„De fout ligt helemaal bij trainer Broekman" ,Een speler als Cruijff heb ik niet nodig' Koerstips Verbitterde Visser op Schiphol Gunstige loting voor schaatsenrijdsters Praten AZ-trainer Robert Heinz Dikke ijslaag op veld van GVAV Geen meestertitel voor Hartoch HVL - Hermes 2 Katwijk I naar eerste klasse? Njord-beker voor Jaap Kramers EATERDAG J1 JANUARI 1970 PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SCHIPHOL (ANP) Een verbitterde Klaas Visser, die inoeite had zijn opgekropte woede te beheersen, is gisteravond uit Inzeil op Schiphol teruggekeerd om het komende week einde in Heerenveen aanwezig te zijn bij het Europese schaats kampioenschap voor dames. De 30-jarige trainer van de voor dit kampioenschap gepas seerde Akke Falkena wilde niet onthullen, welke tactiek hij in deze plotseling hoog opgelaaide kwestie zal gaan volgen. Ver der nam hij echter geen blad voor de mond. „De fout ligrt helemaal by Kees Broekman" zei hij, ,,en die fout is terstond na de nationale kampioen schappen van 3 weken geleden ge maakt. Akke was vyfde en had op grond daarvan meteen definitief in de ploeg moeten worden opgesteld.. Nadien is ze in Da vos nog een keer I derde geworden en vyfde en toch j heeft Broekman haar laten vallen, j Nu dreigt ze het slachtoffer te wor den van nog meer selectie-wedstrij den. Ze is als een lor weggeworpen. Zoudt u zich zo'n behandeling laten welgevallen? Ze heeft groot gelijk als j ze er de brui aan geeft en niet lan ger met zich laat sollen". Naar bekend heeft Broekman er na de nationale kampioenschappen op gestaan, dat Rieneke Demming uit Deventer, de 22-jarige verloofde van Eddy Verheyen, mee moest naar Davos, hoewel ze op de zesde plaats was geëindigd. In de selectie om de vyfde plaats nam zy aldaar de stryd op met Carry Geijssen en Akke Fal- i kena. Broekman liet tenslotte zijn keuze on haar vallen. Het eerste dat Visser nu gaat doen is praten met Akke Falkena zelf. zei I hij. Welk advies hij haar zal geven. is een open vraag. Na die gesprek zal hy een onderhoud hebben met AKKE FALKENA Voetbalprognoses ZEGE VOOR UVS TEGEN UNITAS? Wiert Wynia. de voorzitter van de technische commissie. Wel is het de ze commissie die in feite bepaalt welke dames worden uitverkoren, doch Visser wilde geen schuld op de commissie werpen. „Die moet nu eenmaal afgaan op het advies van Broekman als trainer", zei hij. ..Deze tc is heel welwillend, de beste die we sinds jaren gehad hebben". Toen men over die uitspraak ver baasd opkeek, ging Visser verder: „Voor mij staat vast. dat Broekman de slag al heeft verloren. En daar mee zo zette hij nader uiteen doelde hij op het feit. dat na de selectie van de ploeg met Carry Geyssen als reserve, dus na de keu ze van zes dames, ten leste Akke Falkena door de tc als zevende is aangewezen om mee te gaan naar Davos voor alweer een selectie met Carry Geijssen en Rieneke Dem ming. Dat de moeilijkheden Iets te maken zouden hebben met tegenstellingen tussn Friesland en Holland sprak Visser zonder meer tegen. Ook wilde hy geen kwaad woord zeggen van Rieneke Demming, die hij by de ko mende strijd in Heerenveen goede resultaten toewenste. „Het is van het grootste belang dat zy zich onder de beste 12 klasseert", meende hy en op een desbetreffende vraag: „Als het publiek in Heerenveen haar zou uitjouwen, zou dat ontzettend on- j sportief zijn". Volgens Visser was Akke bij de se lectie van maandag j.l. in Davos lichamelijk niet in staat nog eens de 500 en 3000 meter te rijden. Dat ze op grond van die slechte 3000 meter door Broekman aan de kant is gezet ten gunste van Rieneke en Carry achtte hij ten zeerste verwerpelijk. Klaas Vissr traint, al enige weken de