Het is een vieze handel' Roep om coach voor topschaak Hans Vultink niet vroeg naar bed ir liet litenland LFC won van ASC in van Beveren: Ja, ben eigengereid.5! het betaalde voetbal gaat men over lijken MÉSP Hoogoventoernooi lales weer („ouderwets" Autoverzekering met premiebetaling per maand Ove Kindvall nog aan kop Sanders verbetert Nederlands record ,>UAU M> JAixLARJ. 1&ÏÏ PAGINA 9 lEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD H J ROTTERDAM <GPD) De vast- beradenlieid, waarmee Jan van Be veren <21) de afgelopen vijf jaar op belangrijke momenten zélf de beslis singen nam, loopt als een rode draad door zijn levensverhaal. „In mijn amateurtyd by Emmen werd my door Go Ahead een contract aangeboden. Hoewel mijn vader my adviseerde erop in te gaan. tekende Ik niet. omdat ik de financiële voor waarden niet gunstig vond." Van Beveren typeert zichzelf dan ook uitstekend als hy stelt: „Ja, ik ben eigengereid. Maar wat wil je? Als voetballer ben ik al heel gauw gaan beseffen dat je jezelf moet waarmaken. Niemand zal je daarby helpen. Van anderen hoef je nu een maal niets te verwachten ze zul len je het liefst een schop nageven als ze daarvoor de kans krygen." „Toen ik indertyd Emmen de rug toekeerde en naar Rotterdam ver trok, zei by>na iedereen in het noor den: „Ach, dat wordt toch niks." Alleen de terreinknecht by Emmen zei tegen me: „Binnen vier jaar sta Jy in het Nederlands elftal." Dat zal ik nooit vergeten. Myn broer Wil 6tond erby en zei nog: „We zullen het onthouden." By myn debuut in het Nederlands elftal, ruim een jaar later, dacht ik by mezelf: nu heb ik alle pessimisten te pakken. Toen ik daarna in Emmen kwam, bogen de mensen als knipmessen. Ze dach ten zeker: die is zó bekend gewor den, dat hy ons wel niet meer zal willen groeten." „Ze zeggen wel dat ik een lastige jongen ben. Als ik onrechtvaardig behandeld wordt, is dat inderdaad het geval. In het seizoen '65'66 werd Emmen amateurkampioen van Nederland. Ik stond ook in dat elf tal. Het daaropvolgende seizoen liep ik een blessure op. Toen die gene zen was, werd ik in het tweede elf tal opgesteld. Ik weet niet waarom. Misschien dat er sprake was van enige rancune, omdat myn broer inmiddels naar Sparta was vertrok ken. Hoe dan ook: ik accepteerde een dergelyke behandeling niet en bedankte als lid. Ik hoorde nog, dat ze my voor de eerstvolgende wed stryd opeens weer wèl in het eerste team hadden opgesteld, maar toen hoefde het voor my al niet meer. Ik ging naar Rotterdam. Op de bon nefooi." In Rotterdam is Van Beveren Amsterdammer van origine in middels volledig geacclimatiseerd. „Ik heb lang in Emmen gewoond.'' zegt hy, „maar ik voel me nu toch een echte westerling." TERDAM (GPD) Toen Sparta's doelman Jan van onlangs met tien andere representanten van Neer voetbal-elite de grasmat van het Wembley-stadion be- Ibesefte hij, dat hem mogelijk de belangrijkste wedstrijd hele carrière te wachten stond. Nog nooit ben ik zó en geweest als voor deze wedstrijd", zegt hij er nu van. middag vóór het duel tegen de Engelsen ben ik van eggelopen; ik kon geen hap meer door mijn keel krijgen, naar mijn kamer gegaan en heb daar de radio keihard t. Ik wist dat ik 's avonds een heel goede beurt moest Mijn internationale reputatie stond immers op het [et die laatste opmerking is meteen de primaire drijf- n Van Beverens eerzucht aangeduid: hij wilde op die :htige woensdagavond in Engeland via briljante ver- ïgen naar de gunsten dingen van de kapitaalkrachtigste ,Jlin het buitenland. 