Prins Janus heerst in Noordwijkerhout Geen toeristisch klimaat in de Bollenstreek ALPHENAAR HAD „DOLLE AVOND" Gemeenschapscentrum urgent in Lisse Insluipers actief in Alplien Carnavalsoptocht met 1000 deelnemers en 15 „zotten-wagens Nieuwe partij in Alkemade? Jubileumconcert Clir. Mannenkoor BLOEMLOZE STUITEN ERGERNIS VAN VVV Hoofdagent (getuige) kon ziek niets herinneren AARDGAS IS HET BESTE Enquete KI P wijst uit Tevreden Hondje gered van verdrinkingsdood LCTDSCH DAGBLAD PAGINA II NOORDWIJKERHOUT In deze dagen voor carnaval valt niet mee door te dringen tot de burcht van Noordwijker- Prins Janus. Hij is steeds onderweg. Reist van het ene en van de ene conferentie naar de ander. En dat alles »m zijn vierdaagse heerschappij over het rijk der zotheid voor e bereiden. Drie dagen lang heb ik aan de telefoon gehangen >m een audiëntie aan te vragen. Steeds weer kreeg ik zijn rouwe gade, die niet meer wist wat te antwoorden, aan de ijn. 'k Zal de boodschap doorgeven, zei ze. Eindelijk ..meldde" prins zich. Kennelijk vermoeid van het feest in Hillegoms en met schorre stem nodigt hij mij uit om 's avonds 11 over 11 naar zijn paleis aan de Viaductweg te komen. Er niets anders op Zyn twee adjudanten Piet Broek- of en Kees Warmerdam begroeten ie aan de paleis-ingang en bren- ei. me naar de beslist niet over- adig ingerichte werkkamer van Janus. Hij ziet er helemaal iet prinselijk uit in z'n combinatie sportshirten daarin een dasje, laar het is een vriendelijk en op- ewekt man. Hij is wel van de be- van zijn bestaan door rongen. Slechts vier dagen heers ik ver Noordwijkerhout en in die tijd jn ik in hof bezit van de sleutels an het dorp. merkt hy op. Dan is et afgelopen Voor goed! Prins Janus (53), Rotterdammer geboorte en meubeladviseur an beroep, is zes jaar lid van de luordwy kerhou tse carnavalvereni- ing „De Kaninefaaten" Z'n werke- naam is Jan Beyens. Hy zwaait It jaar voor het eerst de (carnavals) :epter over Noordwykerhout en hy aet het met veel plezier. Jan Bey- ns is Prins Victor 1 (Cok Noorder- leer) opgevolgd. Tiende prins Iet een brede glimlach vertelt de- tiende Prins der Kaninefaaten, -kameraad in het lefioen van -kameraad in het legioen van A(lgemene) Noord wij kerhoutse» f(egbewijzerings B(ond), groot-be ier van de Kaninefaatenpot. -dorstlustige van het Schuimend etc. etc. z'n story. Hy zegt tevreden: ..Het was een ote verrassing voor me. dat ik in tiende levensjaar van „De Kani- ifaaten" tot prins ben uitgeroepen. hoop die „opdracht" tot een ede einde te brengen. He;t is een eer voor me We hebben een ae vereniging. Een echt gezellige oep, die gedragen wordt door het ergrote deel van de Noordwy- rhoutse bevolking en die in heel Bollenstreek veel aanhangers eft. Heus. onze activiteiten beperken :h niet alleen tot de carnavalspret. op recretaief-, sociaal en cultu- gebied zyn we werkzaam. Denk lar aan de actie voor het zwem en aan de hulp by de uitbrei- van de accomodatie van 7.S.B. Bovendien steunen wy al- lei andere acties". 