Mai-tien: Alles wat belangrijk en interessant is leg ik vast op de gevoelige plaat en bo vendien houd ik van de gehele reis een dagboek by. Dat is leuk voor later. „Liefst zou - „Wereli-deiziger" Ver sluijs de reis naar Australië met z'n tweëen maken. Zyn zuster: Ik wil wel mee. Och, dat is niets voor jouw. Je bent nog te jong, repliceert Martien. Wanneer er echter een Jon geman of een meisje is, met dezelf de ideeën als de Warmonder. dan mag hy of zy gerust mee. Voor waarde: belangstelling voor landen, cultuur en bewoners. Martien Versluijs (22) is nu nog druk bezig met het bedienen van zijn klanten. Over enkele maanden zegt hij ze voor een iaar of twee vaarwel. Zijn broer zal dan de melkwijk van hem overnemen. (Foto LD/Holvast) Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Joost, z. v. J. C. Roskam en E. Reu vers. Timothy Wilhelmus, z. v. W. M. Westerling en K. R. Clarke, Ferdlnan- dus Jozef Maria, z. v. F. J. M. van Gelzen en C. M. T. Kerkvliet. Leander Martin Alexander, z v. B. D. M. Schadler en N de Ridder, Aarnoud Wolfert Frederlk. z. v. G Broekhuis en M. van der Bend, Anja, d. v. J Versteegt en W. van Beelen, Richard Thomas Bastiaan Pieter, z. v. J. van der Berg en G. W. J. Kanbier. Jenni fer. d. v. A. Witteveen en C. Verhoe ven, Alice, d. v. F. Maat en A. Hoek. Jolanda, d. v. T. Kramer en H. F. Har- tevelt, Monika Cornelia Johanna, d. v. C. van Egmond en K. laverveld, Ni kolai Marlus Konstantijn. z. v. B. Dontchev en E. Lambrechts. Christine Johanna Alexandra, d. v. J. Smitte- naar en H. C. Fierman, Justine Su zanne. d. v. R. W. Starreveld en H. A Wilton. Rosemarijn Juliatte. d. v. R. W. Starreveld en H. A. Wilton, Edward Pieter, z. v. P. T. TJittes en J. M. Standaar, Dirk Jacobus Cornells, z. v. R. Verhaar en M. H. P. van der Luit. Falco Vernard Albert, z. v J. A. B. Paul en H. W. S. Bloemendal. Rober- tus Hendrik, z. v. J. J. Honsbeek en J. L. van Lith. Mariëlle Jo Ann, d. v. J. N. J. Caspers en G. H. Rodenburg. Marco, z. v. H. P. Tettero en H. A. van den Broek. Michiel Arnoud. z. v. I. G. Sólyomvari en A. J. de Pijper. Kim. d. v. R, M. de Zwaan en M. van Venetien, Henriëtte, d. v. C. Hagen en G C. de Bie, Miranda Maria Cornelia, d v. H. G. van der Ploeg en C. J. van Spronssen, Natascha Hildegard. d. v. H. L. Schrijer en I. C. Srkeveld, Reinler Paul, z. v. G. H. M. Posthup mus Meyjes en E M. H. Krantz. Ro bin. z. v. J. Struik en C. J. Noppe, Arte Wilhelmus Cornells, z. v. C. van der Plas en J. L. C drubbel, Michael, z. v. G. Evers en C. Bodaan. Nancy Nathalie, d. v. L. van Eersel en M. C. van Kuijk. Helena Margaretha Joan na. d. v. J. N. M. Duivenvoorden en J. M. M. van Schooten. Mark Francis, z. v. J. J. Jaakonkari en J. P. Web- ner, Stephen, z. v. J. de Nie en P. C. van Iterson, Armand Hermanus Leen- der, z. v. H. van Houten en C. van Haai-lem. Robben Anthonius Johanes. z. v. N. C. J. de Romijn en A. P. van Velzen, Daniël Immanuel Maria, z. v. P N. M. van Lieshout en O. L. de Roo, Bart Johan. z. v. H. Obertop en M. B. Boogaerdt, Johanna Maartj, d. v. W. C. Gieling en J. Varkevisser. Babette Elisa, d. v. W. D. Ouwerkerk en E. van der Laan. Sandra Cornelia, d. v. N. Hoppers en C. Kromhout. Johan nes Jacobus Jozef. z. v. D. van den En- de en J. C. Smit. Kim. d. v. W Klun- hout en A. P A. l'Axni. Aaltje Andrea, d. v. H. A. van Leeuwen en M. Berk- heij. Cornells Hendrikus Christiaan. z. v. C. Vianen en H. C. Kampman. Jac queline. d. v. J. A. Van Leeuwen en E. Stikkelorum. Alwin Albert, z. v. A. Agustinus en G. J. Hart. GETROUWD J Platteel en J. J. van Kuyeren, E. J. van den Brink en Pajonzeck. C. C. A. de Nooijer en M. van der Steen, W van der Zwart en C. J. Kiel. OVERLEDEN J. W. Minten, 74 jr. man. E. van der Kraats. 57 jr. vrouw, F. E. van Brug gen. 81 Jr., wed. v. A. A. van Dam. P. Devllee, 81 jr. echtg. v. M. J. Abina, F. Marck, 67 jr. man. C. M. Mank, 57 Jr.. echtg. v. J. J. van der Vlugt, H. van Bakkum. 