azen op 500 meter eneden 40 seconden Hort schakelt Ivkov uit voor eindzege Ottenbros en Janssen: snel succes Tototips Royal Hanover -1.22.7 gaf Anton geen kans SUXRISTOL Topscliakers volgende maand naar Leiden LEKKER BROOD dijsseibloem hls wereldrecord 3000 meter 1 a a Simultaan-tournee V <S: I) Waarde van wereldkampioen en oud-Tourwinnaar in gedrang Hoogovenschaaktoernooi rSDAG 28 JANUARI 1970 PAGINA 15 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Koersen Hilversum 12 3 [TINA D AMPEZZO (ANP) Voor de eerste maal in de shistorie is een Nederlandse hardrijder op de 500 meter en de magische veertig-secondengrens gebleven. Tijdens ationale wedstrijden in Cortina d'Ampezzo eindigde Jan uit Zevenhuizen gistermiddag in de sprintersklasse als in 39,6 seconden. Dit is viertiende seconde onder het ojlandse record, dat Ard Schenk op 1 maart van het vorig jdens recordjachten in Inzeil reed. Bols verbeterde tijdens de- wedstrijden het wereldre de 3000 meter met een i 4 minuten en 16,4 secon- oude record stond op San wereldkampioen Dag is (Noorwegen) met 4.17,4. is liet deze tijd vorig jaar, is in Cortina d'Ampezzo, ien. erwezenlijkte ruim een week in Inzeil al een tijd van de 3000 meter teen halve onder het oude wereldre- aar deze prestatie kon niet worden aangezien de wed en officieel karakter had. in Cortina d'Ampezzo wa ter by de internationale nie aangevraagd, allroundklasse 500 meter Bols derde. Hij gaf daar- lermaal blijk van zijn ver- sprintcapaciteit. Met 40,7 hij tweetiende sec. snel- orige week in Inzeil. Verheugd Leen Pfrommer toonde zich p van de by zeer gunstige gheden gehouden wedstrij- ermate verheugd over de i van Bazen en Bols. ,.Ik van Jan Bazen al aanzien zo zei hij. „Elke week wordt Ook TC-vooi*zitter Wynia eer blij mee: „Bazen heeft dat hij in West Allis voor eindigen". rucht dat de Amerikaanse Nederlandse sprinters heeft verkiezing eke Demming tstemd ARDEN (GPD) De ver- ui Rieneke Demming bo- Falkena bij het dames- er de Europese kampioen- schaatsen in Heerenveen. ilam met bijzonder weinig ontvangen, trzitter Wiert Wynia van ale technische oommissie, vond teruggekeerd uit Inns- zyn woonpaats Kornwerd ch allerminst enthousiast ang van zaken rond de het vijfde lid van de da- „Ik wil voorop stellen dat an Rieneke Demming cor- ebeurd. Broekman belde ld naar Nederland dat hij kon komen. Er zat vol te weinig verschil tussen om een beslissing te ne- de drie t.c.-leden die in waren, de heren Van der en Mulder, is toen over- n noe een extra wedstrijd err ij den. Door moeilijkhe- telefoonverbinding hoor- aitei op de avond in Inns- dir besluit". Nederland kreeg de heer edige informatie, die hem ebpurtenissen vraagtekens i. Wynia: „Er was over- q dat de wedstrijden van pen weekeinde beslissend i. Toen ik de precieze tij- ogen zag, verbaasde ik extra selectie-duels. De tan Akke Falkena waren eter''. Wynia is niet van plan e zonder meer als geslo- Ja»en: „Natuurlijk zal er ing meer komen in de >eg. maar ik verlang toch rond de gegeven zaak. nij er niet om dat Akke toevallig een Friezin is, sr inderdaad een goede maakt. De extra selectie- ras bepaald niet in het an Akke, gezien de af- en 3000 meter, temeer Mandag niet fit was", meter, de zwakste afstand azin. fungeerde inderdaad eohter. Met een tijd van er diende Rieneke Dieneke laar plaats in de selectie- kwam slechts tot 5.12.4. JXt is natuurlijk een