'rins der Zotheid te mogen zyn is drukke bezigheid. Op de meest ferwachte ogenblikken duikt hij hier en daar op. Dat hoort tot taken. Daarnaast moet hij vele iferenties voeren en aanwezig zijn besprekingen over alles wat ty- is zijn vierdaagse regeringsperio- zal worden gedaan Daarnaast et hy zich met zyn gevolg pre- iteren op talloze carnavalsfeesten Ver buiten Noordwykerhout. pen moeten we in de allereerste plaats iets doen. de daar tussenlig gende groep vermaakt zichzelf wel. Ook nu weer bezorgen we 300 bejaar den en 1400 kinderen tydens de car navalsdagen onvergetelijke middagen 't Leuke is. dat we hier in Noordwy kerhout ook leut kunnen maken zon der een borreltje en als we er een of meer ophebben, dan zeggen we het ons aller Sjakie Schram na: Glaasje op, laat je rijden!" Uti alles wat Prins Janus vertelt begrepen we. dat er van zaterdag tot dinsdag 10 februari heel wat plezier in Noordwykerhout te bele ven valt. Gecostumeerde carnavals bals en —feesten en op zaterdag middag de grote optocht, die om 2 uur van de Brink vertrekt en die dit jaar, in verband met de nieuwge bouwde viaducten, binnen de het centrum van Noordwijkerhout blyft. „Mag ik deze optocht aanbeve len?". vraagt Prins Janus. Natuur- lyk, zeggen we. „Niet minder dan duizend personen, van oud tot jong, nemen aan dit carnavalesk specta- kel deel en er zullen vyftien praal wagens meeryden. Drie muziekkorp sen zorgen voor vrolijke klanken. In die optocht zullen enige specifiek Noordwijkerhoutse problemen op „leutige" wijze aan de kaak worden gesteld, maar het overgrote deel van de wagens beeldt dingen van alle dag uit, die iedereen er zo uit kan halen. Noordwijkerhouts Prins Car naval 1970 Janus middenmet zijn adjudanten Piet Broekhof (links) en Kees Warmendam (rechts). huisgenoten, op straffe van genoeg doening aan de Raad van Elf. in de vorm van een rondje. III. Dat op zaterdag 7 februari de carnavalsoptocht wederom „Ons Dorp" tot de meest bnijde plaats van de bollenstreek zal maken. IV. Dat op vrijdagavond 6 fe bruari de jeugd van 14 tot 16 jaar. in hun carnavalleske kleding zal la ten zien, dat zy in staat is. op al coholvrije wyze het carnaval te be leven. V. Dat iedere carnavallist zich tijdig voorziet van een passende feestneus en deze alleen in het „ei gen" glas steekt. VI. Dat iedere carnavallist vrienden, familie en aanverwanten er van op de hoogte brengt, dat dit jaar. behalve in de Residentie (v.d. Geest), ook gelyktydig in de Tenis- hal lOostdam» wordt gecarnavald VII. Dat wy aan één brouwe rij, niet voldoende hebben en er daarom een tweede aan hebben toe gevoegd. VIII. Dat wy, eenieder die dit aangaat, oproepen om zich de ko mende carnavalsdagen te onthouden van het onprettig regelen van oud zeer. IX. Dat wij het Gehuwdenbal bo venaan de carnavalsfeestlyst hebben geplaats en er van overtuigd zyn. dat dit een der hoogtepunten van het a.s. carnaval gaat worden. X. Dat wij ook dit carnavals jaar weer grootse plannen hebben voor onze bejaarden en jongste jeugd. XI. Dat wy allen op de laatste dinsdag, 's-avonds om 11.11 uur kun nen zeggen, „het was weer groots, het was weer Noordwijkerhout op zyn best". Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Irma. d. v. J. Scheurwater en C. van der Zwan. Steven, z. v. L. A. Verheij en G. T. Boon. Overleden: A. Burgerjon. 59 Jr. J. J van der Burgh. 66 Jr. Getrouwd: F. Tebbens. 23 Jr. en J M C. de Vrind. 23 Jr ALKEMADE Sinds vele Jaren I is de samenstelling van de raad van i Alkemade gebaseerd op de afgevaar digden van twee groeperingen. de i K.V.P. en de Protestants Christeiyke I groepering. Van de 13 raadsleden I en 2 wethouders komen er 13 uit K.V.P. kringen en 2 uit de Prot.