Korps van Leidse politie strooit „gouden" klanken Raad van Oegstgeest vraagt aandacht voor de bejaarden IE I C.H.U. - Oegstgeest discussieerde over beginselprogram Burgerij biedt tuba aan Ai m, J* 'life' Bijbeluitlegging 'jv f gllL* Acad. examens Leids team uit tv-wedstrijd Fietser gewond PAPEWEG EN PAPELAAN KRIJGEN VERLICHTING Tegen autoportier AUTO BOTST TEGEN BUS Katholieke middenstandsbond zestig jaar De Blauwkras Begrotingsvergadering met algemene beschouwingen PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 JANUARI 1970 LEIDEN Het muziekkorps van de Leidse politie heeft een vertrouwde klank in de stad. Het is de koperen klank van op gewekte blaasmuziek op koninginnedag en 3 oktober. Ook bij andere gelegenheden blaast het Leidsch Politie Muziek Gezel schap (LPMG) zijn nummertje mee. Deze maand is dat voor het vijftigste jaar. jiP*1 \W Tï liftlf. ill iillli Ik:. Het Leidse politiekorps zal dit gouden jubileum niet onopgemerkt '-oorbij laten gaan. maar het vieren op de enig mogelijke manier: met een groot concours. Op 19 en 26 sep tember worden er in Leiden zo on geveer 25 harmonie- en fanfare korpsen uit het hele land verwacht vuor een muzikale krachtmeting. De ware fans van het LPMG hoeven niet zo lang te wachten om hun favorieten aan het werk te horen. Voor de bijna 900 leden en dona teurs geeft h'jft Leidse politiemuziek- korps deze en volgende week vrijdag jubileumconcerten in de Stadsge hoorzaal. Dft'ie concerten zullen wor den geleid door de vroegere direc teur (zoals de dirigent wordt ge noemd), de heer D. Anderson. Dit is in verband met een ongeval dat de huidige directeur A. Hilkhuysen is overkomen. aandragen, terwijl er praktisch van af de oprichting ook een burgerij- comité werkzaam is geweest. Dit jubileumjaar oijvoorbeeld, is er een inzameling gehouden onder de Leidse bevolking, di,- ook dank zij de steun van de middenstand een paar duizemo gulden heeft opge bracht. Van dat geld is onder meer een tuba gekocht, die morgenavond wordt aangeboden, als het bestuur van het LPMG van zeven tot negen recipieert in de Stadsgehoorzaal. Steeds Vooruit wijzigt teams WARMOND Door het uitvallen van Leny van Wissen en het niet verkrijgen van dispensatie voor Els van Rijswijk, heeft de wedstrijd leiding van „Steeds Vooruit" enke le teams moeten veranderen. Voor de tweede helft zal team I bestaan uit: Nol Sikking, Joop v. d. Zwet en Nora Broxterman het twee de wordt versterkt door Nelly van Rijn, die gaat spelen met Louis Bit zen en Hans van Wissen, terwijl het derde door het uitvallen van Leny van Wissen zal worden aange vuld met Jan Schipper. Het vierde, vijfde en zesde ondergaan geen wij zigingen. Het zevende echter. dat door het niet meespelen van Els van Rijswijk er slecht afkomt, zal het regelmatig met reserves moeten doen. Voor de eerste wedstrijd is Ni co Bakker opgesteld, dat zijn de wedstrijden van 21 en 27 januari. LEIDEN Het duurt precies een uur: morgenavond van 8 tot 9 uur. Het is eigenlijk een bijeenkomst, die Bijbellezing genoemd kan worden. In ieder geval is de bron en het aan- dadhtcentrum van de bijeenkomst, die in 't ecntrum van de Hooglandsp kerk wordt gehouden, de Bijbel. De uitlegger is dr. P. L. Schoonheim. Nol Sikking winnaar bij Steeds Vooruit Aubade Een lid van het Leidsch Po litie Muziek Gezelschap blaast geconcentreerd zijn partij mee. zoals het korps zelf al vijftig jaar zijn nummertje in de stad vieeblaast. LEIDEN Aan de Universiteit zijn geslaagd voor het doet. ex. recht Mej. G. C. Boudewijnse (Nij megen), F. X. M. Kok (Amsterdam) kand. ex. kunstgeschiedenis Mej. J. M. Mulder (Rijswijk». Mej. E. P. M. van Acker (Maastrict); kand. ex. Semitische taal- en