18] „Ik ben eens aan het óyferen ge slagen," zegt hy, „en kwam teen tot I O* de slotsom dat^ Je 111 Nederland van JL de voetballery nooit ryk zult worden. CO De Nederlandse topvoetbalier ver dient gemiddeld zoiets van zestig mille. Cruyff z&Udaar misschien nog iets boven zitten. Stel nu dat je je tien jaar lang in de top weet te hand haven. Dan heb je dus bruto zes ton verdiend. Maar nu komt het: 2,5 ton kun je meteen naar de belasting sjouwen. Voor levensonderhoud re ken ik zoiets van twee ton. Dan houd je dus 1,5 ton over. Maar je wilt ook wel eens een auto kopen en waarschijnlyk heb je ook nog wel andere kosten die hoog oplopen, dus wat schiet je er uiteindelijk mee op? Ik schat het op niet meer dan hon derdduizend gulden. En daar heb je dan tien jaar lang zwaar voor in de zenuwen gezeten, want het valt ten slotte niet mee om al die tyd in de top te blyven meedraaien." „Ga ik naar een buitenlandse club, dan kryg ik in ieder geval zo'n twee tot drie ton handgeld, dat los staat van de vaak erg hoge salarissen en premies. Bovendien is de belasting druk in een land als Spanje niet zo waanzinnig zwaar als in Nederland. Dat laatste punt is nog wel het be- langrykste. Het kan natuurlyk alle maal erg tegenvallen, maar nor maal gesproken ben je dan op je dertigste binnen. Kyk maar naar de Duitser Helmuth Halier die zich in Italië schatryk heeft gevoetbald. En waarom zou je het laten als je er de talenten voor hebt?" Van Beveren (hy noemt zich in trovert, maar is in het gesprek uiterst openhartig) geeft collega Jo- han Cruyff dan ook groot gelyk, dat hy met alle geweld by Ajax weg wil. „Cruyff zit er hetzelfde voor. Die jongen moet hier weg. In het buiten land kan hy veel meer verdienen. Het was misschien niet verstandig om de zaak vlak voor een competi- tiewedstryd op de spits te dryven, maar ik kan het me wel goed voor stellen waarom hy dat deed. Zoiets zit je enorm dwars en dan wil je het gaan forceren." Uf "TC zegt Van Beveren, J dolgraag naar het buiten- in Engeland zo goed is |ïou die wedstryd best wel kunnen vormen voor idere loopbaan. Ja, ik heb 1 gehoord, dat het Franse |l „l'Equipe" lovend over my jchreven. Kyk. 'die dingen belangrijk zyn. Zo had I op gehoopt, dat Nederland (orronden voor „Mexico" te- of Spanje moest kwamen nu uit tegen teuropese landen en daar IJ natuurlyk niet veel wijzer i Beveren kwam tydens de transferperiode in het van de belangstelling te hy trachtte zyn drieja- dat aan het einde van seizoen afloopt, by Spar- reken. „Ajax bood acht ton I Sparta dat my voor drie k Emmen overnam, zou dus lulden aan deze transactie Jvergehouden. Ook voor my Jovergang naar Ajax in fi- jpzicht natuurlyk erg inte- Sparta hield vast •ntract dat ik onderteken- t jaar was en nog nau- wat er in het betaalde >p is". Proces BEVERWIJK <GPD—In Neder land waart de roep om een coach, een trainer-vakman, een stimulator voor het topschaak Als men de gang van zaken in dit Hoogoven toernooi „aansluitend" in de over wegingen betrekt kan men slechts ho pen. dat de roependen met spoed ge- boor krygen: het is hard nodig. Alle talent en individuele toewyding ten spyt blykt opnieuw, dat er net „een tikkeltje" aan ons internatiolisme ontbreekt. Dat is misschien geen directe oor zaak voor het gebeuren in de zater dag gespeelde 10de ronde, maar toch wel een „aanwijzing" temeer. Ach tereenvolgens verloren Ku ij pers. Ree en Donner. Dat houdt in, dat we misschien nog een prijsje weg slepen Donner). maar niet tot de eerste vier zullen behoren, hetgeen de toetssteen voor toppresteren mag worden genoemd. Die nullen zullen we niet breed uit meten. Kuypers is misschien het wat spijtige verlies in de