je ids comité Woningnood jnist zijn achterban nog VfOIIKIOOD "Kret ver afgedwaald van Abraham Kuyper" Priester bouwt aan wereldsamenleving jjiritiek en antwoord Joningers bij yt'„kouk en lie wieven Vei ligheidsgordels Sift RAPPORT GROOTSE FOTO- EN FILM OPRUIMING JAN WOLFSLAG CLIIBMATCH VAN KYNOLOGEN- CLUB Russen bezig met rehabilitatie van Jozef Stalin Academische examens RECEPTIE EN CONCERT LPMG Ds. J. J. POOT OVERLEDEN Kvvitantiewerkers in bouwsector Uit collectebus: meer dan f5000 voor Biafra Helpende hand ul - MAANDAG 12 JANUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 a un v één onzer stadsredacteuren UIBIDEN In de nazomer van vorig jaar werd het comité ïjingnood in Leiden opgericht :bl*doel was de discussie over de ivdlngnood op gang te brengen. meeste Leidenaars interesse- en'zich immers niet voor wat er de gemeenteraad wordt be- uPjken. Het gepraat daar gaat >ntf de hoofden van de mensen nT", meent Kees Walle, één 'de oprichters van het comité. begon met een huis-aan- verspreiding van een eigen ilngnood-krant. Precies een id geleden deed het comité van zich spreken met een jale demonstratie in de ^■gehoorzaal. Laatste wapen- •ua een dag of wat terug kwam 7 werkgroep van het comité de^ met een onderzoek naar de n^ken van de woningnood. k dat rapport (door Jaap West- id»l opgesteld) is de heer A. A. J. voorzitter van de Poiitie- Radicalen (PPR) in Lei- zo gelukkig. Letterlijk zei ige week in een ledenverga- g van de PPR, dat hij het rap- .jjJindt getuigen van een extreem aatistische doctrine. j neemt Kees Walle die kri- teiïp? ..Ja. dat rapport van Jaap ttoek is allereerst als intern au- ..Octuk bedoeld. Ik ben eigenlijk nait geweest om het nu al naar jrs te sturen. Maar overigens: ce bmdat het een discussiestuk is. het natuurlijk iedereen vrij kritiek te leveren. Ik weet j Duindam bedoelt, met Zijn Ik heb begrepen dat hy •rd is door de terminologie Miet rapport. Maar inhoudelijke d heb ik niet gehoord, ook niet je vrouw Otten van de PPR die S comité zit. Ik weet dus niet I8|jn eigenlijke bezwaren zijn. We H dat rapport ook naar het coi- Jr-lan B. en W. gestuurd. Woens- id half acht hebben we er op ;te Singel een openbare verga- 1 over, en dan kan iedereen lEfjgje komen doen". 3 Studenten :t ogenblik bestaat het comi- ngnood uit een vaste kern wintig man. Het secretariaat HUmen zoeken op de Witte Sin- waar ook de ALSV. de Al- Leidse Studentenvereni- luist. Met de ALSV worden banden onderhouden. Zo Walle in dienst van de AL- hem mogelijk maakt dat hij >t deel van zijn tijd aan be- aecJen voor het comité Woning- ^Kan wijden. Het comité mag u^k maken van de nieuwe [>ers van de ALSV. terwijl de ede er voorts voor zorgt dat het 1UI1 zich financieel kan redden. IUIk Walle wijst er met nadruk 'J^Ht het comité per sé niet een "'Itenaangelegenheid is. In de pel^ern zitten weliswaar veel stu- uï („versteviging van de band :enl burgerij en studenten") maar >c-®nsen als „De Van Weerleetjes" fezin dat een paar maanden eg h uit arren moede zijn bed op- aas op de Korenbeursbrug) ïorge Seitsveld. die als enige ^pin volledige dagtaak als comi- bfceeft. tfjlomité-leden voelen het zelf als j Ewaar, dat het comité nog niet de spreekbuis is van de .benadeelden", zo als Kees het uitdrukt. De achterban de |ekt nog, terwijl het toch juist hnioeling is zoveel mogelijk men- vertegenwoordigen. Tge Seitsveld: „Je hebt je ver- cijfers over de woningnood probeer je over te dragen. Het moet niet zo zijn, dat de men sen twee keer per week naar huis vesting lopen iedere keer weer met hangende hoofden terugkeren. Ik Ken ze: de mensen die 16, 17 jaar nebben gelopen by huisvesting, xiefst nog met kinderen van ae buren er by. Het gaat er om die mensen duidelijk te maken hoe het komt dat er geen oplossing voor hen is, wat de achtergronden