Alleen met experimenten het „spaarloon" Discussie op altaar met mgr. Zwartkruis Soft machine weer terug in Nederland PvdA-congres wil geen'kleine kapitalistjes5 Kritlscher PSP-congres eist renteverlaging tot 4 procent en giótereti Intercommunie Geref. Kerken JIAANDA O 19 JANUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S (Van onze parlementaire redactie) GRONINGEN (GPD) De kwestie van het spaar- en in- vesteringsloon voor werknemers houdt de Partij van de Arbeid steeds behoorlijk verdeeld. Het tweedaagse congres van de partij keerde zich zaterdag in Groningen met een flinke meer derheid tegen het voorstel van het partijbestuur om zich in de resolutie over de inkomens- en vermogensverdeling uit te spre ken voor invoering van vormen van spaarloon, vermogens- aanwasdeling en investeringsloon. Het congres wilde niet verder gaan Jan een voorstel van het gewest Jtrecht en de afdeling Amsterdam, raarin gepleit werd voor experi- nenten met spaarloon in collectief lerknemersbelieer, zonder het door iet partijbestuur voorgestelde over- leidstoezicht. Dit was tevens een ardig succesje voor Nieuw-Links, lat tevoren al gewaarschuwd had lat de PvdA van de werknemers „kleine kapitalistjes" mag ma- De voorstanders van experimente en wilden het spaarloon niet alleen aten zien als vermogensvorming voor lezitsarmen, maar vooral als machts- istrument op de kapitaalmarkt. 'erscliillende afdelingen en gewes- en verzetten zich echter in felle be- roordingen tégen elke vorm van ipaarloon. Enkele Noordhollandse af- f (vaardigden protesteerden tegen het r olkskapitalisme dat op deze manier ?ordt geïntroduceerd en meenden dat lergelijke systemenen thuis horen in Ie corporatieve staat. Namens het partijbestuur noemde Is. H. J. Efjsink het „hoogst onver- tandig" als het congres het be- tuursvoorstel zou verwerpen. De VdA moet achter de vakbeweging aan staan, die zich al heeft uitge- proken voor het spaarloon, zei Eij- ink. Een opposant stelde daaiop de jen aanzien van de beslissingen IJ «arische vraag: „Meneer de voorzit- - 3,! Ier, zijn we nu een politieke partij een vakbond". Ook de stelling het bestuur dat spaarloon lechts een middel is om de bestaan- structuur te doorbreken, over- 1,1 uigde het congres niet. Het aanne- ïen van de „experimenteermotie" tas er het gevolg van. Een overweldigende meerder heid sprak zich uit voor nationalisa tie van de grond. De grond moet tegen gebruikswaarde in handen ko men van de gemeenschap. De prys- beheersing werd daarbij voorop ge steld. Het congres wilde verder nog de grote machtsconcentratie in ons land onder controle brengen. De ge meenschap moet mede richting ge ven aan het beleid van de onderne ming, zo werd gesteld. Verschillende afdelingen wilden de resolutie over het kosteloos ma ken van het onderwijs uitbreiden met het hoger onderwijs. Part ij be stuurslid drs Eijsink kreeg algemene bijval voor zijn bewering dat, zo lang een academicus nog zowel meer verdient dan een arbeider, het billijk is dat hij zijn studietoelage terugbetaalt aan de staat. D'66-voorzitter Van Mierlo flinks) in discussie met voorzitter Vondeling. verbod voor overwerk voor jongeren beneden de achttien jaar. Incident in St. Jozefkerk HAARLEM (GPD) In Haarlem heeft zich gisteren tijdens de hoogmis van half tien in de St. Jozefkerk een incident voor gedaan. Een leerling van de Pedagogische Academie van Be verwijk vroeg het woord vlak voordat de preek begon. Met de hakken over de sloot (het verschil was 40 stemmen) ging het congres akkoord met een resolutie van het gewest Noord Holland-zuid, WprliPllflp