-Chr groeperingen. De laatste jaren is de samenstelling van de bevolking ln Al- I kemade echter wel iets veranderd is. Men heeft in Alkemade. vooral in Kaag en in Oude Wetering en Roe- lofarendsveen. vele nieuwe bewoners gekregen, die politieke bezien anders georiënteerd zijn. Dit komt oa. tot uitdrukking in de plannen van een comité, dat zich ten doel stelt om te komen tot oprichting van een vereniging genaamd „Gemeente belang". In een toelichting zegt het van mening te zijn dat vele inwo ners niet tevreden zyn over en doel treffendheid in gemeenteaangelegen heden. De comitéleden menen dat een vereniging Gemeentebelang, die geen binding heeft met enige poli tieke of godsdienstige richting, hier in verandering kan brengen. Om zich over de belangstelling voor de mogelijk oprichting van de vereni ging Gemeentebelang nader te kun nen oriënteren heeft men een oprich tingsvergadering vastgesteld op vrij dag 30 jan. (20.15 uur) in café Heemskerk, in Roelofarendsveen. Op deze vergadering zal dan moeten blij ken of een vereniging Gemeentebe lang levensvatbaar is en of men aan de gemeenteraadsverkiezing op 3 juni mee zal doen. In Sassenheim SASSENHEIM Het Sassenheims Chr. Mannenkoor geeft dinsdag avond 3 februari in de Gereformeer de Kerk aan de Julianalaan een uit voering ter gelegenheid van z'n twin tigjarig bestaan. Medewerkenden zijn Rijkje Wolleswinkel (alt), het Haags jeugdkoor onder leiding van Marius Borstlap. Piet Kraak 'orgel' en Piet van Zoen (vleugel). De al gehele leiding berust by Job C. de Vries. LISSE De bloemloze straten van Lisse in de Keukenhoftljd wa ren gisteravond onderwerp voor ernstige kritiek op het VVV-bestuur. In 1969 moest zelfs de schamele versiering van de Herenweg nog achterwege blijven. Toen de heer De Vries, namens de .Commissie straat- en gevelversiering" meedeelde, dat deze versieringen te kost baar waren, kwam de heer H. M. L. van Stijn hier fel tegen in oppo sitie. Hij wees erop. dat in de omgeving van zijn bedrijf aan de Kanaalstraat met niet veel geld mooie resulaten waren bereikt. In de vergadering werd de suggestie gedaan dat de middenstanders deze versiering zouden financieren. Geboden Noordwykerhouts carnavalsprins heeft zich met een uit elf geboden bestaande proclamatie tot alle inwo ners van zijn residentie en carna valliefhebbers uit de Bollenstreek ge richt. Die laten we hier tot besluit volgen I. Dat 8—9 en 10 februari a.s. als carnavalsdagen geboekt staan en iedere carnavallist zich hierop dient voor te bereiden. II. Dat eenieder 11 minuten per dag de woorden van het nieuwe carnavalslied moet instuderen en zich hierby laat begeleiden door alle DEN HAAG ALPHEN AAN DEN I RIJN Zowel de officier van justi- tie als de Haagse politierechter von- i den het vreemd dat een hoofdagent van politie zich zo weinig meer wist te herinneren van de feiten. waarbU hij op 2 november van het vorig jaar betrokken was. Telkens haalde de rechter een stukje verklaring er bij de getuige uit. „Vreemd dat u dat allemaal niet uit uzelf kunt me dedelen". gaf de rechter uiting aan zyn ontstemming, waarby de officier zich aansloot. Een 34-jarige chauffeur uit Al phen aan den Ryn had het die avond in Zwammerdam en Bodegra ven wel bont gemaakt. Zowel het be sturen van een auto, terwyl hy daartoe niet in staat was. als mis handeling was hem tenlaste gelegd „U hebt er een dolle avond van ge maakt", zo constateerde de rechter „Ik was niet dronken", ontkende ver dachte „Ik sta al onder toezicht". Niettemin had hy in de Molenstraat in Zwammerdam slingerend gere den. „Dat onder toezicht staan van het consultatiebureau voor alcoholisme, Is geen