van de wo ningnood zijn". ti* srt^uni win mme (•uii I üikjs V "17bt h loot eek»,. i.ii ri Zaterdagavond kwa- Leidse Groningers bijeen in te. ler van Den Burcht om elkaar Hl, wisseling van het Jaar „veul in t neie joar tou te wensen." itter opende de bijeenkomst, fiÜ a^en hartelijk welkom, gaf irzicht van het afgelopen jaar een blik in de toekomst. Hij uutjde leden op ook een steentje ;en voor het welzijn van de zeker met het oog op het Jubileum, dat over twee jaar zal worden. De avond werd :ht met bingospel en ge- ik zingen. Ook werd een quiz over de stad Groningen, len werden getrakteerd op •je koffie „mit kouk en olie Ook de rollechies waren :ten. 14)1 maart komen de Randstad- ag *s van het gewest Zuid-Hol laar Leiden met het toneelstuk J oom Albert toch." Het volgende citaat is het slot van een rapport dat een studiegroep van het comité Woningnood onlangs opstel de over de woningnood. Het is op papier gezet door Jaap Westbroek, die schrijft: „Onze conclusie is dat de laag-geschoolde arbeiders in de zeik worden gezet. Wij stellen dat er een aanval moet worden gedaan op het kapitalisme. De vicieuze cir kel van achtergebleven in dustrieslechte scholing, wo- ningnood, kan alleen worden doorbroken door socialisti sche maatregelen voor een socialistisch doel. Het doel is, dat alleen krotbewoners in de Merenwijk komen en on ze maatregelen zijn: Socialisering van de grond en socialisering van de bouwv ondernemingen die de huizen op die grond gaan zetten. En als de bouw-ondernemingen niet gesocialiseerd willen worden, dan worden ze op straat gezet. Met hun arbeiders zullen we onze eigen socialistische bouw-ondernemingen op richten die dat socialistische doel zullen verwezenlijken. Dat is onze eisivant we toeten dat socialistische doel einden niet met kapitalisti sche methoden kunnen wor den bereikt. Dan pas zal de vicieuze cirkel zijn doorbro ken. We zullen dan meteen ook beginnen met scholing voor de arbeiders, oprichten van gezonde socialistische in dustrieën, enzovoort." „De mensen kunnen gerust met hun problemen hier naar toe men", voegt George Seitsveld er aan toe. „We zyn al eens met iemand naar de huuradviescommissie ge weest bijvoorbeeld. We willen de mensen helpen die niet opkunnen tegen de autoriteiten. Je kunt bij voorbeeld een brief voor ze schrij ven. Niet dat je ze daarmee direct aan een huis helpt, maar je kunt dat soort persoonlijke dingen doen". Krant Kees Walle (links) en George Seitsveld, die allebei bijna een dagtaak hebben aan het comité Woningnood. (Foto LD/Holvast) ADVERTENTIE Aanvang: Donderdag 15 januari, 9 uur Breestraat 123 Haarlemmerstraat 102 Leiden Pater Peters o.f.m. verlaat Antoniusparochie (Leiden) LEIDEN In verband met het vertrek van pater G. Peters o.f.m. van de Antoniusparochie naar Engeland en diens verzoek om ontslag als zielzorger van deze parochie, is gisteren tijdens alle diensten in de Antoniuskerk een verklaring voorgelezen van de paters van deze parochie. Pater Peters, aldus deze verkla- schiedenis overal ter wereld daarnA LEIDEN Zondag organiseert de kynologenvereniging „Rijnland" in de Stadsgehoorzaal de jaarlijkse clubmatch. De keuringen beginnen om half twaalf. ring. gaat een werkkring veranderen. De beschouwing van zijn persoon lijk welzijn en persoonlijke idealen hebben hem ertoe gebracht, aan zijn kerkelijke Oversten te vragen om ontslag als zielzorger voor deze parochie. Zij hebben dit verzoek in gewilligd, evenals zijn verzoek om als priester en franciscaan zich te mogen wijden aan een taak van an dere aard, waarover hy u verder zelf nog zal inlichten. Of en wanneer zijn taak in de Antoniusparochie zal worden overge nomen door een andere priester, hangt af van diverse factoren, die nog niet geheel zijn onderzocht. Pater Peters voegt aan deze ver klaring het volgende