tegengevallen Eerste en tweede team van VEGLO kampioen Geesink - „rebellen" weer beschikbaar to-tips slri van Polanen terug uit Rusland: a 'avend Kangeroes laatAMVJ-RLCV Pijnlijk Vertrouiven in bestuur I* „balcompetitie „Driemaal scheepsrecht" in promotiestrijd? zorgen Huisdamtoernooi van DCL LFK«iR UPON) DIJSSEIBLOEH J ïjfde damzege van Huisman 11 FEBRUARI 1970 PAGINA 13 SCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD (Door Bert Paauw) LEIDEN Adri van Polanen, de Leidse judoka van sport school Luiten die samen met Europees- en oud-wereldkampioen Wim Ruska een week in Rusland heeft doorgebracht, is giste ren bepaald niet laaiend enthousiast op Schiphol teruggekeerd. „De trip is een beetje een sof geworden", vertelde de 23-jarige Leidenaar gisteravond in zijn woning aan de Apollolaan. Met „een sof" doelt hij op de door hem en Ruska in Rusland gele verde prestaties die inderdaad weinig indrukwekkend waren. ziet dan denk je: „Wat hebben we het hier in Nederland toch rijk". De levenswijze van de Russen is erg so ber. En dan die kleren die die men sen aanhadden. Wim zei nog dat het hem aan de tweede wereldoorlog deed denken. Op straat werden we nagekeken, omdat we naar Russi sche begrippen nogal opvallend ge kleed gingen. De mensen probeerden ook alles van ons te kopen. Het is wel een vriendelijk volk en voor het toernooi toonden ze veel be langstelling. Er kwamen maar even tjes zo'n 12 k 13.000 man kijken. Die toeschouwers gingen flink tekeer, maar waren niet onsportief. Verder was het toernooi goed georganiseerd en werd er ook de nodige publiciteit aan gegeven. Wc zijn nog voor de tv geweest met zo'n kosmonaut, z'n naam ben ik vergeten. Ach, het was alles bijeen toch wel leuk". ADRI VAN POLANEN De heren van Kange- n opnieuw een goede rerd. In de Vijf Mei-hal RLCV in vijf sets ge- foes moest het zonder ken en Hans Oudeman Jynakken en Coos Ta- 2 nu voor de taak voor Tivalskracht te zorgen, r Kangeroes was Jaap viagen weer ouderwets jiard Huusse ook steeds or met zijn verrader- ppen, anders was het kijnlijk fout gegaan, i de eerste en de tnvee- linimale marge, 15—13, bek er op dat Kange- 7.ege zou gaan noteren. het technisch betei van Coos Taconis het ifellere. maar eveneens t? volleybal van AMVJ/ ferde set in balans. Toen j onnodige foutjes de j-15 vo orde gasten. Ze p door, veroverden een prong, 3—6, 58 en pen die uit naar een pinst: 158 en 2—2. Ir Kangeroes dat de in rlore gegane voorsprong i—3 (7—8 en 7—9), niet Storting leidde. Dat zou, havende formatie, niet zijn geweest. Kangeroes ?ich schrap. De achter- teniet gedaan en weer arbiters De arbiters P. Ouwer- g) en L. v. Amerom geseletceerd voor de seizoen te formeren zaterdagvoetbal. 12 3 ■leeds Duisb. or. D. IHertha - -RW Essen in een voorsprong omgezet. 109, 1310 en 1410. De zaak leek be keken, maar toch had een plotseling weer nerveus Kangeroes tegen een vertwijfeld vechtend AMVJ /RLCV nog vijf matohpunten nodig alvorens Jaap Broersma met een smash recht door het midden aan alle twij fels een einde kon maken, 1513. Vuur De dames \an Kangeroes hadden tegen Flevo de zege kunnen behalen als er m^ar eens wat vuur in de ploeg was geweest. De eerste set ging verloren na een voorsprong van 73, 129 en 1312. De tweede set werd gewonnen na 63, 611 etn wel met 1816. Heel vlot trok Flevo de derde set naar zich toe. 159. By 1113 in de vierde set leek Kangeroes ver loren. De aanval presteerde niet zo bar veel mee-- Wil Goedhart is op geen stukken na meer zo trefzeker aan het net als zij aan het begin van de competitie was. terwijl Adri van der PlasSmit bij het springen nog behoorlijk last van haar enkel scheen te hebben. Hoe het zij, Flevo ïegde heel wat meer overtuigend slagwerk in de weegschaal en daar had Kangeroes niet van terug. De gasten wilden echter bij 1311 de winst forecren en in hun enthou siasme maakten zij fouten die Kan geroes de service teruggaven Het werd 1313! De T.