ipilfffl waarin bepleit werd voor afschaffing ivciiiic JCU^U van de verschillen tussen gehuwden en ongehuwden bij de inkomstenbe- aparte resolutie sprak lasting. Ondanks de toezegging van het partijbestuur dat het zogenaam de draagkrachtbeginsel zal wor den bestudeerd, meende de meerder heid van het congres dat het inko men van een echtpaar niet meer bij elkaar mag worden opgeteld. Ook besloot het congres onder an dere tot verdubbeling van de op brengst van successie- en schenkingsrechten, invoering van een progressief tarief in de vermo gensbelasting en tot invoering van een volksverzekering tegen ar beidsongeschiktheid voor niet- loontrekkenden (huisvrouwen inbe grepen). Verder moeten de uitkeringen bij de Ziektewet, de Wet Arbeidsonge schiktheid, de Werkloosheidswet, de Wet Werkloosheidsvoorziening en de Wet Sociale Werkvoorzieningen worden opgetrokken tot tenminste het minimumloon. Ook de aow- pensioenen moeten omhoog en er moet een welvaartsvaste aanvullen de pensioenregeling komen, aldus het congres. In een aparte resolutie het Groninger congres zich uit. voor overheidsmaatregelen om de achter stelling van de werkende jeugd bij onderwijs, vorming en zeggenschap zo spoedig mogelijk op te heffen. Daarin werd onder andere bepleit: verlenging van de leerplicht tot achttien jaar, uitbreiding van het vormingswerk voor de oudere jeugd, een betere vakantieregeling en een De mis werd gecelebreerd door mgr. Tli. Zwartkruis en de jongen richtte zich tot hem met de vraag hoe hy zijn verantwoordelijkheid zag Gedisciplineerd De discussie over het spaarloon tas één van de felste debatten op het WA-congres dat overigens op- allend rustig en zeer gedisciplineerd erliep. Partijvoorzitter dr. A. Vonde- bedankte na afloop de deelne- oers dan ook opgelucht voor hun positieve bijdrage". Van enige (oepsvorming op het vorige con- ,/Ires in Den Haag nog aanleiding tot elle incidenten bleek in Gronin- en niets. Noch Nieuw-Links, noch Democra- I ifcsch Appèl, de rechter vleugel in de 1 artij, manifseteerde zich, hoewel oorzitter Vondeling wel toegaf dat nog niet gesproken kan wor- len van volledige integratie van jeide stromingen. I Nadat vrijdag het programma voor ligt staten- en raadsverkiezingen was «tgesteld, besloot het congres zater- Qp dag tot een groot aantal maatrege- en die moeten bijdragen tot een bil- iker inkomens- en vermogensverde- ög in ons land. De overheid moet erlfliiven deelnemen in banken, verze keringsmaatschappijen. bedryven itt een monopolie-positie en ande- t financiële belangengroepen, meen- khet congres. Socialisatie van het verzekerings- tzen en de pensioenfondsen werd Is programpunt geschrapt. Bestaande overheidsdeelneming ttag niet worden afgestoten en bo- J|f inschatten moeten worden geëx alteerd door de gemeenschap. -1 'Jhs het PvdA-congres. al- in Beverwyk waarbij de opstandige 6tudenten door de politie waren weg gevoerd. Nadat hij zijn vraag had gesteld, ging hy weer rustig zitten. Mgr. Zwartkruis aarzelde een moment maar zei daarop toch een korte ver klaring te willen geven alvorens de eucharistieviering doorgang te doen vinden. Hij zei dat de jongeman zich vergiste. Dat hij weliswaar vol gens een statuut uit 1911 met het ge zag over de kweekschool was belast, maar dat dit al lang was achter haald en dat het werkelijk gezag was overgedragen aan een school raad. De bisschop had juist, zo zei hy met zijn vicaris getracht te be middelen in het conflict van Bever wijk. Nadat de bisschop dit uiteen had gezet gaf hy een gebaar aan ka pelaan Boilerman, die de preek zou gaan houden. De