VS komen China eerst in kleine kwesties tegemoet Thant (VN) is tevreden over Lagos SS-Müller weer voor rechter VS denken te stoppen Woodoo-sekte bevorderde nederlaag Biafi 1 andaag hervatting van directe besprekingen in Warschau .Prawda" contra bedrijfsleiders in MR]/ Sow jet - Linie I EEL STEUN I )OR N1XONS POLITIEK Libanon blijft verantwoordelijk voor veiligheid in vluchtelingenkamp VS-TROEPEN UIT EUROPA Arbeiders basis Okinawa staken Nieuwe uitgaven MEVROllf MCKAY NOC IN LEVE MENGSEL VAN ZWARTE MAGIE, BIJCFLOOF EN GROFSTE ZWENDEI PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 JANUARI lj- (DOOR JOHN M. HIGHTOWER) WASHINGTON (AP) De Verenigde Staten, die naar een nieuw tijdperk lijken te streven in hun betrekkingen met Pe king, zijn van plan om deze week in Warschau China voor te stellen dat beide landen kleine stappen doen om de handel, het reizen en de communicatie tussen beide landen te heropenen. Regeringsfuiictioyiarissen verwachten pas langzame vorderingen in de besprekingen, maar zouden ook niet verbaasd zijn als er maandenlang niets gebeurt. Ze zijn evenwel gesterkt door de siiel- heid en de zakelijke wijze waarmee de Chinezen hebben gereageerd op de recente Amerikaanse suggesties om besprekingen te gaan voeren. De Amerikaanse verwachting is ge baseerd op de mening dat het zich verscherpende grensconflict van China met Rusland Peking er toe heeft bewogen om zijn traditioneel vijandige houding tegenover de Ver enigde Staten te herzien. De eerste van wat neerkomt op een nieuwe reeks van besprekingen op ambassadeursniveau vond vandaag in de Chinese ambassade in War schau plaats als resultaat van eer dere contacten in Warschau op 3 en 11 december en 7 januari. Ook tussen 1955 en 1968 zijn er ambassadeurs besprekingen gevoerd. Het wordt de 135ste zitting in 'n be sprekingenreeks welke twee jaar ge leden ophield. Hoewel de zitting van vandaag officieel een voortzetting van deze reeks is, wordt zy gezien als een nieuwe start, welke meer be loften inhoudt dan er vroeger zijn geweest. Hinderpaal KDS<S^CSciK90Sc*<*CS<S<9oScK8C*ioi Vandaag begon een nieuwe ron de in de besprekingen tussen de Verenigde Staten en China. Medewerker van Associated Press John M. High tower (winnaar van de Pulitzer- prijs) specialist in de Ameri kaanse buitenlandse politiek, die reeds meer dan' 20 jaar by het ministerie van Buiten landse Zaken ia geaccrediteerd geeft een beschouwing over de verwachtingen van de bespre- O kingen. ?cfföHSio5aH^asaKiQ^^ dat de lün van de Amerikaanse poli tiek voor Azië het bewys zou leveren, dat Washington geen vyandige plan nen tegen het Chinese vasteland koestert. MOSKOU "Reuter) —De Prawda, het blad van de Sowjetrussische communistische party, heeft giste ren kritiek geleverd op het beheer van een aantal leiders van collec tieve boerderyen. Er zyn er by. al dus het blad. die alleen maar onbe reikbare produktiedoelen stellen om fraaie statistieken te kunnen tonen. Zij zyn eohter in gebreke geble ven hun arbeiders en andere me dewerkers om raad te vragen en hebben de mogelijkheden van hun boerderijen niet voldoende nagegaan. Een nuchtere wetenschappelijke be rekening, een grondige en uitvoeri ge bespreking van de taken met alle produktie-afdeling en een nauw- k; r.-ige omschrijving van de plaats en aak van iedere arbeider moet de basis zijn van het juiste beheer van de collectieve boerderyen. aldus het blad Waarnemers zien in deze kritische opmerking een voortzetting van de kritiek die partyleider Brezjnew de vorige maand op een by eenkomst van het centrale partycomité heeft ge uit. De vorige week nam de Prawda diverse ministeries en industriële on dernemingen onderhanden in verband met de verspilling van gelden en hulpbronnen. Het blad drong toen aan op versterking van de arbeids- tucht. Afzweren De hinderpaal in vroegere ontmoe tingen was de onwrikbare eis van