Leidse leraren hoorden gebruik van drugs over Warmonds meisje redt verdrinking vrouw van Beroep moet kunnen Geschokt Biafra nu officieel opgeheven 'Hasj niet schadelijker dan alcohol „LICHT VAN DE VREDE" zeró óc ven Van dak gevallen Nederlander vermist in Italië P, van Hofwegen kandidaat voor prov. staten Kordaat optreden leerling - verpleegster Zijn actie REGERING KOMT MET RAPPORT OVER SCHEEPSBOUW EEN LEVEN VAN LIEFDE.... TROILES AFGELAST Zich vertild SU' PAGINA 2 LEEDSCH DAGBLAD LEIDEN Op twee plaatsen in Leiden werden gisteravond voorlichtingsbijeenkomsten gehouden over het gebruik van drugs. In de Louise de Colignyschool lieten leraren en school hoofden zich voorlichten over dit onderwerp door een Haagse arts. Tezelfdertijd sprak dokter P. J. Geerlings uit Amsterdam over druggebruik voor de Leidse kinderbescherming. De heer Geerlings die in Amsterdam een open spreekuur heeft voor druggebruikers verbaasde zijn gehoor met nogal indruk wekkende cijfers. Zo zei hij, dat een in Amsterdam gehouden onderzoek heeft uitgewe zen, dat 20% van alle middelbare scholieren in deze stad „wel eens" heeft geëxperimenteerd met drugs. Opvallend was daarbij het verschil in gebruik op lts-scholen (12% „wel eens") en zogenaamde artistieke scholen, waar 90% van de leerlingen ervaring met drugs bleek te hebben. Overigens wordt er nog veel te stereotiep gedacht over „de" drug gebruiker, stelde dokter Geerlings. Als je over drugs praat als over be wustzijnsveranderende middelen, dan zijn' we als alcoholgenieters eigenlijk allemaal druggebruikers. Er is een groot verschil tussen de gelegenheidsgebruikers en de ver slaafden. Van die 20% Amsterdamse scholieren stoppen de meesten er na de eerste keer mee. aldus dokter Geerlings. Het gros wil wel eens een sigaretje roken om vriendjes te kun nen vertellen, dat ze ook wel eens high zijn geweest. Van de groep, die doorgaat, bestaat 45% uit academisch gevormden. Dit is een groep van ongeveer 15.000 man, die weliswaar geregeld van drugs ge bruik maakt, maar verder gewoon in de maatschappij meedraait. In Am sterdam zijn naar schatting van de heer Geerlings niet meer dan 250-300 werkelijk verslaafden. Landelijk ge zien schatte hij dit getal niet eens veel hoger. Leidse scholieren Voor leraren van Leidse middelbare scholen hield dokter F. E. J. Bouri cius een lezing over drugs. Deze Haagse arts heeft vooral belangstel ling voor „soft-drugs" als marihua na en hasjies. De lezing was belegd, omdat by een schoolartsenonderzoek is geble ken, dat er ook in Leiden middelbare scholieren zyn die min of meer gere geld van drugs gebruik maken. Hoe wel er geen nauwkeurige cyfers be kend zyn, taxeert de Leidse school arts mevrouw M. K. de Soto-Hart- grink hun aantal op een stuk of twintig. Dokter Bouricius maakte de lera ren er op attent, dat een wetenschap- pelyk onderzoek in Amerika heeft aangetoond, dat marihuana en has jies niet schadelyker zyn dan tabak «n alcohol. Hij waarschuwde wel voor ^et gebruik van LSD, dat zelfs na één keer proberen tot blijvende krankzinnigheid kan leiden Voor een normaal geestelyk gezond mens is het gevaar voor verslaving van' soft drugs van kwaad tot erger zal vervallen en over moet stappen op zwaardere middelen om zyn kick te behalen. Erkennen Dokter Bouricius toonde zich een voorstander van een wettelyke erken, ning