Nederlandse jeugd <8 dames en 10 heren) in Inzeil, tezamen met Egbrt van 't Oever, die zich ook thans nog daar bevindt. Maandag keert Visser naar Inzeil terug. Men zal daar tot 16 februari blijven trai nen. (Van onze correspondent) ALKMAAR <GPD» Robert Heinz heeft als bondstrainer in Luxemburg geleerd dat je erg veel geduld moet hebben om iets op te bouwen met schaars mate riaal. Die ervaring heeft hij toege past op AZ '67. Sombere lieden kregen vele malen van hem te horen dat er ééns een einde zou komen aan de povere prestaties. Men moest dan alleen wel rus tig afwachten, niet in paniek raken. En vooral: vertrouwen blijven stellen in spelers en trai ner. Heinz wist de rust in Alkmaar te bewaren ondanks droeve re sultaten van zyn team en slaag de er op den duur in iets van zijn geduld en zelfvertrouwen over te brengen op de spelers. Het was de basis voor een in drukwekkende opmars, die, vol gens Heinz, ook morgen wordt voortgezet. Want na Feijenoord. is men in Alkmaar alleen nog maar bang voor Ajax: „ADO. ach dat is geen probleem AZ '67 is de laatste acht wed strijden waarvan vijf uit ongeslagen gebleven. Heinz: „Ik heb altijd wel gezegd dat er kwaliteit in zat. Langzaam zijn we daar ook profijt van gaan trekken. Onze fout is alleen ge weest dat we te veel verdedigend speelden. Je tegenstander kon de hele wedstrijd blijven stormlo pen. Nu nemen we het initiatief in eigen hand. door in het mid denveld te regeren. De jongens hebben ook veel meer plezier in het spel. hebben meer vrijheid, mogen bij wijze van spreken als dartele lammeren over het veld draven". Waarna hij er op wijst dat het „met plezier voetballen" de be langrijkste oorzaak is van het plotselinge Alkmaarse succes. ..Er is er niet een bij die „pro- fisch" is. Voor wat hun inzet en enthousiasme betreft zijn het amateurs. Fors betaalde ama teurs dan. want hoe langer ze ongeslagen blijven des te hoger wordt de premie". Heinz, vol overtuiging: „Een hecht enthousiast team is het allerbelangrijkste. Ik ben bly dat wij nog geen ster hebben. Zo is het beter, we hebben geen Cruyff nodig. Dat zou de ver houdingen in zo'n ploeg alleen maar verstoren. Je zou er slech ter door gaan spelen!" Om wille van de „winning- *mood" weigert hij tot nu toe wij zigingen in de opstelling aan te brengen. Hoewel er voldoende kandidaten zijn: mensen als Siem Tym, de Poolse internatio nal Liberda. De Jager en Kleef blijven aan de kant Waarna hy even somber te- rugpeinst over Luxemburgse tij den: „Het is niet zo plezierig om daar trainer te zijn. Er wonen weinig mensen. Je hebt dus zo weinig materiaal. Er is bijna geen eer mee te behalen, alleen met het pionierswerk misschien. Met het van de grond af opbou wen door jongens van 13. 14 jaar te leren voetballen. „Ik ben ook veel te lang blij ven hangen. Negen jaar. Vaak ben ik van plan geweest weg te gaan. maar ach. dan komen er van die momenten dat je er weer even plezier in krijgt. Bij voorbeeld als je een interland wint van Nederland (1963 in Rotterdam)". Ruim een maand geleden raak te Heinz juist bijzonder goed ge stemd door een nederlaag van het nationale team van het groot-hertogdom. Toen speelde Luxemburg namelyk tegen AZ '67. De eerste wedstrijd in het buitenland voor de Alkmaarders. Er zullen er nog vele volgen. Heinz: „We moeten wat inter nationale ervaring gaan opdoen. Dat is trouwens ook goed voor de naam. Dan raken we mis schien eens af van dat provin ciale etiket". Hy hoopt met die oefenduels zijn spelers nog meer opgewas sen te maken tegen de competi tie-slijtageslag. „Zo'n uitstapje geeft eens wat afleiding". Afleiding, waaraan, ook al bly ft het voetballen, zeer zeker behoefte is. De semi-profs