Peking dat de Verenigde Staten na tionalistisch China op Formosa moes ten verlaten. Amerika weigerde dit en deze houding is onveranderd, en het is niet bekend, of Peking deze kwes tie zal laten rusten. Maar in Wash ington geloven sommigen dat dit inderdaad verwacht kan worden. Als de Chinese leiders ernstig de mogeiykheid van een oorlog met Rus land voorzien, zoals zy hun eigen volk de afgelopen maand hebben verteld, dan zullen zy waarschynlyk trachten te verhinderen dat de Ver enigde Staten en Rusland tegen hen samengaan door zich vooruit van de Amerikaanse neutraliteit te verzeke ren. De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Vietnam is ook een nieuw element in de situatie. Deze terug trekking ontwikkelt zich evenwydig aan de Nixon-politiek van het ver minderen der Amerikaanse verwik keling in Azië. De VS zullen waar schynlyk in Warschau er op wyzen. WASHINGTON <DPA) Onge veer tweederde van de Amerikanen is het eens met het beleid van presi dent Nixon, zo blykt uit een onder zoek naar de populariteit van de pre sident, die nu één jaar aan het be wind is. Eén op de vyf Amerikanen is het oneens met de president en een zelfde percentage heeft geen me ning. De populariteit van Nixon was op haar hoogtepunt na zyn „pragma tische" rede over Vietnam op 3 no vember Jl„ toen 68 procent van de ondervraagden achter hem bleek te staan. Het dieptepunt lag in oktober by het begin van de eerste „mora toriumactie" tegen de oorlog in Vietnam, toen Nixons beleid door 56 procent van de bevolking werd ge steund. Met de 61 procent die Nixon nu achter zich heeft, ligt zyn popu lariteit duidelijk achter by die van eijn democratische voorgangers John son, Kennedy en Truman na hun eerste jaar als president. By John son en Kennedy bedroeg het per centage 75, terwyl Truman 71 pro cent van het Amerikaanse volk ach ter zich had. Ook zyn Republikeinse voorganger Eishenower was met 68 procent destyds na zyn eerste ambts jaar populairder dan Nixon. BEIROET (Reuter) De minis ter van Binnenlandse Zaken heeft gisteren meegedeeld, dat met de Palestijnse commando's overeenge komen is dat Libanon verantwoorde- ïyk is voor de veiligheid in de Pa- lestynse vluchtelingenkampen. Minister Kamal DJoemblatt deelde dit in Beiroet mee na een ontmoe ting van meer dan een uur met de leider van de Palestynse bevrijdings organisatie, Jassir Arafat. De be windsman noemde zyn bespreking met Arafat zeer vriendschappelyk. Er waren kwesties van wederzijds belang besproken. Arafat is latei- uit Libanon vertrokken naar Jorda nië. Een Chinees voorstel voor een over. eenkomst van algemene aard, zoals het afzweren van het gebruik van geweld by het oplossen van Chinees- Amerikaanse geschillen, zal nauwge zet en waarschynlyk gunstig door Washington worden overwogen. De afgelopen zomer heeft Wash ington een eerste stap gedaan om de handels- en reisbesprekingen met China te verminderen. Het strenge handelsverbod werd doorbroken en Amerikanen werd toegestaan om tot honderd dollar aan in het buitenland gekochte Chinese waren mee naar huis te nemen en verder werd be- j perkte toestemming gegeven om op het Chinese vasteland te reizen. Later werd de grens van honderd dollar op persoonlyke aankopen geheel opge- i heven en buitenlandse filialen van j Amerikaanse ondernemingen werd toegestaan handel met China te dry. j ven. Peking heeft tot nu toe hierop niet gereageerd. Maai- sommige autoritei ten in Washington menen, dat China gezien zyn moeilykheden met Rus land en met de Russische satelliet staten in Oost-Europa, uiteindeiyk elders terecht moet en dat enige han del in niet-strategische goederen met Amerikaanse ondernemingen denk baar is. Maar achter de Amerikaanse poli tie schuilt meer dan het handelsdoel. I In officiële kringen wyst men er op, j dat geen enkele overeenkomst om de kernbewapening in de wereld te be- perken op de lange