-O. van Flevo was goed gekozen. Kangeroes moest de service prijsgeven en kwam daarna niet meer aan bod, 1513 en 31 voor Flevo. Castellum is volkomen van slag af. Tegen Kangeroes' tweede formatie kregen de Alpnenaren geen been aan de grond, getuige de score 153, 159 en 159. Op uitnodiging van de Russische Judobond en na „uitverkiezing" door de keuze commissie van de Neder landse Judo en Jiu Jitsu Bond stap ten van Polanen en Ruska vorige week dinsdag in het vliegtuig, rich ting Moskou, 's Avonds om 6 uur ar riveerde het tweetal in de Russische hoofdstad waar de nacht werd door gebracht. De volgende dag lieten de Nederlanders zich „afzakken" naar het zuidelijk gelegen Tblissi. In die plaats werd een groot internationaal toernooi georganiseerd. Dat toernooi leverde Ruska en Van Polanen niet de gehoopte en misschien ook enigs zins verwachte lauweren op. Adri van Polanen, gemakke lijk formulerend: „Vooral Ruska deed het niet best. In de eerste par ty werd hij al gewipt en nog wel binnen de twee minuten. Voor een oud-wereld en Europees kampioen natuurlijk wel een beetje pijnlijk. Maar ja, Wim had het erg moeilijk. Hij was die paar dagen door wat ge brek aan goed voedsel vele kilo's af gevallen en dat had hem enigszins verzwakt. Bovendien waren de Rus sen er op belust hem te onttronen. De Russen zijn conditioneel erg goed, maar schieten qua techniek nogal tekort. Dat tekort camoufleren ze door een soort „vechtjudo" wat hen tot moeilijk te bestrijden tegen standers maakt. Overigens, Wim heeft zijn vroege uitschakeling erg sportief opgenomen. Hij is een geweldige sportman, een goede win naar maar een nog betere ver liezer". Zelf bracht Van Polanen het by de middengewichten tot de derde ronde waarin hij op beslissing van de scheidsrechter tot verliezer werd verklaard. Die nederlaag zit de Lei denaar niet erg lekker. „Ik stond te genover een Rus. We ontliepen el kaar maar weinig in kracht. Ik dacht aan het einde van de partij en ik was niet de enige dat ik wat licht voordeel had behaald. Maar de Russische scheidsrech- rvis* i p ter kende zijn landgenoot de over- <4/ O 7 llPtPlt winning toe. Die Russische scheids- Hvvll rechters drukten trouwens duidelijk J n» een negatief stempel op het toer- IlJlcinClClC nooi. Ze floten erg in het nadeel van de buitenlanders". Die „buitenlanders" waren o.a. ook Polen, Hongaren en Fransen. Van Polanen: „Frankrijk was event jes met een ploeg van 15 man geko men, met een coach en met een chef d'equipe. Wim en ik waren volko men op onszelf aangewezen. We heb ben ons best gered maar als je naar andere landen, zoals Frankrijk, kijkt waar met flinke subsidies wordt ge werkt, dan ga je toch wel eens wat nadenken. Je bent per slot van rekening een week -van huis, een week waarin niets wordt verdiend maar waar wel geld by moet. En het is zó, wat Rus ka al vaak heeft gezegd: „Het ma ken van trips en het behalen van Europese en wereldtitels is leuk. maar met een titel kun je de bak ker niet betalen". Van de stad Tiblissi heeft Van Polanen niet zo erg veel gezien. „Wim en ik hebben ons dermate se rieus voorbereid op het toernooi (dat op vrijdag en zaterdag werd gehou den) dat we echt niet veel zijn uitge gaan. Er viel trouwens weinig te be leven. Als Je die Russische mensen De kampioensteams van VEGLO: zittendv.l.n.r. de dames M. Wong, T. v. Houten, S. Fre- drikzs