letterkunde A. Schippers (Voorburg). Apothekersexamen LEIDEN Voor het apothekers examen zijn geslaagd de heren L. E. J Boomsma. M. J. M. van de Reij- ken, H. T. Tan en A. P. M. Spee kenbrink allen te Leiden. LEIDEN Door van de Amster damse universiteit te verliezen, is het team van de Leidse universiteit gis teravond gewipt uit de competitie „Tweekamp" voor studententeams, die de NCRV op de televisie brengt. LEIDEN Een 47-jarige Leidse is gisterochtend in het Academisch Ziekenhuis beland, nadat zij al fiet send bij het oprijden van de Mors- poortbrug geen vrije doorgang ver leende aan een tegemoetkomende be stelauto. De bestuurder van de wa gen remde wel, maar zijn voertuig gleed de fietster omver. De berijdster liep een scheurwond aan het linker been en een hersenschudding op. Het rijwiel werd vernield. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Mijnheer gaat op Jacht" van Georges Feydeau. Dillgentla. kwartet. 20 uur: Amatl-striJk- Oranjebultenslngel. 20, 20.30 uur: dansgroep Pauline de Groot. Circustheater. 20.15 uur: zangver. De Stem des Volks mmv Residentie Or kest. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Natio naal Ballet. Oranjebuitensingel 20. 20.30 uur: dansgroep Pauline de Groot. Paviljoentheater, 20,15 uur: Nieuwe Komedie: .Vallen en opstaan" van Megan Terry. donderdag Dillgentla. 20 uur: Trio Cordes Francais, Ver. van Kamermuziek Paviljoentheater, 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Vallen en opstaan", van Megan Terry. WASSENAAR VOORSCHOTEN In 1970 zal, verspreid over de ge hele provincie, langs vele provincia le wegen verlichting worden aange bracht. Het verlichten van deze we gen zal niet beperkt blijven tot de daarvoor in aanmerking komende kruispunten en aansluitingen. Ook zullen bochten met een kleine straal en zeer drukke weggedeelten van verlichting worden voorzien om de verkeersveiligheid te verhogen. Op het ogenblik is een aantal plannen gereed of in een zodanig stadium van voorbereiding, dat kan j worden verwacht, dat het in de eerst komende jaren zal kunnen worden uitgevoerd. Tot deze plannen behoort onder andere het verlichten van het gedeelte Papeweg en Papelaan in Wassenaar en Voorschoten. LEIDEN Een 19-jarige brom fietser uit Leiden is gistermiddag op de Maresingel tegen het portier van een auto opgevlogen, waarvan de bestuurder juist uit wilde stappen. Het meisje werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht, waar men een linker been breuk constateerde, een hoofdwond en een hersenschudding. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Erik Alfred, z. v. A. M, Fasseur en C, C, M Nieuwenhuizen, Cornelia, d. v. C. Keizer en C. Nijhg, Monique, d. v. D. Monfils en C. Lugthart, Margarethe Katharlna. d. v. D. Knetsch en A. E. de Koning, Simon, z. c. S. de Jong en W. Kouer, Siebe Michael James, z. v. J H. Heidinga en P. A. Walton. Arendje, d. v C. van der Plas en J. j. van Schie, Jacoba Janna, d. v, C. van der Plas en J J. van Schie, Ri chard Petrus Maria. z. v. P. J. van der Post en M. P. H. van Egmond. Petronella Margaretha Louise, d. v, P. O. T. van Tol en T. M. M. Vermin, Gerard Leendert. z. v. G. L. Parlevllet en G. M van Rooyen, Mirjam, d. v, J. van dér Melj en G. E, C. van Rijn, Wilhelmina Geraldine Helena, d, v. C. W. Ram en W. C. Zlrkzee. Barbara, d. v. B. W de Rood en A. den Hol lander, Gwendolyn, d. v W. Caspers en M. Gordijn, Stefan Erik. z. v. W R. E. van den Broek en G. J. van Duin. Catharlna, d. v. M. Ouwerkerk en B, J. M. van Vliet, Alexander, z. v L. F. de Vos en M A. Grotenhuis, Carsten. z, v H. W Diehl en A. M. de Jong, Monique, d. v. K. F Poirot en M. T. Witleman, Steven Erik, z, v W. Rozenboom