toe: De nieuwe werkkring waaraan ik mij hoop te gaan wijden, is de Ne derlandse afdeling van de World Association of World Federalists. Het doel van deze beweging, die in 1945 z'n organisatorische vorm kreeg, is de opbouw van een we reldsamenleving die niet langer verdeeld zal zijn in afzonderlijke staten, die elkaar bestrijden op ter reinen, waar ze aan het welzijn van alle mensen slechts moesten sa menwerken. De beide wereldoorlogen, de ge en last but not least de landing van mensen op een andere planeet onder nota bene een nationale vlag heb ben mij ervan overtuigd, dat het werken aan dit ideaal een zaak van hoogste urgentie is en wat mij betreft waard er al mijn krachten voor in te zetten. Het Inzicht, dat de weg naar de verwerkelijking ervan nog lang zal zijn, kan hem voor mij alléén maar meer uitdagend maken. Ik meen, dat genoemde doelstelling uitstekend past aan een christen en in het bijzonder aan iemand die de vredesapostel, die Franciscus van Assisi was, als leids man tracht te zien. De hoop, die Paus Paulus uitdruk kelijk stelt op het werk van de Ver enigde Naties en de goedkeuring van mijn keuze door mijn religieuse Over sten kunnen mij in die overtuiging slechts bevestigen. Mijn ervaring van 18 jaar pries- steriyk werk zal naar ik vertrouw mijn werk voor dit ideaal ten goede komen. De eerstvolgende paar maanden zal ik doorbrengen in Engeland om de Engelse taal meer meester te wor den en tegelijk om reeds enigszins kennis te nemen van de werkwijzen van de beweging". Wat doet het comité op het ogen blik naar buiten? Kees Walle: „Bin nenkort beginnen we met de uitga ve van een regelmatig verschijnende woningnood-krant. We hebben al 125 abonnees. We hopen een oplage te nalen van 500 stuks. Met ae u.-n, willen we voortdurend informa tie geven, niet alleen over de directe woningnood maar ook over de struc turele oorzaken". MOSKOU (AFP) Stalin, Molo- tow, Kaganowitsj en Mikojan waren gisteren enkele minuten op de Rus sische televisie te zien in een pro gramma over de inlijving van Est land door de Sowjet-Unie, in 1940. Het filmpje toonde een enthousias te menigte bij de aankomst van Sta lin en zijn naaste medewerkers bij het stadhuis van Tallin, maar men hoorde de Russische leider niet spre ken. Het was voor het eerst sinds het aan de macht komen van oud premier Chroesjtsjow dat de voor malige dictator zo lang op de Rus sische televisie is geweest. Er is al enkele maanden een zekere rehabili tatie gaande, hoewel de huidige machthebbers nog steeds felle kri tiek hebben op de vroegere per soonsverheerlijking. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is geslaagd voor het doctoraal examen klassieke taal- en letterkun de de heer C. Jansen (Den Haag). LEIDEN Het Leidsch Politie Muziek Gezelschap dit jaar een halve eeuw oud recipieert op 21 Januari van zeven tot negen uur 's avonds in de Stadsgehoorzaal. Op 23 en 30 januari zal het Gezelschap zijn winterconcert verzorgen, even eens in de Stadsgehoorzaal. Op het programma staan o.m. de werken The men of Harlech, Herau ten Mars, The Moor of Venice en American Panorama. WOERDEN In het Zee hospitium in Katwijk aan Zee is op de leeftijd van 59 jaar overleden ds. J. J. Poot, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk en woonachtig te Woerden. Ds. Poot, die op 1 maart 1968 om gezondheidsredenen met ver vroegd emeritaat ging, werd in Bo degraven geboren en aanvaardde op 1 december 1935 in Bunschoten-Spa kenburg de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Na daarna de ge meenten van Ameide, Barne- veld, Delft en De Bilt als predikant te hebben gediend, was hij van 1963 tot aan zijn emeritaa/t werkzaam in de Hervormde Gemeente van Woer den. Ds. Poot heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties ver vuld en zitting gehad in tal van