Bekend en onbekend talent op nationaal songfestival a KRO komt met nieuwe, dure tv-produktie Shocking Blue' beroemd Strijd om vertegenwoordiging in Amsterdam „De klop op de deur ew gióteren rocjramma WOENSDAG 28 JANUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) Het Eurovisie Song festival, in 1955 in het Italiaanse San Remo in het leven geroepen, staat al geruime tijd ter discussie. Na elk festival wordt door ver scheidene kranten bericht, dat deze liedjes manifestatie niet meer zal worden herhaald. Ook verleden jaar was dit het geval. Madrid zou definitief de laatste stad zijn waarnaar Europese landen muzikale, vaak zeer jonge, goden en godinnetjes mochten afvaardigen. De „ingewijden" kregen ook dit jaar weer on gelijk. Zaterdag 21 maart is het weer zover. Ditmaal in het RAI-Congrescentrum in Am sterdam, waar het Eurovisie Songfestival on derdak heeft gevonden. Bruys (één meter ze- lang) is één van de tien 'vocalisten, die in het nationale songfestival gaan uitmaken, wie Nederland mag vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival dat op zaterdag 21 maart in Amsterdam wordt gehouden. Een meisje, dat in het ui terste zuiden van de Maas stad in een eengezinsivojiing bij haar ouders woont en vrij vaak met de trein naar de radiostudio's in Hilversum reist. Er zijn twee singletjes van haar door Phonogram uitge bracht. ,.Veel geluk op de maan", „Ik kan niet zonder Davy", „Gala Gamba" en „Als de vogel zonder vleu gels" zijn de titels van de nummers, die zij op deze plaatjes heeft gezongen. Een week geleden kreeg zij de drie liedjes in huis, die zij moet instuderen voor het songfestival, waarvan de voorronden deze week in Amersfoort worden gehou den. ,,'s Nachts heb ik ge zworven" van Phonograms Gerrit ten Braber en „Oki- doo" van Tony van Eyk en Johnny Austerlitz heeft zij al ingestudeerd, maar de tekst en de titel van hwt derde liedje had zij gisteren nog steeds niet gezien. Joke nuchter: „Ik maak me niet zo druk om dat song festival. Dat ik de onbe kendste ben van het gezel schap is alleen maar een sti- mulajis om er het beste van te maken. Ik ben er niet zo één. die zo nodig moet. De publiciteit, die aan zo'n songfestival vast zit. is na tuurlijk prachtig, maar ver- wachten doe ik er niets van. Normaal weet de pers je niet te vinden en nu je naam met het songfestival in verband wordt gebracht, sta je in de belangstelling Op dertienjarige leeftijd openbaarde Joke's zangta lent zich het eerst tijdens een talentenjacht. Aan de finale mocht zij niet mee doen. De arbeidsinspectie had bezwaren. Op zestienja rige leeftijd huppelde zij echter door de Hüversumse studio's aan de hand van VARA's Nico Knapper, die er „wel wat in zag". Sindsdien hebben alle zuilen haar ge regeld voor de microfoon. Charlie Nederpelt's VARA- dansorkest. de Skymasters en de ensembles van Kees Small en Cor Cools en an deren leerden Joke kennen als een zangeres met toe komst. Vooraf aan het geheel gaan ech ter in Nederland twee voorronden (donderdag 29 en vrijdag 30 januari in het Grand Theatre in Amersfoort! en een landelijke mini-manifestatie in het Haagse Congresgebouw (Woensdag 11 februari). Ook dit jaar wordt in de nationale competitie de formule gebruikt, die volgens des kundigen het grote voordeel ople vert. dat solisten liedjes krijgen te zingen, die het beste bij hun ta lent passen. Liedjes, drie in totaal, die evenals vorig jaar, speciaal voor de