erschil, maar de beslis- eerder genomen kunnen ■b ik zondagavond had I bseren. was Akke geko- Hen er dit weekeinde met Uitgebreid over spreken". uitgenodigd, werd door de heer Wy nia ontzenuwd „Er is alleen een brief binnengekomen waarin werd gesproken van de mogelijkheid vijf deelnemers per land te sturen. Ik denk dat daaruit het misverstand is ontstaan. Bovendien sturen wij alleen rijders met kwaliteit". Even nog heeft men er over gedacht om Peter Nottet naar West Allis te zen den. Wynia: „Hij kon nog wel eens verrassen op de sprint. Maar na zijn laatste resultaten is zijn kans mi nimaal geworden". Peter Nottet maakte gisteren in eerste instantie op de 500 m een tyd van 42,6 seconden, maar mocht la ter overrijden omdat hy in zijn rit I bij de wissel gehinderd was door i zijn tegenstander. De gebrilde Loos- duiner liet toen 41.7 voor zich af- drukken, Bazen werd op de 1000 me ter tweede achter de Noor Magne j Thomassen. Beide rijders maakten dezelfde tijd, 1 minuut en 21,3 secon den. De 21-jarige automonteur bleef slechts zeventiende seconde verwij- I derd van het nationale record, dat sinds 1968 op naam staat van Ard I Schenk. Uitslagen 500 meter (sprintklasse) 1. Kelichi Suzuki (Japan) 39.3 sec.. 2. Masaki Suzuki (Japan) 39,5. 3. Jan B azen (Ned.) 39.6 (nieuw Nederlands record). 4. Seppo Haen- j ninen (Fin) 39,7, 5. Magne Thomas sen (Noorw.) 39,8, 6. Erhard Keiler I WD1.) 39,8. 7. Takayuki Hida (Ja- pan) 39,9, 8. Masahiro Higashide 1 (Japan) 40.1. 9 Ard Schenk (N) 40,1. 10 Hans Lichtenstern (WD1.) 40.9 500 meter (allroundklasse) 1. Tveter Noorw) 40.2. 2. Maeda (Japan) 40.6, 3. Jan Bols (Ned.) i 40,7. 4. Stensen Noorw i 40,8. 5. Kos- I kinen (Fint 40.9, 6. Zimmermann WD1) 41.0. 7. Verkerk (Ned) 41,2, 8. Guttormsen (Noorw) 41,4. 9. Van D ij k (Ned) 41.6. 10. Nottet (Ned) 41.7, 11. Verheyen (Ned) 41.8. 1000 mete .'-Jiprintersklasse) 1. Thomassen 1.21.3, 2. Bazen 1.21,3, 3. Keiler 1.21.9. 4. Masaki Su zuki 1.22,8, 5. Haenninen 1.23,0, 6. Schenk 1.23,6. 7. Keiichi Suzuki 123.8. 8. Tipper <Gbrt 1,24.0. 9. Hi gashide 1.24,2. 10. Torgler (Italië) 1.24,3. 30000 meter Go Ahead—NEC 1 MVVAjax ADO—AZ '67 l TelstarHoll. Sp. NACTwente Elinkw.Excelsior DFCBlauw Wit Helm. Sp.Graafsch RCH—Fortuna VI. Volend.Den Bosch Velox—RBC EindhovenWagen. EDO—HDVS ADVERTENTIE Geen cyclamaten èn geen calorieën! de veilige zoetstof In handig draaidoosje. 400 tabletten 85 cent. Goedgekeurd door de Ned. Ver. van Suikerzieken. HILVERSUM (Eigen berichtgeving» De import Royal Hanover, die in de Grote Sprmtersprijs (19 januari) reeds een uitctekende indruk maak- te. gaf gisteren in de internationale dravery de favoriet Anton, die 20 meter aan de Amerikaan moest ge ven, geen enkele kans. Bonnie Mars tungeerde na de start als aanvoer der van het compacte veld. gevolgd door Quick Sn.oke, A mad Kinlev en Titi III. Na <*en ronde rukte Siem van Leeuwen met Royal Hanover snel op, nam in het laatste rechte eind de kop en zegevierde onbedreigd in 1.22.7 km-iijd. Anton (Heskes) lanceerde nog een goede eindsprint, doch moest genoegen nemen met de tweede plaats vóór Royal G en El Hadie. In de Amatricekoers toonde Flying Lady wederom haar glanzende vorm en grote snelheid. De 20 meter han dicap was voor de merrie, die geen fouten schijnt te kennen, geen be zwaar; Nancy Geersen stuurde de Lady in 1.25.5 naar haar zoveelste triomf. Dores (mevr. Imming-Kop- pejan) werd