Geen rijbewijs en niet verzekerd: f. 300 boete Mej. L. G. Tuk verlaat het Leids onderwijs Smash en Meerburg bedreigen Veglo II Israël verheugd over VS- belofte Dames opgelet Rod Laver beste sportman van '69 Israël - avond 595 sfe Staatsloterij Weer sluiting schoenfabriek Badmintoncompetitie Nieuwe uitgaven Academische examens INTERPOLIS LTB Ervaren operator Akkurate typistes Administratieve medewerksters ADMINISTRATIEVE KRACHT (Wf Administratiekantoor N. Kwes ASSISTENTE PAGIïTA 14 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 27 JANUARI 19J (ADVERTENTIE) LEIDEN Een 25-jarige verkoper uit Den Haag bezat een auto, waarvan hij een druk gebruik maakte. Hij bezat echter geen rijbewijs en was bovendien niet tegen wettelijke aan sprakelijkheid verzekerd. Op één van zijn clandestiene ritten liep hij tegen de lamp en kreeg toen prompt twee processen- verbaal op zijn naam. Op de zitting van de Leidse kan tonrechter, mr. W. de Koning, met als officier van justitie mr. J. Wes- sel liet de Haagse verkoper verstek gaan. Desondanks kreeg zijn zaak toch een openbare behandeling. In zijn requisitoir legde de offi cier er de nadruk op, dat hü ver- dachtes gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel en kennelijke minach ting voor de wet zeer afkeurens waardig vond. Ter correctie eiste hij dan ook twee geldboeten van respec tievelijk f100 en f200 subs 60 dagen en als waarschuwing de voorwaar delijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor 'de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Gezien de ernst der feiten deed de kantonrechter niets van de eis af en vonniste de Hagenaar bij verstek ge heel conform. Bier en bloed Na zes glazen bier te hebben ge bruikt, keerde een 23-jarige che- misch-reiniger uit Leiden per auto huiswaarts. Hü haalde Leiden niet, want toen hü met een vaartje van circa 65 km/u een bocht in de Haar lemmertrekvaart te Oegstgeest wil de nemen, raakte zün auto in een slip en dook als gevolg hiervan een nabü gelegen sloot in. De chemisch- reiniger kwam met de schrik vrü. Zün auto kon hü volledig afschrü- ven. „Het is daar een nare bocht en dat verraste mü volkomen." voerde verdachte ter zitting tot zün verde diging aan. „Kwam het niet doordat u wat overmoedig was als gevolg van dat biergebruik," veronderstelde de kan tonrechter. „Neen, ik was nog best in staat m'n auto te besturen," verzekerde verdachte. „Waarom wilde u zich niet aan een bloedproef onderwerpen," wilde de officier weten. ROD LAVER BRUSSEL (ANP) De Internatio nale Sportpers bond (ATPS) heeft in Brussel de Australische tennis speler Rod Laver gekozen tot sport man van het Jaar. Tour de France winnaar Eddy Merckx werd twee de voor de Britse autocoureur Jac kie Stewart. De Westduitse wereldre cordhoudster discuswerpen, Liesel Westermann staat als enige vrouw tiende op de ranglüst. De lüst ziet er als volgt uit: 1. Laver (tennis), Australië, 2. Merckx (wielrennen), België, 3. Stewart (au tosport), Engeland, 4. Pele (voetbal) Brazilië, 5. Toomey (atle tiek), Verenigde Staten, 6. Bon- dartsjoek (atletiek), Rusland, 7. Fassnacht (zwemmen), West Duits land, 8. Matthes (zwemmen), Oost- Duitsland, 9. Schranz (ski), Oosten rijk, 10. Liesel Westermann (atle tiek), West Duitsland. „Ik kan niet tegen prikken en wordt altüd naar als ik bloed zie," aldus verdachtes bescheid. Aan dit ex cuus hechtte het rechtscollege wei nig geloof. Het alcoholgebruik als een straf- bezwarende omstandigheid ziende, eiste de officier zowel een geldboete van f 150 subs 30 dagen als de voor waard elyke intrekking der rü be voegdheid voor de tüd van 6 maan den met een proeftüd van 2 jaar. Verdachte vond de eis zeer hoog. „Ik was immers niet dronken," zei hü tot slot nog. De kantonrechter vond, zo liet hü in zün vonniswüzing uitkomen, een en ander dermate ernstig en afkeu renswaardig, dat hü vonniste met een geldboete van f 200 subs 40 da gen. Inzake de geëiste