garantie dat u niet drinkt", gaf de rechter te kennen. Maar het was wel nodig gebleken, dat de Al- phenaar op het politiebureau zyn 'oes uitsliep, alvorens hij een zinnig woord kon uitbrengen. Verdachte had de avond ingezet met bezoek aan een café in Nieuw koop, waar hij volgens zyn verkla ring vyf flesjes bier naar binnen had gegoten. Het volgende bezoek Isold een cafe in Woubrugge. waar hy al biljartende, nog wat bier er aan toe had gevoegd. Hoe is het biljartlaken eraf geko men?" informeerde de rechter Hier aan werden geen beschadigingen aangebracht. Maar slechter verliep het vervolg Toen hij buiten kwam had hy een 18-jarige ambtenaar uit Zwammerdam beetgepakt en diens keel dichtgeknepen Eigenlyk mis verstand. want verdachte had iets te gen een andere bromfietser en ver keerde in de veronderstelling, dat hy de juiste man te pakken had. Een 23-jarige smid uit Bodegraven wilde het slachtoffer bevryden maar ook hy kwam er slecht af De po litierechter toonde een foto van het gehavende gelaat van deze getuige, nadat de Alpheneer hem had mis handeld. Getuige had getracht om verdachte te kalmeren maar dat lukte in het geheel niet Het slachtoffer viel eerst tegen een muur en daarna tegen een lantaarn paal. Hierby liep hy de nodige ver- wongingen op De hoofdagent van politie verklaarde, dat er gealar meerd was voor een vechtpar- ty. Toen de agent ter plaatse kwam, ging verdachte rustig en gewillig mee. maar op het bureau werd hy agressief. Volgens verdachte was hy in de Brugstraat in Zwammerdam door een bromfietser gehinderd. Deze zei dat hy de auto van verdachte op zich af zag komen, waarna de Al- phenaar uitstapte en de bromfietser mishandelde. „Jou moet ik hebben, jou zal ik vermoorden", schreeuwde hy. De officier zei dat verdachte reeds eerder was veroordeeld omdat hy on der invloed v*n drank een auto had bestuurd. Blijkbaar heeft hy van die straf nog niet voldoende geleerd. (Hy had toen o.a. twee weken gevange nisstraf gekregen In verband hiermee eiste de offi cier nu vyf weken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaardelijk, alsmede 18 maanden ontzegging van de rybevoegdheid, waarvan zes maan den voorwaardelyk met proeftyd van drie jaar „Iets dergelyks is heel kwaad voor een beroepschauffeur als u bent", constateerde de rechter, die verklaarde de eis van de officier nog aan de lage kant te vinden .Ik had niet veel gedronken", hield verdachte vol. „Maar ik ben wel bang dat u hier voor Iets dergelyks toch weer terug te zien', gaf de rech ter als zyn oordeel te kennen Het vonnis werd nog iets zwaarder dan de eis namelyk zes wekpn gevange nisstraf waarvan twee weken voor waardelyk en 18 maanden ontzegging van de rybevoegdheid waarvan zes maanden voorwaardelyk met proef tyd van drie jaar De heer L. Tibboel. voorzitter van „Alverha" merkte toen op dat men de middenstand niet overal voor kan laten opdraaien. „Ook de gemeen schap moet maar eens meewerken". Dit jaar zullen de straten van Lisse het weer zonder bloementooi moeten stellen want de krappe financiën van de VVV laten dit niet toe. De VVV-voorzitter zei in zyn jaar verslag dat: „Ondanks de vele negatieve gelui den. waarbij o.a. de ingevoerde b.t.w. in de buitenlandse pers een dankbaar onderwerp bleek, mogen we ons in Lisse verheugen over een ge zonde styging van het toerisme, v.elke globaal genomen byna 10 bedraagt over het afgelopen jaar. Gezien het feit. dat het voorafge gane jaar „1968" een