jongeman nam hier echter geen genoegen mee en stond opnieuw op. Toen de kapelaan hem hierop afweerde, liep de jongen het al taar op. De bisschop was inmid dels gaan zitten op een bank ter zijde van het priesterkoor maar de Jongeman ging naast hem zitten en begon met de bisschop te praten. Hierop namen enkele parochianen het initiatief over en liepen het al taar op en probeerden de jongen weg te halen. By deze poging de jongen te verwijderen werd men handtaste lijk, waarop de ojngeman enkele krachttermen ging gebruiken, reden waarom de bisschop zich terugtrok ln de sacristie. De jongeman kwam daarop tot bedaren en liep de kerk weer uit. Naar wy van de zijde van het bis dom later vernamen, was de bis schop bijzonder teleurgesteld, dat de jongeman voor zyn actie juist de eucharistieviering had gekozen al had men wel begrip voor zijn motie ven. De bisschop wees er nog op dat speciaal voor onderwijszaken en voor de bemiddeling in de Bever wij kse kwestie de vicaris mgr. J. J. M. Stieger was aangewezen. (Van onze parlementaire redacteur) Het PvdA-congres gedroeg zich dit weekeinde wat zelfstandiger en kri tischer dan vroeger. Het liet zich al lesbehalve de wet. voorschrijven, noch door het partijbestuur noch door buiten-parlementaire groepen zoals de burgemeesters van Thomas sen. Hun "waarschuwing tegen de rechtstreekse verkiezing van de bur gemeester vond geen enkele weer klank. In minder dan een uur had nr. Vrolijk, cp dat moment congres- voorzitter, het voorstel erdoor. De consequentie van deze uitspraak kwam in de korte discussie nauwe- lijks aan bod. Er was dan ook geen alternatief voorstel, zoals bijvoor beeld de verkiezing van de burge meester door de gemeenteraad, waar over kon worden gepraat. Er viel dus geen werkelijke keuze te maken. Het congres wilde de grond nog wel nationaliseren, maar van sociali satie van dc banken, het verzeke ringswezen, de pensioenfondsen, ou de leuzen van de PvdA, wilde het net meer weten. Het voorstel werd afgezwakt tot overheidsdeelneming in dit soort financiële concentraties I Invoering van spaarloon onder staats- j toezicht, zoals door het NVV wordt i verdedigd, stuitte af op de angst voor „volkskapita lisme". Men wilde nog wel experimenteren I I met vormen van spaarloon in eollee- 1 t'°f beheer, maar daarbij moest het blijven. De gasten van de VVD, de kamerleden Rietkerk en Portheine, j moeten met veel plezier hebben ge hoord hoeveei bedenkingen er waren tegen de nationalisering van de ge- 1 zondheidszorg. die de individuele be- nadering van de mens zo snel aan- j tast. Nog meer plezier moeten zij heb- i Len gehad van de uitspraak dat de man en de vrouw, ook al zijn zij ge- I huwd. geschieden moeten worden 1 voor de inkomstenbelasting, een zaak 1 waarom al jaren door de VVD wordt gevraagd. Er mag worden geconcludeerd dat i de PvdA haar dieptepunt heeft ge- I had en weer de gewone burgerlijke party van vroeger is geworden, die haar politieke slogans heeft opge poetst om mee de verkiezingen in te gaan. De ruzies zijn bijgelegd, Nieuw L'nks is geïntegreerd, Democratisch Appèl verdwenen, de spanning is er uit De linkervleugel mag dan een tien de zetel in het partijbestuur veroverd hebben, het verontrustte partijvoor- PvdA- 1 zit ter Vondeling allerminst „een heel 1 plezierige club om mee te werken", j I zei hy na afloop van dat partijbe stuur. Ook de kiezer begint zich weer tot dc PvdA te wenden. Het ledental groeit en opinie-onderzoeken wijzen I uit dat de PvdA de kans loopt straks weer als de grootste partij uit de bus te komer. Dat maakt ook haar I