knock-out tegen Taimanow nog niet geheel te boven; zijn matige openingsspel tegen Ku- rajica is anders nauwelijks te ver klaren. Ree deed het eerst volgens de boeken, toen wat robuust en daar na dicteerde Taimanow, foutloos en snel. Donner-Westerinen zou goed heb ben moeten gaan. want de Neder lander speelde een variant waar hy een boek over kan schryven. Een zeer intelligente onverwachte tus- senzet van de Fin werkte echter als suiker in een tankstop. klap. uit! De rekenmeesters becijferen in middels. dat Westerinen nog 3 uit 5 bijeen moet spelen om zich groot meester te mogen noemen. Hij heeft achtereenvolgens van doen met: Taimanow, Filip, #Kurajica, Hort en Cortlever. Uitslagen Grootmeestergropp, 10de ronde: Donner Ned.)—Westerinen <Fin.> 01, Taimanov <Rus.)Ree <Ned.) 10, Filip (Tsl.)Ivkov <Zsl.) U b, J Kurajica (Zsl.)Kuypers (Ned.) I 10, Hort <Tsl.)Platonow (Rus 10, Cortlever Ned.'—Benkoe <VS> 12, Kavalek (Tsl '—Janosevic (Zsl.) 1—0, Bobotsov (Bul.)—Lange- weg (Ned.) k-b. Stand: 1. Taimanov 8 pnt.. 2 Iv- j kov 7,5, 3. Hort en Westerinen 7. 5. Kavalek en Kurajica 6, 7 Donner 5.5, 8. Filip en Kuypers 5, 10. Benkoe en Bobotsov 4,5, 12. Langeweg. Pla- tonov en Ree 3, 15. Janosevic en Cortlever 2,5. MeestergroepDrimer (Roe.)— Clarke <Gbr.> Sokolov (Zsl Maeder «WdlJ 0—1, Medina (Spa.) Doda (Pol.) '2, Van Scheltinga (Ned.)Van Geet (Ned.) 01. Hon- fi (Hon.)Hartoch (Ned.) Andersson Zwe.) Forintos Hon 1—0, Day (Can.)—Piket (Ned.) l—0, Antunac <Zsl.)Smederevic (Zsl.) HV». Stand: 1 Andersson 7 pnt., 2. Hon- gi en Medina 6,5, 4 Antunac en Har toch 6. 6. Clarke. Forintos, Smedere- vac en Day 5. 10. Drimer, Van Geet en Maeder 4.5. 13 Piket en Doda 4, 15. Van Scheltinga 3,5, 16. Sokolov 3. <Wdl.)Alexandria (Rus.) 01, Fer rer (Spa.)Vreeken (Ned.) J2>2, Tuk (Ned.)Teodorescu (Roe '2—Assenova (Bul.)—Heemskerk (Ned.) 01, Timmer (Ned.)Konar- kowska (Zsl.) >2—12. Vokralova (Tsl.)Cardoso (Bra.) 10. Stand: 1. Alexandria 5,5 pnt., 2. Assenova, Heemskerk en Teodores cu 3,5, 5. Ferrer, Tuk en Vokralova 3, 8. Cohn, Vreeken en Konarkowska 2,5,11. Timmer 2,^2. Cardoso 1,5. |veren heeft toen zelfs nog n proces gedreigd, maar daar niets voor, be- het was. dat de eigen an Cruyff dezelfde we- bewandelen. Er kwam compromis uit de bus: 1 bleef mét salarisverho- tarta en Ajax kreeg een klasserykste doelman nd. is hiet ontevreden Ihuidige salaris, maar hij Vemd over de gebeurtenis- lfgelopen zomer. Zijn te- mondt uit in keiharde het betaalde voetbal (er lijken. Het is een vie- „Maar hij is er de man zich door de manipu- jn broodheren te laten Door financiële schade jien. heeft hij zich de afger aden ontpopt als een kun- fceester. ■lijke j>RK (ANP) Richard I Gonzales, de veelvou- afscheid aankondigen- eraan, heeft zaterdag in weer eens van zich doen 1 de eerste van een serie prof-ontmoetingen ver- Üzende Amerikaan de tier een op de wereld- Laver, met 75, 36, -2. "zekerde zich hierdoor ig van 10.000 dollar 30 gulden). De tweede n de serie, waarbij in dollar op het spel 31 januari in Detroit Ues speelt dan te- wcombe. Huiverig Zijn recente berekeningen en over wegingen hebben Van Beveren nog al huiverig gemaakt om aan het einde van dit seizoen alsnog naar Ajax te vertrekken. „Het is immers veel gemakkelijker", zegt hij, „om via Sparta naar het buitenland te komen dan via Ajax. Komt er bij Sparta een club aankloppen met een bod van een miljoen, dan valt het niet mee om dat af te slaan, want dat zou betekenen dat de club my een jaarsalaris van een ton moet garanderen. Voor Sparta is dat een groot probleem, voor Ajax in veel mindere mate Ajax