Nederlandse solisten zijn ge schreven. Er zijn tien deelnemers. In Amersfoort wordt voor publiek opgetreden. Uit de door iedere so list te zingen liedjes wordt er in de ze plaats één gekozen door een com missie, die hei festival voorbereidt. Deze 10 overgebleven liedjes zijn 11 februari in Den Haag te beluisteren. De Nos-tv zendt deze nationale wed strijd in kleur uit. Een jury kiest diezelfde avond nog het liedje, dat Nederland 21 maart mag vertegen woordigen. De jury bestaat uit in Nederland wonende buitenlanders en chefs van de amusementsafdelingen 'van de omroepen. Tien solisten zijn zoals gezegd dit jaar voor de nationale liedjesstrijd uitgezocht. Hieronder zijn zowel be kende als volkomen onbekende na men. Allereerst Rosita Bloom, mor genavond via Nederland 2 om 21.30 uur op het scherm te zien in haar derde Tros-Show. Roosje Blom uit de Haagse Copernicusstraat won in april vorig jaar een door de Avro uitgeschreven tv-competitie voor jon ge Nederlandse talenten (A star is borni. Rosita, 21 lentes, zat tevens m de Knokks-ploeg van vorig jaar. k Joke Bruys (18) komt uit Rot terdam. Ze trad al verscheidène ma len op by Charlie Nederpelt's Vara- Dansorkest. Ook zong ze enkele ma len bij de Skymasters. Voorts werkt ze veel met haar eigen combo, de Airshots Favoriete vocalisten: Sa rah Vaughan, Dusty Springfield en Engelbert Humperdinck. •k Bonny St. Claire, Amsterdams zangeresje, debuteerde in 1967 met „Tame me tiger", een nummer, dat een niet onverdienstelijk succes werd Blonde Bonny is achttien jaar en ze zingt veel in Duitsland. ■k Ine van den Berg studeert zang en gitaar. Ze is 21 jaar woont in Eindhoven en zingt in het Engels, Frans, Duits Spaans. Italiaans en Pools. Ine werd vorig jaar eerste in het Springplanktoernooi van de KRO Sandra Reemer, een bekend gezicht voor velen, won reeds prij zen op talentenjachten en zang- wedstrijden. Ook maakte ze tien tallen platen. Sandra, in 1950 gebo ren in Bandoeng, kan bogen op bui tenlandse ervaring (tv-shows.) k Saskia en Serge nemen de plaats in van Helen Shepherd, die zich onlangs terugtrok uit de strijd. Ze heten een indrukwekkend reper toire te hebben, waarin zowel Ne derlandse, Franse, Engelse. Duitse, Hongaarse, Russische, Griekse, Spaanse en Portugese liedjes de boventoon voeren. Het muzikale echtpaar wil zo spoedig moge lijk Duitsland in trekken en daar bekend worden. De Hearts of Soul zijn drie zusjes uit Harderwijk. Bianca, Stel la en Patricia Maessen, resp. 19, 16 en 17 jaar, hebben al vaak hun medewerking verleend aan Neder landse tv-programma's. Ze maakten een plaat en gaan eind maart naar Duitsland voor twee tv-opnamen. Ben Cramer is geen vreemde eend in het songfestival wezen. Hij deed onder meer in Knokke, Inns- brtick. Wiesbaden. Scheveningen, Split, Sopot, Barcelona en Rio de Ja neiro mee aan de aldaar gehouden festivals. Ben is vaak op het Ne derlandse scherm te zien zowel in eigen programma's als in shows van andere artiesten k D.C. Lewis is een naam waar achter de 22-jarige Rudy Eggerhui- zen schuil gaat. Arnhemse Rudy trad anderhalf jaar in Spanje op, maar keerde vorig jaar naar Neder land terug. Hij vormde een groep en gaf deze de naam DC. Lewis and the Pearl. In Duys „Oudejaarsvuist viel hij op met het nummer „Het ge bed". Tenslotte Tony Anderson, zoon uit een muzikaal gezin (Jack Ander son en Annie van 't Zelfde». Tony hoopt, niets liever, dan dat het Ne derlandse Songfestival