duur effectief kan zyn als China daarby geen party is. KIEL MUNCHEN "DPA, Reu ter) Voor het gerechtshof in Kiel is gister opnieuw een proces begon nen tegen de 56-jarige voormalige SS-er Franz-Josef Müller uit Neu- stadt. Müller was in maart 19è8 in Kiel tot zesmaal levenslang veroor deeld wegens moord, medeplichtig heid aan moord en poging tot moord in zes gevallen. Het vonnis was ech ter door het Bondsgerechtshof in Karlsruhe in mei vorig jaar gesepo- neerd wegens foutieve proce dure. Beklaagde heeft in 1943 als kampleider in Bochnia (Polen) mee- I gewerkt aan het vermoorden van meer dan zesduizend Joden en heeft zelf minstens 77 Joden doodgescho ten. Vier oud-ss'ers. de 65-Ja- j rige Paul Zapp, de 57-jarige Leo Karl Eugen von der Recke, de 59- jarige Karl Heinrich Noa en de 58- jarige Möhlmeyer staan sinds maan dag in München terecht wegens me deplichtigheid aan massamoorden op Joden in het zuiden van Rusland. Verwacht wordt dat het proces een McGovern: WASHINGTON <AP) De Demo cratische senator George McGo vern heeft gisteren in een rede voor de Amerikaanse persclub voorgesteld vyf van de zes Ame rikaanse divisies uit Europa terug te trekken. Hy meende dat in de komende drie jaar de Amerikaan se defensiebegroting verminderd moet worden van ongeveer 70 tot 20 miljard dollar. Hy vond dat opzettelijk geprobeerd wordt het land in twee politieke kampen te splitsen, de ontevre denen en de z.g. zwygende meer derheid. Hy noemde dit „politieke apartheid". Het dringendst bestaat een strategie van verzoening wel ke steunt op nieuwe oogmerken voor het land. „Het wordt tyd af stand te doen van de mening dat Rusland op het punt staat als een stoomwals over West-Europa te trekken of dat een primitief China dat nauwelyks in staat is zichzelf te voeden, op het punt staat de wereld te veroveren". Zaak Anastasia BANK VANENGELAND: GEEN KAPITAAL OP NAAM VAN DE TSAAR KARLSRUHE (AP, AFP Het hooggerechtshof in Karlsruhe heeft gisteravond bepaald dat het op 17 februari uitspraak zal doen inzake het beroep in cassatie, dat de 67- jarigc Anna Anderson heeft inge steld tegen een vonnis van het Ham- burgse gerechtshof, waarin haar aan- sprake op de erfenis van de Ro- manows niet werden erkend. De president van de kamer van het hooggerechtshof, Kurt Hagen- darm. zei een brief van de Bank van Engeland te hebben ontvangen dat zij geen kapitaal bezit dat op naam van de tsaar, zyn vrouw of kinderen is gedeponeerd. Volgens sommige beweringen had Nicolaas 17 miljoen goudroebel bij de Bank van Engeland onder gebracht. De presi dent zei dat de mededeling van de Bank van Engeland onvoldoende was, omdat de deposito's van de tsaar in' naam stonden. Deze deposito's zou den bestaan uit aandelen en obliga ties. De waarde is niet bekend ge maakt. Ten noorden van de Marok kaanse hoofdstad Rabat hebben zware regens enorme overstro mingen veroorzaakt. Een gebied vaJi 230 vierkante kilometer staat onder water. Op de foto een weg bij het dorp Keintra. die door een vloedgolf van vele meters hoogte is overspoeld. Alleen de kruinen van de palmen steken nog boven het wateroppervlak uit. Straffen in Moskou Twee van de sowjetrussische intellectuelen die de oproep aan de V.N. hebben on dertekend om een onderzoek in te stellen naar schendingen van de rechten van de mens ir de Sowjet- Unie zyn gisteren tot gevangenis straffen van elk drie jaar veroor deeld. Het zyn een onderwyzer dich- ;er en een leider van de Tartaren- beweging op de Krim. Gevechten met MP's NAHA OKINAWA «Reuter) Tenminste tien personen zyn giste ren gewond by schermutselin gen tussen postende stakers en Amerikaanse militairen, toen circa 30.000 plaatselyke arbeidskrach ten by Amerikaanse bases op Okinawa een vyf daagse proteststa king begonnen, zo heeft de politie meegedeeld. De botsingen deden zich voor op verschillende plaatsen van dit stra- tegische eiland, dat