van het gebruik van marihuana en hasjies. Deze middelen vallen nu nog onder de opiumwet en zyn der halve verboden. Hoofdargument van de heer Bouricius was, dat by de hui dige zwarte handel men hasjies kan kopen, waardoorheen opium is ver sneden. Aan opium raakt men we] verslaafd. In Amerika zou de mafia op deze manier een gewetenloze opi um-handel opzetten. Ondanks de wetenschap dat has jies niet schadelyker is dan tabak en alcohol, raadde dokter Bouricius het gebruik ervan toch af. Men verliest er een stuk aggrassiviteit door. zei hy', scholieren kunnen hun studiezin kwytraken. Bovendien, zo stelde hy, lost het de problemen niet werkelyk op. Druggebruik is net als het drin ken van alcohol een vlucht uit de werkelykheid. MM In uw samenvatting van de open brief van de neer en mevrouw In 't Veld over de verwijdering van hun dochter van het gymnasium (Leidsch Dagblad van gisteren) maakt u niet voldoende duidelijk waarom zij zich gedrongen voelden een beroep op de publieke opinio te doen. Naar de mogelij kheden van be roep hebben zij dadelijk geïnfor meerd. Opmerkelyk is, dat zowel de rector als de afdeling onderwys op het stadhuis meende, dat tegen zyn beslissing beroep op B. en W. open stond. Eerst nadat de heer en me vrouw In 't Ve'd een bezwaarschrift hadden ingediend, bleek bü nader inzien van d*» desbetreffende ge- meenteiyke verordening die de gewone burger niet in huis heeft een dergelijk beroep niet mogeiyk. De wethoude: kon niet meer doen dan bemiddelen. Voor het aanspan nen van een kcrt geding was inmid dels teveel tijd verstreken. Bleef nog over een beroep achteraf op de openbaarheid De heer en mevrouw In 't Veld verklaren zich geschokt door het to taal ontbreken van enige rechtsposi tie van een gymnasiast in Leiden en zyn ouders. Ik ben geschokt door de manier waarop de heer en mevrouw In 't Veld in deze persoonlyke kwes Over de ernst van het vergrijp en de strafmaat kan men van me ning versohi'Ien. Geen ouder van een kind dat voortgezet onderwijs volgt, kan echter het hier aan de dag getreden gebrek in de procedure onverschillig laten. Wanneer een rec tor of directeur een zo zware straf oplegt als verwydering van school, moet een ber»ep mogelyk zyn. Voor het rechtsgevoel van de betrokkenen de ouders, de rector, de afdeling onderwijs sprak dat ook vanzelf. Waar de gemo-ntelyke verordening op het gymnasiumreglement van 1968 datert. is het duidelijk dat de gemeenteraad hier een steek heeft laten valen, di<- hij na de verkie zingen zospoedig mogelijk zal moe ten oprapen. Mr. S. C. Emanuel—Van Santen Meyerskade 11 LEIDEN Wat de aanpak van druggebruiken- de scholieren betreft, adviseerde hy de leraren om de politie er buiten te laten. Onder de gebruikers leven nog grote angst- en schuldgevoelens, meende hy. Informatie Het hangt nu van de leraren van de Leidse scholen af wat zy met de door dokter Bouricius verstrekte in formatie gaan doen. De rector van de Louise de Coligny-scholengemeen. schap heeft in elk geval het plan op. gevat om deze informatie door te ge ven aan leerlingen en ouders, moge lyk via een stencil. Als daar behoefte aan bestaat zou er wat op deze school betreft nog een discussiemiddag over dit onderwerp kunnen volgen. aan hasj niet erg groot, aldus dok- tje menen te moeten reageren door ter Brouricius. Hy herinnerde eraan dat er