VW-topjaar mag worden genoemd, mogen we stellen, dat de styging in het afge lopen jaar „1969" tot volle tevreden heid stemt wanneer men vergely- kingen treft met cyfers van de alge hele toeristische situatie in Neder land. Door direkte kontakten met perso nen. die kortere of langere tyd in Lisse logeren en mede door reeds eer der gehouden enquêtes moeten we helaas konstateren, dat in de bollen streek zelf (de badplaatsen buiten beschouwing gelaten) elke vorm van toeristisch klimaat, volkomen ont breekt. De sfeer, die ieder zo graag zou willen proeven in zyn vakantie- plaats. is in Lisse en omgeving niet aanwezig. Het bestuur van de VVV-Lisse zou het daarom op prys stellen wanneer aan elk initiatief, dat hierin wordt ontplooid, door de overheid faciliteit wordt verleend. Een niet onbelangrijk punt is on getwijfeld de steeds beter wordende aanpak met betrekking tot het doel gericht toeristenbeleid. De weg, die het. nog kort werkend N.B.T. heeft ingeslagen, verdringt oude sleur en opent nieuw perspeqtief. In dit licht bezien, zullen de VVV-Lisse, als ook de Streek-VVV. gedwongen een an dere koers moeten gaan varen, die aan de huidige marktbenadering is i aangepast. Men kan niet meer zo eenvoudig als vroeger stellen (en dat geldt evenzeer voor de VVV als voor een bedrijf): Wat is m'n rendement, wanneer ik dit bedrag investeer? Daarom doet het bestuur een drin gend beroep op een ieder, te komen tot een gezamenlyke aanpak van de problemen. Het voorstel, dat op 12 december '69. door de leden van de raad. is aangenomen en inmiddels ook door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, houdt in dat voortaan de subsidie zal worden gesteld op 150'"; van alle donatie- en contributiegelden, t.a.v. het betreffende jaar. Het gemeentebestuur beoogt hier mee zeer zeker een sterkere binding van ingezetenen aan onze vereniging en verruimt tevens onze financiële positie by diverse akties welke ln algemeen belang worden gevoerd. De heer J. van Dyk, deelde mee. dat zich een comité aan het vormen is om het 5-Mei-jubileum op eerbare wyze te vieren en alles op alles gezet moet worden om Lisse een echt bloemendorp te laten zyn. Overigens verliep de jaarvergade ring vlot. Het werkprogramma zal als andere jaren zonder straat versiering worden uitgevoerd en zo mogelyk wil men komen tot het instellen van een ..Kindersong-festi val" met medewerking van tv-zyde. RIJNSBURG Luchtverontreini ging, siytage van verwarmingsketel en rendement van de installatie kwa men gisteravond in „Flora" aan de orde. De Kring Leiden van CBTB belegde in de cantine van de veiling een voorlichtingsavond over deze za ken. De heer J. Meindert. verbon den aan het Ryks Tuinbouwconsu- lentschap hield een inleiding over rookgasschade, gevolgen en bestrij ding daarvan Op de vraag wat ge wenst is by nieuwbouw, adviseerde de heer Meindert aardgas te nemen. Veel stunts 1 elfverzekerde Janus: „We hebben r al heel wat plezier beleefd en rjjke stunts uitgehaald. Overal in land kennen ze „De Kaninefaa- We traden op voor radio en I visie en we haalden „dingen" uit. landelijk nieuws veroorzaakten: 1968 de bezetting van het radio- ip Veronica en eind vorig jaar plaatsen van borden met het iird Noordwykerhout opdeANWB- ien van ryksweg 4a Amsterdam- i Haag. We vonden doodgewoon, Noordwykerhout te weinig aan- ht kreeg van de ANWB". 