Hechte band tussen V.S. en Engeland Hij lijkt op zijn moeder Weer breuk in Boerenpartij Ontslagen bij KNTU vooral bij ouderen Wilson tevreden over gesprek met Nixon lekker lui w Treffer TEKEN IN Mariniers verlaten Da Nang (Sue/ QUeuws elukkige vader: WERLAND EEG VEEG UT DE PAN ets kouder Een greep uit onze vakantie gidsen DEMAGNEETnv OP 1 JULI SUBSIDIE VOOR HUREN Opgericht 1 maart 1860 WOENSDAG 28 JANUARI 1970 No. 33004 DAGBLAD Directeur: E A E van Dishoeck Hoofdredacteur: Drs. J. R. Soetemhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 14,85 per kwartaal (postabonnementen f 17,25). f4,95 per maand (b|| vooruitbetaling), losse nummers f 0,25 Witte Singe) 1 Lelden - Giro 5705» Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21507 I WASHINGTON (AP) Pre mier Wilson van Engeland toon de zich gisteravond, toen zijn be sprekingen in Washington met president Nixon halverwege ge vorderd waren, zeer ingenomen over het eerste stadium van het overleg. „De betrekkingen tussen fIJMEGEN (GPD) Een zichtbaar ontspannen en geluk- ;e Prins Carel Hugo vertelde gisteravond de journalisten in t St. Radboudziekenhuis, dat Prinses Irene drie kwartier te en het leven had geschonken aan een zes pond en vijftig m wegende baby; een jongetje dat vrijdagochtend om tien bij de burgerlijke stand in Nijmegen zal worden ingeschre- onder de namen Carlos Xavier Bernardo. een medisch communiqué had dr. J. L. Mastboom tevoren al ndgemaakt, dat de bevalling bij- vlot was verlopen en moeder kind het voortreffelijk maakten, rinses, die gisterochtend om acht in het ziekenhuis was opgeno- en even na vier uur gistermid- jdaar gezelschap kreeg van Ko- Juliana, werd om half zeven «bracht naar de verloskamer ziekenhuis. zeven uur precies werd f het prinsje geboren. Bij de be- ïg, die zonder operatieve ingreep jverlopen, werd prof. Mastboom Nigerië GOS (RTR) —Nederland heeft tvond een veeg uit de pan ge- D inzake zijn houding in het et Nigerië-Biafra. Die veeg i dan van een commentator e Nigeriaanse radio en tv die 1 it Nederland, Engeland en de ifde Staten „mooi-weer- Ijes" zjjn en dat Rusland meer aan Nigerië heeft gegeven dan nder land. rika had volgens de commen- altijd een politiek gevolgd van ieve neutraliteit," terwijl merikaanse Inlichtingendienst it( het rebellenkamp volstopte I apens en geld. Engeland had kritieke moment toen de re- ga aan kracht schenen te winnen i voeten," hoewel het later leid had gewijzigd. -a, wnmentator had echter de p kritiek op Nederland, waar- I regering „het geen donder helen" wat er in Nigerië ge- >6' zolang haar oliebelangen liet werden geschaad, kzlj de Sowjet-Unie was de regering er echter in ge- de rebellen te verslaan," al- commentator. ilt verwacht tot donderdag- half tot zwaar bewolkt en op i de patsen droog. Zwakke tot zuidoostelijke wind. In het iets lagere temperaturen •ag- (opgemaakt te 12.40 uur). 29 januari 8.25 uur; ouder: 17.22 uur. j 0.11 uur; onder: 10.25 uur. an tr te Katwijk te 7.16 en W0fr. laagwater te 3.00 en 15.21 o0"ier bestaat uit 20 pagina's Stad slechts geassisteerd dooi- een ver pleegster. Een duidelijk ontspannen Prins Ca rel Hugo, die surveillerende agenten en wachtende fotografen op forse schouderslagen onthaalde en bij herhaling een schielijk met cham pagne gevulde kelk hief naar de hem spontaan toezingende verpleeg sters, herhaalde in zijn ontmoeting met de pers telkens de gedachte die hem kennelijk het meest bezig hield: „Ik ben zo gelukkig, zo erg gelukkig" De journalisten, die de gehele dag op nieuws hadden gewacht, wilden