verantwoordelijkheid voor de regeer baarheid van het land groter. Vondeling en Den Uyl hebben er echter geen misverstand over laten bestaan: geen coalitie meer met de KVP. Mocht het kabinet-De Jong ten val komen, dnn zullen er eerst nieu we verkiezingen moeten komen om de kiezer de gelegenheid te geven het progressief akkoord aan de macht te helpen. Den Uyl heeft op het congres D'66 opnieuw opgeroepen tot de vorming van die macht. Maar in de wandel gangen liet Van Mierlo korzelig we ten dat men nu toch zo langzamer- hand wel kan weten dat hij weigert te kiezen tussen links en rechts, tus sen PvdA en VVD. Waarom ook zal een partij die de verkiezingen gaat winnen omdat zij andere partijen naar het leven staat, z ch door die andere partijen laten omarmen? Den Uyl begint dat lang- j zamerhand kennelijk ook in te zien. Graag met u. desnoods zonder u", zei hy dreigend in zijn politieke rede tot de Democraten. Maar hoe zal hij Bj" een regering kunnen ooit zonder D'6 vormen? R. W. Heidinga MAASTRICHT (GPD) Tydens het „demonstratief congres", dat de Pacifistisch Socialistische Partij zaterdag in Maastricht heeft ge- houden, is een resolutie aangenomen NEDERLAND I 6.45 6.55 7.04 7.14 7.30 8.00 8.20 8.45 9.10 9.35 10.35 10.45 10.50 NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 7.30 8.00 8.20 8.45 10.15 10.55 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) De scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal (NCRV) Jeugdherinneringen, een filmverhaal. I (NCRV) Breng eens een zonnetje, amusementsprogramma voor bejaarden (NCRV) Journaal (NOS) Actualiteitenrubriek (NCRV) Please Sir. een luchtige tv-serie, in kleur (NCRV) Tweekamp, een quiz tussen studententeams (NCRV) De kleine Zielen, tv-feuilleton (NCRV) Psalter: religieus programma (NCRV) Journaal (NOS) Statistiek les 15 (Teleac) De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scala: Informatief programma (NOS) Coronation Street (VARA) Journaal (NOS) Hier is Lucy, tv-film in kleur (VARA) Eind augustus in Hotel Ozon, Tsjechische film van Jan Schmidt (VARA) Achter het nieuws (VARA) Journaal (NOS) „Een van de acht" (vorige keer een kijkdichtheid van ruim 61. wat hoog is, en een waarde ring van 76, wat ook hoog is) had zaterdag in Iwan Rebroff zijn grootste troef. Met zijn vijf octaven zong hij drie liedjes op Indrukwekkende wijze, al was het de liedjes zelf ten goede ge komen als hij er vyf gezongen had met een bereik van drie oc taven. Veel succes hadden ook de „Cascadeurs de Paris", en Jelle de Vries en Adèle Bloemendaal zongen een ingepast liedje, en daarmee heb ik de belangrijkste deelnemers wel gehad. Natuurlijk waren er ook nog de acht krantelezers, van wie tenslotte mevrouw Keuning van het Dagblad van het Oosten won, maar helaas ligt het peil van de deelnemers net iets te laag voor een spel als dit. Het is een ding om de gewone kran tenlezer te laten meedoen, het is een ander ding die krantenlezer vragen telaten beantwoorden die enige kennis vereisen. Er werd bijvoorbeeld schrik barend rondgehaspeld met onze fractieleiders, en natuurlijk is het interessant te zien hoe wei nig de „gemiddelde" krantenle zer onthoudt van wat hij leest, aan de andere kant is het voor de kijkers wel zo prettig te kun nen denken dat de uitverkore nen inderdaad hun weetje we ten. Uit de aard van de formule volgt dat aan de deelnemers ho gere eisen gesteld mogen wor den dan aan die van wijlen „Het gulden schot" die alleen maar „ho" hoefden te roepen, en het lijkt daarom raadzaam dat „Een van de acht" wat scherper gaat selecteren. Als Mies er dan ook nog