hem de gele genheid geeft meer succes binnen te halen. (Van onze rtv-medewerkster AMSTERDAM (GPD) Het duurt nog wél driekwart jaar, maar dan zal toch de reeds lang aangekondigde „Klop op de deur" van Ina Boudier-Bakker door de KRO-televisie op het scherm worden gebracht. Er komen 15 kleurenafleveringen van elk 40 minuten. Tweeënvijftig beroeps acteurs en vijftig getalenteerde j figuranten zullen deze familie kroniek gestalte geven. Jan Staal en Jan Willem Hofst.ra hebben twee jaar lang nodig gehad om „De klop op de deur" voor de tv te bewerken. Geen eenvoudige zaak overigens, want de kroniek be vat op zichzelf weinig dramatische hoogtepunten. „Wijs geworden door de vele series die we in de afgelopen jaren op de televisie hebben gezien", aldus Jan Wülm Hofstra, .menen we dat elke aflevering een eigen dra- AMSTERDAM (GPD) Het lijkt erop dat de Haagse pop groep „Shocking Blue" voorlopig illeen via buitenlandse filmpjes [»p het Nederlandse televisie- eherm te zien zal zijn en dat er (an een zaaloptreden in eigen and helemaal geen sprake meer s. De komende maanden trekt Ie groep, die met het nummer Venus" twee van de drie be- mgrijkste Amerikaanse hitpara- les leidt en in de hele wereld en topverkoop met dat nummer laait, door de wereld en wannéér iet viertal nog eens in Neder- ind mocht komen, dan is dat om e werken aan nieuwe platen. Manager Cees van Leeuwen: ..Hier P de televisie? Nee, daar zie ik het ut niet van in. Mijn groep staat met Eighty joe" deze week nummer in in dit land en met „Venus" nog i Itijd achttien. Voorlopig blijven ze i het buitenland optreden. Dat «ft meer zin". Van Leeuwen is geen familie van locking Blues sologitarist Robbie m Leeuwen. De twee hebben wel 1 meen dat ze samen aan de „Mo- i] ms" verbonden zijn geweest, maar ar wil de manager niet meer over aten. Hij is oververmoeid door het reis en geregel van de laatste we- I maar in elk geval aanwezig op a persconferentie van „Shocking ue" in het Amsterdamse Hilton- teL Behalve de twee Van Leeuwens 1 a daar zangeres Mariska Veres, I «gitarist Klaasje van der Wal en 1 talmer Cor van Beek. -Shocking Blue" is maandag te- Bgekeerd uit Duitsland en van- orgen naar Engeland vertrokken ar vanavond opnamen worden ge- »akt voor het tv-tienerprogramma op of the Pops". Onmiddellijk daarna vliegt het pop-kwartet naar Berlijn en nog dit weekeinde naar Frankrijk. Als het viertal begin vol gende week in Nederland terugkeert, schiet er misschien tijd over omver der te werken aan de tweede lp met uitsluitend composities van solo gitarist Robbie van Leeuwen en aan de vijfde single, die waarschijnlijk „Waterloo" gaat heten, beide platen komen over ongeveer twee maanden uit. In de loop van de volgende week gaat de groep naar Madrid, vervol gens naar Duitsland en Engeland waar ze in de „Tom Jones Show" verschijnen. De belangrijkste tijd breekt echter over nog geen vier weken aan. als „Shocking Blue" naar Amerika ver trekt. Ze krijgen er onder meer een „Golden Award" voor één miljoen verkochte singles met „Venus" in zes weken. Inmiddels zijn er al weer 600.000 exemplaren van die plaat van eigenaar verwisseld. Er staan in de Verenigde Staten tal van zaalop- tiedens op het programma, terwijl Ed Sullivan, Dean Martin en Andy Williams de Haagse formatie in hun show willen hebben. Na Amerika gaat de groep acht dagen vakantie houden en het opvallendste contract dat ze na de rustperiode hebben af