door de eeuwen heen altyd verzet is geweest als er nieuwe ge notsmiddelen op de markt kwamen Dat was vroeger met koffie en tabak zo, dat is nu ook weer het geval met de soft drugs. Volgens de heer Bou ricius is het niet waar, dat een roker DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Veertig karaat" van Ba- rillet. en Grédy Circustheater, 20 uur: Ned. Opera stichting: „Le comte d'Ory" van Ros sini, mmv Brabants Orkest Gemeentemuseum, 20.15 uur: instru mentale muziek uit 17e en 18e eeuw door Alarlus ensemble. inschakeling van verschillende publi citeitsmedia en daarmee bewyzen een slecht voorbeeld oor hun dochter te zyn. In het belang van het kind hoop ik dat alle partyen zullen meewer ken om verdere escalatie tegeti te gaan. H. J. Stol. Van Vollenhovenkade 11 Leiden. LEIDEN Gisterochtend is een 20-jarige dakbewerker uit De Lier by werkzaamheden aan het dak van de Prinses Ireneschool aan de Van Vollenhovenkade gevallen en 3 meter lager op de begane grond te recht gekomen. Hij brak zyn rech ter bovenbeen, zyn linker onderbeen en is per EHD nar het Diaconessen- huis vervoerd. ANCONA (AP) Bij een helicop- tTongeluk gisteren op een boor eiland voor de kust van Italië, zijn zeven personen om het leven geko men. Twee personen, onder wie de Nederlander, Hubert van Dyck, wor den nog vermist. De helikopter van de Italiaanse oliemaatschappij Agip, vloog in dich te mist tegen het booreiland aan. De piloot had reeds over de radio laten weten dat hy door de mist in moeilykheden was geraakt en dat. hy zou trachten een noodlanding te maken op het strand. De heer Van Dyck was technicus bij de Shell. Hij was samen met technici van Agip beasig exploratie werkzaamheden in Itol-ir te ver richten. Volgens functionarissen van Agip was hy van plan binnen en kele dagen te trouwen. DONDERDAG Schouwburg K. en O./LJA Nln Komedie met ,,Dag stoel naast dt fel", 2.30 en 7.30 uur nam. Kantine Clos en Leembruggen de Binnenvestgracht) Philatelica Leiden 7.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 ,,De boot" Clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam. GGD-gebouw EHBO Peerke Do» 8-10 uur nam. VRIJDAG De Lakenhal Opening tentoom, llng 350 Jaar Remonstrantse Br» schap 8 uur nam. Leiderdorp Parochie Menswott Jongeren-appèl 8 uur nam. Zuiderkerk NCVB afd. Centrum 1s M Wilschut over „Getallen |j bijbel" 8 uur nam. Oegstgeest (Rynlandslyceum) le evangelie-gemeente afd. Oegst| i Spr ds. K. van Twillert 8 uur»1 Breestraat 19: Sociëteit „Twent 8.30-11 uur nam. Rullclub 7.30-10 Oude Vest 13 Evangelisatie chrli i gem. Ecclasla 8 uur nam. Clubhuls Oosterkwartier: Tenl r stelling postdulvenver. De Blau* 510 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit „Twent 11.30 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Scl socletelt Palamedes 2-6.30 uur Anth. Clubhuls Feestavond Pi cusband 8 uur nam. Natalie Baumer poseerde gisteren in New York met een diamant van 434,6 karaat een van de grootste ruwe diamanten die ooit is gevonden. De steen is volgens de kopers, de firma Zale uit Dallas, Texas, in West-Afrika gevonden en daarna naar Antwerpen ver scheept. Verwacht wordt, dat de steen, als hij is geslepen, nog 140 tot 150 karaat zal zijn, en dari een waarde van tussen de 3 en 5 miljoen dollar zal hebben. Uit het afval van de grote steen kan voor 75 tot 80 karaat aan kleinere zogenaamde satelliet-diamanten' vervaardigd worden, die bij el kaar zo'n 250.000 dollar waard kunnen zijn. De grote steen draagt de naam „Licht van de vrede". Zij zal niet verkocht warden, maar op tentoonstellin gen in de Verenigde Staten ver schijnen. De daardoor in te za melen fondsen zullen voor vre desdoeleinden worden aange wend. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam De Bilt Deelen Lelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vüssingen Zuid-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux LVussel Frankfort Genèvi Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallor München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Zürich S s d S d 4> 6É 6 E dSl regen 7 2 0.1 regen 7 2 0.1 motregen 7 2 0.1 regen 5 -0 0.1 regen 7 2 2 geh. bew. 6 2 0 regen 8 4 1 zwaar bew. 7 1 0 regen 6 4 3 regen 10 4 2 regen 7 5 11 licht bew. 17 9 0 onbewolkt 13 7 0 licht be— 8 -1 0.5 mist 3 -0 0 regenbui 11 6 4 geh. bew. 9 1 0.3 half bew. -1 -2 regen 0 -1 2 régen 14 5 0.6 half bew. -8 14 14 geh. bew. 7 -1 0 sneeuw 2 -1 0 regenbui 14 8 1 10 regen 5 1 motregen 9 7 6 mist 4 1 3 half bew. 10 6 3 geh. bew. 17 10 34 licht bew. 15 14 0 mist 3 -9 0 regen 12 9 25 geh. bew. -3 -10 0.1 licht bew. 8 5 1 regen 15 12 10 regpnoui -4 -11 2 mist -2 -4 0 ZOETERWOUDE De KVP-Zoe- terwoude heeft raadslid P. van Hof wegen als kandidaat voor de verkie zingen van de provinciale staten voorgedragen. Vorig jaar heeft het bestuur het concept gemeente-pro- gram met het bestuur van de Hoge Ryndyk, raadsleden, kandidaats raadsleden. leden studiegroep en en kele personen van de vak. en stand organisaties besproken. Als dit pro gram een definitieve vorm heeft zal het op een algemene ledenvergade ring worden aangeboden. Deze vergadering is voorlopig op 27 januari gepland. Tevens zullen dan de nieuwe kandidaten voor de ge meenteraadsverkiezingen worden be kendgemaakt. Eind vorig jaar heeft men besloten de twee afdelingen van de KVP (Hoge Rijndyk en Dorp) op te heffen en hiervan één afdeling te maken namelyk „KVP-Zoeterwou. de". De afdelingsbesturen waren van mening, dat door het oprichten van één afdeling efficiënter zou kunnen worden gewerkt. Op de eerstvolgende ledenvergadering zal men uitmaken of er één afdeling komt. Is dit het geval dan zal er ook een nieuw be stuur moeten worden gekozen. Clubhuid Oosterkwartler: Tenll* telling postdulvenver. De Blaum 10 uur voorm.5 uur nam. Sociëteit Leython Levendaal 101 ciëtelt 18 min. open op dinsdag-t donderdag 3.30-5.30 uur. nam. dag en vrijdag 7.30 uur nam. s<x 18 plus open op donderdag, zat !i en zondag 7.45 uur nam., zonda v, dag 3-6 uur en dinsdagavond 7.4 dansen ln de discobar; zaterdaf l£ tieden Folk Group. 7.45 uur icbk m fo VLAARDINGEN/WARMOND Door kordaat optreden van de acht tienjarige leerling-verpleegster Mar griet M. van Es uit Warmond, is een patiënte van het Holy-ziekenhuis in VIaardingen van de verdrinkings dood gered. Omstreeks half negen gisteravond zag mejuffrouw Van Es een patiën te. naar later bleek in een vlaag van verstandsverbijstering, van haar ka mer weglopen die over haar nacht goed een mantel had aangetrokken. l">e leerling-verpleegster, die dit een vreemde zaak vond, besloot haar van de eerste verdieping naar buiten te volgien. De patiënte wandelde de hoofdingang uit en liep