voor zorgt dat zy de acht deelnemers uit het hoofd kent, zodat ze niet zo hoeft te turen, zullen zowel de kijkdichtheid als de waardering nog met enkele procenten sty gen, want aan de vormgeving ligt het niet. Zondagavond een Liesbeth Listshow van Bob Rooyens, het tweetal dat vorig jaar de pers prijs kreeg in Montreux die show zal vanavond op Duits land-1 worden uitgezonden). Liesbeth is voor Bob Rooyens een ideaal „medium." Zij is als zangeres veelzijdig, oogt bij zonder goed, weet kleren te dragen er waren gisteren prachtige exemplaren bij, voor al in kleur) en beweegt zich goed. Dat wil niet zeggen dat Rooyens van haar afhankelijk is, want de show die hij in Duitsland maakte met Dusty Springfield werd door „Der Stern" als de beste show van het jaar betiteld. De show die naar Montreux ging, was een selectie van de oorspronkelijk uitgezonden show. Als ook uit deze show enkele zwakkere on derdelen worden weggeknipt, blyft een show over die zeker zo sterk is als de in Montreux bekroonde, ook al stonden de liedjes deze keer niet op het zelfde peil. Heel mooi vond ik de scène, waarin zwarte lopers werden uit- en opgerold en de daarop volgende met de neon-achtige lichteffecten (Hans Hulscher van techniek, Jan Heesemans van licht, en Peter Gabrielse van décor verdienen een tien met een griffel van de mees ter j.. Ook het „tweestemmig" ge zongen liedje was heel knap ge daan, en de simpele draaiende spiegeltjes zorgden v>Dor een mooi effect in weer een andere scène. Het door laten draaien van de camera's bij de op- en aanmerkingen van de floorma nager (in bepaald opzicht ook al in de Montreux-show toege past, maar dan bij Liesbeth zelf), zorgde af en toe voor een goed tegeneffect. Een show. kortom, die in Montreux-1970 minstens de persprijs zou krij gen als hy deze in 1969 al niet gehad had. Er was gisteren ook nog een aardig filmportret van Jules de Corte, gemaakt door Pieter Verhoef f (De Corte vermaakt zich wel, kreeg je zo de indruk, met het leven en de telefoon) en een interessant programma van Pierre Jansen en Leen Timp over de stenen van Carnac, waar vermoedelijke zon vereer ders duizenden onversleepbare stenen naar toe hebben ge sleept. By Biarritz schijnt net zo iets te bestaan, Cees Nooteboom schreef daarover: „Van een af stand is zo'n groepering een ge bouw zonder gebouw, je kunt er lijnen tussen trekken en het sluiten, maar het helpt niets, zwijgend en stom staan ze daar, veel groter dan mensen, en pro beren ons te herinneren aan een volk dat ons maar niet te bin nen wil schieten." NICO SCHEEPMAKER ROTTERDAM (GPD) De En- geluiden weet te toveren, die nau- gelse popgroep .The Soft Machine' is zijn toernee door Nederland. Bel gië en Duitsland begonnen met een bejubeld optreden in de bijna volle Doelen in Rotterdam. Een ovatio neel applaus begeleidde de groep by waarin een forse uitbreiding wordt het laatste nummer, geëist van het aantal te bouwen wo- j ningwetwoningen. alsmede een ver laging var» het rentepercentage tot 4 procent, „zonodig door gedwon gen leningen". Bovendien werd in de eis opgeno men, dat loonsverhogingen voortaan uitsluitend een gelyk bedrag voor allen mogen betekenen. Een tweede resolutie hield een beroep op de re gering in mee te werken aan een snelle hulpverlening aan de Biafra- nen, onder meer door toelating in het gebied van onpartijdige waar nemers. het stationeren van een internationale vredesmacht en het mogelijk maken van een massale voedsel aanvoer. Op voorstel van de congresleiding werd telegrafisch solidariteit betuigd met de stakende mijnwerkers in België en