gesloten is een zes weken durende tournee door Amerika. Him lp „At nome" en de single ..Mighty Joe" beide al lang in Nederland te koop. zullen tijdens die toernee worden uitgebracht. Mariska, Robbie. Cor en Klaasje bekennen dat ze doodmoe zijn. Ze trekken bever een lachend gezicht voor dé fotograaf, dan een paai woorden te spreken. Hun succes te-' kent zich allereerst af in hun aan genaam stijgende banksaldi, maar „Shocking Blue" poseert voor de fotografen tijdens een pers- ontmoetvng in het Hilton-hotél. ook op hun gezichten die een uiterst vermoeide indruk maken. .Jk ver wacht dat dit succes, al die drukte, nog zeker twee jaar zal duren" zegt manager Van Leeuwen voordat hij naar de telefoon rent om nog iets af te spreken over de opnamen in En geland vanavond. matische pointe zou moeten heb ben Regisseur Peter Holland was het volkomen hiermee eens en zijn aan deel in de tekst is ook bepaald niet te verwaarlozen. De twee hoofdrollen worden ge speeld door Mieke Bos en Ton Kuyl. Verder doen mee: Anita Menist, Eli sabeth Versluys, Yda Andrea, als de drie zusters van Frederik, Jan Teu- llngs en Mary Smithuysen als de ou ders van Annetje en voorts Dore Smit, Wiebe van der Velden. Els Bouwman, Jan Staal, Albert Abspoel, Lies de Wind, Ben Aarden. Rita Ma- rechal, Carol van Herwijnen. Wim Zomer en Piet van der Meulen. De „Klop op de deur" wordt ove rigens geen goedkope affaire: onder andere door de vele filminlassen en de kostbare kostuums gaat de gehe le serie tenminste f 500.000.- kosten en dat betekent dat één aflevering tenminste even duur is als een nor maal avondje drama. Er ls inmiddels al een begin ge- maakt met de opnamen. Er is een goede lokatie gevonden: een keurig onderhouden patriciërshuis aan de Keizersgracht, maar wat er moet gebeuren om tijdens de buitenopna men de auto's, tv-antennes en an der puur eigentijdse elementen van de camera's verwijderd te houden, daarvoor heeft men nog geen oplos sing gevonden. In augustus hoopt men met de opnamen klaar te zijn en in oktober moet de eerste afleve ring de ether ingaan. NEDERLAND I 5.00 6.45 6.55 7.04 7.30 8.30 8.35 10.10 Voor de kinderen (AVRO) De fabeltjeskrant (NOS. Journaal 'NOS) Scala: informatief programma (NOS» Kenmprk: wekelijks infminatltnibrit* o-er ktrk en samenleving (IKOR) Journaal (NOS) Uitzending ran het GPV (NOS) Uitzending van Socutera (NOS) Allotria. speelfilm (NOS) Eigentijds: programma rond de Argentijnse com ponist/regisseur Mauricio Kagel (NOS) Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 6.55 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal «NOS) Audubon NatuurtheaterNatuureiland, filmrepor tage, in kleur (AVRO) 7.30 Info: maandelijkse advies- en informatierubriek (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Jonge mensen op weg naar het concertpodium: muziekprogramma (AVRO) 9.10 Lunchpauze, eenakter van John Mortimer, in kleur (AVRO) 9.40 Spreekuur: medische rubriek (AVRO) 10.10 Journaal (NOS) 10.15 Cursus Spaans voor beginners les 2 (Teleac) Met slechte weinig overdrij ving kun je stellen dat gister avond de uitzendingen werden beheerst door series. Met „Fa beltjeskrant" en Frost mee, wa ren het er zes. Het heeft wel iets vertrouwds: je weet onge veer wat je te wachten staat. Gerrit de Kraai, gastheer Da vid Fros~. de niet uit de plooi te krijgen John Steed, de on genaakbare Martin Peyton en de keiharde Baylor Carlyle wor den na een poosje allemaal