zal dus al gauw meer geld voor je gaan vragen dan Sparta zal durven doen. En het is natuurlyk maar helemaal de vraag of een buitenlandse club op zo'n hoge vraagprijs van Ajax zal ingaan. Dat is voor my dus het grote ri sico als ik naar Ajax zou vertrek ken: ik kom er niet meer zo ge makkelijk weg Daarom zou ik het liefst maar meteen naar het buiten land willen' gaan. Spanje staat bovenaan mijn verlanglijstje, als daar tenminste de grenzen open gaan voor buitenlandse voetballers. Als myn buitenlandse plannen niet ge- gerealiseerd kunnen worden, zou ik wel bij Sparta willen blijven. De sfeer is opperbest, ondanks de ma tige resultaten. Pas als ik elders in Nederland veel meer kan verdienen, wil ik wel weg. Maar als het verschil niet meer dan tienduizend gulden bedraagt, blijf ik liever bij Sparta". „Zoals er in de Nederlandse voet ballerij wordt gewerkt, is natuurlyk waardeloos", zegt hy. „Ik ben een groot voorstander van ijzeren disci pline. Een voetballer die zich serieus op een wedstrijd wil voorbereiden, moet by na de hele week in een trai ningskamp verblijven, zoals in Ita lië gebeurt. Voor je vrouw is dat na tuurlijk een ellendige tijd, maar je voetbalt tenslotte maar een kort deel van je leven. Bij Sparta ben ik full- prof. Maar wat gebeurt er? Ik hoef maar 9 uur per week te trainen. Voor de rest ben ik vrij. Dat is na tuurlijk fout. want het gevolg is dat je gaat lanterfanten". Dat gedwongen luieren is niets voor Van Beveren. De prikkel die er van de „struggel for life" uitgaat, is hem aangenaam. Vandaar misschien dat hy op zo'n jeugdige leeftijd al zoveel bereikte. Hy was amper achttien en nog geen jaar by Sparta in dienst, toen het reeds tot de leiding door drong dat men aan hem een nog be tere doelman zou hebben dan aan Doesburg, die aan het einde van het seizoen '66—'67 dan ook prompt werd over gedaan aan PSV. Van Beve ren: „De spelers hebben wel even raar opgekeken. Tenslotte was Does burg al een hele tijd vaste keus. Maar het was duidelijk dat één van ons twee moest vertrekken. Ook heb ik ook tegen het bestuur gezegd: als Doesburg weggaat, is alles okay. Ik kon overigens uitste kend met Pim opschieten. Later, na een competitiewedstrijd tussen Feije- noord en Sparta, hoorde ik dat Ed dy Pieters Graafland over mij had gezegd, dat ik me nog helemaal moest waarmaken. Ik denk dat hy 'm kneep, my als een bedreiging zag. want hij stond toen nog in het Ne derlands elftal. Dat was een extra stimulans voor my. Ik dacht by me zelf: nu zal ik het ook nog voor jou bewijzen". Kans In november '67 kreeg Van Be veren van Kessler de eerste kans in „oranje". Tegen Rusland debu teerde hij op indrukwekkende wij ze. Sindsdien heeft hij nog elf in terlands gespeeld. Kessler zei <en zegt) over hem: „Hij is van wereld klasse". In het Nederlands elftal hoefde Van Beveren in acht wed strijden geen doelpunten toe te staan. In de resterende vier duels moest hij zevenmaal wijken. Dat zijn opmerkelijk fraaie cyfers". Van Beveren daarover: „Dat is natuur lijk vooral te danken aan dat ge weldige duo dat voor mij staat: Is- raël-Eykenbroek. Wij hebben trou wens toch veel klassespelers in Ne derland Cruyff is de beste, hoewel ik een Keizer-in-vorm prefereer. We leunen tegen de top. Voor my was het dan ook niet zo'n grote verras sing dat Feynoord AC Milaan pak te. Het is doodzonde dat wy Mexico niet hebben gehaald. In de thuis wedstrijd tegen Bulgarije hadden wy de punten moeten pakken. In een beslissingsronde hadden wy de beste kansen gehad". ZWEMMEN Hans Elzerman (Zian> heeft het nationale aspiranten record 200 meter