werd aan het eind van de vergadering een geldinzameling voor hen gehouden. Van der Spek lanceerde on der meer de kreet: „Nederland uit de NAVO en de NAVO uit Nederland", terwijl Noordewier zich aan het eind van een lang betoog bediende van het imperatieve „Verolme ver dwijn". Hij drong erop aan het con cern van Verolme te socialiseren en het beheer op te dragen aan een uit het personeel te formeren arbei dersraad. meer bij het instrument De Soft Machine is geen onbe kende in Neaerland. Enkele jaren geleden kreeg de groep voor hel eerst in ons 'and voet aan de grond, nog voordat het succes zich aan diende in Engeland. De groep bestond toen uit gitarist Hugh Hopper, drumnier Robert Wyatt en organist (electric piano) Michael Ratledge. Een vakbekwaam trio, dat zich op de overvoerde popmarkt snel onder scheidde door een eigen sound, een verdienste die op elpees gemakke lijker tot uitdrukking wordt gebracht dam in zaaloptreden in de meeste gevallen Voo. de Soft Machine is het omgekeerde waar. In Rotterdam bevestigden zy op nieuw hoe boeiend een .life' optre den van een popgroep kan zyn. Aangevuld met Elton Dean (altsax en tenorsax) en Lynne Dobson (so praan-, tenorfluit) zorgde Soft Ma chine voor een aantal kwalitatief op een bijzonder hoog peil staande nummers. De fluit, heeft door de soul een vooraanstaande positie in de popmuziek kunnen veroveren. welijks passen. Het enige bezwaar tegen de nieuwe samenstelling van de Soft Machine is. dat de roi van de twee blazers nog niet volledig harmonieert met de in volume veel sterkere combina tie van drums, gitaar en electrio piano. Waardevolle effecten gingen daardoor nog al eens verloren. Bij de Soft Machine is dit instru ment in de bekwame handen van Lynne Dobson. In de composities van de groep zijn vele soil weggelegd voor Dobson, die uit zijn iele fluit UTRECHT Behalve gemeen schappelijke woorddiensten worden thans voor de geref. kerken ook avondmaalsvieringen samen met an dere kerken mogelijk. De generale synode besloot hiertoe na een uit voerige bespreking van een rapport over de intercommunie. Als richtlijn voor gemeenschappe lijke avondmaalsvieringen stelde de synode vast, dat het geen zaak van samenwerkende predikanten of par ticulieren mag zijn, maar dat de plaatselijke gemeente als geheel in de gemeenschap en de samenwer king met de andere kerk betrokken moet zijn. Ook mag de innerlijke eenheid van de eigen gemeente niet verbroken worden door het samen gaan met de andere kerk. VOOR MAANDAG 19 JANUARI Hilversum I 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Ik verbind u doorpraatje. 18.30 Stereo: Promenade ork. met sol. operettemuz. 19.15 The Dutch Swing college Band. 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: Natuurbeschermingsjaar 1970 door Prof. Dr. M. F. Mórzer Bruyn. N.O.S. 20.05 Themaprogr. over doping. NVSH 22.10 Sextant, radiomagaz. van de NVSH. N.O.S.22.30 Nws. 22 40 Med. 22 55 Stereo: Metro's Midnight Music licht muz. progr. door Metropole ork. trio en sol. 23.55-24.00 Nws. Hilvrsum II 298 in. NCRV: 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instrum. sextet (opn.) 18.19 Uitz. van de Partij van de Arbeid 18.30 Nws. 18.41 Act. N.O.S.19.00 Verslag van het Hoogovenschaaktoernooi ln Wijk aan Zee. NCRV: 19.03 Literama radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel 19.18 Seml-klass. gew. muz. (gr) 19.48 Stereo: Promenade ork.: amus. muz. 20.25 Op de man af, praatje 20.30 Radio Kamerork. en sol.: klas. en mod. muz. 21.45 Hoe weet u wat u we ten wil? klankbeeld. 22 05 Stereo:, lichte gram. muz. 22.10 Euro '70 reli gieus progr. 