71 Jr.. man. W. Teske. 66 jr, man, G. van der Ploeg. 74 Jr.. man. H. J. van der Burg. 82 Jr. man, J. J. Koornhof, 64 jr.. echtg. v H. Rol. M. Nuberg. 83 jr. wed. v. J. A. J. van den wyngaard, T. J. Geest, 88 Jr., vrouw. Brand in Sassenheini SASSENHEIM De brand, die in de nacht van maandag op dins- dat heeft gewied achter een slagerij annex opslagplaats van de zelfbedie ningszaak van Albert Heyn in Sas- senheim, bRjkt een schade te hebben veroorzaakt van negentig honderd duizend gulden. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De politie stelt hiernaar een onder zoek in. VOORHOUT Een dragline-ma- ohnist, met graafwerkzaamheden be zig in de Linnaeuslaan, .hapte" op een gegeven moment ook de plastic buis mee van de waterleiding met als gevolg, dat vele duizende liters water over de straat stroomden. Een ge deelte van de bewoners had tijdens uren geen druk meer op de water leiding. Omstreeks 5 uur In de mid- VOORHOUT De verraderlijke opkomende gladheid van gistermor gen heeft aan twee Noordwijkse in gezetenen. die afzonderlijk een auto bestuurden en enige inzittenden wa ren, parten gespeeld. In de flauwe bocht van de Leidsevaart ter hoog te van boerderij Langeveld slipten beiden om zo in de Leidsevaart te verdwijnen. Ongeveer op dezelf de plaats en even na elkaar. Geluk kig kregen beiden enkel maar een nat pak. Zij waren spoedig op het droge. Hun auto's zijn ook weer uit de vaart gehaald. (van onze parlementaire redactie)| DEN HAAG (GPD) Kamer» voorzitter mr. Van Thiel zal premiep De Jong vragen de Tweede Kamef deze week nog een schriftelijke ver8 klaring te doen toekomen van hep kabinetsbeleid rond het ongedaag maken van de benoeming van d'.o Jonckheer tot gouverneur van d| Antillen. P v.d. A-fractieleider dn" Den Uyl had hierom gistermiddag aan het begin van de kamervergali dering gevraagd. De heer Den Uyl had eerst on een i-egeringsverklaring willen vra gen, maar gaf er toch de vooi'keufj aan dat deze zaak volgende weeu bij de begroting van de vice-minis' ter-president (koninkrykszaken) aai de orde wordt gesteld. Hy steld daarbij als voorwaarde dat premie De Jong bij het debat aanwezig zs zijn. Ook dit verzoek zal voorzitl Van Thiel namens de Kamer d< itte* loeij Voetbal Tot coach van het Hongaarse nationale elftal is be noemd Joszef Hoffer, chef van de sportredactie van het persbuieau MIT. Hoffer speelde vroeger in de hoogste klasse en had gedurende tien jaar de zorg over de Hongaarse jeugd. Hy zal zijn beroep blijven uit oefenen en het praktische werk aan een trainer overlaten, die nog aan gewezen moet worden. RIJNSBURG Op het terrein van camping Koningshof vond gisterochtend de informele be groeting plaats van burgemeester Kallenberg van Ti'von (Israël) waaraan in juli van dit jaar een aantal Rijnsburgers een bezoek zal brengen. De hoge gast werd door de voor zitter van het Nederland-Israël genootschap, de heer T. Bakker verwelkomd. Gisterochtend ivas burgemeester Kallenberg nog in New York en vanavond vliegt hij al weer terug naar Israël. Vanochtend heeft hij een be zoek gebracht aan veiling Flora het gemeentehuis en de tuin bouwschool. Vanmiddag ivas hij in de mavo-school, de Immanuel- kerk en het Spinozahuisje. Om vijf uur werd hij door burgemees ter B. H. Koomans op het raad huis begroet. Het aantal deelnemers (zeven tien) voor de uitwisseling is nu rond. Dit deelde de heer Bakker aan To'vons eerste burger mee. Bij de begroeting bood hij de heer Kallenberg een lepel met het wapen van Rijnsburg en een re productie van de herovrmde kerk aan. Burgemeester Kallenberg toon de zich verheugd over de harte lijke ontvangst. Hij vertelde dat hij van mening is dat de heer Bakker nog meer van Ti'von weet daji hij zelf. Hij besloot zijn toespraak met