voorwaardelü- ke ontzegging luidde zün vonnis conform. Kotbui li „Ik had een rotbui, omdat een klant zün schuld niet betaalde en lette daarom niet goed op," aldus verklaarde een 61-jarige zuivelhan delaar uit Valkenburg destüds t.o. verbalisant de reden van zün levens gevaar lyke stunt. Hü reed, als gevolg van zün on oplettendheid, met zün bestelauto op de Provinciale weg te Katwük een afrit af, kwam op de verkeerde rij- baan terecht en daarna in botsing met een „tegenligger." De kantonrechter nam het ver dachte büzonder kwalük, dat deze gewoon door was gereden. „Ik wilde even verderop via de middenberm weer naar de goede rij- baan gaan," verontschuldigde ver dachte zich. „U had, gezien het ge vaar dat u opleverde, geen meter verder mogen rüden," repliceerde de kantonrechter scherp. Drievoudige moord In de Fran se stad Amiens zün de eigenaar van één der bekendste restaurants van die stad, samen met zün vrouw en dochter, vermoord. Toen de bakker, zoals elke ochtend, warme croissan- ten voor de gasten kwam brengen, vond hü in de eetzaal de beide vrou wen en de man levenloos uitgestrekt op de vloer. Ze waren door kogel- schoten om het leven gebracht. Er bestaat ernstige verdenking te gen een 45-jarige man die al ette- lüke jaren achter de tralies had doorgebracht en die een oogje op de 39-jarige dochter had laten vallen, met wie hü wilde trouwen. De officier vestigde er in zün re quisitoir vooral de aandacht op, dat bü frontale botsingen vaak doden vallen en het een wonder mag wor den genoemd, dat verdachtes grove en niet door hem gecorrigeerde fout, slechts „plaatschade" tot gevolg had. Gezien het gevaar, dat verdachte had veroorzaakt, eiste hü een geld boete van f 200 subs 40 dagen en een voorwaardelüke ontzegging der rü- bevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftüd van 2 jaar. „Ik rijd al 40 jaar auto en ben nog nooit fout geweest," zo motiveerde verdachte zün verzoek om uiterste clementie. „Bent u nu al vergeten, dat u ln 1969 tweemaal werd veroordeeld we gens te hard rüden," reageerde de kantonrechter prompt. „Oh ja, dat is zo," zo gaf verdachte blük, dat de rechter zün geheugen had opge frist. Het vonnis werd uiteindelük: een geldboete van f 150 subs 30 dagen en de geëiste voorwaardelüke ontzeg ging der rijbevoegdheid. LEIDEN Het land Israël stond gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal nu niet eens in de politieke belangstelling, doch in die van het toerisme. Onder auspiciën van K en O verzorgde het Israëlisch verkeersbureau 'n toeristische trip langs de vele bübelse plaatsen, de kibboets en o.a. de steden Jeruza lem. Haifa en Tel Aviv. Büzonder interessant was de film „Licht over Jeruzalem", waarop weer prachtig aansloot „Bon voyage", een muzika le film over een echtpaar, dat per scooter dwars door Israël trok. 27 JANUARI 1970 TWEEDE KLASSE Prijzen van: f 15,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 0 f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 48 f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 62 f 100,— zijn gevallen Op nummers eindigende op: 288 f 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 429 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 026 f 400,— zijn gevallen op nummers eindigende Op: 850* f 1000,— zijn gevallen op nummers eindigende Op: 3857 Een prijs van: f 2.000,is gevallen op het nummer: f 2.000,is gevallen op het nummer: f 2.000,is gevallen op het nummer: f 2.000,is gevallen op het nummer: f 2.000,is gevallen op het nummer: 074702 073256 031599 029793 009815 De prijs van: f 5.000,is gevallen op het nummer: 068058 f 50.000,is gevallen op het nummer: 024887 De extra prijs van f 100.000 is gevallen in de serie H op het nummer: 004242. En de troostprijs van f2.000 op nummer 004242 van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. TILBURG (ANP) De directie van de schoenfabriek Cupido te Oi- sterwü'k heeft besloten het