min of mee'- gewaardeerde huis vrienden. Een avond als gisteren mist dus het verrassingselement. Ger rit de Kiaai mag er dan een sprekend op hem lijkende col lega uit het Grote Buitenbos bij krijgen. Martin Peyton is zo menselijk als zijn moeder hem destijds heeft gedroomd, de bij na vergeten Billy Eckstine blijkt noe een alleszins aanvaardbare zanger te zijn, maar echte op winding voor mijn part een volslagen uit de hand lopende discussie is niet te verwach ten. Alles is lang van te voren geregistreerd, de toekomst zit veilig opeeborgen op filmrollen. Dat maakt de kans op avon tuur gering en juist het onver wachte maakt een goed deel van de charme van het televi siekijken uit. Op het gebied van de series moest de verrassing komen van KRO's „Geen zee te hoog". Het is moeilijk er over te schrijven zonder te gaan schelden, daar om alleenmelig. Wie op een cruise gaat met de .Statendam' waar de opnamen werden gemaakt aie zioh op het schip moeten afspelen en een der gelijk stel potsierlijke officieren treft, maakt de reis van z'n le ven voor het eerst en voor het laatst. Zo'n trip duurt een paar maander., het is te hopen dat deze voor de kijkers niet langer duurt. Later op de avond kwam via hetzelde kanaal de uitspraak: „Laten we even blij zijn dat een moeder een langverwacht kindje heeft gekregen" Dat lijkt op een fragment-tekst van Rocus de Vrije Vogel, maar het sloeg op Prins Carlos Xavier Ber nardo. Goed idee om iets te doen aan de geboorte van een jochie, dat het toch al niet mee zit. Men somde op: geen vlag gen, geen felicitatieregister, geen herauten, geen kandeel. Maar wie met een dergelijke afschu welijke nandicap begint, heeft recht op een tv-programma met meer geest en stijl dan dit van gisteren. De KRO zorgde ook voor één van de werkelijk aantrekkelijke uitzendingen, namelijk het por tret van CHU-voorzitter Melle- ma in „Vanavond in Nieuws poort". Geen man die aan de weg timmert, zelf zegt dat ook niet noodzakelijk te vinden, maar wei iemand die de kracht van zijn persoonlijkheid kent. Hij geneert zich niet wanneer een tv-team registreert hoe hij een stal aanveegt.. Dat laatste niet in overdrachtelijke zin, maar zeer letterlijk. AVRO's „Televizier" kwam nog met de vindingrijke maan- tjes-tevoorschijn-krasser m de Esso-prijsvraag en de Duitse advocaat die verklaarde dat tot. nu toe zee Nederlandse en twee Belgische kinderen zullen mee delen in de schadevergoeding van 100 miljoen mark van het Duitse öoftenon-concern. Zo kwamen de sterke onderdelen van deze avond tussen de be drijven door toch nog te voor schijn. INVALLER. VOOR WOENSDAG 28 JANUARI Hilversum I 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Act 18.20 Uitz. van D'66. VARA: 18.30 Stereo: Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 Tango Rumba ork. met zangsol. 20 30 Stereo: VARA-Dansork. en sol. 20.55 Lokale radio speciale uitz. van Dingen van de Dag. 21.15 Stereo: Pop- eye. 21.45 Nou, encabaretpro gram. 22.10 Country en Western muz. 22.30 Nws 22.38 Med. 22.43 Act. 22.55 Stereo: Elektronische muz. (gr.) 23 20 Radio Jazz Magaz 23.55-2400 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.00 Country and Western rubr. 18.30 Nws. 18.41 Act. NOS: 19.00 Het Hoogovenschaaktoernooi in Wijk aan Zee 19.03 Openbaar Kunstbezit 19.13 Vijftig verenigingen voor vrou wen en meisjes? discussie. 19.35 Geen onderdaan maar burger: uitz over de staatkundig vorming van de Nederl 19.50 Progr voor blinden en slecht zienden. 