wel weten of hij dat ook zou zijn geweest als het geen prinsje, maar een prinsesje was geworden en of hij in dat opzicht iets had toe te voe gen aan een vroegere, aandachttrek kende uitlating van de heer Van Vollenhoven. „Vaders hebben altijd het liefst dochters", zei Prins Carel Hugo, er aan toevoegend dat een zoon hem toch even welkom was. „Laten we wat die dochter betreft nou maar even wachten", zei hij, eraan toevoe gend dat hij vroeg of laat toch in derdaad graag een dochter in zijn ge zin zal willen verwelkomen. De prins, die voorafgaand aan het gesprek met de pers het verzoek had gedaan hem geen politieke vragen te stellen, verklaarde dat de baby zal worden gedoopt in het Franse stadje Ligné waar een buitenverblijf staat van de familie Van Bourbon Van Parma. De juiste dag is nog niet vastgesteld. Dat hangt af van de ge zondheidstoestand van moeder en kind, maar zal vermoedelijk over een week of tien dagen kunnen plaats hebben. Hoe het kindje eruit zag? Blond haar, dat wist Prins Hugo zeker „En blauwe ogen", dacht hij aarzelend. „Maar hij lijkt op zijn moeder", voegde hij er even beslist als tevre den aan toe. Halverwege het gesprek werd de prins weggenoepen, aangezien zijn broer uit Frankrijk aan de telefoon was om te noren, of er al goed nieuws was te melden. Na enkele minuten was hij terug om nog eens te vertellen hoe geweldig gelukkig hij zich als vader voelde en eraan toe te voegen dat koningin Juliana de gelukkigste groootmoeder van het land was. „Nu ga ik terug om naar mijn zoon te kijken. Keep on drinking'", zei hij uitnodigend op de ohampagne wijzend toen hij zich even later te- rugsnoedde naar de kamer van Prin ses Irene. Volgens een vanochtend uitgegeven verklaring is de toestand van Prin ses Irene en haar zoon uitstekend. De Prinses is al uit bed geweest. In Carlistische kringen in Spanje is dinsdagavond het bericht over de geboorte van de zoon van Prins Ca rel Hugo en Prinses Irene met groot enthousiasme begroet. De Carlisten in Madrid behoorden tot de eersten aan wie het nieuws vanuit Neder land was doorgegeven. Men betreur de het echter dat het kind niet in Spanje is geboren en niet de Spaan se nationaliteit bezit. Prins Carel Hugo drinkt in het Nijmeegse ziekenhuis cham pagne met verpleegsters en pers op het wélzijn van zijn pasgebo ren zoon. ADVERTENTIE Ziet u maar: Per K.L.M. MALLORCA 8-15-22 dg. (vliegreis appart.) v.a. f 298,- GARDAMEER 10-15-22 dg. (vliegreis hotel) v.a. f 318,- per touringcar TIROL 10-13-14 dg. (touringcar hotel) v.a. 225,< de vakantiegids ligt voor u klaar. het meest complete reisbureau Lelden, Stadhuisplein 3, tel. 01710- 32222/32422; Alphen a/d Rijn, van Boetzelaerstraat 7. tel. 01720-3658/4909. Reis- en Passagebureau MIDDELHOEK stadhuisplein leiden Telefoon 3222s—32422 DEN HAAG (ANP) Vanaf 1 juli zal een begin worden gemaakt met net verstrekken van aanvullende in dividuele huursubsidies, aldus heeft de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. W. F. Schut, gisteravond in de Eerste Ka mer meegedeeld. De minister geloof de niet, dat hiervoor een wet nodig is: wellicht kan met een beschikking worden volstaan. Het verstrekken van individuele subsidies behoeft niet te wachten op een advies over een gemengd sys teem. De motie van de socialist Vis ser, die vroeg om een spoedige in voering van de aanvullende indivi duele huursubsidie, is overbodig, al dus de minister. De socialistische af- gevaardgde handhaafde, ondanks de wat betreft de individuele hum-sub sidie directe afwijzing van de minis ter, de motie als