en M. A. J, van Velsen, Martine, d. v. H. P Moor en P. M HuijBlnga, Stefanus Johannes Gerarclus. z. v. J. L. Slnnige en M. W. Sprengers. GETROUWD J. K. Boer en G. A Hetmans, J. C. M. van Schie en J. M. Meerpoel. J. Rookmaaker en M. N. A. Veldhuljzen. OVERLEDEN. E, de Korte, wed v. P. A. Priester, M. Brouwer, man, M. J. de Smit, wed. v, N. Lam boo, M. P. van den Berg, echtg v L. A J. Broxterman, J Was senaar. man, C, de Vos, echtg. v. F, Swagers. W. van Eijgen, man, J. F. Karstens, wed, v. J. Mleremet. Wie een duik neemt in de archie ven van het LPMG, kan in de his torie teruggaan tot de oprichtings datum: 23 januari 1920. Van de op richters H. van der Schaft, C. Bruinsma en W. Post is alleen de laatste nog in leven, Hem wordt morgenochtend een aubade gebracht door het ko-ps, voor het bejaarden tehuis aan de Aaltje Noordewierlaan. De allereerste directeur was de heer M. Kouprie, die werd opgevolgd door de hei-r. M. Èolderdijk, Deze dirigent gaf gedurende 24 jaar lei ding aan het korps. Het LPMG be schouwt hein nog altijd als de man, die het muziekgezelschap van de Leidse politie bij de burgerij popu lair heeft weten te maken. De dirigeerstok werd vervolgens overgedragen aan de heren B. Ver weel en D. Anderson, die in 1965 door de heer A. Hilkhuyzen werd opgevolgd. Dirigent Anderson kwam uit het korps zelf voort en volgens ingewijden moet het tot de uitzon deringen worden gerekend, dat een korpslid deze „leidersrol" gaat ver vullen. Vanaf de oprichting tot 1950 heeft het politiekorps wel regelmatig, doch niet elk jaar aan een muziekcon cours deelgenomen. Dat gebeurde wel daarna. Het muzikale peil van het LPMG Is goed. De band speelt thans in de noogste klasse van de Koninklijke Nederlandse Federatie. In 1963 kwam men in het bezit van het federatie-vaandel en drie jaar geleden veroverde het korps daar aan de eerste wimpel, met het be halen van de eerste prijs op een nationaal concours. Tuba Ook niet-leden leven mee met het wel en wee van het LPMG. alleen al getuige het grote aantal donateurs. Het zogenaamde dames-comité komt bij elk lustrum met een geschenk WARMOND Een goed op dreef zijnde Nol Sikking heeft beslag ge legd op de eerste plaats in het ne- derlaagtournooi van „Steeds Voor uit" de voorloper van het club- en Warmonds kampioenschap Door de grote deelneming was de wedstrijd leiding genoodzaakt de spelers in. twee groepen in te delen, terwijl ie dere deelnemer 11 wedstrijden te spelen had. In groep A werd Nol Sikking ge makkelijk eerste. Hij stond zelfs niet één game af. Hans van Wissen werd na barrage tweede, terwijl Paul op merkelijk goed speelde en der de werd. In groep B werd Nora Brox terman eveneens overtuigend winna res. Ook zij won al haar partijen in 2 games en behaalde zodoende het maximum aantal punten. Tweede werd good old Joop v. d. Zwet, die maar weer eens liet zien, dat men het hem terdege rekening moet hou den. Joop behaalde 20 pnt en stond alleen 2 pnt af aan Nora Broxter man. maar liet o.a. Ton v. d. Voort, Nico Waasdorp en Jan Schipper I achter zich. Verrassende derde werd in de B-groep Jan de Vroo- men, die met 17 punten nog net bo- i ven Ton van der Voort eindigde. Bij de dames werd Nora Broxter- j j man eveneens eerste met als twee- de Leny van Wiss en, die zich zeer J goed weerde en zelfs boven Nelly I I van Rijn eindigde, Nel die wat te- I genviel werd 3e. Greet van j Rijn werd 4e met 10 punten. De fi- nale, gespeeld tussen de winnaars j van de A en B groep werd een re- I gelmatige overwinning voor Nol j Sikking. die hier zijn eerste game 1 OEGSTGEEST Een personen, auto en een bus van de NZHVM kwamen gistermiddag op de kruising Laan van Oud Poelgeest-Oegstgees- terweg