schoolslaag verbe terd en gebracht op 2.36,5. Het oude record stond met 2.36,6 reeds op zijn naam. Elzermans zusje Jozien stelde het aspiranten record 200 meter rug slag scherper. Zij verbeterde het op naam van Els Droog en Annemarie Groen staande record met 0.4 secon de tot 2.34,0. (ADVERTENTIE) Personenauto's eigen risico wa. geen all-risks f 100,— all-risks f 500, Nieuwwaarde t.m. f 5.000, f 6.000,— f 7.000,— f 8.000,— 10.75 11,— 11,30 11,55 27.65 29.40 31,15 32,90 16,35 17,35 18.75 20.85 maandp remie incl. max. no-claim Tarieven by hoofdzakelijk privégebruik. Gratis groene kaart; overname bestaande no-claim kortingen tot 30%; ook voordelige caravan-verzekering. Inl. Wehkamp postorders, afd. MD Ass. Antwoordnummer 400 te Zwolle. Tel. 0520073444 toestel 342. Vraag ook inlichtingen als u nog verzekerd bent UVS gelijk tegen Quick LEIDEN Slechts twee Leidse clubs kwamen gisteren in actie voor een vriendschappelijke wedstryd. UVS toog naar de Haagse tweede Wasser Quick en LFC had voor deze competitieloze zondag vier deklasser ASC uitgenodigd een vriendschappeiyk partytje te ko men spelen. UVSQuick Snelle uitvallen waren het machtigste wapen van het technisch zwakkere Quick. Uit een van deze rappe acties namen de Ha genaars een 1-0 voorsprong. De UVS-voorhoede slaagde er voor rust niet in de nul weg te werken. Dat gelukte wel in de tweede helft via Koren: 1-1. Een goede actie bracht de gast heren echter opnieuw aan de goede kant van de score, maar ook UVS, dat meer aan de bal was dan de Ha genaars. schoot nog eenmaal raak. Leget was de maker van deze fraaie treffer. Byna had UVS de stryd, die weinig aantrekkelyk meer was door de neerstromende regen, ook nog gewonnen. De scheidsrech ter keurde echter 'n tweede doelpunt van Leget af. omdat de Leidenaar. terwyl hy op het Quick-doel schoot, „los" zou hebben geroepen. LFCASC Het was gistermid dag op het veld aan de Boshuizerka- de duidelyk te merken, dat de rood zwarten enige tyd niet hadden ge speeld. Ondanks alle yver verloor ASC met 7-1. Het enige ASC-doelpunt werd ge scoord door Hollander, in de twin tigste minuut na rust. In de LFC- gelederen was Leo de Jong weer pre sent. Al voor rust hadden de kana- r es een ?-0 voorsprong. De doel punten werden gemaakt door: Cok van Weerlee <2x>: van Laarhoven (2x); Heymans (lx) en Gubler (lx). Na rust deed LFC het wat kalmer aan. Van Weerlee bracht de eind stand op 7-1. DEN HAAG (ANP) Ove Kind vall heeft ondanks het feit dat hy tegen Telstar geen doelpunt maakte, zyn leidende positie op de topscorers- ïyst van de eredivisie behouden met veertien treffers. Een sprong maakte MMV-er Willy Brokamp, die met Dick van Dyk de derde plaats deelt met twaalf doelpunten. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Kindvall (Feyenoord) 14 doel punten: 2. v. d. Kuylen (PSV) 13f 3/4 Van Dyk «Ajax» en Brokamp <MW) beiden 12; 5 6 Berg (ADO) en Cruyff (Ajax) beiden 10; 7/8/9 Mraz (MW), Jendrossek <NEC) en Keizer (Ajax) allen 9: 10/13 Bosveld (Spar ta). Veenstra (PSV), Geels (Feijen- oord) en Couperus (Haarlem) al len 8. DEN HAAG (ANP) Theo San ders van de LKV De Spartaan heeft gisteren tydens het competitieduel tegen het Haagse Simson zyn eigen Nederlandse record tweehandig drukken van 115 naar 118 kilogram gebracht. De Leidenaar had een be langrijk aandeel in de overwinning die zyn ploeg bepaalde op koploper Simson: 1657'2 kg tegen 1445 kg. LKV De Spartaan dat. gezien de factoromrekening 200 kilogram meer omhoog moest brengen dan de Haagse ploeg om te kunnen winnen, slaagde daar juist in omdat alle Leidse gewichtheffers een uit stekende vorm demonstreerden. Be halve Theo Sanders verbeterden ook Arie Swagers en Nico Faas hun per soonlijke records. Dirk van t Riet had nog enigszins last van zyn liesblessure maar verwerkte desondanks 370 kg. Dankzij de over winning gaat LKV De Spartaan nu samen met Simson aan de leiding De persoonlyke uitslagen luiden: Dirk van 't Riet 115-115-140-370: Theo Sanders 118-105-130-353; Nico Faas 102 M.