ker kelijke colleges en commissies. De begrafenis vindt woensdagmid dag om 2.45 uur plaats op de Nieu we Algemene Begraafplaats in Woer den, nadat vooraf om 1.30 uur in de Petruskerk een rouwdienst is ge houden. In deze dienst zal ds. J. Bo gaard voorgaan. Kerkelijk leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Baambrugge J. Roebers te Ee. Bedankt voor Wageningen J. P. van Roon te Katwijk aan Zee. GEREF. KERK Aangenomen naar Meeuwen-Bus- sum kandidaat drs. P. H. L. Lo te Wormerveer die bedankte voor Ech ten, Hasselt en Schagen. Beroepen te Halfweg G. Snel te Oude en Nieuwe Bildtzijl. GEREF. KERK (vrijgemaakt) Beroepen te Emmeloord-Creil H. D. van Herksen te Heemse. GEREF. GEM. Bedankt voor Slikkerveer D. Hak kenberg te Dordrecht. Beroepen te Den Ham D. D. Soepboer te Lutje- gast. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen Te Deventer K. Boers - ma te Haarlem. DEN HAAG (ANP) De gere gistreerde arbeidsreserve van man nen is de afgelopen maand in Zuid- Holland gestegen van 7.804 tot 9.231 eind december. De voor het seizoen gecorrigeerde cijfers zijn echter ge daald. De vraag naar mannelijk per soneel nam in december af van 22.385 tot 21.970. Het aanbod van me taalbewerkers is met 200 toegeno men tot ruim 1000 bij vrijwel gelijk gebleven vraag, zulks als gevolg van het seizoen. In de bouwnijverheid is het toegenomen aanbod, van 680 tot 1240, volgens de hoofdinspecteur directeur voor de arbeidsvoorziening in Zuid-Holland, de heer K. Lewin, minder duidelyk door seizoensin vloeden verklaarbaar. Volgens de heer Lewin komen uit enkele gewes ten in de provincie verontruste be richten over onzekerheid in de bouw omtrent opdrachten in de komende tyd, vooral in de vrije sector. In het gewest Leiden doet zich in toenemende mate het verschijnsel voor van de „kwitantiewerkers" in de bouwsector. Mensen die niet in loondienst willen werken, maar als kleine zelfstandigen, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, tegen contante betaling voornamelijk in de nieuwbouw, werk aannemen. LEIDEN Hoewel er over de mi litaire situatie in Biafra alarmeren de berichten verschijnen, lijkt het nu noodzakelijker dan ooit dat de voed- selvluchten doorgaan. Het Leids Biafra comité meldt, dat de collecte bussen die in tal van Leidse winkels op de toonbank hebben gestaan, zijn geleegd. In totaal kwam er een be drag van f 5260.30 uit. Dit geld gaat naar de kerkelijke organisatie Joint Church Aid, die tot nu toe regelma tig voedselzendingen verzorgde. Diefstallen met gemengde buit LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is uit een geparkeerd siaande driewieler een vijftigtal seks boekjes ontvreemd. In diezelfde nacht sloegen automatenkrakers hun slag in de Morsstraat. Zij haalden twaalf gulden uit het apparaat. Nog groter was de buit een nacht tevoren, toen onbekenden bij een plasticeer-innohting aan de Midde'- stegracht de boel overhoop haalden en de benen namen met medeneming van een geldkistje, waarin een be drag van anderhalf duizend gulden za/t opgeborgen. De politie kon de afgelopen nacht een straatmaker en een leerling- straatmakei aanhouden van resp. 22 cn 18 jaar, die uit een leegstaand pand op de Plantage koperen leidin gen en kranen0 trachtten te stelen Van de Morsweg werd gisternacht een aanhangwagen gestolen die een bungalowtent ter waarde van f 1200 bevatte. Uit de etalage van een ra diozaak aan de Breestraat verdween een radio en een bandrecorder. Deze diefstal werd van binnenuit ge pleegd. Elders in de Leidse pers werd vrijdag een interview gepubliceerd met het anti-revolutionaire raadslid Kret. Het levert enkele uitspraken die ook voor de LD-lezers interes sant kunnen zijn en roept een aan tal vragen op. Sprekend over het PAK, zegt Kret: „de samenstel ling van het college van B. en W. behoort