met elkaar in botsing. Een inzittende van de auto, de echtgeno te van de Hengelose bestuurder brak hierbij een sleutelbeen. De auto werd zwaar beschadigd. De mistlampen van de NZHVM bus werden totaa! vernield. De botsing ontstond toen de personenauto die uit de richting Leiden kwam waarschijnlijk geen voorrang verleende aan de eveneens, over de Oegstgeesterweg. uit de rich ting Leiden komende bus. LEIDEN Zestig jaar geleden werd de afdeling Leiden van de terdiocesane Katholieke Midden standsbond (toen NRKM) opgericht Zondag 1 febr. is er een eucharis. tieviering in de Hartebrugkerk, volgd door een feestelijk ontbijt het Antonius Clubhuis. Maandag februari is er een feestavond in het zelfde gebouw, gecombineerd m« vastenavondviering. De Sassenheinw toneelgroep „Elckerlyck" zal de ko mische thriller „Poesekater" opvoe ren. OEGSTGEEST In het Gemeen tecentrum werd gisteravond een ver gadering gehouden van de Christe lijk Historische Kiesvereniging, on der voorzitterschap van de heer D, J. Kommer. Er was een brief inge komen van de Oegstgeester afdeling van de NOVIB met de mededeling, dat. men acties voorbereidt, waar voor een werkgroep wordt ingesteld. Men zou graag zien, dat In die werk groep een jeugdlid van de CHU zit ting zou nemen. Er werden enkele namen genoemd. Het bestuur zal dit verder afwikkelen. Ter tafel kwam een samen met de ARP-klesvereniglng opgesteld Ge meenteprogram. Ei- werden enkele aanvullingen aangebracht. Ze zullen worden besproken en na akkoord- bevinding is dan het program voor de gemeenteraadsverkiezingen ge reed. Het bestuur heeft het voorne men het alsdan aan te bieden aan de KVP-afd. Oegstgeest met de vraag in hoeverre men daar dit pro gram kan onderschrijven. In de buitengewone algemene ledenvergadering van de CHU op 7 maart zal het beginselprogram van de partij worden vastgesteld. Con cepten zijn aan de afdelingen ver zonden met verzoek om commen taar. Ei- kwamen verschillende mon delinge en schriftelijke ingediende voorstellen ter sprake, die evenwel niet alle door de vergadering- werden geaccepteerd. Wel bleek dat in het program veel aandacht wordt be steed aan provincies en gemeenten, doch niet aan waterschappen, die aldus dr. Van der Linden zo belang rijk zijn. Hij vroeg dan ook de ver gadering om in te stemmen met een passage over de waterschappen en de subsidiering ervan. Dit zal gebeu ren. Vervolgens kwam de gemeentebe groting ter sprake. Deze zal morgen ln de raad worden behandeld. Het raadslid, de heer C. Kamsteeg, gat wat informatie. Later komt men nog wel op deze begroting terug. Er werd bepaald dat vóór 14 februari a.s. aan de secretaris, de heer P. J. F. van der Pol, Balistraat 37. vertrouwelijk schriftelijke opgave kan worden ge daan van ten hoogste twee personen, die zy voor het lidmaatschap van de gemeenteraad in aanmerking wen sen te brengen. Met de opwekking aan de leden om hiervan zoveel mo gelijk gebruik te maken werd de vergadering met dankgebed door de voorzitter gesloten. De uitslagen van de postduiven- tentoonstelling luiden: Doffers bo ven de 500 km.: W. de Roode, W. Siera, W. Siera. Duivinnen boven de 500 km.: H, Moenen, W. de Roode. P. Hansen, Doffers tot 500 km.: P, Sloos, W, de Roode, H. Flippo. Dui vinnen tot 500 km.: H, Moenen, P, Sloos, I. Vinkenstein. Doffers tot 200 km.: W. de Roode, W. Gijsman, I. Vinkestein. Duivinnen tot 200 km.: P. Hansen, H. Moenen, J. v. Steen bergen. Jonge doffers tot 300 km.: P Hansen, P. Sloos. P. Sloos. Jonge duivinnen tot 300 km.: H. Moenen, K v. d. Steen, W. Gijsman. Jonge doffers tot 100 km.: W. v. d. Wel, P. Hansen, P. Neuteboom. Jonge dui vinnen tot 100 km.: P. Hansen. F. Franken. W. v. d. Wel. Beste oude dcffer: W. de Roode. Beste oude dui- vin: P. Hansen. Beste jonge doffer: P. Hansen. Beste jonge duivin: H. Moenen. Baste van het geheel: W. de Roode. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'i gemeenschap 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned, Gemeenten 7- 8 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. lireestraat 19 Sociëteit „Twentwel" 8.30 -11 uur nam. Schouwburg Ned. Comedie met „Vrijdag" (K. en O.) 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) N. C. Reis V, Joegoslavië-avond 8 uur nam. Holiday Inn Jaarvergadering Leid se Assurantieclub 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (heelkunde) EHBO Cursus beginners 7.30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) j Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin- J bouw en Plantkunde. Spr. mej. M. C. C. Teune over „oud-hollandse tuinen" 8 uur nam. Bevrijdingskerk (Z.W.) Interkerke lijke gebedsdienst, voorganger pater J. Benirie. 7,30 uur nam. Antoniusparochie (Ontmoetingscen trum) Gespreksavond parochie raad over veranderingen in de R.K. Kerk 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Receptie 50 iaar Leids Politie Muziekgezelschap 7- uur nam. Eijmerpoelstraat 3 Overdracht nieu we vleugel Scholengemeenschap St. Agnes 3.30 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal K. en O. Residen- I tie-orkest (meesterserle) o.l.v. Willem van Otterloo, soliste Annie Fischer piano) 8 uur nam. I Prytaneum (kamer 5) Baha'i Spr. dhr. G. Vleten over „Strijd om vrede" 1 8 15 uur nam, OEGSTGEEST De Oegstgeester gemeenteraad heeft van middag een begin gemaakt met de behandeling van de begro ting 1970. Besloten werd, dat de algemene beschouwingen in de avonduren zullen worden gehouden. Alle fracties hebben hun beschouwingen ingediend en in alle vier heeft men de behoefte om achterom te zien over de periode van bijna vier jaar. In het algemeen is men niet ontevreden over hetgeen is j bereikt. Als men deze beschouwingen naast elkaar legt, dan valt het op, dat iedere fractie zich bezig houdt met zaken, die ook de andere fractie ter harte gaan. Zo is de algemene wens, j dat er zo spoedig mogelijk een instruetiebad komt. Voorts be spreekt men de bebouwing van de Morsebelpolder (plan- I Haaswijk). De Prot. Chr. fracüe beveelt een woningmarkt- onderzoek aan en de PvdA-fractie keert zich tegen woningen met exhorbitante huren. Ze doet daarbij een aanval op de I VVD-fractie aan wie verweten wordt, dat deze zich nog steeds verzet tegen een meer sociaal gericht bouwprogramma. Achterom j Ook de bebouwing van de Kamp- huizerpolder heeft aller aandacht. De P.v.d.A. roept op tot actieve de mocratie. Een verdere uitbouw is j noodzakelijk, omdat steeds meer op de voorgrond komt de vraag hoe j men de burgers bij het gemeentelijk beleidsproces kan betrekken. Ze vraagt naar de mening van de an dere fracties over het openbaar ma ken van commissievergaderingen, het openbaar maken van de vergade ringen van de sportraad en de jeugd raad en wil een eigen welstandscom missie. Dit laatste treft men ook aan in de beschouwingen van de VVD-fractie. De fractievoorzitter van de P.v.d.A. gaat uitvoerig in op: experimentele bouwvormen, op on derwijs en educatie en tenslotte op sport en recreatie in ruimere zin. De VVD-fractie merkt op, dat ze grote waarde hecht aan de mense lijke persoonlijkheid. Deze dient zich zoveel mogelijk vrij te kunnen ont plooien. Eigen Initiatieven op het terrein van gemeenschapszorg die nen daarom door de overheid te worden aangemoedigd en gesteund en niet door de overheid te worden overgenomen. Ze acht de positie van Oegstgeest als randgemeente krach tig