academie in Beverwijk duurt voort Congres over radio en televisie Beleefd verzoek Septuagint schort actie op en gisteren MAANDAG 12 JANUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 ADVERTENTIE BEVERWIJK (GPD) De bezetting van de Katholieke Pe- agogische Academie Beverwijk door een veertigtal studenten uurt voort. De bezetters zijn vanmorgen aan de vijfde dag egonnen na een bijzonder druk weekeinde. Zij krijgen veel lezoek. Zondagmiddag was het gemeenschapslokaal bijna te lein om alle sympathisanten te herbergen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma teft nog niet besloten tot politie- Üpen. Ouders van alternatieve identen willen een politie-ingrij- voorkomen. Zij worden ge- I door door tal van individuele ionen die in het weekeinde hun dtekening plaatsten op lijsten t aan de burgemeester zijn over- indigd. !ln een open brief hebben de af hingen IJmond van de PPR, D'66 >,PSP, alsmede het PvdA-bestuur i het gewest Noord-Holland Zuid de CPN afdeling- Beverwijk de •gemeester van Beverwijk ver- jcht van politie-optreden af te •entegen hebben ca. 60 ouders gezagsgetrouwe studenten de neester verzocht in te grijpen en de bezetting van de school on gedaan te maken. Mgr. drs. Th. Zwartkruis, de bisschop van' Haar lem, heeft een beroep op de alter natieve studenten gedaan de acade mie te ontruimen. Burgemeester Bruinsma heeft gisteren met de bis schop gesproken. Hij vergaderde zondagmiddag ook met de wethou ders over een PvdA-verzoek het aca demie-conflict alsnog door bemid deling op te lossen. Het schoolbestuur voelt echter niets voor welke bemiddeling dan ook. Verwacht werd dat de politie vanmiddag zou ingrijpen. Vooral personen en instanties die niet op de hoogte zijn van de aard en het verloop van het conflict dringen op een minnelijke schikking aan. De afdeling Haarlem van St. Adelbert wil dat en ook de Landelijke Katho- De leiding van de „bezetters" gaven gisteren een persconferen tie in de academie. V.l.n.r. L. Zui- derveld, W. Sprengers en J. Dob- ben. lieke Oudervereniging diie zaterdag in Utrecht vergaderde. Het algemeen bestuur van de NKO acht beraad van ouders van alle bij het conflict betrokken stu denten de enige mogelijkheid om de impasse te doorbreken. Daarom stelt het NKO zich voor alle ouders van leerlingen op te roepen voor een vergadering in Beverwijk op za terdag 17 Januari. Vergadering Tot die vergadering zijn ook uit genodigd het schoolbestuur, de do renten en afgevaardigden van alle bij het begin, van het schooljaar in geschreven leerlingen, alsmede ver tegenwoordigers van de Katholieke Schoolraad IJmond en de Landelijke Katholieke Schoolraad. Aan de bur gemeester en het schoolbestuur ver zocht het algemeen bestuur van de NKO geen stappen te ondernemen die het conflict op de spits kunnen J drijven. Een deputatie van het NKO-be- stuur had een gesprek met burge meester Bruinsma. Het voorstel van de PvdA-Beverwijk ging uit van de benoeming van een drietal wijze mannen op het onderwijsgebied dat de gehele zaak opnieuw zou moeten bezien. Het schoolbestuur is echter van mening dat alles al Is gepro beerd om tot een oplossing te ko men. Het schoolbestuur vergaderde gis termiddag in het Augustijner Kloos ter In Haarlem over de voortzetting van de lessen van de beroepsoplei ding en een deputatie van de alter natieve bezetters en hun bestuur sprak met. mgr. Stieger, de vicaris van onderwijszaken van de Bisschop van Haarlem. De deputatie werd ver gezeld van de alternatieve ouders Thijsmans en Van de Toor. Terwijl op twee plaatsen in Haar lem dus druk werd vergaderd, ont stond tijdens