een verrassende tweede vóór Echtens Rhan (mevr. Dragt- Peenstra) Een surprise gaf de Smientprijs door de zege van eigenaar A. v d. Blonk, die van start af met Hurri cane GG de leiding had en tegen een cote van f23.70 Gerardus O, Henry van Wendy en Hippocreen klopte. Ook de Ze wendprys bracht een onverwachte uitslag. Hierin zege vierde Koppejan met de zeer wis selvallige Count Scott (w. f27.90) in 1.26.4 km-uijd over Filter en de favoriet Fléche (trio f 1.123.70). UITSLAGEN. Tallngprijs: 1 Galatea (Th. Koov- man) (129.0). 2. Hlspano 3. Gouden Regen B. Toto w. 1.90. pl. 1.50, 1.60. C.70. kop. 4.50. COV. 4.50. trio 67.20. Smientprijs: 1. Hurricane GG (A. v. ri Blonk) (1.30.5), 2 Gerardus O, 3. Henri van Wendv. Toto w. 23.70. jl. C 10. 1.70, 3.50. kop. 7.90, cov. 4 40. Uilprijs: 1. Hea Alkestis VE (M. van Leeuwen) (1.26.9). 2. Heros. 3 God fried van S. Toto w 5 80 (stal), pl. 2.90, 1.60, 4.10, kop 10.30, cov. 3.70. trio 663.70. Adelaarprijs: 1. Royal Hanover (S. J. van Leeuwen) (1.22.7). 2. Anton, 3 Royal G. Toto w 4.30. pl. 1.40, 1.20. 2.10, kop. 6.20, cov. 4.70. Boekvinkprijs: 1. Fire Bird W (J. van Doovewerd) (1.240). 2. Don Ca- rnilo. 3 Dumas Z. Toto w. 1.90. pl. 3 80, 3.90. 4.10. kop. 6.80, cov. 12.80. rrlo 252.40. Amatricekampioenschap III: 1. Flying Lady (mei. N Geersen) (1.25.5). 2. Dorès. 3. Echtens Khan Toto w. 2.50. pl. 1.30. 3.70. 2.30, kop 10.20. cov. 1640. Zeearendprijs: 1. Count Scott (P. R. R Koppejan) (1.26 4). 2. Filter. 3. FJèche. Toto w. 27.90. pl 2 60. 2.10. 1 30. kop. 19.40. cov. 4.90. trio 1123 70. Waterhoenprljs: 1 Glittering Jewel (M. van Leeuwen) (1.26.9). 2. Grietje. 3. Herman. Toto w. 5.50. pl. 2.20, 2.20, 2 00, kon. 6.70, cov. 6.20. Totale omzet f230.676,50. Boksen De Japanse bokser Na- rada, die twee keer een wereldtitel veroverde in verschillende klassen (vlieg- en bantamgewicht) trekt zich terug. Een poging in 'n zwaar dere klasse (vedergewicht) eveneens de wereldtitel te veroveren mislukte. Op 6 januari van dit jaar versloeg de Australiër Johnny Famechon Ha- rada door knock out in de dertiende ronde. JAN BAZEN 1. Bols 4.16.4 (nieuw wereldrecord) 2. Tveter 4.18.0. 3. Stensen 4.20.0, 4. Guttormsen 4.21,1, 5 .Verheyen 4.22.4, 6. Zimmermann 4.22,5, 7. K os kinen 4.23,0, 8. Vehkerk 4.23,8, 9. Nottet 4.25.0, 10. Maeaa 4.29,0, 11. Ven Dijk 4.29.1. Judo Judoclub Eendracht uit Leiden is van plan in een vakantie periode een school-judotoernooi te organiseren waaraan elke leerling die de judosport beoefent, ongeacht van welke school of vereniging hy lid is. kan deelnemen. LEIDEN Voor de tiendie maal organiseert Vroom en Dreesmann een schaaksimultaan-toernee door Ne derland van grootmeesters en mees ters. die aan het Hoogoventoernooi hebben deelgenomen. Ook Leiden is dit jaar wee- in het programma op genomen. De simultaanseance wordt gehouden op maandag 16 februari in de Stadsgehoorzaal en begint 'c avonds om half acht. Als simul- taanspelers komen naar de Sleutel stad de Deer se grootmeester Bent Larsen, de Nederlandse grootmeester Jan Hein Dormer en de meesters Hens Ree. kampioen van Nederland, Coen Zuidemp en de jonge, veelbe lovende Rob Hartoch. Met deze schakers kunnen de liefhebbers uit Leiden en omgeving aan 170 borden hun krachten meten. De grootmees ters nemen ieder veertig tegenstan ders voor him rekening en de mees ters ieder dertig. Wie aan dit schaakevenement wil meedoen kan