genoeg. Er zijn voldoende waar borgen voor een gezonde zelfstandi ge eenheid. Aan Leidse socialisten wordt ge zegd, dat ze bezig zijn de fossiele gedachten over annexatie van de randgemeenten op te graven. Die randgemeenten willen niet opgaan in een groter geheel met verlies van eigen karakter, Deze fractie vraagt zich af of de kunstcommissie slaapt Ze dringt aan op nieuwe kunstop drachten. De fractieleider van de KVP. de heer Van der Voort, die sedert 1954 zitting had in de raad, kijkt achter om. De omvang van onze gemeente en het belang ervan als woongebeid is heel duidelijk toegenomen. In 1954 werd pen beleid gevoerd, dat voor namelijk gericht was op de bevor dering van de welvaart. De door braak van de nieuwe christelijke politiek is het welzijnsbeleid. Eén van de voornaamste punten is het bevorderen van een evenwichtig sa menleven. Hij somt enkele zaken op, die dit samenleven bevorderen. Hij vraagt aandacht voor bejaardenwo ningen. Dit is een punt, dat men ook in de beschouwingen van de andere frac ties tegenkomt, b.v, de Prot, Chr. fractie, die aanbeveelt een enquete te houden onder de inwoners van 55 a 60 Jaar ten einde aan de weet te komen of er behoefte is aan meer bejaarden-centra dan wel bejaarden- woningen en in welke mate en in welke groepen, Deze Prot.Chr, fractie wijst erop, dat hoewel b, en w. geprezen worden (en terecht) voor een sluitende begro ting, men er wel rekening mede moet houden, dat zo'n begroting in waar de daalt als er onvolbrachte taken zijn. En deze zijn er, Aandacht wordt gevraagd voor de middenstand en wel of b. en w, wat voelen voor een gemengde commissie, die kan advi seren over de problemen rond mid denstandszaken (winkeliers en am bacht). Ze vraagt b. en w. of een gemeentelijke bijdrage aan de ex ploitatie van de buslijnen zou kun nen medewerken, dat de dienstver lening in dat opzicht kan worden vergroot. Notaris Het is de Prot. Chr. fractie opge vallen, dat in Oegstgeest geen nota ris is gevestigd, terwijl er tal van kleinere gemeenten wel aangewezen zijn als standplaats, Ze vraagt of B. en W. te bevoegder plaatse hier aan iets willen doen. Ook wordt aan dacht gevraagd voor een ambulan cedienst in samenwerking met om liggende gemeenten. Gewezen wordt op het ontstellend grote aantal erns tige verkeersongelukken op de grote wegen. Vakkundige en doeltreffende hulp met een vaste medische staf wordt bepleit. De fractievoorzitter de heer N. van Weizen, maakt er melding van, dat hij de raad gaat verlaten en vindt, dat er in de achterliggende jaren zeer veel werk is verzet en dat Oegstgeest in vergelijking met vele andere gemeenten een gunstige posi tie inneemt. Hij wijst erop, dat de raad bij de komende verkiezingen zal worden uitgebreid tot 17 leden, en dat er wel een andere samenstel ling zal zijn dan de huidige. Hoewel bij die verkiezingen ARP, CHU en KVP niet met één lijst zullen uitko men, bepleit de heer Van Weizen toch voor een zo groot mogelijke sa menwerking van die fracties in de toekomst. Wat betreft het werk van B. en W, wordt door de KVP-fractie aanbe volen om te komen tot een derde wethouder. Wellicht zal er vanavond over deze zaak nader worden gedis- cussiëerd. moest afstaan, doch die hierna niet meer in gevaar is ge- weest. Eindklassement: 1. Nol Sik king en 2. Nora Broxterman. Petruszaal (Lammenschansweg) Sp: dr, H. P. M. Goddijn over „De keri ln beweging" 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade f Kon. Ned. Natuurhistorische ver. Sp: dhr. G. P. Meijer over „Reizen doa Scandinavië" 8 uur nam. Rijnlandflat Gespreksavond Hue Verbond. Spr. prof. dr. B. W. Schi per over ..De dubbelzinnigheid van 6 democratie" 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duit boot" Clubhuiswerk handenarbeid i 10 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Het ritueel", 18 Jr. Di 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Vrij en a nachtvoorst.. 