sinds het ein de van de Tweede Wereldoorlog in Amerikaanse handen is en in 1972 j zal worden teruggegeven aan Japan. De Unie van Militaire Arbeiders I van heel Okinawa", die de staking uitriep als protest tegen be- i zuiningsplannen waarbij 1.154 arbei ders zouden worden ontslagen, deel- 1 de mee dat by 105 militiare instal- laties stakersposten zyn uitge zet. Heinemann ziek President Hei- ncmann van West-Duitsland is we gens een midden-oorontsteking ter observatie opgenomen in het acade misch ziekenhuis in Bonn. maand zal duren. Er zyn 21 getui gen opgeroepen. Moskou heeft ver zocht ook Russische getuigen toe te laten. Agnew terug Vice president Spiro T. Agnew van de Ver. Staten ia gisteren in Washington terugge keerd van zijn reis door Azië waar hy elf landen heeft bezocht. Hij werd verwelkomd door minister van Buitenlandse Zaken Rogers, diplo matieke vertegenwoordigers van de landen die hij had bezocht, kabi netsleden en leden van het Congres. Aenew verklaarde dat hij de vaste overtuiging had gekregen dat de Ver enigde Staten in Azië hogelyk wor den gerespecteerd. Voor de derde week In België staakt ongeveer 50 procent van de mijnwerkers voor de derde week. De stakers eisen hogere lonen en drei gen door hun actie de staalindustrie in België lam te leggen. In Noord- Be lgië zijn vijf kolenmijnen door de staking getroffen. Amerika's Joden en Israël Hon derd Amerikaanse financiers en lei ders van de Joodse gemeenschap zyn door premier Golda Meir van Israël uitgenodigd voor een bezoek aan Jeruzalem ter bespreking van Israël's groeiende economische pro blemen. Er is behoefte aan een be drag van 100 miljoen dollar. Arrestaties op Cyprus De politie vnn Cyprus heeft gisteren ach per sonen aangehouden naar aanleiding van de overval op een depot in de haven van Limassol, waarby zon dagavond een gemaskerde groep mannen een tiental vuurwapens buit maakte. Dergelijke voorvallen hebben zich de laatste tyd meer voorgedaan. Hoe kom ik aan geld? door Victor F Nouwemaeckers.Uitg.C. A. J. van Dishoeck. Bussum. Etiquette, door R. A. Breen-Enge- len. 4e druk. <C. A. J van Dishoeck) Antiek glas en kristal, door Elka Schryver. 4e geheel herziene druk <C A. J. van Dishoeck) Antiek bestek, door W. A. Forbes. (C. A J. van Dishoeck) Een handwerk als geschenk, door Anneke Koese-Tammeling <C. A. J. van Dishoeck) Monumenten in kruissteek, door R. Buningh-Groot, (C. A. J. van Dis hoeck) Cocktailboekje, door Jimmu van der Lak. (C. A. J. van Dishoeck) j Volièrevogels in hun stamland, j door M. de Jong. LAGOS (AP. ReuterAFP) Secretaris-generaal Thant van de Verenigde Naties heeft tijdens zijn bezoek aan Nigerië verklaard tevreden te zijn over de manier waarop de federale regering de Ibo's behandelt. Thant. die cie oorlogsgebieden niet bezocht heeft (hy achtte de twee uur die er voor op het programma waren uitgetrokken te gering) zei, dat zyn besprekingen met Henrik Beer van het Internationale Rode Kruis hem gerustgesteld hadden dat de federale leiders een juist beeld van de toestand gaven. Beer. aldus Thant. had niet de geringste aan- wyzing van gewelddaden of slechte behandeling gevonden. „Ik ben ervan overtuigd dat het proces van nationale verzoening veelbelovend is begonnen. Het psy chologische klimaat is hier veel prettiger dan dat in Europa van na de Tweede Wereldoprlog, zo vertelde mij Henrik Beer." Gevraagd naai de hongersnood in Biafra zei Thant gisteravond by zyn aankomst in Pa- rys dat de verhalen daarover onjuist zyn en dat hy in Lagos een heel an dere indruk had gekregen dan wel ke men uit de kranten krijgt. De secretaris-generaal voegde er aan toe dat alle tien Afrikaanse staats hoofden, met wie hy had gesproken vol lof waren over de Nigeriaanse leider generaal Gowon. Onder deze bevindt zich Houphouet-Boignv van Ivoorkust, die Biafra heeft erkend. In antwoord op de vraag op een mo gelijke