zich opgeven bij Vroom en Dreesmann in Leiden (Afdeling Inlichtingen) of bij de wedstrijdlei der van de Leidse Schaakbond, drs. W. de Haas. S'errewacht 3 in Leiden. Deelnemers aam de séance beta len f 1.voor hun inschrijving, welk oedrag ten goede komt aan de ge handicapte scnakers. Vorig jaar kon uit de opbrengst van deze bijdrage de uitgave van een brailletijdschrift van de Nedeilandse Blindenschaak- bond worder. gefinancierd en een braille-uitgave van het Teleac-cur- susboek gesubsidieerd. WIJK AAN ZEE GPD) „Ik tel myn knopen en blyf maar hopen". Dat zouden schaakmeesters in het j Hoogoventoernooi kunnen zingen, zo- i wel voor als na elke ronde. Eigen- I lijk is het een beulenwerk een toer nooi te winnen, want elke dag chan- geert de boel. i Donner zorgde er gisteren i n de 12de ronde voor, dat genie Taima- now maar een half punt aan de score kon toevoegen; Hort won van Ivkow en stelde daarmee in I feite zijn alleen-kandidatuur als con- I currenten. Met nog 3 partijen voor de I boeg mag Ivkow geen illusies meer koesteren: Hort daarentegen zeer, want hij heeft uitgerekend in de slotronde met Taimanow van doen. Voor de vierde prys zijn thans twee kandidaten. Grootmeester Ka- valek en comingman Kurajica. Ze staan op slechts een half punt van j Ivkow. terwyl hier tevens Westen- I nen een latent gevaar blijft. ADVERTENTIE Hoop Inmiddels gloort er voor Neder' land weer wat hoop. Frans Kuijpers, die imponerend startte en daarna de draad wat verloor, versloeg gisteren Cortlever en deed plotseling be seffen. dat zes uit 12 altijd nog 50 procent is en dat hy nog maar één punt van een meesterresultaat af is. Dit te bereiken houdt in, dat hij opnieuw voor vyf jaar als actief Hogewoerd 128, Leiden meester geldt. Kuijpers moet nog spe len tegen Kavalek, Bobotsov en Lan- geweg. En dan Andersson. Men zou er in de meestergroep moe van wor den als het niet zo'n geweldige kwa jongen was, die daar een schare meesters met vrolijke grijns over troeft en nog een streek over de bol toe krijgt. Hij maakte korte metten met Van Geet zodat hy nog maar een remise nodig heeft voor een meesterresul taat In de internationale damesgroep houdt men van schaken, intens en zonder ophouden. Het is anders nau welijks verklaarbaar, dat er opnieuw na vyf uur spelen drie partijen moesten worden verdaagd. Nana Alexandria blijft eenzame heerseres, de volgelingen struikelen over el kaar. Uitslagen Grootmeester groep Donner (Ned.) Taimanow (Rusl.) Fillp (Tsj.Sl.) Wes- terinen (Finl.) 1-0, Kurajica (Zd-Sl.) Ree (Ned.) 1-0, Hort (Tsj.-Sl.) Ivkov (Zd-Sl.) 1-0, Cortlever (Ned.) Kuijpers (Ned.) 0-1, Kavalek (Tsj.Sl.) Platonow (Rusl.) 1-0, Bobotsov (Buig.) Benko (VS) afgebr.. Lange weg (Ned.) Jano- sevic tZd-Sl.) 1-0. Stand 1. Taimanov 9 2. Hort 9. 3. Ivkov 8, 4/5 Kavalek, Kurajica 7 M-, 6 Westerinen 7, 7/8 Donner, Filip 6H. 9. Kuijpers 6. 10/11 Benko, Bo botsov 5 en 1 afgebr., 12. Langeweg 4 Vz, 13/14 Platonov. Ree 3 15/16 Cortlever, Janosevic 3. Meestergroep Drimer (Roem) Sokolow (Zd- Sl.) Vi-%, Medina (Sp.) Clarke (Eng.) afgebr.. Antunac (Zd-Sl.) j Maeder -W .Did) Van Schel- tinga (Ned.) Doda (Polen) Honfi (Hong) Smederevac (Zd-Sl.) 1-0, Andersson (Zw.) Van Geet (Ned.) 1-0, Day (Can.) —Har toch (Ned.) afgebr., Piket (Ned.) Forintos (Hong.) 0-1. Stand 1. Andersson 9. 