de zoveelste plenaire vergadering van de bezetters dit weekeinde een complete happening. Strijdliederen werden gezongen, spreekkoren aangeheven, ritmisch handgeklap daverde door het school gebouw. Nieuw Links stelde in een enthou siaste bui duizend gulden beschik baar voor de bezetterskas die ge spekt wordt met bijdragen uit het gehele land. Naar schatting waren gistermiddag zeker 300 personen in het academiegebouw. Tot ongere geldheden is het niet gekomen. Dat is de nacht van vrijdag op zater dag wel gebeurd. Het kwam tot een handgemeen met enkele aangescho ten jongelui. In de nacht is ook de centrale verwarming onklaar ge maakt. Wie de daders zijn is ondui delijk. Zaterdagmorgen werd een ruit ingegooid van het administra tiekantoor van de academie. USOOP-voorzitter Ton Stam heeft bij voorbaat by staatssecretaris Gros heide geprotesteerd tegen politie-op treden op de bezette academie. Het gerucht gaat dat burgemeester Bruinsma besloten zou hebben de bezetters niet te laten arresteren. Daarmee zou voorkomen worden dat de bezetters berecht worden en een strafblad krijgen en daardoor vijf jaar lang van een functie in het on derwijs uitgesloten zouden zijn. Intussen is het infcerimbestuur van de alternatieve pedagogische acade mie uitgebreid met de culturele wer kers Henk Wesseling en Chris de Vries, de pedagogie student Hans Kaldenbach en de uitgever Rob van Gennep, die tijdens het weekeinde een lezing hield voor de bezetters en hun volgelingen. Dit is het recept: Kaasfondue van Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven mot wat knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn In de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Nu 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena en op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en een scheutje kirsch. 3n met maïzena Rond een uur vannacht ont stond in de gelederen van de bezetters in Beverwijk lichte paniek. Twee geüniformeerde agenten vervoegden zich aan de zwaar gebarricadeerde deur van de academie. Terwijl de televisieploegen van AVRO en VARA zich opmaak ten om de ontruiming van het bezette gebouw te aanschouwen en vast te leggen, verzochten de agenten heel beleefd of de muziek die in de gemeen schapszaal werd gemaakt" zou kunnen worden gestaakt. Terwijl de bezetters nog druk bezig waren hun paniek in rustiger banen te leiden, waren de agenten reeds verdwenen. Datgene waarop iedereen wacht te. was niet gebeurd. De bezet ters hielden het wat dat be treft, op vanmiddag. BEVERWIJK (ANP) De stuur groep van de Septuagintbeweging heeft besloten het voorgenomen ac- I tieplan uit te stellen tot de bisschop- I pen hun beleid inzake de ontkoppe ling van ambt en celibaat bekend ge maakt zullen hebben. Septuagintleider Jan Ruiter zegt hireover in een verklaring: „Nu mij gebleken is, dat ook enige leden van de septuagi ntgroep die het beraad in Noordwijkerhout niet meemaakten, zich niet kunnen verenigen met de stellingname die werd bekendge maakt, lijkt het mij juister aan onze oorspronkelijke plannen komende weken geen uitvoering te geven. Daarom heb Ik als woordvoerder van de Septuagintgroep aan de leden van de stuurgroep voorgesteld van ieder verdere actie af te zien totdat de bisschoppen hun beleidsbeslissing hebben meegedeeld. Daarna zullen we ons opnieuw beraden". (Door Nico Scheepmaker) HILVERSUM (GPD) Ludiek, ontestatie zonder consternatie. Zo an men de goedmoedige guerrilla eschrijven, die zaterdag werd ge- >erd tijdens het congres over televi- e en radio onder de titel „Wat he elt die jongens in Hilversum?". De 'otesten