en H. van Balgooy (inzet). Staand, v.l.n.r. de heren T. Wong, E. Guérin, M. van Balgooy, M. Hol stede en J. Guérin. Blessure De kort geleden in het huwelijk getreden Leidenaar heeft er dan ook geen spijt van dat hij is gegaan. „Je doet weer eens wat intemationatio- nale ervaring op en dat is belang rijk. Per slot van rekening hoop ik nog eens aan de Olympische Spelen mee te kunnen doen of althans aan de Europese kampioenschappen voor senioren". De Europese titelstrijd bij de junioren leverde middengewicht Van Polanen in '66 een gouden en in '67 een zilveren plak op. In zijn dikke plakboeken staan verder nog drie Nederlandse jeugdtitels, drie tweede plaatsen bij de senioren (ach ter Jan Snijders), vele Zuidholland se kampioenschappen, interlandwed strijden en nog een reeks andere suc cessen vermeld. Zaterdag kan Van Polanen z'n se rie interlands weer met één opvoe ren. De Leidenaar staat opgesteld in het Nederlandse team voor de ontmoeting in Utrecht met de West duitsers. Van Polanen: „Ik weet nog niet zeker of ik wel meedoe. Twee weken geleden heb ik op de Sport school m'n knie geblesseerd en die blessure is in Rusland erger gewor den". (Van onze badmintonmedewerker) LEIDEN Zowel het eerste als het tweede team van VEGLO zijn dit weekeinde kampioen geworden: resp. in de afdeling II van de tweede en afdeling IV van de derde klasse. VEGLO I stuurde Shell I met 80 naar huis en de beslissende derby Smash IVEGLO II eindigde met 26. Meerburg behaalde een reglementaire 80 tegen Panache. In een ondanks alle spanning spor tieve wedstrijd heeft VEGLO II re vanche genomen voor zijn thuis ge leden nederlaag tegen Smash. Toch kwam Smash het best uit de start- ALKMAAR <GPD> Eredivisie club AZ'67 heeft een beroep op de gemeente Alkmaar gedaan tot fi nanciële steun. De Stichting Alkmaar Zaanstreek heeft in de afgelopen maanden der gelijk grote verplichtingen op de schouders genomen, o.a. met trans fers, dat de club in liquiditeitsmoei lijkheden is gekomen. Deze gang van zaken is mede veroorzaakt door de lagere wedstrijdopbrengsten en een kostenverhoging van ruim 25 pro cent. Vooral de kosten van training en de vergoedingen aan de spelers spelen AZ'67 hierbij parten. Het stichtingsbestuur vreest dan ook. dat er dit jaar een exploitatietekort van 125.000 gulden zal zijn. Bugemeester en wethouders van de gemeente Alkmaar stellen voor AZ'67 de helpende hand te bieden met tweemaal een subsidie van 50.000 gulden en een krediet van 125.000 gulden. Het voorstel daartoe zal vol gende week in de Alkmaarse ge meenteraad worden behandeld. LEIDEN Het huisdamtoernooi van DCL heeft enkele verrassende uitslagen opgeleverd. Clubspelers als Zeegers en Sloos moesten hun meerdere erkennnen in de huisdam mers Meijs en P v. d. Wekker. In de hoofdklasse streden Blom en v. Duy- venboden verwoed om de zege. Een afgrijselijke blunder van laatstge noemde kostte hem de winst. De uitslagen luiden: hoofdklasse: W. Nijenhuis W. F. Olivier 02. D. J v Duyvenboden W Blom 02, H. Brouwer C. Hakemulder 02, W F. Olivier W Blom 1—1, A. v d. Putten W. Nienhuis 1—1, H. Brouwer D. J v. Duyvenboden 11, C. Hakemulder J. d. Vink 0—2. Stand 1. W Blom 5—7, 2. D van Duyvenboden 57, 3 J. de Vink 34. 4 C. Hakemulder 5—4, 5 W Olivier 2—3. 6 W Nijenhuis 53, 7. A. v d. Putten 2—1, 8. H Brouwer 3—1. Afdeling met huisdammers: J. d. Wekker A. Bonte 2—0, J. Ver mond H. v. Noort 02, P. Zee gers L. Meijs 02, P d. Wekker M Sloos 2—0, L. Meijs M. Sloos 2—0, H v. Ncort P. Zee gers 02. A. Bonte J. d. Vogel 02, J. d. Wekker J. Vermond 2—0. Stand: 1. J. de Wekker 57 2. H v Noort 5—7. 3. L. Meys 4—6, 4. M Sloos 5—6, 5. P d Wekker 3—4. 