2. Honfi 7 3. Me dina 7 en 1 afgebr., 4. Forintos 7, 5. Antunac 6*4, 7. Drimer 6, 8. Clar ke 5 H en 1 afgebr., 9/11 Doda, Van Geet, Maeder 5 >4, 12. Day 5 en 1 afgebr., 13/14 Van Scheltinga, Sme derevac 5,15/16 Piket, Sokolov 4. Damesgroep Cohn (W.Dld.) Ferrer (Sp.) Tuk (Ned.) Alexandria (Rusl.) 0-1. Assenova (Buig.) Vreeken (Ned.) %-%, Timmer (Ned.) Teodorescu (Roem.) Vz-Vi, Vokra- lova (Tsj.Sl.) Heemskerk (Ned.) ka (Zd-Si.) afgebr. Stand: 1. Alexandria 7 Vfc, 2. Teodorescu 5. 3. Vikralova 4%, 4/6 Assenova, Cohn, Vreeken 4, 7/9. Heemskerk,. Ferrer, Timmer 3 10. Konarkows- ki 3 en 1 afgebr 11. Tuk 3. 12. Car doso 1 Vi en 1 afgebr. ROOSENDAAL (GPDi Harm Ottenbros en Jan Janssen zitten in het schuitje waarmee een groot aantal wielrenners zo snel mogelijk naar het eerste succes van het nieuwe wegseizoen wil varen. Als ze spoedig een klassieke wegrace win nen, dan is het jaar 1970 in feite al geslaagd voor het goed en wel begonnen is. Dat doel is bij Jan Janssen en Ottenbros langs verschillende wegen in het hoofd gekomen. Voor de wereldkampioen geldt de eenvoudige redene ring dat hij zich niet als een gevestigde vedette kan beschouwen met alleen maar de regenboog trui als bewijsstuk. „Die titel is", aldus Ottenbros. „voor mij niet genoeg. Ik zal nog iets moeten doen. Iets groots moeten winnen. Dat zal niet meevallen Toen ik nog geen wereldkampioen was kon ik de klassiekers net niet winnen en dat zal me nog moeilijker gemaakt worden nu ik wereldkampioen ben. Laten we zeggen dat ik Gent-Wevelghem op het oog heb. Lukt dat niet", aldus de altijd opgewekte Harm, „dan kunnen we als excuus aanvoeren dat het een 1 aprilgrap was omdat deze koers op 1 april wordt gereden Jan Janssen heeft andere motleven voor een nieuwe grote inspanning die tot snel succes zou moeten leiden. „Ik heb", zegt Jan, „een zeer slecht jaar gehad. Het was in alle opzichten te leurstellend. Denk maar aan mijn schorsing, mijn slechte Tour en aan 't feit dat ik geen enkele klas sieker won. In de ploeg vielen de leiders Gemi- niani en Louviot weg. Anquetil was aan het eind van zijn loopbaan en ga zo maar door. Dat alles heeft mijn werkgever, BIC, niet tot tevredenheid gestemd. Nu is het wel zo dat men van Jan Jans sen één slecht seizoen wil vergeven, maar Jantje kan zich geen tweede slecht jaar permitteren. Als het in 1970 weer tegenzit, is het duidelijk dat men mij in de rij van de versleten gloriën gaat zetten. Met alle gevolgen, vooral op financieel gebied. Mijn waarde zal dalen. Ik ben nu 29 en ik heb nog een jaar of twee voor de boeg. Die laatste jaren wil ik (mijn contract met BIC loopt dit seizoen af) wil ik me in dienst stellen van de meest biedende. Dat kan natuurlijk alleen als ik dit seizoen kan bewijzen dat ik nog altijd bij de internationale top sta". Ottenbros voelt dus duidelijk dat hij zich nog goeddeels waar moet maken. En Janssen beseft dat hij zijn gevestigde waarde zal moeten be vestigen. Met die gedachten waren beiden de training op de natte Brabantse wegen begonnen. Ottenbros, juist terug van een wintersportvakan tie en Janssen eveneens terug van een kort ver lof na de Zesdaagse van Bremen. Hoe fel Harm was bleek toen hij bij thuiskomst zei: „Ze reden me niet hard genoeg. Ik heb veer tien dagen geen fiets gezien, maar ik wil snel in conditie komen. Ik concentreer me nu geheel op de weg. In deze winter reed ik vier Zesdaagsen. Dat was meer dan genoeg. In Antwerpen en in Groningen rijd ik niet mee. Voor mij gaat vanaf dit