vooraf tegen de opzet van t congres deden al vermoeden dat !t programma niet ongestoord zou Linnen voortkabbelen. Dok inleider Milo Anstadt bleek zich ge- epareerd te hebnen, want alvorens zijn de te houden toonde hij een speeigoedpis- oltje, een zak tomaten en een doos eieren: j was vast van plan zichzelf te verdedigen, hij. Zijn eenvoudigste verdedigingsmiddel eep hij nochtans niet aan: bekorting var. n rede van drie kwartier. Terecht vroeg Jan Haasbroek zich af, larom een groot gedeelte van de sanwezi- 75 n (de pers) de gestencilde tekst wel vooraf 75 gestuurd had gekre-gen, en de overige aan- jjQizigen (die toch ook een tientje hadden taald) niets, zodat iedereen de tekst op n gemak had kunnen lezen en Anstadt !h tot de belangrijkste passages had kun- h beperken. Ik citeer uit zijn inleiding nu 50 cele flarden: „Geen enkele Nederlandse 5q roepvereniglng kan programma's uitzen- n zonder in stand te worden gehouden t>r een groep van zes cijfers, die met de roepvereniging sympathiseert. Sr is geen omroepbestel in de wereld, da: r t de kijkers gemakkelijker maakt hun wen- i af te dwingen aan het Nederlandse om- ïpbestel" „Het is ons altijd geleerd, dat nocratie wil zeggen eerbiediging van min- rheden. De woede die sommige program 's nog bij velen opwekken bewijst, dat er wel wat ontbreekt aan de democratische indheid in Nederland" „Evenals een r ie beeldhouwer of schilder een opdracht ivaardt, zonder zich te laten voorschnj - hoe hij die opdracht uitvoert, evenzo aan - .irdt de televisiemaker opdrachten van zijn iing, met het ongeschreven recht er op zelfstandige wijze vorm en inhoud aan geven". Sen en al zinnigheid wat Anstadt te ber- bracht, maar te lang, en daarom was het tar goed dat de gebroeders Haasbroek (als hoedelijke gebroeders Bever) met andere entvolle radio- en televisiejongeren voor t afwisseling zorgden. Zij versierden de il en de aanwezigen met tientallen meters droegen „het Goois matras" tot voor de ntafel, gingen erop liggen slapen en lie- zich braaf met water overgieten door !chtsom"-hc>ofdred;:cteur Max Lewin, maar 'kken zich na enige tyd ook weer op het (ategische moment terug, brachten Milo [stadt een glaasje water en de forumleden i koffie, en iedereen die iets te zeggen I kon dat ongestoord doen, ook de verte genwoordigster van de Bond van Plattelands vrouwen, die over het geweld in Floris klaag de. Wigbold antwoordde daarop, dat zijn kin deren niet naar Skippy wilden kijken, dat vonden ze eng, maar wel naar Floris, en dat hy een keer, toen hy z'n dochtertje na Floris voor het naar bed gaan vroeg of hy haar nog wat voor zou lezen, het antwoord was: „Nee. want ik heb op het moment zulke mooie ge dachten". Een plezierig element waren ver der de kinderen, in de leeftijd van 5. 6 jaar, die door enkele omroepmedewerkers waren meegenomen en waarvan er een achter de tafel terecht kwam. Toen iemand bezwaar maakte dat nie mand van de IKOR in het forum zat, bleek ook dat automotisch te zijn opgelost, want dat jongetje heette Igor. Jan van Hillo ver galoppeerde zich nog even door te reppen van de „kleuters die door de VPRO hier heen gestuurd zijn" (stem uit de zaal: „Wij zeggen toch ook niet dat Van Hillo door het Konink lijk Huis is gestuurd"), maar dat nam van Hillo op verzoek van Nico Haasbroek terug, want de matrassers waren lang niet allemaal van de VPRO en ook niet gestuurd. Intussen zaten de „gewone" deelnemers ook niet stil. Zy stelden vragen, wilden vaak iets vaags, veelomvattends, minder programma's over Biafra, want die verhoogden het gevoel van machteloosheid en meer programma's over de