22.30 Nws. 22.40 Voorrang een artistiek voorkeursprogr. 23.30 Ste reo Vers ln het gehoor: poëzleprogr. 23.55-24.00 Nws VOOR DINSDAG 20 JANUARI Hilversum I 402m. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 Stereo: Lichte gram muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo lich te gram. muz. (vervolg) (8.30-8.33 De Groenteman) 8.50 Morgenwijd. N.O.S. 9.00 Praten met de minister III. dis cussie tussen kiezers en een minister 9 35 Waterstanden. 9.40 Muz. uit de middeleeuwen en Renaissance. AVRO 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen: pop. verzoekp. progr. 11.00 Nws. 11.03 R.V.U.: Balletevenmenten, door N. Sickens de Wal. 11.33 Rondom 12: progr. voor de vrouw. Om. 11.55 berichten. 12.30 Overheidsvoorlichting Ultz. voor de landbouw. 12.40 Toppers van toen (gr.) 13 00 Nws. 13.11 Radio journ N.O.S.: 13.30 Spiegel van Bel gië: Muz. en nws. van onze zuiderbu ren. 14.OOM Stereo: Klein Chanson., 14 40 Rostrum of Composers 1969: in ternationaal forum met hedendaagse muz. AVRO: 15.10 Stereo: Scala Jong kunstenaars: I. Fluit en plano mod. muz. II. Bariton en plano: klas. muz. III Stereo Instrum ensemble: oude muz. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Ka merkoor: klas muz. 16.25 Stereo: Fluit en •clavecimbelklas. muz. 16 45 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.15 Ste reo: Jazz Spectrum. 17.55 Med. Hilversum II 298 n. NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klas. en semi-klas. muz. (gr.) (gr.) (7.30 Nws. 7.32 Act.) 8.00 Nws., 8.11 Te Deum laudamus: geesteiyke lied. (gr.) 8.30 Nws. 8 32 Stereo: Voor de hulsvr. (9.00-9.10 Gymn. voor de huisvr.) 9.35 Schoolradio. 10.00 Koren op de molen, godsdienstige lez. 10.15 stereo: Duitse in Italiaanse operafrag menten (gr.) 11.00 Nws. 11.03 Ferdi nand Huyck (14) Seriehoorspel, (herh. van donderdag Jl.) 11.27 Voor de zie ken. 11.55 med KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevar. program. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t. b.v, land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00 Raden maar: quiz). 14.00 conclllepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: Muz. middagmagaz.lne (16.00-16.02 Nws.) Overheldsvoorlichi.. 17.00 Jeugdconcerten op Curacao. Spreeker; Henk Dennert KRO 17.10 Voor de kleuters; 17.15 Hal!; Famille- progr. Hilversum III 240 m. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjses voor de pep. (10.00 Nws 11.00 Nws 11 03 Een opvallend vrolijk gevar. visiste. (12.00 Nws.) 13.00 Nws 13.03 Eksprcs licht p. progr. 14.00 Nws. 14 03 De Ed dy Becker Show. 15.00 Nws. 15 03 Drie- draal. 16.00 Nws. 16.03 18.00 Mix: 120 min. ryp en groep op alle toeren (17.00 17.02 Nws.) TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. N.O.S./ NOT.: 10.45-12.00 School- tv. N.O.S.: 18.45 Kleur; De Fabeltjes krant. N.O.S 18.55 Journ. KRO: 19.05 Kleur: Daktarl Clarence vals beschuldigd, tv-fllm N.O.S. 20.00- Journ KRO. 20.20 Kleur: Papa Doe en Haiti, docum. film over de presi dent van Haiti. Francis Duvallcr. 21.10 Kleur: De David Frost-Show.. 22.00 Kleur: De wrekers tv-serle: De glazenwassers. N.O.S.: 22 50-Journ. 22.55-23.25 Teleac: Schaken voor be ginners les 14 (herh.) Nederland II. N.O.S.: 18 45 Kleur: De Fabeltjeskr. NOS-: 18.55 Journ. N.O.S 19.04 Sca la: Inform, progr. AVRO: 19.30 Pev- ton Place, tv-fllm. N.O.S.: 20 00 Journ AVRO: 20.20 Kleur: The Survivors (De Overlevenden) tv-fllm 21 10 Kleur Voor de vuist weg 22.10 AVRO's Telvizieri N.O.S.: 23.00-23.05 Journ.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5