20.00 Stereo: Omroep Dubbel- kwartet: oude en mod. lied. 20.15 Ste reo: Concertgebouwork. en sol mod. en klas. muz. In de pauze: 21.25-21.45 Fermate een luchtig pauzeprogram. 22.30 Nws. 22.38 Parlementsoverzicht. 22.45 Stereo: X. een sprong ln "t duis ter: lichte gram. muz. en report. 23.55- 24 00 Nws VOOR DONDERDAG 29 JANUARI Hilversum I 402 in. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Stereo: Lichte gram muz. 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. 8.'20 Stereo: lichte gram.muz. (8.30-8.33 De groen teman) 8 50 Morgenwijd. 9.00 Stereo: Klankjuwelen (gr 9.35 Waterstanden 9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw (11.55 Beursbe richten) 12 30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13 11 Radlojourn 13.30 Stereo: "t Muzi kantenuur: I. Fluit en piano mod muz II Pianorecital: klas. muz. III. Radio Blazersensemble: mod. muz. IV Mono: Alt en plano: klas. lied. 14.30 Literaire uitz. 15.00 Voor de zieken 16.00 Nws. 16.03 Stereo: De wereld van de opera- beschouw over de opera Ido- meneo van Mozart. 17.00 Tussen 10 en 20-: lichte gram muz. voor de tieners 17.30 O: een rondje radio: jeugdprogr. 17.55 Med. Hilversum II 296 m. KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo: Badinerie: klass. muz. (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huls vrouw (9.00-9.10 Gymn. voor de hulsvr. N.O.S.: 10.00 Wat heeft dat kind? Pe dagogische lez. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok (opn.) KRO: 11 00 Nws 11 02 oor de zieken. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-Vast gevar. progr. (12 26 Med. t.b.v land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Hervormde kerkdienst) I 14.00 Stereo: The Kllima Hawalians Show 14.25 Stereo: Tenor, fluit en plano: mod en klas lied. 15.00 Her vormde middagd. N.O.S.: 15.30 Meer over minder: inform over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden (16.00-16.02 Nws.) NCRV; 17.45 Sportnet. Hilversum Hl 240 m. NCRV: 9 00 Nws. 9.02 Terug van Weggeweest: muz. van toen voorluiste- raars van nu 9.30 Zzzoeflichte lu strum. muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bil de koffie (11.00 Nws.) N.O.S. 12 00 Nws 12.03 Popslick KRO: 13.00 Nws. 13.03 Act 13.08 Piet Rómer, am use m progr 14.00 Nws 14.03 Holster: pop- en countrymuz. (15.00 Nws.) 16.00 DraalJ- ijofdraalik: verzoekpl. progr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. N.O.S./ N.O.T.: 10 45-12.00 en 14.00- 14 50 Schooltelevisie NO.S.: 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant NO.S. 18.55 Journ. VPRO: 19.04 Zendtyd in het teken van de vrouw. N.O.S.: 20.00 Journ. VPRO: 20.20 Eggs. Japanse te kenfilm. 20.30 Kleur: werela op wie len 21.00 Wetenschap en oorlog, do cumentair progT 21.45 Op straffe des aoods. tv-spel N.O.S.: 22.30 Journ. Te leac: 22.35 Studeren, inform. progT. 22.40-23.10 Bij leven en welzlin Jee 3 (herh.) Nederland II. NO.S.: 18.45 Kleur De FabeltjesJcr N.O.S.: 18.55 Journ. NO.S. 19 04 Sca la: Inform. progT. 19 30 Van gewest tot gewest. N.O.S.20.00 Journ. TROS 20.20 Tros-TXsto. 20.40 Kleur: De zeven zeeën; IV De Atlantische Oceaan film report 21.30 Kleur: Roosje zag een knaapje staan, showprogr 21.55 Weg wezen. quiz voor autorijdende echtpa ren. CVK/ IKOR: 22 25 Tot Armagecf- n. docum. (produktle van de BBC) O.S.: 22.55-23.00 Journ. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5