structuur van de maatschappy of zo iets. maar er waren ook directere vragen. De meest directe, met applaus begroet, werd tydens de rede van massacommunist dr Stappers gesteld door één der kinderen („Mam. gaan we nu naar huis?" tot in alle uithoeken hoorbaar), maar er waren er ook over „het interview".) Wigbold achtte het ethisch onaanvaard baar dat de interviewer na het afnemen van een interview nog kritische kanttekeningen plaatst over de geïnterviewde. „Dat komt bij ons nooit voor, bij anderen weinig", zei hij. Het knippen in interviews vond hy vrijwel altijd in het belang van de geïnterviewde en het programma. De geïnterviewde kan altijd eisen dat het interview integraal wordt uit gezonden. en dan is het aan de omroepver eniging of men het doen wil of niet. Tegen de wil van de geïnterviewde mag nooit een verknipt interview worden uitgezonden. Los daarvan kan er een fout gemaakt worden bij het knippen, in dat geval dient de om roepvereniging die fout te herstellen. Henk Schaafsma stelde de vraag of een omroepvereniging, die onder de 100.00 leden Leden van de actiegroep ..De Gooise matras", onder wie VPRO-medewerkers, hadden zich op matrassen voor de fo rumtafel gevleid tijdens het congres. komt, maar wel bewezen heeft op creatieve wijze zyn zendtyd te kunnen vullen, zijn aendtyd niet dient te behouden en ook vroeg hy of creatieve medewerkers die voor hun programma geen podium vinden by een dei- omroepverenigingendat programma niet bij de overkoepelende NOS zouden moeten kun nen onderbrengen. Zyn eerste vraag leidde tot een met grote meerderheid van stemmen aangenomen reso lutie, waarin het congres als zijn mening uit sprak dat het huidige getalscriterium vol strekt verwerpelijk is. en dat het voortbe staan van een omroepvereniging alleen af hankelijk mag zyn van het aantal leden, niet van het aantal abonnees op de omroepbla den. Het congres vond zyn natuurlijke einde, toen een duo dat het woord kreeg een soort kinderliedje zong: „Wij gaan sluiten, sluiten, sluiten". Niemand was natuurlijk erg veel wijzer geworden, maar ook niemand had zich verveeld, wellicht het hoogst bereikbare voor een congres over televisie. NEDERLAND I 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Coronation Street, tv-feuilleton (VARA) 7.30 Opmaat, een afwisselend piogramma met veel mu ziek (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Achter het nieuws (VARA) 8.45 Ironside, tv-film, in kleur (VARA) 9.35 Velen met mij: problemen van kykers (VARA) 10.00 Zo goed als nieuw, comedie rond de handel in ge bruikte automobielen (VARA) 10.25 Journaal <NOS) 10.30 Statistiek les 14 (Teleac) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS! 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Scala: informatief programma (NOS) 7.30 Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal (NCRV) 7.40 Alleen op weg, familiefeuilleton (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Please Sir, luchtige tv-serie, in kleur (NCRV) 8.45 Tweekamp, quiz tussen siudententeams (NCRV) 9.10 KykKijk: uit het leven van Jan en Alleman (NCRV) 10.00 Actualiteitenrubriek (NCRV) 10.25 Collegium Musicum Judaicum: Joodse liederen (NCRV) 10.40 Journaal (NOS) In Engeland zal de Forsyte Sage voor de vierde maal in z'n geheel worden uitgezonden. In Nederland begint „De kleine Zielen" het succes van z'in En gelse voorganger te evenaren. De kijkdichtheid is betrekkelijk groot, de waardering zeer hoog. Verheugend, maar toch ook wel een beetje schrijnend is de ver koop van het boek. De eerste oplage in 1901 be droeg 3.000 exemplaren. Aan een tweede druk