van AZ '67 trainen zes keer per week. Iedere dag is dus een „werkdag". Zelfs met kerst en nieuwjaar werd de conditie op peil gehouden. Robert Heinz eist die inzet om in ieder geval te kunnen voldoen aan het vijfjarenplan dat achte loos werd ontvouwd na de fusie tussen Alkmaar en FC Zaan streek: 1967 1968 promotie naar de eredivisie; 1968 '69 handha ven: dit seizoen: een twaalfde plaats; 1971 een vijfde plaats. Alleen over het vijfde jaar zweeg men. Waarschijnlijk zal in Alkmaar dan de victorie weer moeten losbarsten. Een kwestie van geduld. Trainer Kees Broekman reed op de baan van Heerenveen een rondje met een andere pupil van Visser: nationaal kampioene Att- je Keulen-Deelstra. LEIDEN Het maken van voet- J balprognoses na een winterpauze is een zeer hachelijke onderneming. De j krachtsverschillen willen na een aan- tal weken oponthoud nog wel eens drastisch gewijzigd zijn. want de ene ploeg overwintert nu eenmaal beter dan de andere. Toch lijkt het in de eerste klasse Bniet aannemelijk dat UVS het I diep in de zorgen zittende Unitas ook maar één punt zal gunnen. Om de race om het kampioenschap goed te kunnen bijbenen moeten de blauw- witten trouwens ook wel winnen. Roodenburg krijgt het aanmerkelijk 1 zwaarder uit tegen RVC. In de laatste weken voor de winter inviel, waren de blauwwitten vaak goed op dreef en voor hun doen tamelijk pro- duktief. Maar hoe is het daar nu mee gesteld? Een kleine nederlaag voor Roodenburg lijkt op dit moment het meest voor de hand liggende re sultaat. In de tweede ..lasse maakt Hille- gom barre en boze tijden door. De ploeg, die nog maar kort geleden eersteklasser was, staat nu onder aan in de tweede klasse. De uitwed strijd, die de Hillegommers zondag tegen De Foresters spelen, ziet er onheilspellend uit, maar wie weet valt het mee. VTL heeft in de thuiswedstrijd te gen koploper Warmunda zeker een kans op de zege,. En dat zelfde kan worden gezegd van Rypwetering, dat ten strijde trekt (uit) tegen Ooievaar Docos zal, nee moet wel aan het langste eind trekken by SJZ, wil het zijn fraaie positie kunnen hand haven. Bij VVP—WSB zal de uit slag niet ver van een gelijkspel af liggen en Wassenaar zal wel zege vieren over DSO. WIJK AAN ZEE (ANP) Rob Hartoch zal in de meestergroep van het hoogoventoernooi in Wijk aan Zee geen meesterresultaat behalen. Hartoch verloor gisteren de afge broken partij uit de veertiende en voorlaatse ronde tegen Forintos en daardoor bleef zyn puntentotaal op acht staan. De Canadees Day speelde remise tegen de Joegoslaaf Smede- revac. Na ruim dertien jaar heeft de Joegoslavische grootmeester Janosevic in Nederland weer een seance blind- schaken gegeven. Ook in 1956 had de Joegoslaaf in Nederland simultaan- blind gespeeld, een vorm van schaak- beoefening die in ons land zelden wordt toegepast. De deelnemer aan het hoogoven toernooi had gisteren in Wijk aan Zee acht jeugdige spelers als tegen stander. Binnen 3 uur had hij aan de acht borden een score van zee punten veroverd. Europees II Het Oostduitse voetbal weekblad FUWO heeft zijn jaarlijkse enquête gehouden met behulp van de grote sportbladen in Europa. De vragen betroffen de tien sterkste landen van Europa (voetbalsterkte. niet militai re sterkte», de formatie van „het" Europese elftal, de vier landen die bij de halve finales komen en het Europese land, dat in 1969 de grootste sprong maakte op de ranglijst. Bij die laatste vraag kwam België als winnaar uit de bus. met Roemenie op de tweede en Italië op de derde plaats. De Europese ranglijst (eers te vraag) gaf deze volgorde te zien: 1. Italië. 2. Engeland. 3 West-Duits- land, 4. Rusland. 5. Tsijechoslowa- kije, 6. Zweden. 7. Bulgarije. 