1 toorluchtige hoogheid, wat zyn uw t ttigste carnavalsbelevenissen? We j oeve niet lang op antwoord te thten: „De feesten voor de be rden en de jeugd. Geweldig zo meeleven. Voor die twee groe LISSE In december van het i vorig jaar is door de K.V.Pafde ling Lisse, een enquete ingesteld, waarin de mening van de inwoners van het dorp wordt gevraagd over een aantal belangryke onderwerpen. Daartoe werd huis-aan-huis een vra- geniyst bezorgd. Niemand ook de jeugd niet heeft er een grapje van gemaakt, maar eerlijk zyn of haar mening ge zegd. De K.V.P. heeft de burgers meer inspraak willen geven en wil tegeiykertyd aan de hand van de ge gevens een politiek gaan voeren, die geënt is op wensen, die onder de be volking leven. Byna de helft van de inzenders (48%) is tevreden met de ontwikke ling en uitvoering van het Poelpol- derplan, maar daar tegenover staat, dat 34 %dit niet is en men de Poel polder als een stenen massa ziet. Niet alleen vindt men, dat de beplan ting geen gelyke tred houdt met de bouw van woningen, maar ook de situering van de flats roept by deze groep kritiek op. In verband met het oude dorps centrum ontving men vele sugges ties. Een kwart zou graag zien. dat maar snel komt tot een gezellig, groot en aaneengesloten winkelcen trum. De doorbraak Vierkant Grachtweg wordt hier vaak genoemd, alsmede de uitvoering van het plan- Blokhuis, waarby men vooral wyst op het belang van veel parkeerruim te. De vraag over de werkgelegenheid en de industrie roept vele reacties op. Zo pleit 64 voor vestiging van industrie, op voorwaarde, dat dit lichte, schone en arbeidsintensie ve industrieën zullen zyn. Ongeveer de helft van de tegenstemmers wil len van Lisse een aantrekkelyk „woongebied" maken. Een groene vlek met een recreatieve functie. vyftig procent van de Lissenaren is tevreden met de onderwyssituatie. Enkele keren komt de wens naar voren tot stichting van een prot chr. havo-atheneum. Een gedeelte verzet zich hiertegen en zou willen zien dat het bestaande Fioretti-College een school zou worden v»oor alle ge zindten. Wat betreft de sportaccommoda tie is men minder unaniem. De helft van de inzenders is niet tevreden en voelt een ernstig tekort aan speelge- legenheid voor de kinderen, speciaal by de nieuwe flats (Poelpolder) maar ook in het oude Lisse (Meer en Duin) Ook zyn er wensen voor een kunstysbaan, een open verwarmd bad, gymnastieklokalen en een sport hal voor de Poelpolder. Met de vraag over culturele voorzieningen weet 41 %geen raad. terwyl de rest ver uiteenlopende gedachten heeft en o.a. suggereert: een oultureel centrum (gemeenschapshuis) geschik voor toneel, concert en film, een bi bliotheek, een jeugdsoos met ate liers. Een groot percentage 66 vindt, dat er te weinig contact is tussen het gemeentebestuur en de bevolking. Om tot verbetering te komen noemt j een kwart van de inzenders het hon- den van een hearing van byv. een- i maal per jaar of een maandeiyks contactorgaan. I Op de vraag welk plan men het eerst gerealiseerd zou willen zien kwamen de volgende reacties- I 28 wil een „gemeenschapscentrum voor het dorp"; I 20 gemeenschapscentrum voor de Poelpolder; 16 een open zwembad; 12 %de westeiyke omleidingsweg; 10 herstructuering van het win kelcentrum; 10 wenst het Industrieplan Déver Op de tweede plaats wordt ge noemd: 20 herstructuering van het win kelcentrum; 17 %westeiyke omleidingsweg; 16 industrieterrein Déver; 10 open zwembad, sporthal en ge meenschapscentrum Poelpolder 5 een overdekte tribune voor het sportpark. Duideiyk