steun voor ir. Schut in het kabinet, zoals hij zei. Overigens was hem niet duidelijk uit welke begrotingspost dt indivi duele subsidie zouden worden gefi nancierd, en of voldoei de geld be schikbaar zou zyn. onze twee landen zijn nimmer hechter geweest", zei Wilson tij dens een officieel diner in het Witte Huis. Een president Nixon begroette Wilson als „een van de bekwaamste politici van zijn land en, ik moet zeggen, van de wereld". Wilson zei tegenover journalisten dat Nixon en hy confereerden op een tijdstip waarop de internationa le monetaire betrekkingen beter ge regeld zyn dan sinds lang het geval is geweest en dat er een belangrijke stap voorwaarts is gezet op de weg naar de economische ontwikkeling van de wereld. Beide landen hebben zich voorgenomen, aldus Wilson, ge zamenlijk tegen de gevaren van de vrijheid te strijden, een stryd die steeds meer gericht moet worden op het onderzoek van sociale gevaren. Nixons perssecretaris Ziegler onthul de, dat veel onderwerpen aan de or de waren geweest, van Vietnam tot Nigerië. Wat dit laatste land be treft: beiden leven mee met de ope ratie tot verlichting van het lot van de oorlogsslachtoffers. Zy zullen contact met elkaar houden over de ze operatie. Verder werden de con trole op de bewapening, de beper king van de strategische arsenalen, de toekomst van Europa, de Ameri- kaans-Europese betrekkingen, het Midden-Oosten en communistisch- China aan de orde gesteld. Diploma tieke zegslieden verwachtten, dat vandaag een voorstel van Wilson ter tafel zou komen voor een nieuwe vorm van een „historisch bijzondere band tussen de V.S. en Engeland om samen de sociale problemen van de jaren-'70 op te lossen." ADVERTENTIE lakens en slopen ENSCHEDE /GPD) De raad van bestuur van de Koninklijke Neder landse Textiel Unie en de districts bestuurders van de drie werknemers organisaties in de textielindustrie hebben gisteren in een marathon zitting welke duurde van half negen 's ochtends tot half tien 's avonds overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling welke voorname lijk is afgestemd op de grote groep oudere werknemers welke 35 pet. van een totaal van 600 personen vor men, die zullen worden ontslagen. Alle personen die worden ontsla gen zullen een bedrag ineens krijgen dat varieert al naar gelang van het aantal dienstjaren van een weekloon tot 12 weken loon. Voor hen die 6212 jaar zyn wordt de aanvullings regeling tot hun pensioen toegepast. Voor de ouderen dan 60 jaar zal de pensioenopbouw tot de 65-jarige leeftijd worden voortgezet. Bij ver trek binnen de opzegtermijn zal de helft van het resterende deel van de opzegtermijn worden uitbetaald. (Daarin kan. zo wordt van de zyde van de werknemersorganisatie opge merkt, een stimulans worden gezien om zo snel mogelijk elders werk te zoeken) President Nixon begroette de Britse premier Wilscm hartelijk bij diens aankomst in het Witte Huis in Washington. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) De Boeren partij is opnienw ln moeilijkheden gekomen. Zes leden in Noord-Bra bant en Limburg en het hoofdbe stuurslid Steur zijn onlangs door het hoofdbestuur geroyeerd. Ondanks dat schynen deze leden by de a»s. ver kiezingen met lysten uit te komen onder de naam „Boerenpartij", om dat zy gebruik konden maken van een officiële machtiging van hun par ty, die zy nog in hun bezit hadden. Dit vertelde het kamerlid N. Verlaan die alle moeilijkheden in de eerste plaats toeschreef aan het optreden van het Noordhollandse hoofdbe stuurslid Steur. Op het in december vorig jaar