regelrecht naar een op enkele honderden me ters afstand van het ziekenhuis ge legen vijver. Zonder op of om te kijken liep de vrouw uit Vlaardingen het water ln. De Warmondse, die sinds septem ber van het vorig jaar in het Vlaar- dingse ziekenhuis werkt., snelde met erote spoed naar de vijver. Hier aan gekomen klom zij op de stenen leu- LEIDEN „Of u even op het bureau wilt komen!" Dat verzoekje ontving de Leidse jeugdpredikant ds. C. H. Bijl gistermiddag van de politie. Toen dominee Bijl zich op het bureau aan de Zonneveldstraat vervoegde, trof hij daar een glunderen de Johnnie Kokkedee aan, die hem triomfantelijk ze- veneneenhalve gulden kleiiir- geld overhandigde „voor Biafra". Deze 9-jarige Leidse knaap had zelf een plan ontwikkeld om op zijn manier iets aan de hongersnood in Biafra te doen. Öp zijn vrije middag was hij voor V. en D. in de Breestraat liedjes gaan zin gen. Van zijn moeder had hij een gelddoosje meegekregen met een briefje erbij, dat het geld dat hij met zijn zang kunst verdiende, voor Biafra was bedoeld. De vindingrijke jongeman belandde uiteindelijk op het politiebureau, waar men het toch wel sneu vond om zijn inkomsten zo zonder meer af te nemen om het op giro 318.000 van het Leids Biafra comité te storten. Daarom werd ds Bijl van dit comité gewaagd, of hij het geld zelf kon komen afhalen. DEN HAAG (ANP) De regering zal een studiecommissie ln het leven roepen, die op korte termyn rapport zal uitbrengen over de integratie van de Nederlandse scheepsbouw. Deze commissie, wier samenstelling nu nog niet definitief bekend is, zal bestaan uit personen uit de meest daarby be trokken scheepsbouwbedryven en uit deskundige buitenstaanders uit on dermeer de vakbeweging en de ban ken. Minister mr. R. J. NelLssen (Eco nomische Zaken) heeft dit vanmid dag meegedeeld na afloop van de vergadering van de commissie voor economische zaken uit de Tweede Kamer over de kwestie Verolme. De integratie is bedoeld om te ko men tot enerzijds een duurzame con tinuïteit in de Nederlandse scheeps bouw en tot anderzyds de zoveel mogeiyke handhaving en verzekering van de werkgelegenheid in de scheepsbouw. ning van de brug die over het water ligt en sprong zonder zich te beden ken naar beneden om de vrouw te redden. De patiënte bevond zich echter op dat moment onder water zodat de verpleegster niet kon zien waar de vrouw zich bevond. Intussen was de verdwyning van de vrouw en de verpleegster niet on opgemerkt gebleven. Enkele andere verpleegsters, een patiënt en een be zoeker uit Zaandam waren naar de vijver gerend om te zien of zy hulp konden bieden. Maar voorlopig kon dat nog niet. want. de vrouw was nergens te zien. Margriet, die eveneens niets zag, spoorde de toeschouwers aan snel de vijver af te speuren. Dit had ge lukkig spoedig resultaat. Een van de WINNIPEG (AP) De westeiyke conferentie van priesters heeft gis teren een resolutie aangenomen ten gunste van de ontkoppeling van het celibaat van het priesterschap. By de organisatie zyn ongeveer 300 r.