de loens dat de Rijnsburgers in Ti'von met evenveel gastvrijheid zouden worden ontvangen als hij nu had ondervonden. Hierna speldde hij de heer Bakker een gouden speld op namens het stadje Ti'von. Een woord van dank was er ook voor de eige naars van de camping, de familie Kromhout, voo rhet gastvrije ont vangst. Ongeldig Het Indiase hoogge rechtshof in Nieuw Delhi heeft de nationalisatie van de 14 grootste banken in het land ongeldig ver klaard. Door deze verrassende uit spraak is premier Gandhi gedwon gen tot het nemen van nieuwe wet telijke maatregelen om de nationali satie er tenslotte toch door te krij gen. Diefstal in Boskoop DEN HAAG/BOSKOOP Ee achttienjarige Amsterdammer moe zich voor de Haagse politierecht verantwoorden voor een inbraak di hij in Boskoop had gepleegd. Aa hem zal vermoedelijk nog meer te laste worden gelegd. Hij deelde m< deel te hebben gehad in ongeveer 2 auto-diefstallen. Het ging nu echter om een inbrai in een winkel waar hij elektrisch apparaten had ontvreemd. Deze nai hij in een gestolen auto mee. Juii op het goede moment haalden tw< politie-agenten een streep door rekening. Bij deze inbraak werd h vergezeld van twee Jeugdige Rotter dammers. Voor de Boskoopse affaire eiste officier acht maanden gevangeni straf tegen de Amsterdammer, waai van twee maanden voorwaardelijk e tegen de Rotterdammers zev maanden, waarvan twee maande voorwaardelijk met aftrek van vooi arrest. Het vonnis zal 24 februari w ALPHEN AAN DEN RIJN Het ziet er naar uit, dat Alphia na Alphense Boys de tweede vereni ging is voor wie in het nieuwe sportpark „De Bijlen" de eerste paal de grond in wordt geslagen voor de bouw van een riant club gebouw. Dit nieuwe clubgebouw gaat zonder meer alle voorgaande clubgebouwen en kantine's, die de vereniging in het verleden heeft gehad, o vertreffen. Dat mag dan ook beslist wel, want de prijs die de Alphianen hiervoor zullen moeten neertellen gaat ver boven de ton uit. Het nieuwe clubgebouw omvat on der meer een conversatiezaal van 16.75 meter lang en 10 meter breed met een buffet van ongeveer vijf meter breed en daarachter de keu ken. Er zijn voorts een bestuurska mer van 7,75 meter bij 4 meter, een massagekamer, een magazijn voor de keuken en een magazijn voor spel- artikelen, zoals sjoelbakken, dam- en schaakspellen en tennistafels. Er zyn voorts afzonderlijke dames- en herentoiletten. Alle ruimten zullen van een centrale verwarming wor den voorzien. Het geheel heeft een lengte van 30,14 meter bij 10 meter en 3.40 me ter hoog. Voorts is er rekening mee gehouden, dat in de toekomst tevens een saunabad aan het complex kan worden toegevoegd. Een nieuwigheid in de Alphense sportwereld, waal zeer zeker een dankbaar gebruik van zal worden gemaakt. De Alphense Sportraad heeft zich over het ontwei-p van de v.v. Alphia bijzonder gunstig uitgesproken, om dat dit van alle ingediende onder werpen wel het meest aanspreekt. Er is natuurlijk veel glas in het ge heel verwerkt, vooral ten opzichte van de conversatiezaal. Het geheel zal in een frisse baksteen worden opgetrokken en waar mogelijk zal er van z.g. Muwi-blokken gebruik wor den gemaakt. Begrijpelijk, dat bestuur en verdere - - --fc De noordgevel van het cZmöu gebouw, die gericht is naar he\ hoofdterrein van Alphia, met on[ i der de schoorsteen van de cenw trale verwarming de hoofdingang VI leiding van Alphia bijzonder zijn in|L genomen met dit nieuwe bezit, daL men begin september, dus nog vooh. de nieuwe competitie, in gel bruik hoopt te kunnen nemen. p De aanbesteding zal morgenavond01 in hotel Centraal plaats vindea waarna hopelijk met spoed met her8 werk kan worden begonnen onder1 leiding van het architectenbureau jL H. Bodegraven, A. N. van Donkelaair P. Groenhart en N. Vroman uit Al- phen aan den Rijn.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6