6. J. d. Vogel 44. 7 P Zeegers 54. J. Vermond 42, 9. A. Bonte 40. blokken. Wong werd gedecideerd ge klopt door de steeds beter worden de Spadon: 154, 158. Eveneens te genvallend maar dan voor Smash was de partij Laman Hofstede: 615, 9—15. Ook in de partij tussen de da mes Smith en Fredriksz bleef de verwachte grote strijd uit: 111. 2—11. Slechts tussen de dames Slijkhuis en Wong ontspon zich een werkelijk spannend duel: 811, 912. In het eerste gemengd dubbel, Smith/ Laman-Fredriksz/J Guerin ging de eerste game gelijk op: 1418. 815. Topper van de avond was het tref fen tussen het tweede koppel Slijk huis/Spadon en het echtpaar Wong. De geweldige vechtlust van Spadon. wiens woeste strijdkreten tot ver in de omtrek te horen waren, gaf I hier de doorslag: 1518. 1816. 18— j 14! Een voortreffelijke wedstrijd was 1 ook het H. D.: Spadon en Laman za- i gen ditmaal geen kans het duo Hof- j stede/Guerin te kloppen: 615. 16 17. Het damesdubbel werd eveneens een VEGLO zege: 13—18, 15—11, 10—15. VEGLO I heeft weinig moeite ge had met het reeds gedegradeerde Shell E. Guerin opende de score na een wat onzeker begin tegen Kiepe: 158. 151. De onvast spelende Van Balgcov had 3 games nodig tegen Hebenaar Mevr. v. Balgooy kreeg aanvankelijk goede tegenstand van mevr. Kiepe. In de tweede game was het snel gebeurd: 115, 110. Ook mevr. v. Houten had het niet al te moeilijk tegen mej. Kulik: 111, 113. Noch in de twee ge mengd dubbels, noch in het heren of dames dubbel hoefden onze stad genoten een game af te staan. Voor VEGLO I betekent dit het derde kampioenschap in successie in deze klasse. De twee voorgaande malen werd de promotiewedstrijd verloren. Hopelijk gaat „driemaal scheepsrecht" voor de Leidenaars ook op. Op 22 februari vinden op nog onbekend (neutraal) terrein de pro motie wedstrijden plaats. VEGLO I ontmoet de kampioen van de afd. 4 Drop Shot III uit Den Haag en VEG LO II krijgt Arnhem n als tegen stander. ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Leiden LEIDEN In de zevende ronde van de finale om het kampioen schap van de Leidse Districts Dam Bond werd er door enkele spelers nogal geblunderd. Huisman forceer de in de hoofdklasse tegen v. d. Kwartel vrij snel een damdoor- braak. Het leverde hem de vijfde overwinning op. Passchier brak te gen Klinkenberg eveneens door naar de damlyn. Hy is n ude voornaam ste concurrent van Huisman gewor den. In de eerste klasse moest Krom hout tegen Fernandusse zijn eerste nul incasseren. Zijn koppositie werd echter niet aangetast omdat rivaal v. d. Putten tegen Loomans ook ge heel van slag af was. De uitslagen van de zesde en ze vende ronde luiden: Hoofdklasse: Huisman Passchier 11, v. ei Kwartel v. Beelen 11, v. d. Wiel de Frankrijker 02, Vrolijk v. Duyvenboden 02. Bronstring Klinkenberg 02, Passchier Klinkenberg 2—0, Fase Bronstring 0—2, v. Bellen v. d. Wiel 0—2, Huisman v. d. Kwartel 2—0. De stand luidt: 1. Huisman 712, Passchier 7—10, 3. v. d. Wiel 6—7, Klinkenberg 67. 5 De Frankrij ker 66, 6 A. v. Beelen 76, 7 Bronstring 6—5, 8 v. Duyvenbode 6—5. 9 Fase 6—4, 10 Vrolijk 5-5. 11 v. d. Kwartel 63. Eerste klasse: De Grootv. d. Putten afg. .Kromhout Fernandus se 02, Loomans —Dorsman 11, Fernandusse De Groot 20. v. d. Putten Loomans 02, Dorsman Kromhout afg. De stand luidt: 1. Kromhout 69, 2. Fernandusse 68. 3. v. d .Putten 56, 4. Loomans 66, 5 Dorsman 65. 