niet afhankelijk te zijn van de verkiezingsuitslag". Waarvan die samenstelling dan wel afhankelijk moet zijn moeten we raden, maar Kret heeft kennelijk niet veel eer bied voor de gewone kiezer. Sprekend over het PAK. doet Kret bovendien alsof dat al in werking is getreden. Dat is niet het geval: Kret moet er de kleine lettertjes van de overeenkomst nog maar eens op na lezen. Kleine lettertjes lezen zal hij t.z.t. als wethouder toch ook moeten kunnen. Van een dominee had ik een dominee had ik een be tere tekstexegese verwacht. Het PAK treedt pas in werking, wanneer de raad in nieuwe samenstelling verga dert. De zittende P.v.d.A.- en PSP- fracties voeren hun politiek op de oude manier tot september. De P.v.d. A. zal zyn wethouders zeker niet dwingen tot aftreden: daarvoor be tekenen Sannes en Piena veel te veel voor Leiden. Democratie LEIDEN Bij het PBNA in Arn hem zyn geslaagd voor het examen basisopleiding technisch chemicus de heren J. Verbiest in Leiden en R. Munnlk ln Leiderdorp. De Nieuwe Leidse Courant, even als Kret Protestants-christelijk en zyn steunpilaar, doet er zaterdag in een commentaar jg een schepje bo venop: „De PAK-constructie is onge hoord en onmogelijk" schrijft het blad. En: „Een gemeenteraad is geen volksvertegenwoordiging in de eigenlijke zin van het woord, maar een bestuurslichaam". Als dat zo is. waarom slaat de Nieuwe Leidse dan geen alarm, dat het Leidse volk niet vertegenwoordigd is in het stadsbe stuur. dat de democratie er ont breekt? Die kiezer zal intussen be ter op een PAK-partij kunnen stem men het PAK belooft de burger medezeggenschap in het stads bestuur door wijkraden, hea rings enz. Het systeem van bestuur en oppositie is in de nationale poli tiek in zwang gekomen door het ontstaan van politieke partyen (de ARP was de eerste). In het buiten land vindt men hetzelfde systeem ook op lagere .üveaus. De PAK- partyen verwachten veel goeds van een het bestuur kritisch vol gende oppositie, die dwingt tot een correct en adquaat beleid. Dat is parlementaire democratie by uitstek. Het getuigt van weinig ontzag voor de democratie en de nationale over heid. dit systeem als verderfeiyk af te schilderen. Krets fractie. Met zyn uitspraak doet de academicus Kret bovendien een aanval op de niet-academisch geschoolde prot.-chr. wethouder Harmsen. die het afgelopen jaar f 4.000.000 over de balk gooide voor een niet realiseerbare elektrici teitscentrale. Kret wil best wethou der worden, zegt hy. Probeert Kret zyn fractiegenoot Harmsen te ver dringen van de wethouderszetel? Re kent Kret erop. dat de CHU geen academicus als wethouder zal kun nen leveren, zodat hyzelf bovenaan de lyst komt te staan? Vanavond kan duidelyk worden, of Kret elle bogenwerk bedryft. VVD-programma Kret levert voorts een nieuwe ver deling van de wethoudersporte feuilles. Die van KVP-er Menken (sociale zaken) /ordt uitgebreid met cultuur en recreatie. KVP-ers willen Kret als wethouder, Kret geeft de KVP een zwaardere portefeuille. De CDU-ers spelen elkaar de bal toe. Voor de VVD echter weinig waarde ring. Van de portefeuille van mevr. Den Haan (bedryven, verkeer en huisvesting) blyft weinig heel. Is zy in Krets ogen niet berekend voor haar taak? Moeten daarom de bedryven naar een nieuwe portefeuille econo mische zaken, en verkeer en huis vesting naar een andere? Zo Ja, dan is dat niet gerechtvaardigd ten op zichte van de WD, die Juist zo'n aardig programma heeft opgesteld, waarin alleen het onderwys is ver geten. Kret geeft trouwens geen ei gen visie op het gemeentebeleid. Hy praat wel aardig over zyn wethouder worden en trapt wel aardig tegen het PAK, maar iets zinnigs over wat er in Leiden moet gebeuren, komt er niet uit. Moet Kret de voorman worden van hen die nergens vóór zyn, maar tegen het PAK? Wil hy de stemmen van de negatieve rand figuren in de democratie, de nurkse slopers die rancuneus de chaos wil len? Wie zich daarin herkent, stem me Kret en zyn port.