11.30 uur; „Orfeu negro 18 Jr. LIDO: „In dienst van Hare Mali steit". 14 jr. Dag. 2.30, 7. 9.15. Zo: ook 4.45. LUXOR: „Wil Je eeuwig maagd bi; ven?", 18 jr. Dag 2.30. 7, 9.15. ook 4.45. REX: „Ontucht op de Reeperbahi 18 jr. Dag 2.30, 7. 9.15. Zond ook 41 Vrij en zat nachtvoorst., 11.3 „Hand des doods", 18 jr. STUDIO: „The graduate" 18 Ir. Di 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. TRIANON: „Easy rider, 18 Jr. Di 2.30, 7. 9.15. Zond 2.15, 4,30, 7, 9.15 TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie Johannes J eer huis Rzn. (acteur-schilder lfl 1836), tot 1 februari. Legermuseum Expositie HistorU diarama's en militair modelfigm 1 Geopend maandag tot en met vrijt 9 uur voorm., 5 uur nam., zon- lee6tdagen 1—5 uur nam (t.e.m. lanuarl) Jeugdmuseum Koppenhlnksteeg geopend: zaterdag van 1117 uur, Antiek uit het begin van de S eeuw. Inlichtingen bij het secretar! LJA Stadhuis, Breestraat. Rijksmuseum van Oudheden penburg 23): Werkd. 10 uur voor 5 uur nam., zond. 1—5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkui (Steenstraat 1): dag. 10-5 u., z< 1-5 uur nam. Ned, Legermuseum. Geopend dag tot en met vrijdag 9 uur 5 u nam. zon- en feestdagen 1-5. Rijksmuseum voor de geschieden) natuurwetenschappen. Dag. 10-4 zond 1-4 uur, Heempark Oegstgeesterweg (KUl polder) Flora van algen bodem van 8 uur voorm.5 uur nam Galerie Heuff, Wassenaar (Hofo 7Piet Klaasse tekeningen en tho's) en Kees de Kruijff (broni# tieken), maandag t/rr„ zaterdag 17 uur, bovendien dinsdagavond! uur (t/m. 4 februari). De Lakenhal 350 Jaar Remonsta I se Broederschap dag 10 uur vod 4 uur nam. Zondag 1-4 uur e (t.e.m, 1 februari), I Galerie Wapenkamp (Nieuwste* en 11) Grafiek di-za 1-6 uur, l coffee-club anno 1866 ma-za 10 voorm. 11 uur nam. AVOND- LN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN I Geopend voor spoedeisende gf I len: Apotheek Herdingh en Blati Hogewoerd 171, tel. 20502. De zaterdag-, zondag- avond- I nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg in Leidw wordt waargenomen door ApoS 1 Herdingh en Blanken. Apotheek Voorschoten en de geestse Apotheek zijn geopend. Gemeenschap Zuld-Wcst Hulpverlenngs- en Informatief Hulpverening tel 24101 (b.g.g. inf tel 33921 Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling ni gevallen wordt van dinsdag 13 g tot woensdag 12 uur waargeff door het Diaconessenhuls, Van n 12 uur tot zaterdag 12 uur doorb' 11 eaisabethzlekenhuis (Hooigrt.). 0? li dere werkdagen en op zondagen het Academisch Ziekenhuis BEZOEKUREN ZIEKEN HUIZE Acad. Ziekenhuis. Maandag vrijdag 19.00-19.45 uur. dinsdag 14.00 uur, zaterdag 15.00-16.00 Zondag, alg, chrlst. en nationale dagen 14.30-16 00 uur. Vrouwei)kl> Maandag t.e.m. vrijdag 19.00- uur. zaterdag 15.30-16.30 uur, zc alg, chrlst, en nationale feesl 16.30-17.00 uur Ivinderklinlek. dag t.e.m. vrijdag 18.15-19.00 uur. dag 13,00r 14.00 u. zaterdag 15.00" uur, zondag, alg chrlst. en nat) feestdagen 14.30-16 00 uur Diaconessenhuls. Dag. Ie td. 13.15-14 en 19-20 uur, 2e kl. en 13.15-14 en 19-20 uur, klnder&K 13.15-14 en 18.30-19.15 uur. Ellsabethzlekenbuls. Dag. 1*'! 18.45-19.30 uur, kraamafdeling en 18.45-19.30 uur Annukilnlek. Dag. 13.30-14.301 vendien op dinsdag, vrijdag ep dag van 18-19 uur Endegeest: Dinsdag en vrljda 14.30. 's zondags 11-12 en 14-15 uc Jelgersn.akllnlek: Maandag 1 vrijdag 16.45—17.45 uur, zal 1315 uur, zondag 1111.45 e" 16 uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2