gehouden partijcongres te Barneveld kwamen de moeilijkheden rond de persoon van de heer Steur reeds goed naar voren. By de laatste verkiezingen voor de Eerste Kamer vorig voorjaar werd de heer Steur, tegen de bedoeling van het hoofdbestuur in, gekozen tot lid van de Eerste Kamer. Na aanvan kelijk een schadevergoeding te heb ben gevraagd voor het opgeven van zjjn zetel, bedankte de heer Stern- onder zware druk, maar zonder ver goeding, ten gunste van de heer Van Marion uit Kampen. „Overal waar Steur komt. wordt er geïntrigeerd en vindt er bedrog plaats. Wat hy allemaal gedaan heeft, kunnen we beter niet vertel len, maar overal ontstonden aktie- groepen tegen de heer Steur. Zo had de heer Steur zelf een kiesvereni ging met leden tot in Hillegom toe", verklaarde de heer Verlaan ons. De heer Steur zou methoden heb ben ontwikkeld om leden te laten stemmen zonder dat de betreffende personen daar zelf van op de hoogte waren. Het 16 voorgekomen dat het bestuur van zo'n afdeling zelf de briefjes invulde op naam van mensen, die zelfs niet wisten dat ze als lid wa ren ingeschreven. Het lidmaatschaps geld bedroeg twee gulden per per soon, wat wel door het afdelingsbe stuur werd afgedragen. „Dan was het dus een kwestie van geld om bovenaan een lyst te ko men", aldus de heer Verlaan. Ook op een ander terrein zouden er moeilijkheden door de heer Steur ADVERTENTIE DE GESCHIEDENIS VAN DE TWEEDE WERELDOORLOG Zend uw opgave met naam, adres. woonplaats en handtekening aan Leidsch Dagblad Antwoordnummer 214 Lelden Geen postzegel plakken zyn ontstaan. In de afdeling Amster dam zou hy misbruik hebben ge maakt van zyn positie als hoofdbe stuurder door een wildvreemde man naar voren te schuiven als lijsttrek ker voor de afdeling. Het dagelyks bestuur heeft daarop een commissie van drie leden be noemd, die een onderzoek heeft in gesteld en daarover een vertrouwelijk rapport uitbracht. Een nieuwe commissie bevestigde dit rapport, waarop royement van de heer Steur volgde. Het zestal leden, dat in Noord-Brabant en Limburg is ge royeerd, had indertijd bij de verkie zing van de leden van de Eerste Kamer door de Provinciale Staten verzuimd lysten van de Boerenpartij in te dienen, waardoor vermoedelijk één lid van de Boerenpartij minder in de Eerste Kamer is gekomen. Ook hier zou de heer Steur niet geheel buiten hebben gestaan. SAIGON (AP) Vandaag zijn uit Da Nang piloten van de Ameri kaanse mariniers vertrokken, die deel uitmaken van de derde troepen vermindering (vijftigduizend man), welke de omvang van de Amerikaan se strijdkrachten in Zuid-Vietnam reduceert tot 434.000 man. Dit laat ste getal zal binnen twee en een halve maand bereikt zyn. Genoemde mariniers, die vandaag vertrokken, maken deel uit van een groep van drieduizend mariniers, die tot negen tien verschillende eenheden behoren. De inscheping zal zondag voltooid zyn, negen maanden na aankomst van de mariniers in Zuid-Vietnam, wier diensttijd oorspronkelijk bepaald was op een jaar. Uit het Leidsch Dagblad van 27 Januari 1870: Naar men verneemt, is eer gisterennacht door de po litie alhier aangehouden een persoon, die door insluiping in een slagerswinkel zich eenige voorwerpen had toe geëigend. Hij is naar het huis van arrest overgebracht. AdvertentieA. J. C. Koenaart, chirurg, dentiste te Leiden te consulteren: Aalmarkt no 144 (thans no 4). Voorschoten Volgens de registers bedraagt de bevol king 2157 zielen. Naar wij vernemen, geeft echter de volkstelling een lager cijfer aan.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 1