-100-132^-335; Siem Hols- wilder 100-97'2-122'.-320: Arie Swa gers 95-80-105-280. Waardeloos Van Beveren prefereert overigens niet alleen om financiële redenen i het profvoetbal in het buitenland. VALKENBURG (ANP) Hans Vultink ging by uitzon dering niet vroeg naar bed. Daar was ook geen aanleiding meer toe omdat de 31-jarige groothandelaar uit Groenlo za terdagavond al zeker was van de titel in het 47/2 nadat de jonge Limburger Jean Bes- sems in 13 beurten Henk Schol ten een onverwachte nederlaag had toegebracht. De serieuze Vultink, een van de weinige biljarters, die zich tydens een' kampioenschap vol ledig op de strijd kan concen treren, vond tyd voor een ver zetje. De nieuwe kroondrager in het aantrekkelykste van alle kaderspelen ging zyn opwach ting maken by de enkele uren tevoren nieuw gekozen Valken- burgse carnavalprins Prins Gier (van Gerard) de tweede. Deze geste werd op prijs gesteld. De tydelyke heerser in het ryk van de leut kwam de volgende middag in vol ornaat in de tot een demonstratie geworden fi nale Vultink als eerste buiten staander de eretekenen van zyn regime omhangen. Eerder dan hy verwacht had, was Vultink dus de schande van Leeuwarden', waar hy door een rekenfout van buitenstaanders de titel in het bandstoten aan Henk de Kleine had verspeeld, te boven gekomen. Terecht, want in het gezelschap dat in Zuid Limburg voornamelyk met de ballen stond te worstelen, was Vultink een klasse apart. Henk Scholte, die zaterdag nacht na de nederlaag tegen Bessems zó snel was verdwenen dat men met het tekenen van de wedstrydformulieren moest wachten tot de volgende mid dag. had de stryd met de moei lijk bespeelbare ballen niet aan gekund en uitte zyn grieven in een denigrerend: „Het lyken wel stenen". Scholte voegde er aan toe: „Ik begryp niet, dat de bond ons steeds weer met die ballen opscheept, maar dat komt ervan als leken over het materiaal moeten oordelen. Ik doe niet meer mee in kam pioenschappen waar we met de ze speciale ballen moeten spe len. Het is niet normaal meer zo slecht als hier door iedereen is gebiljart. Alleen Vultink heeft een internationaal moyenne ge draaid, maar die zou met goede ballen misschien ver boven de 100 zyn gekomen". Met die laat ste opmerking erkende Scholte het meesterschap van zyn grote rivaal. Uitsla gen Van Leur 400 21 19.04 Haans 219 21 10.42 Bessems 400 9 50.00 Jacobs 54 8 6.75 Roodenburg 68 7 9.71 Scholte 400 7 57.14 Sundqueer 189 5 37.80 Vultink 400 5 80.00 Van Leur 216 12 18.00 Sundquest 400 12 33.33 Haans 400 19 21.05 Jacobs 335 19 17.63 Scholte 272 13 20.92 Bessems 400 13 30.76 Roodenburg 157 3 52.33 Vultink 400 3 133.33 Haans 23 6 3.83 Bessems 400 6 66.66 Sundquest 300 18 16.66 Jacobs 400 18 22.22 Roodenburg 361 14 25.78 Van Leur 400 14 28.57 Vultink 400 4 100.00 Scholte 222 4 55.50 De eindstand luidt: m.p. ha. gem. Vultink 14 344 90.32 Scholte 9 342 47.05 Bessems 8 258 34- Roodenburg 8 184 28.02 Sundquest 6 187 24.90 Van Leur 5 156 21.69 Jacobs 4 209 23.51 Haans 2 164 13.63 Van Leur bleef beneden het gemiddelde van 24 en degra deert. Jacobs en Haans waren al in de voorwedstrijden gede gradeerd

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9