-k. priesters in Canada aangesloten. In de preambule van de resolutie staat: „Een groeiend aantal priesters voelt zich in geweten geroepen tot het hu- welyk voor een leven van liefde, dat verenigbaar is met de uitoefening van het priesterambt". Kolonel deserteert De stafchef van de Noordvietnamese tweede di visie in Zuid-Vietnam, kolonel Dang Ngoc-toa, is overgelopen naar de zy- de van de regering in Saigon, zo heeft een militaire woordvoer in de Zuidvietnamese hoofdstad meege deeld. De kolonel meldde zich by een eenheid van de Zuidvietnamese re- LEIDEN De voorstelling van Troilus en Cressida van William Shakespeare, die door de toneelgroep Theater gegeven zou worden vrydag in de Leidse Schouwburg moet worden afgelast. Van dit stuk zyn in dit seizoen de twee goed be zochte voorstellingen in Leiden ge geven. Voor deze derde voorstelling bleek onvoldoende belangstelling te bestaan. Reeds gekochte toegangskaarten kun nen worden ingeleverd op het bureau van K en O. mensen die te hulp was geschoten zag haar jas in de buurt van de brug dryven. De verpleegster spoedde zich naar de plaats en zag inderdaad kans om de patiënte boven water te halen. Wat haar niet lukte was de vrouw op het droge te brengen. Hiervoor had zij de hulp van enkele mensen op de kant nodig. Zonder ook maar een ogenblik te aarzelen stapten de patiënt en de bezoeker in het water en brachten de vrouw aan de kant. Mejuffrouw Van Es liep bij dit avontuur slechts een bloeduitstorting aan haar knie en enkele schaafwon den. van de scherpe randen van het iis. op. Voor de patiënte had dit voorval geen nadelige gevolgen. LEIDEN Drie Leidse jongens, 17, 15 en 13 jaar oud, hebben zich fi- guurlyk vertild aan een partij lood van ruim 200 kilo, gesloopt van meest leegstaande huizen. Ze waren met een bakfiets vol lood op weg naar een opkoper, toen een paar bezorg- gionale militie by Da Nang. Het is de politie-agenten vroegen of ze de de hoogste Noordvietnamese officier die is overgelopen sedert kolonel Tam Ha zich twee jaar geleden na het Tet-offensief overgaf. Tam Ha dien de echter by de Vietcong terwyi Toa tot de geregelde Noordvietnamese eenheden behoorde. LAGOS (AFP) De Bia- fraanse generaal Philip Effi- ong heeft vandaag officieel het einde van de republiek Biafra afgekondigd. Effiong legde de verklaring af in het bijzijn van generaal Gowon in diens hoofdkwartier in Bodan, vlak bij Lagos. vracht wel konden ryden in het druk ke verkeer. Na kyken en praten kwam de aap uit de mouw, dat de Jongens gestolen lood vervoerden, Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Wilfred, z. v. W. F. Molenkamp en W, M. B. van Gelder, Niels Cornells Hendruk, z. v. J. J. Bosman, C, M. A, Putter, Anita, d. v. L. M van Rijzen en J Baas, Mischa, z, v. L. van der Valk en M W. Keijzer, Hendrik z v. D Velthuizen en W. H Schaper. Pe tra Adriana Antonis, d. v. W. L. J. Kerkvliet en J. C. W. van Velzen, San dra Jacoba Lonarda, d v. W. L. J. Kerkvliet en J. c. W. van Velzen, Jan netje Leuntje, d. v. C. van Duijn en M van Duijn, Leonardus Johannes, z. v. L. Kroesmeijer en E. van Ton geren. Robertus Jacobus Henri, z. v. A. J Kortekaas en M. Z. A. Coebergh, Agnes, d. v. H. J. Oldekamp en A. Vlasman, Monique, d. v. J. de Kruis en G Boersma. Pieter Jan, z v L. Kralt en M. G. J. de Geus, Antoinette, d. v. F. D. Haadsma en A E. Verhoef, Mike Leopold Petrus Johannes, z. v. J. A van den Berg en M. M de Haas, Mat- theus Daniël, z. v. G. Kuipers en H. C. Schllenkamp, Willem Frederlk, z v. J. W. Radder en C. M. van der Velde. GETROUWD OVERLDEN J. A. M. Poncin, man, B. J Lardé, wed. v. P. M. de Wit, W. H. de Groot echtg. v D. J. Verschoot, P. IJkel, dochter, Z. van Duijvenboden, man. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Het ritueel", 18 Jr 2.30. 7, 9.16. Zond ook 4.45 Vry nachtvoorst11.30 uur; „Orfeu 18 Jr. LIDO: „In dienst van Hare stelt", 14 Jr. Dag. 2.30, 7, 9.16. ook 4.45. LUXOR: „Wil Je eeuwig mat ven?", 18 Jr. Dag 2.30, 7. 9.1 ook 4.45. REX: „Ontucht op de Reepert 18 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook Vrij en zat nachtvooret,, 11,! „Hand des doods", 18 Jr. STUDIO: „The graduate" 18Jr 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.45 TRIANON: „Easy rider, 18 Jr 2.30, 7, 9.15. Zond 2.15, 4.30, 7, TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie Johann» gerhuls Rzn. (acteur-schilder 1836), tot 1 februari. Legermuseum Expositie Hlsto 0 diarama's en militair modelij a Geopend maandag tot en met r 9 uur voorm., 5 uur nam., leestdagen 18 uur nam (t.e. (anuari) Jeugdmuseum Koppenhinkstt11 geopend: zaterdag van 1117 ui li Antiek uit het begin van dl eeuw. Inlichtingen bij het secret LJA Stadhuis, Breestraat. 1 1- Rijksmuseum van Oudheden penburg 23): Werkd. 10 uur t: 5 uur nam., zond. 16 uur l Rijksmuseum voor Volkenk11 (Steenstraat 1): dag. 10-5 u., 1-5 uur nam. Ned. Legermuseum. GeopendÉK t'ag tot en met vrijdag 9 uur 5 u nam. zon- en feestdagen 1% Rijksmuseum voor de geschied P; natuurwetenschappen. Dag. lO-fl* zond 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (E polder) Flora van eigen boden van 8 uur voorm.5 uur nam Galerie Heuff, Wassenaar (H 7): Piet Klaasse (tekeningen e tho's) en Kees de Kruyff (broi o tieken), maandag t/m. zaterdi 17 uur. bovendien dinsdagavond uur (t/m. 4 februari). AVOND- EN NACHTDIEN8 e APOTHEKEN TE LEIDEÜII Geopend voor spoedeisende g« 8' Apotheek Leden Z.W. Brahmsli ij- tel. 21522. T De Oegstgeestse Apotheek tg opend, Apotheek R. van Breeet Smalt te Leiderdorp geopend. De zaterdagdienst na 13 uit zondagsdienst, de avonddienst rur en de nachtdienst van Ap Voorschoten, wordt waargenomd Apotheek Zuid-Weet. Gemeenschap Zuld-Weit Hulpverlenngs- en informatie rtulpverenlng inf tel 33921 Behandeling na ongevalluL. De poliklinische behandeling'a gevallen wordt van dinsdag woensdag 12 uur waarge door het Diaconessenhuls. Van 12 uur tot zaterdag 12 uur doof I tidsabethzli'kenhuis (Hoolgrt.).l e dere werkdagen en op zondagt het Academisch Ziekenhuis. BEZOEKUREN ZIEKENHUI Acud. .Ziekenhuis. Maandag vrijdag 19.00-19.45 uur, dinsdi 14.00 uur, zaterdag 15.00-16.' Zondag, alg. christ. en national! M dagen 14.30-16.00 uur. Vrouwen Maandag t.e.m. vrijdag 19.1 uur. zaterdag 15.30-16.30 uur, i alg. christ. en nationale feel L 1530-17.00 uur. kinderkliniek dag t.e.m. vrijdag 18.15-19.00 um ,j dag 13.00-14.00 u„ zaterdag 15.(£ uur, zondag, alg. christ. ei feestdagen 14.30-16.00 uur. Diaconessenhuls. Dag. le ld 13.15-14 en 19-20 uur, 2e kl. el 24101 (b.g.g. Ellsahetliztekenhuls. Dag 18.45-19.30 uur, kraamafaellnf en 18.45-19.30 uur Annakllnlek. Dag. 13.30-14.30 vendien op dinsdag, vrijdag en dag van 18-19 uur. Endegeest: Dinsdag en vrljófct 14.30, 's zondags 11-12 en 14-15' Q WEEIKEINDE DIENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zatei dagmorgen 10 uur r.'*1 men de eigen huisarts, daarna 8 dagnacht 12 uur uitsluitend votf gevallen de dokterstelefoon 223

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2