verzoening tussen Nigerië en de landen die Biafra hebben gesteund zei Thant, dat, nadat nationale ver zoening bereikt is. de volgende stap regionale verzoening moet zyn. nemers niet bevoegd zyn te oorde len. omdat zy niet in de gebieden zijn geweest waar zich de vluchte lingen bevinden. De waarnemers worden overal begeleid door Nige- rianen en komen niet verder dan Owerri dat op de rand van het nood- gebied ligt. Ze krijgen alleen gunsti ge dingen te zien. Hoe kunnen mili tairen die geen verstand hebben van medische zaken oordelen of iemand ernstig ziek is of niet. Zij zien men sen die nog kunnen lopen en nemen aan dat zij gezond zijn. Doheny doelt hier op het feit dat de meeste meeste waarnemers militairen zijn - Red. LD). Ik moest 22.000 mensen verzorgen en volgens een Amerikaanse arts leed 63 procent van hen aan hongeroe deem en tooh konden zij lopen". Het Internationale Rode Kruis heeft meegedeeld dat zaterdag in Port Harcourt eén van zyn afge vaardigden is aangehouden. Een re den is niet bekend gemaakt. De Zwit ser, Jean-Lou's Cayly, die sinds mei in Nigerië is, hield zich o.m. bezig met het bezoeken van krijgsgevan genen en het herenigen van gezinnen. Kritiek Een Ierse priester, die 15 jaar lang in Nigerië heeft gewerkt, heeft ernstige kritiek uitgeoefend op rap porten van waarnemers waarop ook Thant zich beroept, In een interview met een Canadees blad verklaarde Pater Kevin Doheny, „dat de waar- Opvolger van Fortas President Nixon heeft de federale rechter van Florida. George Harrold Carswell, voorgedragen als opvolger van Abe Fortas bij het Amerikaanse Hoge Gerechtshof. De Senaat moet de voordracht nog goedkeuren. In no vember heeft de senaat met 5545 stemmen afwijzend beschikt op de voordracht van de president rechter Clement F Haynworth *e benoemen. Russische kruiser vaart uit De 18.000 ton metende „Moskwa", een rnet helikopters uitgeruste kruiser die beschouwd wordt als een der mo dernste en best, bewapende schepen van de Sowjet-russische vloot, be- vindt zich voor het eerst in de At- i lantische Oceaan. Het schip heeft I onlangs in de Middellandse Zee oefe- I ningen- gehouden tijdens ruw weer. (Van onze correspondent) W ASHINGTON (GPD) De voor standers in de Amerikaanse rcgeriD om bij de voortzetting van de Hel sinki conferentie in april in Went de Sow jet-Unie voor te stellen om* derzijds de proeven met de zogenaai de MIRV-raket in ieder geval tijdi lijk te staken, hebben de steun p kregen van dr. Lee Dubridge, de wi tenschappelyke adviseur van prei dent Nixon. Al in Helsinki was dit kwetsbii punt aan de orde gekomen. Beij partyen stuitten toen op het Wijl baar onoverkomelyke probleem di een staking van de proeven allee overeengekomen zou kunnen worde wanneer beide landen bereid win een interationaal in het leven roepen commissie van experts toe f laten, om erop toe te zien dat er gee proeven in het geheim werden gen< men. Noch Amerika, noch de Sowjd Unie voelden veel voor een dergelljj supervisie. Dr. Lee Dubridge heeft nu echti in privé-kringen binnen de regerii de mening geuit dat een dergeiyi inspectie-Commissie niet nodig m omdat naar zyn mening de huid ge technische middelen (zoals radi spionage-satellieten, radio telemetii ln staat zyn om overtredingen q een proef sta kings afspraak te regi treren. Dr. Dubridge erkende dat i een kleine marge bestond waar proeven niet, of zeer moeilyk, tea dekken waren. Hy achtte deze ma onvoldoende om de MIRV-raketti volledig en op betrouwbare manie testen. Hij stelde ook voor om een derji lyke test-stop te koppelen aan v dere afspraken over de beperldi van offensieve en defensieve ratt ten. De redenatie hierbij Is dat h geen zin heeft om de MIRV-rahl ten op te zouten, wanneer de Soi jet-Unie doorgaat met het ontij kelen en installeren van defend ve raketten die ontworpen zyni de offensieve MIRV-raketten te w metigen. Dat