-chr. groepe ring; anderen maar liever niet. Menno Wol terg secr. publ. P.v.d.A. Leiden Zonder PAK Waarom trouwens willen Kret en andere niet-PAK-kers zo graag met het PAK in het college van B. en W Durven ze het alleen niet aan? Hebben ze een zondebok nodig voor geval het beleid misgaat? Om dan weer kreten te slaken als „de ellen de van 25 Jaar socialistisch woning bouwbeleid". een beleid waar de an dere partyen evenzeer verantwoor- deiyk voor zyn? Kret is wel heel ver afgedwaald van de oude Abra ham Kuyper, die de kleine luyden in het geweer bracht tegen de toen malige liberale standsfracties. Kret wil „standsfracties", een „raad op academisch niveau". Voor gewone mensen dus geen plaats meer ln „Veiligheidsgordel-onzin". Begryp my niet verkeerd: met bovenstaan de aanhef wil ik allerminst de doel matigheid van deze gordels betwis ten. Doch de verplichting, in de toekomst, dat deze dingen in nieuwe auto's aanwezig moeten zyn, is wél onzin. Iemand, die de opvatting heeft ze te moeten gebruiken, zal ze zich ook zeker aanschaffen. Hierin is ook voorzien in de nieuwe bepaling. „Het gebruik is niet verplicht". En dit gaat my nu net „iets" te ver. rede waèrom ik my afvraag wat heeft I dit voor nut? Destyds heooen we meer van der gelijke voorzieningen gehad, zoals ontstoringskappen, weet U nog?, en om niet te vergeten, de spatlappen misère om er maar enkele te noe men. van de zinloze, verplichte aan schaffingen die later weerw erden afgeschaft. Uiteindeiyk gaat men geloven, dat het een commercieel achtergrondje heeft. Voor de verzekeringsmaat- schappyen, heeft het legio mogeiyk- heden, hun voorwaarden te verryken en de fabrikanten lachen in hun „veiligheidsgordel vuistje". De arge loze automobilist zorgt voor de rest. in dit geval, „de centen". Dat we streven naar een steeds veiliger verkeer, is prachtig, maar deze bepaling heeft daar niets mee uit te staan. Men kan ook overdry- ven, nietwaar? We mogen ons geluk kig pryzen, dat we zélf nog mogen uitmaken om ze al dat niet te ge bruiken. Maar door dergeiyk soort verplichtingen wordt onze zo ver maarde vryheid. waarop we tenslot te toch prat gaan, steeds méér. le- ïyk in het nauw gedreven, en als deze bepaling, zyn „(ver)diensten" bewezen heeft, zyn er inmiddels wel weern ieuwe „uitvindingen", die het autoryden in Nederland steeds aan- trekkeiyker maken, Is er in ons landje dan helemaal niets anders, waaraan we iets kun nen verbeteren? 't Ja, het is toch 'n kwestie van Binnenlandse Zaken. J. J. Schryvers. Raadhuisdam 4, Warmond. Zaterdagavond en -nacht was het op vele plaatsen in ons land weer glad door opvriezing, zo ook in Noordwyk aan Zee, waar op de Zeeweg een ongeval was gebeurd waarby gewonden waren. Toen ik myn auto een eind verderop par keerde, kwam er een politieman aanstormen, aan wie ik vroeg of er gewonden by dit ongeval waren (dit was het geval). Toen ik dit vroeg zei hy my dat „dit my geen flikker aanging." Toen ik my verweerde met het feit dat ik EHBO'er was, zei hy tegen my „dat ik op moest don deren." Vele ongevallen heb Ik meege maakt en zonodig de helpende hand geboden en altyd heb ik de volste me dewerking van de politie (ook vele malen die van de Leidse politie) ge had. Nu stond er enige tyd geleden in het Leidsch Dagblad dat er in het land suggesties waren gedaan om het systeem over te nemen zoals in Duitsland, waar iemand die een ry- examen aflegt, tevens de nodige maatregelen weet van EHBO. Dit is overbodig als Je kunt opdonderen als Je wilt helpen by een ongeval. Te vens moet ik hierby mijn veront waardiging over de Noordwykse po litie mededelen. M Prins, Leiden,

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3