was pas in 1935 behoefte. Er kwamen daarna ruog drie drukken, de laatste had een oplage van 12.000 exemplaren, en nu gaan „De kleine zielen" weg als war me broodjes, weet Wim Jung- man, aan wie ik al deze cijfers ontleen, in het Paroool te mel den. Er zyn er nu al 80.000 ver kocht in twee maanden. Cou perus had dat niet alleen kun nen dromen, hy had er ook vorstelijk van kunnen le ven. Het knappe van het boek en ook van deze televisiebewer king is, dat we langzamerhand doordrenkt zijn geraakt van de verschillende karakters, en nu pas, nu we ze hebben leren kennen als nogal buiten het „volle leven" staande figuren, de ene rake klap na de andere te incasseren krijgen. Het kabbe lende binnenmeertje is in een Kolkende Golf van Biscaye veranderd: eerst Ernst, nu Gerrit, de afbraak is begonnen De zondagavond heeft op de Nederlandse televisie nog altyd een ietwat ernstig karakter. De zaterdagavond echter is het carnaval geblazen. Liefst zes vrolijke series, plus een „levens serie (Salto Mortale), aaneen gekit door de ernst van „Brandpunt" en „Avro's Televi- zier. „Brandpunt" gaf een sa menvatting van het tv-congres en droeg zyn steentje by aan de stakende Pedagogische Aca demie. „Televizier" bracht alar merend nieuws over Biafra en gaf een overzicht van de stand van zaken by de hulpactie Ga bon. Dokter Middelkoop en dr. Roskam stelden de regering in gebreke en vroegen zich af, waarom het Westen wel bemoeienis wilde met de lucht brug naar Berlyn, maar zich afzydig houdt van een lucht brug naar Biafra. Al die vra gen wei-den gesteld nadat we onze portie amusement ver bruikt hadden. Het meest heb ik me weer vermaakt met „Hij en zy" en met „poets", het program ma dat door de meeste mensen nog „Kiekeboe" wordt genoemd, zoals tv-mensen die straatin terviewtjes houden u kunnen bevestigen (wantrouwige vraag: „Het is toch niet voor .Kieke boe" hè??") Ik vermaak me met „Poets", en tegeiykertyd wordt ik er door ontroerd. Hoe weerloos is de mens. denk ik dan, hoe groot ook de verantwoordeiykheid van de te levisiemaker, want als men al zonder blikken of blozen het „gezag" aanvaardt van de verkoopster die de door u ge kochte grammofoonplaat nog even test door met een 6pyker diepe krassen op de plaat te maken, hoe groot moet het ge zag dan wel niet zyn van een televisiepresentator Ik weet niet hoe lang de serie doorgaat (voor myn part tot het einde der dagen), maar ik zou toch het voorstel wil len doen nog een allerlaatste uitzending te maken na de laatste, waarin we te zien krygen hoe meneer Poets zya zeperds haalde als zyn slacht offers niet op zyn provocaties ingingen. Nico Scheepmaker VOOR MAANDAG 12 JANUARI Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.30 Stereo: Schatten der toonkunst: liedjesprogr. 19.15 Stereo: Licht en semble. 19.30 Nws. R.V.U.: 19.35 Muz. Spectrum, door Klaas A. Posthuma. N.O.S.: 20.05 Komt u maaract. discussieprogr. met luisteraars en ge- var. muziek. Bond Zonder Naam; 22.20 Vergeef dit Jaar 70x7 maal. NOS 22 30 Nws. 22.40 Med AVRO: 22.43- Radiojourn. N.O.S.: 22.55 Stereo: Jazz in Aktie. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.00 Stereo: meisjeskoor met licht instrumentaal sextet. 18.19 Uitz. van de Politieke Partij Radikalen.: 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Literama: radiokroniek over schrijvers, boeken en toneel. 19.15 Muz. en dienst: inform, over kerklied en kerkmuz. 19.45 Stereo Metropole ork. amusem. muz. 20.10 Stereo: Lichte gram. muz. 20.25 Op de man af, praatje. 20.30 Stereo: mod. symfonisch muz. (gr) 21.50 Stereo: lichte gram. muz. 22.20 Avondoverden king 22.30 Nws. 22.40 Voorrang, een ar tistiek voorkeursprogr. 