8. Bel gië, 9. Roemenië en 10. Hongarije en Schotland. En de landen die de mees te kans hebben op een plaats in de halve finale in Mexico zijn: Bra zilië. Engeland, Italië en West-Duits- land. Tot nu toe weinig schokkends. Schokkend is altijd en eeuwig weel de ideaal-opstelling van „het" Eu ropese elftal. Het ziet er (ik haal dit uit Voetbal International die voor Nederland aan de enquête deelnam) als volgt uit. Doel: Banks (Enge land). Achter: Gemell 'Schotland), Sjestemjew (USSR». Beckenbauer 'W. Duitsland) en Facchetti (Italië). Midden: Moore (Engeland) en Ri- GRONINGEN «ANP» De com petitiewedstrijd in de eredivisie tus- ;en GVAV en Sparta, die voor aan staande.- zondag wegens de gesteld- j heid van het GVAV-terrein moest worden afgelast, zal gespeeld worden op woensdagavond 4 februari. De Groningers komen nogmaals op v/oensdagavona in actie en wel op J8 februari, als de inhaalwedstrijd j tegen NAC wordt verwerkt. Gisteravond was men bezig de ongeveer tien centimeter dikke ijs- laag. die het Oosterparkveld over een oppervlakte van 40 bij 25 meter bedekt, weg te hakken. LEIDEN De zaalhandbalploeg van HVL zal morgenmiddag (half vier) in de Vijf Meihal aantreden voor de strijd et gen Hermes 2. In zet van de ontmoeting is de bezet ting van de bovenste plaats op de ranglijst van de districts tweede klasse. Swift-Combinatie LEIDEN De Leidse ren- en toerver eni ging Swift-Combinatie noudt vanmiddag in de kantine van Lugdunum de strijd om het club kampioenschap op de home-trainer. Aanvang 3 uur. Het is tevens de laatste wedstrijd om de P. J Kuy- tersbeker, een competitie waarin Cok v. d. Hulst de leiding heeft vera (Italië). Voor: Best (N.Ierland), Kindvall (Zweden). Müller <West- Duitsland) en Riva (Italië). Leidse Schaakbond LEIDEN Het ziet er naar uit dat het Katwijk I eindelijk gaat lukken de eerste klasse van de Leid se schaakbond te bereiken. Welis waar hebben de Katwykers nog slechts een geringe voorsprong op de concurrenten Philidor IV en Leithen I, doch het lijkt onwaar schijnlijk dat deze ploegen de leider de v»oet nog dwars kunnen zetten, gezien het gemak waarmee Katwijk over elke tegenstander heenloopt. Deze ronde moest V.T.L. met liefst 8-1% eraan geloven. Philidor IV dat het met wat magerder zeges moet stellen bleef met 5'j-2% (voor lopig) de baas over L.S.G. IV, dat sombere vooruitzichten heeft. De L.S.G.-ers vergaarden tot nog toe slechts twee punten en hebben daar enboven een zwaar programma voor de boeg. Voor Rijnsburg ziet de toe komst er weer wat zonniger uit. De Rijnsburgers staan met 4%-2% voor tegen het nog puntloze Voorhout en zullen, zij het benauwd, wel aan het langste eind trekken. De vierde wedstrijd in deze tweede klasse A Voorschoten IILeithen I werd een week uitgesteld. In de derde klasse C eindigde het duel der kans loze Leimuiden—Alphen III in een gelijkspel. Leiden De Leidse Roeiverenl-1 ging „Die Leythe" hield gisteravond haar jaarlijkse algemene ledenverga- j dering. De belangstelling van de le den was vrij goed ofschoon er geen belangrijke beslissingen genomen be- I hoefden te worden. Uit het jaarver- slag bleek dat het aantal leden sterk was toegenomen. Een minder positie- I ve klank werd gehoord van de kant j van de commisarissen gebouwen en I roeimateriaal. Zowel de loods als een groot deel van de boten zijn oud en moeten vervangen worden. De middelen hiertoe ontbreken echter Drie bestuursleden, die aftredend waren, werden herkozen, zodat het Leythebestuur in haar huidige sa menstelling blijft. Er werd besloten twee nieuwe skifs aan te schaffen. Een andere skif en een vier zijn reeds besteld, zodat Die Leythe spoe dig vier boten rijker is. Aan het