6. De Groot 50. UTRECHT (GPD) De zes leden van de Utrechtse Kodokan Dojo (Sportschool Anton Gee sink), die de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond in een brief hadden laten weten zoveel bezwaren te hebben tegen de trainingen van de kernploe gen, dat ze voor de eer bedankten, hebben gister avond in Hotel Terminus hun grieven uitgebreid mondeling naar voren kunnen brengen. Het re sultaat was dat het vertrouwen in het bestuur volledig is teruggekeerd, nadat voorzitter Jaap Methorst en secretaris Wim Luiten hadden be loofd dat de judoka's inspraak zullen krijgen in de manier van trainen. De zes stelden zich direct weer beschikbaar voor de nationale teams. Vijf van de zes komen zaterdag in de sporthal Catha- rijne uit in de interland tegen West-Duitsland. Anton Geesink, bij de gesprekken aanwezig, onthield zich van elk commentaar. Hij bracht de avond zwijgend door, zodat zijn leerlingen Johan Kooy. Martin van der Molen. Jan Snijders, Ernst Eugster. Peter Snijders en Henk Kruijs hun stand punt zelf moesten verdedigen. Dat deden ze der mate bekwaam, dat Geesink dat als een van de meest positieve dingen van de avond karakteri seerde. „Nu hebben ze bewezen een eigen mening te hebben". Voorzitter Methorst en Luiten wezen er na drukkelijk op dat geen van de partijen prestige verlies heeft geleden. „Hier was geen sprake van dreigementen, maar van voorwaarden. Geesink en zijn jongens zijn bepaald niet door de knieën gegaan, zoals reeds vóór dit gesprek is gesugge reerd. Nu de problemen zijn opgeruimd, realiseren we ons wpl allemaal dat de wijzigingen in trai- ningsopzet en aanpak niet op stel en sprong zijn te realiseren. De wensen van de Geesink-boys moeten worden besproken met de trainers en de andere leden van de kernploegen. Dat vergt tijd, maar zal op korte termijn gebeuren. Het is een harde noodzaak dat elk geselecteerde judoka vol daan een centrale training verlaat. Het bestuur van de N.J.J.B. ontkende ten stel ligste dat het gesprek bespoedigd is door de ne derlaag van het nationale team tegen Frankrijk en de komende strijd tegen West-Duitsland en de Europese kampioenschappen in mei in Oost- Berlijn. Over de andere twistpunten, zoals de contro verse Geesink contra de „twaalf gezworenen" (anti-Geesink judoleraren), is niet gesproken. Geesink ziet de harde noodzaak daarvan trou wens niet in. „Want, als we tot een verzoening zouden komen, kunnen ze niet anders doen dan mij weer opnemen in de gradencommissie. Een ge sprek zou tot achtergrond hebben mijn „eerher stel". Dat gaat me te ver", aldus een zeer voldane Geesink, die zijn internationals gisteravond vlak voor de bespreking in de dojo onder handen nam. Uiteraard kwam het leerplan ter sprake toen de journalisten werden toegelaten. Wim Luiten: „De vorige keer is de demonstratie door vele redenen een flop geworden. Geesink krijgt absoluut de kans zijn plan te demonstreren". Dat heeft hij vorige week gedaan voor een groep van ruim 100 m.o.-leraren in de lichamelijke opvoeding. Anton Huiskes vroeg na afloop aan de groep demonstre rende studenten l.o. hoeveel bijlessen ze voor deze magnifieke vertoning van Geesink hadden ge kregen. Het antwoord was: de normale tien les sen, geen minuut extra. Dat moet de judobond genoeg zeggen Het Nederlandse team voor de interland tegen West-Duitsland ziet er nu als volgt uit: SENIOREN: Lichtgewicht: Chen en Kooy; halfmiddenge- wicht: Schneider en Fennell; middengewicht: J. Snijders en Van Polanen; half zwaargewicht: Eug ster en P. Snijders; zwaargewicht: Ruska en Eve- leens. JUNIOREN: Lichtgewicht: Brandt; halfmiddengewichtt Boersma; middengewicht; Siekman; halfzwaar- gewicht: Wepen; zwaargewicht: Kruijs; ADSPIRANTEN. lichtgewicht: Florentines; half middengewicht: Van Rekom; middengewicht: Lievens; half zwaar gewicht: Klein; zwaargewicht: Koers.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13