23.30 Stereo: Pianorecital: hedendaagse muz. 23.55- 24 00 Nws. VOOR DINSDAG 13 JANUARI Hilversum I 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 Stereo: Lichte gram. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: lichte gram. muz. (8.30-8.33 De Groen teman) 8.50 Morgenwijd. N.O.S.: 9 00 Uitgebreide report, of herhaling NOS progr. 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit de middeleeuwen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw (11.55 Beursberichten) Over heidsvoorlichting: 12.30 Ultz. voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.) 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. N OS 13.30 Spiegel van België: muz. en nws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein chanson. 14.40 Jazz uit het historisch archief. AVRO: 15.10 Nederl. componistenportretten. 1600 Nws. 16.03 Inleiding tot muziekbe grip. muz. lez. 16.25 Stereo: Pianoreci tal mod. muz (opn.) 16.45 Land der muzen: kunstkroniek. 17.15 Stereo Jazz Spectrum: oude en mod. Jazz. 17.55 Med. Hilversum II 298 m. NCRV: 7 00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor: ste reo: klas. en mod. muz. (gr.) (7.30 Nws 7.32-7 50 Act 8 00 Nws. 8.11 Te Deum Laudamus: gew. muz. (opn 8 30 Nws 8.32 Stereo: Voor de hulsvrouw (9 00- 9.10 Gymn. voor de huisvr 9.35 School radio. 10.00 Koren op de molen: gods dienstige lez. 10.15 Stereo: Franse en Italiaanse operafragm. (gr.). 11.00 Nws 11.03 Ferdinand Huyck (deel 13). se riehoorspel. (herhaling van donderdag 8 Januari jl.) 11.25 Voor de zieken. 1 Med KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00 Raden maar. 14 00 Conclllepostbus 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muz middagmagaz. (16.00 Nws.). 17.00 Over heidsvoorllchting: Raymundo Debrot in gesprek met de Antilliaanse schrijf ster Sonia Garmers 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hal! famllieprogram. Hilversum III 240 m. VARA: 9 00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep (10.00 Nws.) 11.00 Nws 11.03 Een opvallend vroiyk gevar. visi te (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eks- pres: licht platenprogr. 14.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: 120 Min. rijp en groen op alle toeren (17.00 Nws.) TELEVISIEPROGRAMMA'S Nedelland I. N.O.S./N.O.T.: 10 45-12.00 Schoolte levisie. N.O.S.: 18.45 Kleur: De Fabel tjeskrant. NO S 18.55 Journ. AVRO: 19 04 De rare Vogels tv-serle voor de Jeugd. 19.30 Peyton Place, tv-feuilleton NOS 20 00 Journ AVRO: 20.20 Kleur The Survivors (De Overlevenden) tv film. 21.10 De Tom Jones Show 22.00 AVRO's Televizier N O S 22 50 Journ. TELEAC: 22.55-23.25 Schaken voor be ginners les 13 (herh Nederland II N.O.S. 18.45 Kleur: De Fabeltjes krant. NOS.: 18.55 Journ. NOS 1904 Scala inform progr. KRO: 19 30 Kleur: Boven de wolken (Land above the clouds), film uit de Engelse serie Survival NO S 20.00 Journ. KRO. 20.20 Kleine democratie bij de dokter en in het ziekenhuis; gesprekken. 21.10 De derde man (The third man) speel film gebaseerd op een roman van Gra ham Greene. N.O.S.: 22.50-22 55 Journ. Buenos Aires (ANP) Jean Pierre Beltoise en Henri Pescarolo hebben zondag in Buenos Aires een wedstryd over 1000 kilometer gewon nen. De combinatie reed in een Ma- tra 650 en maakte een tyd van 5 uur 37 minuten 22J2 seconden De Zweed se coureur Broström raakte tydens deze wedstryd van de baan. Een baancommissaris werd door de wa gen geraakt en overleed onmiddellyk. De coureur werd ernstig gewond.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5