einde van de vergadering werd skiffeur Jaap Kramers tot de beste roeier van het jaar uitge roepen, waai-voor hy de Njord-beker ontving. Rue komt mijn (juk uit? Roodenburg Keereweer, De Jon ge, Pennenburg, I. v. Weerlee, Ooyen- dijk, Rijsbergen. J. v. Weerlee. Klink hamer, Rietkerken, Den Os. DeMeza DOCOS G. Dubbeldeman. Ha gen, Van Zijp, Kortekaas, Vrisekoop, I /an Polanen, Hoogenboom, P. Dub- beldeman, Reizevoort. Van de Bosch Van de Meel. Broekman zeer tevreden HEERENVEEN 'GPDi Twee- maal zal de grote Russische favo- j riete Nina Statkevitsj vanmiddag in i Heerenveen het spoor aangeven. waar het Nederlandse schaatskeur- corps zich op kan richten. Zowel op dp 500 als 1500 meter start Nina in de derde rit, vóór haar belangrijkste Nederlandse concurrentes. Geen wonder dat coach Kees 1 Broekman bijzonder tevreden was. I .Prima, prima", oordeelde hij over de loting, die enkele bijzonder inte ressante ritten opleverde. Zoals op ae 500 meter tussen Attje Keulen- Deelstra en de Russische sprintster I ser en wereldkampioene Lasma Kao-j niste en tussen Aas Schut en de als vierde geplaatste Loedmilla Moch- natsjeva. Op de 1500 meter slechts één duel tussen de Nederlandse rijdsters en de Russinnen. Attje Keulen heeft dit- 1 maal Mochnatsjeva als tegenstand ster. De vier andere oranjerijdsters moeten zich uitsluitend op een eigen schema richten, al kan de Noorse Sigrld Sundby Stien Kaiser wellicht lange tijd volgen De loting voor de ritten van van- «laag had. wat de Nederlandse rijd sters betrof, het volgende resultaat: 500 meter: Vierde rit: Attje Keulen—Deelstra j Ljoedmilla Titova (Rusl Vijfde i rit: Elly van den Brom—Tuula Vil- kas (Finl Zesde rit: Stien Kaiser Lasma Kaoeniste (Rusl.). Achtste Ljoedmilla Mochnatsjeva (Rusl.) Ans Schut Tiende rit: Christina Lindblom Zweden iRieneke Dem ming. 1500 meter: 4. SchutVil kas, 5. Keulen-Deel straMotsjnatsjeva (Rusl.). 6. Van den Brom—Lindblom (Zwe.). 9. KaiserSundby (Noorw.). 12. Ohe- vauchet <Fr.)Demming. Hilversum, 1 februari - 6.30 uur Zilvermeeuwprus: Hippocreen, Ge- vardus O. Horma, Hideaway Spreeuwprfjs. 1ste afd.: Dora Har vester D. Feny Hollandia. Don Ca- millo - Pelikaanprys: Galatea, Ger- cia Kraan. Hielke D. Hasty - Lfjs- terprijs: Ca.umet Bulwark, Entry i Volann, Royal Hanover - Spreeuw- j prijs, 2de afd.: Fenno Silk, Eronica i W. Eliza Harvester D, George van Rhea - Leerlingenwinterkampioen- schap IV: Flying Lady. Gloria. Eric 1 Kinlev - Kievitprijs: Flêche, Edward v d. Lente - Sperwerprjjs: Hit Pa- idae. Gonda Mac, Heros. Grietje - j Kinley. Holgapluto Gerda. Gaston I Merelprijs: Fluitljjster S. Fedde B, Ferdinandus R. Afmakers Een aardig elftal, daar niet van. Telstar zou minder problemen heb ben, als het deze opstelling aan de kranten kon doorgeven. Maar toch vraag ik me af. of teveel sportre dacties niet te lang by vroegere spelers blijven hangen. Dankt de Schot Gemell bijvoorbeeld, zijn re- puüatie-van-vandaag niet nog groten deels aan dat ene verwoestende schot waarmeee ny een paar jaar geleden Celtic naar de Europa Cup schopte? Is Banks echt nog de bes te keeper van Europa? En Moore en Best? En dan zwijg ik nu maar even over de eenheid van het ver kozen elftal. Wat is de gekozen Kind vall ieen' eersteklas afmaker, hij beweest dat nog even tegen DWS>, zonder zyn „aanbrengers" Moulijn en Van Hanegem? En is de naast hem opgestelde Gerd Müller niet ook zo'n gehaaide afinaker? En Riva idem dito? George Best lijkt me ook niet bepaald het type van de „voe der", hy is de hyper-individualist, dus bij een eventuele wedstrijd van dit elftal zouden de drie a vier af makers in de voorhoede al gauw elkaar afmaken, in hun honger naar de zeldzame „afmaakbal" die hun zou worden toegeschoven. En Cruyff. zult u vragen. Is Kind vall werkelijk beter dan Cruijff? Jo- han wordt wel degelijk genoemd, af en toe, namelijk door ADN uit Oost- Duitsland, Sportski Novosti uit Joe goslavië en Voetbal International uit Nederland. Drie keer dus. Kindvall daarentegen krijgt niet minder dan zeven stemmen van de zeven tien deelnemende bladen. Niet, ove rigens. van het in Rotterdam zete lende blad Voetbal Internatio nal, want met alle respect voor Kind vall weten wij. Nederlanders, na tuurlijk wel beter: Cruijff overtreft Kindvall in ruime mate Daarom is de eerste reactie die men heeft, als men ziet dat een sportblad een eigen landgenoot heeft gekozen („haha, partijdig, chauvinistisch, deugt niks van!") in feite onjuist. Die Honga ren en Oostduitsers zullen wel lachen als ze zien dat Voetbal Internatio nal liefst drie Nederlanders in het Europese elftal heeft opgesteld, maar wy weten beter dan die Hongaren en Oostduitsers dat Van Beveren inder daad de beste keeper van Euro pa is. En dat niemand beter is dan Rinus Israël, zo goed als bijvoor beeld Kindvall en Best niet beter zijn dan Cruyff. Juist daarom zyn de „chauvinistische" opstellingen het belangwekkendst, want over die spelers weten de opstellers het naadje van de kous.. De Bulga ren willen bijvoorbeeld hun keeper Simenov in het doel. De Zwitsers zijn wel zo wys geen enkele Zwitser op te stellen, maar blijkbaar hebben zij ervaring opgedaan met de Oost duitse keeper Croy. die zij in het doel hebben gezet. Typerend is bijvoor beeld, dat World Soccer uit Londen, niet de uiteindelijk uitverkoren Gemmell en Best hebben opgsteld zy kennen beter dan de Portugezen hun huidige vorm), maar wel Banks. Moore. Peters en Hurst. De drie'!) Oostduitse bladen zijn bescheiden, slechts één van hen zet de eigen doelman Crov in het doel. maar zij pleiten wel alle drie voor de Joego- slavische linksbuiten Dzajic, inder daad de beste linksbuiten die ik ooit heb zien spelen op Keizer na. Dza jic kreeg in totaal zes stemmen, meer dan Ball en Prati (ieder één stem), maar te weinig om Riva te verdringen, die 15 stemmen kreeg en vijf keer naast Dzajic op de linker vleugel werd gezet. De Tsjechen plei ten voor Victor in het doel. de Rus sen zetten hun eigen landgenoot Ru- dakow tussen de palen en pleiten voor Moentjan, hun voetballer van het jaar, in de voorhoede. Wat we ten wy van deze Moentjan? Niets. Maar wie hem wel kennen 'de Rus sen, de Oostduitsers, de Roemenen) zetten hem in het elftal. De Polen pleiten voor hun landgenoot Lubans- ki in de voorhoede, de Fransen zien plotseling iets in de Oostduitser Pumm (die gedachte is bij geen van de drie deelnemende Oostduitse sportbladen opgekomenen de Joegoslaven zyn blijkbaar ontevre den over de huidige vorm van Dza jic, maar bevelen wel beleefd Holcer in de aandacht aan (Holcer wipte Nederland uit de wereldkampioen schappen, door lang geleden Keizer vast te houden, waardoor Keizer na trapte, weggezonden werd en niet i meer meespeelde in de voorronden j voor Mexico. Wedden Het uiteindelijk gekozen elftal is natuurlijk bere-sterk. Maar wat ik mij afvraag is, of het schaduwelf tal, door de echte kenners samenge steld. niet mintsens zo sterk is. By- voorbeeld dit elftal. Doel: Van Beve ren 'of Croy). Achter Sjalamanov (Bulgarije). Israël (Nederland), Schulz en Vogts (W.-Duitsland). Midden: Moentjan (USSR) en Overath 'W.-Duitsland). Voor Lu- banski 'Polen), Bene 'Hongarije), Cruyff 'Nederland) en Dzajic 'Joe goslavië). Wedden dat dit tweede elftal wint van het eerste? Waar wedden we om? Om het transferbe drag van Jopie? A

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11