bedry'f te sluiten. Tot dit besluit is de directie gekomen, omdat zü niet langer de mogelükheid ziet, gezien de con currentie die vanuit het buittnland wordt ondervonden, tot een rende rende exploitatie te komen. Over de afvloeiing van het 27 man tel lende personeel ia overleg gepleegd met het GAB en met de werkne mersorganisaties. LEIDEN Een bekende figuur in Leiden op 1 februari 1938 als onder- de kring van bet openbaar onder wüs in Leiden gaat vrüdag „de dienst" in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftüd verlaten. Het is mej. L. G. Tuk thans verbonden aan de Oppen- heimschool. Met een kleine onderbreking in Den Haag en Nieuwpoort is mej. Tuk vanaf juni 1923, eerst als kwe- kelinge met akte en tüdely'k onder- wüzeres, steeds in Leiden bü het openbaar onderwüs werkzaam ge weest. Dit Is maar liefst 47 jaar. Haar vaste aanstelling kreeg zaj in Er zün nog steeds notenbomen, Slmenon. Uitgave Bruna, Utrecht. Misschien heeft Simenon, die be kend is vanwege zün pessimistische visie, van zün tweehonderdste boek met opzet een vrolüke zaak willen maken. Een feit is dat het dat is. Misschien is dat er de oorzaak van dat het een beetje onder de maat blüft en de ware Simenon niet in dit werk te vinden valt. Binnen het omvangrijke oeuvre zouden de thema's met de persoon- lüke ontwikkeling van de schrüver zün meegegroeid. Dat zou er vol- huis aan de Place Vendóme. Door zün dat de hoofdpersoon uit deze Simenon een oude man is die aan het eind van zün leven staat: Fran cois Perret—Latour, succesvol ban kier die na drie „mislukte" huwelü- ken alleen achterblüft in een statig huis aan de Place Venoome. Door een reeks van onverwachte gebeur tenissen wordt hü zich bewust van de leegte van zün leven en probeert hü er weer wat van de maken. Dat gebeurt op tamelüke naiëve manier, waarvan men zich kan voor stellen dat het bedenkingen oproept. Als het optimisme van Simenon dit soort consequenties heeft kan het dan ook beter achterwege blijven LEIDEN De spanning in afdeling 4 van de landelüke derde klasse badminton is ten top geste gen, door een gelükspel van leider VEGLO II en overwinningen van de naaste concurrenten Smash en Mearburg. Ook VEGLO I kwam niet verder dan een gelükspel, maar heeft in de laatste wedstrüden de 2 zwakste ploegen van de afdeling tot tegenstander, waaruit 3 punten moe ten kunnen worden gescoord. VEGLO I trad tegen Slotermeer I aan zonder troef E. Guérin. De hoofd stedelingen, die slechts zelden com pleet uitkomen en daardoor een be scheiden plaats op de ranglüst in nemen, toonden over een sterke ploeg te beschikken. In een uiterst spannend duel kwam v. Bal- gooy in het eerste H.E. tegen H. Bie- ri met 14—11 en 16—14 voor om de eerste game toch nog te verliezen (1617), de tweede game was voor VEGLO (15—10), in de derde game veroverde hü een 11—2 voorsprong om toch nog met 1418 de partü uit handen te geven. Nadat invaller J. Guérin tegen Timmers voor 1—1 had gezorgd, kwam in het eerste D. E. mevr. v. Houten tegen mej. Ou dewortel met 410 achter om uit- eindfehjk toch met 1211 en 117 te winnen. Mevr. v. Balgooy, kwam in de derde game met 08 en daarna met i_io achter, geweldig vechtend kwam ze tot 9—10 terug maar moest onfortuinlük de zege aan mej. Or- meling laten: 117, 911, 911. Al le overige partüen gingen in 2 ga mes. Het echtpaar v. Balgooy zorg de tegen het koppel Ormeling/Bieri voor 3—2, maar het tweede koppel toonde te weinig samenhang om tot winst te kunnen komen. Het dames dubeel kreeg geen kans tegen de zeer hechte Slotermeer-kombinatie: 3—15, 12—15. Het H.D kwam goed voor de dag en bracht de eindscore via 15—7. 