moment alle aandacht naar de wegkoersen". Hoe heeft Ottenbros de last van de regenboog trui tot nog toe ervaren? ,,'t Is een mooi ding", zegt Harm, „maar denk erom dat het zwaar is. En het ergste ls jaloezie van de andere renners. Niet direct van de groten, maar wel van collega's die eigenlijk „maar" precies zo zijn als ik: dood gewone coureurs. Ze denken dat ik kapitalen verdien en dat is niet zo. Het is natuurlijk wel waar dat ik blij ben met de titel en vooral met het feit dat ik nu meer verdien dan ik als een voudig renner had gekregen. Maar toen ik eind '69 de balans opmaakte was het toch tegenge vallen. Het is niet zo dat ik aan die titel evenveel heb verdiend als een renner die al een vedette was toen hij wereldkampioen werd. Ottenbros bleef ergens maar Ottenbros. Natuurlijk, het is meegenomen. Al moet ik eerlijk bekennen dat ik me er financieel meer van had voorgesteld. Tia en ik zijn er toch erg blij mee De zorgen om het geld blijven een wereldkam pioen kwellen. Er is in nogal krasse bewoordin gen beweerd dat Ottenbros zestienduizend gulden op tafel moet leggen als hij de gedane afspraak voor het wereldkampioenschap wil nakomen. De genen die wereldkampioen zou worden, zou dat bedrag voor de ploegmakkers beschikbaar stellen. Daarover zijn moeilijkheden gerezen. Ottenbros wil wel betalen, maar in het redelijke. Er zijn coureurs geweest die er geen geheim van maak ten dat ze voor een eigen kans reden. Daarvan had Ottenbros dus geen steun. En waarom zal hij dan toch moeten betalen? Anderen hebben niets laten zien en er zijn in feite maar een paar waarvan Ottenbros kan zeggen dat ze enig recht op een geldelijke tegemoetkoming hebben. Deze zaak zal maandag worden behandeld In een ver gadering van de bond voor beroepsrenners, waarvan Jan Janssen voorzitter is. „Och", zegt Jan Janssen, „over dat geld is na elk wereldkampioensdhap wat te doen. Het is wel zo dat een bedrag van zestienduizend gulden niet veel is als je er een wereldkampioenschap part komen. In alle redelijkheid zouden degenen aan dankt. Maar ik vind het ook niet billijk dat renners die geen „poot" uitstaken, nu om hun die Ottenbros steunden enige vergoeding kunnen vragen. Die zullen ze ook, dacht ik, wel krijgen. Maar je kunt toch niet naar een wereldkam pioenschap gaan om er snel af te stappen in de veronderstelling dat je toch goed verdiend hebt omdat een landgenoot wereldkampioen werd. De genen die voor een eigen kans reden hebben helemaal geen aanspraak. In Imola, in 1968, zou er ook zo'n afspraak gemaakt worden. Die ging nogal wat verder dan zestienduizend gulden. De Nederlander die daarvan de wereldtitel zal hebben veroverd diende dertigduizend gulden op tafel te leggen. Dat was me te zout en ik heb toen gezegd: zoek het maar uit, ik trek mijn plan wel. Dit keer wordt die zaak ook wel weer opge lost. Ik zou het overigens wel beter vinden als de KNWU een Nederlandse wereldkampioen fi nancieel tegenmoet kwam. Maar daar moet je bij de bond niet mee aankomen. In het buitenland vind men dat een wereldkampioen van bondswege wél financieel beloond moet worden. Bij ons is dat niet zo. Wanneer er wel een tegemoetkoming was zou de afspraak kunnen zijn dat de kam pioen zijn helpers daarvan betaalt. Nu moet hij het uit eigen middelen doen. Oof niet natuurlijk. Want juridisch is er geen verhaal".

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 15