springen voorts naar vo ren: de busverbinding voor de Poel polder, zorg en huisvesting van be jaarden, samenwerking met andere gemeenten in de Bollenstreek, een Jachthaven en ten slotte een kinder- chrèche. Interessant is ook de beantwoor ding van de vraag m.b.t. de politie ke situatie in Lisse. Byna 63 pleit voor samengaan van de drie chris- teiyke partyen in de gemeente. Met de uitslag van de enquete als uitgangspunt gaat de KVP drie lea- rings houden en wel: dinsdag 3 febr 8 uur in de kantine van het Fioretti- college voor de Poelpolderbewoners; voor het centrum op dinsdag 17 febr. in „Mariënburcht" en voor buurtschap De Engel op dinsdag 24 i febr. in café-rest. „Morgenzon". BENTHUIZEN Het bruine hondje van de familie van Weizen is de laatste dagen niet erg geluk kig. Zaterdag kwam het diertje thuis met een luchtbukskogeltje in zyn kop boven het rechteroog en gister morgen hep het diertje het ys van de Ringvaart tegenover de garage boxen aan de van Leeuwenhoekweg op. Het water is hier zeer breed en ongeveer op de helft ging de hond kopje onder. Het slaagde er niet in om zich te redden. Opperwachtmeester V. H. J. Dusink die dit opmerkte, deed een beroep op de brandweer om te hulp te ko men. doch dit was achteraf niet meer nodig want de heer B. Kers bergen uit Zeist, die bij zyn schoon vader. de heer A. den Hertog aan de van Leeuwenhoekweg logeerde, zag de vergeefse pogingen van het diertje en bedacht zich niet. Hy ontkleedde zich en ging via ys en water een staaltje direnliefde ten beste geven, dat velen als voorbeeld kan strekken. Hy redde het dier van de verdrin kingsdood. Burgemeester I. J. P. Keyzer, die hiervan kennis had gekregen, heeft de dierenvriend gistermiddag in een persoonlyk schryveh zyn waarde ring en respekt getoond voor dit op treden en sprak tevens de hoop uit, dat het koude reddingsbad geen na- de'ige gevolgen voor zyn gezondheid zal mogen hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN In de nacht van maandag op dinsdag heb ben insluipers twee inbraken in Al phen gepleegd, waarby zy in totaal een buit van ongeveer f 2600 be machtigden. De eerste „kraak" werd gepleegd m een boerderij aan de Steekterweg Omstreeks half drie werd de echt genote van de veehouder wakker door gestommel in de slaapkamer. Toen zy het licht aandeed zag zy tot haar verbazing en schrik een man gehurkt bii de linnenkast zitten. Op haar ge schreeuw nam de dief de benen, waarna de boerin er onmlddeliyk achteraan ging .In de gang bleek dat de insluipers met z'n tweeën waren. Beiden wachtten de komst van de boer en boerin niet af maar kozen snel het hazepad. Na een ingesteld onderzoek bleek, dat de dieven uit een klein model brandkast, waarvan zy de sleutel in de huiskamer hadden gevonden, een bedrag van f 800 hadden meegeno men. Zy warer de woning binnen gekomen door een raam van de woon kamer, dat op niet al te solide wijze was afgesloten. In dezelfde nacht —het tydstip is moeilyk vast te stellen hebben dieven zich eveneens toegang weten te verschaffen tot het kantoor van de kippeslachterij Van Ruardy aan de Steekterweg Het gehele kantoor werd overhoop gehaald. Tenslotte heeft men een geldkist bemachtigd en opengebroken Het bedrag f 1800 werd door de inbrekers meegeno men. Hier kwam de insluiper bin nen via een niet afgesloten deur aan de achterzyde van het bedryf Van de dieven ontbreekt tot nu toe elk spoor.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11