15—10 op 4—4. Smash I heeft de zege tegen Duin- wück VIII (26) beslist niet cadeau gekregen, getuige de 4 partüen die 3 games vergden. Laman en Spadon zorgden in hun singels tegen resp. Hei en de Visser voor 2—0. Welis waar verloor mej. Smith daarna van mej. Ruygrock, (113, 111) maar mej. Slükhuis zorgde voor 1—3 door mej. Steynen met 611, 116, 611 wüzeres aan de school in de Kern straat. Op 1 september 1955 werd zü overgeplaatst naar de lage re school aan de Rooden- burgerstraat om bü het gereedko men van de nieuwe school aan de Oppenheimstraat daar het onderwüs te dienen. In al deze jaren heeft mej. Tuk zich in dienst gesteld van het kind en de scholengemeen schap. Vooral de lagere klassen hadden haar onverdeelde aandacht. Hoewel zü de bevoegdheid had om naar het mavo over te gaan, ging haar voor keur uit naar het basisonderwüs. Ve le kinderen heeft zü de eerste be ginselen van het onderwüs bü ge bracht, waarbü zü vooral ook het oog gevestigd hield op moderne onder- wüsmethoden. In verband met dit afscheid vindt er vrüdagavond om 7.45 uur in de aula van de Oppenheimschool een afscheidsreceptie plaats. JERUZALEM (DPA) De belofte van de Amerikaanse president, Richard Nixon, Israël zo nodig aan vullende wapenleverenties te doen, voor het geval de krachtsverhou dingen in het Midden-Oosten zich ten ongunste van Israël zouden wij zigen, is gisteren van officiële zij de in Jeruzalem met vreugde be groet. Met grote genoegdoening wordt voorts ook de verklaring van de Amerikaanse president van zon- Daarmee was het oorspronkelijke standpunt van de V.S. in de kwes tie van het Midden-Oosten beves tigd, zo heet het. Het door de Ame rikaanse minister van Buitenland se Zaken, Rogers, eind vorig jaar dagavond ontvangen, dat slechts onderhandelingen tussen Israël en de Arabieren tot vrede kunnen voeren. ingediende plan, dat voorzag in ontruiming door Israël van de be zette gebieden en gelyktydige bin dende vredestoezeggingen van de andere party, was door Israël scherp van de hand gewezen. Sinds ruim honderd jacvr ■plegen de zwanen in de gracht van het bisschoppelijk paleis te Wells in het Engelse graafschap Somerset aan de bel te trekken als zij honger hébben. Het was de dochter van Lord Auckland. Anglicaans bisschop van Bath en Wells (18541859), die de ziva- nen het kunstje van het touw-en -de-bel leerde. Een gr ooi aantal geslachten van deze sierlijke vo gels heeft de traditie voortgezet. Hier zijn het Billy en Bella, die portier Arnold James en zijn hond Kim naar het raam brach ten voor een smakelijk hapje. LEIDEN Aan de Universiteit zün geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht Mej. S. E. v. Waegeningh Nümegen), Msj. L. Ho-Kang-You (Leiden), doot. ex. algemene Taal wetenschap Mej. M. J. de Koning Gans (Den Haag (kand. ex.) Ne derlandse taal- en letterkunde P. J. M. de Leeuw (Rotterdam), R. J. Veenhoven (Leiden). Atletiek Donald Pain, sedert 17 jaar secretaris van de Internationa le Atletiek Federatie (IAAF), heeft op medisch advies zijn functie neer gelegd. „Mün dokter heeft me gead viseerd veel van mün administratie ve werkzaamheden af te stoten," al dus de Brit. Kerkelijk leven NED. HERV. KERK Beroepen te Arnhem C. A. Ki vaar te Rotterdam te Ederveen: van Slooten te Nükerk, te Kat jj Wilhelminadorp en te Heerewf den: L. Oosthoek, kandidaat Utrecht. Bedankt voor Alblasserdam: Swets te Lunteren. e GEREF. KERKEN Beroepen te Zwartebroek: Boiten te Warns en Scharl, tel land- 's-GravenpolderJ. Wage: kers, kandidaat te Sliedrecht dit beroep heeft aangenomen, RÜnsburg: drs. G. Hedtink te Aangenomen naar Rotterdam y Snel te Oude en Nieuwe Bildz^i J bedankte voor Appingedam, BajJI drecht. Halfweg, Oosterwolde, J Jj sum en Winterswük. Bedankt voor Wormerveert J. Loo te Marum. GEREF. KERKEN (vrügemi Beroepen: te Enschede: A. N. driks te Delft Bedankt voor Emmeloord-Krei i D. van Herksen te Heensum GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Terwolde: J. van ren te Amersfoort Bedankt voor ZoetermeerW ker te Lisse. te kloppen. De koppels Smith/La- man en Slükhuis /Spadon na men geen risico en verhoogden de voorsprong tot 15. Ln spannende partüen namen de Haarlemmers het damesdubbel (1115, 1511, 1511) en de Leiden