standpunt wordt WJ baar ook door andere Amerikaia regeringskringen gedeeld. Een zegsman voor het ministó van Buitenlandse Zaken in Mai| heeft inmiddels laten weten, dat i de Sowjet-Unie goede vend tingen heeft van de in april in I nen te houden voortzetting van in Helsinki begonnen gespij ken. Het was misschien niet zooj opzet dat deze zegsman evenfl liet weten, dat de Sowjet-Unie gi stig staat tegenover AmerikM se deelneming aan een te houd Europese veiligheidsconferentie. Deze veiligheidsconferentie, door de landen van het Vfl schau-pact werd voorgesteld ora politieke situatie in Europa stabiliseren, werd tot nog toe sragneerd doordat de NAVO-lari niet wilden praten zonder datj Amerika vertegenwoordigd zou j De Sowjet-Unie kantte zich inJ f te instantie tegen Amerika's aad zigheid. Hoewel het belangrijkste obst nu uit de weg is geruimd, moet blijken in hoeverre deze veilighf conferentie inderdaad op gang komen. Vooral Amerika en Engri zyn van mening dat het pal heeft om te gaan praten wad het door voorafgaande informele sprekingen vrywel vast is kon» staan dat de onderhandelingen op kunnen leveren. Anders, vr zy, kan een dergelyke byeenii alleen maar koren worden op Russische propagandamolen. In sommige kringen in Wasb ton wordt er nu rekening mee houden dat Moskou de gesprei in Wenen zou kunnen uitspelen gen de aarzeling van de Weste pese landen om de veiligheidsoo rentie op gang te brengen. MR. H. L. LEFFHJ LONDEN (AFP) Scotland heeft gisteren meegedeeld over lichtingen te beschikken, ff» blykt dat mevrouw Mc Kay 't ven is en ergens in Londen een bende wordt vastgehouden, dere byzonderheden wilde Scfl Yard niet geven. Mevrouw Mc Kay is de echtg te van de zakelyk leider van Britse blad „News of the MJ zy wordt sinds drie weken verml (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) —De BBC is in het bezit gekomen van een enorme hoeveel documenten uit Biafra, wel ke een fantastisch licht werpen op de gebeurtenissen welke tot de mi litaire ineenstorting van dat gebied hebben geleid. Het is materiaal dat, toen het Biafra verliet, in de handen werd gestopt van de Britse journa list John Porter van de Schotse „Catholic Observer". Porter vertrok samen met een aantal Britse missionarissen uit de oorlogsgebied. Eerst dacht hy dat de documenten betrekking hadden op religieuze orden, maar bij nader onderzoek waren het duizenden pa- gin's die voor een groot deel gevaar- lyke praktyken beschreven van een Woodoo-sekte die beweerde tegen ho ge betaling wonderen te kunnen verrichten welke by voorbeeld solda ten onaantasbaar ztOuden maken voor kogels, bommen of raketten. Er werden zalven voorgeschreven die de mensen konden vrijwaren voor genocide of voor conscriptie. Talrijke vooraanstaande figuren en zelfs hoge militairen zouden on der de ban van zyn sekte zyn ge raakt. De leider ervan die zich 'D D' noemde en tenslotte werd gearre steerd, vertelde de commandanten welke tydstippen al of niet veilig waren om te vechten. De meeste mystieke adviezen hadden rampza lige gevolgen. Het optreden van de sekte was een mengsel van zwarte toverkunst. Bijgeloof en de grofste zwendel. Te velen echter blyken op deze magie te hebben vertrouwd in plaats van hun krachten te wyden aan een zo doeltreffend mogelyke militaü-e organisatie. Dat men bereid was naar de voor gangers van de sekte te luisteren en hen dik te betalen bewijst de chische afgrond waarin Biafr» al het ïyden was geraakt. De zou van beslissende invloed fl breken van de Biafraanse tegen» i zyn geweest, welke direct tot d van Owerri leide. Indien zond I sekte een meer rationeel verart gelijk was geweest zou de oorlof schien nog langer hebben gedua' Het materiaal omvat ook u. ken, cheques, noties, verhoren het pieces tegen DD en Ook allerlei vergaande intrige er door aan het licht gekomea

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 8