aars het herendubbel voor hun rekening (1510, 1315, 7—15). Ook Meerburg heeft mét A. de Vrind maar zonder mej. H. Omtzigt uit tegen Flight II de volle winst binnen gehaald (2—6). A. de Vrind, nog niet geheel fit, was desondanks te sterk voor Kneefel: 415, 815. P. v. d. Loo bleef niet zonder moeite de baas over v. Midde: 115, 1015, 1517. Ook mej. M. de Vrind had het aanvankelük niet gemakkelük tegen mevr. Hogenkamp: 117, 511 111. Invalster M. de Groot was niet opgewassen tegen mevr. Lang- hout. Deze partü en het damesdub bel dat in 3 games naar de Amster dammers ging waren de enige winst punten van de gastheren. Dat NIVO thuis een gevaa/rlüke tegenstander is, ondervond VEGLO II, dat weliswaar gehandicapt was door het ontbreken van J. Guérin, maar het teleurstellende gelükspel toch voornamelük dankte aan een wolkomen „offday" van M. Hofstede en mevr. S. Fredriksz, die verras send klop kregen van resp. Coorengel (7—15, 15—11, 15—10) en mej. T. Leunissen (211, 119, 117). Wong was in al zün partüen goed op dreef en zorgde voor 3 winstpun ten. Mevr. Wong snoepte de sterke mevr. Verdier een game af en zorg de met mevr. Frederiksz voor een zwaar bevochten en wat gelukkige zege in het damesdubbel: 1015, 15—12, 17—18. In de distriktscompetitie onder vonden zowel VEGLO III als Rac keteers I de kracht van Shiloh I, dat beide tegenstanders met 62 klopte. Smash III klom een stapje op de ladder door VEDO I met 5—3 de baas te blüven, terwül Meerburg III zün kans op het kampioenschap verloren zag gaan door het gelüke spel tegen koploper Tortuga II. Ove rige uitslagen: Delft IISmash II: 35, Tortuga ISmash III: 80, Meerburg IIExcelsior III: 80 <regl.>, VEGLO V-Florida II c 6—2. is één van de 5 werkmaatschappijen van het grote landelijke verzeke ringsconcern, N.V. INTERPOLIS, gevestigd in een modern kantoor, gelegen Hoge Rijndijk 306 te Leiden. Wij vragen met het oog op uitbreiding van onze werkzaamheden: die zelfstandig alle werkzaamheden op de I.BM.-administratie- machine, type 444, en bübehorende ponskaartenapparatu.ur, zoals o.a. de 083, 077 en 047, kan verrichten. ter versterking van het huidige team van 4 dames op onze type kamer en voor enkele andere gespecialiseerde kleine afdelingen. Voor deze funktie is ruime type-ervaring en goede beheersing van de Nederlandse taal noodzakelük, terwül het MULO-diploma tot aanbeveling strekt. Leeftüd: ongeveer van 1730 jaar. voor diverse gekombineerde type- en administratieve werkzaam heden. MULO-diploma en enige type-ervaring gewenst. Leeftüd: ongeveer van 1720 jaar. Sollicitaties bij voorkeur schriftelijk te richten aan de afdeling Perso neelszaken op bovenstaand adres of mondeling na telefonische af spraak (telefoon 0171042641, toestel 122). Op ons nieuwe kantoor te Rijnsburg is plaats voo u jonge 'bJ Zij, die hierover nader geïnformeerd wil worden telefonisch een afspraak maken. LANGEVAART 20 - RIJNSBURG - TEL. 01718-^j SPRUYT, VAN MANTGEM DE DOES Uitgeverij WITTE SINGEL 6 vraagt een voor de produktie-afdeiing. VEREISTEN: vooropleiding (M)ULO diploma typen e] vaardigheid in steno Nederlands wordt op gesteld leeftijd 18 a 21 jaar. GEBODEN wordt: interessant en afwisselend werk, o.a. trekking tot de totstandkoming van studU; ken en als assistente van onze directief taresse. Uitvoerige sollicitaties worden gaarne ingewacht c j® venstaand adres, met vermelding links bovenaa envelop „sollicitatie". i' in onze SPECIAALZAAK vindt U de grootst lüke collectie HAARWERK tegen de laagste 1 "3 MODEPRUIKEN v a. f 110,— inclusief opmakeï l MODEPRUIK 1970 f130,(met onzichtbare ra blüvende krul). Zeer lange HALVE PRUIKEN v.a. f155,-. Al ons haarwerk is 100% mensenhaar onder volle g Vrijbly'vend küken en passen. Dagelüks demonstratief J Aneo's Haarlsoutiajitf THORBECKESTRAAT 58 - LEIDEN - achter het G.G. en G.D.-gebouw. Voor hsrenhaarwerk na telef. afspraak.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 14